ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αποριες σχετικα με το αγνωστο...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lazarakos
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2010, 01:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lazarakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας για αλλη μια φορα.Ειμαι εδω γιατι θελω καποιες απαντησεις σχετικα με καποια θεματα.Σας παρακαλω μην τα βαλετε μαζι μου απλα ειναι καποια πραματα τα οποια θα σκευτοταν ο καθε "τυχαιος" και αρχαριος πανω στα θεματα αυτα.Λοιπον,εγω οπως βλεπετε φιλοι μου ειμαι σε αυτο το Forum γιατι πιστευω και εγω στο "Παραξενο".Αλλα ,πιστευω πολλοι εδω μεσα θεωρουν τον εαυτο τους (δεν θελω να προσβαλω κανεναν προς θεου) οτι ειναι κατι παραπανο απο τον "απλο" ανρθωπο,πιστευουν οτι μπορουν να κανουν Καλεσματα δαιμονων και αλλα πολλα.Απλα οπως ειπα και στην αρχη ο καθε τυχαιος σαν εμενα θα σκευτοταν το πως και το γιατι...Πως γινονται ολα αυτα? Γιατι γινονται ολα αυτα?Υπαρχουν αυτα οντως? Αν ναι τοτε η ανθρωποτητα δεν θα ειχε κανει ενα τεραστιο βημα σχετικα με τον κοσμο μας και τον πνευματικο κοσμο?Θα ειμασταν δυστηχισμενοι οταν καποιος δικος μας εφευβγε απο την ζωη? Οχι γιατι πολυ απλα θα ειμασταν σιγουροι οτι υπαρχει και ο πνευματικος κοσμος μετα τον θανατο.Οτι υπαρχει και μετα καποιο Ιδος ζωης.Αλλα?...Βλεπουμε καθημερινα τον "ανρθωπο" να ξυπναει να πηγαινει στην δουλεια να γυρναει σπιτι να τρωει και μετα να ξεκουραζετε,και να συνεχιζει την ζωη του με καθημερινες βολτες με φιλους κτλπ,δεν δειχνει κανενα ενδιαφερον γιαυτα τα θεματα (περι πνευματικα μιλαω παντα).Αν οντως ολα αυτα υπαρχουν (πχ οπως ειπα και πριν καλεσμα δαιμονων) τοτε ο μισος κοσμος και παραπανω δεν θα εδειχνε ενδιαφερον?,τα καναλια δεν θα τα εδειχναν καθημερινα?,ο καθε ανρθωπος δεν θα το προσπαθουσε?(οχι αναγκαστικα στο καλεσμα δαιμονων γιατι ειναι και επικινδυνο απο οσα εχω διαβασει,αλλα τα σχετικα με αυτα τα θεματα,πχ δεν θα προσπαθουσε να καλεσει καποιον δικο του ανθρωπο?) Το μισο και παραπανο μερος του πλανητι μας δεν τα πιστευει αυτα.Αντε ας αφησουμε το θεμα περι τα καλεσματα ,οι υπερφυσικες δυναμεις πχ,τηλεκινιση,πυροκινιση και αλλα διαφορα που ειδα στο Forum,ολα αυτα ο καθε ανθρωπος δεν θα λαχταρουσε να τα εχει? Και ομως να και παλι που το 98% του κοσμου δεν ασχολειτε με αυτα (αν οντως υπαρχουν)...Που θελω να καταλειξω,Αν οντως υπαρχουν δεν θα επρεπε να εχουμε και αποδειξεις? Δεν θελω ειλικρινα να προσβαλω κανεναν απο εσας γιατι ειμαι πολυ καιρο στο Forum και μου αρεσει αρκετα να διαβαζω θεματα τα οποια εγιναν απο εσας,αλλα οπως και εγω ειστε Cyber users οι οποιοι γραφουν αποψεις πισω απο μια οθονη,ειδα καποια Topics πχ για τηλεκινιση και καποιος μεσα ανεφερε την σειρα με τις "Μαγεισσες / Charmed" ...Το θεωρητε φιλοι μου εσεις αδυνατον καποιος να εχει επηρεαστει τοσο ωστε να φτασει σε σημειο να κανει τα παντα για το πετυχει?Το θεωρητε αδυνατον αυτος ο καποιος να επηρεασει και αλλους τοσους ? Αποτελεσμα? Οι περισσοτεροι εχουν αποτυχια στο θεμα (εγω ακομα δεν εχω δοκιμασει τιποτα) ,Γιατι? γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει καποια αποδειξει σε ολοκλειρο τον πλανητη οτι οντως αυτα τα πραματα υπαρχουν(μαζι με τα αρχικα που ειπα,καλεσμα δαιμονων και τετια)με αποτελεσμα να οδηγησει στην απογοητευση...,οτι εχουν δει τα ματια μας ειναι απο τηλεορασεις και διαφορες ιστοσελιδες στο Internet,μη εμπιστες πηγες.Αυτα ηθελα να πω,και παλι δεν θελω να προσβλαλω κανεναν γιατι πολυ απλα και εμενα μου αρεσουν αυτα τα πραματα και οντως θα αφιερονα χρονο για να προσπαθησω,ερευνησω,και να δοκιμασω καποια πραματα (ασφαλες παντα)

Αυτα ειχα να πω :) Περιμενω απαντησεις...

Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι, ζωή 'ναι να 'σαι ξυπνητός οντε κοιμουντ' οι άλλοι.

Edited by - Lazarakos on 20/08/2010 01:04:16

Edited by - Lazarakos on 20/08/2010 01:07:14

Edited by - Lazarakos on 20/08/2010 01:07:55

Edited by - Lazarakos on 20/08/2010 01:08:22

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 19:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ειμαι σε αυτο το Forum γιατι πιστευω και εγω στο "Παραξενο"

καλώς ήρθες Λαζαράκο στο φόρουμ του esoterica.gr
Αν ψάξεις τη θεματολογία του esoterica θα δεις οτι έχει πάρα πολλές ενότητες με πάρα πολλά θέματα η κάθε μια
("ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ" είναι ένα από αυτά)

Δυστυχώς η παρουσίαση των "ερωτημάτων" σου δεν αφήνει και πολλά περιθώρια "απαντήσεων" γιατί τα έχεις λίγο μπερδεμένα
Τώρα η "εμμονή" σου για τους δαίμονες μπορεί να βρει πολλές απαντήσεις με μια μικρή αναζήτηση στο φόρουμ έχει πολλά θέματα να διαβάσεις

Τώρα βέβαια αν κατάλαβα καλά ψάχνεις να βρεις "απαντήσεις" και "αξιόπιστες" μεθόδους εφαρμογής πάνω σε επικλήσεις , τηλεκινησία δαιμονους κι άλλα τέτοια "φαντασμαγορικά"
λυπάμαι αλλά θα σε απογοητεύσουμε φίλε μου
το φόρουμ του esoterica.gr δεν είναι σχολή μαγισσών ούτε ταχυδακτυλουργών
Γι αυτό θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με το/τα θέματα που σε ενδιαφέρουν με πολύ πολύ διάβασμα , σκοπός των φόρουμ είναι να γίνετε ανταλλαγή-κατάθεση απόψεων ,
διαμόρφωσε την όποια άποψη σου για το όποιο θέμα ,
και να είσαι σίγουρος οτι θα βρεις συνομιλητές για να το αναλύσετε .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lazarakos
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 01:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lazarakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ειμαι σε αυτο το Forum γιατι πιστευω και εγω στο "Παραξενο"

καλώς ήρθες Λαζαράκο στο φόρουμ του esoterica.gr
Αν ψάξεις τη θεματολογία του esoterica θα δεις οτι έχει πάρα πολλές ενότητες με πάρα πολλά θέματα η κάθε μια
("ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ" είναι ένα από αυτά)

Δυστυχώς η παρουσίαση των "ερωτημάτων" σου δεν αφήνει και πολλά περιθώρια "απαντήσεων" γιατί τα έχεις λίγο μπερδεμένα
Τώρα η "εμμονή" σου για τους δαίμονες μπορεί να βρει πολλές απαντήσεις με μια μικρή αναζήτηση στο φόρουμ έχει πολλά θέματα να διαβάσεις

Τώρα βέβαια αν κατάλαβα καλά ψάχνεις να βρεις "απαντήσεις" και "αξιόπιστες" μεθόδους εφαρμογής πάνω σε επικλήσεις , τηλεκινησία δαιμονους κι άλλα τέτοια "φαντασμαγορικά"
λυπάμαι αλλά θα σε απογοητεύσουμε φίλε μου
το φόρουμ του esoterica.gr δεν είναι σχολή μαγισσών ούτε ταχυδακτυλουργών
Γι αυτό θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με το/τα θέματα που σε ενδιαφέρουν με πολύ πολύ διάβασμα , σκοπός των φόρουμ είναι να γίνετε ανταλλαγή-κατάθεση απόψεων ,
διαμόρφωσε την όποια άποψη σου για το όποιο θέμα ,
και να είσαι σίγουρος οτι θα βρεις συνομιλητές για να το αναλύσετε .




Εχεις δικαιο φιλε μου σε αυτο που λες ,οτι δεν ειναι σχολη εδω περα και οτι δεν μπορω να παρω τις απαντησεις που θελω,παντως δεν με ενδιαφερουν οι επικλισεις δαιμονων και τετοια επειδει ειναι επικινδινα.Απλα για πραματα οπως η τηλεκινιση ενδιαφερομε,θελω να μαθω αν πραγματικα υπαρχει ,αν καποιος το εχει καταφερει εδω μεσα...

Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι, ζωή 'ναι να 'σαι ξυπνητός οντε κοιμουντ' οι άλλοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2010, 15:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λαζαρακο , το εχουν καταφερει , πολλοι , αλλα ολους τους ξερουμε απο τριτους , καποιος ειπε σε καποιον οτι καποιος του ειπε οτι καποιος ειχε δει καπου και καποτε , καποιον να το κανει ... ή καπως ετσι ...

παντα καποια "εγκυρη" πηγη , οπως η γιαγια μου το 1920 της ειπε ο παππους της ή η θεια μου στο χωριο ειχε ακουσει απο τον θειο της κτλπ ...

μια αλλη εγκυρη πηγη ειναι το χολυγουντ , οπου εκει η τηλεκινηση και η τηλεμεταφορα και η τηλεπαθεια δινουν και παιρνουν ... τωρα κατα ποσο αυτα που κανει ο νίο στο ματριξ πχ ειναι αληθινα , ειναι ενα θεμα που το αφηνω σε σενα να το κρινεις

καλο ψαξιμο φιλε και εαν βρεις κατι , ενημερωσε και εμας για να μαθαινουμε

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2010, 09:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ μπορώ με τη δύναμη του μυαλού μου να μετακινήσω έναν άνθρωπο απο μια τοποθεσία σε μιά άλλη.

Θα σας διηγηθώ λοιπόν πώς ξεκίνησαν όλα.

Μια καλή πρωία έβλεπα τηλεόραση(κάτι που σπάνια κάνω).
Δίπλα μου καθόταν ένα άλλο άτομο.

Απέναντι βρισκόταν μια σακούλα με σκουπίδια.
Κοιτάω λοιπόν τη σακούλα για πολύ ώρα, αλλά δεν κατάφερα κάτι.
Ο κάδος βέβαια ήταν ακριβώς απο κάτω.

Κουράστηκα όμως απο το πολύ κοίταγμα οπότε άρχισα να κοιτάω έντονα τον διπλανό μου.

Μετακίνησα δηλαδή αρχικά το πεδίο εστίασης μου απο τη σακούλα στο άτομο.

Εκείνη λοιπόν τη στιγμή, και μέσα σε λίγο χρόνο, το άτομο αυτό αρχίζει να μετακινείται, μπροστά στα μάτια μου, προς τη σακούλα.
Έπειτα προς τον αλεβατόρα(το ανελκυστήρα, κοινώς) και τέλος προς τον κάδο.
Απο τότε επαναλαβάνω συχνά αυτή την άσκηση για να μη σκουριάσουν οι δυνάμεις μου.


Όπως καταλαβαίνεις είναι κάτι έμφυτο και δεν γίνεται ο καθενας(εσύ δηλαδή) να το πετύχει. Είναι έμφυτο, ή το 'χεις ή δεν το χεις, σαν το καλό pc.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 03/09/2010 09:19:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy