ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mia12
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 14:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεω θελω να κανω κατασκοπια με την αστρικη προβολη...... Απλα αν τα καταφερω να το κανω θ' ηθελα να το αποδειξω με καποιον τροπο .... Αλλα με αυτα που μου ειπατε καταλαβα πως δεν εχει νοημα καιθα το κρατησω για μενα......

miΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 16:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη μου mia12 δεν χρειαζεται να το αποδειξεις σε καποιον.. Ποιος ο λογος αλλωστε?
Η αστρικη προβολη ειναι κατι για εσενα. Με την αστρικη προβολη βλεπεις τον κοσμο με "αλλο ματι"... Το ματι της ψυχης, το ματι μιας αλλης διαστασης.. Για αυτο δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν.. Κρατα το για εσενα, για τον εαυτο σου, αν και πιστευω πως μολις το πετυχεις δεν θα θελεις να κανεις τιποτα απο ολα αυτα που λες..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 22:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalησπερα σε ολους...εχω πολυ καιρο να γραψω στο θεμα,ωστοσο το παρακολουθω οποτε μπορω..οι παλαιοτεροι που γραφουν στο θεμα οπως ο ale22 & o dr jekyl πιθανος θα με θυμουνται...
θα μπορουσα να πω πολλα αλλα μην θέλοντας να σας κουρασω,περναω κατευθειαν στο θεμα...για να αποφασισει καποιος να "κανει" α.π και ακομα περισσοτερο να την πετυχει πρεπει να ειναι απολυτα συνειδητοποιημένος του τι ζητα και ποιες ειναι οι προθεσεις του..
αν πχ καποιος θελει να βγει στο αστρικο για να παρακολουθησει αλλους και να σπασει πλακα ΄η να τους κανει κακο τοτ θα αργησει να το επιτυχει ή θα βγει σε κατωτερα στρωματα οπου θα υπαρχουν και διαφορες περιεργες οντοτητες..
το αστρικο πεδιο ειναι ενας μαγικος κοσμος ο οποιος απαξ και εισελθεις κολλας..
αν εισαι αποφασισμενος να το κανεις και οι προθεσεις σου ειναι κατα κυριο λογο αγνες τοτε δεν χρειαζεται εγαλη αναλυση σε τεχνικες κλπ,απλως το βραδυ που πεφτεις για υπνο συγκεντρωνεσαι στην αναπνοη σου και προσπαθεις να αδειασεις το μυαλο σου απο καθε σκεψη,προσωπικα οταν βγαινω στο αστρικο παντα εχω 1-2 σκεψης στο μυαλο μ αλλα η ια ειναι ο λογος που θελω να βγω στο αστρικο και η 2η κατι που με ααπσχολει αλλα την αφηνω να "τρεχει" σε 2ο χρονο...
θα μπορουσα να γραψω κι αλλαομως προς το παρον θα αφησω την συζητηση να εξελιχθει...
φιλικα.,...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 23:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kalησπερα σε ολους...εχω πολυ καιρο να γραψω στο θεμα,ωστοσο το παρακολουθω οποτε μπορω..οι παλαιοτεροι που γραφουν στο θεμα οπως ο ale22 & o dr jekyl πιθανος θα με θυμουνται...
θα μπορουσα να πω πολλα αλλα μην θέλοντας να σας κουρασω,περναω κατευθειαν στο θεμα...για να αποφασισει καποιος να "κανει" α.π και ακομα περισσοτερο να την πετυχει πρεπει να ειναι απολυτα συνειδητοποιημένος του τι ζητα και ποιες ειναι οι προθεσεις του..
αν πχ καποιος θελει να βγει στο αστρικο για να παρακολουθησει αλλους και να σπασει πλακα ΄η να τους κανει κακο τοτ θα αργησει να το επιτυχει ή θα βγει σε κατωτερα στρωματα οπου θα υπαρχουν και διαφορες περιεργες οντοτητες..
το αστρικο πεδιο ειναι ενας μαγικος κοσμος ο οποιος απαξ και εισελθεις κολλας..
αν εισαι αποφασισμενος να το κανεις και οι προθεσεις σου ειναι κατα κυριο λογο αγνες τοτε δεν χρειαζεται εγαλη αναλυση σε τεχνικες κλπ,απλως το βραδυ που πεφτεις για υπνο συγκεντρωνεσαι στην αναπνοη σου και προσπαθεις να αδειασεις το μυαλο σου απο καθε σκεψη,προσωπικα οταν βγαινω στο αστρικο παντα εχω 1-2 σκεψης στο μυαλο μ αλλα η ια ειναι ο λογος που θελω να βγω στο αστρικο και η 2η κατι που με ααπσχολει αλλα την αφηνω να "τρεχει" σε 2ο χρονο...
θα μπορουσα να γραψω κι αλλαομως προς το παρον θα αφησω την συζητηση να εξελιχθει...
φιλικα.,...

Απο οτι καταλαβαινω εχεις κανει αστρικη προβολη, θελω ναρωτησω ομως αν την πρωτη φορα την εκανες συνειδητα ή ασυνειδητα και μετα πως εξελιχτηκε?

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mia12
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2012, 22:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hurricane21. Θελω να μαθω πως ενιωσες την πρωτη φορα??? το σωμα σ κ η ψυχολογεια σ???

miΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΙΟΛΗ
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2012, 19:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΙΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά..Είναι πάρα πολλά τα πόστς για να τα διαβάσω όλα,προκειμένου να δω εάν κάποιος έχει ζήσει παρόμοια εμπειρία μ΄εμένα. Το 2007 έζησα κάτι ενώ κοιμόμουν το οποίο μου άλλαξε σχεδόν τη ζωή και τα πιστεύω μου και μάλιστα το είχαμε συζητήσει στην ενότητα της ψυχής. Δε θα ήθελα να ξαναναφερθώ σ΄αυτό. Όμως ξανά πριν τρία χρόνια και ενώ κοιμόμουνα ξημερώματα.. άκουσα μια υπέροχη μουσική, σαν να ήταν μια σύνθεση από χιλιάδες μελωδικά κελαηδίσματα πουλιών, άνοιξα τα μάτια μου ένιωθα πολύ όμορφα και χαλαρή..αυτη η υπέροχη μουσική είχε εισβάλει μέσα στο υπνοδωμάτιο, εγώ σηκώθηκα πάνω και προσπαθούσα να καταλάβω τι συνέβαινε..έψαξα όλα τα δωμάτια και ταυτόχρονα άκουγα μεν τη μουσική αλλά σαν να απομακρυνότανε μέχρι που βγήκε εντελώς από το διαμέρισμα... Ρώτησα τον άνδρα μου που καθότανε στο καθιστικό εάν άκουγε κάτι και μου είπε οχι!
Λοιπόν χθες βράδυ και ενώ έχει περάσει τόσος καιρός από τότε.. εγώ ενώ ταξίδευα με καράβι και ερχόμουν στο νησί μου από Αθήνα και ενώ κοιμόμουνα βαθιά, ακούω στον ύπνο μου πάλι τα κελαήδισματα σαν όμορφη μουσική, άνοιξα τα μάτια μου και συνέχισα για αρκετή ώρα να τ΄ακούω..ήταν υπέροχο.. Εχει ζήσει κανείς ή έχει ακούσει κάτι παρόμοιο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soulmate
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2012, 20:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!
Θα ήθελα να σας παραθέσω μια εμπειρία μου απο πέρυσι το καλοκαιρι(απο τοτε μου συνεβη αλλες 2 φορες.μια περυσι τον χειμωνα και μια την ανοιξη) Προσπαθουσα να βρω τι ειναι και μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα οτι μαλλον ειναι αστρικη προβολη.Ποτε ξανά δεν ειχα ακουσει κατι τετοιο κ μου φανηκε παραξενο..
η εμπειρια μου ειναι η εξης(ειναι απο ενα forum οπου ειχα γραψει περυσι αυτο που μου συνεβη):

''Απο την δευτερα(απο τοτε που αρχισα το φροντ για πανελληνιες δλδη,δν ξερω αν παιζει ρόλο..),όταν πάω να κοιμηθω συμβαινει κατι παραξενο.
Ακριβως την στιγμη που ειμαι αναμεσα στον υπνο και στον ξυπνιο και παω να αποκοιμηθω νιωθω ενα ξαφνικο μουδιασμα σε ολο μου το κορμι και μια ζεστη(αλλα ομορφη ζεστη)να με κατακλυζει..Δεν ξερω πως ακριβως να το περιγραψω..Αυτο μου συνεβη την Δευτερα,την Τεταρτη και χτες,δλδη Πεμπτη.
Ειδικα χτες το επαθα για πλ ωρα και ενιωσα περιπου σαν να αιωρουμε λιγα εκατοστα πανω απο τ κρεβατι μου..Δεν ονειρευομαι,αυτο ειναι το μονο σιγουρο,απλα οταν γινεται αυτο δν μπορω ν ανοιξω τα ματια μου..δεν ξερω γιατι..Και το πιο παραξενο,δεν φοβαμαι..Νιωθω ομορφα εκεινη την στιγμη..
Α!την 1η φορα π το επαθα δλδη τη Δευτερα συνοδευοταν απο κατι σαν οραμα..Δεν το λεω ονειρο γτ ηξερα πως δεν ηταν πραγματικο..Εβλεπα με τα ματια της φαντασιας μου εναν ανθρωπο να κανει κτ κοντα στο πιανο μου(αυτος ο ανθρωπος εμοιαζε πλ με τον Χριστο ετσι οπως τον ξερουμε μεσα απο τις εικονες αλλα οχι ολοιδιος :/)
Mετα ενιωσα οτι αυτος ο ανθρωπος ηρθε κ εκατσε διπλα μου.Μολις το σκεφτηκα αυτο ενιωσα πραγματικα κατι να ακουμπαει το ποδι μου..Και επαναλαμβανω..ΔΕΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ..Μετα ανοιξα τα ματια μου κ τιποτα δεν υπηρχε..
Δεν ξερω τι γινεται,με εχει ανησυχησει πλ ολο αυτο αν κ εκεινη την στιγμη που το παθαινω δν νιωθω ανησυχια.
Σκεφτηκα μηπως ειναι απο το αγχος για τις Πανελληνιες,αλλα δν εχω ιδιαιτερο αγχος..Όχι ακόμα.. ''

Eδω να προσθεσω οτι τις υπολοιπες φορες που το επαθα την ανοιξη και το χειμωνα το σωμα μου αιωρηθηκε για πιο πολυ,σχεδον βγηκε απο το δωματιο μου.Μιας κ εσεις ασχολειστε,μπορειτε να μ πειτε με σιγουρια αν αυτο που ενιωσα ηταν αστρικη προβολη;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2012, 14:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!! Σημερα το πρωι ενω κοιμομουν ειχα μια εμπειρια, η οποια δεν ξερω αν ειναι αστρικη προβολη ομως εγω θα σας την πω..
Εβλεπα στο ονειρο μου πως ημουν στο νεκροταφειο, και πηγα στον ταφο του παππου μου (ο οποιος στην πραγματικοτητα ειναι της μαμας του) .. Ο ταφος ειχε χιονι πανω και στην μεση μια μωβ μπαλιτσα. Την κοιταξα και εκεινη τη στιγμη ενιωσα τα ποδια μου να αιωρουνται, οχι ομως στο ονειρο μου.. Εκεινη τη στιγμη για δευτερολεπτα, εφυγα απο το ονειρο μου και ειπα στο εαυτο μου απλως να μην τρομαξω γιατι θα τα χαλασω ολα. Ηξερα οτι το σκεφτομουν και ηξερα οτι κοιμομουνα. Μετα συνεχισα το ονειρο μου, και ειπα στα ατομα που ημουν εκει στο νεκροταφειο μαζι τους, οτι ειδα τον παππου μου να πηγαινει στον ταφο του..
Αυτο ητανε..
Δεν ξερω τι ακριβως συνεβη ομως το σκεφτομαι συνεχως... και μπορω να πω πως μου αρεσε

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2012, 22:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ήθελα και γω να μοιραστώ την δικιά μου εμπειρία να μου πείτε την γνώμη σας...Εδω και 10 χρόνια(μπορεί και παραπάνω)κατα την διάρκεια του ύπνου εχω τα εξης συμπτώματα:ακούω σιγά σιγά ένα βουητό στο κεφάλι μου που όσο περνάει η ώρα όλο και μεγαλώνει και νομίζω πως θα εκραγεί το κεφάλι μου,το βουητό θυμίζει τον ήχο που ακούγεται στα 'χιόνια' της τηλεορασης!φοβάμαι και προσπαθω να ξυπνήσω και να κουνησω το σώμα μου έχω συνείδηση, αλλα πρέπει να καταβάλω μεγάλη προσπάθεια για να ξυπνήσω, να κουνηθω, να μιλήσω.Μου συμβαίνει κυρίως όταν ειμαι ανάσκελα αλλα μερικες φορες και στα πλάγια!Είναι τόσο τρομαχτικό!!!Είχα επικοινωνήσει παλαιότερα με ένα μέλος του forum(i love this forum) και με ειχε συμβουλέψει την επομενη φορα που θα μου συμβεί να μην αντισταθώ στο βουητό και να αφεθώ...Αποφασισα λοιπον την επομενη φορα που θα μου συμβεί να αφεθω και το έκανα για λίγο, παιδια...όταν αφέθηκα ένοιωσα ενα τρομερό συναίσθημα που δεν μπορώ να το εξηγήσω!!!Πάντως ηταν τρομακτικό γιατί ένοιωσα (και είμαι σιγουρη) οτι κάτι παραφυσικο θα συμβεί, ξύπνησα με δυσκολία, είπα οτι προσευχες ήξερα και κοιμηθηκα λέγοντας στον εαυτό μου οτι δεν θα το ξαναπροσπαθησω!!!Τώρα μετα απο κάποια χρονια επειδη συνεχιζει να μου συμβαινει αναρωτιέμαι και σκέφτομαι μηπως υπαρχει καποιος λογος και επιμενει να μου συμβαινει, και ίσως πρεπει να προσπαθησω να αφεθω προσπαθώντας να μην φοβάμαι!Τα συμπτώματα μοιάζουν αρκετα με το sleep paralysis αλλα τείνω πιο πολύ στο πρώτο στάδιο της αστρικης προβολής...δεν ξέρω. Γιατί όμως να μου συμβαίνει χωρίς να το θέλω/προσπαθώ?πως εξηγείται? Επίσης πιο σπάνια ακούω το βουητό καθώς ονειρεύομαι και καμιά φορά το ανέχομαι(χωρίς να είναι εκκωφαντικό ομως)για καμποση ώρα και οταν γινεται δυνατο τοτε προσπαθω να ξυπνησω...ΠΟιά είναι η γνώμη σας???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2012, 23:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε, νομίζω ότι σου λείπει λίγο η ενημέρωση σχετικά με το θέμα.
Η sleep paralysis είναι κάτι φυσικό που συμβαίνει σε όλους μας στη διάρκεια του ύπνου. Γίνεται προκειμένου να μην αυτο-τραυματιστούμε στην διάρκεια του βαθύ ύπνου, όταν βλέπουμε κάποιο όνειρο.

Κατα τη γνώμη μου αυτό που έχεις είναι ένα χάρισμα.
Όταν σου λέει κάποιος να αφεθείς στην αίσθηση, την ώρα που αυτό συμβαίνει, σημαίνει να αφήσεις και τον φόβο στην άκρη. Πρέπει να ξέρεις ότι αυτό που παθαίνεις έιναι κάτι που το παθαίνουν όλοι οι άνθρωποι, όμως κανείς δεν το αντιλαμβάνεται. Εσύ το αντιλαμβάνεσαι, αυτό είναι φοβερό. Σκέψου ότι το 1/4 της ζωής μας, το περνάμε στον ύπνο. Εσύ, αν μάθεις να χρησιμοποιείς το χάρισμά σου, μπορείς το 1/4 της ζωής σου, να κάνεις αστρικές βόλτες. Αυτό φυσικά ενέχει και κάποια ευθύνη από την μεριά σου, γιατί το να κάνεις κάτι τέτοιο σημαίνει ότι το πνευματικό στοιχείο μπαίνει άμεσα στη ζωή σου. Το πνευματικό στοιχείο παύει να έιναι για σένα μια θεωρία, αλλά γίνεται μια βιωματική πραγματικότητα. Πράγμα υπέροχο, αν μπορείς να το κουμαντάρεις. Θα πρέπει να αποκτήσεις κάποιον αυτοέλεγχο, κάποια γαλήνη εσωτερική. Αυτό μπορείς να το κάνεις με την προσευχή, τον διαλογισμό, ή με κάποια τεχνική οραματισμού. Εγω προτιμώ να προσεύχομαι και συνήθως κάνω προσευχή πριν τον διαλογισμό.
Αν την ώρα που βγαίνει το αστρικό σου σώμα αφήσεις ανόητους φόβους να σε καταλάβουν, μπορεί να υπάρξουν προβολές του υποσυνειδήτου σου στον αστρικό χώρο, που μπορει να πάρουν την μορφή φαντασμάτων κοκ. Φυσικά και να δεις κάτι τέτοιο, δεν είναι λόγος να φοβηθείς.
Αν δεις κάτι περίεργο στο αστρικό, εξόρκισέ το με όποια προσευχή ξέρεις (π.χ. "Εις το όνομα του... σε εξορκίζω" ). Φυσικά αν δεν σε ενοχλεί κάτι, δε θα αρχίσεις να του ρίχνεις εξορκισμούς. Ότι δεν σε πειράζει, μην το πειράζεις, αυτός ειναι ο νόμος.
Να ξέρεις ότι ό,τι σκέφτεσαι, στο αστρικό παίρνει μορφή. Π.χ. σκέφτεσαι ένα καγκουρό. Στο αστρικό θα εμφανιστεί ένα καγκουρό. Όχι πραγματικό καγκουρό, η σκεπτομορφή ενός καγκουρό. Από αυτό λοιπόν καταλαβαίνεις ότι θα πρέπει αν έχεις μαι ισχυρή ιδιοσυγκρασία, για να μπορέσεις να λειτουργίσεις όπως θέλεις σε αυτόν τον κόσμο. Και γενικά σε όσο καλύτερη πνευματική κατάσταση βρίσκεσαι, τόσο καλύτερο για σένα. Τώρα, αν καταφέρεις να βγεις και θελήσεις λεπτομέρειες, τα λέμε μια άλλη φορά. Αλλά μπορείς να ψάξεις και στο διαδίκτυο.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/03/2012 00:16:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 01:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ φίλε, νομίζω ότι σου λείπει λίγο η ενημέρωση σχετικά με το θέμα.

"Φιλη' είμαι φίλε μου! :)

Κατα τη γνώμη μου αυτό που έχεις είναι ένα χάρισμα.
Όταν σου λέει κάποιος να αφεθείς στην αίσθηση, την ώρα που αυτό συμβαίνει, σημαίνει να αφήσεις και τον φόβο στην άκρη. Πρέπει να ξέρεις ότι αυτό που παθαίνεις έιναι κάτι που το παθαίνουν όλοι οι άνθρωποι, όμως κανείς δεν το αντιλαμβάνεται. Εσύ το αντιλαμβάνεσαι, αυτό είναι φοβερό.

--Μου φαινεται τοσο παραξενη η ιδεα οτι μπορει να ειναι ενα χαρισμα!!!απιστευτο μου φαινεται!θα προσπαθησω να διωξω τον φοβο μακριά, αν και δεν ξερω πως,είναι τοσο έντονο αυτο που μου συμβαινει και με τρομαζει καθε φορα που μου συμβαινει...
Τι να κανω μολις αφεθω στο βουητο και στηνζαλη?ποιο είναι το επομενο βημα?

Σκέψου ότι το 1/4 της ζωής μας, το περνάμε στον ύπνο. Εσύ, αν μάθεις να χρησιμοποιείς το χάρισμά σου, μπορείς το 1/4 της ζωής σου, να κάνεις αστρικές βόλτες. Αυτό φυσικά ενέχει και κάποια ευθύνη από την μεριά σου, γιατί το να κάνεις κάτι τέτοιο σημαίνει ότι το πνευματικό στοιχείο μπαίνει άμεσα στη ζωή σου. Το πνευματικό στοιχείο παύει να έιναι για σένα μια θεωρία, αλλά γίνεται μια βιωματική πραγματικότητα. Πράγμα υπέροχο, αν μπορείς να το κουμαντάρεις.


Τι ακριβως εννοεις να το κουμανταρω? υπαρχουν κινδυνοι???


Θα πρέπει να αποκτήσεις κάποιον αυτοέλεγχο, κάποια γαλήνη εσωτερική. Αυτό μπορείς να το κάνεις με την προσευχή, τον διαλογισμό, ή με κάποια τεχνική οραματισμού. Εγω προτιμώ να προσεύχομαι και συνήθως κάνω προσευχή πριν τον διαλογισμό.


Τι εννοείς τεχνικη οραματισμου?εσυ εχεις κανει αστρικη προβολη??

Αν την ώρα που βγαίνει το αστρικό σου σώμα αφήσεις ανόητους φόβους να σε καταλάβουν, μπορεί να υπάρξουν προβολές του υποσυνειδήτου σου στον αστρικό χώρο, που μπορει να πάρουν την μορφή φαντασμάτων κοκ. Φυσικά και να δεις κάτι τέτοιο, δεν είναι λόγος να φοβηθείς.
Αν δεις κάτι περίεργο στο αστρικό, εξόρκισέ το με όποια προσευχή ξέρεις (π.χ. "Εις το όνομα του... σε εξορκίζω" ). Φυσικά αν δεν σε ενοχλεί κάτι, δε θα αρχίσεις να του ρίχνεις εξορκισμούς. Ότι δεν σε πειράζει, μην το πειράζεις, αυτός ειναι ο νόμος.
Να ξέρεις ότι ό,τι σκέφτεσαι, στο αστρικό παίρνει μορφή. Π.χ. σκέφτεσαι ένα καγκουρό. Στο αστρικό θα εμφανιστεί ένα καγκουρό. Όχι πραγματικό καγκουρό, η σκεπτομορφή ενός καγκουρό. Από αυτό λοιπόν καταλαβαίνεις ότι θα πρέπει αν έχεις μαι ισχυρή ιδιοσυγκρασία, για να μπορέσεις να λειτουργίσεις όπως θέλεις σε αυτόν τον κόσμο. Και γενικά σε όσο καλύτερη πνευματική κατάσταση βρίσκεσαι, τόσο καλύτερο για σένα. Τώρα, αν καταφέρεις να βγεις και θελήσεις λεπτομέρειες, τα λέμε μια άλλη φορά. Αλλά μπορείς να ψάξεις και στο διαδίκτυο.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για όλα αυτα που μου γραψες!!!παρα πολυ!!!εχω διαβασει κάποια πραγματα στο διαδικτυο αλλα εσυ τα λες καλυτερα!!!Θα ήθελα οταν μπορεσεις να μου πεις και άλλες συμβουλες(πιο συγκεκριμενες)!!!

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/03/2012 00:16:14


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 02:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--Μου φαινεται τοσο παραξενη η ιδεα οτι μπορει να ειναι ενα χαρισμα!!!απιστευτο μου φαινεται!θα προσπαθησω να διωξω τον φοβο μακριά, αν και δεν ξερω πως,είναι τοσο έντονο αυτο που μου συμβαινει και με τρομαζει καθε φορα που μου συμβαινει...
Τι να κανω μολις αφεθω στο βουητο και στηνζαλη?ποιο είναι το επομενο βημα?

Τι ακριβως εννοεις να το κουμανταρω? υπαρχουν κινδυνοι???




Κοίταξε, δυστυχώς η εμπειρία μου στο θέμα είναι περιορισμένη. Έχω κάποιες εμπειρίες, αλλά διαφορετικές απ' τις δικές σου. Κάποιοι γενικοί pointers είναι αυτοί:
1)Χαλάρωσε σωματικά
2)χαλάρωσε ψυχικά
3)ότι είναι να συμβεί, ας συμβεί

Οι κίνδυνοι στο αστρικό είναι οντότητες που πιθανόν να θέλουν να σου κλέψουν ενέργεια, ή να βρίσκονται ήδη προσκολλημένες σε κάποιο σώμα σου. Αυτό συμβαίνει σε πολλούς ανθρώπους, χωρίς να το ξέρουν. Υπάρχουν πολλές μικρές και μεγάλες αστρικές "βδέλες" που μας ρουφάνε ενέργεια καθημερινά.
Φυσικά αυτός δεν είναι λόγος για να φοβάται κάποιος. Αυτές οι βδέλες και οι εκάσοτες βδέλες είναι πολύ αδύναμες. Εμείς οι άνθρωποι αντίθετα έχουμε τρομερή δύναμη. Επίσης όταν μας κάνουν επίθεση έχουμε και κάτι άλλο: Έχουμε το δίκαιο με το μέρος μας. Το τι να κάνεις σε περίπτωση που βγεις συνειδητα στο αστρικό πεδίο και συνατήσεις κάτι τέτοιο, στο εξήγησα ήδη, λες ένα εξορκισμό όπως σου ρθει εκείνη τη στιγμή. Αλλά με θέληση. Εγω είμαι Χριστιανός, οπότε επικαλούμε το δικό του όνομα αν χρειαστεί κάτι. Ένα εξορκισμός όμως δε θα λειτουργίσει απαραίτητα σε μια προβολή του ίδιου σου του υποσυνειδήτου. Επομένως θέλει να 'χεις λίγο έλεγχο της σκέψης σου, γιατι στο αστρικό η σχέψη υλοποιείται και μπορεί να σε ξεγελάσει και να χάσεις τελικά το στόχο σου.

Το βασικό είναι, αφού τα θέματα του πνεύματος έρχονται προς εσένα και δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το αποφύγεις, να εξοικειωθείς με αυτά, και να ωφεληθείς απο αυτά. Πάρε τη μοίρα σου στα χέρια σου λοιπόν, τα μυστήρια της ζωής και του θανάτου σε περιμένουν.
Για κάποιον που βγαίνει αστρικό, κατ'αρχήν λύνετε το μυστήριο του θανάτου. Κάποιοι προσπαθούν μέσα απο ιδέες, θεωρίες και φιλοσοφία, να προσεγγίσουν αυτό το ζήτημα. Κάποιοι μάλιστα το θεωρούν αυτοσκοπό. Δεν είναι αυτοσκοπός, είναι ένα από τα πρώτα βήματα, μιας σκάλας με πάρα πολλά σκαλοπάτια.

Καλό είναι αφού έχεις τέτοια φαινόμενα ύπνου, και αφού δε ξέρουμε τι τα προκαλεί, και αν αυτό που τα προκαλεί είναι λόγω κάποιου καλού ή κάποιου κακού πράγματος, η λύση είναι πάντα η ίδια: Να κάνεις μια υγιεινή ζωή. Να ζεις έξυπνα, και να εξοικονομείς την ενέργειά σου. Να μην αναλώνεσαι στα πράγματα της ύλης.
Όταν λέμε υγιεινή ζωή δεν εννοούμε απλά π.χ. να τρως πολλά φρούτα, εννούμε να έχεις υγιείς σκέψεις, υγιη συναισθήματα, υγιή σεξουαλική ζωή, υγιές σώμα κοκ. Αυτό είναι όλο. Αν έχεις υγεία στα παραπάνω, τίποτα πνευματικό δε θα μπορεί να σε βλάψει. Έτσι κι αλλιώς δε μπορεί να σου κάνει κάποιο ιδιαίτερο κακό δηλαδή. Πώς μπορείς να ζήσεις μια υγιή ζωή; Με πολλούς τρόπους.
Π.χ. να ακούς καλή μουσική (π.χ. κλασική) να διαβάζεις καλά βιβλία, να κάνεις διαλογισμό ή/και να προσεύχεσαι με πάθος, να ασκήσε σωματικά αλλά όχι τόσο που να καταπονήσε, να τρώς καλές φυσικές τροφές, όχι πολύ κρέας που έχει τοξίνες, να μη καπνίζεις, να μη κάνεις σεξ με άτομα που παρασιτούν ενεργειακά και συναισθηματικά και βρίσκονται σε ένα χαμηλό επίπεδο δόνησης, να επιλέγεις συντρόφους και παρέες που να είναι άτομα υψηλής δόνησης, να κάνεις βόλτες και να έρχεσαι σε επαφή με τη φύση, κλπ κλπ. Αυτά είναι μόνο μερικές προτάσεις που αφορούν στο πώς να ζεις με υγεία.

quote:
Τι εννοείς τεχνικη οραματισμου?

Κάποιοι για να χαλαρώσουν το σώμα τους φαντάζονται π.χ. να τους πλυμμηρίζει ένα χρυσό φώς, απο τα πόδια και σιγά σιγά να ανεβαίνει στο κεφάλι, χαλαρώνοντας ένα ένα όλα τα μέρη του σώματός τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 10:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ freebird98, επέτρεψε μου να προσπαθήσω να σε βοηθήσω όσον αφορά την σωστή λειτουργία της παράθεσης (quote) διότι η λανθασμένη χρησιμοποίηση της μπορεί να προκαλέσει σύγχυση σε κάποιον αναγνώστη.

Όταν θέλεις να παραθέσεις στο μήνυμα σου κάποιο απόσπασμα από τα γραφόμενα κάποιου συνομιλητή σου κλικάρεις το εικονίδιο και στην φόρμα συγγραφής του μηνύματος σου εμφανίζεται ο κώδικας [quote][/quote]

Οπότε περικλείεις το απόσπασμα από το μήνυμα του συνομιλητή σου που θες να παραθέσεις ανάμεσα στα tags και γράφεις το δικό σου μήνυμα έξω από αυτά.

Δηλαδή:

[quote]απόσπασμα από το μήνυμα συνομιλητή σου[/quote]δικό σου μήνυμα

Ελπίζω να βοήθησα.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 18:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ freebird98 έχεις ένα φυσικό χάρισμα..(κατά την γνώμη μου είναι κάτι που είχες πριν από αυτό το σώμα)..πρέπει να ξεπεράσεις τους φόβους σου και επίσης να τους αντιμετωπίσεις.Σου συμβαίνει συνέχεια επειδή αυτό είναι μια πρόκληση.. μέσα από όλα αυτά που θα αντιμετωπίσεις θα δυναμώσεις και θα βρεις αυτό που πρέπει για εσένα..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/03/2012 18:13:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 20:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde :
Ευχαριστω πολυ!!!Πολύ ωραία και πολύ σωστά αυτα που μου είπες!!!Εύχομαι να καταφέρω κάτι απο αυτό που μου συμβαίνει ακουσια, και την επομενη φορά να έχω κάνει κάποια πρόοδο!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 20:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Εγω είμαι Χριστιανός, οπότε επικαλούμε το δικό του όνομα αν χρειαστεί κάτι.

Είμαι και γω Χριστιανή.Σε περίπτωση που δεν έχεις διαβάσει την άποψη της ορθοδοξης εκκλησιας, διάβασε ένα άρθρο εδώ http://orthodox-world.pblogs.gr/28/02/h-empeiria-ths-astrikhs-probolhs-kata-thn-orthodoxh-pisth.html θα ήθελα την γνώμη σου και την γνώμη των υπολοίπων μελών φυσικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 20:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ freebird98 έχεις ένα φυσικό χάρισμα..(κατά την γνώμη μου είναι κάτι που είχες πριν από αυτό το σώμα


Γειά σου Ειρήνη, (είμαι και 'γω κοπέλα)
Μπορείς να μου αναλύσεις λίγο την σκέψη σου σχέτικα με το "φυσικό χαρισμα" που πιστεύεις οτι είχα πριν απο αυτό το σώμα?ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 20:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ freebird98, επέτρεψε μου να προσπαθήσω να σε βοηθήσω όσον αφορά την σωστή λειτουργία της παράθεσης (quote) διότι η λανθασμένη χρησιμοποίηση της μπορεί να προκαλέσει σύγχυση σε κάποιον αναγνώστη.

Όταν θέλεις να παραθέσεις στο μήνυμα σου κάποιο απόσπασμα από τα γραφόμενα κάποιου συνομιλητή σου κλικάρεις το εικονίδιο και στην φόρμα συγγραφής του μηνύματος σου εμφανίζεται ο κώδικας [quote][/quote]

Οπότε περικλείεις το απόσπασμα από το μήνυμα του συνομιλητή σου που θες να παραθέσεις ανάμεσα στα tags και γράφεις το δικό σου μήνυμα έξω από αυτά.

Δηλαδή:

[quote]απόσπασμα από το μήνυμα συνομιλητή σου[/quote]δικό σου μήνυμα

Ελπίζω να βοήθησα.


Ευχαριστω πολύ για την λεπτομερή σου εξήγηση!Κατέχω κιόλας απο HTML απλά με συνεπήρε το θέμα!!! θα προσέχω απο δω και στο εξής!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 21:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή freebird98.. κάποια πράγματα τα έχουμε και δεν μπορούμε να εξηγήσουμε το πως. Η δίκη μου άποψη χωρίς να χρειάζεται να γίνει αποδεκτή, είναι ότι σε προηγούμενες ζωές κάποιοι έχουν δουλέψει εσωτερικά με αποτέλεσμα σε αυτήν την ζωή να εμφανίζονται κάποια πράγματα που άλλοι προσπαθούν χρόνια. Τώρα αν θα τα εξελίξουμε ή όχι …

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2012, 21:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή freebird98.. κάποια πράγματα τα έχουμε και δεν μπορούμε να εξηγήσουμε το πως. Η δίκη μου άποψη χωρίς να χρειάζεται να γίνει αποδεκτή, είναι ότι σε προηγούμενες ζωές κάποιοι έχουν δουλέψει εσωτερικά με αποτέλεσμα σε αυτήν την ζωή να εμφανίζονται κάποια πράγματα που άλλοι προσπαθούν χρόνια. Τώρα αν θα τα εξελίξουμε ή όχι …

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Σεβαστή η άποψη σου, ίσως να είναι και έτσι!

quote:
εμφανίζονται κάποια πράγματα που άλλοι προσπαθούν χρόνια

tell me about it!Τόσα χρόνια αποφευγω να κοιμηθω ανάσκελα γι αυτό το λόγο!και πλέον συμβαίνει και στα πλάγια μερικές φορές!τώρα που μεγάλωσα και λίγο, είναι καιρός να προσπαθήσω να κάνω ένα βήμα παραπέρα και να μην το διακόπτω συνέχεια!να δω που θα με οδηγησει,ας ελπίσουμε να τα καταφέρω και να μη με κρατησει πίσω ο φόβος...
εσύ είχες κάποια παρόμοια εμπειρία?(φανταζομαι πως θα το έχεις μοιραστει σε κάποιο προηγουμενο post σου,αν ναι θα ηθελα να το διαβάσω)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2012, 00:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαι και γω Χριστιανή.Σε περίπτωση που δεν έχεις διαβάσει την άποψη της ορθοδοξης εκκλησιας, διάβασε ένα άρθρο εδώ http://orthodox-world.pblogs.gr/28/02/h-empeiria-ths-astrikhs-probolhs-kata-thn-orthodoxh-pisth.html θα ήθελα την γνώμη σου και την γνώμη των υπολοίπων μελών φυσικά...

Αγαπητή φίλη freebird, ο ρόλος της εκκλησίας είναι να διατηρεί ατόφια μια διδασκαλία που δόθηκε απο τον θεάνθρωπο Ιησού. Απο 'κει και πέρα όμως, εκείνη κάνει το δικό της έργο, όπως νομίζει καλύτερα, και εμείς το δικό μας.

Υπάρχουν λοιπόν δύο ήδη ανθρώπων:
Αυτοί που κρίνουν μέσα από το πείραμα και την εμπειρία.
Αυτοί που κρίνουν με βάση ιδέες ή θεωρίες που θεωρούν a priori σωστές, χωρίς πείραμα ή εμπειρία.

Δυστυχώς σχεδον όλοι απο αυτούς που αναλαμβάνουν να προπαγανδίσουν υπερ της ορθόδοξης θρησκείας και ενάντια στιες θρησκείες και τις πρακτικές των άλλων λαών, έχουν ελάχιστη ή καθόλου εμπειρία από τα πράγματα για τα οποία μιλάνε.
Μπορεί αυτοί οι άνθρωποι να έχουν εμπειρία ενός συγκεκριμένου πράγματος π.χ. της προσευχής, και αυτή να δουλεύει για αυτούς, αλλά το αν μια μέθοδος δουλεύει για σένα, δε σημαίνει οτι όλες οι άλλες που δεν έχεις δοκιμάσει, είναι λάθος. Νομίζω ότι το σωστό είναι για τα πράγματα τα οποία δεν έχεις εμπειρία, να μην εκφέρεις ούτε θετική ούτε αρνητική άποψη.
Πολλοί ας πούμε απο αυτούς που μιλάνε για το Χριστό, δεν έχουν καμιά εμπειρία του Χριστού, καμία προσωπική επαφή με το Θείο, με το πνεύμα. Μιλάνε απλά επειδή έχουν μια θεωρητική γνώση.
Επομένως εμείς ποιον θα ακούσουμε; Αυτόν που μιλάει απο εμπειρία ή αυτόν που μιλάει με βάση διάφορες θεωρίες και ιδέες που υοθέτησε κάποια στιγμή στη ζωή του;
Καλό είναι, να μην ακούσουμε κανέναν απ' τους δύο, γιατί εμείς δε ξέρουμε τι κάνει καθένας, και τι εμπειρίες έχει, και αν είναι "άγγελος" ή "δαίμονας". Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι οι ίδιοι να αποκτήσουμε εμπειρία, και οι ίδιοι να πειραματιστούμε και να μάθουμε, τι ισχύει και τι όχι, τι μας βοηθάει πνευματικά και τι μας αφήνει στάσιμους πνευματικά. Αυτή είναι η γνώμη μου, μπορεί να είναι και λάθος.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 09/03/2012 00:45:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2012, 10:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εγω είμαι Χριστιανός, οπότε επικαλούμε το δικό του όνομα αν χρειαστεί κάτι.

Είμαι και γω Χριστιανή.Σε περίπτωση που δεν έχεις διαβάσει την άποψη της ορθοδοξης εκκλησιας, διάβασε ένα άρθρο εδώ http://orthodox-world.pblogs.gr/28/02/h-empeiria-ths-astrikhs-probolhs-kata-thn-orthodoxh-pisth.html θα ήθελα την γνώμη σου και την γνώμη των υπολοίπων μελών φυσικά...




Φίλη μου είμαι και γω Χριστιανή, προτείνω την ορθόδοξη ψυχοθεραπεία του Μητροπολίτου Ναυπάκτου Ιερόθεου, που μας δίνει την δυνατότητα να εντρυφήσουμε στο μεγάλο θέμα της σωτηρίας της ψυχής, με συναίσθηση-επίγνωση της ύπαρξης, χωρίς αστρικά ταξίδια,
για να αποκτήσουμε πρώτα την νοητική ικανότητα, διότι μη γνωρίζοντας τη διδαχή, μας εξαπατούν οι δαίμονες που μετασχηματίζονται σε άγγελοι φωτός.
Είναι καιρός να συμφιλιώσουμε το άτομό μας με την αυθεντική, αληθινή χριστική ομάδα και την θεολογία με την ορθόδοξη θεραπευτική ψυχολογία, γι αυτό, μόνο η πατερική διδαχή μας βοηθά να κατανοήσουμε, πως συνδέεται η ψυχή με το σώμα, πως ενεργούν τα σωματικά, ψυχικά, πνευματικά πάθη και πως φτάνουμε από το κατ' εικόνα στο καθ' ομοίωση.

Μόνο μ' αυτή τη μεγάλη μεταστροφή φτάνουμε να αποχαιρετίσουμε τη γήινη φύση, η νέα νοητική στάση λοιπόν, μας ελευθερώνει από το παιχνίδι που μάθαμε τόσα χρόνια: θέλω, ορέγομαι, ενεργώ, και μας φέρνει σε μια ελευθέρα επιλεγμένη κατάσταση μοναχικότητας,
σε μια ουδέτερη αναμονή γεμάτη νοημοσύνη, -της δικής του Ημέρας- του Κυρίου, ώστε να εξαναγκάσουμε ένα αποτέλεσμα, όμως, να έχουμε κατά νου πάντα, την τόσο γνωστή ρήση: όταν ο μαθητής είναι έτοιμος, ο δάσκαλος είναι εκεί.
Όσο για το άρθρο που κατέθεσες είναι πέρα για πέρα αληθινό.


ammiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2012, 13:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ammia εσύ πιστεύεις ότι υπάρχει αστρικό σώμα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2012, 23:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον παιδια εγω εχω μια ερωτηση! Η αστρικη προβολη μπορει να χρησημοποιηθει για κατασκοπεια; και αν ναι μπορουν να σε δουν και τι ακριβως βλεπεις; ειναι οπως τηλεπαθεια δηλαδη;

!!!Vanish the shadows!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2012, 15:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

λοιπον παιδια εγω εχω μια ερωτηση! Η αστρικη προβολη μπορει να χρησημοποιηθει για κατασκοπεια; και αν ναι μπορουν να σε δουν και τι ακριβως βλεπεις; ειναι οπως τηλεπαθεια δηλαδη;

Προσωπικα πιστευω πως αμα κανει καποιος αστρικη προβολη, εαν τα καταφερει, δεν θα θελει να κανει τιποτα απο όλα αυτα που σκεφτεται και εχουν κακο σκοπο. Και για να καταφερει να κανει καποιος α.π. θα πρεπει να μην εχει καποιον τετοιο δολιο σκοπο. Πρεπει να τα εχει βρει πρωτα με τον εαυτο του.

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freebird98
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2012, 23:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σε όλους!!
βιώνω και γω τους κραδασμους, τους ήχους,την καρδια μου να χτυπαει δυνατα και το κεφαλι μου να παει να σπασει!φοβαμαι παρα πολύ και to διακόπτω, με πολύ προσπαθεια ξυπναω!Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτο???τι πρεπει να κανω με τους κραδασμους αφου τους αποδεχτω?διαβασα τις παλιες εκδοσεις της ΑΠ στο φορουμ και τρομοκρατηθηκα λιγο γιατι διαβασα οτι ανοιγεις την πυλη και μπορουν να σου συμβουν διάφορα!!!ποιοι ειναι οι κινδυνοι??για πιο λογο μου συμβαινει συνεχεια???υπαρχει κατι που πρεπει να ζησω?να μαθω?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 23:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη freebird98 αν κοιτάξεις τα τελευταία δέκα μηνύματα θα δεις ότι έχουν ήδη απαντηθεί αυτά που ρωτάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 17:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γεια σε όλους!!
βιώνω και γω τους κραδασμους, τους ήχους,την καρδια μου να χτυπαει δυνατα και το κεφαλι μου να παει να σπασει!φοβαμαι παρα πολύ και to διακόπτω, με πολύ προσπαθεια ξυπναω!Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτο???τι πρεπει να κανω με τους κραδασμους αφου τους αποδεχτω?διαβασα τις παλιες εκδοσεις της ΑΠ στο φορουμ και τρομοκρατηθηκα λιγο γιατι διαβασα οτι ανοιγεις την πυλη και μπορουν να σου συμβουν διάφορα!!!ποιοι ειναι οι κινδυνοι??για πιο λογο μου συμβαινει συνεχεια???υπαρχει κατι που πρεπει να ζησω?να μαθω?



Ρώτησες κανένα ψυχίατρο?
Ακόμη και ένας ενδοκρινολόγος, μπορεί να σε βοηθήσει

Απέκλεισε πρώτα αυτές τις περιπτώσεις, και μετά τα λέμε.


________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
έμμεσης προσβολής της προσωπικότητας

2/4/2012
________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2012, 21:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια εγω δεν ξερω αν το κανω σωστα. Πριν κοιμηθω, ξαπλωνω στο κρεβατι,κλεινω ματια, χαλαρωνω και προσπαθω να δω τον εαυτο μου να τα κανει ολα αυτα, σαν θεατης. . . Παντα νιωθω πως ειμαι στη θαλασσα και επιπλεω στο νερο, το κεφαλι μου και το στηθος μου τα νιωθω σαν να θελουν να σπασουν και τοτε τρανταζομαι και συνερχομαι. . .

!!!Vanish the shadows!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 18:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

γεια σε όλους!!
βιώνω και γω τους κραδασμους, τους ήχους,την καρδια μου να χτυπαει δυνατα και το κεφαλι μου να παει να σπασει!φοβαμαι παρα πολύ και to διακόπτω, με πολύ προσπαθεια ξυπναω!Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτο???τι πρεπει να κανω με τους κραδασμους αφου τους αποδεχτω?διαβασα τις παλιες εκδοσεις της ΑΠ στο φορουμ και τρομοκρατηθηκα λιγο γιατι διαβασα οτι ανοιγεις την πυλη και μπορουν να σου συμβουν διάφορα!!!ποιοι ειναι οι κινδυνοι??για πιο λογο μου συμβαινει συνεχεια???υπαρχει κατι που πρεπει να ζησω?να μαθω?



Ρώτησες κανένα ψυχίατρο?
Ακόμη και ένας ενδοκρινολόγος, μπορεί να σε βοηθήσει

Απέκλεισε πρώτα αυτές τις περιπτώσεις, και μετά τα λέμε.


________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
έμμεσης προσβολής της προσωπικότητας

2/4/2012
________________________________________________



Για ποιά προσβολή της προσωπικότητας μιλάτε?

Αν τα συμπτώματα που αναφέρει ο φίλος είναι αληθινά και έντονα, θα πρέπει πρώτα να αποκλείσει παθογόνα αίτια.

Και τα ψυχολογικά και ορμονικά είναι τα πρώτα που πρέπει να αποκλείσει.

Ας μας πει ο “διορθωτής” τι άλλο προτείνει, για να βοηθηθεί αυτό το άτομο.

Τα ξόρκια?

Αμάν έλεος με την ασχετοσύνη κάποιων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy