ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 ΗΟΜΕ VIDEOS
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2010, 19:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πήρα απόφαση....

Στην επεξεργασία βίντεο είμαι σκράπας. Όσο σκαμπάζω από ήχο , τόσο βόδι είμαι στην εικόνα...

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΩΤΟ : Έχω τραβήξει βίντεο με την SONY DCR-PC109E. Θυμάμαι οως σε όλα τα βίντει τραβούσα σε 16:9 (δεν ξέρω αν έχει καμμία σημασία, το αναφέρω πάντως...). Για κάθε ωριαία κασσέτα που έχω κάνει capture στο pc, Μου καταλαμβάνει χώρο 13 με 14 γιγα. Οπότε πρέπει να τα μετατρέψω σε μορφή βίντεο που θα πιάνει λιγότερο χώρο - σωστά ? Δοκίμασα με το OJOSOFT TOTAL VIDEO CONVERTER και δυστυχώς τζίφος η δουλειά... Τι MPEG4 τα κάνω, ti XVID τα κάνω - κάτι κάνω λάθος και από ποιότητα οι ταινίες μου γίνονται μούτι, χώρια που ενώ ζητάω το resize να γίνει σε letterbox, μου αφήνει μπάρες αριστερά και δεξιά..

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ : Δεν ξέρω πως, αλλά έχω avi αρχεία που είναι dvsd. Αυτά πως μπορώ να τα επεξεργαστώ ???

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΙΤΟ : Έχω κάτι παιδικά DVD από εφημερίδες, τα οποία είναι σε 4:3 βεβαίως βεβαίως και μόλις τα μετατρέπω σε avi καταλαμβάνουν την μισή οθόνη (η υπόλοιπη, μαύρη μαυρίλα...). Καμμιά ιδέα πως να τα φτιάξω αυτά ???

Αρκετές ερωτήσεις, ελπίζω να εμφανιστεί κανένας σωτήρας να με πάρει από το χέρι. Θα την έβρισκα την λύση, αλλά δυστυχώς.... δεν υπάρχει χρόνος

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy