ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ΚΟΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ - ΝΤΡΟΠΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 07:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δηλαδη...
ενα θεμα σοκ!

καταρχας, κυριε Admin
θα ηθελα να σας συγχαρω για αυτη σας την πρωτοβουλια!
αν και εχω μια μικρη ανασφαλεια...νιωθω οτι γραφοντας εδω ξεγυμνωνομαι κατα καποιον τροπο!

προκειμενου ομως να το δω πιο χαλαρα, θελω ν ανοιξω σε αυτο το φορουμ ενα θεμα που μπορει να φαινεται αρχικα καπως "καφρικο", αλλα πιστευω οτι μπορει να οδηγησει καπου...μπορει στο να βλεπουμε αυτα που ακολουθουν πιο χαλαρα!

το θεμα λοιπον που θετω προς συζητηση τιτλοφορειται

ΝΤΡΟΠΕΣ ΜΑΣ!

ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
ΠΡΑΞΕΙΣ, ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ, ΑΛΛΟΚΟΤΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΑΣ...

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ Η ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΜΕ, ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ

για να δωσω ενα παραδειγμα:

ο φιλος Χ φοραει το παντελονι του πολυ ψηλοκαβαλο -μεχρι το στομαχι. Ξερει οτι αυτο πιθανοτατα θα ενοχλουσε μια γυναικα -αν το εβλεπε- αλλα το κανει γιατι ετσι εχει συνηθησει και γιατι νιωθει... καλλημενη τη μεση του. σε ερωτηση, για το τι θα εκανε αν μια γυναικα τον εβλεπε ετσι, απαντησε οτι οταν βγαινει ραντεβου προσπαθει να μην το κανει, εξαλλου για αυτο το λογο φοραει απο πανω μακρια μπλουζακια που κρυβουν τη μεση του...

το δικο μου κολλημα -χεχεχε- θα περιμενω ν ακουσω τα δικα σας για να το ξεφουρνισω...
(ετσι δινω το κακο παραδειγμα!!!)

λιλιθ -η πρωτη γυναικα

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 15:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λίλιθ, κατά την γνώμη μου το Θέμα που άνοιξες, σχετίζεται με την ευρύτερη Θεματολογία του Τόπου ESOTERICA.gr (Ψυχολογία γαρ και ενδοσκόπηση) οπότε, εάν φυσικά συμφωνείς κι εσύ, θα πρέπει να μεταφερθεί στο Forum "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.".

Μάλλον θα χρειαστεί κάποιος χρόνος μέχρι να συνηθίσουμε τη σκοπιμότητα αυτού του καινούργιου χώρου Συζήτησης και να δούμε τι είδους θέματα ταιριάζουν να ανοίγονται εδώ και τι όχι.

Ως γενική αρχική κατηγοριοποίηση βέβαια το Forum "Μεταξύ τύρου και αχλαδιού" φιλοξενεί Συζητήσεις, γενικώς "χαλαρωτικές", που αναφέρονται σε ζητήματα άσχετα με την Θεματολογία του Τόπου όπως Γηπεδικά, Πολιτικά(χωρίς εσωτεριστικό/μεταφυσικό προσανατολισμό), Μαγειρικής(;;), για τα αυτοκίνητα, τις μοτοσυκλέτες, την μόδα κ.ό.κ.

Τα θέματα αυτά θα αρχειοθετούνται με την πάροδο ενός μηνός!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 15:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Κυριε Admin Μου!
σκοπιμα το ανοιξα εδω το θεμα!

ηθελα να περάσω ενα μηνυμα:
η οποιαδηποτε σοβαρη η οχι ενασχοληση στη ζωη του ανθρωπου, εχει καποιο λογο υπαρξης.

αυτος που οταν ηταν μικρος μαζευε γραμματοσημα, σημερα τρεχει στα γηπεδα και αυριο μπορει να γινει φανατικος αναγνωστης και κυρηκας της αγιας γραφης...
το κοινο σημειο ειναι ενα:
ειναι οπαδος, ανοικει και πιστευει σε μια ομαδα,
ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΣ

επισης, υπαρχει και αλλος ενας λογος που ανοιξα αυτο το θεμα εδω.
φανταζομαι το θεμα να εχει το χαρακτηρα του εφημερου, του προχειρου... θα μου αρεσε εμεις που θα γραφουμε να μην νιωθουμε οτι κανουμε "καταθεση σκεψης, χαρακτηρα, προσωπικοτητας..."
θα ενιωθα καλυτερα να γινει αυτο το θεμα μια χαλαρη συζητηση, και οσο το δυνατον λιγοτερο κατι το ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΗΜΟ

delighted by U


λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 16:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αγαπητή λίλιθ αυτό το καινούργιο Forum που δημιουργήσαμε φτιάχτηκε για να φιλοξενεί Θέματα άσχετα με την Θεματολογία του Τόπου και το συγκεκριμένο δεν είναι.

Ζητώ συγνώμη που τα επαναλαμβάνω αυτά αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα υπάρξουν παρανοήσεις που θα καταστήσουν το Forum αυτό "άχρηστο" όσον αφορά την σκοπιμότητά του...

Το θέμα που άνοιξες είναι σοβαρό αλλά δεν υπάρχει και λόγος να μην είναι κάποιος χαλαρός και να αισθάνεται άσχημα με το να συμμετάσχει σε αυτό όταν βρίσκεται στο Forum "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.". Σκέψου πως το συγκεκριμένο καινούργιο Forum, εφόσον είναι προδιαγεγραμμένο να φιλοξενεί πολύ μικρό αριθμό Συζητήσεων θα το προβάλει πολύ πιο έντονα από αυτό που προτείνω.

Μπορείς να θέσεις έναν όρο, π.χ. να κλειδωθεί το θέμα μετά την πάροδο ενός μηνός, και έτσι, όπως και να έχει θα φύγει από την "επικαιρότητα" σύντομα...

Σε παρακαλώ ξανασκέψου και ξαναδιάβασε αυτά που αφορούν το Θέμα και το συγκεκριμένο Forum "Μεταξύ τύρου και αχλαδιού" και αν πιστεύεις ότι θέλεις τελικά να γίνει η Συζήτηση τότε να το μεταφέρουμε στο "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.", ειδάλως θα πρέπει να κλειδωθεί.

Ελπίζω να με συγχωρείς...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 16:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αχ Κυριε Αdmin...

εχετε εναν τοσο ωραιο τροπο να τα λετε, που κανεις δε μπορει να σας χαλασει χατηρι!

ας γινει λοιπον το θελημα σας

ευγενικα

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 17:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία σου!

Είσαι μία πολύ γλυκιά... λίλιθ !

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 23:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ Κυριε Admin...
ξερετε πραγματικα να κανετε τα μελη του εσωτερικα να νιωθουν τοσο ομορφα!
με εχετε καταπληξει!

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 23:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EEEEEEEE......ΣΕΜΝΑ......

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 05:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω που τιμησες το τραπεζι μας, τιγρακι

(αν και λιγοφαγος!!!)

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 08:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά ντρέπομαι που θα το πω αυτό λίλιθ...

αλλά πιστεύω ότι ο Admin έιχε απόλυτο δίκιο στην παρέμβασή του. Οι ντροπές είναι ένα θέμα ψυχολογικό, η συνειδητοποίηση των ντροπών μας και η προσπάθεια να τις ξεπεράσουμε αλλά και να τις ερμηνεύσομε θα μπορούσε να είναι και αρκετά εσωτεριστική, άρα ταιριάζει περισσότερο στα γενικά φόρουμς, παρά στο φόρουμ "τιμωρία με το ένα πόδι στον τοίχο"...μεταφορικά μιλάω βέβαια.

Θα επανέλθω δρυμίτερη με κάποια από τις ντροπές μου.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 10:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε όχι !!!
Ε όχι !!!

Λοιπόν ναι !
Έχω μια ροπή να ειρωνεύομαι και να σατιρίζω ( όχι όχι δεν είμαι σάτυρος Μάρα ), όταν ο άλλος δείχνει σημάδια βλακείας.
Μα ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω αν ο άλλος είναι Βλαξ ;
Μπα μάλλον όταν η απάντηση δεν ταιριάζει στην συζήτηση και αυτό γίνετε κατά συρροή τότε εγώ απαντώ επιθετικά, ειρωνικά και με μαύρο χιούμορ, με σκοπό να καταδείξω το λάθος.
Με ενοχλεί η λάσπη και το ψέμα και αντιδρώ.
Πολλές φορές σατιρίζω τον εαυτό μου για βλακείες που κάνω ή για ατέλειες που έχω.
Π.Χ. Τα μαλλιά μου είναι ηρωικά γιατί προτιμούν την αυτοκτονία παρά την ατίμωση να γίνουν άσπρα !

Υ.Γ. Έχω ελπίδες γιατρέ μου ;


O Αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 11:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμμ....
Doctor Old tiger is speaking....
quote:
Τα μαλλιά μου είναι ηρωικά γιατί προτιμούν την αυτοκτονία παρά την ατίμωση να γίνουν άσπρα !

Υ.Γ. Έχω ελπίδες γιατρέ μου ;


Σύμφωνα με τα συμπτώματα που αναφέρετε ασθενή μου ΡΑΜΟΓΛΟΥ, είναι φανερό ότι πάσχετε από οξεία ή χρονεία (δεν κατέστη δυνατό να διευκρινθεί από αυτά που αναφέρετε) πεφτομαλλίτιδα!!!!
Δεν ξέρω εάν αυτό οφείλεται σε εξωγενείς ή εσωγενείς παράγοντες, είναι κάτι που πρέπει να εξετάσουμε, γι'αυτό θα σας συμβούλευα να περάσετε από το ιατρείο μου.
Επειδή η Ιατρική είναι ένα λειτούργημα και ως τέτοια την αντιμετωπίζω, για την επίσκεψη χρεώνω απλά ένα συμβολικό και ευτελές ποσό, της τάξης των.......10.000 €
Ετσι με αυτό τον τρόπο επιτυγχάνω διπλά αποτελέσματα.
Από την μία...πλουτίζω κατά το ανωτέρω ποσό...
και από την άλλη, θα σας πέσουν και τα λίγα μαλλιά που θα έχουν απομείνει....
Ετσι θα απαλλαγείτε μία και καλή, εκτός από τις εναπομείναντες τρίχες σας....και από τις τύψεις σας.
Σε αυτό το σημείο θα έχει ολοκληρωθεί η θεραπευτική αγωγή σας...
και θα είστε έτοιμος για την επανένταξή σας στην κοινωνία...

ΚΑΙ Ο ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ....

Υ.Γ. Εκτός των ιατρικών υπηρεσιών που παρέχω...εμπορεύομαι και γυαλιστικά.
Το εν λόγω γυαλιστικό έχει διτή χρήση...χρησιμεύει και για το γυάλισμα της κεφαλής σας...αλλά και για το γυάλισμα του κότερου του οποίου έχετε.


Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...

Edited by - old tiger on 27/03/2003 11:35:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 23:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)GIATH ARAGE OLES H GINEKES POU PERASAN APO THN ZWH MOU ME APOKALOUSAN
APOLONA???
2)GIATH OLOI MOU OI FILOI ME APOKALOUN ARISTOTELH??
3)GIATH ARAGE NA EIMAI TOSO ROMALEOS OSO KAI O HRAKLHS??
4)GIATH NA ESTHANOME IKTO GIA OLOUS TOUS ANDRES OTAN VGENW GHMNOS STHN
PARALIA??
5)GIATH ARAGE???

EAN HTAN ALITHIA OLA AYTA,MALON DEN THAMOUNA EDO AYTHN THN STIGMH.....

TI NA PROTOPW.....

1.000.0000,002 COMPLEX KAI ELATOMATA

AYTOS EINAI O EXEMBROTOS


****TOULAXISTON EGW EXW MALIA!!!!!!!

****ALA DEN EXW KOTERO


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 23:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EXEMBROTE !!!!

Α βρε ΕΛΛΗΝΑ.... ΜΕΓΑΛΕ!!!!


ΜΑΛΙΑ Η ΑΜΑΛΙΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 07:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα Όχι.

Μου είπε….

Πως θα πήγαινε με τον πρώτο που θα συναντούσε στο δρόμο
Πως δεν πήγαινε να δει τη γιαγιά της καθε Σάββατο ….
Πως με έβλεπε στον ύπνο της,
Πως με έβλεπε στον ξύπνιο της,
Πως με έβλεπε στην φαντασία της,

Τελικά …. έκανα ερωτά…. μαζί της!

…ήταν η γυναίκα ενός φίλου…

Τώρα, μη βιασθείτε να συμπεράνετε πως ένοιωσα ντροπή για την πράξη…Μου άρεσε, και πολύ...
Ούτε γιατί κάποιοι καλοθελητές του το είπαν…(πείρα όλο το φταίξιμο επάνω μου.. πως της κόλλησα εγώ…ενώ αυτή φέρθηκε άψογα…)

Ντρέπομαι μόνο, γιατί την συνάντησα άλλη μια φορά εντελώς τυχαία…

ξανα ειπα Όχι(με το στομα)... ενω μέσα μου έλεγα… ΝΑΙ!ΝΑΙ!!ΝΑΙ!!!

Αχ θεουλη.... αυτα τα μηλα... στο στομαχι μας καθονται!

Αραγες, η μοιχεια με τη σκεψη/μυαλο, σε τι να διαφερει απο αυτη με το σωμα????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 01:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να προσπαθησετε να πεισετε την Αμαλια να σας πει για τις οδοντογλυφιδες!!!

(Αμαλιτσα, μην ανησυχεις, δε λεω τιποτε αλλο!)

ναααα βγαλω και τα δικα μου απλυτα στη φορα!

ημουνα μικρουλα και πηγαινα σχολειο στη πρωτη η στη δευτερα. ηταν τοτε η εποχη που φοραγαμε ποδιτσες, και η μαμα μου απο μεσα απο την ποδια μου εβαζε ενα φανελακι, η μπλουζακι και φουστιτσα. λοιπον, οταν καθομουνα στο θρανιο, απο τις κινησεις που εκανα -(κυρια! κυρια! να πω? να πω?)- μου σηκωνοτανε η μπλουζιτσα μεχρι τη μεση και με ενοχλουσε. ε, τι να κανα! παιδακι αθωο ημουνα, βρηκα τη λύση του προβληματος μου ευκολα! πισω απο το θρανιο που καθομουνα, σιγα-σιγα στα κλεφτα εβαζα το χερακι μου μεσα απο την ποδια, κατω απο τη φουστα και τραβαγα το μπλουζακι και το ισιωνα να κατεβει χαμηλα-χαμηλα να μην με ενοχλει.

μετα απο λιγο καιρο φωναζει η δασκαλα τη μαμα μου. πολυ εμπιστευτικα της κρουει τον κωδονα του κινδυνου!

"κυρια Χ μου, -της λεει- το παιδακι σας εχει ενα ασχημο και χμμμ... μαλλον πονηρο συνηθειο, να το μαζεψετε! ποιος ξερει πως θα καταληξει οταν μεγαλωσει, οταν κανει τετοια ανεπιτρεπτα πραγματα μεσα στο σοβαρο μας σχολειο, αναμεσα στα αλλα παιδακια που θα το βλεπουν και θα παραδειγματιζονται ασχημα!

ετσι, εκεινη την ημερα, χωρις να καταλαβαινω για χρονια... ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ... η καλη μου η μαμα με μαλωσε για αυτο που εκανα.
(μετα απο λιγες μερες μου αγορασε μακρια φανελακια, ενω στην δασκαλα μου απεφευγε να μιλησει...)

ενα αλλο που θυμηθηκα -με τον σουπερμαν στο πηγαδι- θα σας το πω αλλη φορα!

η μικρη


λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 01:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMM..EIΔΑ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ..ΜΑΑΑΑ..
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡ?
ANYWAY...
Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΤΗ ΡΩΤΑΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ"...ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΑ...
"ΕΕΕ!..ΕΣΕΙΣ... ΕΙΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ..."ΤΙ"...ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙΤΕ?"

ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ...ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ...ΟΛΑ ΟΣΑ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΟΣΟ ΣΤΑ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ ΣΟΦΙΑΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙΚ?


Ο Ραβι ειπε..."Ο ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ ΑΣ ΡΙΞΕΙ ΠΡΩΤΟΣ"
θα πω......"ΒΑΡΑΤΕ"...ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 02:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορά αποφασίσαμε να κανουμε πλάκα σε ένα δασκαλο μας!Πηγαιναμε τριτη δημοτικου! .. Ετσι στο διαλλειμμα μαζευτηκαμε όλοι μαζί για να αποφασίσουμε.Και σκεφτήκαμε να παρουμε κιμωλίες και κάθε φορα που θα έγραφε ο δάσκαλος στον πίνακα να τις πεταγαμε στα παράθυρα!(και καλα τις ριχνουν απ'εξω...)
Βρε ήρθε η πρώτη..
βρε ήρθε η δεύτερη..
κ η τρίτη
και η τέταρτη..
χαμπάρι δεν έπαιρνε. . .και έτσι σκεφτήκαμε να αρχισουμε να τις εκσφενδονίζουμε προς τον πίνακα!Βάλαν εμένα να τις πετάω, ατομο περαν πασας υποψίας (ο πιο καλός ο μαθητής την πληρωνει..εγω θα πω)!Πέταξα την πρώτη .... κάτι κατάλαβε ότι του 'ρθε.Πέταξα την δεύτερη.. όπου και άρχισε να μυρίζεται ότι κάτι τρέχει πίσω του.. και στην τρίτη τον πέτυχα στον δόξα πατρι!
Ναι... το ζωντανό πρόλαβε και γύρισε!
Και είχα μείνει με το χέρι όρθιο και το στόμα ανοιχτό!
Δεν πίστευε στα μάτια του!
Ουτε και εγω στο χέρι μου...βρε τι σημάδι ήταν αυτό???
Μετά από κεί?
Το χάος...
Όλο το σχολείο την επόμενη μέρα μετά την προσευχή έμαθε το κατορθωμα μου!
Κι αντε να ξαναγγίξω κιμωλία εγώ μετα..!


Η ΑΣΧΕΤΗ

Edited by - cassiopeia on 29/03/2003 02:50:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 10:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολύ καλό Cassiopeia!

τώρα που μιλάτε για ντροπές του Δημοτικού, θυμήθηκα κι εγώ κάτι, που με είχε στιγματίσει. Χμ, καλά λέει η ΑΤΜΑ πως το συγκεκριμένο θέμα έχει προοπτικές να γεμίσει...

Λοιπόοοοον...
Στο ίδιο δημοτικό με τη λίλιθ και το φανελάκι και την δασκάλα μας (που ήταν καραφλή και φόραγε περούκα, κι όταν ερχόμασταν να τη φιλήσουμε μας έδιωχνε για να μην της φύγει η περούκα...)

Κάποια μέρα, βρέθηκε στην αυλή του σχολείου ένα πληγωμένο περιστέρι. Το βρήκαν όλα τα παιδάκια και το πήγαν στην δασκάλα - την καλή και την πονόψυχη. Το βλέπει λοιπόν η καλή και η πονόψυχη δασκάλα, και λέει στα παιδάκια, ποιός από εσάς θα το πάρει σπίτι του να το φροντίσει και να το προστατέψει, να μην πεθάνει το καημένο; Σηκώναν πολλά παιδάκια τα χέρια τους, λύσσαξα κι εγώ να το πάρω για να το φροντίσουμε στο σπίτι, και έτσι μου το έδωσε.

Αισθάνθηκα πολύ τρυφερότητα για το περιστέρι, αλλά και πολύ σπουδαία που εγώ θα το φρόντιζα. Το πέρνω λοιπόν στο σπίτι, κι όλη τη μέρα ασχολούμουνα μόνο με αυτό. Και το περιστέρι πήγαινε πολύ καλύτερα, σε σημείο που φαινότανε σαν σχεδόν να είχε γίνει καλά. Το είχαμε θυμάμαι σε μια κούτα και το προσέχαμε.

Το βράδυ, είπαμε να αφήσουμε την κούτα μισάνοιχτη στο μπαλκόνι, για να μην είναι το περιστέρι μέσα στο σπίτι και το πιάσει ψυχοπλάκωμα. Οπως είναι λογικό, το περιστέρι πιθανότατα έγινε καλά και πέταξε και έφυγε. Οταν ξύπνησα όμως το πρωί και είδα ότι είχε φύγει, στεναχωρήθηκα, γιατί ενώ ΕΓΩ ήξερα ότι ήταν καλά και γιαυτό έφυγε, σκέφτηκα ότι η δασκάλα - η καλή και η πονόψυχη - θα ρώταγε που είναι το περιστέρι και θα θύμωνε...

Ετσι κι έγινε. Η δασκάλα με την καστανή περούκα, μόλις της είπα τι έγινε, και πρόσθεσα ότι το περιστέρι μάλλον ένοιωσε καλά και γιαυτό έφυγε, άρχισε μπροστά σε όλα τα παιδάκια να με κάνει ρόμπα ξεκούμπωτη, λέγοντας πόσο ανεύθυνη είμαι (3η Δημοτικού πήγαινα...), ότι το περιστέρη ΣΙΓΟΥΡΑ το έφαγε κάποια γάτα (ολόκληρο περιστέρι; κι εμείς γιατί δεν βρήκαμε ούτε τα πούπουλα;), ότι μέγα λάθος που μου εμπιστεύτηκε τη ζωή του άμοιρου του πτηνού, ότι εάν δεν ήμουν ικανή να το φροντίσω, γιατί είχα το θράσσος να σηκώσω το χέρι μου για να το πάρω, ...κι άλλα πολλά, που ομολογώ ότι τραυμάτισαν την παιδική μου ψυχούλα για πάαααααρα πολλά χρόνια (δεν ξέρω καν εάν το έχω ακόμη ξεπεράσει, γιατί μου δημιούργησε ευθυνοφοβία...)

Αυτό έγινε. Μιση ντροπή δική μου, και πόση...! δική της!


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 01:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΙ Ο ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ....

αυτο μπορει να μας το εγγυηθει κανεις ???

Κυριε ramoglou δεν νομιζω οτι ειμαι σε θεση να μπορω να γνωριζω στο αν εισαστε σατυρος ... ισως ομως ατομα απο το κοντινο σας περιβαλλον να μπορουν να μας ενημερωσουν πιο καταλληλα

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 05:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α χα !!!
Ο γερασμένος τίγρης την είδε γιατρός και γυαλιστικός μαζί !!!
Από τη μια να πάρει τα φράγκα ο κομπογιαννίτης και από την άλλη να μας πει για το OVERLAY .
Άρα μας έβγαλε εμμέσως πλην σαφώς το δικό του απωθημένο .
ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ !!!
Διότι ο οδοντίατρος είναι ο μόνος γιατρός που γυαλίζει κάτι και αν θυμηθώ και το σήριαλ «και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή » τότε πρέπει να φωνάξω ….
ΑΧ ΤΙΓΡΗ ΜΟΥ !!!

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ
ΤΟ VIAGGRA ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ

O Αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 05:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
POU LETE VRISKOMOUN STHN 1h DHMOTIKOU.OTAN H DASKALA H KIRIA DESPINA,
MAS ZITISE NA GRAPSOUME APO TO 1 MEXRI TO 10 ''ANAPODA''ETSI AKRIVOS MAS EIPE.
OPOTE OLA TA PAIDAKIA THS TAXHS EGRAPSAN ΑΥΤΟ 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
EGW OMOS EKANA TO PARADOXO.EGRAPSA TOUS ARITHMOUS KANONIKA 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 ME THN MONH DIAFORA OTI TOUS EGRAPSA ANAPODA KAI
OXI ''ANTISROFA''(OPOS THA EPREPE NA MAS PEI H KIRIA DESPINA)

PIOS EKANE TO LATHOS,EGW H TA IPOLIPA K**PAIDA

TO APOTELESMA HTAN NA MOU RIXEI ENA XASTOUKI POU AKOMA TO THIMAME KAI
VLEPW ASTERAKIA **********

APO TOTE ME TA MATHIMATIKA H SXESH MOU HTAN H XIROTERH....(XMMMM OSTE
ETSI EXIGITE....)

THN PROPEDIA POTE DEN KATAFERA NA THN MATHW..
(LES KAI KATAFERA NA MATHW ORTHOGRAFIA)

O EXEMBROTOS NA MAS PEI THN PROPEDIA TOU ''8''

OOOOOOOOXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII


ΤΟ ALO....

OPOTE ME SIKONANE STON PINAKA NA GRAPSW KATI,O EFIALTHS MOU.....
PANTOTE ELEGA OTI DEN EXW DIAVASEI KAI AS EIXA!
ANORTHOGRAFOS ENTELOS...NTREPOMOUN NA GRAPSW OTIDIPOTE STON PINAKA
AKOMA KAI TO ONOMA MOU POLES FORES TO EGRAFA LATHOS.

AFTO VEVEA SYNEUEI APOTOMA,NOMIZW STO GIMNASIO.XEXASA ENTELOS XAFNIKA
OTI GNORIZA APO ORTHOGRAFIA KAI GRAMATIKH....PERIERGO E????

ARGOTERA TA PRAGMATA XIROTEREPSAN STO LIKIO OPOU KAI TA VRONTIXA KAI
EFIGA.DEN TO TELIOSA POTE...PALIOTERA NTREPOMOUNA KAPOS GIA AYTO
FOVOUMENOS MHN ME XARAKTIRISOUN AGRAMATO,AMORFOTO KTLP.
ALA ARGOTERA KATALAVA OTI GNORIZA POLAAAAAAA PERISOTERA APO OTI GNORIZAN OLA TA FYTA STHN TAXH MAZEMENA.
APLOS ASXOLITHIKA,DIAVASA,MELETISA AYTA POU PRAGMATIKA EGW HTHELA
ME PATHOS KAI ERWTA KAI OXI GIA TO KINIGH TON VATHMON...

TA EIPA KAI XALAFROSA....


EPOMENOS!

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 31/03/2003 07:59:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δε θα ξεχασω, που καποτε στο γυμνασιο -συνηθισμενη απο το δημοτικο να φιλαω τις δασκαλες μου στο μαγουλο- πηγα να φιλησω μια καθηγητρια!

μονο που... ατοχησα

και τη φιλησα στο στομα!

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπλιαξ!!!

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 17:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κι εγώ στην 6η Δημοτικού, φίλησα τον Διευθυντή,
αλλά όχι στο στόμα.
Στο αυτί...

3*μπλιάξ

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 12:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι αδελφές φιλάκια !!!

Εγώ πάντως μια και μιλάμε για καθηγήτριες έκανα το εξής :
Στην Τετάρτη δημοτικού με πείραζε ένας συμμαθητής μου και τον κυνηγούσα να τον βαρέσω.
Βγαίνει λοιπόν αυτός έξω από την τάξη για να γλιτώσει και εγώ παίρνω ένα ξύλο μακρύ και την στήνω δίπλα στην πόρτα.
Μπαίνει η δασκάλα και ΝΤΟΥΠ τρώει το ξύλο στο κεφάλι ….
Λιποθύμησε λοιπόν η κυρία ( ποιος της έφταιγε που δε φόραγε κράνος σε εμπόλεμη ζώνη; ) και έκανε 3 μέρες να έρθει σχολείο ( να τη γράψετε στο απουσιολόγιο ) .
Εγώ τη γλίτωσα με επίπληξη από το διευθυντή !!!!!!!!!!!!!!


O Αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 15:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και μια που μιλησαμε για ξυλο στο σχολειο...
αγαπητε Ramoglou
οταν ημουν στην πρωτη γυμνασιου, ειχε γινει καποια φασαρια με μαθητες και ειχε επεμβει ο γυμνασιαρχης.

οπως ο μαιντανος - ετσι και γω,
να δω! - να δω!
το δικιο τους να βρω!

ετσι, μπαμ - μπουμ ο διευθυντης...
ειχε και βαρυ χερι ο ατιμος!
μου πεταει δυο ξαναστροφα χαστουκια -κατα λαθος
και με βρηκανε στ αφτια!

τωρα αν εχετε ποτε φαει χαστουκια στ αφτια θα ξερετε τι εννοω...

ο πονος! το δακρυ!
και τι να σου κανουν μετα οι συγνωμες...

ετσι, αγαπητε Ramoglou, σε αλλο τοπο και χρονο, αλλο ατομο πηρε εκδικηση για αυτο που εκανες εσυ στην καθηγητρια σου!
μη σε δω γιατι...
ξερεις ε?
μεταδοτικη!
(το παιζατε αυτο ποτε?)...

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 19:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ?

Ημουν για μπάνιο το καλοκαίρι....με κάτι φίλους.
Θυμάμαι είχαμε πάει σε κάτι νησάκια και κάναμε βουτιές από ένα κότερο ενός γνωστού μας.
Σε μία απ'όλες κάτι δεν είχε κάτσει καλά στο επάνω μέρος από το μπικίνι.. και ήταν έτσι μέχρι που μου το είπε ένας φίλος μου!Να μετρήσω πόσοι με είδαν? ΑΑΑΑΑΑΑΑ Εγκεφαλικό!


Η ΑΣΧΕΤΗ..

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 19:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να μετρήσω πόσοι με είδαν?

TI KRIMA NA MHN EIMAI EKEI.......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 19:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ!!! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΜΑΤΙ!

Αχχ κασσιοπεια και να ξερές εγώ τι έπαθα….

Στο Στράτο δεν μπορουσα να κοιμηθώ τα βράδια... έτσι όταν είχα έξοδο πήγαινα σε κάτι υπέροχα ξενοδοχεία… η ακόμα και στη πανέμορφη κοντινή Πλαζ…. ( αμα λοιπανε λιγες ωρες)

Μια μέρα έκανα βραδινό/πρωινό μπάνιο, (χωρίς μαγιό) και με πείρε ο ύπνος…

Ξύπνησα με γελάκια…. και κάτι κορίτσια πίσω μου…. να κοιτανε!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 20:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ? (μόνο εσύ έλειπες!)

Είσαι καλά? Ελα καλέ τι έπαθες? Τι έπαθε το μάτι σου? ...
Να σου πω γιατι δεν αφήνεις μουσάκι θα είσαι πιο cool!

Παρακαλω όπως συνεχισετε... την ροη..

cas.sio.peia

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1411133
Maintained by Digital Alchemy