ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 23:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρεται...άνοιξα αυτό το θέμα για όσους έχουν διάφορες ικανότητες...π.χ.ενόραση κ.λ.π....αν υπάρχει παρόμοιο θέμα συγνώμη αλλά δεν το είδα,κάθε μέρα διαβάζω 6-10 ώρες το φορυμ...ατέλειωτο είναι...αλλά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά...Στο θέμα μας τώρα...υπάρχει κάποιος που έχει κάποιες ικανότητες?όπως να νιώθει πνεύματα να έχει ενόραση όπως ανέφερα...και παρόμοιες ιδιότητες?

Edited by - prophet_indigo on 12/09/2010 23:49:14

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 08:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά μην διαβάζετε μόνον τι λέει σε αυτό το θέμα...αφήστε και ένα σχόλιο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 09:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλε prophet_indigo.

Προκειμένου να αποφεύγονται τα διπλά θέματα και το σκόρπισμα των σχετικών πληροφοριών, μπορείς να χρησιμοποιείς την επιλογή Αναζήτησε! πάνω και αριστερά γράφοντας τη λέξη κλειδί (π.χ.ενόραση). Θα σου εμφανίσει τυχόν υπάρχοντα topics που πραγματεύονται το θέμα που σ'ενδιαφέρει.

Μιας και ρωτάς για την ενόραση, μπορείς να βρεις πληροφορίες ή και να καταθέσεις απόψεις στο ακόλουθο link:

Ενοραση...Ψευδαισθηση ή Χαρισμα...

Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
focus12
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 10:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους focus12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα και απο εμένα,
πιστεύω πως το θέμα αυτό Agnostic είναι κάτι διαφορετικό απο το θέμα της ενόρασης που πρότεινες, αν κάποιος ας πούμε για παράδειγμα μπορεί να πετάξει και γίνομαι υπερβολικός αλλα παραδειγμα φέρνω δεν έχει να κάνει με την ενόραση. εγώ τώρα για να πώ και την εμπειρία μου αυτό που μου έχει συμβεί έχει να κάνει με όνειρα έχω δει 4 φορές στη ζωή μου όνειρο και την ίδια μέρα που βλέπω το όνειρο συμβαίνει ακριβώς αυτό που έχω δει. αυτά απο εμένα.

http://www.flickr.com/photos/emmanouil1202/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 10:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε focus12 πρότεινα αυτό το θέμα ενδεικτικά στον φίλο prophet_indigo επειδή αναφέρθηκε στην ενόραση. Φυσικά υπάρχουν κι άλλα topics για περαιτερω "ικανότητες" που κατατίθενται στη δημοσίευσή μου εδώ και απ'ότι βλέπω και στην παρούσα σελίδα του "ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ" (π.χ. για πνεύματα, όνειρα κλπ).

Η χρησιμοποίηση της "Αναζήτησης" (πάνω κι αριστερά) που ανέφερα μπορεί να προσφέρει επιπλέον πληροφορίες για ποικίλα θέματα σε όποιον ενδιαφέρεται

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 10:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ συνήθως βλέπω όνειρα τα οποία λίγες ώρες μετά γίνονται πραγματικότητα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 14:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας...σήμερα θα σας πω ακόμα ένα συμβάν που βίωσα πριν 2 ώρες...λοιπόν παιδιά ήμουν με την κοπέλα μου και πηγαίναμε για ψώνια...την ώρα που γυρίζουμε σταματάει και μου λέει που είναι το κινητό μου?τελικά το είχε στην τσέπη της ...την ώρα όμως που πάει να ξεκινήσει παιρνάει ένα αμάξι και άμα δεν ήμουν να την κρατήσω από τον όμο θα την είχε πατήσει(χτύπα ξύλο)...το περίεργο είναι ότι εγώ πριν 1 λεπτό είχα παρατηρήσει το αμάξι και μου ήρθε η εικόνα ότι θα πρέπει να σταματήσω την κοπέλα μου...πράγμα το οποίο έγινε και τελικά την έσωσα...!!!Το περίεργο όμως είναι ότι δεν το είδα σε όραμα...απλά με το που κοίταξα το αμάξι μου ήρθε μια εικόνα ξαφνικά στο μυαλό!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelic Dragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2010, 23:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelic Dragon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εεε...sorry αλλα αυτο εννούμε με την εννοια όραμα, το οτι ειδες μια εικόνα η οποια έγινε λιγο μετα πραγματικότητα, δεν το λεμε φαντασία εφόσον έγινε, αρα δεν το επλασες εσυ γιαυτο δεν το λεμε ονειροπόλημα, οποτε το λέμε όραμα!

Εχω κι έγω τετοιες εικόνες να μου έρχονται απο μικρή αλλά τις αλλάζω με τη φαντασία μου κι έτσι ποτε δεν βγαινουν πραγματικα...τωρα τι ειναι αυτο που κανω...Αλλα πολλές φορές έχω το ανεπτυγμένο μου ένστικτο να μου λέει αν θα γύνει ή οχι κατι...αλλα οχι με εικονα, απλος σαν κατι που ξαφνικά το ξέρω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2010, 20:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχω κι έγω τετοιες εικόνες να μου έρχονται απο μικρή αλλά τις αλλάζω με τη φαντασία μου κι έτσι ποτε δεν βγαινουν πραγματικα

Παρεμβαίνεις δηλαδη κατά κάποιο τρόπο στα γεγονότα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 10:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εεε...sorry αλλα αυτο εννούμε με την εννοια όραμα, το οτι ειδες μια εικόνα η οποια έγινε λιγο μετα πραγματικότητα,
Όχι απαραίτητα. Όραμα είναι οποιαδήποτε εικόνα ή σειρά εικόνων που προβάλλεται σε σένα η οποία γίνεται αντιληπτή απο τα φυσικά σου μάτια.

Το περιεχόμενό της δεν περιορίζεται σε μελλοντικά γεγονότα που μπορεί ή όχι να συμβούν. Το περιεχόμενό μπορεί να είναι οτιδήποτε.

Όσον αφορά τώρα στις εικόνες που γίνονται αντιληπτές απο τα "εσωτερικά μάτια" του νού, πράγμα όμοιο αλλά όχι -απαραίτητα- ταυτόσημο με τη φαντασία, δεν υπάρχει συγκεκριμένη κατηγορία. Εφόσον πρόκειται για προβολή (έστω και "εσωτερική") εικόνων σε εμάς τότε ναι ίσως θα μπορούσαμε να κατατάξουμε μια τέτοια εμπειρία στην τάξη των "οραμάτων".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy