ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΣΠΕΙΡΟΕΙΔΕΣ ...'Η "Ο ΔΙΣΚΟΣ ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ"...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 01:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΚΥΛΗΣΗ ΜΙΑΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΣΠΕΙΡΟΕΙΔΗ ΡΟΗ... ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΝΤΙΚΡΥΣΑΝ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...
ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ...
(...ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ...)
ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΨΥΧΗΣ...
ΑΝ ΕΛΙΚΟΕΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΕΛΙΞΗ ΤΗΣ...

ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ~~~~~
ΠΟΙΟΣ Ο ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΠΕΙΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΗΛΟ (ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ "ΧΑΡΑΓΜΕΝΗ")
+
ΠΟΙΑ Η ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΣΠΕΙΡΑΣ ..ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΛΦΑΒΗΤΟ...
ΤΟ ΟΠΟΙΟ "ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΕΙ"
ΕΝΩ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ(ΑΦΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ )
...ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ..
...ΑΠΟΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΣΥΣΠΕΙΡΩΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΣΩ-ΚΕΝΤΡΟ...

ΘΑ'ΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ..ΣΑΝ ΕΝΑ Β'ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ "ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ..."
ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ..ΨΥΧΙΚΑ ΠΑΡΑ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΤΙΣ "ΑΦΩΝΕΣ"
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ...
ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΠΟ ΤΟ ΠΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΠΕΙΡΟΕΙΔΟΥΣ..
ΑΝ ΔΕΝ ..ΥΠΝΩΤΙΣΤΟΥΜΕ(!)ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ...ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ .."ΤΟΝ ΣΠΕΙΡΟΕΙΔΕΣ~~~ΚΥΚΛΟ..ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ"
...
ΚΑΝΟΝΑΣ ΜΑΣ ΘΑ'ΝΑΙ Η ΔΟΝΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΜΑΣ..ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ..ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ...

ΠΙΣΤΕΥΩ...ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ...ΟΛΟΙ...ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ..ΚΥΛΗΣΑΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ ΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΗΚΑΜΕ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ...ΤΙ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ..ΝΑ ΠΩ...
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΟΛΟΥΣ...

ΑΦΟΡΜΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΤΟΥΤΗ..ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...

ΚΑΙ ΠΥΞΙΔΑ...ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ...
http://ancientgr.com/Unknown_Hellenic_History/H_ELLHNIKH_GLVSSA.htm

'manava seva, madhava seva'

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 02:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΑΡΧΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ,

ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟΠΙΚ, Η ΣΠΕΙΡΟΕΙΔΗΣ ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΑΥΤΗ.ΑΠΟ ΤΟ DNA,ΤΟΝ ΦΛΟΙΟ ΕΝΟΣ ΔΕΝΤΡΟΥ,ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΕΜΩΝ,ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ,ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΓΑΛΑΞΙΩΝ.

ΜΑΛΛΩΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ Η8ΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 03:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ Η8ΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.]
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΑΥΤΟ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ..ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΥΛΗΣΕ ΕΔΩ ...ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΕΙΣ..ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ...
ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΜΕ...ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ...
ΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ..ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ..ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΠΟΕΙΤΑΙ..
ΤΩΡΑ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ..ΜΕ ΟΣΑ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ..
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΝΕΦΕΡΕΣ...
ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΦΟΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ.

ΝΑΙ,ΟΝΤΩΣ,ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ..ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΝ...ΔΥΣΚΟΛΑ 'Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΠΙΑΣΤΑ ΝΟΗΜΑΤΑ...+
ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΑ..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ..ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΣΥΝΤΑΣΟΥΝ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΠΛΟΙΚΟΤΕΡΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ..'Η ΕΣΤΩ ..ΟΧΙ ΔΑΙΔΑΛΩΔΕΙΣ...

ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ,ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΠΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΤΟ...

ΘΑ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΩΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ...ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ...ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΑΣ...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ..ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...

+ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 13:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΥΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ Κ.Α.,ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΛΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑ.ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ:
www.eie.gr/ex3/dia/sym/katsarou/grafi4.htm+" target="_blank">http://find.in.gr/results.page?data=cache:www.eie.gr/ex3/dia/sym/katsarou/grafi4.htm+ΔΙΣΚΟΣ+ΦΑΙΣΤΟΥ

Τ.Σ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 16:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σ'ευχαριστω!!!
ειχα παντα μια εντυπωση πως ειδα ενα βιβλιο καποιου ερευνητη με την αποκωδικοποιηση του δισκου..μα δεν ημουν βεβαιη...αν ηταν αληθεια..η μιαν ιδεα καρτερικη...

ωστοσο τα λινκ δεν ανοιγουν καλε μου φιλε...
ας κανουμε μια ακομη προσπαθεια εδω...
www.eie.gr/ex3/dia/sym/katsarou/grafi4.htm

περα ομως απο αυτο το πλεον καθοδηγητικο στοιχειο...
μπορουμε να ακολουθησουμε τα χναρια της δικης μας ψυχης και να ανελιχθουμε, καλοι μου φιλοι????

εχω μιαν εντυπωση πως οι συνειρμοι ηταν πολυπλοκοι...και δεν σας εδωσα την απολυτη εννοια..μα εχω ξαναπει...η γνωση ειναι μεσα σ'ενα κελυφος...
τη δικη..μου...θα την εκολαπτει παντα...η ζεστη της δικης μου..ψυχης...
και ας μου επιτραπει ...να σπασω μονη μου ...το δικο μου..κελυφος...
αυτο ζητω και απο εσας...μονοι σας..να σπασετε το δικο σας...

η πηγη αν ειναι κοινη...εδω ετουτη η αφετηρια,δηλαδη...
η εκκολαψη...θα φερει...το αποτελεσμα...για τον καθενα...
μα σε συλλογικο επιπεδο...
θα δωσει..τους σπορους για το ξεκινημα...νεων...εκπορευσεων...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 18:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA μου, ωραία έκπληξη το μήνυμά σου με πεζά...
Θα σου πρότεινα -αν θέλεις- να το κρατήσεις και στη συνέχεια αυτό...
Σε κάνουν πιο... προσιτή...

Υ.Γ. Φυσικά, το συγκεκριμένο θα... αυτοκαταστραφεί μόλις το διαβάσεις, να μη χαλάει την πολύ ενδιαφέρουσα ροή.

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 21:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMMM..ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΜΙΑΣ ΠΙΟ...
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ,
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΝΑ!
ΜΑ...ΑΣ ΜΕΙΝΩ...ΕΔΩ...
ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!
(ΠΕΡΑ ΑΠ'ΟΣΕΣ ΕΙΧΕ ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΜΟΥ!)
ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ...
ΓΙΑ ΝA ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΩ!!!

ΜΗ ΣΒΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΤ!
ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ
ΕΝΟΣ "ΒΗΜΑΤΟΣ"...
... ΤΗΣ "ΕΚΠΛΗΞΗΣ"...
...ΤΟΥ "ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ"
ΠΟΥ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ...


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/04/2003 04:42:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 15:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Τότε που οι λέξεις ζωντάνευαν με εικόνες"

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΥΣΙΩΔΗ ΦΡΑΣΗ,
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΔΩ ΘΕΜΑΤΟΣ,
ΚΑΛΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ ΝΑ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΟΥΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ...
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ..ΣΤΗ ΓΗ ΜΑΣ..ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ..
Η ΣΥΝΑΞΗ ΓΙΝΕΤΑΙ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ..
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1130


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 16:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' αυτήν την περίπτωση, ως συνήθως αυθαίρετα και φιλάρεσκα, μπορούμε να συσχετίσουμε κατά το γνωστό σενάριο το μινωικό πολιτισμό με τον ατλαντικό (ο φον Νταίνικεν ενθουσιαζόταν με κάτι τέτοια).
Στο Γκλοζέλ (Γαλλία) έχει βρεθεί ένα αντίστοιχης ιστορικής σημασίας αλφάβητο σε πέτρες (πιο εξελιγμένο μοντέλο, άθραυστο).
Ήταν όμως αυτά πρώιμες δοκιμές γραφής ή, αντίθετα, απομεινάρια γνώσης (από ένα κατεστραμμένο πολιτισμό) που χαράσσονταν σε πηλό ή σε πέτρα ελλείψει άλλων πρακτικών δυνατοτήτων;
Είναι γραφή, διακόσμηση, κωδικοποίηση, συμβολισμός; Είναι χρηστικό ή ιερό αντικείμενο;
Και η σπειροειδής διάταξη σημαίνει κάτι ή είναι η αυθόρμητη, ενστικτώδης τοποθέτηση των στοιχείων;
Γραφή=Λόγος=Ύπαρξη.
Και στο κάτω-κάτω, αυτός ο δίσκος είναι ίχνος από το παρελθόν ή από το μέλλον; :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 16:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!REO,ΚΑΛΕ ΜΟΥ,
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ...
...λες να οδηγηθουμε με τουτο τον μητο...?...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 12:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΤΜΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕΛΙΔΑ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ & ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΥΚΟΛΑ:
http://www.kairatos.com.gr/discosfaistoy1.htm

Τ.Σ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίρις
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 18:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ίρις  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! το ονομα μου, Αριαδνη... ενα πιστηριο(για μενα τουλαχιστον)οτι εχω καποια σχεση με την Μινωικη Κρητη. Ως παιδι, εχω πολλα προνομια, ως μικρος εξερευνητης, εχω ενα ακομη. Οι γονεις μου τυχαινει να ειναι αρχαιολογοι, πραγμα που δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια, καθως σε παρομοια θεση βρισκονται χιλιαδες παιδια. Οπως και να 'χει...εχω την δυνατοτητα να ερχομαι πιο κοντα σε αρχαια...Για να μην μακρυγορω λοιπον... Κατα την ταπεινη μου γνωμη... ο δισκος της Φαιστου ειναι ενα επιτραπεζιο παιχνιδι. Μερικες φορες η λυση ειναι τοσο απλη που δεν την βλεπουμε. Δεν αμφισβητω ετσι τοσους επιστημονες που μιλουν για μια καποια μορφη πρωιμης γραφης... Το πιθανοτερο ειναι να κανω λαθος. Αλλα... ειναι κατι σαν ενα παιδικο μου ονειρο...χμμ...ενα απλο προαισθημα μιας εφηβης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 21:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΙΡΙΔΑ!
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ !
...ΛΕΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΕΙ+ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΣΒΟΥΡΑ?
( ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΙΧΝΙΔΟ-ΜΑΝΙΑ! )...
ΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΟ ΣΟΥ ΣΥΝΕΙΡΜΟ...
ΛΕΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ...?
ΧΜΜ..ΩΡΑΙΑ!
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΟΡΦΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...

ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ, Ο ΔΙΣΚΟΣ ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥ...ΤΑ ΤΣΑΚΡΑΣ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ...
(ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ...."ΤΑΟ")

VANDE!
'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2003, 21:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΙΑ ΑΥΘΟΡΜΗΤΗ ΣΚΕΨΗ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΟΝ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ ΤΟΥ ΜΙΝΩΑ
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΟ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΜΟΥ
ΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟ ΤΥΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ
ΣΤΗΝ ΦΑΙΣΤΟ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ
ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 04:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XM...ΤΑ ΑΥΘΟΜΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΑΝΤΑ...
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 19:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ........................
ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..........
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 19:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 20:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 05:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΕΛΙΔΑ
http://diodos.gr/parajena_p/anatrept/festos.htm

ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΠΡΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΕΔΩ ΕΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ...

[Το κείμενο πάνω του είναι τυπωμένο από κινητά στοιχεία σε σπειροειδή μορφή από την περιφέρεια προς το κέντρο. 45 διαφορετικά σύμβολα χρησιμοποιήθηκαν σε ένα σύνολο 242 συμβόλων που χωρίζονται από κάθετες γραμμές.

Κάποιος θα αναρωτηθεί και πιο είναι το παράξενο, ούτε το πρώτο είναι ούτε το τελευταίο είναι , η διαφορά του βρίσκεται στο γεγονός ότι σε αυτό το δίσκο τα σύμβολα δεν είχαν χαραχτεί με το χέρι, αλλά με σφραγίδες. Έτσι μπορούμε να πούμε πως ήταν το πρώτο δείγμα τυπογραφίας στην ιστορία της ανθρωπότητας.

Παρ' ότι ο δίσκος δεν έχει ιδιαίτερα μεγάλη χωρητικότητα και είναι Read-Only, εξακολουθεί να δουλεύει μια χαρά μέχρι σήμερα.}

ΕΠΙΣΗΣ ...
[Αναρίθμητες προσπάθειες έχουν γίνει για την αποκρυπτογράφηση του δίσκου της Φαιστού, χρησιμοποιώντας τελείως διαφορετικές μεθόδους και καταλήγοντας σε εντελώς διαφορετικά συμπεράσματα για το σκοπό, το περιεχόμενο του, και τους δημιουργούς του.]

+ΑΥΤΟ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ
ΜΕ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ-ΚΛΕΙΔΙ...
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ...

[Σύμφωνα με την αποκρυπτογράφησή της, το περιεχόμενο του κειμένου είναι θρησκευτικό.]
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΛΕΤΗΤΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΡΗΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΞΙΣΤΟΡΙΣΗΣ ΤΩΝ ΑΘΛΩΝ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ..ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ...ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ...ΜΑ ΚΑΙ Τ'ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΠΑΡΑ ΜΕΤΑ ΦΡΑΣΗ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗ...

ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗΣ, ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΑΣΟΣ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ , ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ...
ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΑ ΑΝΤΙΧΗΣΑΝ ΜΕΣΑ ΜΟΥ
ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ
ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ...ΕΔΩ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΛΩΝΑ...
ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ...

ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΣΕIΡΙΟΣ ,OΠΟΥ +ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ,
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ(ΜΑΣ)...

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...
Ο ΜΗΤΟΣ...
ΞΕΚΙΝΗΣΕ...
ΤΗ ΝΟΕΡΗ
ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ
ΕΛΙΚΟΕΙΔΩΣ
ΠΡΟΣ
...ΤΟ ΦΩΣ

Vande!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/04/2003 18:22:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 06:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ...
ΤΟ ΠΥΡ
ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΩΝ ΔΕΣΜΩΝ ...
ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ...
Ο ΑΕΤΟΣ
Η ΚΑΡΔΙΑ
ΟΙ ΘΕΟΙ/Ο ΘΕΟΣ-Η ΘΕΑ
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ-Ο ΣΕΙΡΙΟΣ-Ο ΣΚΥΛΟΣ(ΣΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ...ΙΣΩΣ)
ΤΟ "ΤΥΜΠΑΚΙ"-Ο ΝΤΑΙΝΙΚΕΝ+ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ...
Η ΣΠΕΙΡΑ...ΕΛΙΚΟΕΙΔΗΣ..ΚΙΝΗΣΗ...ΜΕ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΕΛΙΞΗ...ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΟΕΡΟ ΚΕΝΤΡΟ...(ΠΩΩΩ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ!..ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΡΑΚΤΑΛ!ΤΟ ΕΙΔΑ..ΚΑΘΩΣ ΕΨΑΧΝΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΔΩ!)
Η ΣΒΟΥΡΑ...ΣΤΡΟΒΙΛΙΣΜΟΣ...ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΝΤΡΟ...ΜΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ..ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ..


ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ..ΕΙΤΕ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΙΝ-ΤΟ ΤΩΡΑ -ΤΟ ΜΕΤΑ..
ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ..ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...
ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ Σ'ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΖΛ...ΠΟΥ ΚΑΛΟΥΜΕΘΑ ΝΑ ΣΥΝΤΑΞΟΥΜΕ...ΕΣΩ...ΚΑΙ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ..ΕΔΩ...


Vande!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/04/2003 18:30:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius
Μέλος 1ης Βαθμίδας


114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 13:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν χιλιάδες χρόνια πλάσματα αμφίβια (μισό άνθρωπος-μισό ψάρι) δίδαξαν τους πρώτους ανθρώπους...

Έτσι λένε κάποιες παραδόσεις...

Ήταν από το Σείριο...

Σειρήνες, πλάσματα αμφίβια...

Σειρήνες, πλάσματα από το Σείριο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 15:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..ΦΙΛΕ ΜΟΥ,moebius...
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ..ΓΟΡΓΟΝΙΕΣ ΥΠΑΡΞΕΙΣ...;

...ΣΥΝΕΙΡΜΙΚΑ..ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΥ...
Ο ΘΕΟΣ ΕΝΚΙ/ΕΑ..Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ..ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ..
ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ...(ΧΜΜ...ΣΕΙΡΙΟΣ...)
ΕΠΕΛΕΞΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΙΡΛΑΝΔΙΚΑ...ΟΝΟΜΑΤΑ ΞΩΤΙΚΩΝ ΤΟ... "ΕΝΚΙ"...
ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑ +ΜΙΑ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ....(ΙΣΩΣ Η ΕΠΑΝΑΛΛΗΠΤΙΚΗ ΔΟΝΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ...ΙΣΩΣ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙΡΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ...)

!..."ΜΑΑ..ΕΙΝΑΙ + ΘΕΟΤΗΤΑ!ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑ"...ΑΝΑΦΩΝΗΣΑ ΕΚΠΛΗΚΤΗ !!!..

ΩΩ...ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΗ..ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ!...

ΓΟΡΓΟΝΑ ΛΟΙΠΟΝ...'Η ΟΧΙ...
...ΤΟΥ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ 'Η ΜΗ...
Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ...ΕΚΕΙ...
ΣΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΘΕΜΑ...
ΤΟΥ Ω!ΜΕΓΑ...ΑΛ-ΕΞ-ΑΝΔΡΟΥ...

-ΚΕΛΣΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ...ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ...ΕΛΙΚΟΕΙΔΩΣ...
ΕΔΩ~~~~~~~ΕΚΕΙ...

ΥΔΩΡ...
ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ
ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ...
ΕΚΕΙ
ΣΤΟ ΠΑΝΤΟΥ
ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ...
ΣΤΟ ΒΥΘΟ...
ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΜΟΝΟ Η ΣΕΛΗΝΗ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ...
+ΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΙ ...

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2003, 07:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΣ ΦΕΡΩ ΕΝΑΝ "ΣΤΙΓΜΙΑΙΟ" ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ

ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΤΑ ..ΒΡΕΘΟΥΝΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ..

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 15:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 15:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.e-e-e.gr/sections/hellas/data/hellenic_pictures/faistos_disk/faistos_disk_c.jpg

Ο ΔΙΣΚΟΣ ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 07/06/2003 16:32:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 15:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 23:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ ΛΟΙΠΟΝ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΛΥΣΕΙ ΤΟ 10%

ΤΟΥ ΓΡΙΦΟΥ Η ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ

ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ..........

ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΡΙΓΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ.........


ΛΟΠΟΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 0 4 ΜΗΝΑΣ ΤΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ....
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ 31 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΚΟΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.........
ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΕΧΕΙ 4 ΚΟΥΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΤΡΗΣΕΤΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ 31

Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΧΕΙ 5 ΚΟΥΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 30 ΗΜΕΡΕΣ

ΑΡΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ........
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ........
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΙΓΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ


Edited by - indigo_boy on 01/05/2003 23:03:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 23:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ indigo_boy

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ Η ΛΥΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΡΙΦΟΥ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ?

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ.ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ.
ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΡΥΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 23:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Loucas ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΛΗ ΛΥΣΗ..........
ΔΗΛ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ
ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΩΣ ΑΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΟΡΕΞΗ
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΤΟ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ
ΦΙΛΙΚΑ

Υ.Γ ΑΝ ΠΡΟΣΕΓΚΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΑΓΝΗ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ


Edited by - indigo_boy on 01/05/2003 23:20:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 23:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω κάποια θεωρία ή λύση για τον γρίφο του δίσκου της Φαιστού...

Θα συμφωνήσω όμως απόλυτα με το Ιώδες Αγόρι ότι η λύση μπορεί να είναι απλούστατη... τόσο απλή που κανείς δεν την αναλογίστικε μια και όλοι έχουμε πείσει τα μυαλά μας ότι είναι περίπλοκο μυστήριο...

Οι άνθρωποι έχουμε την τάση να μην βλέπουμε αυτό που υπάρχει κάτω από την μύτη μας... ειδικά όταν έχουμε διαβάσει και λίγα παραπάνω...


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 16:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ INDIGO.
MAKARI NA EINAI AYTH H LYSH.
AΛΛΑ.
ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΝΤΕ ΔΙΣΚΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 10 ΜΗΝΕΣ.
ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ 3 ΚΑΙ 4 ΚΑΙ ΟΧΙ 4 ΚΑΙ 5.Η Ο 5 ΚΑΙ6.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ.
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΜΙΛΑΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy