ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 13:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλο αυτό, αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Λέμε για απλούς ανθρώπους. Ένας γιδοβοσκός σε κάποιο βουνο που έτυχε να έχει μια αστρική εμπειρία δεν σημαίνει ότι υπάρχει καποιος απώτερος σκοπός σε αυτό, όπως ακριβώς δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει κάποιος απώτερος σκοπός στο να κλάσει κάποιος την ώρα που ονειρεύεται. Είναι απλά κάτι που συμβαίνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 13:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλο το κλασιμο και αλλο η Α.Π
Εγω μιλαω για συγκεκριμενα ατομα και γι αυτους που εμβαθυνουν στο θεμα...Και εγω ξερω ατομο που βρεθηκε ξαφνικα εξω απο το σωμα του φοβηθηκε και ξαναμπηκε..Ξερω ομως και ατομο που του ετυχε ξαφνικα,ασχοληθηκε και εμαθε πολλα πραγματα...ειδε πραγματα με τη βοηθεια ''οδηγου''...Μη μενεις στο επιφανειακο μερος αυτων που λεω Dr.Jekyl..Και σιγουρα ενας γιδοβοσκος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να κανει αστρικη προβολη και να ειναι δεκτικος...παρά καποιος που το '''βιαζει'' το ολο θεμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 14:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλλο το κλασιμο και αλλο η Α.Π
Εγω μιλαω για συγκεκριμενα ατομα και γι αυτους που εμβαθυνουν στο θεμα...Και εγω ξερω ατομο που βρεθηκε ξαφνικα εξω απο το σωμα του φοβηθηκε και ξαναμπηκε..Ξερω ομως και ατομο που του ετυχε ξαφνικα,ασχοληθηκε και εμαθε πολλα πραγματα...ειδε πραγματα με τη βοηθεια ''οδηγου''...Μη μενεις στο επιφανειακο μερος αυτων που λεω Dr.Jekyl..Και σιγουρα ενας γιδοβοσκος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να κανει αστρικη προβολη και να ειναι δεκτικος...παρά καποιος που το '''βιαζει'' το ολο θεμα...



Καλή απάντηση πήρες Ντοτόρο.
Κι άν ο βοσκός έχει "επιλεχθεί" ?

Για να έχουμε ένα καλό ερώτημα Ντοτόρο.Τι προσπαθείς να κάνεις?
Να απαξιώσεις το αστρικό ταξίδι?
Να αρνηθείς ότι έχουμε την δυνατότητα να εγκαταλείπουμε το φυσικό μας σώμα κατά βούληση?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 15:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote] Doctor
Άλλο αυτό, αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Λέμε για απλούς ανθρώπους. Ένας γιδοβοσκός σε κάποιο βουνο που έτυχε να έχει μια αστρική εμπειρία δεν σημαίνει ότι υπάρχει καποιος απώτερος σκοπός σε αυτό, όπως ακριβώς δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει κάποιος απώτερος σκοπός στο να κλάσει κάποιος την ώρα που ονειρεύεται. Είναι απλά κάτι που συμβαίνει.
--------------------------------------------------------

-Aν και θα ήθελα να αποφύγω να εμπλέξω με κλανιές το όνομα κάποιου γιδοβοσκού που έγινε μεγάλος μύστης,το κάνω γιατί είμαι σίγουρος
ότι ο μεγάλος μύστης και γιδοβοσκός Σπύρος Νάγος εκεί που είναι,θα χαμογελάει με σοφία και κατανόηση με τις μικρότητες μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 15:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 16:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσεχε μη χε&$@τεις μόνο και βρωμισουμε ενω βρισκεσαι σε διαλογισμο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 16:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκλεκτοί μου αστροπροβλητές, αν θεωρείτε οτι το να έχετε κάποια αστρική εμπειρία σας καθιστά... εκλεκτούς, συνεχίστε να το πιστεύετε. Κανένα πρόβλημα απο μένα.

Τώρα πάω να διαλογιστώ στις κλανιές, παρακαλώ αφήστε τα πάμπερς στο θυρωρείο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 16:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
Εκλεκτοί μου αστροπροβλητές, αν θεωρείτε οτι το να έχετε κάποια αστρική εμπειρία σας καθιστά... εκλεκτούς, συνεχίστε να το πιστεύετε. Κανένα πρόβλημα απο μένα.

Τώρα πάω να διαλογιστώ στις κλανιές, παρακαλώ αφήστε τα πάμπερς στο θυρωρείο.


Προσεχε μη χε&$@τεις μόνο και βρωμισουμε ενω βρισκεσαι σε διαλογισμο...

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/06/2012 16:14:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 16:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Εκλεκτοί μου αστροπροβλητές, αν θεωρείτε οτι το να έχετε κάποια αστρική εμπειρία σας καθιστά... εκλεκτούς, συνεχίστε να το πιστεύετε. Κανένα πρόβλημα απο μένα.

Τώρα πάω να διαλογιστώ στις κλανιές, παρακαλώ αφήστε τα πάμπερς στο θυρωρείο.


-------------------------------------------------------------
-Μίλησε ο Mr Hyde.Κατανόηση παιδιά αλλά και προσοχή,τα μάτια σας 400.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 16:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσοχή !!!! ο Mr Hyde βγήκε παγανιά!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 16:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε μας ρε Νότρικ που κάθε φορά πρέπει να τρώμε στα μούτρα μας τον κάθε πικραμένο. Κάποιος του είπε κάτι, που του είπε κάτι, που του είπε κάποιος, που διάβασε κάπου. Το έχουμε ξαναπει, ο καθένας σε αυτόν τον τόπο λέει ό,τι θέλει.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/06/2012 16:52:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 17:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Άσε μας ρε Νότρικ που κάθε φορά πρέπει να τρώμε στα μούτρα μας τον κάθε πικραμένο. Κάποιος του είπε κάτι, που του είπε κάτι, που του είπε κάποιος, που διάβασε κάπου. Το έχουμε ξαναπει, ο καθένας σε αυτόν τον τόπο λέει ό,τι θέλει.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/06/2012 16:52:55
=============================================================
-O.K. σε αφήνω , με μένα δεν θα έχεις πρόβλημα. Με τον διπλό εαυτό σου όμως ίσως έχεις.
-Για ψάξου!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 17:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk είσαι τόσο αθώος Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alkuoni
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 14:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σας!
μόλις είδα το θέμα και δεν ξέρω αν έχετε αναφερθεί σε αυτό αλλά γίνετε στην α.π να προβάλεις το σώμα σου στο φυσικό κόσμο κ οι αλλοί να μπορούν να το δουν κανονικά ? ομολογώ οτι δεν ξέρω πολλά πράγματα για το θέμα αυτο....μόνο όσα μου εχει πεί ενας new wiccan- μαγος για αύτο που για κάποιο λόγο δεν τον πολυ-εμπιστεύομαι ...
ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 14:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γινεται αλλα δεν μπορει να σε δει οποιοσδήποτε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkuoni
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 15:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γινεται αλλα δεν μπορει να σε δει οποιοσδήποτε...




ειναι μια προσωπικη εμπειρια που εχει γινει εδω και εναν χρονο και ακομα ψαχνω απαντησεις..δεν ξερω κατα ποσο ειναι απ παντως ειναι η πρωτη φορα που μου συνεβει αυτο αν και εχω αρκετες φορες αυτα τα συνιδητα ονειρα

"κατὰ τὸν ἐμαυτοῦ δαίμονα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 15:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε πες μας και μας καμια τετοια εμπειρια..γι αυτο ειναι το φορουμ εξάλλου..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkuoni
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 15:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Ε πες μας και μας καμια τετοια εμπειρια..γι αυτο ειναι το φορουμ εξάλλου..


[/quote
ηταν μια περιοδος πολυ δυσκολη για εμενα οπωσ κ ανγχωτικη ..ηταν απογευματακι κ μιλαγα με την μητερα μου η οποια προσπαθουσε να με ηρεμισει καπως αν και δεν το καταφερε ουτε μου απαντουσε σε καποιεσ ερωτησεις που της εκανα..οπως κ να εχει με επεισε να παω να ξαπλωσω γιατι ημουν πολλες μερες ξαγρυπνη ...πηγα αν κ λογο του ανγχους μου δεν μπορεσα να κοιμηθω οποτε ειπα να ακολουθισω την τεχνικη χαλαρωσης και διααλογισμου που ακολουθουσε μια φιλη μου ...πραγματικα χαλαρωσα κ σε καποια φαση νομιζω οτι εποκοιμηθικα αν και ειχα ενα πολυ παραξενο "ονειρο" ...ειδα την μανα μου λιγο εκνευρησμενη να μου απανταει στις ερωτησεις που της ειχα κανει πιο πριν ..μου ειχε κανει εντυπωση γτ ολα εμιαζαν πραγματικα...περιεργη τωρα αν η μανα μου θα μου δοσει τις ιδιες απαντησεις με τον ονειρικο της εαυτο πηγα κ την ρωτησα κ μου ειπε " παλι τα ιδια παιδι μου κ πριν μια ωρα που με ρωτησες σου απαντησα ...τ εγινε δεν το θυμασε? " απο οτι καταλαβα μ μια συζητηση που καναμε μετα μου ειπε οτι ενω ειχα παει στ δωματιο μου να κοιμηθω μετα απο κανα μισαωρο γυρισα πισω κ την ρωτησα...εγω ομως δεν ειχα φυγει απο το δωματιο καθολου παρα μονο οταν ξυπνισα...

"κατὰ τὸν ἐμαυτοῦ δαίμονα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 20:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alkuoni
η παραπάνω εμπειρία σου δεν εχει καμία σχέση με αστρική προβολή .

Στην συγκεκριμένη κατάσταση, η "προβολή" είναι 100% άυλη (πνευματική)
και σε καμία περίπτωση δεν δύναται να πραγματοποιηθεί οποιαδήποτε αλληλεπίδραση με τον υλικό κόσμο .


ps
καλώς ήρθες


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 20:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμενα παντως οι εως τωρα γνωσεις μου ειναι οτι μπορει καποιος να προβληθει στον υλικο κοσμο ενω το σωμα του κοιμαται..πχ. μπορει να δεις καποιον αγνωστο σε ενα μερος και μετα στην πορεια της ζωης να τον ξαναδεις καπου ασχετα...μονο που στην πρωτη περιπτωση ηταν το αστρικο του σωμα...
εχω διαβασει τετοιες περιπτωσεις...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkuoni
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2012, 03:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den 3erw pantws egw kata8esa thn empiria moy k perimenw gnwmes...3erw oti kt parwmio eixe shmbei se enan filo mou mono pou sthn suggekrimenh periptwsh ton eide o didimos aderfos tou k isws auto einai entelws diaforetiko
ps
euxaristw polu

"κατὰ τὸν ἐμαυτοῦ δαίμονα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2012, 22:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..μου ειχε κανει εντυπωση γτ ολα εμιαζαν πραγματικα...περιεργη τωρα αν η μανα μου θα μου δοσει τις ιδιες απαντησεις με τον ονειρικο της εαυτο πηγα κ την ρωτησα κ μου ειπε " παλι τα ιδια παιδι μου κ πριν μια ωρα που με ρωτησες σου απαντησα ...τ εγινε δεν το θυμασε? " απο οτι καταλαβα μ μια συζητηση που καναμε μετα μου ειπε οτι ενω ειχα παει στ δωματιο μου να κοιμηθω μετα απο κανα μισαωρο γυρισα πισω κ την ρωτησα...εγω ομως δεν ειχα φυγει απο το δωματιο καθολου παρα μονο οταν ξυπνισα...

Υπνοβασία λέγεται αυτό.. το 'χω πάθει κ γω μερικές φορέςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alkuoni
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 00:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
..μου ειχε κανει εντυπωση γτ ολα εμιαζαν πραγματικα...περιεργη τωρα αν η μανα μου θα μου δοσει τις ιδιες απαντησεις με τον ονειρικο της εαυτο πηγα κ την ρωτησα κ μου ειπε " παλι τα ιδια παιδι μου κ πριν μια ωρα που με ρωτησες σου απαντησα ...τ εγινε δεν το θυμασε? " απο οτι καταλαβα μ μια συζητηση που καναμε μετα μου ειπε οτι ενω ειχα παει στ δωματιο μου να κοιμηθω μετα απο κανα μισαωρο γυρισα πισω κ την ρωτησα...εγω ομως δεν ειχα φυγει απο το δωματιο καθολου παρα μονο οταν ξυπνισα...

Υπνοβασία λέγεται αυτό.. το 'χω πάθει κ γω μερικές φορές


να σου πω μην νομιζεις οτι δεν τ μου περασε απο τ μυαλο αυτο αλλα δεν βρηκα ακρη γ αυτο τ λογο εψαξα κ εδω...η υπνοβασια προυποθετει να φυγεις απο τ δωματιο κ γω δεν εφυγα κ τ λεω γ τ μονο λογο οτι οταν πηγα αρχικα στ δωματιο κλεινοντας τ πορτα γκρεμισα τ καλογερο που επεσε μπροστα στ πορτα κ κανονικα δεν ηταν δυσκολο ν τον βγαλεις απο εκει αλλα εγω δεν μπορουσα να σκυψω καθολου γτ ειχα σπασμενα πλευρα κ δεν μπορουσα ν κν καθολου αυτη την κινηση επειδη οι πονοι ηταν πολυ δυνατο...ν μου πεις οταν κοιμασε ...αλλα κ πλ απο αυτο δεν θα ξυπνουσα? εκτοσ απο αυτο πες οκ το κανεις αλλα γιατι γυρνοντας να ξαναριξεις κατω τ αντικειμενο και αυτο να πεσει με τον ιδιο τροπο??.... ειλικρινα δεν ξερω

"κατὰ τὸν ἐμαυτοῦ δαίμονα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 13:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αitherovamon
Στην συγκεκριμένη κατάσταση, η "προβολή" είναι 100% άυλη (πνευματική)
και σε καμία περίπτωση δεν δύναται να πραγματοποιηθεί οποιαδήποτε αλληλεπίδραση με τον υλικό κόσμο .

Πολύ σωστά.
Η αστρική προβολή γίνεται σε άλλη διάσταση,πιθανόν την 4η ή και σε ανώτερες και καμμία απολύτως επαφή,ούτε καν διαισθητική δεν μπορεί να έχει στον τρισδιάστατο κόσμο μας.

Αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν όντα που ζούν σε κόσμο με δυο διαστάσεις,δεν θα μπορούσαν όχι μόνο να μας αντιληφθούν,αλλά ούτε να μας φαντασθούν.

O μόνος τρόπος να δούμε,να αγγίξουμε,να συνομιλήσουμε με κάποιο άτομο που ευρίσκεται σε αστρική προβολή,είναι να είμαστε στην ίδια κατάσταση.

quote:
Tina gr
Εμενα παντως οι εως τωρα γνωσεις μου ειναι οτι μπορει καποιος να προβληθει στον υλικο κοσμο ενω το σωμα του κοιμαται..πχ. μπορει να δεις καποιον αγνωστο σε ενα μερος και μετα στην πορεια της ζωης να τον ξαναδεις καπου ασχετα...μονο που στην πρωτη περιπτωση ηταν το αστρικο του σωμα...
εχω διαβασει τετοιες περιπτωσεις...

Οχι Τινα.Σίγουρα όχι,όπως το περιγράφεις.
Ναι μπορεί να δείς κάποιον,κάπου και μετά να τον ξαναδείς σε άσχετο μέρος,αλλά δεν είδες το αστρικό του.Είδες το φυσικό του.Αυτο μπορεί να εξηγηθεί απο την αλληλεπίδραση των πολλαπλών συμπάντων μεταξύ τους,όπου είναι δυνατόν υλικά του ενός να "μπερδεύονται" με το άλλο και να επανέρχονται.Το πείραμα της Φιλαδέλφειας θα μπορούσε να σου εξηγήσει τι εννοώ.

Βέβαια,υπάρχει περίπτωση ένα αστρικό σώμα να γίνει αντιληπτό απο ένα φυσικό,άν συντρέχει κάποιος ειδικός λόγος και κατόπιν "άνωθεν" αδείας.
Και σε αυτην ακόμη την περίπτωση το φυσικό σώμα,που είναι αποδέκτης της προβολής,δεν πρέπει να είναι σε εγρήγορση.


Alkuoni

Η περίπτωσή σου,όπως σου είπε ο Doc,είναι καθαρή υπνοβασία.
Οχι μόνο μετακινούμε αντικείμενα σε αυτη την κατάσταση,αλλά οδηγούμε και αυτοκίνητα και μετά δεν θυμόμαστε τίποτα.Μπορείς να δείς στο διαδίκτυο περιπτώσεις υπνοβασίας και πολύπλοκες πράξεις των πρωταγωνιστών,που η δικιά σου είναι...απλή οδοντόκρεμα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 14:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνοι..Ισως να το διατυπωσα λαθος αλλά με καλυψες..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 15:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tρι λα λα λο... τρι λα λα λι λα λο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 18:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αστρική προβολή γίνεται σε άλλη διάσταση,πιθανόν την 4η ή και σε ανώτερες και καμμία απολύτως επαφή,ούτε καν διαισθητική δεν μπορεί να έχει στον τρισδιάστατο κόσμο μας.

Αυτό ισχύει για τώρα,έτσι όπως είναι τα σώματά μας τώρα.Με τον διαλογισμό όμως,η πνευματική αυτή γέφυρα που έχουμε και κάποιοι την ονομάζουν ανταχκαράνα,δομείται σταδιακά και στην ολοκλήρωσή της μπορούμε να έχουμε 100% συνειδητή σύνδεση με τις ανώτερες διαστάσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 22:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά Αλεξ,όμως και σε αυτη την περίπτωση,το φυσικό μας σώμα εξακολουθεί να παραμένει ακίνητο.

Η διαφορά είναι,ότι σε κατάσταση διαλογισμού,το αστρικό ταξίδι είναι συνειδητό και θυμόμαστε τα πάντα,ενω σε κατάσταση ύπνου,τα "αξιοθέατα" και οι εμπειρίες του ταξιδιού,είναι συγκεχυμένες και αλλοιωμένες,ή δεν υπάρχου καθόλου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 22:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η διαφορά είναι,ότι σε κατάσταση διαλογισμού,το αστρικό ταξίδι είναι συνειδητό και θυμόμαστε τα πάντα

..Εξαρτάται αυτό
(το αν θυμόμαστε τα πάντα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 22:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
..μου ειχε κανει εντυπωση γτ ολα εμιαζαν πραγματικα...περιεργη τωρα αν η μανα μου θα μου δοσει τις ιδιες απαντησεις με τον ονειρικο της εαυτο πηγα κ την ρωτησα κ μου ειπε " παλι τα ιδια παιδι μου κ πριν μια ωρα που με ρωτησες σου απαντησα ...τ εγινε δεν το θυμασε? " απο οτι καταλαβα μ μια συζητηση που καναμε μετα μου ειπε οτι ενω ειχα παει στ δωματιο μου να κοιμηθω μετα απο κανα μισαωρο γυρισα πισω κ την ρωτησα...εγω ομως δεν ειχα φυγει απο το δωματιο καθολου παρα μονο οταν ξυπνισα...

Υπνοβασία λέγεται αυτό.. το 'χω πάθει κ γω μερικές φορές


να σου πω μην νομιζεις οτι δεν τ μου περασε απο τ μυαλο αυτο αλλα δεν βρηκα ακρη γ αυτο τ λογο εψαξα κ εδω...η υπνοβασια προυποθετει να φυγεις απο τ δωματιο κ γω δεν εφυγα κ τ λεω γ τ μονο λογο οτι οταν πηγα αρχικα στ δωματιο κλεινοντας τ πορτα γκρεμισα τ καλογερο που επεσε μπροστα στ πορτα κ κανονικα δεν ηταν δυσκολο ν τον βγαλεις απο εκει αλλα εγω δεν μπορουσα να σκυψω καθολου γτ ειχα σπασμενα πλευρα κ δεν μπορουσα ν κν καθολου αυτη την κινηση επειδη οι πονοι ηταν πολυ δυνατο...ν μου πεις οταν κοιμασε ...αλλα κ πλ απο αυτο δεν θα ξυπνουσα? εκτοσ απο αυτο πες οκ το κανεις αλλα γιατι γυρνοντας να ξαναριξεις κατω τ αντικειμενο και αυτο να πεσει με τον ιδιο τροπο??.... ειλικρινα δεν ξερω

"κατὰ τὸν ἐμαυτοῦ δαίμονα"


Ίσως ξύπνησες, έκανες τις ερωτήσεις, ξαναπήγες για ύπνο, και όταν ξύπνησες ξάνα νόμιζες οτι οι ερωτήσεις που έκανες ήταν όνειρο. Το πιο πιθανό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy