ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΑΡΑΞΕΝΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΤΟ 2007.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
John-II
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2011, 06:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους John-II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον Ιούνιο του 2007, ένα μεγάλο μέρος των δασών της Πάρνηθας καταστράφηκε από πυρκαγιά. Κυκλοφόρησαν πολλές φωτογραφίες τότε, που έδειχναν το μέγεθος της καταστροφής, όπως η γνωστή φωτογραφία με το καμμένο ελάφι. Ωστόσο υπήρξε και μια φωτογραφία, τραβηγμένη από πολύ μεγάλη απόσταση, σε κάποιο σημείο της οποίας φαινόταν μια περίεργη μορφή, που η φύση ήταν δύσκολο να εξακριβωθεί. Θύμιζε κάπως ένα είδος πιθηκοειδούς. Παρά την αναζήτησή μου στο διαδίκτυο δεν έχω βρει ούτε την φωτογραφία ούτε κάτι σχετικό με αυτή. Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω; Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια.
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 03:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως να βοηθούσε φίλε John-II να θυμηθείς και να μας πεις σε ποιες πηγές είχες δει τις φωτογραφίες και ειδικά αυτή με την περίεργη πιθηκοειδή μορφή. Σε ιστοσελίδα? Εφημερίδα? Περιοδικό?

Το μόνο που έχω βρει προς το παρόν είναι μία φωτογραφία κατεστραμένου τοπίου στο θέμα ΠAPNHΘA: Tο Mαγικό Bουνό της Aττικής Γης από το ποστ του φίλου PREDATOR (30/06/2007, 11:07:13).

Είναι αυτή:

Πιστεύεις ότι μπορεί να είναι αυτή ή βλέπεις κάτι περίεργο?

Δεν έχω κάτι άλλο υπόψη μου προς το παρόν αλλά πρέπει πάντα να έχουμε στο νου ότι εύκολα μπορεί να σχηματιστεί στο μυαλό μας μια εικόνα "οικεία" -αλλά στην ουσία πλασματική- από ένα συνδυασμό πολλών διαφορετικών εικονιζόμενων αντικειμένων

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
John-II
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 04:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους John-II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Την φωτογραφία την είχα δει σε ιστοδελίδα ελληνική που ασχολειται με το μεταφυσικό...δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιά. Είχε τραβηχτεί από μακρινή απόσταση...νομίζω ότι έδειχνε τα δέντρα και ένα λόφο, βράχο...κάτι τέτοιο. Η περίεργη μορφή δεν ήταν μόνο δική μου εντύπωση...ήταν των χρηστών του φόρουμ της ιστοσελίδας. Μάλιστα η συζήτηση αναφερόταν σε αυτήν ακριβώς τη μορφή, με εικασίες για το τι μπορεί να είναι. Ελπίζω να βοήθησα κάπως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 10:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
John-II, οταν διαβασα το post σου, μου ηρθε στο μυαλο μου μια φωτογραφια που ειχα δει τις προαλλες. Μετα απο ψαξιμο, την βρηκα. Μηπως η φωτογραφια που ψαχνεις ειναι η εξης:

http://neas.e-e-e.gr/pictures/war_pictures/files/page8-1078-full.html

Η Ιστοσελιδα αυτη εχει και αλλες φωτογραφιες, ψαξου λιγο αν δεν ειναι η ζητουμενη φωτογραφια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

John-II
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2011, 23:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους John-II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vitras, η φωτογραφία που έδειξες είναι πάρα πολύ όμοια με εκείνη που αναφέρω εγώ. Δεν είναι όμως αυτή. Η συγκεκριμένη δεν ήταν παρμένη από την τηλεόραση αλλά επιτόπου από κάποιον ιδιώτη. Επίσης δεν υπήρχαν πάνω σε αυτή σημάδια που σου υποδείκνυαν που να εστιάσεις την προσοχή σου, όπως ο κόκκινος κύκλος. Το δε "πλάσμα" ήταν λίγο πιο ευκρυνές. Παρόλα αυτά και η εικόνα και η ιστοσελίδα που έστειλες έχουν πολύ ενδιαφέρον και σ'ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy