ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Οι ΑΧΑΙΟΙ εφυγαν το [1] της εποχης του ΚΡΙΟΥ η 2320 Π.Χ.. Τι συνεβη μετα;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 14:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ΑΧΑΙΟΙ εφυγαν το [1] της εποχης του ΚΡΙΟΥ η 2320 Π.Χ.. Τι συνεβη μετα;;;
------------------------------------------------------------

Ο ΜΕΝΤΗΣ –ΑΘΗΝΑ με τους συμμαχους τους αρχισαν να «στηνουν» το σκηνικο της συμφωνιας.

Είναι η εποχη που η ΑΘΗΝΑ με την ΚΑΛΥΨΩ και την ιατρικη ομαδα των Αθανατων αναζητα τον καταλληλο Γενετικο Κωδικα για τον ανθρωπο που θα κατοικησει τον πλανητη και θα φερει σε περας τα συμφωνηθεντα.Δηλαδη Αθανασια του ανθρωπου και ταξιδι στον Σειριο για το περιβοητο ραντεβου με τους γειτονες μας.

Που ηταν τα εργαστηρια των αθανατων στη ΓΗ;;;
---------------------------------------------

Στη ΦΑΙΣΤΟ της ΚΡΗΤΗΣ.Αυτη είναι η περιφημη ΩΓΥΓΙΑ.

Ποσα χρονια κρατησαν τα γενετικα πειραματα;;;
---------------------------------------------

Τα γενετικα πειραματα κρατησαν [700] χρονια.Το κειμενο αναφερει πως η ΚΑΛΥΨΩ κρατα τον ΟΔΥΣΕΑ [7] χρονια.

Ποτε εμφανιζεται το πρωτο αξιολογο δειγμα των πειραματων αυτων ;;;
-------------------------------------------------------------------

Το [700] της εποχης του ΚΡΙΟΥ η το [1600 Π.Χ.]

Πως ονομαζονται;;;
--------------------

Ονομαζονται ΜΥΚΗΝΑΙΟΙ.

Ειμαστε απογονοι των ΜΥΚΗΝΑΙΩΝ;;;
------------------------------------

Όχι. ΟΙ ΜΥΚΗΝΑΙΟΙ εχουν καποιο γενετικο προβλημα [μην ρωτατε ποιο ηταν] ,ετσι μετα από μια παρουσια στον ευρυτερο χωρο της Μεσογειου και όχι μονο αποφασιζεται η αποσυρση τους.
Εμφανιζονται από το «πουθενα» στην ιστορια και πανω στο απογειο της της δυναμης τους ,μετα [360] χρονια παρουσιας,εξαφανιζονται χωρις ΚΑΝΕΝΑΝ εμφανη λογο.Δεν είναι δικα μου, είναι ιστορικα γεγονοτα,τα εχουν καταγραψει επιστημονες του χωρου.

Τι συνεβη στη συνεχεια;;;
--------------------------

ΟΙ αθανατοι γνωριζοντας την αποτυχια του πρωτου δειγματος εχουν ετοιμασει την τελικη μορφη του Γενετικου Κωδικα για την ΙΘΑΚΗ 33.

Ποιοι είναι αυτοι;;;
---------------------

Αυτοι είναι οι ΔΩΡΙΕΙΣ.Απογονοι των οποιων είναι οι σημερινοι ανθρωποι.Ειναι το Δωρο τους στην ΓΗινη ανθρωποτητα.

Τι συνεβη μετα;;;
-----------------

Βρισκομαστε στο 1240 Π.Χ. η [1080] της εποχης του ΚΡΙΟΥ-ακριβως στη μεση της εποχης δηλαδη.
Η ΑΘΗΝΑ κτιζει το μεγαλιθικο μνημειο με το ονομα σημερα [ο θησαυρος του Ατρεα] την Πυλη των Λεοντων και αλλους δομους ομοιους με του ατρεα αλλα μικροτερων διαστασεων.
Περνει μαζι της [500] εικοσαρηδες Δωριεις,για να τους εκπαιδευσει στο γαλαξια και αναχωρει από τον πλανητη.
Οι ΔΩΡΙΕΙΣ κατερχονται και κυριαρχουν στο χωρο [Πελλοπονησος]

Τι συνεβη μετα;;;
------------------

Συμφωνα με οσα μας λενε οι Ιστορικοι ακολουθει μια σκοτεινη περιοδος για την Ελλαδα [όχι τον γαλαξια] που διαρκει [400] χρονια.Ονομαζονται από τους ιστορικους ως οι μαυροι αιωνες της Ελληνικης ιστοριας [όχι του γαλαξια]


Η συνεχεια την άλλη εβδομαδα.
Καλο διημερο σε ολους «εχθρους» και «φιλους»


zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 15:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζεϊμπέκικο [Άλφα από το Άλφα του Κενταύρου] που "τα σπάει" από τον νέο δίσκο του Κωστάκη του Μακεδόνα. Καλοδουλεμένοι στίχοι, εξαιρετική η επιλογή του ρυθμού. Special αφιερωμένο > http://www.youtube.com/watch?v=hgDmoj0xEVM

Ας γράψω και τους στίχους :

Είναι ώρα να γυρίσω πλευρό
να πλαγιάσω απ' την άλλη και να ονειρευτώ
όχι πια τα όνειρά μου,
μα αυτά που μου 'βαλαν να δω
το' πανε και στις ειδήσεις που μου λένε πως να ζω.

Τώρα μη μιλάς σου λένε
μη μιλάς, δεν είναι ώρα
τώρα πρέπει να σωπαίνεις
πρέπει να σωθεί η χώρα.
Τώρα μη μιλάς σου λένε
μη ζητάς, μονάχα δίνε
μα άκου τώρα να μαθαίνεις
η δική μου ώρα είναι!

Θα μου λένε και εγώ θα εκτελώ
μέχρι πού να ανασάνω, μέχρι πού να αισθανθώ
την κραυγή μου μια μέρα
στου παιδιού μου τα μάτια θα δω
να μου λέει "πατέρα, την σιωπή σου
την πλήρωσα εγώ".

Τώρα μη μιλάς σου λένε
μη μιλάς, δεν είναι ώρα
τώρα πρέπει να σωπαίνεις
πρέπει να σωθεί η χώρα.
Τώρα μη μιλάς σου λένε
μη ζητάς, μονάχα δίνε
μα άκου τώρα να μαθαίνεις
η δική μου ώρα είναι!

"Τα σπάει" λέμε ...


Edited by - zip on 06/08/2011 16:41:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 16:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμοθεν,

αυτό το τραγούδι φίλε, κάνει τέτοια "ζημιά" μέσα μου, που προσωπικά εμένα δεν μου καίγεται καρφάκι τι συνέβη μετά που έφυγαν οι Αχαιοί ... Εσένα ειλικρινά, σε νοιάζει τι συνέβη μετά ;;; Ώρα να γυρίσεις πλευρό φίλε, ώρα να γυρίσεις πλευρό ...

Edited by - zip on 06/08/2011 16:51:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 17:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αληθεια ειναι οτι θα ηταν πολυ προτιμοτερο να αρχισει να παραθεσει τα επιχειρηματα, το σκεπτικο του, τη διαδικασια της αποκρυπτογραφησης ωστε να εξηγηθουν ικανοποιητικα τα συμπερασματα του...

Ας ειναι ομως, θα κανω υπομονη μεχρι τη Τριτη (και ελπιζω να μην σηκωσει αλλη αναβολη.)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 19:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vitras
31 χρονων ,ανδρας

με ολο τον σεβασμο στον τροπο που σκεπτεσαι και διεκδικεις την ενημερωση σου απο το φορουμ,κανεις τεραστια λαθη.

οποια και αν ειναι τα κινητρα σου το μονο που πετυχες σημερα ειναι ν'ακυρωσω την αποκωδικοποιηση επ'αοριστο.Εαν αυτο επιδιωκες το πετυχες.

η διαφορα σου με τυς υπολοιπους ειναι πως εσυ εισαι υποκριτης [υβρις],οι αλλοι δεν ειναι,και αυτο ειναι κατι που εκτιμω,ξερω απο την αρχη ποιος ειναι απεναντι μου και γιατι.

εμεις οι δυο ,μαλλον, δεν θα τα ξαναπουμε,διαβαζε η μην διαβαζεις τα "παραμυθια" μου,υπαρχουν και αλλου "παραμυθαδες",σε καθε περιπτωση
το προβλημα ειναι δικο σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 20:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

vitras
31 χρονων ,ανδρας

με ολο τον σεβασμο στον τροπο που σκεπτεσαι και διεκδικεις την ενημερωση σου απο το φορουμ,κανεις τεραστια λαθη.

οποια και αν ειναι τα κινητρα σου το μονο που πετυχες σημερα ειναι ν'ακυρωσω την αποκωδικοποιηση επ'αοριστο.Εαν αυτο επιδιωκες το πετυχες.

η διαφορα σου με τυς υπολοιπους ειναι πως εσυ εισαι υποκριτης [υβρις],οι αλλοι δεν ειναι,και αυτο ειναι κατι που εκτιμω,ξερω απο την αρχη ποιος ειναι απεναντι μου και γιατι.

εμεις οι δυο ,μαλλον, δεν θα τα ξαναπουμε,διαβαζε η μην διαβαζεις τα "παραμυθια" μου,υπαρχουν και αλλου "παραμυθαδες",σε καθε περιπτωση
το προβλημα ειναι δικο σου.



Κοιτα να δεις. Αυτο που βλεπω ειναι οτι παρεξηγεισαι με ΟΛΟΥΣ, και βλεπεις παντου συνομωσιες και πιστευεις οτι ολοι πανε να σε φανε...

Αν προσεξες σε ολα τα posts μου, αυτο που ζητησα ειναι να επεξηγησεις τα συμπερασματα που εβγαλες, ΠΟΥΘΕΝΑ δεν τα αμφισβητησα γιατι περιμενα πρωτα την αποκωδικοποιηση.

Ομως δυστυχως επειδη δεν εχεις εξηγησει σχεδον πουθενα, αυτοματα θα τα θεωρησω σαν 'παραμυθια' ή απλως μια ωραια ιστορια (οπως και ολοι φανταζομαι το ιδιο θα σκεφτονται).

Υ.Γ.: Υποκριτης εγω; Απο που και προς τι; Δεν σε εβρισα πουθενα, ουτε σε κοροιδευω. Εντελως ακυρο αυτο!

Edited by - Vitras on 06/08/2011 20:41:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2011, 12:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ αμοθεν,οι μυκηναιοι δεν εμφανιστηκαν απο το πουθενα,ηρθαν απο τα κουργκαν.....Το ειπε η μεγαλη γκιμπουτας η τσιμπουκας δεν θυμαμαι τωρα το ονομα της,ο καλος παπουλης σακελλαριου,ο μαλλορυ,ο χαμμοντ,ο δημητρης ο αγνωστικ,ο μπαμπης ο σουγιας,ο μανωλης ο φαρμακοποιος,ο μεγας εθνολογος ευαγγελιδης και λοιπες μεγαλες μορφες.Το μονο κακο ειναι οτι δεν το ξεραν οι ιδιοι οι μυκηναιοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2011, 14:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι βρε Σκαρτάδο,πώς μου διέφευγε τόσο καιρό οτι ήταν Ινδοευρωπαϊκά φύλλα.

Αφου το λένε τόσοι πολλοί!!!

Αλήθεια το επιβεβαιώνει και ο <γρασαδόρος>?


Τουλάχιστον στα μέχρι στιγμής κατατεθέντα απο τον Αμοθεν,το ότι οι Μυκηναίοι ηταν παιδιά <<θεών>>,δεν εχω καμμία αμφιβολία.

Και την τελευταία μου αμφιβολία,την διέλυσε η πρεμούρα των <<ειδικών>>,να μας πείσουν οτι έχουμε Ινδοευρωπαϊκή καταγωγή και δεν είμαστε αυτόχθονες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2011, 01:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados

Ρε συ αμοθεν,οι μυκηναιοι δεν εμφανιστηκαν απο το πουθενα,ηρθαν απο τα κουργκαν.....Το ειπε η μεγαλη γκιμπουτας η τσιμπουκας δεν θυμαμαι τωρα το ονομα της,ο καλος παπουλης σακελλαριου,ο μαλλορυ,ο χαμμοντ,ο δημητρης ο αγνωστικ,ο μπαμπης ο σουγιας,ο μανωλης ο φαρμακοποιος,ο μεγας εθνολογος ευαγγελιδης και λοιπες μεγαλες μορφες.


Τουλάχιστον όλοι αυτοί κάτι είπαν, κάτι πρόσφεραν, αρκετοί έκαναν ανασκαφές όπως η Gimbutas στη Θεσσαλία, ο Mallory γενικά στην Ελλάδα και στα Βαλκάνια, ο Hammond όργωσε με έρευνα μεγάλο μέρος της Μακεδονίας, της Ηπείρου και της Θεσσαλίας στηριζόμενος επιπροσθέτως σε ευρήματα άλλων αρχαιολόγων σχετικών με προϊστορικές ελλαδικές θέσεις κ.α.
Ο μόνος που δεν είπε και δεν έκανε τίποτα όλη αυτή την περίοδο που συζητούσαμε το θέμα των Ινδοευρωπαίων και της ελληνικής γλώσσας είσαι εσύ, με τα αμέτρητα λάθη που σου έχουν επισημανθεί και σ' έχουν εκθέσει ανεπανάληπτα, που ακόμα κι όταν βάζεις αναφορές σαν του Χουρμουζιάδη, δεν υπάρχει ούτε ένα επιχείρημα παρά μόνο "δηλώσεις". Αρκετά θλιβερή εικόνα θα έλεγα, από ένα άτομο που αντί για σοβαρή έρευνα προτιμά να χλευάζει χυδαία το όνομα μιας νεκρής γυναίκας...επειδή δεν συμφωνεί με τις αρχαιολογικές υποθέσεις της.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marija_Gimbutas

quote:
skartados

Το μονο κακο ειναι οτι δεν το ξεραν οι ιδιοι οι μυκηναιοι.


Το μόνο κακό είναι ότι δεν υπάρχει πηγή για το τι πίστευαν οι Μυκηναίοι για την καταγωγή τους. Βλέπεις μας άφησαν μόνο εμπορικές-λογιστικές λίστες και ελάχιστες θρησκευτικές αφιερώσεις.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Και την τελευταία μου αμφιβολία,την διέλυσε η πρεμούρα των <<ειδικών>>,να μας πείσουν οτι έχουμε Ινδοευρωπαϊκή καταγωγή και δεν είμαστε αυτόχθονες.


Δεν έχουν καμιά "πρεμούρα" οι ειδικοί να μας πείσουν γι' αυτό που φαντάζεσαι αγαπητέ ΝΙΚΟΜΑΧΕ. Απλά το απέδειξε η μορφή της ελληνικής γλώσσας συγκρινόμενη με τις άλλες συγγενικές της.
Βλέπεις η Ινδοευρωπαϊκή θεωρία έχει ως βασικό αντικείμενο μελέτης τις γλώσσες και όχι τα αίματα. Δεν υπάρχει το φαντασιακό δίπολο "Ινδοευρωπαϊκή καταγωγή ή αυτοχθονία". Αλλά δυστυχώς στο μαγικό κόσμο του διαδικτύου όπου όλα γίνονται αχταρμάς από εντελώς αναξιόπιστους ελληνοκεντρικούς γραφιάδες, οι έννοιες διαστρεβλώνονται και η πραγματική γνώση των επιστημονικών ανακαλύψεων συσκοτίζεται, με αποτέλεσμα άλλα να λένε πραγματικά οι επιστημονικές θεωρίες και άλλα να καταλαβαίνουν οι ανεξοικείωτοι αναγνώστες.

Και αν σ' ενδιαφέρει μια αρχαιολογική πλευρά του ζητήματος διάβασε δύο άρθρα μου που έχουν προκαλέσει εφιάλτες στον φίλο μου τον skartados κάθε φορά που πάει να δει τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3296&whichpage=49&ARCHIVE=

Τα λέμε!


Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 08/08/2011 01:40:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2011, 03:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok Αgnostic

Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ οτι απο την εξέταση των γλωσσών,προκύπτει Ινδοευρωπαϊκη καταγωγή για τους Ελληνες.

Κάτι δεν μου δένει καλά με αυτη την θεωρία.
Είναι αντιεπιστημονικό,όμως δεν το δέχομαι αμάσητα,επειδή είναι συμπεράσματα γλωσσολόγων.Και επειδή είναι Θεωρία και οχι τεκμήριο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2011, 09:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ok Αgnostic

Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ οτι απο την εξέταση των γλωσσών,προκύπτει Ινδοευρωπαϊκη καταγωγή για τους Ελληνες.

Κάτι δεν μου δένει καλά με αυτη την θεωρία.
Είναι αντιεπιστημονικό,όμως δεν το δέχομαι αμάσητα,επειδή είναι συμπεράσματα γλωσσολόγων.Και επειδή είναι Θεωρία και οχι τεκμήριο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Tι οκ ρε συ νικομαχε.....μην ψαρωνεις απο τις παπαριες των δηθεν στοιχειων που εφερε ο δημητρακης.Αυτα και αν δεν στηριζονται στην αγνοια μας,ευτυχως οχι στη δικια μου πλεον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2011, 16:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριε Σκαρτάδο,να χαρείς την ομορφιά σου,

Προτίμησα να είμαι ευγενικός με τον Δημητράκη.
Να αρνηθώ με ευγενικό-συγκαταβατικό τρόπο αυτά που νομίζει ώς αληθινά.

Αρκετά δεν του σούρει ο Χ?

Μην πάθει κανένα ιδεολογικό σόκ το παιδί!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 03:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγανάκτηση πια...Ρίχνοντας μία ματιά σε κάποια θέματα βλέπω πως το ακατάσχετο υβρεολόγιο πάει και έρχεται...και κυρίως από ένα άτομο που εντελώς λανθασμένα νόμιζα μέχρι σήμερα ότι απλώς είχε κάποιες κακές στιγμές και κάποιες ευαισθησίες στα θέματα περί Ομήρου, προϊόν της πλήρους άγνοιάς του. Βλέπω όμως ότι παντού έτσι φέρεται.

Αναφέρομαι σε σένα σκαρτάδο που έκανα το λάθος να είμαι τις προηγούμενες ημέρες ευγενικός μαζί σου...τη στιγμή που από το ένα θέμα στο άλλο όχι μόνο ονομάζεις "παπαριές" όσα γράφουν άτομα που ξέρουν πολύ περισσότερα από εσένα αλλά και εκφράζεσαι με χυδαίο τρόπο για νεκρούς επιστήμονες τους οποίους προφανώς δεν φτάνεις ούτε στο μικρό δαχτυλάκι!!

Το να μην έχει κάποιος ιδέα για κάτι δεν είναι κακό. Το να νομίζει όμως ότι ξέρει και το να βρίζει με θράσος από εδώ και από εκεί από συνομιλητές μέχρι επιστήμονες αυτό καταντάει εντελώς σιχαμένο. Οι ευγένειες λοιπόν τέρμα από την δική μου πλευρά απέναντι σε άτομα ανάξια λόγου που κρύβονται πίσω από ένα λάπτοπ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 17:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναφέρομαι σε σένα σκαρτάδο που έκανα το λάθος να είμαι τις προηγούμενες ημέρες ευγενικός μαζί σου...τη στιγμή που από το ένα θέμα στο άλλο όχι μόνο ονομάζεις "παπαριές" όσα γράφουν άτομα που ξέρουν πολύ περισσότερα από εσένα αλλά και εκφράζεσαι με χυδαίο τρόπο για νεκρούς επιστήμονες τους οποίους προφανώς δεν φτάνεις ούτε στο μικρό δαχτυλάκι!!



Κοστ,δεκαρα τσακιστη δεν δινω για το αν θα εισαι ευγενικος μαζι μου.Εγω σε δινω το ελευθερο να πεις οτι θελεις για τη παρτη μου(εννοωντας φυσικα τα λεγομενα μου),αρκει φυσικα να μπορεις να τα δικαιολογησεις ,ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.

Για παραδειγμα λεω ο καλος παπουλης σακελαριου,του οποιου τον κουργκανογκαγκαδισμο δεν τον θεωρω δολιο,αλλα λογω αγαθοσυνης του εφαγε τον παπα των σκοταδιστων.Χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα,η παπαρια που εκανε λεγοντας πως ο ενικος των λελεγων ηταν λεξ για να τους εθνοπροσδιορισει ως ομμοεθνεις των χατι,οταν στην ελληνικη γραμματεια διαβαζουμε ο ΛΕΛΕΓΑΣ.Εγω προσπαθω να σας ανοιξω τα ματια,οχι να σας κανω να με συμπαθησετε...


Νικομμαχε,ανοιξε ενα θεμα με τα στοιχεια κουργκαν που εφερε ο δημητρης,να τα αποδομησω ενα προς ενα......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 18:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκαρταδος
Νικομμαχε,ανοιξε ενα θεμα με τα στοιχεια κουργκαν που εφερε ο δημητρης,να τα αποδομησω ενα προς ενα


Δεν γίνεται όμορφε.Δεν βλέπεις οτι για να γράφεις τέτοια θέματα,πρέπει να προσκομίσεις πτυχία και διδακτορικά?Δεν παίρνεις παράδειγμα απο εμένα?Δεν μπορώ να μιλήσω για αστροφυσική αν δεν είμαι ειδικός!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 19:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vitras

Παραβλεπω το [ ακου να δεις].Καποτε θα μεγαλωσεις θα μαθεις και τροπους.

Παρατηρω πως μπηκαμε ,οι δυο μας,στο φορουμ τον γεναρη του 2011,αυτό σημαινει πως παρακολουθεις τα θεματα μου από την αρχη, μιας και σ’ενδιαφερουν.

Να βγαλω λοιπον το συμπερασμα πως εχεις δει και τις αποδειξεις που εχω ανεβασει πανω στις οποιες στηριζονται τα οποια συμπερασματα μου.

Χωρις αυτές τις αποδειξεις,θα ημουν εγω και η φαντασια μου απεναντι σε ολους τους αλλους.Θα μ’εβγαζαν τρελλο in no time.

Γιατι αδυνατουν να το κανουν ;;; αναρωτηθηκες;;;

Γιατι κανεις δεν μιλα για τις αποδειξεις ;;;το σκεφτηκες ποτε;;;


Το μονο που σ’ενδιαφερει είναι οι λεξαριθμικες ισοτητες;;;

Εχω [6000] σελιδες από αυτές μονο από τις πρωτες δυο ραψωδιες.Θελεις να τις ανεβασω στο φορουμ;;; Θα καταλαβει πιστευεις κανεις τιποτα;;; ειδικα εσυ;;;

Εχω πει παρα πολλα για την αποκωδικοποιηση ,αλλα μαλλον με παρακολουθεις χωρις να προσεχεις πραγματικα.

Ασκηση αποκωδικοποιησης.

Σαν νεος ερευνητης συναντας π.χ. την λεξη ΜΗΤΙΣ=558[9] στο Ομηρικο κειμενο,δεν εχει σημασια ο στιχος,ερμηνευσε σε παρακαλω την λεξη με οποιον τροπο μπορεις.

Αν θελεις απαντας.

Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 19:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip


«Κλισε» εχουν καταντησει οι αναφορες σου σε οτιδηποτε,ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ τα ιδια κιτρινα ανθρωπακια,οι γαργαρες και ολες οι γνωστες παπαριες σου.


Ευρυματικοτητα = μη ανιχνευσιμη

Καινοτομια =μηδεν

Νεα θεματα-ιδεες =μηδεν

Knock – Knock…………………..any body home????????????????????


Ριξε μου τωρα [3] ΝΕΑ ανθρωπακια για επιβεβαιωση.


Ακομη και τους θαυμαστες σου εχεις κουρασει!!!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 19:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιωργο διαχειριστη
Καλησπερα,

Ο γνωστος «ξερολας» ξανακτυπησε μετα την ειλικρινη;;; συγνωμη του,με τα γνωστα πεπαλαιωμενα «κλισε» του.

Πριν από εμενα εκθετει το φορουμ.

Αν θελετε να τον αφησετε να λειτουργει ετσι,μαλλον δικο σας είναι το προβλημα.

Τα λεμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 21:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμοθεν καλησπερα σου!

Απο τη μυθολογια ξερω οτι η Μητις = Μητιδα στα Νεοελληνικα, ηταν η πρωτη συζυγος του Δια, και οταν κυοφορουσε την Αθηνα την καταπιε ο Διας (λογω ενος χρησμου νομιζω) και γεννησε την Αθηνα με τη γνωστη τσεκουρια του Ηφαιστου στο κεφαλι του Δια.

Εκπροσωπευει την πονηρια και την φρονηση.

Λοιπον, εκατσα λιγη ωρα και βρηκα:

ΜΗΤΙΣ = 559[9] = ΑΓΑΜΗΤΕΣ = ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΠΕΘΑΝΗ = ΑΡΓΟΛΙΔΟΚΟΡΙΝΘΙΑ = ΘΗΛΑΣΜΟΣ = ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ = ΚΟΙΜΗΣΙΣ = Ο ΟΜΗΡΟΣ = ΟΜΑΔΙΚΟΙ ΒΙΑΣΜΟΙ = ΥΑΛΟΕΙΔΙΚΗ.

Οπως θα παρατηρησες, υπαρχουν πολλες ασχετες και 1-2 σχετικες λεξεις.

Με το παμπτωχο και αδουλευτο μυαλο στο θεμα της αποκρυπτογραφησης δεν μπορω να σκεφτω πολλα..

Για να γελασουμε λιγο, σκεφτομαι οτι η Μητις ηταν ο ιδιος ο ομηρος

Προφανως κανω 99.9% λαθος, ομως μπηκα στο κοπο να σου απαντησω ηλπιζοντας να μου εξηγησεις και να κατανοησω εστω κ λιγο την αποκωδικοποιηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2011, 00:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados

Για παραδειγμα λεω ο καλος παπουλης σακελαριου,του οποιου τον κουργκανογκαγκαδισμο δεν τον θεωρω δολιο,αλλα λογω αγαθοσυνης του εφαγε τον παπα των σκοταδιστων.Χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα,η παπαρια που εκανε λεγοντας πως ο ενικος των λελεγων ηταν λεξ για να τους εθνοπροσδιορισει ως ομμοεθνεις των χατι,οταν στην ελληνικη γραμματεια διαβαζουμε ο ΛΕΛΕΓΑΣ.


Ο Σακελλαρίου απ' ό,τι φαίνεται εννοεί ότι Λεξ ήταν...στη γλώσσα των Χάττι.

Το εθνικο ονομα Λελεγες εχει ενικο αριθμο χωρις λε-: Λεξ.Το λε-που μπαινει στον πληθυντικο δεν ειναι παρα το προθεμα που διαφοροποιει αυτον τον αριθμο απο τον ενικο στην γλωσσα των Χαττι,λαου που κατοικησε την Μ.Ασια πριν απο τους Ινδοευρωπαιους.Αρα οι Λελεγες μιλουσαν την ιδια γλωσσα με τους Χαττι».
(Ιστορία του Ελληνικού Έθνους,σελ.356 τ.Α')

Και ήδη για αυτή την "ένσταση" σου απάντησαν εδώ:
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=73&t=208476

Αντί να μαθαίνεις από τα λάθη σου κάθεσαι και ανοίγεις ξανά και ξανά από το ένα forum στο άλλο τα ίδια χιλιοαπαντημένα θέματα όταν διαπιστώνεις ότι τα επιχειρήματά σου αποδομήθηκαν στο ένα forum.
Κατά τ' άλλα προσπαθείς να παρουσιαστείς με έναν άκρως αλαζονικό τρόπο ως "φωτοδότης" τη στιγμή που οι γνώσεις σου για την επιστημονική ετυμολογία, τα αρχαία ελληνικά, τις αρχαίες γλώσσες και την αρχαιολογία είναι απειροελάχιστες έως μηδαμινές.

Ασόβαρα πράγματα...

quote:
skartados

Νικομμαχε,ανοιξε ενα θεμα με τα στοιχεια κουργκαν που εφερε ο δημητρης,να τα αποδομησω ενα προς ενα......


Και τότε τι έγινε? Ξέχασες να τα "αποδομήσεις"?
Απ' ό,τι θυμάμαι έκανες και προσπάθεια στο phorum.gr χωρίς να καταφέρεις κάτι αφού και τότε απαντήθηκαν οι ενστάσεις σου.

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 10/08/2011 00:12:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2011, 12:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agnostic καλημερα

ανοιξα νεο θεμα για την Ινδοευρωπαικη καταγωγη η οχι της Ελληνικης θελεις να μεταφερουμε τις οποιες διαφορες μας στο νεο θεμα;;;

τι λες;;;

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2011, 13:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη δουλεια vitras

ο λεξαριθμος της λεξης ειναι [558] και η ταυτοτητα του [9],για συντομια το γραφουμε 558[9].

Μην το γελας ετσι ακριβως ειναι

ΜΗΤΙΣ = 558[9] = Ο ΟΜΗΡΟΣ

Μια ερμηνεια αυτης της λεξαριθμικης ισοτητας μπορει να ειναι η εξης.

"τα ΟΜΗΡΙΚΑ κειμενα περιεχουν ολη την σοφια του κοσμου"

λαθος;;; σωστο;;; εχεις αλλη ερμηνεια;;;

την ερμηνεια των λεξεων καλο ειναι να την διαβαζουμε μεσα απο ενα ,κατα προτιμηση,Ομηρικο λεξικο.

ερμηνεια της λεξις [Μητις] απο το λεξικο.

[συνεσις-φρονηση-σοφια-σκεψη σχεδιο].

ας δουμε τωρα αν υπαρχουν καποια αορατα μηνυματα που δεν τα ειδες.

αν μετακινησουμε τα γραμματα της λεξης [μητις] βλεπουμε πως προκυπτουν αλλες [2] δυο λεξεις με εντελως διαφορετικη ερμηνεια απο την αρχικη που αποτελουν ομως αναποσπαστο μερος της οποιας ερμηνειας θα δωσει καποιος στην λεξη,αυτες ειναι οι λεξεις [μη τις] και [τιμης]

εχουμε λοιπον ΜΗΤΙΣ=558[9] = ΜΗ ΤΙΣ = ΤΙΜΗΣ

Μη τις = κανενας

τιμης = α] αποζημιωσις - αμοιβη β] τιμη - αξιωμα

αποκωδικοποιωντας λοιπον πρεπει να λαβεις υπ'οψιν σου πρωτα απο ολα αυτες της λεξαριθμικες ισοτητες της συγκεκριμενης λεξης.

μετα μπορεις να καταγραψεις και τις λοιπες ισοτητες που εχεις στα αρχεια σου για τον λεξαριθμο [558[9] και ετσι να εχεις μια ολοκληρωμενη εικονα του ρολου της λεξης στον οποιο στιχο την συναντησεις.

πες μου λοιπον με βαση τις ερμηνειες των τριων λεξεων,τι ερμηνεια θα εδινες;;;

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2011, 13:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vitras

και κατι ακομη.

δεν κανουμε χρηση λεξαριθμικων ισοτητων της συγχρονης Ελληνικης γλωσσας,οχι απο αδυναμια,αλλα για να υποχρεωσουμε τα Ελληνοπουλα να μαθουν αρχαια Ελληνικα.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2011, 21:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΗΤΙΣ = 558[9] = Ο ΟΜΗΡΟΣ

Μια ερμηνεια αυτης της λεξαριθμικης ισοτητας μπορει να ειναι η εξης.

"τα ΟΜΗΡΙΚΑ κειμενα περιεχουν ολη την σοφια του κοσμου"


Με αυτη τη λογικη δεν εχω παρα να συμφωνησω...

quote:

εχουμε λοιπον ΜΗΤΙΣ=558[9] = ΜΗ ΤΙΣ = ΤΙΜΗΣ
Μη τις = κανενας
τιμης = α] αποζημιωσις - αμοιβη β] τιμη - αξιωμα

πες μου λοιπον με βαση τις ερμηνειες των τριων λεξεων,τι ερμηνεια θα εδινες;;;


Οτι η σοφια ειναι .. αξιωμα ; Οτι θα ανταμειφτουμε αν διαχειρησουμε καταλληλα την σοφια και την πονηρια μας;

Ή ακομα καλυτερα, εφοσον στα ομηρικα επη κρυβεται ολη η σοφια, που αν την ανακαλυψουμε και τη διαχειρισουμε καταλληλα, θα παρουμε την ... 'αμοιβη' μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 07:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αμοθεν

Μην το γελας ετσι ακριβως ειναι

ΜΗΤΙΣ = 558[9] = Ο ΟΜΗΡΟΣ


Και γιατί να μην σημαίνει "ΑΓΑΜΗΤΕΣ" ;;; Κι αυτή σχετική λέξη είναι ...

quote:
αμοθεν

Εχω [6000] σελιδες από αυτές μονο από τις πρωτες δυο ραψωδιες.


Κοίτα φίλε μου τι χάσιμο χρόνου αυτοί οι αργόσχολοι ...

quote:

Vitras

Λοιπον, εκατσα λιγη ωρα και βρηκα: ΜΗΤΙΣ = 559[9] = ΑΓΑΜΗΤΕΣ = ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΠΕΘΑΝΗ = ΑΡΓΟΛΙΔΟΚΟΡΙΝΘΙΑ = ΘΗΛΑΣΜΟΣ = ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ = ΚΟΙΜΗΣΙΣ = Ο ΟΜΗΡΟΣ = ΟΜΑΔΙΚΟΙ ΒΙΑΣΜΟΙ = ΥΑΛΟΕΙΔΙΚΗ.

αμοθεν

πες μου λοιπον με βαση τις ερμηνειες των τριων λεξεων,τι ερμηνεια θα εδινες;;;


Πως ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΠΕΘΑΝΗ οι ΑΓΑΜΗΤΕΣ στην ΑΡΓΟΛΙΔΟΚΟΡΙΝΘΙΑ θα μετοικήσουν προς ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ που γίνονται ΟΜΑΔΙΚΟΙ ΒΙΑΣΜΟΙ.

Edited by - zip on 11/08/2011 08:05:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 08:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμοθεν,

Εγώ σου είχα πει κάτι παλιότερα και σου το επαναλαμβάνω : Αν αποδείξεις πως οι λεξαριθμικές ισότητες της "Οδύσσειας" ισχύουν και στην "Ιλιάδα", τότε κάποιος ίσως να πάρει στα σοβαρά τα όσα γράφεις και λες. Κατά την γνώμη μου εκεί πρέπει να εστιάσεις την έρευνά σου ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 08:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αμοθεν

Πως ονομαζονται;;;
--------------------

Ονομαζονται ΜΥΚΗΝΑΙΟΙ.

Ειμαστε απογονοι των ΜΥΚΗΝΑΙΩΝ;;;
----------------------------------

Όχι. ΟΙ ΜΥΚΗΝΑΙΟΙ εχουν καποιο γενετικο προβλημα [μην ρωτατε ποιο ηταν] ,ετσι μετα από μια παρουσια στον ευρυτερο χωρο της Μεσογειου και όχι μονο αποφασιζεται η αποσυρση τους.


Γιατί να μην ρωτήσουμε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 13:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλα Vitras

Ξεκινω καινουργιο θεμα,θα το δεις καποια στιγμη σημερα,ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΙΣ,ΘΑ βρεις την πληρη απαντηση μου εκει.

Τα λεμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 13:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip

Μπλα..μπλα……μπλα………μπλα………..

[εδώ βαζω ένα κιτρινο ανθρωπακι να χασμουριεται]

Θεωρεις αυτό βελτιωση της καταστασης σου;;;

Α] .- Ευφυια;;; = ποιος την εχασε να την βρει ο zip;;;

Β] .- Νοημοσυνη;;; = Τι είναι αυτό;;;

Γ] .-Αρχαια Ελληνικα;;; = άλλη ερωτηση.

Ο λεξαριθμος [558[9] αποδιδει [666.666] λεξεις ,προτασεις και αναλογο αριθμο συμπερασματων .Η επιλογη του ξερολα zip ,ηταν η εξης,
====================================================================

Επιλογη zip

Πως ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΠΕΘΑΝΕΙ,ΟΙ ΑΓΑΜΗΤΕΣ στην ΑΡΓΟΛΙΔΟΚΟΡΙΝΘΙΑ θα μετοικησουν προς ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ,που γινονται ΟΜΑΔΙΚΟΙ ΒΙΑΣΜΟΙ.

====================================================================


Η επιλογη σου αυτή, ερμηνειας του λεξαριθμου [558[9],σε τοποθετει στους ανθρωπους με χαμηλο δεικτη νοημοσυνης.

Ενισχυει δηλαδη ,την στατιστικη μας.

Πρωι-πρωι με την δροσουλα σημερα,στον υπνο σου μ’εβλεπες;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 13:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip

η επιλογη της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ δεν ηταν δικη μου αποφαση.Τωρα ειναι αργα.


ανιχνευω καποια βελτιωση;;; η κανω λαθος;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 13:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip

γιατι πολυ απλα, εσυ τουλαχιστον,δεν θα καταλαβαινες την απαντηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.3125
Maintained by Digital Alchemy