ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2012, 02:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis
Αν στην κοινωνία μας υπήρχε πρόστιμο για κάθε φορά που ανοίγει κανείς το στόμα του άστοχα, εσύ θα είχες ήδη χρεοκοπήσει!
Και πες τώρα μια εξυπνάδα, γιατί ως γνωστόν δεν μπορείς να κρατηθείς...

Και φυσικά προειδοποίηση! διότι συνεχίζεις να προσβάλλεις τους άλλους. Και προσπαθείς να καμουφλάρεις την διάθεσή σου για προσβολή με δήθεν "ιατρικές" συμβουλές.

Αν θυμάσαι καλά, την τελευταία φορά που είχε απενεργοποιηθεί χρονικά ο λογαριασμός σου, είχαμε αναφέρει πως θα ήταν η τελευταία χρονική (δηλ. προσωρινή) απενεργοποίηση. Πρόσεχε λοιπόν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

retronio22
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2012, 15:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους retronio22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρώ πως η αστρική προβολή είναι διεργασίες του εγκεφάλου και μόνο.Ο εγκέφαλος έχει απίστευτες δυνατότητες,και μπορεί κάποιος να δει κάτι με κλειστά μάτια,όταν προσπαθήσει πάρα πολύ.Αλλά σε καμία περίπτωση δεν βγαίνει η ψυχή από το σώμα!Πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει ψυχή.Οι νεκροί είναι στην ανυπαρξία,βλέπουν εντελώς μαύρο,δεν σκέφτονται τίποτα!
Είχα κάνει εγχείρηση πριν αρκετά χρόνια,και στη νάρκωση ήταν σαν να μην υπήρχα!Όλοι χώμα γινόμαστε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2012, 16:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν βγαίνει η ψυχή από το σώμα
Αυτό ξαναπές το. Αυτό που είναι δύσκολο να κατανοήσουν αυτοί που είναι κολλημένοι στην απλοϊκή χριστιανική οπτική των πραγμάτων, ότι υπάρχει ένα σώμα και μία ψυχή, είναι ότι δεν υπάρχει ένα σώμα αλλά... πολλά σώματα. Το φυσικό σώμα, αυτό με το οποίο βλέπουμε, ακούμε, περπατάμε κλπ κλπ είναι ένα απο μια σειρά σωμάτων. Όταν κάνεις αστρική προβολή δεν βγαίνει η "ψυχή" απ' το σώμα. Βγαίνει, ας πούμε απλοϊκά, ένα σώμα απο ένα άλλο σώμα.
quote:
Είχα κάνει εγχείρηση πριν αρκετά χρόνια,και στη νάρκωση ήταν σαν να μην υπήρχα!
Και στον ύπνο είναι σαν να μην υπάρχουμε... αλλά υπάρχουμε. Αν την ώρα της νάρκωσης δεν έχεις συνείδηση, τότε δεν μπορείς να ξέρεις και τι έβλεπες την ώρα της νάρκωσης (π.χ. μαύρο). Αν ξέρεις, σημαίνει ότι είχες συνείδηση εκείνη τη στιγμή. Αν δεν ξέρεις, πάλι είναι λογικό, αφού δεν είναι όλοι εξίσου ικανοί στο να θυμούνται τι τους συνέβη στη διάρκεια του ύπνου. Είμαστε σε άλλη "συχνότητα" τότε. Το πρωί σηκωνόμαστε, θυμόμαστε λίγα πράγματα για το τι είδαμε όσο κοιμόμασταν, αλλά μετά απο λίγο όλα παθαίνουν delete. Όσο πιο πολύ θυμάσαι τι συμβαίνει στον ύπνο σου (όνειρα κλπ) τόσο πιο πιθανό είναι να αφυπνιστείς στο αστρικό. Το να θυμάσαι τα όνειρά σου, είναι πολύ καλό, δείχνει ότι ζεις με μια σχετική αφύπνιση. Δυστυχώς θυμόμαστε πολύ λίγα πράγματα από τα όνειρα μας. Από τις οκτώ ώρες ύπνου, το μυαλό μας συγκρατεί εικόνες μόνο μερικών δευτεροπλέπτων. Πραγματικά δεν έχουμε ιδέα τι μας συμβαίνει όσο κοιμόμαστε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2012, 07:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει ψυχή.Οι νεκροί είναι στην ανυπαρξία,βλέπουν εντελώς μαύρο,δεν σκέφτονται τίποτα!

Απο ότι φένεται,κάποιος εδω έχει ανάγκη να πειστεί για την ύπαρξη της ψυχής .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

retronio22
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2012, 15:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους retronio22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι παρηγορητικό να υπάρχει ψυχή,η τουλάχιστον να "μένει" κάτι όταν ο νεκρός "φεύγει" αλλά ο πατριός μου,που ασχολείται με αυτά,με έχει πείσει ότι όλοι γινόμαστε χώμα,και δεν μένει κάτι.Όταν ήμουν μικρός,στην πρώτη εγχείρηση είχα την εντύπωση ότι έβλεπα τα πράγματα από ψηλά,όπως το χειρουργείο,τους γιατρούς κλπ (για την ακρίβεια θυμάμαι τη θεία μου,που είναι γιατρός,και ήταν μέσα στο χειρουργείο),αλλά πριν κάποια χρόνια που έκανα εγχείρηση ήταν σαν να ξύπνησα από την ανυπαρξία!
Η ύπαρξη ψυχής δεν έχει αποδειχθεί με κανέναν τρόπο,και όλοι όσοι λένε ότι είδαν άσπρο φως,ήταν απλά διεργασίες του εγκεφάλου,επειδή εκείνη τη στιγμή δεν οξυγονώνεται καλά και "στέλνει" στον ασθενή "παραισθήσεις".Ναι,σίγουρα έχει άπειρες δυνατότητες που δεν έχουμε ανακαλύψει ακόμα!
Το μόνο,για το οποίο πιστεύω κατά 10% περίπου ότι υπάρχει ψυχή,και αυτό με παρηγορεί,είναι μαρτυρίες,τυφλών εκ γενετής,που όταν έκαναν εγχείρηση,είπαν πως έζησαν το φαινόμενο της αστρικής προβολής,και μάλιστα περιέγραφαν με ακρίβεια το χώρο,όπως για παράδειγμα τα ιατρικά εργαλεία,παρόλο που δεν τα είχαν δει ποτέ στη ζωή τους!!!!!!!!Αλλά και πάλι έχω επιφυλάξεις!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2012, 17:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι παρηγορητικό να υπάρχει ψυχή,η τουλάχιστον να "μένει" κάτι όταν ο νεκρός "φεύγει" αλλά ο πατριός μου,που ασχολείται με αυτά,με έχει πείσει ότι όλοι γινόμαστε χώμα,και δεν μένει κάτι.

Ο Πατριός σου είναι μια εξωτερική πηγή γνώσεων για σένα.Η ψυχή βρίσκεται μέσα μας σωστά? Αρα πρέπει εσύ ο ίδιος να στραφείς μέσα σου για να πειστείς για την ύπαρξη της.Ξέχνα τον πατριό σου,δεν έχει να κάνει με αυτό.Δεν γίνεται να σου λέει αυτός τί υπάρχει και τί όχι.Δεν επιτρέπεται αυτό το πράγμα,απαγορεύται απο τους πνευματικούς νόμους.

quote:
Όταν ήμουν μικρός,στην πρώτη εγχείρηση είχα την εντύπωση ότι έβλεπα τα πράγματα από ψηλά,όπως το χειρουργείο,τους γιατρούς κλπ (για την ακρίβεια θυμάμαι τη θεία μου,που είναι γιατρός,και ήταν μέσα στο χειρουργείο),αλλά πριν κάποια χρόνια που έκανα εγχείρηση ήταν σαν να ξύπνησα από την ανυπαρξία!

Νομίζω έχει να κάνει κυρίως με την μνήμη σου και την κατάσταση που ο εγκέφαλος σου βρισκόταν εκείνη την στιγμή.Μερικές φορές βλέπεις όνειρα και τα θυμάσαι καθαρά,ενω μερικές φορές δεν θυμάσαι τίποτα απολύτως,αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα οτι δεν υπάρχουν όνειρα.

quote:
Η ύπαρξη ψυχής δεν έχει αποδειχθεί με κανέναν τρόπο,και όλοι όσοι λένε ότι είδαν άσπρο φως,ήταν απλά διεργασίες του εγκεφάλου,επειδή εκείνη τη στιγμή δεν οξυγονώνεται καλά και "στέλνει" στον ασθενή "παραισθήσεις".Ναι,σίγουρα έχει άπειρες δυνατότητες που δεν έχουμε ανακαλύψει ακόμα!

Μετά τον θάνατο του φυσικού σώματος,συμβαίνουν μερικές περίπλοκες διαδικασίες στα εσωτερικά-ενεργειακά μας σώματα.Στην χημεία για παράδειγμα,είναι γνωστό οτι τίποτα δεν χάνεται,κανένα στοιχείο δεν παύει να υπάρχει,απλά αλλάζει κατάσταση.Κάπως έτσι και με εμάς.Δεν πεθαίνουμε, αλλάζουμε κατάσταση.Η συνολική ενέργεια του σύμπαντος παραμένει πάντα σταθερή,ΔΕΝ χάνεται ΔΕΝ καταστρέφεται ΔΕΝ δημιουργείται.Το σώμα μας όντως γίνεται χώμα,απο μια άλφα κατάσταση πάει σε μια βήτα κατάσταση.Το ίδιο ομως συμβαίνει και με την συνείδησή μας που αλλάζει και επιστρέφει σε αυτό που ήταν πιό πρίν.

Πάντως retronio22,το σύμπαν είναι σε απίστευτο βαθμό ακριβοδίκαιο.Υπάρχουν απρόσωπη νόμοι που ισχύουν για τον καθένα μας.Αυτό που στέλνεις,αυτό ακριβώς λαμβάνεις.Αν εσύ ΔΕΝ πιστεύεις στην ψυχή σου,τότε και εκείνη ΔΕΝ πιστεύει σε εσένα.Με αποτέλεσμα να μην έχει την πρόθεση να σου "φανερωθεί". Έμ,τί νομίζεις? Οτι εσύ θα την αρνείσαι και εκείνη θα σε παρακαλάει? Ποιός είσαι ρε μεγάλε? Ο Τσάκ Νόρις?

Απο την εμπειρία μου,μπορώ να πώ οτι ώς ανθρωποι, αρνούμαστε να πιστέψουμε κάτι που όντως υπάρχει και το ξέρουμε βαθιά μέσα μας,μόνο όταν είμαστε πληγωμένοι.Αυτό που χρειαζεται,είναι αλλαγή της στάσης μας απέναντι σε αυτό.

Edited by - alex22 on 15/04/2012 17:30:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2012, 19:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεξ
Πάντως retronio22,το σύμπαν είναι σε απίστευτο βαθμό ακριβοδίκαιο.Υπάρχουν απρόσωπη νόμοι που ισχύουν για τον καθένα μας.Αυτό που στέλνεις,αυτό ακριβώς λαμβάνεις.Αν εσύ ΔΕΝ πιστεύεις στην ψυχή σου,τότε και εκείνη ΔΕΝ πιστεύει σε εσένα.Με αποτέλεσμα να μην έχει την πρόθεση να σου "φανερωθεί". Έμ,τί νομίζεις? Οτι εσύ θα την αρνείσαι και εκείνη θα σε παρακαλάει? Ποιός είσαι ρε μεγάλε? Ο Τσάκ Νόρις?

Μου άρεσε!
Επικροτώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2012, 20:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μου άρεσε!
Επικροτώ.

Χαίρομαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2012, 18:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε alex22, κι εγώ συνυπογράφω γι'αυτό που έγραψες πιο πάνω

quote:
Ο Πατριός σου είναι μια εξωτερική πηγή γνώσεων για σένα.Η ψυχή βρίσκεται μέσα μας σωστά? Αρα πρέπει εσύ ο ίδιος να στραφείς μέσα σου για να πειστείς για την ύπαρξη της.Ξέχνα τον πατριό σου,δεν έχει να κάνει με αυτό.Δεν γίνεται να σου λέει αυτός τί υπάρχει και τί όχι.Δεν επιτρέπεται αυτό το πράγμα,απαγορεύται απο τους πνευματικούς νόμους.
Αλλά κι αυτό εδώ, ξαναπέστο!

Edited by - YUGI-OH on 04/05/2012 18:54:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

naus171
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2012, 19:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!
Νεό μέλος εδώ!

Απ'όσο διάβασα, οι περισσότεροι έχετε ασχοληθεί αρκετά με το θέμα της αστρικής προβολής κτλ οπότε ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε να λύσω ορισμένες απορίες μου.

Επειδή μου έχουν συμβεί και μου συμβαίνουν αρκετά συχνα τέτοια ''ανεξήγητα φαινόμενα'', θα σας πω αρχικά το πιο παλιό για να μη καταλήξω να γράφω κατευθείαν ολόκληρη έκθεση.
Όταν ήμουν μικρή, γύρω στα 5-6 αν θυμάμαι καλά, έβλεπα συνέχεια στον ''ύπνο μου'' ότι μπορούσα να πετάξω..Συγκεκριμένα, ένιωθα κάτι σα μυρμήγκιασμα στα πόδια κι εκείνη τη στιγμή άπλωνα τα χέρια μου, τα κουνούσα πάνω-κάτω και απογειωνόμουν, όλο και ψηλότερα..Δεν αιωρούμουν ακριβώς, περισσότερο σα να κολυμπούσα στον αέρα ήταν..Και το πιο περίεργο είναι οτί το έκανα οικειοθελώς, έλεγα ''τώρα θα πετάξω'' και πέταγα..Αφου το χα πιστέψει τελέιως και έλεγα ''μαμα μαμα μπορω να πετάξω!'' Η πιο φανταστική εμπειρία δε, την οποια θυμάμαι μέχρι τώρα με κάθε λεπτομέρεια, είναι ότι πετούσα πάνω από ένα πανέμορφο ηλιόλουστο θαλασσινό τοπίο, με βουνά γύρω γύρω, υπέροχη φύση και τον αέρα να μου χτυπά απαλά το πρόσωπο..Πραγματικά, την αίσθηση αυτή δε μπορώ να την περιγράψω με λόγια και δε πρόκειται να την ξεχάσω ποτέ...Ήταν ό,τι πιο ΤΕΛΕΙΟ έχω νιώσει στη ζωή μου.

Τέλος πάντων για να μη σας κουράζω, πρόσφατα άρχισα να ψάχνομαι με αυτό το θέμα γιατί συνέχεια αναρωτιέμαι τί στο καλό είναι αυτά τα ''παράξενα'' που μου συμβαίνουν και τι ήταν αυτό το ''όνειρο'' (που ΔΕΝ ήταν όνειρο, το ξέρω, ήταν πολύ ζωντανό κι αληθινό για να είναι απλά όνειρο!), και ανακάλυψα τα περί ''αστρικής προβολής'' ''lucid dreaming'' κτλ..Ίσως αυτό να ήταν τελικά, αλλά θα ήθελα να μάθω και μια δεύτερη γνώμη. Υπάρχει περίπτωση αυτό που έκανα μικρή να ήταν ένα είδος αστρικής προβολής; Και αν ναι, μπορώ να το ξανακάνω;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fight_77
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2012, 13:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε κοπελια, απο τη λιγη εμπειρια μου περι αστρικης, ΝΟΜΙΖΩ πως αυτο που γραφεις δεν ειναι. Μπορει να 'ναι κατι αλλο.

Τωρα το πως γινεται κτλ....ψαξ'το ;-)

Φιλικα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DJNA Spirit
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 00:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνοδοιπόροι χαίρετε,

Είμαι νέο μέλος στο forum και η αφορμή είναι αυτό το θέμα. Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις δημοσιεύσεις, εκτός μερικών από το 4ο μέρος. Χαίρομαι που το συγκεκριμένο θέμα “ζει” από το 2003 έως κα τώρα καθώς και για το ότι βλέπω ενεργούς παλιούς χρήστες.

Αν και ποτέ δεν έχω προσπαθήσει να επιτύχω κάτι τέτοιο αυτοβούλως και δεν έχω βιώσει τα στάδια της Α.Π. (εκτός από μια φόρα σε άσκηση Power Yoga – Nitro Yoga πραγματική εκτόξευση….), αναρωτιέμαι…

Είναι δυνατό να μπορέσει να βιώσει κάποιος Α.Π. ακόμα και με τον νου; Δηλαδή να επικοινωνήσει με όλες τις διαστάσεις που θα μπορούσε να ταξιδέψει ένα αστρικό σώμα;

Δε θα σας υπερφορτώσω, από την αρχή , χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που έχουν όρεξη για συζήτηση, όπως επίσης και για τον σεβασμό που διακρίνω στους διαλόγους.

Η ερώτησή μου σίγουρα έχει να αναπτύξει πολλά θέματα. Τα προσωπικά μου βιώματα και οι προσωπικές μου σκέψεις γυρίζουν γύρω από την τηλεπάθεια, τις διαστάσεις, τα παράλληλα σύμπαντα… έννοιες που συζητήθηκαν σε αυτό το θέμα.

Το link που ανήρτησε η freebird98 είναι πολύ κοντά σε αυτό που ήθελα να περιγράψω στο forum σχετικά με τις ιδέες μου πάνω στην Α.Π. ( http://orthodox-world.pblogs.gr/28/02/h-empeiria-ths-astrikhs-probolhs-kata-thn-orthodoxh-pisth.html ). Βέβαια το κείμενο είναι αυστηρά κατά της Α.Π. αλλά λέει τα πράγματα όπως είναι.

Διάβασα την υπέροχη άποψη του Dr Jekyll Mr Hyde περί του θέματος και συμφωνώ

quote:
Επομένως εμείς ποιον θα ακούσουμε; Αυτόν που μιλάει απο εμπειρία ή αυτόν που μιλάει με βάση διάφορες θεωρίες και ιδέες που υοθέτησε κάποια στιγμή στη ζωή του;
Καλό είναι, να μην ακούσουμε κανέναν απ' τους δύο, γιατί εμείς δε ξέρουμε τι κάνει καθένας, και τι εμπειρίες έχει, και αν είναι "άγγελος" ή "δαίμονας". Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι οι ίδιοι να αποκτήσουμε εμπειρία, και οι ίδιοι να πειραματιστούμε και να μάθουμε, τι ισχύει και τι όχι, τι μας βοηθάει πνευματικά και τι μας αφήνει στάσιμους πνευματικά. Αυτή είναι η γνώμη μου, μπορεί να είναι και λάθος.

όπως και σχεδόν σε όλα όσα έχει σχολιάσει στις τελευταίες καταχωρήσεις.

Ποια είναι η γνώμη σας; Υφίσταται αστρική προβολή με τον νου;

Edited by - DJNA Spirit on 18/05/2012 00:12:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 00:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DJNA Spirit καλώς όρισες στις συζητήσεις μας, θα επιχείρησω να απαντήσω στο ερώτημά σου, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι το κατανοώ.

quote:
Ποια είναι η γνώμη σας; Υφίσταται αστρική προβολή με τον νου;

Κοίταξε, σκέψου το εξής.. ο "αστρικός κόσμος" είναι μέσα μας. Για αυτό και κάποιοι τον αποκαλούνε "εσωτερικό κόσμο".

Επομένως;


Δηλαδή όλοι αυτοί οι κόσμοι αστρικός, αιτιατός κλπ κλπ, υπάρχουν ήδη εδώ, αυτή τη στιγμή.

Αν μπορούσαμε να κάνουμε μια ψυχολογική επανάσταση, να σπάσουμε όλα τα ψυχολογικά πρόσθετα που λειτουργούν σαν αλυσίδες για την αντιληπτική μας ικανότητα, αν μπορούσαμε να ζούμε συνειδητά στο εδώ και στο τώρα και αν λειτουργούσαν πλήρως τα ενεργειά μας κέντρα και η ενέργεια έρεε ελεύθερη προς τα πάνω, τότε θα μπορούσαμε να αντιλαμβανόμαστε όλους αυτούς τους "κόσμους" ταυτόχρονα.
Γιατί οι κόσμοι είναι εδώ.. απλά εμείς δεν είμαστε "εδώ". Είμαστε στην ψυχολογική μας φυλακή, είμαστε στην ψυχολογική κόλαση. Μέσα σε αυτή τη κόλαση, οι δυνατότητές μας είναι περιορισμένες.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 18/05/2012 00:49:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DJNA Spirit
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 14:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση στην δημοσίευσή μου.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι θες να μου πεις και τα λεγόμενά σου με προτρέπουν να αναρτήσω ένα μέρος ενός κειμένου που διάβασα περί αστρικής προβολής και μου κίνησε πολύ το ενδιαφέρον.

quote:
Το αστρικό ταξίδι είναι οι μικρές αποδράσεις της ψυχής στους ανώτερους κόσμους, εκεί που οι δάσκαλοι συνεχώς προσφέρουν μυήσεις και διδασκαλίες.
Έτσι όταν το βιολογικό σώμα αποκοιμηθεί, εκείνη φεύγει για να πάρει μέρος στις διδασκαλίες, φεύγει για να επιστρέψει εκεί που πραγματικά ανήκει. Όσο η γήινη ζωή διαρκεί είναι δεμένη με μια ασημένια χορδή με το υλικό σώμα που λειτουργεί σαν καλώδιο μεταφοράς δεδομένων. Όλες οι αστρικές εμπειρίες διατρέχουν αυτή τη χορδή και αρχειοθετούνται στο ανθρώπινο υποσυνείδητο στο δεξί ημισφαίριο.

Τελικά τι είναι η Α.Π.;, τι είναι το αστρικό σώμα; έχουν απόλυτη σχέση με την ψύχη;

Και αν ναι... όταν συμβαίνει ΑΠ, δηλαδή με τα λεγόμενα και του παραπάνω κειμένου που ανάρτησα και πολλών απόψεων που διάβασα, είναι δυνατόν να μην βιώσουμε όλα αυτά τα στάδια, βουητά, τρέμουλα, αίσθηση αιώρησης, αλλά να συλλέξουμε μόνο την πληροφορία της Α.Π., έστω μέσα από αυτήν την χορδή που περιγράφει το quote μου;

Σχετικά με το:

quote:
Αν μπορούσαμε να κάνουμε μια ψυχολογική επανάσταση, να σπάσουμε όλα τα ψυχολογικά πρόσθετα που λειτουργούν σαν αλυσίδες για την αντιληπτική μας ικανότητα, αν μπορούσαμε να ζούμε συνειδητά στο εδώ και στο τώρα και αν λειτουργούσαν πλήρως τα ενεργειά μας κέντρα και η ενέργεια έρεε ελεύθερη προς τα πάνω, τότε θα μπορούσαμε να αντιλαμβανόμαστε όλους αυτούς τους "κόσμους" ταυτόχρονα.

Έχω βιώσει στην ζωή μου αυτό που περιγράφεις...

Το σίγουρο είναι, όπως είπες και εσύ, πως όλα είναι μέσα μας, όλες οι διαστάσεις και όλα τα σύμπαντα ..... Όπως επίσης η βαθιά πίστη και η προσευχή....

Σαν "ταξιδευτής" εύχομαι σε όλους να βρουν τον σωστό δρόμο, την ψυχική δύναμη καθώς και την ψυχική υγεία για να συνεχίσουν τις αναζητήσεις τους....

Edited by - DJNA Spirit on 18/05/2012 14:53:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 16:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και σήμερα DJNA Spirit
quote:
Τελικά τι είναι η Α.Π.;, τι είναι το αστρικό σώμα; έχουν απόλυτη σχέση με την ψύχη;

Εξαρτάται από το τι ορίζεις ως ψυχή..
Υπάρχει αυτό που λέμε Συνείδηση, και επίσης υπάρχουν τα σώματα. Τα σώματα όμως δεν είναι άφθαρτα. Άφθαρτη όμως, είναι η ελεύθερη συνείδηση - κατα τη δική μου αντίληψη.
quote:
Και αν ναι... όταν συμβαίνει ΑΠ, δηλαδή με τα λεγόμενα και του παραπάνω κειμένου που ανάρτησα και πολλών απόψεων που διάβασα, είναι δυνατόν να μην βιώσουμε όλα αυτά τα στάδια, βουητά, τρέμουλα, αίσθηση αιώρησης,
Ναι, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο "στάνταρ" σχετικά με το τι θα βιώσεις στη διάρκεια μιας αστρικής προβολής..

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 18/05/2012 16:44:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2012, 12:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικά τι είναι η Α.Π.;, τι είναι το αστρικό σώμα; έχουν απόλυτη σχέση με την ψύχη;

Αγαπητέ DJNA Spirit, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Πιστεύω ότι η απάντηση σε αυτήν την ερώτηση σου έχει άμεση σχέση με το πως προσεγγίζει το συγκεκριμένο ζήτημα αυτός ο οποίος θα απαντήσει.
Σύμφωνα με αρκετές εσωτερικές παραδόσεις, δηλαδή, το αστρικό πεδίο σχετίζεται άμεσα με τον κόσμο των συναισθημάτων, των επιθυμιών, των φόβων του ανθρώπου.
Εάν, λοιπόν, ισχύει αυτό, δεν υπάρχει άμεση συσχέτιση με την Ψυχή;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nikos G.
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 15:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθως νεος σε αυτο το forum βρεθηκα στην πορτα σας με χιλιαδες ερωτησεις. Το θεμα Αστρικη προβολη με απασχολει απο τα 18 μου και μπορω να πω οτι αστρικο ταξιδι δεν εχω καταφερει να κανω μεχρι τωρα στα 30 μου. την αληθεια ομως την εχω παραλαβει απο τον οδηγο μου, πακετο με την πληρη συναισθηση της υπαρξης μου. Ποναει αυτο ναι! ειναι στιγμες που θελω να κανω επι τοπου στροφη και να φυγω τρεχοντας απο αυτο το μονοπατι που βαδιζω τα τελευταια χρονια, αλλα τι να κανω που με αποζημειωνει στο μεγιστο most of the times.

Kαι ερχομαι να ρωτησω αγαπητοι συνοδηποροι, εσεις οι οποιοι εχετε βιωσει το νοητο αστρικο ταξιδι ειχατε μετα παραξενες μεταφυσικες εμπειριες?

Με εντυπωσιαζει το γεγονος οτι δεν διαβασα μετα τις εμπειριες σας εντονη εξω-πνευματικη διεγερση, ταση αποδεσμευσης απο την υλη και απομακρηνση απο τα εγκοσμια κοινα ενδιαφεροντα.

Δεν ειμαι ετοιμος ακομα να δω, τωρα απλα χτιζω.
Σας ευχαριστω.

Νικος Γ.

Τα Ενθεογενη σου δινουν το ποτηρι της γνωσης απλοχερα, ΑΔΕΙΟ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 16:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nikos G. καλώσόρισες

quote:
Kαι ερχομαι να ρωτησω αγαπητοι συνοδηποροι, εσεις οι οποιοι εχετε βιωσει το νοητο αστρικο ταξιδι ειχατε μετα παραξενες μεταφυσικες εμπειριες?
Όταν λες νοητό αστρικό ταξίδι, τι εννοείς;
quote:
Με εντυπωσιαζει το γεγονος οτι δεν διαβασα μετα τις εμπειριες σας εντονη εξω-πνευματικη διεγερση, ταση αποδεσμευσης απο την υλη και απομακρηνση απο τα εγκοσμια κοινα ενδιαφεροντα.
Γιατί να υπάρχει κάτι τέτοιο; Ίσως μόνο μεγαλύτερος ενθουσιασμός για τις ώρες του "ύπνου".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 16:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα με την Αστρική προβολή καθώς και οτιδήποτε αυτή συνεπάγεται,είναι ένα θέμα το οποίο κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει με κάθε λεπτομέρεια...το να ζητάς από κάποιον να σου εξηγήσει το ένα και το άλλο και το παράλλο ειναι σαν να του ζητάς να σου εξηγήσει έναν λαβύρινθο..στο τέλος θα χαθείς...εσύ που ρωτάς.,γιατι ο άλλος που σου εξηγεί γνωρίζει τα μονοπάτια..Σίγουρα μπορει να σου πει και να σου επισημάνει κάποια πράγματα αλλά το ''ταξίδι'' πρεπει να το ξεκινήσει κάποιος μόνος του...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DJNA Spirit
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 20:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα για άλλη μια φορά σε όλους τους συνοδοιπόρους.

Dr Jekyll Mr Hyde, καλά τα λές...
Μπορεί όλα να είναι πολύ απλά τελικά.. :)

Dying_Incubus, Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έτσι το βλέπω και εγώ… Από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει τον τρόπο και την οδό της επικοινωνίας….

Nikos G.

quote:
Kαι ερχομαι να ρωτησω αγαπητοι συνοδηποροι, εσεις οι οποιοι εχετε βιωσει το νοητο αστρικο ταξιδι ειχατε μετα παραξενες μεταφυσικες εμπειριες?

Μπορούμε να είμαστε σε άμεση επικοινωνία με την ψυχή μας; Με το υποσυνείδητο μας; Μεγάλες κουβέντες … Καμιά φορά γίνεται όμως….

Η TinaGR έδωσε μια σωστή απάντηση. Κατανοώ όμως τους προβληματισμούς σου. Δεν έχεις και άδικο… Ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου μπορεί να αλλάξει αν η αστρική προβολή είναι σύνηθες φαινόμενο. Θέλει προσοχή.

Όταν ο άνθρωπος συνδέεται συχνά και η αντίληψή του καθώς και οι ικανότητές του ενισχύονται υπάρχει περίπτωση να επέλθουν κάποιες αλλαγές στον χαρακτήρα του, αυτό έχει να κάνει βέβαια με τον κάθε έναν ξεχωριστά. Μάχου υπέρ πίστεως ….

Τώρα για μεταφυσικές εμπειρίες τι να σου πω… Προσοχή στις πύλες, από πίσω κρύβονται διάφορα…

Εστιάζουμε στο ταξίδι ή στην συμπαντική μας ικανότητα;

Edited by - DJNA Spirit on 07/06/2012 20:46:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 22:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το θεμα με την Αστρική προβολή καθώς και οτιδήποτε αυτή συνεπάγεται,είναι ένα θέμα το οποίο κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει με κάθε λεπτομέρεια...το να ζητάς από κάποιον να σου εξηγήσει το ένα και το άλλο και το παράλλο ειναι σαν να του ζητάς να σου εξηγήσει έναν λαβύρινθο..στο τέλος θα χαθείς...εσύ που ρωτάς.,γιατι ο άλλος που σου εξηγεί γνωρίζει τα μονοπάτια..Σίγουρα μπορει να σου πει και να σου επισημάνει κάποια πράγματα αλλά το ''ταξίδι'' πρεπει να το ξεκινήσει κάποιος μόνος του...
Σωστά.. το ίδιο πράγμα θα το διατύπωνα και πιο απλά. Μπορείς να εξηγήσεις σε κάποιον την γεύση της φράουλας;

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde, καλά τα λές...
Μπορεί όλα να είναι πολύ απλά τελικά.. :)
Όταν μιλάμε θεωρητικά, τα πράγματα γίνονται περίπλοκα. Όταν μιλάμε πρακτικά, τα πράγματα είναι πολύ (πιο) απλά

quote:
Μπορούμε να είμαστε σε άμεση επικοινωνία με την ψυχή μας;

Τι είναι επικοινωνία με την ψυχή; Μπορείς να μου δώσεις ένα παράδειγμα τι εννοείς;
quote:
Με το υποσυνείδητο μας;

Τι είναι το υποσυνείδητο;
quote:
Εστιάζουμε στο ταξίδι ή στην συμπαντική μας ικανότητα;
Τι είναι η συμπαντική ικανότητα; Για ποιο ταξίδι μιλάμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 00:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η επιστήμη έβαλε πάλι μπρός τους μηχανισμούς σκοταδισμού...!!!

http://www.katohika.gr/2012/06/blog-post_6556.html

Αλήθεια τι θέλουν πάλι να μας πείσουν?
Οτι δεν υπάρχει το επέκεινα?

Μήπως φοβούνται την αφύπνιση?

Με ποιά κριτήρια αποφασίζουν αυτοί οι κύριοι γιατροί της ψυχής,τι είναι ψυχή και τι υπάρχει σε άλλες διαστάσεις?

Ακου παιχνίδια μυαλού!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 00:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχεις δικιο Νικ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 00:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνω που τα λέγαμε από κεί...ε,η επιστήμη ρίχνει φώς σε μαύρες τρύπες,δεν ξεγλιστρά τίποτα ή σχεδόν τίποτα απ'το χώρο και το χρόνο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 22:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους εδω , εύχομαι να είστε όλοι καλά και να είμαστε και στο μέλλον παρά τα όσα λένε πολλοί για προβλέψεις και πολέμους.
Λοιπόν ίσως θυμάστε ποιος είμαι και τι λέω για όλο αυτό το καλά στημένο παιχνιδάκι που παίζετε εδω μέσα με εμάς σαν πιόνια.
Λοιπόν μαζεύω τις δυνάμεις μου για να σας ξαναπώ αυτά που είπα και παλιότερα. ΕΑΝ φίλε μου εσύ που με διαβάζεις πιστεύεις ότι ο ΧΡΙΣΤΟΣ υπήρξε πραγματικά και είπε αυτά που είπε , ΑΠΛΑ δεν χρειάζεται να κάνεις καμία ΜΑ ΚΑΜΙΑ αστρική προβολή η την οποιαδήποτε προσπάθεια για κάτι τέτοιο (δεν λέω ότι δεν υφίσταται σαν φυσικός μηχανισμός-σαν φυσική ιδιότητα-ικανότητα του εγκέφαλου μας) , ΑΛΛΑ γιατί να παίζουμε με κάτι τέτοια κολπάκια ΕΑΝ πιστεύουμε ότι κάποιος ( Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ) τα κατάφερε να ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ την πόρτα για εμάς και μας την προσφέρει ώστε ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ (ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ) ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ να μπορέσουμε να την περάσουμε και να εισέρθουμε στην μετά ζωή?
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ ? Απλός και κατανοητός λοιπόν.
ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΤΡΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ , ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΖΕΙΤΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ.
Τώρα αν μου πεις ότι δεν έζησε ποτέ κάποιος τέτοιος φωτισμένος άνθρωπος (φωτισμένος από τους τρεις μάγους να εξηγούμαστε!) και ότι αυτά είναι μια ιστορία επινοημένη από κάποιους που μας θέλουν πιόνια και δεν θέλουν ποτέ μα ποτέ να αναστηθούμε (μέσω αυτής της αστρικής προβολής και της γνώσης που συνεπάγεται) , τότε τι να πω , μάλλον είμαι και εγώ στην παγίδα ?
Λοιπόν μπορώ να έχω μια απάντηση κύριοι-κύριοι (ΜΠΑΛΑΝΟΙ) εδω μέσα σε αυτό ???
Καλή μας συνέχεια………..


Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 23:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια και ζαμάνια cody30!

Καιρό έχουμε να σε δούμε απ'τα μέρη μας. Έφερες θυμήσεις του παρελθόντος!

quote:
ΑΛΛΑ γιατί να παίζουμε με κάτι τέτοια κολπάκια ΕΑΝ πιστεύουμε ότι κάποιος ( Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ) τα κατάφερε να ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ την πόρτα για εμάς και μας την προσφέρει ώστε ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ (ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ) ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ να μπορέσουμε να την περάσουμε και να εισέρθουμε στην μετά ζωή?
Αν και η αστρική προβολή είναι θέμα άσχετο με το αν πιστεύει ή όχι κάποιος στον Χριστό, θα σου απαντήσω σχετικά με αυτό που αναφέρεις με σύντομο τρόπο: Η πίστη είναι για τους πιστούς. Κάποιοι είναι ικανοποιημένοι με την πίστη, καλώς, κανένα πρόβλημα. Εγω, σαν άτομο, θέλω να γνωρίζω, όχι μόνο να πιστεύω. Αυτό είναι όλο.

Απο κει και πέρα ο καθένας έχει τους δικούς του λόγους που μπορεί να ασχολείται με το ζήτημα της Α.Π., ο δικός μου έχει να κάνει με την γνώση.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 12/06/2012 23:17:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 00:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ .......ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ !!!!!!!
ΕΓΩ ΘΕΛΩ - ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ !!!!!! - "ΕΓΩ" - "ΘΕΛΩ" (ΠΟΛΥ ΚΑΛΩ ΑΥΤΟ).
Κακό είναι ??? Άραγε ??? Αναλογιστείτε τώρα όσοι μας διαβάζετε εδω και καταλάβετε τι σημαίνει ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ !!!Και το όσοι πιστεύουν , λες και μίλησα εγώ για πίστη στο ΧΡΙΣΤΟ!
Καλά το ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ που είπες τα λέει ΟΛΑ φίλε μου.
Αλλά να το δείτε ΟΛΟΙ για να καταλάβετε , να υποψιαστείτε τι γίνετε και να αναλογιστείτε τι ίσως σημαίνει το άνοιγμα της Πανδώρας.

Αυτά που έχω πει τα έχω πει , ψάξτε τα όλοι που μαγεύεστε από την αίσθηση της ανακάλυψης του αγνώστου και διαβάστε τα.
Καλή συνέχεια.


Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 09:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε αυτον τον κοσμο υπαρχει η ελευθερη βουληση..Καποιοι ψαχνουν και τρωνε τα μουτρα τους,καποιοι παλι ψαχνουν και μαθαινουν πολλα και χρησιμα πραγματα ή μαλλον ανακαλυπτουν...
Υπάρχουν κάποια άτομα,ιδιαιτερα θα ελεγα,που κάνουν Α.Π χωρις να το θελουν,χωρις να γνώριζαν ποτε τι ειναι αυτο και που αποσκοπει..Σίγουρα ομως για να ''επιλεχθουν'',υπαρχει κάποιος απώτερος σκοπός που κανένας cody30,καμια ΤinaGR δεν μπορει να γνωρίζει..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 10:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σίγουρα ομως για να ''επιλεχθουν'',υπαρχει κάποιος απώτερος σκοπός που κανένας cody30,καμια ΤinaGR δεν μπορει να γνωρίζει..
Δεν νομίζω οτι "επιλέγονται" απο κανέναν αυτοί που καταλάθος συνειδητοποιούνται στο αστρικό ούτε οτι υπάρχει (ντε και καλά) κάποιος απώτερος σκοπός σε αυτό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2012, 12:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ντοτορο
Δεν νομίζω οτι "επιλέγονται" απο κανέναν αυτοί που καταλάθος συνειδητοποιούνται στο αστρικό ούτε οτι υπάρχει (ντε και καλά) κάποιος απώτερος σκοπός σε αυτό..


Ντοτόρο,μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά,για αυτο.

Αν υποθέσουμε την ύπαρξη ανώτερου πολιτισμού,που έχει εξελίξει την πνευματική του διάσταση,η αστρική προβολή [αστρικό ταξίδι,το σωστό],θα ήταν ένας πρώτης τάξης τρόπος επικοινωνίας,ειδικά άν ο πολιτισμός αυτός ευρίσκεται σε τεράστιες αποστάσεις,όπου τα φυσικά αντικείμενα αδυνατουν,τα ταξιδεύσουν!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy