ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σελεφαϊς, Καντάθ και άλλοι ονειρότοποι...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Silentes
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2012, 14:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας την ονειρική αναζήτηση της Άγνωστης Καντάθ, μου δημιουργήθηκε (όπως και σε πολλούς άλους φαντάζομαι) το ερώτημα, αν ο Λάβκραφτ ταξίδεψε όντως σε αυτούς του τόπους της ανείπωτης ομορφιάς αλλά και του υπέρτατου φόβου ή ήταν απλά απόκύημα της φαντασίας του...

Έχει τύχει σε κάποιον από εσάς να ταξιδέψει ονειρικά σε παρόμοιους τόπους ή ακόμη και σε κάποιες από αυτές τις πόλεις που αναφέρει ο Λάβκραφτ; Εγώ ομολογώ πως ούτε κατα διάνοια έχω τέτοια όνειρα...Πέφτω για ύπνο σαν κούτσουρο και δεν θυμάμαι καν αν έχω δει κάποιο όνειρο...Ζηλέυω όμως αφάνταστα όσους μπορούν και ταξιδεύουν σε τόπους μακρυά από τον σάπιο κόσμο μας...Έχω έναν γνωστό που κάνει συχνά τέτοια ονειρικά ταξίδια και μου μιλάει για τόπους πράξενους και περίεργα όντα που συναντά αλλά ποτέ δεν έχει δει κάποιες από τις πόλεις που αναφέρει ο Λάβκραφτ...

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 09:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι γνώμες διίστανται, κάποιοι ισχυρίζονται πως επισκέφθηκαν κάποτε στον ύπνο τους περιοχές που θυμίζουν τις περιγραφές του Lovecraft (ορισμένοι πριν διαβάσουν τα διηγήματα του) κάποιοι άλλοι όχι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy