ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Συγχρονη οικουμενικη συνοδος ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πιστευεται πως με ολα αυτα που γινονται θα επρεπε η εκκληια να κανει μια οικυμενικη συνοδο για να εχει συγκεκριμενη θεσει απεναντι στα ζητηματα που την ενδοιαφερουν? ποια θεματα νομιζεται θα επρεπε να ξεκαθαριστουν σ αυτη τη συνοδο

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσυ ποια νομιζεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμα ειμουν τοσο σιγουρος δν θα εκανα ποστ
μιλουσα μ ενα φιλο μου, αυτες τις μερες που παμε κ στην εκκλησια κ μας εφερε σ αυτο το θεμα η κουβεντα, επειδη ομως δεν κατεληξα καπου, παρεθεσα την ερωτηση μου σ εσας μπας και με βοηθησετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανονυας το ποστ πρεπει να εκφρασεις πρωτα εσυ αυτα που γνωριζεις
και εστω νομιζεις οτι γνωριζεις.
Παντα ενα ποστ πρεπει να εχει τις αποψεις του θεματοθετη.
Ειδικα αυτο που εθεσες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω να σου πω την αληθεια πιστευω οτι η εκκλησια δεν μπορει να κανει κουμαντο στα α....δια κανενος. ομως δυστηχως μερικοι λεν το αντιθετο, γι αυτο με νοιαζει η γνωμη σου κ του καθε συνforumιτη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακατονομαστε την...πατησες!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Samuel1974 reloaded
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 19:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Samuel1974 reloaded  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ακούσει πως είναι στα σκαριά μια τέτοια Σύνοδος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 20:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ακατονομαστε την...πατησες!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.



εγω την πατησα ? γιατι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 21:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οοοχι εσυ...!!

Ο ακατονομαστος!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 23:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Εχει να κάνει πάλι με την Ένωση.
Οι Δυτικοί θέλουν γη και ύδωρ αλλά θα πάρουν τ' αρχ....μου (δε φταίω εγώ παίζουν πολύ τελευταία!)
Κάποια στιγμή ήταν τόσο κοντά ως τελεσμένο γεγονός, σε τέτοιο σημείο που οι σύγχρονοι ανθενωτικοί είπαμε ότι μόνο ο Θεός μπορεί πλέον να βάλει το χέρι του....μαντέψτε!

Τώρα προσπαθείτε πάλι στο παρασκήνιο, δε νομίζω όμως και πάλι να αφήσει ο Ύψιστος!
Όπως πολύ παλαιότερα, όπως σχεδόν πολύ πρόσφατα, έτσι και στο μέλλον....


ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 13:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα ενα ειναι σιγουρο θα εχει μεγαλο ενδιαφερον το αντικειμενο συζητησης αλλα και το τελικο αποτελεσμα αυτης της συνοδου.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 15:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

'Εχει να κάνει πάλι με την Ένωση.
Οι Δυτικοί θέλουν γη και ύδωρ αλλά θα πάρουν τ' αρχ....μου (δε φταίω εγώ παίζουν πολύ τελευταία!)
Κάποια στιγμή ήταν τόσο κοντά ως τελεσμένο γεγονός, σε τέτοιο σημείο που οι σύγχρονοι ανθενωτικοί είπαμε ότι μόνο ο Θεός μπορεί πλέον να βάλει το χέρι του....μαντέψτε!

Τώρα προσπαθείτε πάλι στο παρασκήνιο, δε νομίζω όμως και πάλι να αφήσει ο Ύψιστος!
Όπως πολύ παλαιότερα, όπως σχεδόν πολύ πρόσφατα, έτσι και στο μέλλον....

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ


Αν δεν θέλει ο Ύψιστος , δεν γίνεται τίποτα -λέει ο φίλος Ευρωπαίος-... οπότε εκ των πραγμάτων μπορούμε να συνάγουμε το αποτέλεσμα πως ότιδήποτε γίνεται και έτσι όπως γίνεται αποτελεί δική του απόφαση...

Να τον χαιρόμαστε λοιπόν..."ΑΞΙΟΣ"...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 09/01/2011 15:01:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 16:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω μια απορια?

Πως διαολο θα γινει οικουμενικη συνοδος με:

Ορθοδοξους
Καθολικους
Προτεσταντες
Μαρτ.Ιεχωβα
Κοπτες
Λουθηρανους
Αγγλικανους
Μορμονους

Και ολο το συνοθυλευμα των απανταχου χριστιανικων εκκλησιων.
Και γιατι να γινει?

Για να υποδεχθουμε τους εξωγηινους,ως αδελφια,τεκνα του Υψιστου?
Για να ταιριαξει την χριστιανικη διδασκαλια με την θεωρεια του Χαους?

Παντως αν ειναι να γινει θα προτεινα ως πολη διεξαγωγης την Σαναα της
Υεμενης...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 17:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nικόμαχε σε παρακαλώ , αυτό αποτελεί θεματο-λογία του Υψίστου..
Μην επεμβαίνεις σε Θεϊκά πράματα...
Θα βρεθούν και "εν Θεώ" θα επικοινωνήσουν , τα σχέδια του υψίστου ... ουδείς τα γνωρίζει...
Μπά σε καλό σου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 17:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ένωση είναι θέμα χριστιανών και επομένως και του Θεού, αν ήθελε ο Θεός θα είχε αφήσει να γίνει από τότε, εδώ και χίλια περίπου χρόνια.
Αν μή τι άλλο τους μόνους που δεν αφορά η Σύνοδος είναι τους εκτός χριστιανισμού.

ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 17:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Ένωση είναι θέμα χριστιανών και επομένως και του Θεού, αν ήθελε ο Θεός θα είχε αφήσει να γίνει από τότε, εδώ και χίλια περίπου χρόνια.

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ


Eγώ τα είπα και ορίστε , ως ειδικός περί των Θεϊκών σκοπών ... το επιβεβαιώνεις...

Δεν θέλει ο Θεός , αν ήθελε όμως...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 17:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας αφορα και πολυ μαλιστα,χαιβανι.Παρα πολυ.

Θα φαμε στη μαπα για αλλα χιλια χρονια,τις αποφασεις τους και ζητω που καηκαμε!!!!!!!!!!!!!!

Μα για αυτο υποδεικνυω και την Σαναα,τοπο διεξαγωγης της.
Για να μην προλαβουν να βγουν αποφασεις!!!!!!!!!

Και εαρινε,
που ξερω εγω αν με βαζει και μενα ο Υψιστος...να εναντιωνομαι?
Αφου αυτος τα κανονιζει ολα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 17:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα....

ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 17:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμα την φτιαχνεις απο τον κηπο σου,ειμαι μεσα.

Και ο πλατωνας με τα ραδικια!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 18:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και εαρινε,
που ξερω εγω αν με βαζει και μενα ο Υψιστος...να εναντιωνομαι?
Αφου αυτος τα κανονιζει ολα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.


Σωστό κι'αυτό , δεν το είχα σκεφθεί...
Όλα Θεϊκά σχέδια-γράμματα είναι..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 18:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

johnannis:


πιστευεται πως με ολα αυτα που γινονται θα επρεπε η εκκληια να κανει μια οικυμενικη συνοδο για να εχει συγκεκριμενη θεσει απεναντι στα ζητηματα που την ενδοιαφερουν? ποια θεματα νομιζεται θα επρεπε να ξεκαθαριστουν σ αυτη τη συνοδο




Κοίτα μια ανησυχία που έχουν οι άνθρωποι και
με τι προβληματίζονται!!!

Είναι αυτό που λένε:"Δουλειά δεν είχε ο διάβολος,
μάθαινε τα παιδιά του θρησκευτικά"!!!

Χα χα χαχαα ....

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 21:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω να σας πω στ @ρ...α μου τι κανει η εκκλησια απλως να μην τους ακουμε και μας τα πριζουν μετα, απλως μας εβαλε ενας χμχμ καθηγητης στο σχολειο την εργασια με παρομοιο θεμα και ηθελα και την γνωμη σας για το θεμα μιας και εκατσα να ασχοληθω να την κανω την ριμαδα την εργασια.
Μα καλα τοσο χμχμ ειναι οι καθηγητες και βαζουν τετοια θεματα για εργασιες, ποιος του ειπε οτι εγω θελω να επιλυσω τα ζητηματα της εκκλησιας? ουτε ο παπας ουτε ο πατριαρχης ειμαι (μη πω κ για αυτον τπτ)
Τωρα να θα πρεπει να εχει κοινη γνωμη για τους γκει γαμους, την αποτεφρωση και την εκτρωση(που ανηκει αλλου αυτο το θεμα) με 'γεια της, με χαρα της. Εγω τη φταιω να γραφω μαλακιες επειδη η εκκλησια ειναι ανοργανωτη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 22:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια συμβουλη

Κανε εκτυπωση ολες τις απαντησεις και πηγαινετες στον καθηγητη σου.

Και συστησε του και το φορουμ, να του τα πουμε,απ ευθειας.

Θα σου βαλει 20.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2011, 15:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω ρε νικομαχε, δεν περιμενα τετοια αντιδραση, αλλα επειδη ειμαι σε ιδιωτικο δεν θα κανω μαλακιες, αν νομιζει πως τετοια πρεπει να μας βαζει για τις διακοπες, ισως πρεπει να παει να διδαξει αλου και οχι σε σχολεια.
Δεν χρειαζεται να τα εκτυπωσω, ειναι ηδη επισκεπτης του forum και ισως και μελος, ας τα δει μονος του. Εγω εκλεισα τη συνηδηση μου σε ενα κουτακι και εγραψα τις ρατσιστικες μαλακιες που περιμενει ενας καθηγητης για τους γκει γαμους(και μετα λενε εμας ρατσιστες)και κατι αλλες βλακιες που ντρεπομαι που τις εγραψα. Αλλα και παλι σας ευχαριστω ολους και ειδικα εσενα που ησουν ο πρωτος που απαντησε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

atheos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 18:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η εκλησια τελικα θα πρεπει να κανει οικομενικη συνοδο ? ναι η οχι ? τωρα τελευταια η περιουσια τησ εκλησιας κοντευει να 3επερασει αυτη του ελληνικου κρατους.. η εκλησια μηπως θα επρεπε να παραχωριση καπια περιουσια στο ελληνικο κρατος . ετσι ωστε να ρευστοποιθη για να ξεπληρωσουμε τα δανεια τησ ελλαδα.. μηπως και δουμε καμια ασπρη μερα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 19:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και γιατι ρε γιαννο δεν δηλωσες αθεος , απιστος ή δε ξερω τι αλλο ωστε να μη χρειαζεται να παρακολουθεις το μαθημα "πλυση εγκεφαλου στο ονομα του κυριου με τα ΡΟΞ" ? απλο δεν ειναι ? ή φοβασε κατι ?

σκεψουτο φιλε μου γιατι εαν το κανεις γιατι πρεπει συντομα θα εισαι και εσυ ενας ΧΜΧΜ ... ή κατι αντιστοιχο

να εισαι καλα και θα σου προτεινα να γραψεις αυτα που ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ... ειναι ποιο τιμιο

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 22:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχισαν οι απαντησεις απο το χωρο ;)
Κατ' αρχην το γιαννος δε μ αρεσει, βλεπε τη καταληξη του γιουζερνέιμ μου.
Λοιπον εγω δεν δηλωνω αθεος στο σχολειο γιατι δεν εχω εξαντλησει την πιστη μου ακομα, αν και τα θεορο παραλογα ολα αυτα περι πιστεως. Ξερω (οπως κι εσυ) οτι αν εκφρασω τη γνωμη μου δεν ειναι αρκετο ακομα και με τα χιλια επιχειρηματα γιατι το μαθημα λεει το αντιθετο (δλδ υπαρχει θεος και η εκκλησια πρεπει να καθοδηγει του πιστους).Αν ενδοιαφερεται ο καθηγητης για την προσωπικοτητα καποιου μπορει να τον γνωρισει και εξω απ τον εργασιακο χωρο, μπορει να μην εχω αμαξι, ομως εχω ποδια και εισητηρια για λεφορειο.
Δεν φοβαμε κατι απλως μου αρεσει το μαθημα που κανει ο καθηγητης, οχι ομως κι οι εργασιες του!
Και τελος αν εισαι ο Ροξ(τι σημαινει ?) καθηγητης να ξερεις οτι δεν τεριαζει στην ειδικοτητα σου η υπογραφη σου, η οποια με εκφραζει και τη χρησιμοποιω πλεον καθημερινα οταν με ρωταν αν πιστευω η γιατι οχι.
Αυτα με ειλικρινεια στο forum, και οχι στην εργασια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 22:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
johnannis:
Δεν φοβαμε κατι απλως μου αρεσει το μαθημα που κανει ο καθηγητης, οχι ομως κι οι εργασιες του!

Τεμπέλης με λίγα λόγια.....

Σημερον αλλος ουρανος

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
johnanis
Aπο την απαντηση σου βλεπω δεν επιασες ουτε τα μισα απο οσα σου ειπε ο makfor.Για ξαναδιαβασε τα και δωσε σωστη και εμπεριστατωμενη απαντηση,αν διαφωνεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
johnannis , σορυ φιλε για το γιαννος (ειναι χαιδευτικο "αγαπης" προς τους γιαννηδες στην περιοχη μου, γιαυτο και το χρησιμοποιησα)...

α) δεν ειμαι καθηγητης και πολυ περισσοτερο θεολογος χαχα θα ειχε πλακα ομως εαν ειμουν ... ασε που πηγαινα για παπας χαχαχα

β) εχεις ακουσει το "ο κυριος μετα σου" ??? εε τα "σου" τελειωσαν και πηρε ροξ (γλυκα , ροξακια, γιου νοου ? γυρω γυρω μπες στη μεση καφε , συροπι κτλπ ? αυτο) ... ποιο απλα ? πλακα χαχα

δεν θα σου πω τι να κανεις , απλα θεωρω οτι πρεπει να κανουμε αυτο που θελουμε , εαν το κανεις τοτε ολα καλα !!! εαν δε το κανεις για μενα παλι ολα καλα !!! νο προμπλεμα μαϊ φρέντ !!!! εσυ αναφερθηκες στο θεμα εργασια - καθηγητης- μαρεσει- δε μαρεσει κτλπ... αυτα τιποτα αλλο

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnannis
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2011, 23:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορρυ αν δημιουργησα προβλημα, για να δοσω ομως και απαντησεις. Καταρχην τεμπελης δεν ειμαι, απλως διαφωνω με καποια θεματα στα σχολεια, επισης καταλαβα καταλαβα μλκιες απλως παντα φιλαγεσε και τα γραφομενα σου μακφορ ειναι σαν αν μου εκανε κυρηγμα ο καθηγητης.
Αυτο με τα ροξ δε το χαμπαριασα καθολου στην αρχη μεχρι που ηρθε η εξηγηση σου (εξυπνο)
οσο για το αν δηλωνω αθεος δεν θελω να χαθω τελειως γιατι καλως η κακως η εκκλισια ειναι και παραδωση εκτος απο θρησκεια. και για μενα προσωπικα μονον παραδοση και τιποτα αλλο.Επισης δεν αξιζει να παρεις απαλαγη απο το μαθημα οταν ειτε την παρεις ειτε οχι εισαι μεσα στην ταξη και τους ακους, καλυτερα λοιπον για την εικονασου και στους αλλους καθηγητες να μην παρω τη ριμαδα. Παρολα αυτα εγω καθομαι στη θεση μου στο μαθημα και αδιαφορω εκτος αν βρω την ευκαιρια να κανω το κομματι μου με καμια εξυπναδα σαν παιδι που ειμαι.
Συγνωμη και παλι αν δημιουργησα συγχηση με το γεγονος οτι δεν καταλαβα απλα επειδη εχει ξαναγινει θεμα για το fb στο σχολειο δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση ναξαναγινει θεμα γυρω απο μενα για το φορουμ κ τις αποψεις μου που ψιλοεχει καταλαβει κ ο καθηγητης να πω την αληθεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy