ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πραγματικές Ιστορίες-Φαινόμενα !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Bl3Ss3R
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 01:43:52  Εμφάνιση Προφίλ
Γειά σε όλους αν και είμαι νεο μέλος έχω ψαξει αρκετα το site!Προσφατα ειδα ενα θεμα με παραξενες ιστοριες και αλλα μεταφυσικα φαινομενα που ηταν ενδοιαφερον και ετσι μου ηρθε να ανοιξω και εγω ενα θεμα τετοιου ειδους οπου ολοι θα λενε πραγματικες ιστοριες που ειτε εχουν ζησει ειτε τους την εχουν πει! Αρχιζω λοιπον πρωτος με μια προσωπικη μου εμπειρια.

------------------------------------

Ηταν μεσανυκτα και εβλεπα την ταινια "ο εξερκισμος της Εμιλη Ρουζ" οταν τελιωσε ηταν περιπου 2:00 το βραδυ και επειδη απο την ταινια εμαθα πως 3:00 το βραδυ ειναι η ωρα τον δαιμονων και πως οποιος ξυπνουσε εκεινη την ωρα θα πεθαινε δεν ηθελα να παω αμεσως για υπνο αλλα μετα της 3:00, για αυτο ξαπλωσα και περιμενα να περασει η ωρα αθελα μου ομως με πηρε ο υπνος και συνεβη αυτο ακριβως που δεν ηθελα ξυπνησα τρομαγμενος χωρις λογο στης 3:00 ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!Τελος παντων παω στην τουαλετα να κανω την αναγκη μου(ειναι αστειο το ξερω..)εκει που εκανα τελος παντων την δουλεια μου καθως ημουν στον κοσμο μου νυσταγμενος και κοιτουσα το χωλ ξαφνικα βλεπω μια σκια να περναει απο μπροστα μου!Μπορει να μην ακουγετε συγκλονιστικο αλλα ειναι πραγματικα αφυσικο μια σκια σε σχημα ανθρωμου να περπαταει μπροστα σου στα καλα καθουμενα!Επι τρεις μερες ξυπνουσα στις 3:00 λογο ενος εφιαλτη μεσα στον οπιο ετρεχα να ξεφυγω απο μια σκια!Καθε φορα το κυνηγιτο γινοταν σε διαφορετικο περιβαλλον ομως καθε φορα στο σημιο στο οποιο με εποιανε ξυπνουσα!

------------------------------------

Αυτο ηταν το μονο παραξενο πραγμα που μου εχει συμβει.Πειτε και εσεις τις ιστοριες σας ..........

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 11:06:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γειά σε όλους αν και είμαι νεο μέλος έχω ψαξει αρκετα το site!Προσφατα ειδα ενα θεμα με παραξενες ιστοριες και αλλα μεταφυσικα φαινομενα που ηταν ενδοιαφερον και ετσι μου ηρθε να ανοιξω και εγω ενα θεμα τετοιου ειδους οπου ολοι θα λενε πραγματικες ιστοριες που ειτε εχουν ζησει ειτε τους την εχουν πει! Αρχιζω λοιπον πρωτος με μια προσωπικη μου εμπειρια.

------------------------------------

Ηταν μεσανυκτα και εβλεπα την ταινια "ο εξερκισμος της Εμιλη Ρουζ" οταν τελιωσε ηταν περιπου 2:00 το βραδυ και επειδη απο την ταινια εμαθα πως 3:00 το βραδυ ειναι η ωρα τον δαιμονων και πως οποιος ξυπνουσε εκεινη την ωρα θα πεθαινε δεν ηθελα να παω αμεσως για υπνο αλλα μετα της 3:00, για αυτο ξαπλωσα και περιμενα να περασει η ωρα αθελα μου ομως με πηρε ο υπνος και συνεβη αυτο ακριβως που δεν ηθελα ξυπνησα τρομαγμενος χωρις λογο στης 3:00 ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!Τελος παντων παω στην τουαλετα να κανω την αναγκη μου(ειναι αστειο το ξερω..)εκει που εκανα τελος παντων την δουλεια μου καθως ημουν στον κοσμο μου νυσταγμενος και κοιτουσα το χωλ ξαφνικα βλεπω μια σκια να περναει απο μπροστα μου!Μπορει να μην ακουγετε συγκλονιστικο αλλα ειναι πραγματικα αφυσικο μια σκια σε σχημα ανθρωμου να περπαταει μπροστα σου στα καλα καθουμενα!Επι τρεις μερες ξυπνουσα στις 3:00 λογο ενος εφιαλτη μεσα στον οπιο ετρεχα να ξεφυγω απο μια σκια!Καθε φορα το κυνηγιτο γινοταν σε διαφορετικο περιβαλλον ομως καθε φορα στο σημιο στο οποιο με εποιανε ξυπνουσα!

------------------------------------

Αυτο ηταν το μονο παραξενο πραγμα που μου εχει συμβει.Πειτε και εσεις τις ιστοριες σας ..........



Καλημέρα αγαπητέ Bl3Ss3R,
καλώς όρισες στις "Πύλες"...του Εσοτέρικα...

Αφού βρήκες παρόμοιο τόπικ,γιατί δεν έγραψες εκεί την εμπειρία σου;
Τώρα όσο αφορά για την "περίεργη" ώρα που λές,
ναι εκείνη την ώρα οι μοναχοί ξυπνούν και
επιτελούν τον Όρθρο.
Και αφού:

quote:
επειδη απο την ταινια εμαθα πως 3:00 το βραδυ ειναι η ωρα τον δαιμονων και πως οποιος ξυπνουσε εκεινη την ωρα θα πεθαινε

Τότε δεν θα είχε μείνει καλόγερος για καλόγερος!!!

Όσο αφορά το γεγονός ότι ξύπνησες εκείνη την ώρα
ακριβώς,απλά είχε καταγράψει το υποσυνείδητό σου,
την φοβία και το έκανε πραγματικότητα...

Η σκιά;
Ναι το πιστεύω...
Να σου δώσω μια πιθανή ερμηνία;
Ο Αχιλλέας Τζάρτζανος είναι ή ο Μανώλης Τριανταφυλλίδης,
είμαι σίγουρη!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 13:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
KANE ENA SEARCH ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ!
ΤΕΣΠΑ ..
ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ..
Α! ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ

ΜΕΤΑ

quote:
Τελος παντων παω στην τουαλετα να κανω την αναγκη μου(ειναι αστειο το ξερω..)

ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ!!
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΣ AYTO ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..
http://www.youtube.com/watch?v=Vc5B-ercdKE
ΑΑ! ΜΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΒΡΑΔΥ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 04:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
πριν κανα χρόνο περιπου είδα ενα τατου σε 2 άντρες (τον ένα μπορεις να πεις ότι τον γνωριζα λιγο καλύτερα)

είναι ενα μεγάλο Χ κ μεσα στις γραμές αυτού του Χ έχει κάτι σαν μικρούς σταυρούς και το είχαν και στο ίδιο σημείο

γνωριζει κανεις τι σημαίνει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 10:21:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Bl3Ss3R
Γειά σε όλους αν και είμαι νεο μέλος έχω ψαξει αρκετα το site!Προσφατα ειδα ενα θεμα με παραξενες ιστοριες και αλλα μεταφυσικα φαινομενα που ηταν ενδοιαφερον και ετσι μου ηρθε να ανοιξω και εγω ενα θεμα τετοιου ειδους οπου ολοι θα λενε πραγματικες ιστοριες που ειτε εχουν ζησει ειτε τους την εχουν πει!


Αυτό θα εννοείς:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1318

Έχει ξεκινήσει εδώ και χρόνια, εντούτοις νομίζω ότι οι διαχειριστές θα σε προτρέψουν να συνεχίσεις εκεί για να αποφευχθεί κατακερματισμός του θέματος με παράξενες ιστορίες.

quote:
Bl3Ss3R
------------------------------------
Ηταν μεσανυκτα και εβλεπα την ταινια "ο εξερκισμος της Εμιλη Ρουζ" οταν τελιωσε ηταν περιπου 2:00 το βραδυ και επειδη απο την ταινια εμαθα πως 3:00 το βραδυ ειναι η ωρα τον δαιμονων και πως οποιος ξυπνουσε εκεινη την ωρα θα πεθαινε δεν ηθελα να παω αμεσως για υπνο αλλα μετα της 3:00, για αυτο ξαπλωσα και περιμενα να περασει η ωρα αθελα μου ομως με πηρε ο υπνος και συνεβη αυτο ακριβως που δεν ηθελα ξυπνησα τρομαγμενος χωρις λογο στης 3:00 ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!Τελος παντων παω στην τουαλετα να κανω την αναγκη μου(ειναι αστειο το ξερω..)εκει που εκανα τελος παντων την δουλεια μου καθως ημουν στον κοσμο μου νυσταγμενος και κοιτουσα το χωλ ξαφνικα βλεπω μια σκια να περναει απο μπροστα μου!Μπορει να μην ακουγετε συγκλονιστικο αλλα ειναι πραγματικα αφυσικο μια σκια σε σχημα ανθρωμου να περπαταει μπροστα σου στα καλα καθουμενα!Επι τρεις μερες ξυπνουσα στις 3:00 λογο ενος εφιαλτη μεσα στον οπιο ετρεχα να ξεφυγω απο μια σκια!Καθε φορα το κυνηγιτο γινοταν σε διαφορετικο περιβαλλον ομως καθε φορα στο σημιο στο οποιο με εποιανε ξυπνουσα!
------------------------------------

Αυτο ηταν το μονο παραξενο πραγμα που μου εχει συμβει.Πειτε και εσεις τις ιστοριες σας ..........




Πριν πολλά χρόνια δούλευα σε μια αίθουσα με συστήματα UNIX. Την εποχή εκείνη οι σκληροί δίσκοι έκαναν τρομερό θόρυβο όταν ο φόρτος εργασίας ήταν αυξημένος. Μια νύχτα λοιπόν που έμεινα αργά, γύρω στις 03:15 άρχισαν όλοι οι σκληροί δίσκοι μαζί να δουλεύουν σαν τρελοί από μόνοι τους! Προς στιγμήν τά 'χασα. Αφού αυτό κράτησε αρκετή ώρα, όλα σταμάτησαν όπως ξεκίνησαν.

Την επόμενη μέρα προβληματισμένος το συζήτησα με ένα γνωστό μου που άρχισε να κρυφογελάει κάτω από τα μουστάκια του. Μου εξήγησε λοιπόν ότι στο συγκεκριμένο λειτουργικό σύστημα υπάρχουν maintenance scripts που είναι προγραμματισμένα να λειτουργούν μόνα τους στις 03:15 ακριβώς και θέτουν σε κίνηση τους σκληρούς δίσκους! Περιττό να πω ότι το ίδιο πράγμα γινόταν κάθε βράδυ που έμενα αργά. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 10:47:50  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλη την παρέα και καλή 'βδομάδα...

Εγώ μια βραδυά...ήμουν σε ένα μπαράκι με έν φίλο μου και τα λέγαμε πολύ όμορφα και ήρεμα...

Ξάφνου , μπαίνει μέσα στο "χώρο" μια "οπτασία" ντυμένη στα λευκά...μελαχροινή...με γαλανά μάτια...αερικό...!

Μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο...πέρασε δίπλα μας και το άρωμά της θείο απο άλλο τόπο..με κοίταξε και ζαλίστηκα...πήγα να πέσω απο το σκαμπώ...

Και μετά την είδα να τρέχει προς την έξοδο κοιτάζοντάς με..υπνωτισμένος την ακολούθησα και βρέθηκα να πηδάω απο το μπαλκόνι.... ξύπνησα...

Έκτοτε , την ίδια ώρα ... ξανάρχεται και με κοιτάζει και γώ φοβάμαι μην "ξανα-ξυπνήσω"...

Μάλλον θα βάλω σιδηρο-κατασκευή στην μπαλκονόπορτα...

Είναι σοβαρή η κατάστασή μου...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 11:09:39  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινε , μπουκώματα με αλατόνερο και θα γίνεις περδίκι !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 11:17:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινε , μπουκώματα με αλατόνερο και θα γίνεις περδίκι !!!



Λές να έχει αποτελέσματα..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 11:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Λές να έχει αποτελέσματα..???

πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι ενα ποτηρι χλιαρο γαλατακι


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 11:28:03  Εμφάνιση Προφίλ
Είχα κι εγώ καποτε τέτοια προβλήματα
δεν έβλεπα βέβαια τον ο εξορκισμό της εμιλυ ροουζ
αλλά ... την γαλάζια λίμνη (νομίζω)
πιτσιρικάς τότε .... άστα να μη μου τα θυμίζεις
κι εμένα με καταδίωκε ενα ξανθό πλάσμα με "κακές" προθέσεις
(είπαμε μικρός ήμουν οχι χαζός)
Μπουκώματα με αλατόνερο και περνάνε όλα !!!
μου το είχε πει μια ξεματιάστρα επιστήμονας δε λέω χαζομάρες !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 12:13:07  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά με την συζήτηση...όλα λύνονται...

Πάω για μπουκώματα...ευχαριστώ άπαντες για την κατανόηση...και ασφαλώς τις πολύτιμες συμβουλές...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 12:53:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εαρινός
Πάω για μπουκώματα...ευχαριστώ άπαντες για την κατανόηση...και ασφαλώς τις πολύτιμες συμβουλές...


Μην ξεχάσεις τις εισπνοές με μαυροπίπερο. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 15:19:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός
Πάω για μπουκώματα...ευχαριστώ άπαντες για την κατανόηση...και ασφαλώς τις πολύτιμες συμβουλές...


Μην ξεχάσεις τις εισπνοές με μαυροπίπερο.

Λές...να έχει καλύτερα αποτελέσματα???

Ελπίζω να μην διακτινισθώ .... αν είναι να πάθω τέτοιο πράμα , πές το να λάβω τα μέτρα μου...να βάλω και στολή τουλάχιστον...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 15:41:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

quote:
Εαρινός
Πάω για μπουκώματα...ευχαριστώ άπαντες για την κατανόηση...και ασφαλώς τις πολύτιμες συμβουλές...


Μην ξεχάσεις τις εισπνοές με μαυροπίπερο.

Λές...να έχει καλύτερα αποτελέσματα???

Ελπίζω να μην διακτινισθώ .... αν είναι να πάθω τέτοιο πράμα , πές το να λάβω τα μέτρα μου...να βάλω και στολή τουλάχιστον...



Εξαρτάται, αν έχεις τραφεί για 2-3 μέρες με φασολάδα και οι εισπνοές είναι αρκετά βαθιές, όχι μόνο θα διακτινισθείς αλλά θα σου λυθεί και κάθε πρόβλημα δυσκοιλιότητας που ενδεχομένως σε ταλαιπωρεί. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 16:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σου Bl3Ss3R, καλώς ήρθες στα forums του ESOTERICA

Δεν καταλαβαίνω, αφού υπάρχει ήδη θέμα με συλλογή από παράξενες ιστορίες, γιατί θες να ανοίξεις καινούργιο;

Το ότι υπάρχει αυτή η συλλογή με τις ιστορίες εξυπηρετεί σε όλους μας ώστε να μην ψάχνουμε ανάμεσα σε διάφορα θέματα αλλά να τις διαβάζουμε όλες εκεί. Βέβαια, εάν κάποιος θέλει να ανοίξει ένα θέμα για να συζητήσει επί συγκεκριμένου για κάτι που του έχει συμβεί, για κάποιο βίωμά του, αυτό μπορεί να είναι ένα ξεχωριστό θέμα. Αλλά από όσα γράφεις, καταλαβαίνω πως ο σκοπός του θέματός σου καλύπτεται από το θέμα Παράξενες Ιστορίες...

Οπότε, το συγκεκριμένο θέμα απενεργοποιείται και η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο προαναφερθέν θέμα.

(Σημ: Bl3Ss3R μπορείς να γράψεις στο άλλο θέμα την ιστορία που παρέθεσες εδώ.)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy