ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 μαγεια ?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2011, 02:21:36  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετε. αρχικα ξερω οτι παλι θα λαβω τις ιδιες απαντησεις οπως κ με προηγουμενο θεμα μου περι μαγειας.. του στυλ οτι δε πιστευεις δεν σ αγγιζει κλτ. αλλα τελος παντων.
που λετε ...λογω μετακομισης... κ καθως συγυριζα το νεο μου δωματιο .. εσυρα μια βιβλιοθηκη που εχω ξυλινη ωστε να τη τοποθετησω σε ενα ημειο. κ καθως μετα κοιταω στο πατωμα βλεπω ενα δαχτυλιδι. το οποιο νωριτερα δε ηταν εκει. δε ξερω αν εφυγε απο τη βιβιοθηκη αλλα λογικα καπου εκει ηταν χωμενο κ με το συρσιμο προφανως αποκαλυφθηκε. ειναι περιεργο . και ως δαχτυλιδι.. κ κυριως πως βρεθηκε εδω μιας κ δε ειναι δικο μου.
μαγια λοιπον?
κ αν ναι... ποιος ειν ο καλυτερος τροπος να το ξεφορτωθω ?
κ μη μου πειτε τα κλισε δε σ αγγιζει οτι δε πιστευεις. πιστευω στη υπαρξη της μαγειας αλλα σε λογικα πλαισια .


Timendi causa est nescire...

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2011, 08:50:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ειναι περιεργο. και ως δαχτυλιδι.. κ κυριως πως βρεθηκε εδω μιας κ δε ειναι δικο μου. μαγια λοιπον?
Όχι, προηγούμενος νοικάρης.
quote:
κ αν ναι... ποιος ειν ο καλυτερος τροπος να το ξεφορτωθω ?
Πέτα το.
quote:
κ μη μου πειτε τα κλισε δε σ αγγιζει οτι δε πιστευεις. πιστευω στη υπαρξη της μαγειας αλλα σε λογικα πλαισια.
Ένα δαχτυλίδι στο πάτωμα δεν είναι λογικό πλαίσιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2011, 16:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή erzebet_bathory, από την στιγμή που θέτεις ένα θέμα προς συζήτηση δημοσίως θα πρέπει να μπορείς να διαχειριστείς το γεγονός ότι θα ακούσεις απόψεις οι οποίες συμπορεύονται με την δική σου αλλά κι απόψεις οι οποίες θα έρχονται σε αντίθεση.
Από εκεί και πέρα, το γεγονός ότι βρήκες ένα ξεχασμένο δαχτυλίδι δεν σημαίνει ότι έχει να κάνει με κάποια μαγγανεία, νομίζω πως ως συλλογισμός είναι λανθασμένος και χωρίς λογικό υπόβαθρο.
Γιατί να αποκλειστεί η περίπτωση να το είχε χάσει ή να το ξέχασε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του σπιτιού και να είναι μια μέθοδος μαγγανείας;

Εν πάσει περιπτώσει, επειδή έχεις ήδη ανοίξει ένα θέμα σχετικά με τη μαγεία και την καταπολέμηση της, καλύτερα να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση ώστε να αποφεύγουμε τα διπλά θέματα.
Το θέμα είναι το (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

καταπολεμηση μαγειας

Το θέμα αυτό λοιπόν απενεργοποιείται.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy