ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ξορκια με μαγικο ραβδι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 18:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας Προσπαθω να γινω μαγος εχω ψαξει πολυ στο ιντερνετ, αλλα βρηκα πολυ λιγα ξορκια για να κανω με αληθινο μαγικο ραβδι (εχω μαγικο ραβδι, αληθινο) παρακαλω βοηθεια.

***

____________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα

22/8/2010
____________________________________

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 18:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wizardofthewhitemagic καλώς ήρθες στο ESOTERICA.

Θα πρέπει να σε ενημερώσω ότι ο σκοπός ύπαρξης των φόρουμ ειδικότερα πάνω σε θέματα (μαγείας, επικλήσεων, ξόρκια κλπ… ) δεν είναι η ανταλλαγή πληροφοριών και μεθόδων σχετικά με αυτές τις δραστηριότητες αλλά περισσότερο το να αναπτυχθεί ένας διάλογος φιλοσοφικής χροιάς με ερευνητικό πνεύμα.

Βέβαια αν πραγματικά θέλεις να γίνεις μάγος με ραβδί και πιστεύεις πραγματικά σε αυτά… κάνε υπομονή, ίσως σου δανείσω την στολή του γιου μου…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 00:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wizardofthewhitemagic μας συγχωρείς για την πρωτοβουλία του editing του μηνύματος, αλλά θα σου προτείναμε για την ώρα να αποφύγεις τα προσωπικά στοιχεία.
Φιλικά

Από αυθεντική περιέργεια να σε ρωτήσω κάτι;
Τι εννοείς με το "αληθινό μαγικό ραβδί";

Στις αμέσως επόμενες ημέρες το θέμα θα μεταφερθεί στην ενότητα ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ από την κατηγορία Η ΣΟΦΙΑ που άνοιξε αρχικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 12:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξι, Εντάξι δώστε μου εσεις το ξόρκι και θα σας ξεκινήσω και εγώ φιλοσοφιες, θα σας πω την αληθεια για την υπαρξη της μαγειας
μη ρωτατε γιατι θελω τοξορκι απλως ειμαι καινουριο ενταξι;


Ευχαριστω για το καλωσορισμα

4232222Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 13:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει wizardofthewhitemagic αφού επιμένεις σου δίνω δυο ξόρκια …
Κάλο διάβασμα …

...................................
........, ......

Υ.Γ: αν δεν τα βλέπεις πάει να πει ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμος και ώριμος για να ασχοληθείς σοβαρά με όλα αυτά…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 14:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εντάξει wizardofthewhitemagic αφού επιμένεις σου δίνω δυο ξόρκια …
Κάλο διάβασμα …

...................................
........, ......

Υ.Γ: αν δεν τα βλέπεις πάει να πει ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμος και ώριμος για να ασχοληθείς σοβαρά με όλα αυτά…





Έχω να κάνω μια πρόταση στην ενιαία αντιπολίτευση που θα ανατρέψει το τοπίο στην πολιτική σκηνή του Δήμου μας.
Ξόρκι για ανεπιθύμητους.
Η συνταγή απλή.
Σε χάση φεγγαριού, και για 9 μέρες θα πάρουν αλάτι, ψιλό μαγειρικής, και θα πηγαίνουν εκεί όπου πηγαίνουν και πατούν τα άτομα που επιθυμούν να μην ξανάρθουν, δηλαδή στο Δημαρχείο. Θα ρίξουν το αλάτι, βράδυ και θα λένε όλοι μαζί

Όπως χάνετε το φεγγάρι , έτσι κι εσείς να χαθείτε.
Να χαθείτε ,να μην φανείτε στο Δημαρχείο μη βρεθείτε.
Μακριά απ' τη ζωή μας, μακριά απ' το Δημαρχείο μας...

Μην ξεχαστείτε όμως. Σε κάθε χάσιμο φεγγαριού, επαναλαμβάνεται τη διαδικασία για 3 μέρες ώστε να δυναμώνει το ξόρκι.
Μια συμβουλή μόνο
Μην περιμένετε εκεί στην ενιαία αντιπολίτευση ξαφνικά μ' ένα ξόρκι να απομακρυνθούν όλοι οι ενοχλητικοί από την παράταξη του Δημάρχου μας και κυρίως ο ίδιος. Να είστε ευχαριστημένοι ακόμα κι όταν μειωθούν σημαντικά ...

Όσο αφορά το Δημαρχάρα μας, αυτός ίσως να θέλει γήτεμα. http://manoliassa.forumup.gr/about4609-manoliassa.html.

Συμβουλή: Το ίδιο ξόρκι μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και σε περιπτώσεις εφημερίδων, εταιριών δημοσκοπήσεων, κλπ.


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 14:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρθε πάλι η εαρινή ισημερία, η αισθητή αρχή της άνοιξης, της αναγέννησης της φύσης και της προσμονής για γονιμότητα της γης και των παραγωγικών ζώων, όπως έχουν μασκαρευτεί εδώ και 21 αιώνες από την ενταύθα επικρατούσα χριστιανική θρησκεία. Μια θρησκεία τόσο σοβαρή, που προωθεί την πίστη σε δαίμονες και βασκανίες. Αφού λοιπόν «τη βασκανία την παραδέχεται και η εκκλησία», η οποία έχει και σχετικό τροπάριο (ή όπως αλλιώς το λένε), δεν είναι καθόλου ανεξήγητη η πίστη στο «κακό μάτι» πολλών, ακόμη και μορφωμένων και κατά τα λοιπά σοβαρών ανθρώπων.

Πάντοτε ήθελα να μάθω τι ακριβώς λένε οι ξεματιάστρες, αλλά η πλησιέστερη γνώση που είχα ήταν «Η κυρά μας η μαμή», η κωμωδία με τη Γεωργία Βασιλειάδου όπου η μαμή-ξεματιάστρα έλεγε διάφορα σκόρπια ξόρκια. Φυσικά, κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να σχηματίσει άποψη βασιζόμενος στο σενάριο μιας παλιάς ασπρόμαυρης ταινίας κι έτσι επί πολλά έτη έμενα με την απορία. Ώσπου, χτες, οι οδηγίες για τον μικρό δαιμονοδιώχτη, ήρθαν στην πόρτα μου! Συγκεκριμένα ένα συγγενικό πρόσωπο (τόσο στενά συγγενικό, που ντρέπομαι να δώσω περισσότερα στοιχεία) κάλεσε τη γυναίκα μου, για να της διδάξει τα μυστικά, τα οποία και δημοσιοποιώ πάραυτα:


ΥΛΙΚΑ

1 μπολ ή βαθύ πιάτο με νερό

3 σταγόνες λάδι


ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Βήμα 1ο Λέτε
«Εις το όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος για τον/την (το όνομα του/της ματιασμένου/ης)»

και ταυτόχρονα σταυρώνετε τρεις φορές το μπολ/πιάτο με το νερό.


Βήμα 2ο Λέτε
Ιησούς Χριστός νικά

κι αν είναι μάτι το σκορπά

η Κυρά η Παναγιά

και ρίχνετε μία σταγόνα λάδι στο μπολ/πιάτο με το νερό.

Επαναλαμβάνετε άλλες δύο φορές (συνολικά τρεις φορές) το 2ο βήμα.

Αν το αντικείμενο του ξεματιάσματος ήταν ματιασμένο, οι σταγόνες του λαδιού διαλύονται στο νερό. Αν δεν ήταν ματιασμένο, οι σταγόνες του λαδιού δεν διαλύονται, όπως είναι και το φυσιολογικό να συμβεί. Οι οδηγίες δεν διευκρινίζουν τι συμπεραίνουμε, αν άλλες σταγόνες λαδιού διαλυθούν και άλλες όχι. Για να ‘χετε το κεφάλι σας ήσυχο επαναλαμβάνετε τη διαδικασία, μέχρις ότου πετύχετε να μη διαλυθούν και οι τρεις σταγόνες. Ή μέχρις ότου βαρεθείτε.


ΠΡΟΣΟΧΗ:

1.Αυτή είναι η εγκεκριμένη (άρα με εγγυημένο αποτέλεσμα) διαδικασία ξεματιάσματος και όχι άλλες διαδικασίες, όπου λέγονται διάφορα περί αγρίων ορέων, απηγάνου κλπ
2.Η διαδικασία του ξεματιάσματος δεν γίνεται για ζώα (εκτός κι αν προσφέρεται καλή αμοιβή), γίνεται μόνο για ανθρώπους (κι ας τους θεωρείτε ζώα)
3.Δεν είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία του/της ματιασμένου/ης, άρα μπορείτε κατά τηλεφωνική παραγγελία της θείας σας από την Άνω Φαρκαδώνα να ξεματιάσετε τον ξάδερφό σας στην Αυστραλία
4.Η διδασκαλία του ξεματιάσματος γίνεται από άντρα σε γυναίκα και από γυναίκα σε άντρα (ω, ναι, υπάρχουν και ξεματιαστές!). Δεν πιάνει (= που να χτυπιέστε δεν φέρει αποτέλεσμα) αν δάσκαλος και μαθητής είναι του ιδίου φύλου
5.Η διδασκαλία του ξεματιάσματος γίνεται από την ανατολή μέχρι τη δύση του ηλίου, γι’ αυτό αποφύγετε να το μάθετε/διδάξετε στο ημίωρο μετά την ανατολή ή πριν τη δύση. Εναλλακτικά, συμβουλευτείτε ένα επιτραπέζιο ημεροδείκτη με τις ακριβείς ώρες ανατολής και δύσης του ηλίου.
6.Ο μαθητής δεν πρέπει να ευχαριστήσει το δάσκαλο
Αν δεν τηρηθούν τα παραπάνω, οπωσδήποτε πάει στράφι το μάθημα κι ενδεχομένως ο δάσκαλος να χάσει τις δυνάμεις του. Ως γνωστόν, δεν παίζουν με τα όπλα. Είδατε τι πάθαμε με τον Γιώργο, που έπαιζε με το δικό του.


Υ.Γ: Η διαδικασία προφανώς ισχύει μεταξύ χριστιανών. Οι οδηγίες δεν λένε τίποτα για την περίπτωση, που αντικείμενο του ξεματιάσματος είναι κάποιος αλλόθρησκος (και οι μουσουλμάνοι φοβούνται το κακό μάτι, αλλά δεν νομίζω να χρησιμοποιούν το παραπάνω αντίμετρο). Αν πάλι είστε άθεος και δεν φοβάστε το ξεφτιλίκι του πράγματος, μπορείτε να πειραματιστείτε με την ευπιστία των «ματιασμένων» και τη συμπεριφορά του λαδιού, όταν πέφτει σε νερό.

ΥΓ:"Απο ιστοσελίδα".



Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 22/08/2010 14:05:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 16:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΡΕ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΖΗΤΩ ΞΟΡΚΙΑ ΜΕ ΡΑΒΔΙ

ΑΝ ΒΡΗΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΣΤΤΕ ΤΟ ΜΟΥ.

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΑ ΚΑΝΤΕ ΜΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΩ

4232222Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 17:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΗΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΗ ΜΑΓΕΙΑ;

4232222Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 17:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, ΝΑΙ ΕΝΟΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΡΑΒΔΙ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!


ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ-ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ!!!!!!!!!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ


ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΓΟΜΑΙ ΤΥΧΕΑ wizardofthewhitemagic

4232222Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 19:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo ΑΣΕΤΗΝ ΠΛΑΚΑ.

ΕΙΜΑΙ ΜΑΓΟΣ ΑΠΛΟΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΞΟΡΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΒΔΙ ΜΟΥ

By wizardofthewhiteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2010, 20:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οτι εισαι μαγος εισαι , δεν εχουμε λογο να μη σε πιστέψουμε
Να φανταστείς κι εγώ ένα φεγγάρι στο Lineage ήμουν Necro ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 00:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω wizardofthewhitemagic ότι είσαι μάγος και ούτε σου κάνω πλάκα (να κρατώ και μια πισινή μπας και μου κάνεις τίποτε μάγια και μεγαλώσουν τα αυτιά μου)…

Και για να σε βοηθήσω δες και αυτό το βιβλίο για το πώς θα γίνεις σωστός μάγος με ραβδί…

Το μαγικό ραβδί για επίδοξους «μικρούς» μάγους

Αλλά πρόσεχε όμως, γιατί όπως λέει και στην τελευταία παράγραφο (πίσω απο το βιβλίο)….. "Προσέξτε όμως! Απαραίτητη προϋπόθεση για να γίνετε επιτυχημένοι ραβδοκράτορες είναι να τηρήσετε τον απαράβατο όρκο σιωπής. Είστε έτοιμοι για μια τέτοια θυσία; Απαντήστε θετικά και το ξύλινο ραβδάκι που βρίσκεται μέσα σ' αυτό το βιβλίο θα γίνει αμέσως δικό σας!"

Ότι διαβάσεις στο βιβλίο μην το πεις πουθενά, κράτα το μυστικό, μόνο εσύ θα το γνωρίζεις, κανείς άλλος…


Edited by - elo on 24/08/2010 00:55:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 09:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ elo. ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΦΗΜΕΣ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΡΗΣΚΑ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΟΠΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ


ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

By wizardofthewhiteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 15:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μεταφέρεται στην ενότητα: ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 19:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ

ΝΑ ΤΟ ΦΗΛΟΣΟΦΗΣΟΥ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

By wizardofthewhiteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 19:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοσοφία και μαγεία δεν συμβάδισαν ποτέ μικρέ μου μάγε .
Αν είσαι μικρός και στην ηλικία , καλά θα κάνεις να είσαι περισσότερο προσεκτικός με αυτά τα θέματα που (εξ όσον λες) κατεχεις τη γνώση .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 20:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις μαγικο ραβδι;;;
Απο που το πηρες;;;
Αν δεν το πηρες απο του Ολιβαντερς δεν κανεις δουλεια!!
Επισης πρεπει να αγορασεις εναν αρρουραιο ενα βατραχο η μια κουκουβαγια!!
ΠΡΟΣΕΞΕ αν δεν τα εχεις αυτα τιποτα δεν γινετε
Μετα πρεπει να πας στο Χογκουαρτς και να δειρεις τον Νταμπλντορ για να σε δεχτει με υποτροφια..Αλλιως πηγενε στην τραπεζα γρινγκοτς και παρε ενα τσουβαλι λεφτα
Και μετα οταν ξυπνησεις γραψε μας την εμπειρια σου εδω!

Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2010, 10:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΡΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ.

ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ.
ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ.
ΚΑΙ ΕΞΑΛΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ
ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕΣ alexisDDD Ο ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ
ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ ΡΑΒΔΙ ΤΟΥ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΝΕΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΡΑΒΔΙ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΥΛΗΘΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΗΜΑΙΝΕΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ.


ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΤΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑΑ ΣΑΣ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΛΑΚΑ


By wizardofthewhiteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2010, 14:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα αμα μετα ομως σου σπασουν το ραβδι και σε στειλουνε στο ασκαμπαν δεν θα φταιω εγω

Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 01:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως αν δεις χαρυ ποττερ εχει μερικα ξορκια μεσα,αλλα να προσεχεις γιατι απο το πουθενα μπορει να εμφανιστει ο βολντεμορτ...μετα τον θανατο του νταμπλντορ γιατι δεν κανεις μια ιατηση στο χογκουατς για διευθυντης...
μπορει και να σε δεχτουνε με τοσα που ξερεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 02:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wizardofthewhitemagic
σοβαρά τώρα, να σε ρωτήσω: πιστεύεις πραγματικά ότι με τα κατάλληλα ξόρκια και με το μαγικό ραβδί μπορείς να κάνεις κάποια υπερφυσικά ή παραφυσικά πράγματα;
Αν ναι, τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό;
Έχεις δει να το κάνει κάποιος άλλος;
Εσύ, με το μαγικό σου ραβδί δοκίμασες να κάνεις κάποιο μαγικό κόλπο;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 11:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://rookery9.aviary.com.s3.amazonaws.com/3548000/3548479_49d2_625x1000.jpg


http://fttgreenroom.files.wordpress.com/2009/07/seance.jpg

Edited by - 42NA on 26/08/2010 11:29:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 17:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ amalia... ΝΑΙ, ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.
ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΖΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΑ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΚΑΛΑ
ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΗΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΑ. ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΛΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΔΙΟΤΙ Η ΜΑΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΚΓΕΚΡΙΜΕΝΑ (Π.Χ) ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΕΧΤΕΣ ΧΤΗΠΥΣΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΕΛΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΤΡΕΧ ΑΡΚΕΤΟ ΑΙΜΑ ΑΡΠΑΞΑ ΑΜΕΣΩΣ
ΤΟ ΡΑΒΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΘΗΜΗΘΩ ΤΟ ΞΟΡΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΤΗΠΗΜΑΤΑ...

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΙ ΑΦΤΟΣΧΕΔΙΑΣΑ. ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ Η ΠΛΗΓΗ ΜΟΥ ΕΠΟΥΛΩΘΗΚΕ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.


ΤΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΠΗΣΤΕΥΑ ΔΕ ΘΑ ΛΥΤΟΥΡΓΟΥΣΕ.


ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE ΕΙΝΑΙΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΑΒΔΙ
ΑΠΟ ΞΥΛΟ ΜΠΟΣΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΓΝΩΣΤΟ ΞΟΡΚΙ ΚΑΙ ΚΗΝΟΥΣΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΓΙΚΑ ΚΟΛΠΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΔΗΓΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΜΕΤΟ ΤΡΑΥΜΑ ΜΟΥ.


ΤΑ ΠΟΙΟ ΥΣΧΗΡΑ ΞΟΡΚΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΑΓΟΥ ΜΕΡΛΙΝ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΒΜΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΟΡΚΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΘΗΜΗΘΩ ΑΚΡΙΒΩΣ.


ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΟΤΙ...


ΜΑΓΕΙΑ = ΘΕΟΥΡΓΕΙΑ

By wizardofthewhite

Edited by - wizardofthewhitemagic on 26/08/2010 17:19:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 17:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΠΛΗΓΗ ΜΟΥ ΕΠΟΥΛΩΘΗΚΕ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ

Είναι ώρα για κλείδωμα ή θα το κανουμε παιδική χαρά ?
(ρητορική η ερώτηση)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2010, 20:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και πιστευω οτι μας δουλευει ειναι ωρα.. αλλα τέλος πάντων..
wizardofthewhitemagic εχεις αποδειξεις οτι μπορεις να επουλοσεις πληγη;;;
Εχεις αποδεξεις οτι μπορεις να κινεις κατι μονο με το ραβδι σου;;;
Αν ειναι ετσι τοτε στειλε μας το βιντεο στο γιουτιουμπ η αποδειξεις


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 08:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ)

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΑΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΑΤΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΛΑΜΠΙΡΙΖΕΙ ΤΟ ΡΑΒΔΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΟΣ.

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΞΟΡΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΑΓΟΥ ΜΕΡΛΙΝ ΓΙΑ ΕΠΟΥΛΩΣΗΠΛΗΓΩΝ

Η θεραπεία θα έρθει τώρα χωρίς αμφιβολία
ό, τι πόνος υπάρχει θα εξαφανηστεί τώρα
θα μπορούσε κανείς να δει καθαρά
ότι είναι ανεπιθύμητη ενέργεια
είναι θεραπεύσιμη τώρα μωβ φωτιά
καύση μακριά με μεγάλη επιθυμία
αυτή τη μορφή θα αποδεσμεύσει όλοι την αρνητική ενέργεια βαθιά μέσα
όπως η φωτιά καίει βιολετί μια νέα ενέργεια θα αρχίσει
ένα λαμπρό θεϊκό φως είναι γεμάτο εντός
έντυπο αυτό το όργανο θα αρχίσουν να τραγουδούν
οποιοδήποτε και όλος τα φόβος έχει τώρα αποκατασταθεί σε αγάπη
μεγάλη νερού πλύσης καθαρισμού που απορρέουν από το ανωτέρω
καθαρίζω όλα τα απομεινάρια της πληγής
να επιστρέψει το σώμα στο φυσικό σχεδιασμό του
καθαρή ενέργεια, θεία ισορροπία
καθαρή ενέργεια, θεία ισορροπία
οι ενέργειες να απελευθερωθούν
αυτή είναι η θέλησή μου, έτσι ώστε να είναι ένα μικρό μόριο.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOYTUBE... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΝΑΙΒΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE (ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΙ ΚΑΙ Ο leo ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΟΤΙ ΜΑΘΕΙΣ ΣΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ) ΟΜΩΣ ΕΠΙΔΕΙ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΡΑΒΔΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΙΝΤΕΟ :

http://www.youtube.com/watch?v=zd1kZbhiAKc

By wizardofthewhiteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 10:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μαγε , ερωτηση

το ξορκι το εγραψε σε τι γλωσσα ο μερλιν ?
η μετραφραση στα ελληνια (γιατι φανταζομαι δεν το εγραψε στα ελληνικα) απο ποιον εγινε ? και ποσο ακριβης ειναι ? γιατι απο οσο ξερω ενα κομμα να αλλαξεις στο ξορκι αυτο δεν παιζει ...

ο μερλιν ειναι πραγματικο προσωπο και πως το ξερουμε - αποδεικνυουμε?


θεμα δευτερο , η μαγια , εαν υπαρχει , δεν εχει να κανει ουτε με ραβδια ουτε με ξορκια , θα ειναι κατι ποιο ισχυρο ... τα ξορκια και τα ραβδακια ειναι για τα βιβλια/παραμυθακια και για τον κινηματογραφο

εχω καθε διαθεση να σε πιστεψω αλλα δεν με πειθουν τα οσα λες

thnx

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 12:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
makfor Ο Merlin βασική μορφή του Aρθουριανού κύκλου εμφανίζεται στα υπάρχοντα αρχεία από τις αρχές του 10ου αιώνα ως προφήτης μόνον , αλλά ο ρόλος του εξελίχθηκε βαθμιαία σε εκείνον του μάγου, του προφήτη και του συμβούλου, σε όλες τις εξελικτικές φάσεις του βασιλείου του βασιλιά Αρθούρου
Υπαρκτό πρόσωπο είναι απλά ο μύθος τον θέλει μάγο (καμιά σχέση δλδ)
είναι σα να λέμε οτι ο Πήγασος ήταν υπαρκτό ζώο . όχι βέβαια είναι μυθικό .
Απλα ο φίλος μας μάγος , επηρεασμένος απο τις διάφορες ταινίες τύπου Harry Potter , αδυνατώντας να φιλτράρει και τα σκουπίδια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ζει ενα παραμύθι , δεν είναι κακό όμως

Βέβαια με λυπεί το γεγονος που το έχει πάρει τόσο πολύ σοβαρά και η αυθυποβολή που ενδεχομένως αρχίζει και δουλεύει υπόγεια (βλέποντας πληγές να επουλώνονται , ραβδιά να λαμπυρίζουν) κρύβει πολλούς κινδύνους ...
(πολύ θα ήθελα να μάθω την ηλικία του μικρού μας φίλου)

Ελπίζω να μας κάνει πλάκα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 15:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AitheroVamon
(πολύ θα ήθελα να μάθω την ηλικία του μικρού μας φίλου)

Ελπίζω να μας κάνει πλάκα ...



Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Θα διακινδυνεύσω μια εκτίμηση: όχι πάνω από 11-12.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 15:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon , ναι αλλα θελω να μου το πει ο ιδιος ;)

φιλε μαγε ,

οκ το βιντεο μας ελυσε θεωρω ολες τις αποριες

και για την ηλικια σου αλλα και για το μαγικο ραβδι ...

IT'S REAL !!!!!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 27/08/2010 15:47:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy