ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πύλες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2010, 16:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζω καιρό τα ποστ του φόρουμ και αποφάσισα να γίνω μέλος για να σας γράψω κάτι που με απασχολεί καιρό.
Είχα ακούσει από έναν φίλο μου ότι υπάρχουνε διάφορες " ΠΎΛΕΣ " όχι με πόρτα κλπ αλλά σε μία μικρή έκταση μιας περιοχής στις οποίες αν βρεθείς εκεί μία συγκεκριμένη ώρα που να έχει ένα συγκεκριμένο σχήμα το φεγγάρι τότε θα τηλεμεταφερθείς σε ένα άλλο μέρος σε εξωγήινα όντα.
Δεν πιστεύω να είναι ψέματα γιατί του το είπε και ένας καθηγητής του που ασχολείτε με αυτά.
Ο φίλος μου τον ρώτησε και αυτός του είπε (χωρίς να αστιευόταν) οτι έχει βρεθεί σε μία τέτια πύλη και έχει μεταφερθεί κιόλας και του είπε οτι δεν μπορείς να φανταστείς τι είναι εκει πέρα.. Μπορείς ακόμα και να τρελαθείς.Για αυτες τις πύλες ξέρουν λίγοι στον κόσμο και υπάρχουν πάρα πολλές στην Ελλάδα.Δεν πίστευα να μου έκανε πλάκα γιάτί ήτανε πολύ πιστικός

Αργότερα είδα και αυτό το βίντεο που αναφέρει οτι η Ελλάδα είναι γεμάτη απο κατι πύλες που νομίζω λέγονται ονοθονικες..Είπα νομίζω γιατι δεν ακούγετε ξεκάθαρα το όνομα.. κάπως έτσι λέγεται πάντως..
Μετά απο αυτό το βίντεο μου έχουν μπει πολλές απορίες
http://www.youtube.com/watch?v=maKP9ZuC8i8&feature=related

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω
1.Πώς λέγονται αυτές οι πύλες;;
2.Έχει βιώσει κανείς καμία εμπειρία με πύλη;
3.Πληροφοριες για αυτε π.χ που βρίσκοντε, τι πρέπει να κάνεις για να μπείς, αν μπορείς να γυρίσεις πίσω και πότε μπορεις να μπεις
ή κανενα site που να λέει σχετικά με αυτές


AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2010, 18:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες στην παρέα μας alexisDDD
Θα σου πω την άποψη μου χωρίς βέβαια να έχω κάνει κανένα τέτοιο "ταξιδάκι" όπως το παρουσιάζεις μέσα απο αυτά που έχεις διαβάσει ή ακούσει .

Κατ'αρχην οι Πύλες που λες , οι λεγομενες "ενεργειακές πύλες" δεν έχουν καμιά σχέση με "τηλεμεταφορές" (πολύ χολιγουντιανός όρος)
Οι ενεργειακές πύλες (Αν αυτές υπάρχουν)είναι τοποθεσίες με περίεργο "συντονισμό" και "δονήσεις" που προσφέρονται για μια καλύτερη "επικοινωνία" με το Υπερπέραν (?)
είναι μια διαφορετικη ερμηνεία των Πυλών που αναφέρει ο Ενώχ , ο Άγιος Ανδρέας , η Αποκάλυψη ...
Σύμφωνα με τους παραπάνω οι πύλες αυτές που οδηγούν στον "κάτω κόσμο"
όχι ως "Αδη" αλλά ως χώρος που έχουν φυλακιστεί τα "ρυπαρά έθνη" ....(LongStory)
Επηρεαζόμενοι λοιπόν οι σύγχρονοι "ερευνητές" απο αυτες της ιστορίες - μύθους , έφτιαξαν πολλές θεωρίες , μερικές από της ποιο επικρατέστερες η "Κοίλη Γη" , και άλλες πολλές βέβαια .
Για να μην επεκταθώ και κουράσω θα σου πω οτι οταν ακούς θεωρίες που έχουν και μια "συνταγή" (πχ να είναι ετσι ή αλλιώς το φεγγάρι τότε να ξέρεις οτι είναι φανταστικές ιστοριούλες)
Αν κάνεις μια αναζήτηση στη βιβλιογραφία γενικά περί τέτοιων θεμάτων θα εκπλαγείς με το πόσες θεωρίες έχουν φτιάξει πολλοί ευφάνταστοι "μελετητές" ή γιατί το πιστεύουν ή για να εκδώσουν μερικά βιβλία (με σκοπό το κέρδος πάντα)
Επίσης μην πιστεύεις φίλους του φίλου ο φίλε , κι ένας "καθηγητής" κερασάκι για να αποδώσουν κύρος στην ανακάλυψη τους :)

Με λίγα λόγια , καλό είναι να αναζητάς πράγματα , αλλά να είσαι λίγο υποψιασμένος οτι απο 1000 ιστορίες που θα ακούσεις ή διαβάσεις οι 999 θα είναι ψεύτικες

Φιλικά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2010, 23:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alexisDDD καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Μπορείς να διαβάσεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες άλλα και να ρωτήσεις ότι σε ενδιαφέρει για τις ενεργειακές πύλες που αναφέρεις στα εξής λίνκ.

ΠΥΛΗ
ΙΣΧΥΡΟΙ ΤΟΠΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Ακόμα και για κάθε θέμα που σε ενδιαφέρει να ψάξεις ή συμμετάσχεις στην συζήτηση, μπορείς μέσω της αναζήτησης που υπάρχει επάνω αριστερά να γράψεις την λέξη κλειδί που σε ενδιαφέρει, έτσι ώστε να μην ανοίγονται τόπικ παρόμοιας θεματολογίας.

Σ’ ευχαριστώ.


__________________________________________
Έγινε επέμβαση διόρθωσης του link (ΠΥΛΗ) στο μήνυμα
11/9/2010

__________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 12:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας AitheroVamon και elo.


AitheroVamon ξέρω ότι ακούγετε περίεργο αλλά δεν νομίζω να μου είπε ψέματα.Βλέπεις πολλοί από το σχολείο μου είναι γνωστοί μου και μου έχουν πει ότι ο καθηγητής αυτός είναι σοβαρός χωρίς να είναι κανένας που θα κάνει πλάκα στα παιδιά.Επίσης όλοι μου λένε ότι τους μιλάει καμιά φορά για αυτά τα θέματα.
Όταν τον ρώτησε ο φίλος μου για περαιτέρω πληροφορίες του είπε χωρίς να αστειευόταν ότι έχει ταξιδέψει με μία τέτοια πύλη.
Το ξέρω σας φαίνεται περίεργο αλλά αν δείτε το βίντεο θα δείτε στην μέση περίπου ότι λέει για κάτι πύλες που σε ταξιδεύουν σε άλλο μέρος του σύμπαντος.Δεν γίνετε λοιπόν να το έβγαλε από το μυαλό του.. :/
Όταν είδα το βίντεο μου μπήλε η απορία [:Ρ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy