ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Βοηθεια και γνωμη!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lazarakos
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 02:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lazarakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια θέλω να μιλησω ανοιχτα για καποιο θεμα που με επηρεαζει τα τελευταια χρονια,μπορει να ακουστει πολυ χαζο και θα το κατανοησω αν κοροιδευψετε :) ...Ειμαι 17 χρονον και εχω καποια συμπτωματα στην ζωη που μου φενονται περιεργα...Μπορω να βλεπω το παρα πολυ κοντινο μελλον (μιλαμε για δευτερολεπτα,λεπτα) με καποιες Φλασιες που μου ερχοντε...Π.χ να σας δωσω ενα ακυρο παραδειγμα,εβλεπα μια φορα super deal και εκει που ηρθε η στιγμη να διαλεξουν καποιον απο το Κοινο εγω χωρις καποιο συκγρεκριμενω λογο ειπα το νουμερο 56 ,και να το νουμερο 56....Καποια αλλη φορα εβλεπα Fear Factor και χωρις καποιο λογο παλι ειπα οτι θα τελιωσει την δοκιμασια σε 2:42 Λεπτα,και να που ηταν ακριβως 2:42...Υπαρχουν παρα πολλα παραδειγματα που δυστηχως δεν θυμαμαι...Πολλες Φορες οι περισσοτεροι ανθρωποι λενε ,τυχη ... Η μαλλον παντα...Ποτε δεν σκευτοντε για κατι αλλο,κατι μεταφυσικο...Δεν λεω μπορει να εχω αδικο και να ειναι οντως τυχη...

Εχω να παραθεσω αλλο ενα "χαρισμα" που εχω...Πολλες φορες ασυνηδητα σκευτομε κατι και γινετε...Πχ οταν παιζουμε μπαλα σκευτομε να κανει καποιο λαθος ο αλλος και να ερθει σε μενα η μπαλα και οντως γινετε...Η οταν κανω ενα σουτ απο μακρια σκευτομαι ασυνηδιτα να περασει ι μπαλα κατο απο τα ποδια του τερματοφυλακα και παλι γινετε...Αυτα ειναι παρα πολυ απλα παραδειγματα...Εχω σκευτει και πανω σε αλλα θεματα πολυ πιο σοβαρα και οντως εχουν πετυχει...Δεν ξερω ρε παιδια ακουγετε τρελο και χαζο,και ειλικρινα το πιστευω και εγω...Αλλα ολα αυτα ειναι τυχη? Εχω ακουσει οτι το μυαλο μπορει να καταφερει πολλα πραματα και αυτο η αληθεια ειναι οτι το πιστευω...Αν οντως καποιος γνωριζει καποια σχετικα πραματα με αυτα που ειπα παρακαλω να απαντηση ,και αν υπαρχει καποιος οποιοδηποτε τροπος για να εξασκισω αυτα τα "χαρισματα" να μου το πει...Αν οντως υπαρχει χαρισμα :)

Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι, ζωή 'ναι να 'σαι ξυπνητός οντε κοιμουντ' οι άλλοι.

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 08:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δες την ταινια "Next" με τον Nicolas Cage και ισως παρεις καποιες απαντησεις (ειχε και αυτος το ιδιο χαρισμα)


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 10:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στσατιστικη και πιθανοτητες ... ριξε μια ματια και διαβασε να μαθεις ...

επισης κοψε την τιβι χαχα οκ πλακα κανω ... σκεψου ομως ... τι πιθανοτητες εχεις στο να μαντεψεις εναν αριθμο απο τους 100 ή τους 60 ... ή τους 10 ... οσο μικροτερο το συνολο τοσο μεγαλυτερη η πιθανοτητα ... τωρα ... ΕΑΝ καταφερεις και μαντευεις σταθερα και συνεχομενα κατι , τοτε ψαξτο , δηλαδη να μη εχεις καμια λαθος προβλεψη!!!!! τοτε ισως να παιζει κατι ...

δοκιμασε να μαντεψεις τους 6 του τζοκερ αλλα στειλτο πρωτα σε μενα ΧΑΧΑΧΑ

επειδη και εγω εχω παρομοια συμβαντα , ολοι μας , τα οποια οι φιλοι μου ειχαν παθει πλακα ... με λιγη σκεψη και καθαρο μυαλο ειδα οτι ηταν απλα πιθανοτητες στο να το πετυχω

εαν το ψαξεις θα ανακαλυψεις οτι η πιθανοτητα να πετυχεις κατι στην τυχη σε ολα αυτα , ειναι , θα τολμουσα να πω , τεραστια !!!

καλη τυχη παντως στο ψαξιμο

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 16:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα σου λεει οτι "προβλεπει" το αμεσο κοντινο μελλον... στη περιπτωση του Τζοκερ, θα "προεβλεπε" τους αριθμους λιγα λεπτα πριν την κληρωση


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 17:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μα σου λεει οτι "προβλεπει" το αμεσο κοντινο μελλον... στη περιπτωση του Τζοκερ, θα "προεβλεπε" τους αριθμους λιγα λεπτα πριν την κληρωση

,με πρόλαβες.

quote:
δες την ταινια "Next" με τον Nicolas Cage και ισως παρεις καποιες απαντησεις (ειχε και αυτος το ιδιο χαρισμα)

Ωραία ταινιούλα,την είδα πρόσφατα.

quote:
Παιδια θέλω να μιλησω ανοιχτα για καποιο θεμα που με επηρεαζει τα τελευταια χρονια,μπορει να ακουστει πολυ χαζο και θα το κατανοησω αν κοροιδευψετε :) ...Ειμαι 17 χρονον και εχω καποια συμπτωματα στην ζωη που μου φενονται περιεργα...Μπορω να βλεπω το παρα πολυ κοντινο μελλον (μιλαμε για δευτερολεπτα,λεπτα) με καποιες Φλασιες που μου ερχοντε...Π.χ να σας δωσω ενα ακυρο παραδειγμα,εβλεπα μια φορα super deal και εκει που ηρθε η στιγμη να διαλεξουν καποιον απο το Κοινο εγω χωρις καποιο συκγρεκριμενω λογο ειπα το νουμερο 56 ,και να το νουμερο 56....Καποια αλλη φορα εβλεπα Fear Factor και χωρις καποιο λογο παλι ειπα οτι θα τελιωσει την δοκιμασια σε 2:42 Λεπτα,και να που ηταν ακριβως 2:42...Υπαρχουν παρα πολλα παραδειγματα που δυστηχως δεν θυμαμαι...Πολλες Φορες οι περισσοτεροι ανθρωποι λενε ,τυχη ... Η μαλλον παντα...Ποτε δεν σκευτοντε για κατι αλλο,κατι μεταφυσικο...Δεν λεω μπορει να εχω αδικο και να ειναι οντως τυχη...

Εχω να παραθεσω αλλο ενα "χαρισμα" που εχω...Πολλες φορες ασυνηδητα σκευτομε κατι και γινετε...Πχ οταν παιζουμε μπαλα σκευτομε να κανει καποιο λαθος ο αλλος και να ερθει σε μενα η μπαλα και οντως γινετε...Η οταν κανω ενα σουτ απο μακρια σκευτομαι ασυνηδιτα να περασει ι μπαλα κατο απο τα ποδια του τερματοφυλακα και παλι γινετε...Αυτα ειναι παρα πολυ απλα παραδειγματα...Εχω σκευτει και πανω σε αλλα θεματα πολυ πιο σοβαρα και οντως εχουν πετυχει...Δεν ξερω ρε παιδια ακουγετε τρελο και χαζο,και ειλικρινα το πιστευω και εγω...Αλλα ολα αυτα ειναι τυχη? Εχω ακουσει οτι το μυαλο μπορει να καταφερει πολλα πραματα και αυτο η αληθεια ειναι οτι το πιστευω...Αν οντως καποιος γνωριζει καποια σχετικα πραματα με αυτα που ειπα παρακαλω να απαντηση ,και αν υπαρχει καποιος οποιοδηποτε τροπος για να εξασκισω αυτα τα "χαρισματα" να μου το πει...Αν οντως υπαρχει χαρισμα :)


Εχεις ακούσει φαντάζομαι τον όρο,remote viewing. Αυτές οι ικανότητες υπάρχουν στον άνθρωπο,αλλά είναι σε λανθάνουσα κατάσταση,σε εσένα,για κάποιον λόγο, το υποσυνείδητό σου,σου δίνει κάποιες πληροφορίες.Τον λόγο ίσως πρέπει να τον αναζητήσεις εσύ ο ίδιος.Πάντως μην ανυσηχείς,δέν είσαι "φρικιό".

Edited by - strangerz2 on 04/08/2010 17:43:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 17:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολλες φορες ασυνηδητα σκευτομε κατι και γινετε

Μα αυτό δεν είναι χάρισμα το οποίο λίγοι διαθέτουν. Είναι ένα αναπόσπαστο στοιχείο που συνοδεύει την ύπαρξή μας σ'αυτό τον κόσμο. Με άλλα λόγια, είναι μια κοινή ικανότητα του καθενός. Απλά οι πλείστοι το ερμηνεύουν με τον κλασικό όρο "τύχη" ακριβώς επειδή παίζουν με στατιστικές. Πήγαινε πάιξε ένα παιχνίδι τάβλι. Δες πόσες φορές φέρνεις διπλές (για παράδδειγμα 6αρες), η πιθανότητα να έρθει μια διπλή είναι 1 στις 36. Ωστώσο, όταν το ζητάς σε τέτοιο σημείο που θεωρείς πιο απίθανο να ΜΗΝ έρθει η ζαριά τότε πραγματικά βλέπεις ένα θαύμα της τύχης. Αλλά τα ζάρια είναι παραπάνω σαν πρωτεύουσα εξάσκηση ώστε να εκπαιδεύσεις τη ... σιγουριά σου, την αυτοπεποίθησή σου. Το πραγματικό αξιοθαύμαστο εμφανίζεται στην καθημερινή ζωή όπως για παράδειγμα, στη δική σου περίπτωση, σε αυθόρμητες επιθυμίες στο ποδόσφαιρο. Θυμάμαι πριν μερικές εβδομάδες, όταν είχα ανέβει στο χωριό μου με μερικούς φίλους μου για να γιορτάσουμε έν χαρμόσυνο γεγονός. Ήθελα πραγματικά να περάσουμε τη μέρα διασκεδάζοντας ενιαία και ήμουν σίγουρος γι'αυτό. Έφτασε μετά όμως ο ξάδερφός μου με μια ηλεκτρονική κονσόλα και όλοι ενθουσιάστηκαν (δε λέω, και εγώ ενθουσιάστηκα, αλλά δεν ήμουν διατεθημένος να περάσω έτσι τη μέρα μου). Άρχισαν να στήνουν λοιπόν την κονσόλα και ενώ το έκαναν εγώ δυσανασχετούσα μόνος μου. Μέχρι που τα παιδιά αντιλήφθηκαν πως έλειπε το καλώδια παροχής ρεύματος. Χάρηκα τόσο πολύ , αλλά παραπάνω ξεφνιάστηκα...

Το σημείο που θέλω να τονίσω τέλος πάντων είναι πως όταν η σιγουριά μας είναι πραγματικά ισχυρή μπορεί να αντιστρέψει τις πιθανότητες.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 20:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνουμε απολυτα, αγαπητέ μου LOG, απλά, θα ήθελα, να δούμε,
πόσο αυξάνει αυτή η ικανότητα, του ανθρώπου, σε νέους, ή και γενικά,
με τις γνωσεις και τις δυνατότητες, που έχουμε σήμερα...
Η πρόβλεψη, η έλξη, είναι εκφράσεις αυτής της ικανότητας, που δειχνουν κι άλλες ικανότητες, παράλληλες...
Όπως αντίληψη,διάγνωση σκέψεων, κλπ...
Η εποχή, νομίζω, βρίθει περιπτώσεων, που το κανουν "επιδημία"...
Μήπως, ο άνθρωπος, επιτέλους, ανεβαίνει επίπεδο;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lazarakos
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2010, 01:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lazarakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Πολλες φορες ασυνηδητα σκευτομε κατι και γινετε

Μα αυτό δεν είναι χάρισμα το οποίο λίγοι διαθέτουν. Είναι ένα αναπόσπαστο στοιχείο που συνοδεύει την ύπαρξή μας σ'αυτό τον κόσμο. Με άλλα λόγια, είναι μια κοινή ικανότητα του καθενός. Απλά οι πλείστοι το ερμηνεύουν με τον κλασικό όρο "τύχη" ακριβώς επειδή παίζουν με στατιστικές. Πήγαινε πάιξε ένα παιχνίδι τάβλι. Δες πόσες φορές φέρνεις διπλές (για παράδδειγμα 6αρες), η πιθανότητα να έρθει μια διπλή είναι 1 στις 36. Ωστώσο, όταν το ζητάς σε τέτοιο σημείο που θεωρείς πιο απίθανο να ΜΗΝ έρθει η ζαριά τότε πραγματικά βλέπεις ένα θαύμα της τύχης. Αλλά τα ζάρια είναι παραπάνω σαν πρωτεύουσα εξάσκηση ώστε να εκπαιδεύσεις τη ... σιγουριά σου, την αυτοπεποίθησή σου. Το πραγματικό αξιοθαύμαστο εμφανίζεται στην καθημερινή ζωή όπως για παράδειγμα, στη δική σου περίπτωση, σε αυθόρμητες επιθυμίες στο ποδόσφαιρο. Θυμάμαι πριν μερικές εβδομάδες, όταν είχα ανέβει στο χωριό μου με μερικούς φίλους μου για να γιορτάσουμε έν χαρμόσυνο γεγονός. Ήθελα πραγματικά να περάσουμε τη μέρα διασκεδάζοντας ενιαία και ήμουν σίγουρος γι'αυτό. Έφτασε μετά όμως ο ξάδερφός μου με μια ηλεκτρονική κονσόλα και όλοι ενθουσιάστηκαν (δε λέω, και εγώ ενθουσιάστηκα, αλλά δεν ήμουν διατεθημένος να περάσω έτσι τη μέρα μου). Άρχισαν να στήνουν λοιπόν την κονσόλα και ενώ το έκαναν εγώ δυσανασχετούσα μόνος μου. Μέχρι που τα παιδιά αντιλήφθηκαν πως έλειπε το καλώδια παροχής ρεύματος. Χάρηκα τόσο πολύ , αλλά παραπάνω ξεφνιάστηκα...

Το σημείο που θέλω να τονίσω τέλος πάντων είναι πως όταν η σιγουριά μας είναι πραγματικά ισχυρή μπορεί να αντιστρέψει τις πιθανότητες.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"



Φιλαρακο τωρα που ειπες για το ταβλι...Μου εχει τυχει 2-3 φορες να βρισκομαστε σε σημειο που αυτος να εχει 2 Πουλια και εγω 3 (δλδ να ειναι η τελευταια ζαρια και αν τυχω διπλες το πηρα)...Δεν ξερω κατα ποσο τυχη ηταν αλλα ειχα βγαλει το αποτελεσμα που ηθελα...Οσο για το αλλο,η προβλεψεις δεν πεφτουν παντα μεσα,π.χ καμια φορα κανω οτι και καλα προβλεπω ενω στην ουσια σκευτομαι εγω τι θελω να βγει και ετσι δεν πετυχαινει ,οταν ομως μου ερχονται φλασιες το πετυχενω τις περισσοτερες φορες,αλλο ενα παραδειγμα ειναι με την ωρα π.χ βλεπω οτι η ωρα στο ρολοι ειναι 22:00 και μετα απο ωρα μου ερχετε μια φλασια και βλεπω τι λεπτα ακριβως ειναι...Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω....:(

Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι, ζωή 'ναι να 'σαι ξυπνητός οντε κοιμουντ' οι άλλοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

batsinilas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 14:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους batsinilas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

11/8/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 18:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός batsinilas απενεργοποιήθηκε καθώς τέτοιου είδους ανούσιες, προσβλητικές και κακόγουστες "συμμετοχές" είναι εντελώς ξένες και μη αποδεκτές στον παρόντα χώρο συζητήσεων.


batsinilas είμαστε σίγουροι πως μπορείς να βρεις κάποιον άλλο χώρο να εξασκήσεις το "ταλέντο" σου...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy