ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 15:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρεται...άνοιξα αυτό το θέμα γιατί το θεωρώ αρκετά σημαντικό..δηλαδή να μπορείς να διώξεις κάτι όταν σε <<παρενοχλεί>>,στο κόσμο των πνευμάτων φυσικά!Υπάρχει κάποις από εσάς που να ξέρει κάπια τέτια προσευχή?!

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 19:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βεβαιως...

http://www.youtube.com/watch?v=ADYhi3o2C6YΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 19:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατι σαν το "ξεματιασμα" δηλαδη...

δεν εχεις καποιον συγγενη μεγαλυτερης ηλικιας να σου πει? καποιος-α θα γνωριζει


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 19:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κατι σαν το "ξεματιασμα" δηλαδη...

Το "ξεμάτιασμα" είναι άλλη ιστορία, υποτίθεται ότι διώχνει την "αρνητική ενέργεια" που σου στέλνει αυτός που σε ματιάζει (εκούσια/ακούσια), δεν έχει να κάνει τόσο με τον κόσμο των πνευμάτων.

Προσευχές κατά του κακού, έχουν λίγο-πολύ όλες οι θρησκείες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μέλος ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3 πως γίνετε κάθε φορά να λέει κάτι άσχετο δεν μπορώ να το εξηγήσω...τέλος των πάντων...το ξεμάτιασμα όπως είπε το μέλος zephyr πολύ σωστά είναι κάποια άλλη υπόθεση...εγώ ξέρω μια προσευχή η οποία λέει τα παρακάτω

Αρχάγγελε Μιχαήλ προστάτεψε μας κατά την μάχη
φύλαξε μας από τις αδυναμίες και της παγίδες του διαβόλου
να τον τιμωρήσει ο θεός ταπεινά προσευχόμαστε
αλλά εσύ πρίγκιπα του ουρανού με την δύναμη του θεού ρίξε στην κόλαση τον Σατανά και όλα τα κακά πνεύματα.ΑΜΗΝ

Αλλά ρε παιδιά μόλις έλεγα αυτη την προσευχή μετά από 2 μέρες είδα λεεί οτι πάλευα με τον Σατανά...(είδα την απέσια μορφή του)στο δωμάτιο μου και τον είχα πιάσει από τον λαιμό..μετά από 3 μέρες είδα έναν δαίμονα...έναν αρσενικό δαίμονα...και μετά από 2 μέρες είδαν το ίδιο δαίμονα αλλά ήταν και μια γυναίκα...ερμηνία δεν μπόρεσα να δώσω...παρ'όλο που ξέρω να λέω όνειρα...αλλά προχθές είδα λεεί το παππού μου που είναι νεκρός αλλά τελικά ήταν ο θεός!!!Περίεργα όνειρα...στο θέμα μας τώρα...καμιά προσευχή ξέρετε εσείς?


Edited by - prophet_indigo on 14/09/2010 22:54:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 03:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακύρωσα την απάντηση γιατί διαπίστωσα ότι υπάρχει δόλος.

Edited by - dimitris2 on 15/09/2010 03:06:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 10:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prophet indigo,
τουλάχιστον στον Χριστιανισμό υπάρχουν άπειρες προσευχές, δεν ξέρω κάποια ας πούμε "εξειδικευμένη" αλλά ακόμα και τον σταυρό σου απλά να κάνεις (αν το κάνεις με πίστη και όχι μηχανικά)εέσαι κομπλέ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 10:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το μέλος ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3 πως γίνετε κάθε φορά να λέει κάτι άσχετο δεν μπορώ να το εξηγήσω...τέλος των πάντων...το ξεμάτιασμα όπως είπε το μέλος zephyr πολύ σωστά είναι κάποια άλλη υπόθεση...εγώ ξέρω μια προσευχή η οποία λέει τα παρακάτω

Αρχάγγελε Μιχαήλ προστάτεψε μας κατά την μάχη
φύλαξε μας από τις αδυναμίες και της παγίδες του διαβόλου
να τον τιμωρήσει ο θεός ταπεινά προσευχόμαστε
αλλά εσύ πρίγκιπα του ουρανού με την δύναμη του θεού ρίξε στην κόλαση τον Σατανά και όλα τα κακά πνεύματα.ΑΜΗΝ

Αλλά ρε παιδιά μόλις έλεγα αυτη την προσευχή μετά από 2 μέρες είδα λεεί οτι πάλευα με τον Σατανά...(είδα την απέσια μορφή του)στο δωμάτιο μου και τον είχα πιάσει από τον λαιμό..μετά από 3 μέρες είδα έναν δαίμονα...έναν αρσενικό δαίμονα...και μετά από 2 μέρες είδαν το ίδιο δαίμονα αλλά ήταν και μια γυναίκα...ερμηνία δεν μπόρεσα να δώσω...παρ'όλο που ξέρω να λέω όνειρα...αλλά προχθές είδα λεεί το παππού μου που είναι νεκρός αλλά τελικά ήταν ο θεός!!!Περίεργα όνειρα...στο θέμα μας τώρα...καμιά προσευχή ξέρετε εσείς?

Edited by - prophet_indigo on 14/09/2010 22:54:35


Mάλλον ο αρχάγγελος Μιχαήλ .....ξέμεινε από δυνάμεις !
Αλλά....πάλι Εβραίο πρέπει να επικαλεσθούμε για ....να μας σώσει από τις δυνάμεις του Κακού ; Τι....κακό είναι τούτο ;
Tέλος πάντων φίλε μου να ξέρεις ότι στον ύπνο του ο άνθρωπος βλέπει του κόσμου τις μ.....ίες , ανάλογα με τα βιώματα , τις επιθυμίες του και άλλα πολλά . Μην δίνεις σημασία και......μην τρως βαριά το βράδυ !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 13:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mάλλον ο αρχάγγελος Μιχαήλ .....ξέμεινε από δυνάμεις !
Αλλά....πάλι Εβραίο πρέπει να επικαλεσθούμε για ....να μας σώσει από τις δυνάμεις του Κακού ; Τι....κακό είναι τούτο ;
Tέλος πάντων φίλε μου να ξέρεις ότι στον ύπνο του ο άνθρωπος βλέπει του κόσμου τις μ.....ίες , ανάλογα με τα βιώματα , τις επιθυμίες του και άλλα πολλά . Μην δίνεις σημασία και......μην τρως βαριά το βράδυ !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δυστηχώς φίλε μου θέλω δεν θέλω το βράδυ μετά την προπόνηση πρέπει να τρώω καλά...στο ύπνο καμιά φορά βλέπουμε πράγματα <<άσχετα>>...αλλα μπορούμε κάποιες φορές να τα εξηγήσουμε...εξάλου ο εγκέφαλος παίρνει τα οπτικά ερεθίσματα τα οποία αντιλαμβάνεται καθημερινά και κάποιες φορές χωρίς να το καταλαβαίνουμε εμείς και μας δίνει τις πιο χρήσιμες πληροφορίες μέσω του ύπνου..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 23:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prophet_indigo να σου κάνω μια ερώτηση ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 13:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σόρρυ παιδιά αλλά δεν προλαβαίνω να μπαίνω πολύ...ρώτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 19:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ξέχασα τώρα


καλα κανεις και δεν μπαίνεις , άστο μην ασχολείσαι τωρα με τέτοια θέματα κοίτα το διάβασμα σου
θα τα ξανά πούμε τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντα...ντάξει έχω λίγο χρόνο αλλά μπαίνω...διαβάζω 30 λεπτά και παίρνω 20...οπότε...άμα θυμηθείς τι ήθελες πες μου..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon
quote:
prophet_indigo να σου κάνω μια ερώτηση ?

quote:
το ξέχασα τώρα

Ωραίος


prophet_indigo τι προπόνηση κάνεις και πρέπει να τρώς νυχτιάτικα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kick boxing κάνω φίλε μου...άσε...μας πηδάνε...σόρρυ κιόλας...και άμα κάνουμε και χαζομάρες τρώμε και ξύλο...και πρέπει να τρως πολύ καλά φρούτα τέτια...και το βράδυ πρέπει για να αναπληρώσει ο οργανισμός σου τις δυνάμεις που έχεις χάσει...αλλά υγιεινά έτσι...δυστηχώς όμως σήμερα δεν έκανα προπόνηση γιατί μου γύρισε το πόδι στο ποδόσφαιρο!!!

Edited by - prophet_indigo on 17/09/2010 22:25:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ooooυ.. περαστικά σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 22:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστώ...μ'αρέσει που μιλάμε για άσχετα πράγματα σε άσχετο θέμα......κάνει κανένας απο εσάς κανένα άθλημα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 23:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
prophet_indigo:
ευχαριστώ...μ'αρέσει που μιλάμε για άσχετα πράγματα σε άσχετο θέμα......κάνει κανένας απο εσάς κανένα άθλημα?

Παίζω τάβλι!

ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy