ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Άλσος Λογγίνου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 04:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πηγα σημερα για δευτερη φορα μετα απο χρονια.. στο αλσος λογγινου. το περιβοητο αλσος λογγινου που ο γιαννουλακης σε βιβλιο του.. λεει οτι λαμβανουν χωρα μεταφυσικα φαινομενα.
τι διαπιστωσα? οτι τιποτα δεν συμβαινει.
ανεβαινω λοιπον την μαρκου μουσσουρου.
φτανω στο αλσος. τελευταια φορα ειχα παει το 2006 με 2007. η εικονα που αντικρσα τωρα ηταν τοσο διαφορετικη που σχεδον δε το γνωρισα. κατεβηκα τα σκαλια... περνοντας θαρρος απο τις φωνες ανθρωπων στη παιδικη χαρα η οποια ειδα οτι φτιαχτηκε.. δηλ τη περιφραξανε.
τα αμαξια που χρησιμοποιουσαν οι οδηγοι το αλσος ως παρκινγκ λειπανε...
ενα εικονοστασι ειδα που δε υπηρχε τη πρωτη φορα...
λειπανε οι βραχοι που χαν κατι χαραγμενα πανω τους...
αρχισα λοιπον να περιεργαζομαι τον χωρο. μια γρια εβγαλε βολτα το σκυλι της... 2 τυποι καθονταν παραπερα... κ δε πηγα σε ολο το αλσος.. σταματησα εκει που ειναι η στροφη...
αν κ εκει λενε οτι συμβαινουν κυριως τα περιεργα φαινομενα.. αλλα μουν μονη κ δε ημουν για ρισκο... οχι τοσο προς φοβο των μεταφυσικων.. αλλα ενδεχομενης επιθεσης ανωμαλων.. ναρκομανων η δε ξερω τι αλλο..
τρια σκυλια αδεσποτα ηρθαν τρεχοντας κ γαυγιζοντας προς εμε οταν πηγαινα προς τη στροφη... με μυρισε το ενα φυγανε. τιποτα περιεργο.εφυγα βριζοντας τον γιαννουλακη τον ψευτη. απεναντι εχει κατι σκαλια. λενε οτι κ κει κατι παοζει. περνοντας θαρρος απο μια γρια με το σκυλο της που περπατουσε λιγο πιο μπροστα μου... τα ανεβαινω γρηγορα. τιποτα...... ακουγα μονο ομιλιες ανθρωπων κ ενα φταρνισμα. τα κατεβαινω γρηγορα....
η γρια με το σκυλο θα επρεπε λογικα να την εβλεπα καθως περπατουσα μπροστα μου... μιας κι ο χρονος που ανεβηκα κ κατεβηκα τα σκαλια δε διηρκησε ουτε λεπτο...
η γρια αφαντη. οκ υπεθεσα οτι θα μπηκε σε καποια πολυκατοικια εκει κοντα.
σε ενα σπιτι αρχοντικο κ περιεργο λιγο πιο περα.... μια λαμπα εξω στο μπαλκονι τρεμοπαιζε. οκ ηταν λιγο κριπυ αυτο αλλα μαλλον η λαμπα θα εφταιγε,
εν ολιγοις... αυτα. τιποτα περιεργο.. τιποτα μεταφυσικο...
απλα ο γιαννουλακης γραφει τις μουφες του να γεμιζει σελιδες κ να πουλα βιβλια. αισχρος.

Timendi causa est nescire...

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 10:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αντι να λες παλι καλα που εφτιαξαν και ενα παρκο αντι να ειναι μια χωματινη σαπιλα, γκρινιαζεις,μα καλα και εσυ περιμενες με το που σκασεις να σου ερθει το πνευμα ή το φαντασμα και να σου πει γεια?η εννοια μεταφυσικο ειναι καθαρα υποκειμενικη

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 15:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά θεωρώ ότι εξαρτάται από την ημέρα που κάνεις την επίσκεψη στον χώρο. Για παράδειγμα, έχω επισκεφθεί δυο φορές το περίφημο «Πάρκο των 6» το οποίο περιγράφει σε κεφάλαιο του βιβλίου του ο συγγραφέας. Οι επισκέψεις μου έγιναν πολλά χρόνια από την εποχή που κυκλοφόρησε το σύγγραμμα οπότε διάφορα σημεία του πάρκου είχαν ήδη αλλάξει προς το καλύτερο, ο χώρος λοιπόν ήταν σαφέστατα ήδη πιο περιποιημένος από τις παλαιότερες περιγραφές (οι οποίες, ποίος ξέρει.. μπορεί και να προκάλεσαν αυτή την περιποίηση!).
Σε εκείνη λοιπόν την πρώτη επίσκεψη μου (ένα ανοιξιάτικο πρωινό) συνάντησα άλλους 2 ή 3 επισκέπτες πράγμα που χάλασε κάπως την ατμόσφαιρα που περίμενα μέσα από τις διηγήσεις του βιβλίου να βρω. Παρόλα αυτά, παρατήρησα πως παρά τους επισκέπτες που υπήρχαν εκεί αλλά και το γεγονός ότι το πάρκο βρίσκεται ελάχιστα μέτρα μακριά από μια μεγάλη εκκλησία (Του Τιμίου Σταυρού) ένιωθες πραγματικά απομονωμένος αίσθηση που εντεινότανε αν σκεφτόσουν πως στην εκκλησία υπήρχε πλήθος πιστών λόγο της ημέρας (πρέπει να ήταν Σάββατο ή Κυριακή) και πως στα δεξιά σου υπάρχει μεγάλη λεωφόρος (η Αναστάσεως). Το μόνο παράδοξο σε εκείνη την πρώτη επίσκεψη πάντως ήταν ένας τύπος που έκανε κάποιου είδους δέηση (τρισάγιο;) στα σημεία εκτέλεσης των 6, τελετή που κράτησε 4 με 5 λεπτά οπότε ύστερα μπόρεσα να πλησιάσω και να πάρω μερικές αναμνηστικές φωτογραφίες δίχως παρατράγουδα.

Η δεύτερη επίσκεψη μου στο «Πάρκο των 6» ακολούθησε μερικά χρόνια μετά, ήταν πάλι *Σαββατοκύριακο (κάπου στις αρχές Ιουνίου - πρωί) και θυμάμαι πως στην μεγάλη εκκλησία υπήρχε αρκετός κόσμος (καθώς γινόταν κάποιο μυστήριο). Αυτή την φορά όμως το πάρκο δεν είχε κανέναν επισκέπτη, οπότε είχα την ευκαιρία να το περπατήσω με την ησυχία μου και ενδεχομένως να βιώσω κάποιες «παράξενες» εμπειρίες όπως το γεγονός ότι κατά την προσπάθεια μου να φωτογραφήσω ένα από τα 6 σημεία εκτέλεσης μπλόκαρε η κάμερα του κινητού μου (ασυνήθιστο πρόβλημα - αλλά συμβαίνει καμιά φορά) και παρόλο που το φωτογράφησα εκ νέου αργότερα και φάνηκε ότι είχε αποθηκευτεί σωστά στην κάρτα μνήμης της συσκευής οπότε συνέχισα τις φωτογραφίσεις μου, ήταν στο γυρισμό που διαπίστωσα τελικά ότι υπήρχαν αποθηκευμένες μόνο 5 φωτογραφίες από τα σημεία εκτέλεσης των 6 ...

--
Γενικά, όλα όσα διαβάζουμε κάλο είναι να τα δεχόμαστε με επιφύλαξη και με την αρχή της υποκειμενικότητας, κάτι επιβλητικό / υποβλητικό για κάποιον μπορεί να είναι αδιάφορο ή φυσιολογικό για κάποιον άλλο. Έτσι όσον αφορά το Πάρκο των 6 δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κάποια υπερφυσική δραστηριότητα αλλά σίγουρα συμφωνώ με τον συγγραφέα για το αίσθημα απομόνωσης και ερημιάς που σου δημιουργεί ο τόπος.

* Από την πρώτη επίσκεψη (και δεδομένου ότι ήμουν μόνος) είχα παρατηρήσει το απόμερο του χώρου οπότε θεώρησα σκόπιμο να το επισκεφθώ πρωινή ώρα και μέρα που είχα καλές πιθανότητες να υπάρχει εκκλησιαζόμενος κόσμος (πολύς ή λίγος) σχετικά κοντά του καθώς ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συναντήσεις (αν και η είσοδος του σου δίδει την δυνατότητα να κάνεις μια γρήγορη έστω επιπόλαιη επόπτευση πριν αρχίσεις να κατεβαίνεις σε αυτό).

Edited by - XD on 13/08/2011 16:02:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 16:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά εσείς περιμένατε να επιβεβαιώσετε ή να απορρίψετε
τον Γιαννουλάκη?

Πώς μπορείτε να ξέρετε,υπό ποίες συνθήκες ήταν ο Γιαννουλάκης
οταν έγραφε για το πάρκο και τι προσωπικές εμπειρίες μπορεί
να είχε?

Καθώς και τι <εσωτερικές> δυνάμεις διέθετε ο συγγραφέας/

Ετσι και σας πάρει χαμπάρι η Καποδίστρια,οτι βρίζετε τον
Γιανουλάκη,φίδι που σας έφαγε...!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 18:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τωρα σκοπευω καποια στιγμη να παω να δω το σπιτι στη οδο αγρας που λεγεται στοιχειωμενο.
θα τραβηξω κ φωτο με το κινητο μου κ απο το αλσος λογγινου κ απο το σπιτι στη αγρας .
αν παιζει κατι αν μη τι αλλο θα φανει στις φωτος.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 19:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
διαφωνω στο οτι παιζει ρολο ποια μερα θα επισκεφτεις τον χωρο. σημειωτεον τον επισκεφτηκα δυο φορες κ θα παω κ μια τελευταια να τραβηξω μερικες φωτος.
κ δε ειδα τιποτα περιεργο.
μ αυτη τη λογικη... τοτε να εντοπισω κ εγω ενα παρκακι οπου κατα προτιμηση να συνορευει με νεκροταφειο.. για να φανει πιο ανατριχιαστικο κ πειστικο το ολο στορυ μου.. κ να λεω εκει συμβαινει αυτο κ εκεινο.... κ να πουλαω κι εγω βιβλια. κι οσοι πηγαινουν κ δε βλεπουν τιποτα.. να τους λεω... ααααα... εξαρταται απο τη μερα που θα πας.... ααααα δε εχεις διαισθηση εσυ κ δε αντιλαμβανεσαι οτι εγω...
δηλ ελεος.....
ας ειμαστε σοβαροι κ ρεαλιστες.


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 19:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κινήσατε την περιέργεια και λέω να το επισκεφτώ. Πάμε παρέα;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 19:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε ποια περιοχη μενεις ?

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 20:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

διαφωνω στο οτι παιζει ρολο ποια μερα θα επισκεφτεις τον χωρο. σημειωτεον τον επισκεφτηκα δυο φορες κ θα παω κ μια τελευταια να τραβηξω μερικες φωτος.
κ δε ειδα τιποτα περιεργο.
μ αυτη τη λογικη... τοτε να εντοπισω κ εγω ενα παρκακι οπου κατα προτιμηση να συνορευει με νεκροταφειο.. για να φανει πιο ανατριχιαστικο κ πειστικο το ολο στορυ μου.. κ να λεω εκει συμβαινει αυτο κ εκεινο.... κ να πουλαω κι εγω βιβλια. κι οσοι πηγαινουν κ δε βλεπουν τιποτα.. να τους λεω... ααααα... εξαρταται απο τη μερα που θα πας.... ααααα δε εχεις διαισθηση εσυ κ δε αντιλαμβανεσαι οτι εγω...
δηλ ελεος.....
ας ειμαστε σοβαροι κ ρεαλιστες.


Timendi causa est nescire...



Δεν νομίζω ότι έχει αξία να αντιδικήσουμε επί του θέματος, εγώ δυο φορές επισκέφθηκα έναν χώρο που περιέγραφε ως παράξενο ο συγγραφέας και περιέγραψα τα της πρώτης και δεύτερης επίσκεψης μου εκεί, κάπου συμφώνησα μαζί του – κάπου διαφώνησα. Το σίγουρο είναι ότι είχα μια ευκαιρία για δυο ευχάριστους περίπατους και μεταξύ μας στην τελική ε.. δεν το είχα δέσει και σίγουρο ότι θα έβλεπα της ορδές του καπετάν LeChuck να κυνηγούν τους ανυποψίαστους επισκέπτες του πάρκου (σίγα!).

Όσον αφορά τώρα το άλσος του Λογγίνου δεν το έχω επισκεφθεί, αν το πράξω στο μέλλον θα έχω υπόψη μου το παρόν θέμα ώστε να αναρτήσω τις όποιες εμπειρίες της επισκέψεως μου. Από εκεί και πέρα, οι περιοχές ελεύθερης πρόσβασης είναι ο καθένας μπορεί να τις επισκεφθεί και να σχηματίσει ιδίαν αντίληψη, ασχέτως εναύσματος.

Τέλος μιας και έγινε λόγος για το εάν παίζει ρόλο η ημέρα (δηλαδή ο χρόνος) της επίσκεψης, όσοι ασχολούνται και ψάχνουν αυτά τα θέματα γνωρίζουν ότι τα φαινόμενα που περιγράφονται δεν είναι οπωσδήποτε στατικά αντίθετα μπορεί να παρουσιάζουν διακυμάνσεις και ακόμα χειρότερα στο πέρασμα του χρόνου μπορεί να ατονήσουν ακολουθώντας «άλλες οδούς». Αφήστε επίσης ότι πολλά από τα περιγραφόμενα βιώματα είναι καθαρά υποκειμενικής φύσεως καθώς άλλοι παρατηρητές είναι περισσότερο ευαίσθητοι ή συμβατοί με έναν χώρο από ότι κάποιοι άλλοι κτλ (δηλαδή τρέχα γύρευε – εδώ πια μπαίνουμε στις λεγόμενες «προσωπικές εσωτερικές εμπειρίες» και άκρη δεν θα βγει).

Ρεαλιστικά λοιπόν, μπορεί να ψάχνεις μια ζωή το Παράξενο και να μην βρεθείτε ποτέ ή μπορεί να το συναντήσεις άπαξ (δίχως καν να το ψάχνεις!) και ύστερα όσο και αν προσπαθήσεις να μην συμπέσουν ξανά οι δρόμοι σας. Και ναι το ξέρω ότι αυτό δεν σε καλύπτει, αλλά έτσι είναι «οι κανόνες του παιχνιδιού» και δεν αλλάζουν.

Αυτά τα λίγα από μέρους μου – καλή συνέχεια στο θέμα.

Υ.Γ.
Για να μην παρεξηγηθούμε, δεν παίρνω το μέρος κανενός ούτε το συγγραφέα ούτε το δικό σου, παίρνω το δικό μου! – μπορεί να έχεις δίκιο εσύ, μπορεί εκείνος, όταν με φέρει ο δρόμος μου από εκεί θα σας πω και εγώ την γνώμη μου ως τότε συνιστώ ψυχραιμία – δείτε τα όλα αυτά με μια δόση καλόπιστης δυσπιστίας.

Edited by - XD on 13/08/2011 20:38:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 20:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οποτε μπορεσεις πηγαινε κ συ μια βολτα κ γραψε τις εντυπωσεις σου.
θα παω αλλη μια τελευταια να τραβηξω φωτος .
παντως μεχρι στιγμης εμμενω στη αρχικη μου τοποθετηση οτι ο γιαννουλακης ψευδεται κ κακως που αγορασα το βιβλιο του.
μακαρι να καταφερω να παω με παρεα μιας κ δε συμμεριζονται τις μεταφυσικες μου ανησυχιες οι φιλοι μου... κ να παω σε ολο το παρκο... γιατι στη στροφη που εχει δεν εχω παει.
επισης θα ρωτησω κ τι ρολο παιζει το εικονοστασι εκει.

μου φανηκε καπως περιεργο οπως κ να χει.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 22:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε ποια περιοχη μενεις ?

Ηλιούπολη..κοντά είναι σχετικά. Εσυ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 22:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμ δε εισαι κοντα...
αλλα αν θες να εξερευνησεις το αλσος πεταγεσαι.
εγω μενω κοντα σχετικα.
ιλισσια.

εχεις παει γενικοτερα σε μερη που φημολογουνται ως περιεργα η δεν το χεις επιχειρησει?

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 23:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το έχω επιχειρήσει φίλε. Αν δεν κάνω λάθος αυτό το άλσος στο μετς δεν είναι κάπου εκεί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 00:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τα μπούτια μου τα δυό. Ε ναι ρε παιδιά γιατί αμέσως να θάψετε τον Παντελή τον Γιαννουλάκη; Είναι συμπαθής ο άνθρωπος και με μεκρύ βιογραφικό. Μόνο αστροναύτης δεν έχει κάνει.

Εγώ λέω ρε παιδιά να πάμε να κάνουμε ένα camping εκεί, στο άλσος. Τι λέτε; Θα παίζουμε μπιριμπα, θα πετάμε καμια πασιέντζα, ε και φέρνω και ένα κουβά για το χεστρουλιό. Εμείς οι Αθηναίοι τη περνάμε φίνα και στην Αθήνα μέρα καλοκαίρι. Και άμα λάχει πάμε και για μπανάκι σε κάνα συντριβάνι.

Όλα αυτά, και άλλα πολλά ωραία, αφού γυρίσω απο διακοπές!
Reservoir !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 02:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γυναικα ειμαι .

ναι το αλσος λογγινου βρισκεται στο μετς.

αν πας γραψε τις εντυπωσεις σου να δουμε αν καποιος τελικα βιωσε κατι ασυνηθιστο.


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 09:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλώς τα μπούτια μου τα δυό. Ε ναι ρε παιδιά γιατί αμέσως να θάψετε τον Παντελή τον Γιαννουλάκη; Είναι συμπαθής ο άνθρωπος και με μεκρύ βιογραφικό. Μόνο αστροναύτης δεν έχει κάνει.

Εγώ λέω ρε παιδιά να πάμε να κάνουμε ένα camping εκεί, στο άλσος. Τι λέτε; Θα παίζουμε μπιριμπα, θα πετάμε καμια πασιέντζα, ε και φέρνω και ένα κουβά για το χεστρουλιό. Εμείς οι Αθηναίοι τη περνάμε φίνα και στην Αθήνα μέρα καλοκαίρι. Και άμα λάχει πάμε και για μπανάκι σε κάνα συντριβάνι.

Όλα αυτά, και άλλα πολλά ωραία, αφού γυρίσω απο διακοπές!
Reservoir !


Τι λες βρε αθεόφοβε, πας καλά?
Ακου Μπιρίμπα με τα φαντάσματα!!!!!
Σιγά μην παίξουμε και τάβλι

Υ.Γ
Αδυναμία στα μπουτάκια διακρίνω
Το στήθος δεν …


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 10:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτιμώ να πάω με κάποιον που ήδη έχει πάει, γι'αυτό άλλωστε έγραψα και το αρχικό post περί παρέας. Όποιος θέλει μπορούμε κάποια στιγμή να το κανονίσουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 15:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
starstruck: Προτιμώ να πάω με κάποιον που ήδη έχει πάει, γι'αυτό άλλωστε έγραψα και το αρχικό post περί παρέας. Όποιος θέλει μπορούμε κάποια στιγμή να το κανονίσουμε.

Φίλε starstruck το άλσος δεν είναι δα και ατελείωτο! Να πάρει πόσο, μία, δύο ώρες να το γυρίσεις όλο; Δε νομίζω περισσότερο. Το ερώτημα είναι τι ψάχνεις όσο είσαι εκεί. Αν π.χ. ψάχνεις μια σπηλιά, αλωνίζεις τον χώρο, δεν την βρίσκεις, φεύγεις. Το να περιμένεις απλά κάτι να σου συμβεί, είναι θέμα τύχης και περιστάσεων. Αν όμως είναι να σου συμβεί κάτι μεταφυσικό, μπορεί να σου συμβεί και στο κρεβάτι σου (για τους περισσότερους ανθρώπους μάλιστα το θεωρώ πιο πιθανό ενδεχόμενο).
quote:
Τι λες βρε αθεόφοβε, πας καλά?
Ακου Μπιρίμπα με τα φαντάσματα!!!!!
Όχι με τα φαντάσματα μπιρίμπα!! Θα ήταν άδικο δηλαδή γιατί δε θα ξέραμε αν κρυφοκοιτάζουν. Είναι γνωστό άλλωστε στο κόσμο του αποκρυφισμού: Ποτέ μη παίζεις στριπ πόκερ με φαντάσματα!!
quote:
Υ.Γ
Αδυναμία στα μπουτάκια διακρίνω
Το στήθος δεν …
Έχω γενικά μια αδύναμία προς το ανώτερο φύλο! Περι μπουτέων και στηθέων η κουβέντα είναι για το Περι ανέμων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 16:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τα στήθια σε ανώτερο επίπεδο εντοπίζεται, για αυτό άλλωστε και ο προβληματισμός μου.
Χωρίς να υποβαθμίζω την γενική προσέγγιση που είναι και το τελικό ζητούμενο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 18:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν ησουν κοριτσακι θα σε επερνα μαζι μου..
ετσι θα σε ξεμοναχιαζα κ θα σε χρησιμοποιουσα για το λουτρο νεοτητας μου...
αλλα εισαι αγορακι. κριμα.

αλλωστε δε φαινομαι επικινδυνη ?

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 18:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον αργοτερα θα ανεβασω φωτογραφικο υλικο απο αλσος λογγινου κ γυρω σημειων αν θεωρησω κατι αξιο......τραβηχτο.

μεχρι τοτε...


http://www.youtube.com/watch?v=zeWBD7zHG8o&feature=relmfu

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 19:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ τότε..υποθέτω τελειώνει εδώ για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 21:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυριο θα παω. θες να σε παρω μαζι μου ?

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 21:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι ώρα λες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 21:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οποιος γουσταρει να ερθει αυριο στο αλσος λογγινου κ στο σπιτι της αγρας που θα παω για πρωτη φορα σε αυτο.... να ερθει.
ωρα απογευμα.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 21:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι ώρα λες;




στις 6 το απογευμα.
μπορεις ?


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 22:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου στείλω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 22:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν μπορεις να εισαι στις 6μιση ζαππειο... εκει που ναι οι στυλοι του ολυμπιου διος... καλως...
κι οποιος αλλος θελει κ μπορει να ερθει.. κ θελει παρεα... η καποιον να τον παει στο αλσος λογγινου κ να μην ψαχνει... να ερθει αυριο στις 6μιση το απογευμα στους στυλους ολυμπιου διος στο ζαππειο.
εγω ουτως η αλλως θα παω κ δε με χαλαει να ερθουν κ αλλοι μαζι μου με τη ιδια περιεργεια με μενα για το μεταφυσικο.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 22:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κ τωρα θα σας βαλω καποιες φωτο που τραβηξα σημερα μιας κ ημουν περαστικη απο εκει.

ηταν ψιλοσκοτεινα λογω οτι περασα κατα τις 8 και.. αλλα οκ.

εδω λοιπον ειναι το σπιτι με τη περιεργη λαμπα που τη προηγουμενη φορα που πηγα.. τρεμοπαιζε..
τωρα ηταν φυσιολογικη.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 22:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα σκαλοπατια που οδηγουν στο αλσος λογγινου

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2011, 22:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα σκαλοπατια απεναντι απο το αλσος λογγινου κ το νεκροταφειο..
που λεει ο γιαννουλακης οτι κι οταν ανεβαινεις αυτα... συμβαινουν περιεργα φαινομενα.
οπως θα δειτε στη φωτο.. ειναι ενα πεζοδρομιο οπου εχει σκαλια..
σ αυτο το πεζοδρομιο λοιπον περπατουσα τις προαλλες... εχοντας λιγο πιο μπροστα μου τη γρια με το σκυλο.
εκανα ενα φσατ ! ανεβηκα γρηγορα τα σκαλια.... κατεβηκα,,,, κ ενω η γρια με το σκυλο θα επρεπε να ηταν λιγα μετρα πιο μπροστα μου.. μιας κ δε εκανα ουτε ενα λεπτο να ανεβω κ να κατεβω... δεν υπηρχε πουθενα.. κ το δικαιολογησα στο μυαλο μου οτι θα μπηκε σε καποια πολυκατοικια.


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy