ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΤΗΝΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
son of sam
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2010, 01:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.Πρόσφατα άκουσα μια ιστορία την οποία βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα και θα ήθελα να διερευνήσω αλλά και να μοιραστώ μαζί σας.
Υπάρχει ένα εγκαταλελειμένο χωριό στην Τήνο που λέγεται Μοναστήρια.Το χωριό αυτό λέγεται ότι ερήμωσε ξαφνικά λόγω εσωτερικής μετανάστευσης.Τουλάχιστον έτσι λέγεται από σχετικά νέο κόσμο του νησιού.Οι παλαιοί αρνούνται να μιλήσουν για αυτό σαν να είναι κάτι που τους τρομάζει.Ακόμα και αυτοί όμως αν κάποιος επέμενε πολύ επέμεναν στην άποψη της μετανάστευσης.Πρίν κάποια χρόνια όμως στην προσπάθεια να επισκευαστεί η παλιά εκκλησία του χωριού ανακαλύφθηκε στον περίβολό της εκκλησίας ένας ομαδικός τάφος με πάρα πολλούς σκελετούς κάποιοι απο τους οποίους μικρών παιδιών.Φυσικά οι εργασίες σταμάτησαν και το γεγονός δεν πήρε διαστάσεις.Πάντως η στάση των ηλικιωμένων ανθρώπων του νησιού προσδίδει σαφώς μια εικόνα συγκάληψης αλλά και ενοχής για κάποιο γεγονός που συνέβη παλιότερα για το οποίο ίσως να μην είναι πολύ υπερήφανοι.
Φυσικά έχω μια ιδέα για το τι μπορεί να συνέβη αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος για αυτό.Αυτός είναι και ο λόγος που το ψάχνω.
Παρακαλώ όποιος έχει κάποια άποψη για αυτήν την ιστορία ας την μοιραστεί μαζί μου.Εγώ πάντως θα εξακολουθώ να ψάχνω
Ευχαριστώ πολύ


   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.423828E-02
Maintained by Digital Alchemy