ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Μουσικός αχταρμάς!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 37
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2016, 02:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το Krystalina Ftera πολύ καλό ρε φίλε!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Όλα midi με πλήκτρα εκτός απ την κιθάρα βέβαια :P

υπάρχει studio έκδοση (του cd μετά) αλλά άθλια και κατά πολύ χειρότερη δεν την βάζω καν.

και αυτό που μου το διάλυσαν και το είχα τόσο καλά στο μυαλό μου και δεν υπάρχει και το demo δυστυχώς πια

https://www.youtube.com/watch?v=gx35ku_btJ8
Στο κεφάλι ήταν πολύ καλύτερα απ την τελική πειραγμένη εκτέλεση

Ευτυχώς τα παιδιά άλλαξαν εταιρία αφότου έφυγα και τώρα κάνουν ωραίες παραγωγές με αρκετούς δίσκους και αμέτρητα ωραόα τραγούδια απο τότε.

Άντε περιμένω απ τους μουσικούς του forum την δική τους μουσική "ιστορία" μέσω δειγμάτων.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2016, 14:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Επίσης και άλλοι που μου ρχονται στο μυαλό όπως οι κιθάρες απ τα Κρίνα.. τώρα μπορεί κανείς να βάλει κάνα Σπυρόπουλο ή Μιτζέλο μέχρι και καναν πορτοκάλογλου αμα λάχει κτλ αλλά όλους αυτούς μόνο και μόνο ιστορικά και χαριστικά


Σαν παλιός φαν των Τερμιτών, θα υποστηρίξω ότι ο Μιτζέλος είναι πολύ καλός για να αναφερθεί σαν συμπλήρωμα. Αλλά μόνο σαν εκτελεστής, συνθέσεων άλλων, γιατί τις δικές του τις διακρίνει κοινοτοπία και μετριότητα.

Τερμίτες - Σέκα

Ειδική μνεία όμως θα κάνω στον Τάκη Μπαρμπέρη, ethnic jazz-fusion πάλι, αλλά εξαιρετικός. Παλιό και ιδρυτικό μέλος των Ίσκρα (David Lynch κτλ)

Takis Barberis - Goodbye Pork Pie Hat

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2016, 14:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σαν παλιός φαν των Τερμιτών, θα υποστηρίξω ότι ο Μιτζέλος είναι πολύ καλός για να αναφερθεί σαν συμπλήρωμα. Αλλά μόνο σαν εκτελεστής, συνθέσεων άλλων, γιατί τις δικές του τις διακρίνει κοινοτοπία και μετριότητα.

Τερμίτες - Σέκα

Ειδική μνεία όμως θα κάνω στον Τάκη Μπαρμπέρη, ethnic jazz-fusion πάλι, αλλά εξαιρετικός. Παλιό και ιδρυτικό μέλος των Ίσκρα (David Lynch κτλ)

Takis Barberis - Goodbye Pork Pie Hat

Abyssus Abyssum Invocat


Τον θεωρώ για τα γούστα μου λίγο βαβούρα τον Μιτζέλο γιαυτό τον έβαλα στα συμπληρώματα. Αυτή την επιτηδευμένη βρωμιά δεν την πολυάντεχαν τα αυτιά μου, θέλω έστω και λίγο καθαρότητα στον ήχο. Στουντιακά και σε συνθέσεις διαφόρων τι κάνει ένας κιθαρίστας είναι άλλο αλλά νομίζω πως η ορθότερη κρίση γίνεται στα live ή έστω στα δικά σου πράγματα (πχ ο Μπάμπης Παπαδόπουλος, στις προσωπικές του δουλειές έχει βγάλει μια καθαρότητα και τεχνική που δεν θα την περίμενες όταν ήταν στις Τρύπες.. το ίδιο και ο έτερος κιθαρίστας τους). Τώρα από άψογους session κιθαρίστες ουυυυυ πήζει ο τόπος.

Υ.Γ. Ωραίος αυτός ο Μπαρμπέρης, δεν τον γνώριζα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2016, 15:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχμμ ναι... πόσο πιο καθαρός ήχος από μια ηλεκτρακουστική τύπου f σε jazz περάσματα!

Πιο ethnic με στοιχεία funk:

Porto Kayo


Από τον φοβερό ομώνυμο δίσκο του. Επίσης στο παρακάτω άρθρο λέει μερικά ενδιαφέροντα πράγματα για το χώρο της ηλεκτρικής κιθάρας και γενικά της προχωρημένης μουσικής, στη χώρα μας.

Μου αρέσει η Τζαζ να απευθύνεται σε κάποιον ο οποίος δεν χρειάζεται να είναι κουλτουριάρης. Δεν είμαι της άποψης ότι κάνουμε μουσική για λίγους. Γι’ αυτό και βάζω στοιχεία από ελληνική, βαλκανική και ινδική μουσική στις συνθέσεις μου. Νομίζω ότι έτσι την κάνω πιο προσιτή στον κόσμο, ακόμα και αν δεν είναι εξοικειωμένος. Δεν θα ήθελα ποτέ να γίνει μια μουσική ‘βιτρίνας’, θέλω να έχει αυτήν την ‘λαϊκότητα’

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2016, 16:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχμμ ναι... πόσο πιο καθαρός ήχος από μια ηλεκτρακουστική τύπου f σε jazz περάσματα!


Εμένα μου λες? να η "πρώτη μου αγάπη" και παντοτινή εκεί μόνη πίσω από την framus σε μια παλιότερη φώτο (η framus έφυγε, αυτή θα είναι για πάντα εκεί)
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/185267_2162225968179_366954_n.jpg?oh=520f6b6162b6e9d3dd1c5a0568f7a043&oe=57C2243B


Η Jazz μου αρέσει σαν μουσική αλλά σε συγκεκριμένες εκφράσεις της. Μου αρέσει η παλιά αυθεντική Jazz πχ (της Νέας Ορλεάνης που έλεγαν) που μοιραζόταν τις ίδιες ανήσυχες νότες με τα blues. Γενικά μου αρέσει η μελωδία και η αρμονία στη μουσική.
Δεν την πάλεψα το ίδιο καλά ούτε με την Jazz που παραείχε πολύ swing μέσα ούτε τα παρακλάδια άργότερα προς την γρήγορη αλλοπρόσαλλη μουσική που παραείχε ταχύτητα, αυτοσχεδιασμό και επίδειξη γνώσεων.. όσο πιο ήρεμη και μελωδική τόσο το καλύτερο :)
Γενικά ότι και να λέμε σαν την "μαύρη" μουσική δεν έχει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2016, 20:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάπου στα μέσα των 60s έγινε αυτή η "εισβολή". Οι κύριοι Davis & Coltrane καθιέρωσαν την modal jazz, μπολιάζοντας τις blues κλίμακες με τους αρχαίους Ελληνικούς τρόπους: Αιολικός, Φρυγικός, Μιξολυδικός κτλ. Φυσικά η κλασσική και η σύγχρονη μουσική τα γνώριζε ήδη αυτά εδώ και αιώνες, οι συγκεκριμένοι jazz αυτοσχεδιαστές όμως φέρνουν αυτού του είδους την αρμονία σε λαϊκή μουσική. Για πρώτη φορά ακούγεται αυτό το πολύπλοκο αρμονικό σύστημα σε νυχτερινά clubs και καταγώγια, από ανθρώπους που σχεδόν έμαθαν να παίζουν μουσική στο δρόμο και όχι παρακολουθώντας μαθήματα σε ακριβά κολέγια και μουσικές σχολές.

Να κλείσω τη σύντομη περιήγησή μου γράφοντας ότι κάπου εδώ η free jazz, η fusion και η αφρικανική ethnic jazz αποκτούν spiritual υπόβαθρο. Μπορεί να φταίει και το πνευματικό κλίμα της εποχής των 70s, όπου περιπλανώμενοι Ινδουιστές γκουρού εμπλέκονται με κύκλους καλλιτεχνών στις ΗΠΑ. Το κενό spiritual διάστημα συχνά καταλαμβάνεται από θεματολογία που απλά έτυχε να βρίσκεται εκεί, δεν χρειάζεται να έγινε δηλαδή οργανωμένη απόπειρα προσηλυτισμού.


Υπάρχουν πολλά που μπορεί ακόμα κάποιος να γράψει, όπως την μετά θάνατον αγιοποίηση του J.C και την δημιουργία κάποιας αφρικανικής ορθόδοξης εκκλησίας προς τιμή του. Η αλήθεια είναι πως δουλειές του σαν το A Love Supreme, έχουν άμεση αναφορά στο υπέρτατο Ον και δεν θεωρούνται μόνο "θεϊκές" από πλευράς μουσικής αλλά αγγίζουν τα όρια της θρησκευτικής εκδήλωσης.


http://www.coltranechurch.org/
Saint John Coltraine

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2016, 02:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το soundtrack που είχα φτιάξει για ένα DVD του Λιμενικού Σώματος το 2004, με θέμα την ιστορία της ελληνικής ναυτιλίας:

Ithaca


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2016, 03:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μια μικρή ιστορία, από τις αρχές των Ενδελέχεια. Έχουν περάσει 25 χρόνια, άρα δεν τρέχει και τίποτα.

Όταν το '91 έφυγε ο Αντώνης Δημητρίου από τις κιθάρες, τα παιδιά ψάχναν για κιθαρίστα. Βρήκαν την άκρη με κάποιον που δούλευε στην Κρήτη σε μαγαζιά και τέτοια. Τον καλέσαν στην Αθήνα. Τότε κάνανε πρόβες στο Studio II στα Εξάρχεια. Βλάσης.

Σκάει μύτη ο Κατσιμάνης από τη σκάλα στο υπόγειο, και μετά έγινε κάτι εντελώς μαγικό. Είδαν για πρώτη φορά τη μουσική τους σε παρτιτούρες!

Τί είχε συμβεί? Του είχαν στείλει τη μουσική τους σε κασέτες, κι αυτός κάθισε κι έγραψε τις παρτιτούρες προκειμένου να συνεννοηθούν αν και όταν θα συνεργάζονταν. Μύθος...

Στην ίδια μπάντα, πριν κι από τον Αντώνη, κιθαρίστας ήταν ο Φάνης Κινατίδης. Ίσως ο πιο γλυκός άνθρωπος που έχω γνωρίσει. Σε ένα live στο ΑΝ είχε παίξει με έναν mesa boogie, κάτι του στυλ 20 watts. Δεν περιγράφεται η φάση...

Ο τύπος έμαθε ποντιακή λύρα σε ένα καλοκαίρι. Έτσι. Γιατί μπορούσε. Απίστευτος μουσικός.

Πάρτε λίγο Κατσιμάνη όμως:

Βουτιά απο ψηλά.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2016, 16:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από το soundtrack που είχα φτιάξει για ένα DVD του Λιμενικού Σώματος το 2004, με θέμα την ιστορία της ελληνικής ναυτιλίας:

Ithaca


Για τον σκοπό που φτιάχτηκε (το soundtrack πρέπει να βοηθάει την εικόνα να αναδειχθεί χωρίς να κουράζει και όχι να βγει αυτό μπροστά), ιδανικό :)

Υ.Γ. Ωραίος και ταξιδιάρικος και ο "Οδυσσέας", δικό σου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2016, 16:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι. Για το ίδιο soundtrack.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RenoLio
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2017, 08:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RenoLio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και μια μικρή ιστορία, από τις αρχές των Ενδελέχεια. Έχουν περάσει 25 χρόνια, άρα δεν τρέχει και τίποτα.

Όταν το '91 έφυγε ο Αντώνης Δημητρίου από τις κιθάρες, τα παιδιά ψάχναν για κιθαρίστα. Βρήκαν την άκρη με κάποιον που δούλευε στην Κρήτη σε μαγαζιά και τέτοια. Τον καλέσαν στην Αθήνα. Τότε κάνανε πρόβες στο Studio II στα Εξάρχεια. Βλάσης.

Σκάει μύτη ο Κατσιμάνης από τη σκάλα στο υπόγειο, και μετά έγινε κάτι εντελώς μαγικό. Είδαν για πρώτη φορά τη μουσική τους σε παρτιτούρες!

Τί είχε συμβεί? Του είχαν στείλει τη μουσική τους σε κασέτες, κι αυτός κάθισε κι έγραψε τις παρτιτούρες προκειμένου να συνεννοηθούν αν και όταν θα συνεργάζονταν. Μύθος...

Στην ίδια μπάντα, πριν κι από τον Αντώνη, κιθαρίστας ήταν ο Φάνης Κινατίδης. Ίσως ο πιο γλυκός άνθρωπος που έχω γνωρίσει. Σε ένα live στο ΑΝ είχε παίξει με έναν mesa boogie, κάτι του στυλ 20 watts. Δεν περιγράφεται η φάση...

Ο τύπος έμαθε ποντιακή λύρα σε ένα καλοκαίρι. Έτσι. Γιατί μπορούσε. Απίστευτος μουσικός.

Πάρτε λίγο Κατσιμάνη όμως:

Βουτιά απο ψηλά.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Το αγαπημένο κομμάτι των γιών μου,αν και τα αυτιά τους είναι ολόιδια με τα δικά μου έχουν πάρει το αισθητήριο της μαμάς! Ευχαριστώ για το πρωινό ξύπνημα της θύμησης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 14:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=Ja6HmnHQhx4

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 15:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=PJ9VYqustNA&feature=share&fbclid=IwAR3CrdcgZN2JQ4K_s_sif5ZazdpLNGh4Hj6p4WdxhLlBE9K9CV1Sr8svOSc

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 15:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=rDp6vg5nf-k&fbclid=IwAR2pRqnlo2eoGtjPO9NvnEZPFlqlbr6S1R6duaHtrQHvW5Q5Ty_nq9-XXVg

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2019, 14:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=hvht15Ifod0&fbclid=IwAR1mCKGNtlV04Od9FJtExGo7cz2hIm7en-F6LrP6U7QZUmI-pJB3qmbqqJI

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2019, 15:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=3X_sZZ7phVk

Ζεϊμπέκικο σημαίνει ότι χορεύω στον επικείμενο θάνατό μου...

Edited by - Bed Rull on 28/02/2019 15:52:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2019, 16:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=rDp6vg5nf-k&fbclid=IwAR23PsxCHD8QhrsEn1OuJaRf94Wot0h2Sh3dcAQyF3QKg2yLGe9KFmViOBA

Για 'σένα σοφέ...

Edited by - Bed Rull on 28/02/2019 16:15:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2019, 07:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία κομμάτια τα προηγούμενα


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RenoLio
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2021, 09:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RenoLio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=GmOMuBYEejc&list=RDGmOMuBYEejc&start_radio=1

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RenoLio
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2021, 09:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RenoLio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι. Για το ίδιο soundtrack.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Σε αυτό το πλαίσιο άλλωστεήταν πολύ αγαπητός στην τοπική κοινότητα Είχε πολλά πνευματικά παιδιάΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geo13stat13
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2021, 12:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geo13stat13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=OPujyaeeAok&list=RDOPujyaeeAok&start_radio=1

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠαστΕΛ
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2021, 11:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠαστΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

https://www.youtube.com/watch?v=OPujyaeeAok&list=RDOPujyaeeAok&start_radio=1




τους στιχοι προσεξτε!
δεν ειναι μουγκό οπως αυτό*
 
https://www.youtube.com/watch?v=aVLviSRNeLw

Ποιος ηρθε πρωτος στο τραπεζι οεοοοοο!!1
*Ουπς η αϊκο μας τα χάλασε



συνηθως ειναι
μουγκοι εννοώ

Edited by - ΠαστΕΛ on 07/04/2021 11:37:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔρακoυμΕΛ
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2021, 09:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔρακoυμΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=-26hsZqwveA&list=RD-26hsZqwveA&start_radio=1

Edited by - ΔρακoυμΕΛ on 08/04/2021 09:11:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔρακoυμEΛ
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2021, 14:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔρακoυμEΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=NPH9j0qVM3A

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

globalseeker
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2021, 09:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=OPujyaeeAok&list=RDOPujyaeeAok&start_radio=1




τους στιχοι προσεξτε!
δεν ειναι μουγκό οπως αυτό*
 
https://www.youtube.com/watch?v=aVLviSRNeLw

Ποιος ηρθε πρωτος στο τραπεζι οεοοοοο!!1
*Ουπς η αϊκο μας τα χάλασε



συνηθως ειναι
μουγκοι εννοώ

Edited by - ΠαστΕΛ on 07/04/2021 11:37:22


αν και σχιζοφρενείς έχεις ωραίο γούστο στη μουσική,αυτό στο αναγνωρίζω, τους άκουσα και ξετρελάθηκα, χαίρομαι που η διαχειριστική ομάδα αποφάσισε να αφήσει τον σύνδεσμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔρακouμEΛ
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2021, 19:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔρακouμEΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'If I Had A Heart'


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔρακοuμΕΛ
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2021, 19:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔρακοuμΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξυπνώ περιμένω
Το μίσος βαθύ
Του άδοξου τέλους την άγια στιγμή

Με μια ανάσα όλα να γείρουν στης μητέρας φύσης την άγρια στοργή

Νωθρές πολιτείες
Το βλέμμα θολό
Να γίνουν κηλίδες στον ωκεανό

Με μια ανάσα όλα να γείρουν στης μητέρας φύσης τον άγριο βυθό

Ο ήλιος θα σβήσει
τα αστέρια θα βγουν
στον άδειο πλανήτη θα φεγγοβολούν
'Στην αγκαλιά της μητέρας'




«Το άτομο που λέει ότι δεν μπορεί να γίνει, δεν θα πρέπει να διακόπτει το πρόσωπο που το κάνει».

Edited by - ΔρακοuμΕΛ on 14/04/2021 19:51:07

Edited by - ΔρακοuμΕΛ on 14/04/2021 19:52:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orderinchaos
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2021, 14:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orderinchaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'πιστοί στην καταρα να υπηρετούμε το χάος'



«Το άτομο που λέει ότι δεν μπορεί να γίνει, δεν θα πρέπει να διακόπτει το πρόσωπο που το κάνει».


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orderintοchaos
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2021, 09:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orderintοchaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<κάτι για να ηρεμήσουν τα πνεύματα>>




<<καθορῶμεν ἀνθρώπους πολλοὺς ἐπὶ τοῦ πελάγους διαθέοντας>>


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 37 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy