ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παραξενες Ιστοριες Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
captain frank
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2012, 14:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας σε όλους στο φόρουμ!!!είμαι καινούρια και τώρα τελείωσα την ανάγνωση των ιστοριών σας...έχω ενθουσιαστεί!!!θα 'ηθελα να πω και γω μια ιστορία που έζησα,παράξενη όχι όμως μεταφυσική...πριν λίγες μέρες είχα βρεθεί σε μια επαρχιακή πόλη και με μια φίλη αποφασίσαμε να περπατήσουμε και να βρούμε μια ταβέρνα στην παλία πόλη...αφού μετα κόπων και βασάνων τη βρήκαμε λέμε να γυρίσουμε για καφέ και να ρθούμε άλλη μέρα...όμως δεν πήραμε το δρόμο που είχαμε έρθει αλλά συνεχίσαμε επάνω στα τείχη που είχε και κάποια σπίτια...σε μια στροφή συναντάμε μια ηλικιωμένη κυρία και σταματάμε να ρωτήσουμε πως θα βγούμε στον κεντρικό δρόμο...ήταν λίγο χαμένη στην αρχή αλλα΄όταν μας αντιλήφθηκε σαν να επανήλθε...μας πιάνει την κουβέντα για το θεό και πως τον βρήκε μέσα της...εξέπεμπε μια γαλήνη μια ηρεμία(εγώ γενικά δεν πολύπιστευω σε τέτοια)σαν να μιλουσε άγγελος ήταν(και οι 2 κάποια στιγμή μας πέρασε απ΄τιο μυαλό μήπως και όντως είναι,αλλά...)...μας πίασαν τα κλάματα...είπαμε να την επισκευτούμε για καφέ τις επόμενες μέρες και όντως πήγαμε πόλλες φορές στο σπίτι που μας έδειξε ότι μένει αλλά πότε ότι ώρα και να πήγαμε δεν ήταν εκεί...το σπίτι έμοιαζε κλείστο και ακατοίκητο...οι γείτονες και οι περαστικοί ούτε που μας κοιτούσαν που χτυπούσαμε και τη φωνάζαμε σα να μη μας βλέπαν και να μη μας άκουγαν...ακόμα και μια γνωστή μας που μένει εκεί δεν την έχει βρεί να της δώσει κάτι που θέλαμε...ήταν πολύ παράξενη εμπειρία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2012, 23:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να σας πω κ εγω μια ιστορια...η πεθερα της γιαγιας μου τα καλοκαιρια κοιμοταν με ανοιχτα παραθυρα...πριν μετακομισει στο δικο της σπιτι εμενε με ενοικιο σε μια μονοκατοικια μεσα σε ενα οικοπεδο με κηπο κ αυλη...ενα βραδυ που δεν την επαιρνε ο υπνος κ γυρναγε στο κρεβατι καποια στιγμη αργα τη νυχτα βλεπει εξω απο το ανοιχτο παραθυρο στην αυλη εναν αντρα με τσαπα κ μυστρι να σκαλιζει τον κηπο...τον ρωτησε "τι γυρευεις χριστιανε μου τρεις τα ξημερωματα να σκαλιζεις στον κηπο του σπιτιου???"...της ειπε φωναζοντας δυνατα "κυρια ουρανια καθε νυχτα ερχομαι κ φτιαχνω τον κηπο μου"...κ δεν της ξαναμιλησε συνεχισε να σκαλιζει στον κηπο...φοβηθηκε κ οταν ειπε το περιστατικο σε μια γειτονισσα κ της εδειξαν μια φωτογραφια τον αναγνωρισε...τοτε της ειπανε πως ηταν ο προηγουμενος σπιτονοικοκυρης που δεν ηταν εν ζωη.

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mayflower
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2012, 10:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας ειμαι καινουρια στο φορουμ και εχω μια περιεργη εμπειρια.

ενα βραδυ που ημουν λιγο κομματια καθησα στο κρεβατι μου να φυγει η ζαλαδα ωσπου εγινα ενα με το κρεβατι ...ανοιξε την πορτα ο αδερφος μου και το φως και τον εβλεπα με την ακρη του ματιου να ερχετε προς το μερος μου,στεκετε ακριβως διπλα μου αλλα δεν με κοιταξε ουτε μου
μιλησε ουτε κ εγω εκανα μια κινηση,σκυβει διπλα μου και τον τσιμπησα
στο ποδι, και πεταγετε τρομαγμενος και μου λεει νομιζα οτι ησουν ξαπλωμενη!!!κουλο!εναρμονιστηκα με το δωματιο ??

ακουσα και μια αλλη ιστορια που ειναι περα για περα αληθινη
η ξαδερφη μου και ο μπαμπας της γυρνουσαν απο την πολη που σπουδαζε
ηταν νωρις το απογευμα κατα τις16.30 καποια στιγμη ειδαν και οι 2
μια γυναικα να περπαταει διπλωμενη (δλδ το κεφαλι τερμα προς τα κατω)απο μακρυα νομιζαν πως ηταν γρια οταν φτασαν στο ιδιο υψος με αυτη σηκωθηκε χαμογελαστη και τους χαιρετησε.ο θειος ηθελε να σταματησει να την παρει να την παει στο προορισμο της αλλα το ποδι του δεν πηγαινε στο φρενο και η ξαδερφη που την εβλεπε καλυτερα γιατι ηταν απο την μερια της ειπε οτι ηταν ομορφη στο προσωπο και πολλυ λαμπερη
και τα ματια της λες και κοιταξαν μεσα στην ψυχη της.μπαιδεγουη να σας πω πως εξω απο το χωριο που περνουσαν υπηρχε μια γρια την οποια οσιοπηησαν γιατι μιλουσε με την παναγια και εχω ακουσει και αλλες ιστοριες για αυτην .την ειχε επισκεφτει και η μαμα μου οταν ηταν εφηβη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FAYE4
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2012, 16:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!!Είμαι νέο μέλος στο forum, και αν και το διαβάζω πολύ καιρό, τώρα αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας μια προσωπική εμπειρία ‘μεταφυσικού περιεχομένου’. Γενικότερα σαν άνθρωπος επηρρεάζομαι πολύ από την αύρα των ανθρώπων και έχω ανεπτυγμένη διαίσθηση σε ότι αφορά μέρη και ανθρώπους. Έχω περάσει διάφορες καταστάσεις τις οποίες θα χαρακτήριζα μεταφυσικές αλλά η συγκεκριμένη ιστορία με συγκλόνισε καθώς την ίδια χρονική στιγμή συνέβαινε το ίδιο και στην αδερφή μου.

Έχω πάει με μια φίλη μου στην Κρήτη για να κάνουμε την προετοιμασία του γάμου της και εγώ θα ήμουν κουμπάρα. Θα μέναμε στο σπίτι του γαμπρού σ’ένα χωριό κοντά στο Ρέθυμνο, μόνες μας. Τυχαίνει λοιπόν μετά από μια μέρα με τρέξιμο για τις προετοιμασίες να συναντήσουμε μια μουσουλμάνα φίλη της φίλης μου που είναι στο Ρέθυμνο για έρευνα για το διδακτορικό της. Ξεκινάμε λοιπόν και οι τρείς για το χωριό. Αφού φτάνουμε χαλαρώνουμε και πίνουμε το καφεδάκι μας στο σαλόνι. Εκεί που καθόμαστε αισθάνομαι να με διαπερνά ‘κάτι΄,παγώνω και αισθάνομαι το σώμα μου να παγώνει από τα πόδια πρός τα πάνω και να μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Σηκώνομαι με όση δύναμη είχα αφού αισθανόμουν σαν παράλυτη και πάω να ρίξω λίγο νερό στο πρόσωπο μου μιάς που αισθανόμουν οτι θα πάθω εγκεφαλικό. Ξαπλώνω στον καναπέ και με πιάνουν σπασμοί, προσπαθούσα να πώ το Πάτερ Ημών και δεν μπορούσα με τίποτα. Με ξεμάτιαζαν και οι δύο (μιάς που και οι μουσουλμάνοι πιστεύουν στο μάτι)και δεν μπορούσαν να πούν την προσευχή. Πέρασα ένα δύσκολο βράδυ και αφού πιά ξημέρωσε ο πρώτος άνθρωπος που πέρασε έξω απ΄το σπίτι ήταν ο γιός του παπά. Του είπαμε το περιστατικό πήγε σπίτι και μετά από λίγη ώρα πήρε τηλ. την φίλη μου να της πεί ότι μου διάβαζε ο πατέρας του την προσευχή και δεν άντεχε απ’το κλάμα.

Το συγκλονιστηκό είναι πως εκείνο το βράδυ στην Αθήνα η αδερφή μου με τον φίλο της πηγαίνανε βόλτα,πεζοί, ώσπου ξαφνικά λίγο πρίν περάσουν μια λεωφόρο άρχισε η αδερφή μου να κλαίει, στα καλά καθούμενα, και να λέει στο παιδί δεν μπορώ να περάσω αν περάσω θα συμβεί κάτι πολύ κακό. Συγκεκριμένα μου είπε οτι αισθανόταν μια περίεργη αύρα και μόνο όταν πήγανε στο σπίτι του παιδιού αισθάνθηκε ασφαλής και προστατευμένη.
Δεν ξέρω τι ήταν όλο αυτό, πάντως έκανα μέρες να το ξεπεράσω και μετά από πολλά ξεματιάσματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mary19021993
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2012, 14:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!Καθομουνα και διαβαζα αρκετα απο οσα εχουνε γραψει τα παιδια και απο το part 1 και ειπα να πω και εγω την εμπειρια που ειχε η μαμα μου,βασικα και εγω ειχα αλλα δεν εχει να κανει με ''φαντασμα'' η δικια μου εμπειρια.Η μαμα μου τοτε ειχε εναν θειο της ο οποιος ''εβλεπε' φαντασματα.Μια μερα ειχε παει να τον επισκεφτει μαζι με τον αδερφο μου ο οποιος τοτε ηταν 5 ετων καπου εκει.Λενε οταν το παιδι ειναι βαφτησμενο διωχνει τα φαντασματα η δαιμονια?δεν ξερω περιπου,ετσι εχω ακουσει.Λοιπον οταν ειχε παει με τον αδερφο μου ξαφνικα αυτα σταματησαν να τον ενοχλουν,απο οτι μου εχει η πει η μαμα μου του λεγανε να μην τρωει και αλλα τετοια πραγματα.*Πολυ καλο φορουμ παιδια μπραβο σας

123456Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μέλιαν
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2012, 03:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους,
Προσπάθησα να διαβάσω όσο το δυνατόν περισσότερες ιστορίες μόλις σήμερα γιατί με αγωνία περίμενα μέχρι να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου. Ενδεχομένως να σας κουράσει το μέγεθος του μηνύματος θεωρώ όμως ότι κάθε λεπτομέρεια είναι σημαντική. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και οφείλω να σας πω πως πιστεύω σε ότι μπορεί να αντιληφθεί η λογική μου παράλληλα όμως αφήνω ένα παραθυράκι ανοιχτό σε φαινόμενα που δεν μπορεί. Πριν ένα χρόνο περίπου μία πολύ καλή φίλη παραπονούνταν συχνά πως έβλεπα, άκουγε και ένιωθε πράγματα ανεξήγητα. Μόνο εγώ δεν την αμφισβητούσα και προσπαθούσα να την καθησυχάσω με τρόπο τέτοιο που να μην θεωρήσει ότι την περνάω για τρελή. Ένα βράδυ λοιπόν με πήρε και μου είπε πως μια μαύρη σκιά ήταν στην πόρτα του δωματίου της ακίνητη. Δεν την πίστεψα παρ' όλα αυτά την παρακάλεσα να πάει στους γονείς της να μην φοβάται. Εκείνη ένιωσε αδυναμία να σηκωθεί και ανευ λόγου και αιτίας ζήτησε απ' τη σκιά να φύγει. Λέει ότι της επιτέθηκε και διαπέρασε το σώμα της. Της ζήτησα να προσπαθήσει να πάει σε άλλο δωμάτιο και πήγε στην κουζίνα. Κάποια στιγμή έπεσε η γραμμή. Με ξαναπήρε και μου είπε ότι έβγαλε φώτο με αρνητικό και της εμφανίστηκε η σκιά. Έβγαλε τρεις απανωτές και όλο και χανόταν η σκιά μέχρι που εξαφανίστηκε απ' το πλάνο. Τις φώτο τις είδα με τα μάτια μου. Εν τέλει της ζήτησα να με βάλει σε ανοιχτή ακρόαση και επειδή ως άθεη δεν ήξερε το "πιστεύω" της είπα να επαναλαμβάνει κάθε φράση που έλεγα. Στο σημείο "ου της βασιλείας ούκ έστε τέλος" ακούστηκαν παράσιτα και μου είπε με τρεμάμενη φωνή ότι η φωνή μου ακούστηκε σαν αντρική. Έπειτα το σήμα χάθηκε. Της τελείωσε η κάρτα και έτσι πήγα να την πάρω εγώ. Όταν πάτησα το πράσινο τηλεφωνάκι στην επαφή της μου έβγαζε ειδοποίηση ότι "Οι επαφές δεν είναι έτοιμες" ενώ στο μενού των επαφών έμπαινα κανονικά. Τρόμαξα άρχισα να νιώθω περίεργα και πήγα να πιάσω το χέρι της αδερφής μου που κοιμόταν δίπλα. Η αδερφή μου όπως πέφτει ξυπνάει δεν κουνιέται ούτε μοίρα. Κι όμως εκείνη τη στιγμή γύρισε ολόκληρη προς την άλλη μεριά. Νόμιζα πως μπροστά μου έβλεπα κάτι. Εκμεταλλεύτηκα το σκοτάδι και έβγαλα φώτο με αρνητικό. Εμφανίστηκε η σκιά. Την επόμενη μέρα συναντηθήκαμε και οι σκιές ήταν πανομοιότυπες στις φωτογραφίες. Ελπίζω να ΄ταν η κάμερα που τα έκανε. Πάντως όλα τα υπόλοιπα δεν χωράνε καμία αμφιβολία...

Πίστευε και ΜΗ , ερεύνα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 13:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα παιδια να σας πω και μια δικια μου εμπειρια..
Καποια στιγμη καθομουν στο γραφείο μου και εγραφα...
και εκεινη τη στιγμή ακούω κάποιον (ανδρική φωνή) να με φωναζει καθαρά με το ονομά μου..
Σηκώθηκα να δω ποιος ειναι, κοιταξα απο το παραθυρο γιατι δε μπορουσε να ειναι μεσα απ το σπιτι..
Αλλα δεν ηταν κανεις...
Δε μου χει ξανασυμβει αυτό απο τοτε, τουλαχιστον που να το θυμαμαι.. αλλα αυτο ηταν πολυ καθαρο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2016, 23:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα γράψετε καμια ιστορια να ανατριχιασουμε λιγο?
αντε γιατι εχει καιρο να βγει κανα θριλερ καλο και εχουμε μονο το esoterica για παρεα...πολυ υσηχια πέφτει και τα πνευματα δινουν και παιρνουν εξω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2016, 11:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, αγαπητέ, όλα κατά παραγγελία τα θέλεις; Γράψε κι εσύ τίποτε να παρακινήσεις στους άλλους. Πέτα μερικά τυράκια και οι ποντικοί θα βγουν από τις φωλιές και θα τσιμπήσουν...

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2017, 13:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα γράψετε καμια ιστορια να ανατριχιασουμε λιγο?
αντε γιατι εχει καιρο να βγει κανα θριλερ καλο και εχουμε μονο το esoterica για παρεα...πολυ υσηχια πέφτει και τα πνευματα δινουν και παιρνουν εξω....



Δες το Ouija: Origin of Evil...και δεν θα το μετανιώσεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2017, 10:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το είδα, πολύ καλό, τώρα θελω να δω το Ring το καινουργιο...παντως η ποιότητα των θρίλερ πέφτει...μόνο φωνές είναι... θέλω Insidius στυλ να βγαίνουν..ετοιμάζω με φίλους ouija board στο Σανατόριο στη Μπάρνηθα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2017, 17:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το είδα, πολύ καλό, τώρα θελω να δω το Ring το καινουργιο...παντως η ποιότητα των θρίλερ πέφτει...μόνο φωνές είναι... θέλω Insidius στυλ να βγαίνουν..ετοιμάζω με φίλους ouija board στο Σανατόριο στη Μπάρνηθα....



θα σου συνιστούσα να μην πας να το δεις, γιατί θα απογοητευτείς πολύ... δεν αξίζει...έρχονται πολύ καλύτερες Psy-horror, και ακόμα και άλλο Incidious


Maximum Effort
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2017, 22:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πηγα Σανατόριο στις 02.00 το βράδυ με πολύ αέρα...το σκηνικό εντελώς θρίλερ αλλα ουδέν αξιο απο παραφυσικό..μονο ποντίκια ακουγοντουσαν..την επομενη φορά θα γίνει καλύτερη εξερεύνηση και επίκληση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2017, 01:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και επίκληση...



...


Edited by - lydios_thegood on 24/03/2017 01:40:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xanthipi
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2017, 21:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο εμενα....μου έχουν τύχει πολλά περίεργα στην ζωή μου και γι αυτό έχω αναθεωρήσει τα πιστεύω μου απο μικρή ηλικία...το μόνο σίγουρο είναι οτι όσες και αν είναι οι γνώσεις μας ποτέ δεν θα είναι αρκετές για να μπορούμε να δώσουμε απάντηση σε όλα....Λοιπόν σε ηλικία γυμνασίου περίπου, και ενώ κοιμόμουν του καλού καιρού στο ίδιο δωμάτιο με την αδερφή μου,ξαφνικά ακούγεται ένας θόρυβος σαν βουητό,σαν σεισμός...Ξαφνικά η αδερφή μου φωνάζει μαμά μαμά ,έρχεται η μητέρα μου και μαζί με εμένα που επιτέλους ξύπνησα,τι να δούμε...το κρεβάτι της αδερφής μου βρισκόταν στον αέρα και κουνιόταν σαν σεισμός 8 ρίχτερ....Μετά απο αυτό βέβαια όπως καταλαβαίνετε αλάξαμε σπίτι για να μπορέσουμε να ξανακοιμηθούμε...Εξήγηση όμως ποτέ δεν δώθηκε και ούτε νομίζω θα δωθεί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2017, 02:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Ξανθίππη!Αρκετά ενδιαφέρον και φοβιστικό μπορώ να πω!! Εχω ξαναδιαβάσει παρομοια ιστορία με κουνια μωρου που ίπταται ξαφνικα. Στην θεση σου θα είχα άνετα ψυχολογικά και θα το ερευνουσα οσο μπορω. Δεν πάει το μυαλό μου τι θα μπορουσε να σηκώνει το κρεβάτι αλλα σίγουρα δεν ειναι καλοπροαίρετο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2017, 18:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιοι λένε ότι οι ''μάγοι'' σηκώνουν τραπέζια με τη βοήθεια οντοτήτων. Τώρα έχω δει πνεύμα γάτας στον αστρικό χώρο να κρύβεται κάτω από το κρεββάτι μου. Όπως και να έχει βγάλε το ξυλώδες μέρος και κοιμήσου μόνο με το στρώμα σε επαφή με το δάπεδο :D Δεν πρόκειται λογικά να το δεις πάλι στον αέρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios_thegood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2017, 18:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γενικά πιστεύω αυτές τις ενέργειες τις ελκύουμε όταν κάνουμε πράγματα που δεν συνειδητοποιούμε με τι μας συνδέουν.
Μόλις έρθεις σε επαφή με το φυσικό κόσμο όλα αυτά θα φύγουν από το μυαλό σου και τις εμπειρίες σου.Δεν θα σε επηρεάζουν συναισθηματικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2017, 00:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάποιοι λένε ότι οι ''μάγοι'' σηκώνουν τραπέζια με τη βοήθεια οντοτήτων. Τώρα έχω δει πνεύμα γάτας στον αστρικό χώρο να κρύβεται κάτω από το κρεββάτι μου. Όπως και να έχει βγάλε το ξυλώδες μέρος και κοιμήσου μόνο με το στρώμα σε επαφή με το δάπεδο :D Δεν πρόκειται λογικά να το δεις πάλι στον αέρα.



Στο Amber alert, συμπεριλαμβάνονται δραπέτες ψυχιατρείων?


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2017, 13:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι έχω πάθει τον τελευταίο καιρό και ασχολούμαι με EVP.. εχω κατεβάσει και εφαρμογες που βοηθανε..θελω να παω σανατοριο ή σε νεκροταφείο και να το δοκιμάσω αλλά όχι με ραδιόφωνο και οτι πιασω όπως στο youtube...αλλά να ακουσω κανονικά κάτι απ οτην αλλη πλευρα..λέτε να γίνει κατι τετοιο? ειμαι fun του white noise 1 ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xanthipi
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2017, 20:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας και πάλι...Να σαι καλά Νικόμαχε που με το black χιουμορ σου γελάμε και λίγο...Οσο για το θέμα..Η αλήθεια είναι οτι εκ των υστέρων μάθαμε οτι στο σπίτι που μέναμε τότε πριν απο εμάς μένανε κάτι περίεργοι τύποι που μάλλον ασχολιόντουσαν με μαγεία,και αυτό γιατί είχαν συγκεντρώσεις μετά τα μεσάνυχτα, καθώς και οι τοίχοι ήταν μαυρισμένοι απο κεριά..αυτά απο φήμες...Αν αληθεύουν υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συνδέονται αυτά με την αιώρηση του κρεβατιού..Οσο για το αν φοβάμαι η απάντηση είναι καθόλου,είναι κάτι που πέρασε και δεν μας ξαναενόχλησε ποτέ, απο την άλλη μαζί με άλλα περιστατικά που μου έτυχαν απόκτησα την δίψα να μάθω και άλλα για το μεταφυσικό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2017, 01:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτες τις μερες θα ανέβω Σανατοριο να κανω EVP και ότι αλλο μπορώ....τελικά έχει καποιος εμπειρια δική του ή αλλουνου να μας πει ή όσα ακουγονται για εκεί ειναι απλά φήμες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2017, 04:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε εσυ ,ραντεβού θαρεις ότι θα σου εχουν;
εγω όλα αυτά τα παλαβα δεν τα πολύ πιστευω, αλλα εδώ και χρονια ακουω σχεδόν κάθε βραδυ ένα βαδισμα από τον δρομο. παραθυρο και δρομος απεχουν 5 μετρα το λιγοτερο.
οσες φορες και αν ειχα βγει εξω δεν ειδα τιποτα, ουτε και από τον επανω οροφο εβλεπα καποιον να περπαταει.
καποια στιγμη περνω λαθος δρομο και με βγαζει στο παλιο στρατοπεδο συγκέντρωσης Μπελζεν
ΤΟ Μπελζεν ηταν στρατοπεδο χωρις θαλαμους αεριων. Αλλα με αρκετη ασιτια και εκτελεσης.
Τοσα χρονια ακουω αυτο το βαδισμα δεν το βλεπω αλλα δεν το λεω και φαντασμα.

καποια βαση θα εχει , εκτος αν βγενει κανες ναζι αξιοματικος του τοτε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2017, 01:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα καλέσουμε τπτ να βγει ο χειμώνας φέτος?? θελω δράση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sanwitchi
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2017, 02:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sanwitchi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαγραφή διαφήμισης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2018, 00:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που είστε ρε παιδιαα??? Θελω Σατανάδεςςςς πολλουςςςςς και πνεύματαα!!!! ΠΕθαμένουςς!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2018, 22:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Υπάρχουν αυτή τη στιγμή 11888 θέματα. Υπάρχει/ουν 6 ενεργό/ά θέμα/τα από την τελευταία σας επίσκεψη."

Τυχαίο;

Δεν νομίζωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2018, 01:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πάμε φέτος να καλέσουμε κάτι...δεν βλέπω ζωή στο φόρουμ!!! Ελα να ανατριχιασουμε λίγο φιλαράκια μου!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2018, 07:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Υπάρχουν αυτή τη στιγμή 11888 θέματα. Υπάρχει/ουν 6 ενεργό/ά θέμα/τα από την τελευταία σας επίσκεψη."

Τυχαίο;

Δεν νομίζω


'Οντως...

quote:
Απεστάλη: 13/11/2018, 01:04:42

Για πάμε φέτος να καλέσουμε κάτι...δεν βλέπω ζωή στο φόρουμ!!! Ελα να ανατριχιασουμε λίγο φιλαράκια μου!!!


Γκασμά το Halloween πέρασε...Μάλλον αργά ξύπνησες....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2018, 18:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τότε που βγηκε το NETFLIX σταμάτησαν οι επικλήσεις και οι ανυσηχίες του υπερπέραν...κρίμα... οσες φορές εχω καλέσει κοσμο για ouija ολοι φοβουνται και πανε να παιξουν PS4.... πως γιναμε έτσι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy