ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 περίεργο φαινόμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 00:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου συνέβει πριν καμιά ωρα..
Μόνη στο σπίτι, είμαι στην κουζίνα και στέκω στον νεροχύτη και κάνω δουλειές -αρκετή ώρα, απολύτως χαλαρή και αμέριμνη,Ξαφνικά νιώθω κάτι να περνάει από πίσω μου στο 1,5 περίπου μέτρο, γυρνάω και βλέπω κάτι σαν τριχωτή γκρι χνουδωτή μπάλα να περνάει γρήγορα στον αέρα και να πέφτει πάνω στο ντουλάπι με αρκετό θόρυβο και να εξαφανίζεται. Αυτομάτως γυρνάω προς στο μπαλκόνι που βρίσκεται το κουνέλι μας μέσα σε κλουβί και το βλέπω να έχει σηκωθεί με τα αυτιά όρθια και να κοιτάζει και αυτό στο σημείο που χτύπησε εκείνο το πράγμα.
Υπάρχει παρόμοια εμπειρία; έχω τρελλαθεί..
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 01:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Ιόλη.
Υπάρχει η περίπτωση να είχες κάποιο παράθυρο ανοιχτό και να μπήκε μέσα κάποιο πουλί και μετά να ξαναβγήκε έξω, χωρίς βέβαια να το αντιληφθείς εσύ μέσα στην ταραχή σου…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 02:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον ο wizardofthewhitemagic θα έπαιζε με το ραβδί του...

(Ιόλη αστειεύομαι...ε;;) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 08:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μου συνέβει πριν καμιά ωρα..
Μόνη στο σπίτι, είμαι στην κουζίνα και στέκω στον νεροχύτη και κάνω δουλειές -αρκετή ώρα, απολύτως χαλαρή και αμέριμνη,Ξαφνικά νιώθω κάτι να περνάει από πίσω μου στο 1,5 περίπου μέτρο, γυρνάω και βλέπω κάτι σαν τριχωτή γκρι χνουδωτή μπάλα να περνάει γρήγορα στον αέρα και να πέφτει πάνω στο ντουλάπι με αρκετό θόρυβο και να εξαφανίζεται. Αυτομάτως γυρνάω προς στο μπαλκόνι που βρίσκεται το κουνέλι μας μέσα σε κλουβί και το βλέπω να έχει σηκωθεί με τα αυτιά όρθια και να κοιτάζει και αυτό στο σημείο που χτύπησε εκείνο το πράγμα.
Υπάρχει παρόμοια εμπειρία; έχω τρελλαθεί..

Καταρχήν συνιστώ ψυχραιμία.

Δεν μπορώ να γνωρίζω τι ήταν αυτό που είδες, πολύ δε περισσότερο να το εξηγήσω αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι παρόμοια (τηρουμένων των αναλογιών) περιγραφή «τεράστιας μαύρης σφαίρας» η οποία «περιστρεφόταν με μεγάλη ταχύτητα» και έμοιαζε σαν «τριχωτή σφαίρα» ή «σφαίρα φτιαγμένη από μαύρο καπνό» αναφέρεται από τον ερευνητή Γ. ΜΠΑΛΑΝΟ ως περιστατικό που συνέβη κάποτε σε κάποιον αυτόπτη μάρτυρα κατά την επίσκεψη του στην Πεντέλη (Σελ. 112 – 114, «Πέρα από το Αίνιγμα της Πεντέλης»).

Όσον αφορά την υπόθεση ότι η σφαίρα ήταν κάποιο πετούμενο, είναι μια ικανή πιθανότητα αν βρεις στον χώρο το χτυπημένο πτηνό διότι από τον θόρυβο υποδεικνύεται σφοδρότατη σύγκρουση η οποία συνήθως είναι μοιραία για τα πλάσματα αυτά (πεθαίνουν από «εγκεφαλική κάκωση» καθώς χτυπούν με φόρα στο κεφάλι μη αντιλαμβανόμενα το εμπόδιο) εκτός και αν υποθέσουμε ότι εκσφενδονίστηκε κάπου αλλού, στην βεράντα ή στην αυλή σου (ρίξε μια ματιά και εκεί για κάποιο νεκρό πετούμενο).

Edited by - XD on 24/08/2010 08:07:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 08:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά!
Η περίπτωση να είχα ανοιχτό παράθυρο δεν υπάρχει! οι σίτες ήταν κατεβασμένες. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν υπήρχε τίποτα μετά την θορυβώδη πρόσκρουση στο ντουλάπι. Φυσικά και έψαξα παντού, μετά από λίγο ήρθε και η υπόλοιπη οικογένεια.
Όπως και να΄χει το πράμα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 11:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα παιδιά!
Η περίπτωση να είχα ανοιχτό παράθυρο δεν υπάρχει! οι σίτες ήταν κατεβασμένες. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν υπήρχε τίποτα μετά την θορυβώδη πρόσκρουση στο ντουλάπι. Φυσικά και έψαξα παντού, μετά από λίγο ήρθε και η υπόλοιπη οικογένεια.
Όπως και να΄χει το πράμα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!



Φίλη μου , καλημέρα..!!!

Ειδικός για να απαντήσω σε αυτό , ειλικρινά δεν είμαι και δεν γνωρίζω...

Εκείνο που ξέρω και αυτό διότι το βίωσα και ήταν πέρα για πέρα αληθινό , είναι το εξής:"Καθόμουν στο σαλόνι του σπιτιού μου και αμέριμνος έβλεπα τηλεόραση...ξαφνικά άκουσα απο το μπαλκόνι ποδοβολητό και έστρεψα το βλέμμα μου αυτόματα προς το μπαλκόνι...μια μάυρη σκιά πέρασε γρήγορα απο μπροστά μου..."

Δεν ήταν άνθρωπος...σίγουρα δεν ήταν!

Έτρεξα κατευθείαν προς το μπαλκόνι αυτόματα και χωρίς καθυστέρηση...υπ'οψιν ότι στο μπαλκόνι υπάρχουν διαχωριστικά και κανείς δεν θα μπορούσε να το περάσει στο δευτερόλεπτο...

Δεν υπήρχε απολύτως τίποτα...!

Κάτι παράλληλο -έχω την αίσθηση- ήταν και γι'αυτό και το κατέθεσα...

Τώρα , το τι ήταν...ειλικρινά δεν ξέρω αλλα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση...δεν ήταν άνθρωπος πάντως , αυτό το ξέρω...φιγούρα ανθρώπου "ναί"...!!!

Την καλημέρα μου!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 12:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ιολη απο αυτο το "πραγμα" βρηκες ιχνη ?

το πραγμα μπορει να ειναι απο μια σκια στο ματι μεχρι μια τριχα απο τα μαλια (εαν τα εχεις μακρυα οπως εγω χαχα και μπαινουν ολη την ωρα μπροστα στα ματια!!!) η σιτα κοβει τον αερα αρα το αερακι που ενιωσες δικαιολογειτε ... οσο αφορα το ντουλαπι ... ανοιχτο ή κλειστο? εαν το σπρωξεις με το χερι εχει κενοα αρα κανει θορυβο ? το κουνελι τρομαξε απο τον θορυβο το εχουν αυτο , οπως η γατα μου που δεν αφηνει τιποτα να περασει χωρις να πεταχτει για να το κοιταξει !!!

τωρα εαν το δουμε ποιο χαλαρα , τι πιθανοτητα δινεις να ηταν κατι υπερφυσικο ,μεταφυσικο , εξωγιηνο , οι εψιλον ή δεν ξερω τι αλλο , απο το να ηταν κατι εντελως φυσικο εως η ιδεα σου ? παντως οτι και να εχει δει καποιος αλλος δεν νομιζω οτι μπορει να συχετιστει με αυτο που εζησες εσυ !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 13:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ μου, την εμπειρία σου με ποδοβολητό - πετροβολητό την έχω ζήσει και εγώ παλαιότερα, με είχε ξυπνήσει την νύχτα έμενα σε μονοκατοικία, ήταν τόσο έντονο πάνω από την ταράτσα μου, που υπέθεσα οτι είχε πολλές πετρές πάνω και κάποιος ανέβηκε (ίσως κλέφτης) και τις πετούσε πέρα δώθε. Πρωί πρωί βρήκα σκάλα και ανέβηκα στην ταράτσα. Δεν βρήκα τίποτα απολύτως, αδεια η ταράτσα.

Makfor δεν βρήκα ίχνη και πίστεψέ με έψαξα πολύ.Το ντουλάπι ήτανε κλειστό, ένα μέτρο από μένα. Φυσικά δεν ήταν τρίχα μου ή κάτι τέτοιο, είχα γυρίσει κανονικά και "το" έβλεπα.
Είμαι φουλ σκεπτικίστρια, το μυαλό μου πάει πάντα στο πιο φυσικό, γι΄αυτό και το ψάχνω πολύ πάντα.
Είμαι σίγουρη ότι το κουνέλι μας είδε ό,τι είδα και εγώ, ήταν πολύ ανήσυχο και κοίταζε στο ντουλάπι.

Ευχαριστώ πολύ που απαντάτε και ασχολείστε με το θέμα μου παιδιά!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 13:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εαρινε , εχεις περιστερια στην γειτονια σου ?

εγω την εχω πατησει με τα περιστερια , τα οποια οταν ειναι στην σκεπη και ειδικα οταν ακουμπαν στο λουκι , ακους εναν θορυβο εξω απο τον κοσμο αυτο... φοβερο ... το ανακαλυψαμε καποιο σαββατο πρωι που μενουμε σπιτι (στο κρεβατι και κοιμαμστε εννοειτε χαχαχα) οποτε και μας ξυπνησε ο ηχος... στην αρχη δεν ξεραμε τι ηταν τοσο που η γυναικα μου τρομαξε ... αλλα στην συνεχεια εστησα καραουλη ... και φαγαμε περιστερι στοιφαδο χαχαχα (οκ το στιφαδο ψεματα ... καθως δεν εχω τα κοτσια να σκοτωσω τιποτα... περα απο κανενα εντομακι χαχαχα)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 20:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εαρινε , εχεις περιστερια στην γειτονια σου ?

εγω την εχω πατησει με τα περιστερια , τα οποια οταν ειναι στην σκεπη και ειδικα οταν ακουμπαν στο λουκι , ακους εναν θορυβο εξω απο τον κοσμο αυτο... φοβερο ... το ανακαλυψαμε καποιο σαββατο πρωι που μενουμε σπιτι (στο κρεβατι και κοιμαμστε εννοειτε χαχαχα) οποτε και μας ξυπνησε ο ηχος... στην αρχη δεν ξεραμε τι ηταν τοσο που η γυναικα μου τρομαξε ... αλλα στην συνεχεια εστησα καραουλη ... και φαγαμε περιστερι στοιφαδο χαχαχα (οκ το στιφαδο ψεματα ... καθως δεν εχω τα κοτσια να σκοτωσω τιποτα... περα απο κανενα εντομακι χαχαχα)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Περιστέρια για να είμαι ειλικρινής δεν έχω προσέξει -σπανίως- αλλα δεκα-οχτούρες έχει γεμίσει ο τόπος...διαφόρων ειδών δεκα-οχτούρες...

Πάντως αυτό που ανέφερα , είναι γεγονός...είδα πεντακάθαρα την φιγούρα και ακόμα θυμάμαι το τρέξιμο στο μπαλκόνι-τον χαρακτηριστικο ήχο,που κάνει κάποιος σαν τρέχει- ακόμα το σκέπτομαι και προσπαθώ να δώσω μια εξήγηση...αλλα δυσκολεύομαι...γιατί ξέρω πολύ καλά τι είδα!!!

Εν πάσει περιπτώσει...ας το αποδώσουμε σε πλάνη του μυαλού μου , με βολεύει καλύτερα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 20:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κουκουβάγια ήταν
Πώς πέρασε ομως μέσα απο τις κατεβασμένες σίτες?

Hταν Αλβανίδα

Edited by - allzzaro on 24/08/2010 21:05:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 21:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εν πάσει περιπτώσει...ας το αποδώσουμε σε πλάνη του μυαλού μου , με βολεύει καλύτερα...

Και πολύ καλά θα κάνεις γιατί δεν είναι οτι καλύτερο να το σκεφτείς αλλιώς ... πάντα θα σε "κυνηγάει" :)

Σοβαρά τώρα αυτά τα περιστατικά που ανέφεραν τα παιδιά είναι όντως ενδιαφέροντα και μάλλον κατατάσσονται στην κρυπτοζωολογία και στην αναφορά του Εαρινού μοιάζει σαν αυτό που διατύπωσε ο Karl Shuker (ενας απο τους υποστηρικτές της κρυπτοζωολογίας) ως "μορφές μη ζωικές" αποκαλώντας τα "ημιζώα"
Το αν συμφωνώ 'η οχι είναι ενα θέμα , για τον πολύ απλό λόγο οτι ποτε δεν έχει βρεθεί τίποτα
(αν εξαιρέσεις μερικές αμφιβόλου γνησιότητας φωτογραφίες που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 21:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κουκουβάγια ήταν
Πώς πέρασε ομως μέσα απο τις κατεβασμένες σίτες?

Hταν Αλβανίδα

Edited by - allzzaro on 24/08/2010 21:05:00


Τελικά , πολύ λίγα πράματα γνωρίζουμε για τις κουκουβάγιες...

http://www.youtube.com/watch?v=Xhbxrwwfp48&feature=related


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 22:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιόλη εσένα το μυαλό σου πάει κάπου συγκεκριμένα στο τι μπορεί να ήταν αυτό που έπεσε πάνω στο ντουλάπι…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 23:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ιόλη εσένα το μυαλό σου πάει κάπου συγκεκριμένα στο τι μπορεί να ήταν αυτό που έπεσε πάνω στο ντουλάπι…





Δεν πάει πουθενά.. είδα με τα μάτια μου μια χνουδωτή μπάλα γκρι μαυρη να πέφτει πάνω στο ντουλάπι με θόρυβο και να εξαφανίζεται..
Τεσπά κατά καιρούς μου έχουν συμβεί διάφορα ανεξήγητα, ας προστεθεί και αυτό στη λίστα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 23:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κατά καιρούς μου έχουν συμβεί διάφορα ανεξήγητα

Έχεις ξανά δει δηλαδή κάτι παρόμοιο ή γενικά καταστάσεις
κι αν θέλεις μπορείς να αναφέρεις μερικά παραδείγματα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 23:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
κατά καιρούς μου έχουν συμβεί διάφορα ανεξήγητα

Έχεις ξανά δει δηλαδή κάτι παρόμοιο ή γενικά καταστάσεις
κι αν θέλεις μπορείς να αναφέρεις μερικά παραδείγματα ?



Σε καταστάσεις πλήρους χαλάρωσης και χωρίς φυσικά να το επιδιώξω έχω ζήσει 2 εμπειρίες απίστευτες..χωρίς να δω κάτι ήμουν στο περιβάλλον του δωματίου μου, "άκουσα". Είναι εμπειρίες που δύσκολα μοιράζομαι, επειδή κατανοώ ότι είναι δύσκολο για κάποιον που δεν έχει ζήσει παρόμοιες καταστάσεις να καταλάβει, και στεναχωριέμαι όταν με αμφισβητούν. Την μία την έχω ήδη μοιραστεί εδώ στο φόρουμ το 2007 όταν μου συνέβει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2010, 00:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω να σε αμφισβήτησε κανείς , απεναντίας ....
Και ούτε είχα σκοπό να σε προκαλέσω να πεις την ιστορία σου για να σε αμφισβητήσω (όχι οτι το είπες προσωπικά για μένα)

Επίσης είναι Απόλυτα κατανοητό να μη θέλεις να μοιραστείς τέτοιες εμπειρίες ...

Υπάρχουν και οι "τυχεροί" σε αυτή τη ζωή που βιώνουν το "διαφορετικό" αυτό που όλοι εμείς αναζητούμε μια ζωή ,
Γι αυτό ίσως γινόμαστε "πιεστικοί" καμιά φορά ...

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2010, 00:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AitheroVamon -Υπάρχουν και οι "τυχεροί" σε αυτή τη ζωή που βιώνουν το "διαφορετικό" αυτό που όλοι εμείς αναζητούμε μια ζωή…

Πολλές φορές όμως αυτοί που βιώνουν αυτό το διαφορετικό δεν το βλέπουν ως τύχη, αλλά ως κατάρα !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2010, 08:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aitherovamnon..φυσικά και δε το έγραψα προσωπικά για σένα.
Ο Elo με πρόλαβε για τα υπόλοιπα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy