ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Παραγγελία πίτσας το έτος 2016 με ΚΑΡΤΑ ΠΟΛΙΤΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 20:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Παραγγελία πίτσας το έτος 2016

Τηλεφωνήτρια: "Pizza Hut, καλησπέρα σας."
Πελάτης : "Καλησπέρα, θα ήθελα να δώσω μια παραγγελία."
Τηλεφωνήτρια : "Θα μπορούσα να έχω τον ΕΑΤ σας, παρακαλώ;"
Πελάτης : "Τον Εθνικό Αριθμό Ταυτοποίησής μου (National ID
Number), ναι, μια στιγμή, ορίστε, είναι ο 6102049998-45-54610."
Τηλεφωνήτρια: "Ευχαριστώ, κύριε Sheehan. Λοιπόν η διεύθυνσή σας είναι 1742 Meadowland Drive, και ο αριθμός τηλεφώνου σας 494-2366. Το επαγγελματικό τηλέφωνό σας στην Lincoln Insurance είναι 745-2302 και ο αριθμός του κινητού σας 266-2566. Από ποιον αριθμό καλείτε ;"
Πελάτης : "Εεε; Είμαι στο σπίτι. Από πού τις βγάζετε όλες αυτές τις πληροφορίες;"
Τηλεφωνήτρια: "Είμαστε συνδεδεμένοι με το σύστημα, κύριε."
Πελάτης : (Στεναγμός) "Α μάλιστα ! Θα ήθελα δύο σπέσιαλ πίτσες με ζαμπόν,μπέικον. ..."
Τηλεφωνήτρια: "Δεν νομίζω ότι θα ήταν καλή ιδέα, κύριε."
Πελάτης : "Α μπα;"
Τηλεφωνήτρια: "Σύμφωνα με τον ιατρικό σας φάκελο, υποφέρετε από υπέρταση και το επίπεδο της χοληστερόλης σας είναι υψηλό. Η ασφάλεια περίθαλψης που έχετε σας απαγορεύει μια τόσο επικίνδυνη για την υγεία σας επιλογή."
Πελάτης : "Αϊ ! Τι μου προτείνετε λοιπόν; "
Τηλεφωνήτρια: "Μπορείτε ν α δοκιμάσετε την Πίτσα Λάιτ με γιαούρτι σόγιας. Είμαι σίγουρη ότι θα σας αρέσει πολύ."
Πελάτης : "Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι θα μου αρέσει αυτή η πίτσα; "
Τηλεφωνήτρια: "Συμβουλευτήκατε τις 'Νόστιμες συνταγές με σόγια' στη βιβλιοθήκη της περιοχής σας την περασμένη εβδομάδα, κύριε. Εξ ου και η πρόταση μου."
Πελάτης : "Καλά, εντάξει. Δώστε μου δυο, οικογενειακό μέγεθος. Τι οφείλω;"
Τηλεφωνήτρια: "Πραγματική ευκαιρί α για σας, τη σύζυγό σας και τα τέσσερα παιδιά σας, κύριε. Οφεί λετε 49,99 $."
Πελάτης : "Να σας δώσω τον αριθμό της πιστωτικής μου κάρτας."
Τηλεφωνήτρια: "Λυπάμαι, κύριε, αλλά φοβάμαι ότι θα πρέπει να πληρώσετε μετρητοίς.. Το υπόλοιπο της πιστωτικής σας κάρτας έχει υπερβεί το όριο ".
Πελάτης : "Θα πάω να βγάλω μετρητά από το μηχάνημα προτού έρθει ο υπάλληλός σας."
Τηλεφωνήτρια: "Ούτε αυτό είναι δυνατόν, κύριε. Ο τραπεζικός σας λογαριασμός είναι ακάλυπτος."
Πελάτης : "Να μη σας ενδιαφέρει. Εσείς στείλτε μου τις πίτσες. Θα έχω τα μετρητά. Πόσην ώρα θα πάρει; "
Τηλεφωνήτρια: "Έχουμε μια μικρή καθυστέρηση, κύριε. Θα είναι στο σπίτι σας σε 45 λεπτά περίπου. Εάν βιάζεστε, μπορείτε να έρθετε να τις πάρετε, αφού βγάλετε τα μετρητά, αλλά η μεταφορά πίτσας με μοτοσυκλέτα είναι τουλάχιστον ακροβασία. "
Πελάτης : "Πού στο διάολο ξέρετε ότι έχω μηχανή;"
Τηλεφωνήτρια : "Βλέπω εδώ ότι επειδή δεν καταβάλατε ε μπρόθεσμα τις δόσεις, το αυτοκίνητό σας έχει κατασχεθεί. Αλλά η Χάρλεϊ έχει εξοφληθεί, οπότε απλώς συνεπέρανα ότι θα την χρησιμοποιούσατε.."
Πελάτης : "@#%/$@&?#!$*#@&$%^&*΄
Τηλεφωνήτρια : "Σας συμβουλεύω να παραμείνετε κόσμιος, κύριε. Έχετε ήδη καταδικαστεί τον Ιούλιο του 2006 για προσβολή οργάνου της τάξεως."
Πελάτης : (Άφωνος)
Τηλεφωνήτρια : "Κάτι άλλο κύριε;"
Πελάτης : "Όχι τίποτα. Α ναι, μην ξεχάσετε τα δυο λίτρα δωρεάν Κόκα Κόλα μαζί με τις πίτσες, σύμφωνα με τη διαφήμισή σας."
Τηλεφωνήτρια : "Λυπάμαι, κύριε, αλλά υπάρχει ρήτρα στη διαφήμισή μας που μας απαγορεύει να προσφέρουμε δωρεάν αναψυκτικά σε διαβητικούς" ...

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 21:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλεος!
Θα γίνουμε όλοι χριστιανοί αλλά σταμάτα να ανοίγεις κάθε μέρα κι από ένα θέμα για να περιφέρεις την ανοησία σου...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 21:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και σενα τι σε νοιαζει, πληρωνεις τα μπαιτ που καταναλωνει ο σερβερας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 22:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ, άνοιξες ένα ΑΚΟΜΗ θέμα που δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που βάζει για διάλογο.

Αν το 2016 θα υπάρχουν τόσο ενημερωμένοι... "πιτσαράδες" ή αν δεν έχει, έως τότε, βρεθεί το φάρμακο για την χοληστερίνη, πώς θέλεις να το ξέρουμε από τώρα;;;

Έχεις τόση υπομονή να περιμένεις απαντήσεις μέχρι τότε;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 22:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και αυτος ο διαλογος θα μπορουσε να ειναι πραγματικος, ΟΜΩΣ εδω μιλαμε για υπερεθνικη επιχειρηση και ποτε δεν θα ελεγε οχι στη πωληση μιας πιο ακριβης πιτσας, ποσο μαλλον, να ενδιαφερθει για την υγεια των πελατων


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 22:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έλεος!
Θα γίνουμε όλοι χριστιανοί αλλά σταμάτα να ανοίγεις κάθε μέρα κι από ένα θέμα για να περιφέρεις την ανοησία σου...

Σταμάτα γενικώς να γράφεις,και θα γίνουμε όλοι άθεοι...σκατόφατσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 22:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Σταμάτα γενικώς να γράφεις,και θα γίνουμε όλοι άθεοι...σκατόφατσα.




Γιατι, τοσο ευκολα επηρεαζεται καποιος?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 23:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδω υπαρχει ενα σοβαρο θεμα.Αντι ολοι μας να αντιδρασουμε σε αυτη τη καρτα,η οποια σαφως επηρεαζει την ελευθερια του πολιτη,τον ρολο αυτον δυστυχως τον εχουν αναλαβει καποιες γραφικες παραθρησκευτικες οργανωσεις,γελοιοποιοντας το ολο ζητημα της αντιδρασης,προσφεροντας εν τελει,χειρα βοηθειας στην επερχομενη λαιλαπα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2010, 23:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραίο το θεμα φιλε ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,γιατί, όντως, μια εικόνα του αύριο, που δεν βλέπουν,θα βοηθήσει πολλούς να καταλάβουν καλύτερα... Να δούν ,αυτό που λέμε για την επόμενη κοινωνία των λίγων, που καθίσταται κυρίαρχη αυτού του πλανήτη και τόσο εύκολα κάποιοι
αδιαφορούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 00:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλά βρε ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
πήρες που πήρες το σκετσάκι του
Τζίμη,δέν έβαζες τουλάχιστον την πηγή;;;
Τόσο δύσκολο σου ήταν;;;

Και αλήθεια το όνομα γιατί το άλλαξες;;;
Τα τηλέφωνα πάντως τα κράτησες ίδια,γιατί;

Παιδιά απολαύστε τον Τζίμη!!!


"ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΙΤΣΑΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ",ΤΖΙΜΗΣ ΠΑΝΟΥΣΗΣ

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 00:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εδω υπαρχει ενα σοβαρο θεμα.Αντι ολοι μας να αντιδρασουμε σε αυτη τη καρτα,η οποια σαφως επηρεαζει την ελευθερια του πολιτη,τον ρολο αυτον δυστυχως τον εχουν αναλαβει καποιες γραφικες παραθρησκευτικες οργανωσεις,γελοιοποιοντας το ολο ζητημα της αντιδρασης,προσφεροντας εν τελει,χειρα βοηθειας στην επερχομενη λαιλαπα....



Σιγα και μην αποτελουμε και ΜΚΟ... ακου οργανωσεις... απλα, αυτοι το ηθελαν και το περασαν. ειναι πια κατι σιγουρο... και σαφως θα το κανουν. αμα θελαμε να πετυχει το αντιθετο, θα επρεπε ΚΑΝΕΙΣ να μην παει να την προμηθευτει


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 01:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon - Έλεος! Θα γίνουμε όλοι χριστιανοί…..

ΘΑΥΜΑ, ΘΑΥΜΑ…
Ο Μακεδών με ράσα….

quote:
strangerz2 -Σταμάτα γενικώς να γράφεις,και θα γίνουμε όλοι άθεοι...σκατόφατσα.

Πως φαίνεται πως ο άνθρωπος που ασχολείται με τον εσωτερικό του κόσμο και τον ανώτερο εαυτό του…

Edited by - elo on 27/10/2010 02:23:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 08:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζούμε, ήδη, το ....μέλλον!!!!!!
Ρε μια πίτσα, παράγγειλα, ο άνθρωπος!!!Τι μπελάς,πουθενά δεν βρίσκεις ησυχία,με αυτούς τους ....χριστιανούς!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 08:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ζούμε, ήδη, το ....μέλλον!!!!!!
Ρε μια πίτσα, παράγγειλα, ο άνθρωπος!!!Τι μπελάς,πουθενά δεν βρίσκεις ησυχία,με αυτούς τους ....χριστιανούς!!!!

μην το "κοβεις" ετσι... ποτε δεν προκειται να γινει αυτο...

μονο εαν χρωστας στην εφορια και εισαι στο Τειρεσια, ισως να σε εμποδιζαν να αγορασεις μια πιτσα... οχι το αν εισαι "αρρωστος"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 08:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το νέο που έμαθα, χθές βράδυ.....ΚΆΡΤΑ ΚΑΙ πάνω στο χέρι, λέει,
όπου, όταν πας να ψωνίσεις, αν δεν έχεις μονάδες,δεν μπαίνεις μέσα σε κανένα μαγαζί!!!!!Ήδη, κυκλοφοράει στις ΗΠΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 09:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καπιταλισμος .... γιατι να μπεις στο μαγαζι αφου δεν εχεις λεφτα? ξερεις τι κοστος ειναι να λερωνεις το χαλι ? να καει το κλιμα ? να ανοιγει η αυτοματη πορτα ?

καπιταλισμος.... ξερεις τι χανει η πιτσαρια οταν ο πιτσαδορος φτασει στο σπιτι σου και δεν του ανοιξεις ? δεν πρεπει να ξερει με τι εχει να κανει ?

καπιταλισμος ... πως θα σε ασφαλισω εσενα εαν δεν ξερω το ποιος εισαι ? να μη ξερω και τι πδας ? τι τρως ? τι γραφεις ? τι σκεφτεσαι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ? πως αλλιως θα σου προσφερω το ΠΡΟΙΟΝ ΜΟΥ εαν εσυ δεν εισαι σε ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ???

καπιταλισμος ... ακομη και η θρησκεια πουλαει για να παρει χρημα , μετραει κοστη και ζημειες , εδω ο αλλος ο αξυριστος ανακαλυψε στα 80 του οτι καποιοι φορολογουνται , δεν ηξερε καν οτι υπαρχει ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ και ουρλιαζε γιατι θα πληρωνε 20% απο τα λεφτα ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΝ ...

καπιταλισμος ... εαν παλι δε σας αρεσει ... αλλαξτε το εαν μπορειτε ... αλλα μαλλον στο ολο εργο εχει βαλει το χερακι του και ο καλος θεουλης

δεν ειναι λογικο οτι το κυνηγι για το κερδος καποια στιγμη θα οδηγησει σε αυτες τις καταστασεις ? πρεπει να εχω ελαχιστο κοστος και μεγιστο κερδος ... απλη λογικη ... αλλα μας εφαγε ο κατανολωτισμος και οι ελευθερη αγορα ... ηρθε η ωρα να φαμε τους καρπους που σπυραμε ... ειτε το παρουμε σα χαπι , ειτε το παιξουμε δυσκολο ... θα το πιουμε θεμε δε θεμε !!!

τωρα να ανυσηχησω για την καρτα του 2016? εγω λεω να ανυσηχησω για το μεροκαματο το 2016 που εαν τα πραματα πανε οπως λενε οι ξενοι , ο βασικος με τα βιας θα ξεπερνα τα 400 ευρω !!! αλλα ειπαμε , φατε εσεις καρτες και αφηστε εμας να φαμε εσας οσο εσεις θα χαζευετε με τις καρτες ... εαν αυτο δεν ειναι συνεργασια εκκλησιας με εξουσια/κρατος τοτε δεν ξερω τι μπορει να ειναι !!!


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 10:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι αντιμετώπιση...Στα ούμπαλα μου, όλα..Άρε γνήσιε νεοέλληνα!!!!!Αθάνατε!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 10:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΚΤΠ θα ερθει νωριτερα απο την αλλη καρτα αγορων... αλλα θα ερθουν να ειστε σιγουροι... δυστυχως για εμας και ευτυχως για εκεινους δεν το αποφευγουμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 10:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα ο τρεχα εχει δικιο, ειμαι αδικος ...

αντι καπιταλισμος, ΒΑΛΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ , καθως ολοι οσοι μας φεραν ως εδω ηταν χριστιανοι και καναν μεγαλους σταυρους και πηγαιναν σε μεγαλες εκκλησιες οπου τους καλουσαν οι ηγετες των θρησκειων ...

τελικα τρεχα ειχες δικιο ,,, ζηταω ταπεινα συγνωμη για το λαθος μου!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 11:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το ...ταπεινά, πάντως, πρέπει να σου κόστισε πολυ...Όση
ειρωνία κι αν κρύβει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 11:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπα , σε μας τους απιστους ειναι τζαμπα δε κοστιζει ειναι απο βαθος καρδιας εστω και ειρωνικο οπως σωστα λες , αλι στους θρησκοληπτους που πρεπει να αναψουν κερι και να δωσουν στο παγκαρι για να ειναι ταπεινοι... και σεμνοι βεβαιως βεβαιως.

το κοβω ομως γιατι παρα βγηκα εκτος θεματος !! σορυ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 12:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σταμάτα γενικώς να γράφεις,και θα γίνουμε όλοι άθεοι...σκατόφατσα.


οχι και σκατοφατσα,το δαιμονιο ειναι που λαμπυριζει οχι η καραφλα!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 13:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εδω υπαρχει ενα σοβαρο θεμα.Αντι ολοι μας να αντιδρασουμε σε αυτη τη καρτα,η οποια σαφως επηρεαζει την ελευθερια του πολιτη,τον ρολο αυτον δυστυχως τον εχουν αναλαβει καποιες γραφικες παραθρησκευτικες οργανωσεις,γελοιοποιοντας το ολο ζητημα της αντιδρασης,προσφεροντας εν τελει,χειρα βοηθειας στην επερχομενη λαιλαπα....



Σιγα και μην αποτελουμε και ΜΚΟ... ακου οργανωσεις... απλα, αυτοι το ηθελαν και το περασαν. ειναι πια κατι σιγουρο... και σαφως θα το κανουν. αμα θελαμε να πετυχει το αντιθετο, θα επρεπε ΚΑΝΕΙΣ να μην παει να την προμηθευτει





Μα και εγω δεν λεω να κανουμε ΜΚΟ.Λεω να αρνηθουμε μαζικα την καρτα.Ομως το θεμα το γελοιοποιησαν ηδη οι παραθρησκευτικες οργανωσεις,με γελοιους ισχυρισμους για 666 και παπαριες,και πλεον οποιος αντιδρασει θα κινδυνευει να ταυτιστει με αυτους τους καραγκιοζηδες.Για αλλη μια φορα λοιπον,αυτοι οι γελιοι αποτελεσαν το μαξιλαρακι για να περασει ενα τετοιο γελοιο μετρο.

Μου θυμιζει η ολη φαση,αυτους τους δηθεν αναρχικους που τα κανουν ολα πουτανα στις συγκεντρωσεις,σε σημειο να ειναι η τροχοπεδη για τον κοσμο ωστε να μην βγαινει στους δρομους να διαμαρτυρηθει.


Με λιγα λογια,και αν δεν υπηρχαν ψευτοαναρχικοι και παραθ. οργανωσεις,το εκαστοτε κρατος επρεπε να τους εφευρει,για να μπορει να περναει ακουραστα και ανωδυνα τις οποιες αντιλαικες και περιεργες του αποφασεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 13:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηδη οπως βλεπω μεσα στο φορουμ,η αντιδραση προς την καρτα ,εχει ταυτιστει με τον χριστιανοταλιμπανισμο.Ευγε λοιπον στους μαλακες των παραθρησκευτικων οργανωσεων......Τα καταφεραν παλι ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 14:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με λιγα λογια,και αν δεν υπηρχαν ψευτοαναρχικοι και παραθ. οργανωσεις,το εκαστοτε κρατος επρεπε να τους εφευρει,για να μπορει να περναει ακουραστα και ανωδυνα τις οποιες αντιλαικες και περιεργες του αποφασεις....

κοινως... αποστρεφουν αλλου το "ενδιαφερον" για να παιρνουν κατω απο το τραπεζι αποφασεις "υποτιθεται" καλες για εμας...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 14:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως εγω εχω μια απορια ,

ολοκληρη πιτσαρια εχει προσβαση στα ΠΑΝΤΑ και δεν εχει αναγνωριση κλησης ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

παντως ενα αλλα σεναριο ισως θα ηταν καπως ετσι

σηκωνω το ακουστηκο
-κεντρο εξηπηρετησης κοινου,καλησπερα κυριε μακφορ , πως μπορω να σας εξηπηρετησω
-ξερετε δεν εχω πολυ καλη διαθεση σημερα και αναρωτιεμαι τι συμβαινει
- ναι μισο λεπτακι .... χμμ ναι οπως βλπεω εδω , εχετε αυξημενη ουρια οινοπνευμα κτλπ (και δεν ξερω τι αλλο) βαση της αναλυσης που εγινε απο τα ουρα σας και τα "χοντρα σας"(εε πως να το πω δε ξερω χαχΑ), οποτε μαλλον το δωσατε και καταλαβε χτες
- ε ναι του αγιου δημητρη βλεπετε
-οκ σας στελνω μια εξαδα απο φυσικους χυμους και ελαφρυ γευμα για το στομαχι σας
-ευχαριστω πολυ
-τουτ τουτ τουτ

ή ενα αλλα
-ελα ρε μητσο τι θαγινε με την μπιζνα που λεγαμε χτες
-δες φιλαρακι για να προχωρησουμε πρεπει να δωσουμε 4 χιλιαρικα στην πολεδομια
-οκ ρε φιλε δωστα , αντε να τελειωνουμε
μετα απο το 2 ωρες στην πολεοδομια
-ελα ρε κιτσο, ηρθα να προχωρησουμε το θεμα μας
-ναι αλλα ειπαμε πρεπει να λαδωσω τα γραναζια
-ενταξει ρε φιλε , ελα ανοιξε την καρτελα να στη τραπεζα να σου στειλω τα λεφτα
χτυπανε τους κωδικους και δινουν εντολη μεταφορας
ΟΥΙ ΟΥΙ ΟΥΙ και κοκκινη οθονη με μεγαλα γραμματα
"ΠΙΘΑΝΟΣ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ" παρακαλειστε να μεινετε στην θεση σας εχει ειδοποιηθει το σχετικο τμημα της υπηρεσιας και ερχετε για ελεγχο. αυτη την στιγμη ολη σας η περιουσια εχει δημευθει και εαν ο χρηματισμος αποδειχθει πλεον δεν εχετε ΤΙΠΟΤΑ !!!!!

θα μπορουσα να γραψω αλλα 100 σεναρια θετικοτερα του πανουση που σαριτιζει φυσικα και καλα κανει και δικιο εχει , οπως και 100 ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο το πανουση που ισως τρομοκρατουσε πολλους

θα μου πειτε ξερεις εαν θα γινει για καλο ? οχι δεν ξερω , οπως και εμενα το μυαλο μου παει στο κακο , μηπως ομως ειναι στο χερι μας τι θα γινει ?

οταν δινουμε μεγαλυτερη βαρυτητα σε μια καρτα , απο οτι στην καταργηση δικαιωματων, κεκτημενων , οταν δεν μας απασχολει το ξεπουλημα της χωρας και αυτο που κοιταμε ειναι ΤΙ και πως θα παιζει μια καρτα ... τοτε το προβλημα τα εχουμε εμεις και οχι η καρτα ... και οσο δεν αντιδραμε για ουσιωδει θεματα , τοσο η ορεξη τους θα ανοιγει ... αλλα ποιος ειμαι εγω που θα πει τι !!!!

καθρεφτες εχουμε ?
ψηφο θα ριξουμε ?

για να δουμε τι θα δουμε

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 17:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ηδη οπως βλεπω μεσα στο φορουμ,η αντιδραση προς την καρτα ,εχει ταυτιστει με τον χριστιανοταλιμπανισμο.

Δεν "έχει" ταυτιστεί, ο MACEDON την ταύτισε(δεν ταυτιστηκε απο μόνη της) με αυτό που εσύ αποκαλείς "χρισιτιανοταλιμπανισμό" με το πρώτο του μήνυμα στο παρόν θέμα. Εσύ συνεχίζεις το έργο που ξεκίνησε εμπεδόνοντας τον ταυτισμό.

Απο πιο παλιά βέβαια είχε ξεκινήσει απο διάφορους ψευτο-σκεπτικιστες και ψευτο-επιστημονες το έργο της ταλιμπανοποίησης του χριστιανισμού όπως και απο τους γνωστούς-άγνωστους θεολόγους κ λαϊκούς που συνέβαλαν περίφημα σε αυτό με την χριαστιανική τους στάση και ουσιαστική γνώση των γραφών.
Το σχέδιο στέφθηκε με επιτυχία. Ο σκοπός όμως δεν είναι να μειωθεί ο χριστιανισμός, που στο κάτω κάτω όλοι χεσμένο τον έχουνε και όλοι τον κατηγορούνε, αλλά τα όσα γράφουν τα ευαγγέλια. Γιατί η πονηρία του σχεδίου έγκειται σε αυτό:μειώνω τον χριστιανισμό, άρα μειώνω το ευαγγέλιο. Αν υπήρχαν σήμερα άνθρωποι που εναντιόνονταν στον χριστιανισμό αλλά διέκριναν σοφία στα ευαγγέλια θα χάλαγαν την πιάτσα.
Το σχέδιο βέβαια πάει ακόμα παραπέρα..

Εν τέλει ο "αντιχριστος" σήμερα, είναι ο ψευτο-σκεπτικισμός.


quote:
οταν δινουμε μεγαλυτερη βαρυτητα σε μια καρτα , απο οτι στην καταργηση δικαιωματων, κεκτημενων , οταν δεν μας απασχολει το ξεπουλημα της χωρας και αυτο που κοιταμε ειναι ΤΙ και πως θα παιζει μια καρτα ...
Τα άτομα τα οποία τα απασχολούν ζητήματα όπως αυτό της κάρτας τα απασχολούν στην πλειοψηφία τους και ζητήματα εθνικής κυριαρχίας και ελευθερίας. Γιατί ψάχνονται. Κάποιος που δεν ψάχνει δεν έχει ακούσει για τα τσιπάκια κ τις κάρτες παρα μόνο αν του τα 'χει πει κάποιος άλλος που τα 'χει ψάξει.

Αντίθετα τα άτομα που δεν τους ενδιαφέρουν αυτά τα θέματα είναι αυτά που δεν ψάχνονται και στις επεικείμενες εκλογές, και γενικά στις εκλογές, ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.
Επομένως θεωρώ αβάσιμο τον συλλογισμό σου.

quote:
Ομως το θεμα το γελοιοποιησαν ηδη οι παραθρησκευτικες οργανωσεις,με γελοιους ισχυρισμους για 666 και παπαριες,και πλεον οποιος αντιδρασει θα κινδυνευει να ταυτιστει με αυτους τους καραγκιοζηδες.Για αλλη μια φορα λοιπον,αυτοι οι γελιοι αποτελεσαν το μαξιλαρακι για να περασει ενα τετοιο γελοιο μετρο.
Χωρίς μαξιλαράκι δεν θα πέρναγε το μέτρο;

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 27/10/2010 17:20:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 17:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά το έθεσες, αγαπητέ μου ντόκτορ..Αυτό το παρηκμιακό μοντέλο,κοινωνίας,δεν μπορεί να έχει προκοπή και μέλλον...Όλοι
το βλέπουν,αλλά, νομίζουν, ότι αφορά, σε άλλους....
Γι αυτό και είναι τόσο καταδεικτικοί...Αλλά, έχει ο καιρός γυρίσματα...
Όλοι, ερχόμαστε κάποια στιγμή, ενώπιον του εαυτού μας....
Όσοι τον αποφεύγουν,τον εαυτό μας εννοω ,συγχαρητήρια, εγώ, ανεπιτυχώς προσπαθώ, εδώ και 35 χρόνια...
Όλο μπροστά μου, τον βλέπω...Και δεν έχω καθρέφτη μπροστά μου....
Για τυχόν απορίες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 18:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το παρηκμιακό μοντέλο


Με την...παρηκμή της ελληνικής γλώσσας τι θα γίνει ρε τρέχα; Εδώ δεν μπορείς να μιλήσεις ελληνικά, η κάρτα του πολίτη σε μάρανε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 18:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ολοκληρη πιτσαρια εχει προσβαση στα ΠΑΝΤΑ και δεν εχει αναγνωριση κλησης ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


στην πραγματικοτητα εχουν, αφου το τηλεφωνικο κεντρο ειναι συνδεδεμενο με PC... τωρα, το συγκεκριμενο ισως παιζει αλλα πιθανα σεναρια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 18:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολύ σωστά το έθεσες, αγαπητέ μου ντόκτορ..Αυτό το παρηκμιακό μοντέλο,κοινωνίας,δεν μπορεί να έχει προκοπή και μέλλον...Όλοι
το βλέπουν,αλλά, νομίζουν, ότι αφορά, σε άλλους....
Γι αυτό και είναι τόσο καταδεικτικοί...Αλλά, έχει ο καιρός γυρίσματα...
Όλοι, ερχόμαστε κάποια στιγμή, ενώπιον του εαυτού μας....
Όσοι τον αποφεύγουν,τον εαυτό μας εννοω ,συγχαρητήρια, εγώ, ανεπιτυχώς προσπαθώ, εδώ και 35 χρόνια...
Όλο μπροστά μου, τον βλέπω...Και δεν έχω καθρέφτη μπροστά μου....
Για τυχόν απορίες...

θα το καταπιουμε και αυτο... δεν ειναι ακομα η ωρα που θα υπαρξη η συνολικη "καταρρευση-αντιδραση"... εχουμε μελλον ακομα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy