ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ισχυει ακομα αυτο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 10:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο αντρας που πηγαινει με πολλες ειναι μαγκας.
Η γυναικα που πηγαινει με πολλους ειναι ελαφρων ηθων.

δυστυχως ισχυει για ενα μερος της κοινωνιας μας , με ταση μειωσης αλλα υπαρχει ... συμβαινει ... δυστυχως ...


το θεμα μαγκιας και ελαφθρων ηθων , ειναι θεμα ελαφρου μυαλου και τιποτα αλλο κατα την αποψη μου ...

φιλε σκαρταδο , το δικο μου ερωτημα θα ηταν κατα ποσο ο πακιστανος θα κανει χαρουμενη την κορη μου ή κατα ποσο η γυναικα που πηγε με 500 σους , θα κανει τον γιο μου να χαμογελαει ... αυτο εχει σημασια , μας εχουν ΜΑΘΕΙ λαθος αλλα δυστυχως πολυ απο εμας το συνεχιζουμε ...

πολλοι λογοι μπορουν να φερουν μια γυναικα ή εναν αντρα να εχει πολλες σχεσεις , απο το κυνηγι του ΣΚΟΡ εως τις ατυχες σχεσεις ... τιποτα δεν ειναι κατακριτεο καθως κανεις δεν ξερει το μελον ωστε να προβλεψει τι θα γινει ή τι εχει ο αλλος μεσα στο κεφαλι του ... ευθυνες φερουμε ολοι για τις επιλογες μας αλλα αυτο ειναι ισως αλλο θεμα

ομως για τον γιο σου που θα παει με 500ιες δεν τοποθετηθηκες (εαν δε το ειδα σορυ , βλεπεις αοματος χαχα) , θα εισουν υπερηφανος ? θα τον εδειχνες με το δαχτυλο ... ΝΑ ΡΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ, ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ ΠΔΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ !!! ή θα τον πλακωνες στα χαστουκια ? ρωταω εγω ?
εγω ? εγω μαλλον δε θα εκανα τιποτα θα του εριχνα ενα μπινελικι και θα τελειωνα λεγοντας οτι οπως φερεσαι φαντασου οτι καποιος φερετε στην μανα σου και στην αδερφη σου ...

γιατι ολα πρεπει να τα χωριζουμε στα δυο ? απο εδω το ενα απο εκει το αλλο ??? γιατι ? εαν η κοπελα θελει να παει με εναν λοχο δικαιωμα της , εαν εγω την αγαπαω και με αγαπαει και αυτη και λεμε την αληθεια ο ενας στον αλλο και δεν κρυβουμε τιποτα και ειμαστε ενταξει και χαρουμενοι και και και ... τι σημασια εχει τι εκανε ? δεν ξερω μαλιστα εαν εχει σημασια και τι ΘΑ κανει , καθως ζουμε ΣΤΟ ΤΩΡΑ ο φοβος του πριν και του μετα ειναι που μας εχει ΣΑΡΩΣΕΙ και μας εχει φερει στα χαλια που εχουμε ...

(χωρις κατι προσωπικο οκ ? γιατι εχουμε και παρεξηγησιαρηδες εδω μεσα)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 11:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
makfor
quote:
ομως για τον γιο σου που θα παει με 500ιες δεν τοποθετηθηκες (εαν δε το ειδα σορυ , βλεπεις αοματος χαχα)


απάντησε σε μένα μακφορ δέν τό πρόσεξες σελ. 1 περίπου μέση


skartados

quote:
Εγω και παντρεμενος ειμαι και τα παιδια μου ειναι πολυ μικρα για να εχω τετοια θεματα.Απλα ηθελα να δω αν ισχυει αυτο που ισχυε παλια και σημερα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 12:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι,αυτό είναι αλήθεια και μάλιστα αυτός
ήταν ΠΑΝΤΑ ένας ομορφονιός!

Ε,λοιπόν το πόσο με απωθούσαν αυτοί οι τύποι
δεν μπορώ να σας περιγράψω!!!

Εμένα,ένα περίεργο πράγμα,σχεδόν πάντα αυτοί που
μου άρεσαν δεν ήταν όμορφοι! Ήταν αυτό που λέμε
"έχει την γοητεία του"...
Δηλαδή με άλλα λόγια είχαν προσωπικότητα,γιατί αυτό
σημαίνει γοητεία (γητειά)!


Αγαπητη καποδιστρια,μεταξυ σοβαρου και αστειου,μου ελυσες μια μεγαλη απορια που μου ειχε δημιουργηθει, αυτον τον καιρο,διαβαζοντας τα μηνυματα σου αλλα βλεποντας και τα ενδιαφεροντα σου,ασχετα αν συμφωνω με τις αποψεις σου.
Η απορια μου ηταν,πως ειναι δυνατον ενω εχω γνωρισει αρκετες γυναικες στη ζωη μου,να μην εχω γνωρισει μια τετοια περιπτωση σαν και εσενα και εννοω με τα δικα σου ενδιαφεροντα.

Την απαντηση μου την εδωσες .Γιατι αυτες οι γυναικες ειναι διαφορετικες σε ολες τις εκφανσεις της ζωης και βλεπουν ολα τα πραγματα απο ξεχωριστη οπτικη γωνια.

Δεν θελω να λαβεις το μηνυμα μου ως σαλιαρισμα και ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το θαρος που πηρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 13:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θελω να λαβεις το μηνυμα μου ως σαλιαρισμα και ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το θαρος που πηρα.

καί πολύ καλλά κάνεις καί τό ξεκαθαρίζεις ,
εγώ τό κατάλαβα πώς τό ενοείς,
σύγουρα καί πολλοί άλλοι,
πολλοί όμως θά είχαν διαφορετική αντίληψη

όπως καί γιά τό θέμα πού άνοιξες

μέ ενοείς τί ενοώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 14:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα μονο ο makfor και εγω ειμαστε χιλιετιες μπροστα σας.
Μεχρι στιγμης!
Μολις τοποθετηθουν και αλλοι θα κανω απολογισμο.
Δεν μπορει,θα σας περασουμε!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trelantonis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 19:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Είμαι της άποψης νικόμαχου - makfor.
Το κριτήριο είναι ο άνθρωπος, η πνευματική ένωση πρώτιστα και η απο κεί και πέρα πορεία, όχι το πριν.
Οπότε προσθέστε και μένα στα στατιστικά.

Ο μόνος προβληματισμός που έχω (εκτός θεμάτων εσωτερικής στάσης και φιλοσοφίας περί αρετών-εγκράτειας που για μένα δεν αποτελεί προβληματισμό) είναι καθαρά πρακτικός ιατρικού χαρακτήρα.
Όταν τα νούμερα στατιστικής της αλλαγής συντρόφων ανεξαρτήτως φύλου είναι υψηλά, αυξάνει και η πιθανότητα μετάδοσης του ιού HPV (κονδυλώματα), εκτός του HIV (aids).
Σημειωτέον, ο HPV (κονδυλώματα) είναι ιός απ' όσο έχω διαβάσει στα ιατρικά site αρκετά επικίνδυνος στην εξέλιξη του αν δεν προσεχθεί στα αρχικά στάδια και μεταδίδεται ανεξαρτήτως παντός είδους προφυλάξεων. Αρκεί μόνο η δερματική επαφή της ευρύτερης περιοχής των επίμαχων σημείων.
Υπάρχουν πληροφορίες αναλυτικά στα ιατρικά site για όποιον ενδιαφέρεται.

Η διαδρομή είναι που φέρνει την ευτυχία, όχι ο προορισμός.
Το καφέ της χαράς, της αγάπης, της ζωής!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 20:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιναμε τρεις!!
Αυγατενουμε...
Φυλαχτειτε οπισθοδρομικοι...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 20:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια,να κανω μια ρωτηση;Γιατι το πιο συχνο ψεμμα μεταξυ ανδρων ειναι σχετικα με το σεξ;Γιατι παρα πολοι απο εμας πηδαμε,χωρις να το ξερουν οι υποτιθεμενες συντροφοι;Εχει σταματησει να υπαρχει αυτο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 21:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ποιος απο εδω μεσα εχει πει ψεματα για τις ερωτικες συντροφους που ειχε ?

εγω δεν εχω πει ... το θεωρω τουλαχιστον "χαζο" ...

αρα στην ερωτηση σου σκαρταδο θα ελεγα πως για μενα οχι δεν ισχυει ... και ξερω αρκετα ατομα που ΔΕΝ παιζουν αυτο το παιχνιδι ... απο τοτε που τους γνωρισα τουλαχιστον ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trelantonis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 22:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μπορεί να ισχύει αυτό που λες και πιθανόν το ποσοστό να είναι αρκετά μεγάλο, αλλά αν εντάσσεις και εμένα σ'αυτήν την κατηγορία, θα πώ πως όσο κι αν σου φανεί περίεργο, δεν έχω απατήσει ποτέ εως τώρα καμία κοπέλα που είχα σχέση και ούτε έχω σκοπό να το κάνω.
Δεν το κάνω για την κοπέλα (δεν μ' ενδιαφέρει να κολακεύω τις κοπέλες πάνω σ'αυτό το θέμα), το κάνω για τον εαυτό μου.
Μπορεί να ακούγεται εγωιστικό, ψυχρό, χωρίς συναισθήματα αλλά δεν είναι έτσι.
Όχι γιατί είμαι ηθικολόγος ή άλλες τέτοιες φαμφαρολογίες και μεγαλοστομίες, αλλά επειδή απο μικρό παιδί και μετά σαν έφηβος και μετέπειτα σαν νεαρός μου έβγαιναν δύο όπως θές πες τα κόμπλεξ, ελαττώματα, ιδιοτροπίες, παραξενιές, κουσούρια, χαζομάρες:

1) αποφεύγω να κάνω αυτό που δεν θα ήθελα να κάνουν σε εμένα
2) είναι έτσι ο χαρακτήρας μου που μου βγαίνουν ισχυρές αναστολές εκ φύσεως, πες το όπως θές, συνειδησιακό μπλακάουτ, δεν νοιώθω εγώ καλά με τον δικό μου εαυτό, αρρωσταίνω, σκοτεινιάζει το μυαλό μου.

Όλοι μπορεί να τύχει να πούμε ένα αθώο ψέμα ή να μην πούμε όλη την αλήθεια σε μικροπράγματα και πιθανότατα η συντριπτική πλειοψηφία το χει κάνει.
Ζωτικά ψέματα, απλές αλήθειες. Υπάρχει μάλιστα και σχετικό βιβλίο γι' αυτό.
Αλλά κάτι τέτοιο ξεπερνάει τουλάχιστον εμένα και δεν μπορώ να λειτουργήσω σαν άνθρωπος.
Προτιμώ να διακόψω την σχέση και να είμαι ξεκάθαρος και να έχω καθαρό το μυαλό μου σε μια τέτοια περίπτωση.

Μια φορά την πάτησα πριν μια δεκαετία περίπου χωρίς να το γνωρίζω (παράμετρος απο την πλευρά της κοπέλας, αυτό είναι προσωπικό θέμα), είχα δεί κάποια σημάδια αλλά κακώς δεν τα αξιολόγησα όσο θα έπρεπε, και νομίζω ότι ξεπλήρωσα το καρμικό χρέος σχετικά γρήγορα μ' ένα σοβαρό τροχαίο ατύχημα που είχα μετά απο μερικούς μήνες που δεν το προκάλεσα εγώ και σώθηκα εκ θαύματος στη κυριολεξία μ' ένα χειρουργείο και όλες τις εξετάσεις αξονικές, μαγνητικές καθαρές και απο τότε ισχυροποιήθηκε-έγινε ατσάλινο μέσα μου ακόμα περισσότερο το θέμα του ξεκάθαρου στις σχέσεις. Αν υπάρχει ήδη ή αν παρέμβει τρίτο πρόσωπο, τότε το προτιμότερο είναι να ξεκαθαρίζονται τα πράγματα εξ αρχής και να διαλύεται η όποια εκκολαπτόμενη ή υφιστάμενη σχέση.

Το ότι ψάχνω και ενημερώνομαι γενικώς για πάρα πολλά θέματα, αυτό το κάνω για μένα.
Το ότι έχω ενημερωθεί για τον HPV, δεν έχει να κάνει με εναλλαγή συντρόφων ή ότι απατάω τις κοπέλες.
Το ίδιο ψάξιμο κάνω και για θέματα διατροφής,υγείας και για πολλά άλλα θέματα.

Είδα και την απάντηση του makfor, είμαι της ιδίας άποψης.

Η διαδρομή είναι που φέρνει την ευτυχία, όχι ο προορισμός.
Το καφέ της χαράς, της αγάπης, της ζωής!

Edited by - trelantonis on 12/01/2011 22:19:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 22:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ποιος απο εδω μεσα εχει πει ψεματα για τις ερωτικες συντροφους που ειχε ?

εγω δεν εχω πει ... το θεωρω τουλαχιστον "χαζο" ...

αρα στην ερωτηση σου σκαρταδο θα ελεγα πως για μενα οχι δεν ισχυει ... και ξερω αρκετα ατομα που ΔΕΝ παιζουν αυτο το παιχνιδι ... απο τοτε που τους γνωρισα τουλαχιστον ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]



Makfor,αν ζεις στην ελλαδα,δεν σε πιστευω με τιποτα.Αν ζεις στο εξωτερικο σε πιστευω,γιατι εκει(σε ορισμενες χωρες)δεν ισχυει αυτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 22:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skartados
Ουτε και εμενα θα πιστεψεις.
Αν μου αρεσει καποια και θελω να κανω σεξ μαζι της,αν και αυτη θελει,
θα ενημερωσω την κυρια Μαιρη και το ιδιο θα κανει και αυτη αν της τυχει.Και ξερεις γιατι?
Γιατι αγαπιομαστε!!!
Τα θελω μου,ειναι θελω της και αντιστροφως.
Ξερω ειναι δυσκολο πολυ να καταλαβεις.Ειναι πολυ μπροστα αυτος ο τροπος σκεψης.
Και ζουμε στην Ελλαδα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados δεν το ειπα για να με πιστεψεις , απλα καταθεσα την αποψη μου και αυτο που κανω εγω ...

ελλαδα ζω . αλλα δε καταλαβα , επειδη καποιοι λενε μλκιες πρεπει να λενε ολοι ??? επειδη καποιοι ζουν στο ψεμα πρεπει να ζουμε ολοι ??? τι λογικη ειναι αυτη ρε φιλε ??? ναι οκ , καποιοι το κανουν , αλλα τι παει να πει αυτο οτι ολοι στο κουβα ??? για σενα μπορει για μενα οχι ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Οχι για μενα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Θα παντρευοσουν μια κοπελα που ηξερες οτι ειχε παει με παρα πολλους πριν απο εσενα;Ας πουμε με πανω απο 30.
Η θα ηθελες ο γιος σου να παντρευτει μια τετοια κοπελα;



Ούτε εγώ θα ήθελα να παντρευτώ έναν άντρα που πηγαίνει κάθε μέρα με άλλη.

Άλλο αν τελικά-όπως λέει και ο Νικόμαχος-ταυτιζόμουν πνευματικά μαζί του, οπότε δεν θα με ένοιαζε.

Όπως και να έχει πάντως, ως γυναίκα υποστηρίζω τη μοναδικότητα του ερωτικού συντρόφου και αυτό αφορά σε μένα. Δεν κατακρίνω κανέναν.

Edited by - Narkissa555 on 12/01/2011 23:16:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Skartados
Ουτε και εμενα θα πιστεψεις.
Αν μου αρεσει καποια και θελω να κανω σεξ μαζι της,αν και αυτη θελει,
θα ενημερωσω την κυρια Μαιρη και το ιδιο θα κανει και αυτη αν της τυχει.Και ξερεις γιατι?
Γιατι αγαπιομαστε!!!
Τα θελω μου,ειναι θελω της και αντιστροφως.
Ξερω ειναι δυσκολο πολυ να καταλαβεις.Ειναι πολυ μπροστα αυτος ο τροπος σκεψης.
Και ζουμε στην Ελλαδα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.



Χαχα!!

Πριν ή κατόπιν εορτής θα ενημέρωνες?(δεν μπορώ να βάλω φατσούλες)

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι η αγάπη διαχωρίζεται από την ερωτική επαφή? Γιατί όταν προβάλλεις τόσο φιλελεύθερες απόψεις, σημαίνει ότι το σεξ για σένα είναι απλώς σεξ και τίποτα παραπάνω.

Αν η κυρά Μαίρη πάει με άλλον δεν έγινε και τίποτα, αρκεί να στο έχει πει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Skartados
Ουτε και εμενα θα πιστεψεις.
Αν μου αρεσει καποια και θελω να κανω σεξ μαζι της,αν και αυτη θελει,
θα ενημερωσω την κυρια Μαιρη και το ιδιο θα κανει και αυτη αν της τυχει.Και ξερεις γιατι?
Γιατι αγαπιομαστε!!!
Τα θελω μου,ειναι θελω της και αντιστροφως.
Ξερω ειναι δυσκολο πολυ να καταλαβεις.Ειναι πολυ μπροστα αυτος ο τροπος σκεψης.
Και ζουμε στην Ελλαδα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Ρε νικομαχε ,δεν μιλαω για το κερατο,αλλα για το ψεμα που λεμε οι αντρες ,οτι εχουμε πηδηξει τη μιση ελλαδα.Αν δεν το θεωρουσαμε καλως η κακως μαγκια,δεν θα λεγαμε αυτο το αθωο ψεμα.

Υπαρχει περιπτωση να ειναι καποιος 30 χρονων,να εχει παει μονο με 2 γκομενες και να το παραδεχτει;Αν τον ρωτησεις θα σου πει πανω απο 20.Αντιθετα μια γυναικα που εχει παει με 30 ,θα σου πει με 5.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ τι λες σκαρταδος οταν σε ρωταει ενας κολλητος ή μια κοπελλα με ποσες πηγες ? λες αληθεια ή ψεματα ? και επειδη τωρα ως παντρεμενος ισως να λες αλλα , να ρωτησω τι ΕΛΕΓΕΣ ... τοτε ... παλια ...

δεν αρνουμε οτι υπαρχει το φαινομενο , απλα θεωρω οτι δεν μας συμπεριλαμβανει ολους και πιστεψε με , το ελλαδα με το εξω απο εδω δεν εχει καμια διαφορα ... ορμονες και διπλα κεφαλια εχουμε ολοι μας ΧΑΧΑ για μενα ειναι θεμα σεβασμου και προς τις δυο κατευθυνσεις !!!

αλλα γιατι αραγε συμβαινει ? γιατι πρεπει στα 30σου να εχεις παει με 30 και οχι με μια ή καμια ? ποιο το κακο αραγε ? γιατι μπαινουμε (μπαινουν) στο κοπο να πουμε (πουν) ψεμματα ??? απο φοβο ? απο εγωισμο ? απο αμυνα ??? απο τι ? μηπως γιατι οπως ειπα μας τα εχουν μαθει λαθος ? γιατι ζουμε σε μια κοινωνια με ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ που πδν οτι βρουν μπροστα τους ??? εγω ευτυχως δεν πηρα τετοια μυνημα απο τον πατερα μου ... ισως και για αυτο να μην ενιωσα την αναγκη να πω ψεμματα για τις συντροφους μου ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]

Edited by - makfor on 12/01/2011 23:44:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστός ο makfor

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Narkissa
Δεν κοροιδευω,δεν λεω ψεμματα,και δεν το κανω για να δειχνω διαφορετικος.
Ποτε δεν ελεγα παραμυθια σε ερωτηση του τυπου με ποσες εχεις παει πριν απο μενα.Ελεγα τον πραγματικο αριθμο με την αναλογη τιμαριθμικη
προσαρμογη,λογω ανανεωσης.
Και αυτο που λεω για την σχεση μου με την Μαιρη,ειναι τοσο απλο.
Ναι ας πουμε ειμαι στο καζινο μονος γιατι δεν της αρεσει της Μαιρης
και κανω καποια γνωριμια για ουαν ναιτ σταντ.Θα την παρω τηλ.και θα της πω παω να πηδηξω.Αν και αυτη εχει κατι αναλογο το ιδιο θα κανει.
Το σωμα εχει αναγκες ανανεωσης.Δεν τρωμε φασολαδα καθε μερα,αλλα αγαπαμε και εξατωμεθα απο το φαγητο.
Εσυ π.χ εχεις το ιδιο γεννητικο οργανο με την Μαιρη,αλλα διαφορετικο μυαλο,πνευμα.Δεν με ενδιαφερει να εχω αποκλειστικοτητα στο τετοιο της
Μαιρης αλλα στο πνευμα της.
Με αυτο επικοινωνω οχι με το ...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ μακφορ,θα σου πω τις δικες μου εμπειριες πριν παντρευτω.Οταν γνωριζα μια γυναικα που καταλαβαινα οτι με εβλεπε σοβαρα και την ρωτουσα με ποσους εχει παει,ολες μου ελεγαν απο 4 ως εξι.Μια δεν βρεθηκε να μου πει οτι πηγα με 40,η να μου πει με οσους θελω πηγα,εσενα τι σε νοιαζει;Και επειδη αποκλειεται να μου ειπαν ολες την αληθεια,εγω λεω πως οι ιδιες οι γυναικες πρωτα ,πιστευαν πως το να πουν εναν μεγαλο αριθμο,αν ισχυε,θα τις υποβαθμιζε στα ματια μου.

Αντιθετα ποτε καμμια δεν ειχε προβλημα με το δικο μου κοντερ.Μαλιστα μπορω να πω οτι οσο μεγαλυτερο ηταν τοσο πιο πολυ γουσταραν.Αντιθετα πιστευω πως αν τις ελεγα οτι εισαι η δευτερη γυναικα που γνωριζω η, η τριτη μπορει να με παιρνουσαν για μαλακα.Και επειδη τη συζητηση την εχω κανει με ολους μου τους φιλους,ολοι ειχαν παρομοιες εμπειριες.


Και ρωταω ας πουμε τους πιο νεους.Οταν γνωριζετε μια κοπελα που σας βλεπει σοβαρα,τι νουμερο σας λεει.Γιατι αν ισχυει και σημερα το 4-6,σημαινει οτι δεν αλλαξε τιποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και Ναρκισσα

Να σε προσθεσω να γινουμε 4?

Χωρις υπεκφυγες και αν,ομως.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trelantonis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δες την ερώτηση που έβαλες πριν μια-δυο ώρες, όχι την αρχική στην τοποθέτηση του θέματος:

quote:
skartados
Ρε παιδια,να κανω μια ρωτηση;Γιατι το πιο συχνο ψεμμα μεταξυ ανδρων ειναι σχετικα με το σεξ;Γιατι παρα πολοι απο εμας πηδαμε,χωρις να το ξερουν οι υποτιθεμενες συντροφοι;Εχει σταματησει να υπαρχει αυτο;

Δεν επικροτώ τα ψέμματα. Τα ψέμματα συσσωρεύονται σε μια σχέση, λειτουργούν υπόγεια και κάποια στιγμή, γίνεται το μπάμ, η μεγάλη έκρηξη ανάμεσα στο ζευγάρι και γίνεται η σχέση σκόνη και θρύψαλα.

Ανέφερα ότι υπάρχει το φαινόμενο με τα ψέμματα ή τις μισές αλήθειες.
Ζωτικά Ψέμματα, Απλές Αλήθειες.
Υπάρχει το σχετικό βιβλίο, όπως είπα. Διάβασε το, θα καταλάβεις πολλά.

Αλλά γι' αυτό το σκέλος της ερώτησης?
"Γιατι παρα πολοι απο εμας πηδαμε,χωρις να το ξερουν οι υποτιθεμενες συντροφοι;"

Ωραία η τοποθέτηση του makfor.
Συμφωνώ και επαυξάνω.

Η διαδρομή είναι που φέρνει την ευτυχία, όχι ο προορισμός.
Το καφέ της χαράς, της αγάπης, της ζωής!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ασχετο με το θεμα μας νικομαχε αλλα εαν η μαιρη σου ελεγε ΟΧΙ τι θα εκανες ? εαν σου ελεγε , δεν θελω να πας , σε θελω μονο για μενα ...

γιατι οκ οταν και οι δυο τα βρουμε στο θεμα που αναφερεις ολα καλα , αλλα εαν ο ενας απο τους δυο ΔΕΝ ... τοτε ??? θα αφηνες αυτη την "πνευματικη" ενωση σας γιατι απλα σε θελει μονο για αυτη ? και σκεψου οτι παιζει να μη ξαναβρεις αλλη που να μιλαει τοσο πολυ μεσα σου ....

την αποψη σου θελω (στατιστικα μαζευω χαχαχα)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Narkissa
Δεν κοροιδευω,δεν λεω ψεμματα,και δεν το κανω για να δειχνω διαφορετικος.
Ποτε δεν ελεγα παραμυθια σε ερωτηση του τυπου με ποσες εχεις παει πριν απο μενα.Ελεγα τον πραγματικο αριθμο με την αναλογη τιμαριθμικη
προσαρμογη,λογω ανανεωσης.
Και αυτο που λεω για την σχεση μου με την Μαιρη,ειναι τοσο απλο.
Ναι ας πουμε ειμαι στο καζινο μονος γιατι δεν της αρεσει της Μαιρης
και κανω καποια γνωριμια για ουαν ναιτ σταντ.Θα την παρω τηλ.και θα της πω παω να πηδηξω.Αν και αυτη εχει κατι αναλογο το ιδιο θα κανει.
Το σωμα εχει αναγκες ανανεωσης.Δεν τρωμε φασολαδα καθε μερα,αλλα αγαπαμε και εξατωμεθα απο το φαγητο.
Εσυ π.χ εχεις το ιδιο γεννητικο οργανο με την Μαιρη,αλλα διαφορετικο μυαλο,πνευμα.Δεν με ενδιαφερει να εχω αποκλειστικοτητα στο τετοιο της
Μαιρης αλλα στο πνευμα της.
Με αυτο επικοινωνω οχι με το ...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.



Ασε μας ρε νικομαχε....Και ποσες τετοιες βρηκες να το δεχονται αυτο,οταν υποτιθεται οτι εχετε σοβαρη σχεση;Εκτος πια αν τα πραγματα εχουν αλλαξει τοσο πολυ και εγω ζω στον κοσμο μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skartados
Mη τρελενεσαι φιλε.Η πλειοψηφια λειτουργει οπως λες.
Απλα οπως επισημαινει και ο Μακφορ υπαρχουν και εξαιρεσεις.
Δεν σκεπτονται ολοι το ιδιο.
Εμεις θεσαμε διαφορετικες θεσεις που αφορουν τις δικες μας ζωες
και οχι του συνολου.
Υπαρχει και κερδος,σκεψου.
Λιγοτερα εγκληματα τιμης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και Ναρκισσα

Να σε προσθεσω να γινουμε 4?

Χωρις υπεκφυγες και αν,ομως.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.



Πού να με προσθέσεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Σκαρταδος

Μια βρηκα και εψαχνα πολυ παρα πολυ.
Ημουν απλα τυχερος η οποιος ψαχνει βρισκει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα ισια τωρα ρωταω τις γυναικες του φορουμ.Αν και λεω αν ειχαν αλλαξει 50 ερωτικους συντροφους,θα το ελεγαν σε καποιον που τα πραγματα δειχνουν οτι η σχεση τους παει για γαμο;η θα επεφτε ψαλιδι;Στα ισια ομως και οχι δηθενιες και ψευτοανωτεροτητες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναρκισσα
Διαβασε πιο πανω,ειμαστε τρεις που εχουμε ιδιες αποψεις Μακφορ
τρελαντωνης κι εγω.Να γινουμε 4?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2011, 00:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σκαρταδος , νομιζω δινεις απο μονος σου την απαντηση , καποιες μπορει να ειπαν αληθεια καποιες μπορει να ειπαν ψεμματα ... ομοια και για τους αντρες .. αλλοι απο εδω αλλοι απο εκει ...

ομως θα ρωτουσα το εξης , ποσο ευκολο ειναι σε μια γυναικα να παει με πολλους
α) απο την φυση της
β) απο την κοινωνια που ζει , ειδικα εαν ειναι επαρχια ...

επισης πρεπει να σκεφτουμε και κατι ακομη , εαν δεχτουμε το γεγονος οτι ο αντρας ειναι ο αρπα κολα , ενω η γυναικα θελει το κατι παραπανω, μια σχεση εαν υποθεσουμε οτι κραταει κατα μεσο ορο 2 χρονια , θα βλεπαμε οτι μια γυναικα απο τα 18 -30 θα ειχε 6 σχεσεις , εαν εμεινε και κανα 2-3 χρονια home alone λεμε τωρα ή μετα απο καθε σχεση για καποιους μηνες ή δε ξερω τελος παντων καταλαβατε τι λεω ... τοτε το 5-6 θα ελεγα οτι ειναι και πολυ μεγαλο νουμερο ...

για τα γουρουνακια δε λεω γιατι αυτα εκτος απο γουρουνακια ειναι και αλογα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

αλλα αυτο που κρυβεται πισω απο το ερωτημα σου , ειναι το ΓΙΑΤΙ συμβαινει και οχι τοσο το εαν συμβαινει

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy