ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Προσωπική εμπειρία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Flora T.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 16:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flora T.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους,
έχω να δηλώσω ότι είμαι καινούρια στο φόρουμ και έψαχνα αρκετό καιρό μια τέτοια σελίδα όπου και άλλοι ανθρωποι θα έχουν βιώσει ή ακούσει για μεταφυσικά πράγματα. Έψαξα να βρώ για παρόμοια θέματα και συζητήσεις αλλά δεν νομίζω να είναι κάποιο το ίδιο με αυτό που θα γράψω.Λοιπόν, έγινε πριν από 2 χρόνια αρχές Ιουλίου, αν θυμάμαι καλά, στο σπίτι μου. Εγώ κοιμόμουν το βράδυ μέχρι που χτύπησε το ξυπνητήρι των γωνιών μου και ξύπνησε και εμένα κατά τις 5 το πρωί, κοιτάω την ώρα και λέω θα ξανακοιμηθώ. Ώσπου ξαφνικά βρίσκω τον εαυτό μου να κάθεται στο κρεβάτι (στάση του σώματος καθιστή όχι ξαπλωμένη) και από τα 4 παράθυρα που έχω στο δωμάτιο μου (ο ενας τοίχος είναι μόνο παραθυρα) έχει μπει φως, λες και κάποιος άναψε προβολέα (μένω σε πολυκατοικία και πίσω απο το σπίτι μου υπάρχει ενα εγκατελελημένο στρατόπεδο) και σαν να μην φτάνουν όλα αυτά ακούω και κάποιον να μου μίλαει! Δεν θυμάμαι τι μου είπε γιατί η γλώσσα του δεν έμοιαζε ανθρώπινη και η φωνή του ήταν αντρική και μάλιστα βαρύτονη , δεν έμοιαζε να μιλάει από στόμα αλλά να περνάει μέσα από κάποιο μηχάνημα .... Διάρκεια εικόνας και ήχου 2 δευτερόλεπτα... σηκώθηκα από το κρεβάτι και έτρεξα στο σαλόνι άρχισα να τσιρίζω να φωνάζω να κλαίω κοίταξα προς την πλεύρα του δωματίου μου και το φως ήταν ακόμη εκεί, οι γονείς μου να προσπαθούν να με ηρεμίσουν και εγώ να φύγω από το σπίτι ήθελα. όταν ηρέμισα και τους είπα τι είδα μου είπαν ότι βρισκόμουν σε μία κατασταση όπου δεν ήμουν ξύπνια ούτε όμως κοιμόμουν, σε κατάσταση που ο εγκέφαλος προσπαθεί να ξυπνήσει και μάλλον έτσι εξηγείται οτι είδα και άκουσα αυτήν την φωνή. Έχω να πω πως εκείνη την περίοδο νόμιζα πως ήμουν τρελή , πως κάποιος γιατρός πρεπεί να με κοιτάξει ή κάποιος παπάς... και μετά αναρωτιόμουν αν αυτό που είδα ήταν εξωγήινος ή φάντασμα... Μπορεί καποιος να μου λύσει την απορία αυτή ; Είμαι σίγουρη πως δεν κοιμόμουν...κακό αυτό...

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτο που είδα? έχει ζήσει κάποιος άλλο κάτι παρόμοιο?

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 21:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηπως.... απλως.... να ηταν... ενα κακο ονειρο...;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flora T.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 21:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flora T.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμμ... στον ξύπνιο μου το είδα. Οκ υποθέτοντας λοιπόν ότι ήταν όνειρο γιατί με κυνηγάει συνεχώς? Και τι εννοώ... μέτα από ένα χρόνο έτυχε να δω μια ταινία τρόμου (σαν ντοκιμαντερ ήταν) "Επαφή τετάρτου τύπου" ονομάζεται "the fourth kind" που εξηγεί περιπτώσεις ανθρώπων που βρέθηκαν στην ίδια κατάσταση. Η ταινία έχει να κάνει με εξωγηίνους. Και φέτος έπεσε στα χέρια μου ένα cd από μια rock μπαντα (progressive-space), που ονομάζονται Eloy , το cd Floating το τραγουδι the light from deep darkness (1974)όπου στους στίχους ο τραγουδιστής περιγράφει την προσωπική του εμπειρία, η όποια είναι ίδια με την δική μου.

http://www.youtube.com/watch?v=4dXk_15cuTU
οι στίχοι του τραγουδιού βρίσκονται στην περιγραφή.

Μήπως γίνομαι υπερβολική? ε? Εκει που παω να ξεχάσω πάντα κάτι εμφανίζεται και μου έρχεται στην μνήμη το ίδιο γεγονός...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 21:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Edited by - Narkissa555 on 01/06/2011 21:58:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 22:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Flora T.

Μην ανησυχείς και μη φοβάσαι τίποτα.
Αν πρόκειται για εξωγήινους,οτι και να κάνεις
αν σε θέλουν θα σε βρούν.
Αν πρόκειται για brain games ενας λόγος παραπάνω να
το ξεχάσεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 01:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

I came here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum η απαντηση της ανθρωποτητας σε εξωγηινους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 18:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Flora T.
Εγω θελω να σου κανω μια ερωτηση!!Γενικα με τους εξωγηινους,τα ΑΤΙΑ κτλ εχεις μια ελξη σε ελκυει αυτο το θεμα δηλαδη απο παντα?Υπαρχει λογος που κανω την ερωτηση!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flora T.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 10:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flora T.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από πάντα? όχι εγώ πιστεύω πως δεν πίστευα ποτέ ότι υπάρχουν εξωγήινοι :P τώρα ξέρω ότι κάτι υπάρχει αλλά δεν ξέρω αν ειναι εξωγήινος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτά παθαίνει όποιος τη νύχτα παρατηρεί!!
Παράξενα πράγματα πετούν, περίεργα όντα περιπλανούνται!!!
Ειδικά τώρα τις ανοιξιάτικες νύχτες!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 20:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oχι ουρανόστρατε δράκε μου.
Απλά κάποιοι αέρηδες φυσούν και με ζμπρώχουν πρός τα δώθε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 20:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και γμτ ....Γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 20:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχος? Γιός του Μαχάονα ή ο συγγραφέας του ``εγχειριδίου αρμονικής``?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 21:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι μηχανεύτηκε το...άρρωστο μυαλό!!!!

Καλά εσυ Ζιπ χρειάζεσαι πέρα απο τις μπανάνες και ενισχυτικά
τσιπ νοημοσύνης!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy