ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 8
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 14:43:21  Εμφάνιση Προφίλ
γεια σας.καλά δε ξέρετε η μεγαλύτερη επιτυχία του διαβόλου ποιά είναι?κάνει τους ανθρώπους να πιστεύουν ότι δεν υπάρχει διάβολος.

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 14:50:29  Εμφάνιση Προφίλ
[quote]
γεια σας.καλά δε ξέρετε η μεγαλύτερη επιτυχία του διαβόλου ποιά είναι?κάνει τους ανθρώπους να πιστεύουν ότι δεν υπάρχει διάβολος.

Ποιός ήρθε?
-------------------------------------------------------------

-Δια-βολος είναι αυτός που βάλει κατά του Δία.
-Σκέψου το και έτσι, μπορεί να σε ωφελήσει και μαζί με σένα και την αλήθεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 15:10:22  Εμφάνιση Προφίλ
Για να υπάρχει διάβολος,πρέπει να υπάρχει και θεός!

Ρε τι εφευρίσκει η εκκλησία,να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

Ακου,η μεγαλύτερη επιτυχία του ,είναι να μην πιστεύουν οι άνθρωποι,οτι υπάρχει.Κουτα-μάρες στο 2!

Εγω πιστεύω ότι ο θεός είναι ένα σαυροειδές με νοημοσύνη απο τον αστερισμό του Δράκοντα και ο Διάβολος ένα πνεύμα της απαρχής της δημιουργίας,που θέλει να γίνει προσωπάρχης του σύμπαντος.

Μπορεί η εκκλησία να μου αποδείξει,ότι έχω λάθος?

Macedon,άρχισε να πιστεύεις κι εσυ,τουλάχιστον να μην μας λένε άθεους!!!

Τι ρετσινιά είναι αυτή?
Χρυσαυγίτης και άθεος!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 15:15:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Notirk

[quote]Κostakourtas
γεια σας.καλά δε ξέρετε η μεγαλύτερη επιτυχία του διαβόλου ποιά είναι?κάνει τους ανθρώπους να πιστεύουν ότι δεν υπάρχει διάβολος.

Ποιός ήρθε?
-------------------------------------------------------------

-Δια-βολος είναι αυτός που βάλει κατά του Δία.
-Σκέψου το και έτσι, μπορεί να σε ωφελήσει και μαζί με σένα και την αλήθεια.



Οπότε να πιστέψουμε ότι "βλήθηκε" τελικά ο Δίας γι'αυτό και για 2000 χρόνια δεν έχουμε ακούσει τίποτα ούτε γι'αυτόν ούτε για τη φαμελιά του...

Οπότε σου επιστρέφω με πολύ αγάπη (ειλικρινά) το

-Σκέψου το και έτσι, μπορεί να σε ωφελήσει και μαζί με σένα και την αλήθεια.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 15:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Nikomaxos

Τι ρετσινιά είναι αυτή?
Χρυσαυγίτης και άθεος!!
............

Ε ρε νικομαχε, ακόμα δεν κατάλαβες?

Άμα δεν ειχε γράψει το βιβλιαράκι ενάντια στον jesus, δεν θα ήταν πρώτος στις λίστες?

Ο σκαμπιλακιας και ο ίδιος ο πρόεδρος, είναι τίποτα μπροστά του...

Για μένα δεν έχει φανεί ακόμα ποιος είναι πραγματικα ποσω απο τη ΧΑ, και δεν θα παράξενευομουν καθόλου να είναι μέλλος του εσωτερικα...

Καλαμπουρι και αλήθειες....η ζωη είναι ένα παζλ νικομαχε, φθάνει πριν φύγεις να δεις τι Είναι διαφορετικα γυρίζεις.

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/06/2012 15:47:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 15:53:35  Εμφάνιση Προφίλ

Panos....

-Μια ματιά στην ‘’εξέλιξη’’ και κατάντια της ανθρωπότητας τα τελευταία 2000 χρόνια.
-Τα σχόλια περιττεύουν.


Edited by - Notirk on 11/06/2012 15:54:59

Edited by - Notirk on 11/06/2012 15:56:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 16:03:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πλάτων
Για μένα δεν έχει φανεί ακόμα ποιος είναι πραγματικα ποσω απο τη ΧΑ...

Ο Μέντης-Αθηνά είναι Πλάτωνα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 16:11:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Notirk

Panos....

-Μια ματιά στην ‘’εξέλιξη’’ και κατάντια της ανθρωπότητας τα τελευταία 2000 χρόνια.
-Τα σχόλια περιττεύουν.


Αν θες να γυρίσεις πίσω στις δεισιδαιμονίες στους χρησμούς των μαντείων από μαστουρωμένες ιέρειες στις οιονοσκοπίες όπου ενδελεχώς εξετάζαμε εντόσθια ζώων και πουλιών για να ανακαλύψουμε τις βουλές των θεούληδων στις μαγγανείες και στις ανθρωποθυσίες σε ολόκληρο τον κόσμο εγώ δεν πρόκειται να σε εμποδίσω.

Και μην ακούσω λέξη για τους Έλληνες Φιλοσόφους και Ποιητές διότι στην ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ κυνηγήθηκαν από τα Ιερατεία της εποχής.

Πολύ συνοπτικά αναφέρω κάποιους απ'αυτούς (Οι "Βίοι Φιλοσόφων" του Διογένη Λαέρτιου θα σας αποκαλύψουν συγκεντρωμένα πάααααρα πολλά ενδιαφέροντα "θεματάκια"...).

Σωκράτης
Αριστοτέλης
Πρωταγόρας
Αναξαγόρας
Πρόδικος ο Κείος
Θεόδωρος ο Κυρηναίος
Διαγόρας ο Μήλιος
Αρίσταρχος ο Σάμιος
Στίλπων ο Μεγαρεύς
Ευρυπίδης
Αισχύλος
κ.λ...


Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 16:31:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Πλάτων
Για μένα δεν έχει φανεί ακόμα ποιος είναι πραγματικα ποσω απο τη ΧΑ...

Ο Μέντης-Αθηνά είναι Πλάτωνα!


ΝΙΚΟΜΑΧΕ επειδή είσαι γενικά "ψυλλιασμένος" και "υποψιασμένος" για τα τεκταινόμενα σε παγκόσμιο επίπεδο απορώ πως έπεσες στην παγίδα της Χ.Α.

Για τον maceodn θέλω να πιστεύω ότι απλά "έκατσε εκεί η μπίλια" στο "εμμονικό" μυαλό του, κάνοντας και πάλι λογικά ασύνδετες ερμηνείες ιστορικών γεγονότων και πολιτικο/κοινωνικών θεωριών αγνοώντας τόσο τα "πρόσωπα" όσο και τις "πράξεις τους".

Για αρχή ψάξε λίγο ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ την "προιστορία" του Κων/νου Πλεύρη.
Θεωρώ ότι είναι μια καλή αρχή...

Υ.Γ Η Ιστορική Αλήθεια για γεγονότα όχι πολύ μακρινά μας κάνει αυτά που λες για θεούς-σαύρες να μοιάζουν με ανέμελη εκδρομή μαθητών του Δημοτικού...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 16:33:08  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Επειδή από τα απερίγραπτα και μπουρδολογικά πολιτικά σχόλιά σου, το γύρισες σε προσωπικές επιθέσεις, επέτρεψέ μου να σου απαντήσω, ώστε να σου λυθούν οι απορίες...

quote:
Άμα δεν ειχε γράψει το βιβλιαράκι ενάντια στον jesus, δεν θα ήταν πρώτος στις λίστες?

Το κώλυμα για να μην μπω σε "λίστες" ήταν βασικά ένα. Δεν μ' απασχόλησε ποτέ!

Όταν το θελήσω να ασχοληθώ με την πολιτική, να είσαι σίγουρος πως το "βιβλιαράκι" μου (ξέρεις, αυτό που σχολιάζεις χωρίς να το γνωρίζεις) δεν θα παίξει κανέναν απολύτως ρόλο. Σε διαβεβαιώνω γι' αυτό.

quote:
Για μένα δεν έχει φανεί ακόμα ποιος είναι πραγματικα ποσω απο τη ΧΑ, και δεν θα παράξενευομουν καθόλου να είναι μέλλος του εσωτερικα

Ίσως να παίζει κι αυτό.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 16:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μακεδονα, του χεριού μου είσαι, εσυ και τα πιστεύω σου.

Α και περαστικά σου....κατάλαβα με δυο λόγια, τι σε.....Καίει!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 16:49:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

[quote]Notirk

Panos....

-Μια ματιά στην ‘’εξέλιξη’’ και κατάντια της ανθρωπότητας τα τελευταία 2000 χρόνια.
-Τα σχόλια περιττεύουν.


Αν θες να γυρίσεις πίσω στις δεισιδαιμονίες στους χρησμούς των μαντείων από μαστουρωμένες ιέρειες στις οιονοσκοπίες όπου ενδελεχώς
εξετάζαμε εντόσθια ζώων και πουλιών για να ανακαλύψουμε τις βουλές των θεούληδων στις μαγγανείες και στις ανθρωποθυσίες σε ολόκληρο τον κόσμο εγώ δεν πρόκειται να σε εμποδίσω.

Και μην ακούσω λέξη για τους Έλληνες Φιλοσόφους και Ποιητές διότι στην ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ κυνηγήθηκαν από τα Ιερατεία της εποχής.

Πολύ συνοπτικά αναφέρω κάποιους απ'αυτούς (Οι "Βίοι Φιλοσόφων" του Διογένη Λαέρτιου θα σας αποκαλύψουν συγκεντρωμένα πάααααρα πολλά ενδιαφέροντα "θεματάκια"...).

Σωκράτης
Αριστοτέλης
Πρωταγόρας
Αναξαγόρας
Πρόδικος ο Κείος
Θεόδωρος ο Κυρηναίος
Διαγόρας ο Μήλιος
Αρίσταρχος ο Σάμιος
Στίλπων ο Μεγαρεύς
Ευρυπίδης
Αισχύλος
κ.λ...


Ερευνάτε τας Γραφάς
-------------------------------------------------------------

-Είπα και το εννοούσα, ότι τα σχόλια περιττεύουν, οπότε δεν χρειαζοταν το σχόλιο σου για τα ιερατεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 17:11:08  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Μακεδονα, του χεριού μου είσαι, εσυ και τα πιστεύω σου.

Ε, νομίζω αυτό το κατανοήσαμε όλοι μας...

quote:
Α και περαστικά σου....κατάλαβα με δυο λόγια, τι σε.....Καίει!!

Θα μου πεις και μένα να μάθω ή θα με αφήσεις στο σκοτάδι της άγνοιάς μου;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 17:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Λέω για εκείνη τη φυλλάδα που αντεγραψες και το αποκαλεις βιβλίο σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 17:47:31  Εμφάνιση Προφίλ
macedon, εγώ τελικά το διάβασα ή όχι κατ'εσέ?

Μετά από την απάντησή μου για την αφιέρωσή σου στην κόρη σου τη Σμαράγδα με έχεις αφήσει στα σκοτάδια...

Τελικά το έχω διαβάσει για να μου ζητήσεις συγγνώμη για τις ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΕΣ σου επιθέσεις ή όχι οπότε να αναμένω καινούριο τεστ γνώσεων???

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 18:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Είστε όμως μερικοί μεγάλοι μαυρομάτηδες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 19:14:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Craven
Είστε όμως μερικοί μεγάλοι μαυρομάτηδες...

"Εγέρθητο" όλοι ρέεειιιι!!!!

Επέστρεψε ο Craven...

...και αυτή τη φορά, ΝΑΙ, κάτι μου λέει ότι θα ακούσουμε ΚΑΙ επιχείρημα από το στοματάκι του.

Εκτός αν είναι ακόμα μπουκωμένο από "ηλίθιους" "μαυρομάτηδες"...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 19:23:08  Εμφάνιση Προφίλ
Πάνο

Δεν έχω πέσει σε καμμιά παγίδα περι ΧΑ.
Ουδέποτε την έχω ψηφίσει και φυσικά ουδέποτε ασπάσθηκα την ιδεολογία της,όπως και κανενός άλλου πολιτικού κόματος.

Αυτον τον καιρό κάνω μερικά σχόλια και σκέψεις,υπέρ της ΧΑ.
Την βλέπω σαν μια γροθιά,στην παγκόσμια αναγκαστική καταστολή,την τόσο όμορφα ενδεδυμένη,ώστε να νομίζει ο κόσμος,πώς πρόκειται για το καλό του!
Π.Χ.Αντζέτα 21,φόροι για το περιβάλλον,πράσινη ανάπτυξη,Κώδικας Αλιμεντάριους,παγκόσμια οικονομική κυβέρνηση,κ.λ.π.

Ομως υπάρχουν ενδείξεις,πώς κάτι βρωμάει εκεί στην κορυφή της ιεραρχίας της ΧΑ.Οτι είναι εβραιοκίνητη,εβραιοχρηματοδοτούμενη και γενικώς,είναι ένα ακόμη παρακλάδι των 300 οικογενειών που νέμονται τον πλανήτη.
Μέχρι στιγμής Πάνο,είναι ενδείξεις και όχι αποδείξεις,οπως με όλα τα άλλα κόματα που μας κυβέρνησαν τα τελευταία 65 χρόνια.

Η λογική λέει πώς,ο μοναδικός εχθρός της παγκοσμιοποίησης,είναι ο εθνικισμός.Τώρα το ερώτημα είναι τι θέλουμε.Εναν δικό μας εθνικιστή "δυνάστη",ή ένα παγκόσμιο ψυχρό και αδιάφορο τραπεζίτη σε ρόλο τύρανου,"δημοκρατικά" εκλεγμένου?

Για να σου δώσω ένα δείγμα σκέψης,ώστε να καταλάβεις το γενικό σκεπτικό μου σαν Ελληνας:Πιστεύω ότι άν η Ελλάδα το 1821,είχε κυβερνηθεί απο τους απελευθερωτές της [κολοκοτρώνη και την παρεα] και όχι απο ξενόφερτους υπαλλήλους των 300 οικογενειών,σήμερα θα ήταν η μοναδική υπερδύναμη στον πλανήτη.Υπερβολή?Κανείς δεν μπορεί να ξέρει!!!

Επειδή λοιπόν σαν πολίτης και σαν έθνος,επιθυμώ να αντισταθώ στην παγκοσμιοποίηση και αφού το μοναδικό μου όπλο είναι η ψήφος μου...τα υπόλοιπα είναι περιτά!

Απο την άλλη οπως είπε και ο Πλάτωνας,κινδυνεύω να χαρακτηρισθώ αντιφατικός,επειδή σε πλανητικό επίπεδο,υποστηρίζω την παγκοσμιοποίηση.Ναι Πάνο,την υποστηρίζω.

Αλλά καμμία σχέση το δικό μου όραμα,με την υπάρχουσα παγκοσμιοποίηση.
Το όραμά μου απαιτεί,ταυτόχρονη κατάργηση όλων των συνόρων και των στρατευμάτων του πλανήτη.Ταυτόχρονη κατάργηση του χρήματος ώς μέσου πλουτισμού και διατήρησή του,ώς μέσου συναλαγών.Συναλαγών τέτοιων,που να επιτρέπουν σε όλη την ανθρωπότητα να ζει αξιοπρεπώς,χωρίς διακρίσεις.
Οσο δεν μπορούν να γίνουν αυτά για αρχή,θα επιμείνω στην αντίσταση με οποιονδήποτε τρόπο.
Ακόμη και να στείλω την ΧΑ στην εξουσία!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 20:13:06  Εμφάνιση Προφίλ
NIKOMAXE

Εμ δε σου λέω ότι βρήκαμε κώδικα επικοινωνίας...

Λοιπόν διαφωνώ μονο σε δύο πραγματάκια.

Πρώτον στο όραμά σου περί "καλής παγκοσμιοποίησης" όπου ο Μέγιστος των Ελλήνων έδειξε πως γίνεται αλλά οι υπόλοιποι των Ελλήνων το διαλύσαμε εν μια νυκτί είναι ΟΥΤΟΠΙΚΟ...

Αν δεν το καταφέραμε ΤΟΤΕ με ΕΚΕΙΝΟΝ δεν μπορεί να το καταφέρει ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ!

Δεύτερο και ίσως πιο σημαντικό διότι το πρώτο είναι μάλλον αυταπόδεικτο είναι ότι έχεις για "όπλο τη ψήφο σου"!!!!

Θα σου αντιτάξω το γνωστό (πλέον) μήνυμα των Εξαρχείων (δεν γνωρίζω αν η πατρότητά του είναι αναρχικής προέλευσης) ότι "αν οι εκλογές επρόκειτο να αλλάξουν κάτι θα τις είχαν προκηρύξει παράνομες..."

Γνώμη μου είναι ΝΙΚΟΜΑΧΕ ότι ακόμα και αν η Χρυσή Αυγή είναι "καθαρός παίκτης" υπέρ της Ελλάδας είτε θα τον "εκμαυλίσουν" είτε θα τον "εξαφανίσουν".

Η μόνη μας δύναμη ΝΙΚΟΜΑΧΕ δεν είναι η ψήφος αλλά η γνώση της Αλήθειας του παιχνιδιού που έχει στηθεί σε όποιο επίπεδο μπορεί ο καθένας.

Το "Τέλος του Ταχυδακτυλουργού" έρχεται με την αποκάλυψη των τρυκ του, είτε σαν φυσική συνέπεια από το Χρόνο που κυλάει, είτε από τους Γνώστες που επίστανται του Παιχνιδιού και δύνανται να γνωρίζουν τους όρους.

Πάντα ήθελα να σε ρωτήσω αλλά το ξέχναγα ΝΙΚΟΜΑΧΕ.
Εμείς οι Χριστιανοί τον "παγκόσμιο ηγέτη" τον περιμένουμε (όταν έρθει η ώρα του όπου ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ πότε είναι αυτή) από την Αποκάλυψη του Ιωάννη αλλά και από κάποια εδάφια των Ευαγγελίων.

Εσύ από ποια πηγή έχεις πεισθεί και τον περιμένεις με τα ίδια χαρακτηριστικά διακυβέρνησης (εξαπάτηση, ανελευθερία, απολυταρχία και όλα αυτά σε παγκόσμιο επίπεδο) όπως πάνω-κάτω τον περιμένουμε και εμείς οι Χριστιανοί?

Υ.Γ 1 Θα σου στείλω κάποια στιγμή τα στοιχεία ενός "απαγορευμένου" βιβλίου (που είναι μάλλον αδύνατο να το βρεις αλλά ποτέ δεν ξέρεις) όπου "άθελα του" και πραγματευόμενο άλλο θέμα "ξεμπρόστιασε" όλο το πολιτικό παιχνίδι που επρόκειτο να παιχθεί στην Ελλάδα μέχρι και τις ημέρες μας...

Υ.Γ 2 Το "έμβασμα" και τη σύλληψη του Θέμου Αναστασιάδη στα Γαλλοελβετικά σύνορα το θυμάσαι? http://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%AC%CE%B4%CE%B7

Υ.Γ 3 Ψάξε να βρεις βάσει ποιου νόμου/διατάγματος έγινε. Δεν ήταν τυπικός τελωνειακός έλεγχος πάντως. Ο εν λόγω Νόμος/διάταγμα είναι ακόμα εν ισχύ...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEO33
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 21:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO33
Είμαστε ένα βήμα πριν από τη σύγκρουση των υπερδυνάμεων:

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=44343&Itemid=139Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 21:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Πάνος

Εσύ από ποια πηγή έχεις πεισθεί και τον περιμένεις με τα ίδια χαρακτηριστικά διακυβέρνησης (εξαπάτηση, ανελευθερία, απολυταρχία και όλα αυτά σε παγκόσμιο επίπεδο) όπως πάνω-κάτω τον περιμένουμε και εμείς οι Χριστιανοί?
............

Δεν ξέρω τι θα σους ααπαντήσει ο Νικ, προσωπικα απο το γεγονός πως το ίδιο το σύστημα (με τα ενυπαρΧοντα) μπάζει, σε οποίο επίπεδο να το εξετασεις,

Δεν ππεριμένω το σωτήρα πανο, μα ένα quid περισσότερης/διαφορετικής ενέργειας, ώστε ο άνθρωπος να διακρίνει άμεσα τι είναι σωστο και ωφέλιμο, για αυτόν και για τον δίπλα του. Μόνο έτσι δεν θα αφανιστουμε...γιατι όπως πάμε, πάμε βουρ κατα κεί.

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/06/2012 21:32:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 22:47:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πάνος
Εσύ από ποια πηγή έχεις πεισθεί και τον περιμένεις με τα ίδια χαρακτηριστικά διακυβέρνησης (εξαπάτηση, ανελευθερία, απολυταρχία και όλα αυτά σε παγκόσμιο επίπεδο) όπως πάνω-κάτω τον περιμένουμε και εμείς οι Χριστιανοί?

Πάνο όχι απο ποιά,αλλά απο ποιές πηγές.Είναι πολλές.
Τις μαζεύεις όλες και βγάζεις ένα γενικό συμπέρασμα.

Ας αρχίσουμε:
Α. Το οικονομικό σύστημα δια μέσου των αιώνων.Απο την αρχική συγκρότηση των πρώτων κοινωνιών,έως τις μέρες μας,πάντα ζούσαν οι λίγοι σε βάρος των πολλών.Υπήρχαν οι προύχοντες και απλός λαός.Ελέω θεών,εμφανίσθηκαν οι ευγενείς και ο απλός λαός.Οι ευγενείς αντικαταστάθηκαν απο τους φεουδάρχες και ο απλός λαός,παρέμεινε λαός.Οι φεουδάρχες αντικαταστάθηκαν απο τους τραπεζίτες στις μέρες μας και ο λαός παρέμεινε το ίδιο.Μάλιστα για να μην υπάρχει κίνδυνος επανάστασης,λόγω αύξησης του πληθυσμού,κανόνισαν να χωρίσουν τον λαό σε τάξεις.Λαϊκή,αστική και σχετικά πλούσιοι.Στην κορυφή πάντα οι τραπεζίτες.Αυτοί που κατασκευάζουν τους νόμους,οι οποίοι νόμοι δεν ισχύουν για αυτούς και τα τσιράκια τους.
Αναρωτιέσαι λοιπόν,τι στο διάβολο εξυπηρετεί αυτο το παγκόσμιο οικονομικό σύστημα.Αυτο που ληστεύει τον μόχθο του κόσμου,αυτο που δεν αφήνει ελεύθερο χρόνο στην ανάπτυξη του πνεύματος,[η σκέψη κάνει κακό στο σύστημα],αυτο που ενω έχει όλο τον παγκόσμιο πλούτο,εξακολουθεί να ζητά κι άλλα.Γιατί?
Καθόρισαν τον χρυσό ώς παγκόσμιο μέταλλο αναφοράς και αποθήκευσης πλούτου.Γιατι τον χρυσό και όχι το διαμάντι.Μεγαλύτερη αξία δεν έχει?
Κάποια στιγμή εκεί που τρέχεις να βρείς την γνώση,πέφτει το μάτι σου στα Σουμεριακά έπη.Διαβάζεις για καταναγκαστικές εξορύξεις χρυσού απο υπερ-όντα.Δεν υπήρχε τότε οικονομικό σύστημα.Τι τον ήθελαν τον χρυσό?Λένε να σώσουν τον πλανήτη τους.Ωραία όλα αυτα,αλλά πολύ μύθος,βρε Πάνο!!Δεν πάει το μυαλό σου,ότι μπορεί να μην είναι μύθος!!

Βλέπεις στις μέρες μας,την απίθανη συγκέντρωση χρυσού σε 4 σημεία του πλανήτη.Χιλιάδες τόνους στην Τράπεζα της Αγγλίας,στην ελβετική UBS,στην αμερικανική FED και τον περισσότερο στην κεντρική τράπεζα της Κίνας.Το ερώτημα:Ολος ο συγκεντρωμένος χρυσός του κόσμου αντιπροσωπεύει τα κατα τόπους χαρτονομίσματα που κυκλοφορούν?Απάντηση:Οχι,τα χαρτονομίσματα είναι απείρως περισσότερα.Αν ο πλανήτης μάζευε όλα τα χρήματα και πήγαινε να αγοράσει όλο τον χρυσό που υπάρχει σε αυτα τα 4 σημεία,θα τον αγόραζε χιλιάδες φορές.

Σκέπτεσαι γιατι ρε γμτ?Τι λάκκος υπάρχει?Ρε μπας κι ο μύθος εκείνος,έχει συνέχεια?παλαβή σκέψη,το ομολογώ.Ομως σε βάζει σε διαφορετικά μονοπάτια και σου ανοίγει δρόμους και για άλλες σκέψεις όπως:

Β.Γιατι μετα απο τόσες χιλιάδες χρόνια ύπαρξης,η Γη είναι χωρισμένη σε κράτη?

Γ.Γιατί οι πόλεμοι έχουν πάντα οικονομικά οφέλη,που καταλήγουν στις ίδιες τσέπες? [π.χ. η συγκεκριμένη ελίτ,κατα τον Β!ΠΠ,πουλούσε όπλα και στις δυο παρατάξεις].Γιατι όταν ένα κράτος έχει φυσικό πλούτο,μπαίνει αμέσως υπο κυριαρχία με όπλο το χρέος του?Το ανύπαρκτο και δημιουργημένο χρέος του?

Δ.Γιατι όλοι οι κυβερνήτες των κρατών,φαίνονται να υπακούν σε μια διεθνή ομάδα τραπεζιτών και να εξαρτούν την ύπαρξή τους απο αυτούς?

Ε.Αφου είμαστε όλοι ενα είδος,γιατι να υπάρχουν προνομιούχοι και πένητες?Σε όλες τις κατηγορίες,υγεία,παιδεία,διαβίωση,κ.λ.π?Κάποιοι φαίνεται να το επιδιώκουν αυτο.Γιατί?

Τα στοιχεία είναι πολλά και φωνάζουν,αν είσαι και λίγο "ψαγμένος" σε κουφαίνουν!

Αυτές είναι οι πηγές μου,λίγο φευγάτες.Τόσο φευγάτες όσο και το ερώτημά σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 22:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Πάνο συνεχίζεις να εκτίθεσαι :).. Φυσικά φαντάζομαι δεν διάβασες τίποτα απ όσα σου είπα πριν μέρες ε? Μιλάμε για τον απόλυτο σεβασμό στο forum και βλέπω ξέρεις απόλυτα τι έχει γραφτεί μόλις λίγες σελίδες πριν..

Τελευταία φορά απλά για να μην εκτίθεσαι προς τον καθένα..
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=9&TOPIC_ID=11312

post 10/05/2012, 14:15:42 και κάτω.

Αν είχες κάνει τον κόπο τόσο καιρό θα ήξερες τι ισχύει για τον καθένα και δεν θα έγραφες σαν να είναι η πρώτη σου μέρα στο forum, αλλά... εγώ το απολαμβάνω πόσο εκτίθεσαι συνεχώς :)

Όσο και αν δεις σε αυτά που θα διαβάσεις (..πράγμα που αμφιβάλλω από άτομο σαν εσένα) ότι κοντράρομαι με τον Macedon, θα πρέπει παράλληλα να γνωρίζεις ότι τον σέβομαι πολύ περισσότερο από άτομα σαν και του λόγου σου και ας διαφωνώ μαζί του κάθετα στο συγκεκριμένο θέμα. Τώρα θα μου επιτρέψεις να σε ξαναγράψω κανονικά :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 22:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
πολυ <γραψιμο> πεφτει στο φορουμ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEO33
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 23:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO33
quote:

πολυ <γραψιμο> πεφτει στο φορουμ



Κάποιοι έχουν πολλή έμπνευση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 23:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

πολυ <γραψιμο> πεφτει στο φορουμ



Ε γιαυτό είναι τα forum!! για να μπορούμε να γράφουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 23:09:03  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε σείς ο Πάνος είναι καλό παιδί,λίγο χαζούλης μόνο και ευαίσθητος θεόπληκτος!!

Εχει όμως δρόμο διαφυγής.Δεν βλέπετε ότι...συζητάει μαζίμου?!!

Και να δείτε ο Πάνος,μόλις ξεδιαλύνει τις V=2n2Rr2,του μυαλού του,θα γίνει ο αγαπημένος του φόρουμ.Ακόμη και ο macrdon,θα τον αγαπήσει!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 23:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Craven, διάβασα τι εγραψες για τη δημοκρατία.

Σύνεχισε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 23:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Νικομαχος
Βλέπεις στις μέρες μας,την απίθανη συγκέντρωση χρυσού σε 4 σημεία του πλανήτη.Χιλιάδες τόνους στην Τράπεζα της Αγγλίας,στην ελβετική UBS,στην αμερικανική FED και τον περισσότερο στην κεντρική τράπεζα της Κίνας.Το ερώτημα:Ολος ο συγκεντρωμένος χρυσός του κόσμου αντιπροσωπεύει τα κατα τόπους χαρτονομίσματα που κυκλοφορούν?Απάντηση:Οχι,τα χαρτονομίσματα είναι απείρως περισσότερα.Αν ο πλανήτης μάζευε όλα τα χρήματα και πήγαινε να αγοράσει όλο τον χρυσό που υπάρχει σε αυτα τα 4 σημεία,θα τον αγόραζε χιλιάδες φορές.

Σκέπτεσαι γιατι ρε γμτ?Τι λάκκος υπάρχει?Ρε μπας κι ο μύθος εκείνος,έχει συνέχεια?παλαβή σκέψη,το ομολογώ.Ομως σε βάζει σε διαφορετικά μονοπάτια και σου ανοίγει δρόμους και για άλλες σκέψεις όπως:
.........

Ομολογώ πως στη συλλογικη μας, σκεψη, υπάρχει ο λακκος του σκρουτζ που αρέσκεται να κάνει βουτιές στα πλούτη του, έτσι και οι τραπεζίτες...

Μα τα αλλα σενάρια....με βάζεις σε σκέψη.

Πάντως όπως γράφεις αν το χρήμα που κυκλοφορεί, αγόραζε πολλές φορές το χρυσό που υπάρχει, αρχίζει να φένεται η μη κάλυψη του σαν έλλειμα και κρίση, τώρα!

Ε Νίκ, κάποιοι έζησαν πολυ πάνω των δυνατοτήτων τους. Ίσως όλοι εμείς...είχα τέσσερα αυτοκίνητα πριν 10 ετιας συνολικά 10.000 κυβικά...και δεν σφετεριζομουν κανένα!

Εργαζομουν!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/06/2012 23:37:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2012, 23:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Νικομαχος
Ρε σείς ο Πάνος είναι καλό παιδί,λίγο χαζούλης μόνο και ευαίσθητος θεόπληκτος!!
Εχει όμως δρόμο διαφυγής.Δεν βλέπετε ότι...συζητάει μαζίμου?!!

Και να δείτε ο Πάνος,μόλις ξεδιαλύνει τις V=2n2Rr2,του μυαλού του,θα γίνει ο αγαπημένος του φόρουμ.Ακόμη και ο macrdon,θα τον αγαπήσει!
.......
Ρεμακε

Ρε σεις, ο μακεδον είναι καλο παιδι, λίγο ναζιστης, φασιστας και χρυσαυγιτης είναι.

Έχει όμως δρόμο διαφυγής. Συζητά με δημοκράτες.

Να δείτε, αμα βάλει υποψήφιος σε ΠΑΣΟΚ άντε νέα δημοκρατία, θα τον ψηφίσει και ο Πλατωνας!

Κωνσταντίνε μη μασάς.
Βρες λύση, και εμείς μαζι σου,
Μα Παρατα, τη χρυση αυγή σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy