ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω screensavers;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Optimouse
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 11:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Optimouse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα εδώ http://esoterica.gr/forums/forum.asp?FORUM_ID=2 είχε κάποια screensavers που θέλω να κατεβάσω αλλά όλα μου βγάζουν "The page cannot be displayed because an internal server error has occurred.". Ειδικά θέλω το ufo & aliens. Μήπως μπορώ να τα κατεβάσω κάπου αλλού;

I don't exist.

Edited by - Optimouse on 25/04/2011 11:38:31

Edited by - Optimouse on 25/04/2011 11:38:51

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2011, 20:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει περιπτωση να διαγραφησαν απο το αρχικο url που υπηρχαν...κανε μια δοκιμη στο google μηπως και βρεις κατι αντιστοιχο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 23:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή Optimouse, μας συγχωρείς για την τεράστια αυτή καθυστέρηση απάντησης από πλευράς μας, όμως ο "δαίμων της επικοινωνίας" έδρασε... με άλλα λόγια κάποιο κενό συννενόησης μας έκανε να πιστέψουμε(όσους μπορούσαμε να ασχοληθούμε με το ζήτημα) πως είχε ήδη διευθετηθεί!

Έστω κι έτσι όμως, σου απαντώ έτσι ώστε να διαβάσουν το μήνυμα και όσοι άλλοι φίλοι/ες αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα.

Όντως κάποιες από τις προσφορές -βασικά τα αρχεία screensaver- που φιλοξενούνται στον χώρο !! ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ - Downloads, Screensavers κ.ά. !! παρουσίαζαν το πρόβλημα που αναφέρεις με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατόν το κατέβασμά τους.

Δεν το είχαμε αντιληφθεί και σε ευχαριστούμε που μας το επεσήμανες. Αυτή η δυσχέρεια όπως βρήκα οφείλονταν στο ότι κάποια ρύθμιση ασφάλειας για τον δικτυακό μας τόπο επηρέαζε ειδικά τον συγκεκριμένο τύπου αρχείου.

Διόρθωσα εντέλει το πρόβλημα και τώρα πλέον τα screensavers είναι και πάλι διαθέσιμα σε όποιον τα αναζητούσε!

Μάλιστα σκεφτόμαστε, επ'ευκαιρίας του συμβάντος, μήπως φτιάξουμε και τίποτα καινούργιο για να ανανεώσουμε την "αποθήκη" των προσφορών: screensavers, αρχεία παρουσιάσεων, πολυμεσικές εφαρμογές κ.ο.κ.

Είδα Optimouse, από το προφίλ σου ότι ασχολείσαι και με την Demoscene ("μορφή ψηφιακής τέχνης με τη μορφή οπτικο-ακουστικών παρουσιάσεων δημιουργημένων σε υπολογιστές"). Πάρα πολύ ενδιαφέρον! Συμμετέχεις σε κάποια ομάδα;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Optimouse
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 00:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Optimouse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ για την διόρθωση των link. Πάω να κατεβάσω :)

quote:

Είδα Optimouse, από το προφίλ σου ότι ασχολείσαι και με την Demoscene ("μορφή ψηφιακής τέχνης με τη μορφή οπτικο-ακουστικών παρουσιάσεων δημιουργημένων σε υπολογιστές"). Πάρα πολύ ενδιαφέρον! Συμμετέχεις σε κάποια ομάδα;

Χάρηκα που ρώτησες και γνωρίζεις ήδη για την ύπαρξη αυτής της ενασχόλησης. Γενικότερα σε ελάχιστο κόσμο είναι γνωστή η demoscene και συνήθως χρειάζεται αρκετές επεξηγήσεις σχετικά με τι ασχολούμαι στον ελεύθερο μου χρόνο. Η συμμετοχή μου είναι αρκετά μεγάλη από το παρελθόν με διάφορα intros ή demos σε πολλές πλατφόρμες, από PC μέχρι φορητές κονσόλες και 8bit υπολογιστές. http://pouet.net/lists.php?which=8

Θεωρητικά είμαι μέλος σε διάφορα ελληνικά groups (nasty bugs, mindlapse, dirty minds (στον Amstrad CPC))) και ξένα groups (Αnubis (στον C64)) που τα περισσότερα (εξαίρεση οι dirty minds) είναι "νεκρά", δηλαδή μάλλον εγώ μόνο έχω μείνει που βρίσκω μερικές φορές την όρεξη και ασχολούμαι. Η ελληνική σκηνή είναι λίγο ανύπαρκτη αυτές τις μέρες εκτός από τις δικές μου solo προσπάθειες και τους γνωστούς πλέον ASD στον χώρο.

Βέβαια τελευταία επειδή έχουν περάσει τόσα χρόνια και ίσως μου είναι πιο δύσκολο να αφιερώσω χρόνο σε αυτό το χόμπυ μόνος μου, η ενασχόληση μου έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα και συνεχίζω σαν παρατηρητής των εξελίξεων έως ότου να αποκτήσω ξανά την όρεξη για democoding.

I don't exist.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 07:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
me... don't exist either! Το γράφει και η ψηφ. υπογραφή!

Προφανώς στη σελίδα-directory του Pouet.net που παραπέμπεις υπάρχουν δείγματα της δουλειάς σου/σας.
Θα τα δω!

Ευχαριστούμε για την παραπομπή!
Να προτείνω κι εγώ με τη σειρά μου, όσους ενδιαφερόμενους να περιηγηθούν στο συγκεκριμένο διαδικτυακό χώρο -θρυλικό σχεδόν- καθώς και στον "μητρικό" scene.org και να κατεβάσουν διάφορα demos, intros, animations, εικόνες κ.ο.κ. να τα δουν στον υπολογιστή τους.

Κάποια είναι πραγματικά πανδαισία, εικόνας (κυρίως) και ήχου!

Μήπως εντέλει να κάναμε και ένα "αφιέρωμα" κάποια στιγμή;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Optimouse
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 13:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Optimouse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προφανώς στη σελίδα-directory του Pouet.net που παραπέμπεις υπάρχουν δείγματα της δουλειάς σου/σας.
Θα τα δω!

Ναι, μην σε τρομάζει ο αριθμός :)

quote:

Μήπως εντέλει να κάναμε και ένα "αφιέρωμα" κάποια στιγμή;

Χμμ ναι, γιατί όχι;
Βέβαια δεν ξέρω άμα κολλάει με όλα τα παράξενα θέματα του esoterica. Αν και είναι ένα αρκετά παράξενο χόμπυ :)

I don't exist.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 21:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πανδαισία είναι πολύ λίγο…
Έτσι και ξεκινήσεις και το ψάχνεις (scene.org) δεν μπορείς να ξεκολλήσεις με τίποτα.
Η δημιουργικότητα και η φαντασία που υπάρχει μέσα σε αυτές τις οπτικό – ακουστικές παραστάσεις είναι απίστευτες …

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy