ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 09:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Αυτούς θέλετε? Υπάρχει ρεαλιστής άνθρωπος που πιστεύει ότι μπορεί να πάει μπροστά η χώρα με τους υμνητές του Χίτλερ, τους μπράβους skinheads και τους εκσφενδονιστές καρύδων και νερού σε εκπομπές?

Αφού η κοινωνία επιβράβευσε με 17% τους ανθέλληνες μπαχαλάκηδες και τους δίνει δυναμική εξουσίας, κάπου πρέπει να βρούμε καταφύγιο αυτοί οι οποίοι ζητάμε πίσω την Ελλάδα μας... Προσωπικά ούτε ναζί είμαι και στα σαράντα μου χρόνια αισίως, δεν έχω ρίζει ούτε ένα μπουκέτο στην ζωή μου (αν και έχω φάει....).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 09:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Συμφέρει τον τουρισμό μας από τον οποίο ζει ένα σημαντικό μέρος του ελληνικού πληθυσμού να βγουν οι νεοναζιστές στην εξουσία? Πώς θα διαφημίσουμε το προϊόν μας? Μήπως με καμιά σημαία σβάστικας στην Ακρόπολη? Και μην πει κανείς ότι τη σβάστικα την είχαν και οι αρχαίοι. Το ξέρουμε αυτό αλλά σημασία έχει τι αναμνήσεις ξυπνάει στον σύγχρονο πολιτισμένο κόσμο το εν λόγω σύμβολο και όχι οι καταβολές του.

Συμφέρει τον τουρισμό μας η εικόνα του μπάχαλου και της αναρχίας/ασυδοσίας που ευαγγελίζονται οι σκληροί πυρήνες του πολιτικού μορφώματος υπό τον τίτλο ΣΥΡΙΖΑ ???

Να πληρώνουν οι τουρίστες διακοπές για Αθήνα και να τους προσφέρεται Καράτσι ??? Ατυχές το παράδειγμα΄για το τουρισμό, γιατί αν πιάσουμε ένα-ένα επιχειρήματα και αντεπειχηρήματα θα χρειαστούμε νέο θέμα για να τα αναπτύξουμε.... Στην Ολλανδία (που αν δεν απατώμαι σε κάποιο παλαιότερο θέμα την είχες αναφέρει ως παράδειγμα - μπορεί να κάνω και λάθος) στον κυβενρητικό συνασπισμό συμμετείχε ακροδεξιό-εθνικιστικό κόμμα. Είδες να επιρρεάζεται ο τουρισμός της ???? Και όχι μόνο στην Ολλανδία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 10:04:54  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντως παιδιά, το διασκεδάζω πολύ με τους συναδέλφους μου και τους γνωστούς μου.
Οταν μου λένε ότι οι χρυσαυγίτες είναι φασίστες, τους ρωτάω τί είναι φασισμός.

Χαααχαχα! Εκεί κσεκινάει το γέλιο!

δοκιμάστε το
Σας φτειάχνει την ημέρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 10:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
quote:

Πάντως παιδιά, το διασκεδάζω πολύ με τους συναδέλφους μου και τους γνωστούς μου.
Οταν μου λένε ότι οι χρυσαυγίτες είναι φασίστες, τους ρωτάω τί είναι φασισμός.

Χαααχαχα! Εκεί κσεκινάει το γέλιο!

δοκιμάστε το
Σας φτειάχνει την ημέρα




χαχα! ναι πολυ αστείο
σου ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ και σε σενα και σε καποιους αλλους όχι να γίνουν κυβερνηση
αλλά να ΖΗΣΕΙΣ με τέτοιους. να φοβάσαι ακομα και για τον τρόπο που αναπνεείς...
επειδή είπες ας πουμε τη φράση "και καλά" (που απο ό,τι είδα την ανεφερε ο Κερρυ Κινγκ κάπου) να σε χτυπάνε με φωνές γιατί η σωστή εκφραση είναι το "δήθεν"
βέβαια είναι πιο ευκολο για τέτοιους όταν είσαι γυναικα...
σε σενα δεν ξερω τι θα έκανε κάποιος για ΤΕΤΟΙΟ ΑΤΟΠΗΜΑ να πεις αυτή την εκφραση... το "και καλα"!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 10:42:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ούτε εσυ μας λες τι είναι φασισμός...



...;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 10:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Μεταφορά του μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
λόγω σεξιστικών υπονοουμένων που στοχεύουν
στη χειραγώγηση της συζήτησης

10/6/2012Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 11:02:12  Εμφάνιση Προφίλ
Μεταφορά του μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
λόγω σεξιστικών υπονοουμένων που στοχεύουν
στη χειραγώγηση της συζήτησης

10/6/2012

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
KERRY KING
quote:
δεν έχω ρίζει ούτε ένα μπουκέτο στην ζωή μου (αν και έχω φάει....).

Ε, αν τα λες όπως τα γράφεις θέμα χρόνου ήταν να γίνει και αυτό!
quote:
Είστε βαθειά νυχτωμένοι αν νομίζετε πως όλη αυτή η οργή είναι αποτέλεσμα ψυχασθένειας και ναζιστικής νοοτροπίας....

Όχι, απλά αυτή η οργή είναι εκμεταλλεύσιμη!
Είναι η ίδια οργή που εκμεταλλεύονται και οι αριστεροί για τις δικές τους στρατιές!
Δε διαφέρει ούτε καν το σημείο εκτόνωσης, που είναι ο συνάνθρωπος σου!

Τώρα αν νομίζεις ότι ο μετανάστης (δεν έχουν εισβάλλει όλοι παράνομα, αλλά και έτσι να είναι οφείλεις να εξετάσεις τους λόγους που τους οδήγησαν να προβούν σε αυτή την πράξη) δεν είναι άνθρωπος αλλά υποζύγιο για τις βαριές δουλειές, τότε μην έχεις αμφιβολία ότι θα βρεθούν και άνθρωποι, που λόγο αυτής της αντίληψης σου θα θεωρήσουν προσβολή το ότι αναπνέεις τον ίδιο αέρα μ΄αυτούς!
Ακριβώς αυτή η οργή είναι το νεράκι στο μύλο και για τους μεν και για τους δε!
Είναι πολύ εύκολο να διαλέξεις πλευρά, το δύσκολο είναι να διακρίνεις που έχει δίκιο η κάθε πλευρά!

ΑΙΟΛΟΣ,

quote:
Πάντως παιδιά, το διασκεδάζω πολύ με τους συναδέλφους μου και τους γνωστούς μου.
Οταν μου λένε ότι οι χρυσαυγίτες είναι φασίστες, τους ρωτάω τί είναι φασισμός.
Χαααχαχα! Εκεί κσεκινάει το γέλιο!

δοκιμάστε το



Θυμάσαι τη σκηνή με τον Κων/νου να προσπαθεί να περιγράψει το προφιτερόλ;
Ε, κάπως έτσι. Με τη διαφορά ότι δε θέλουμε να το φάμε άνθρωπε μου!
Δεν είναι ανάγκη να ξέρεις τον ορισμό, αρκεί να έχεις μάτια και να περιγράψεις τη νοοτροπία των εκφραστών του!

Macedon
Είχες δίκιο για τη συγκέντρωση, λάθος μου!
Αλλά και εσύ συνεχίζεις να λες ότι λύσσαξαν και έχουν εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό, σιγά!
Ισχύει η ασυλία στα γραφεία των κομμάτων; (ως νομικός θα γνωρίζεις, για να δούμε αν ενισχύονται και οι φήμες που τον ήθελαν να κρύβεται εκεί)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:

...λες να την έστειλε κιόλας και της έμεινε απωθημένο;



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
.

Edited by - Osmosis on 10/06/2012 13:06:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:21:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είναι ανάγκη να ξέρεις τον ορισμό, αρκεί να έχεις μάτια και να περιγράψεις τη νοοτροπία των εκφραστών του!
Α! Ετσι!
Χαχα! Ετσι στους βγάζω όλους φασίστες! Κι εσένα μαζί!

Edited by - Αίολος on 10/06/2012 13:25:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:

quote:
Δεν είναι ανάγκη να ξέρεις τον ορισμό, αρκεί να έχεις μάτια και να περιγράψεις τη νοοτροπία των εκφραστών του!
Α! Ετσι!
Χαχα! Ετσι στους βγάζω όλους φασίστες! Κι εσένα μαζί!

Edited by - Αίολος on 10/06/2012 13:25:33


Είσαι ελεύθερος να προσπαθήσεις!
Αν σου δώσω και πάτημα τόσο το καλύτερο!
Προς το παρόν θα ζήσεις με το βάρος της προσβολής σου στη nays!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:44:20  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι φασιστικό να ορίζεις αυθαίρετα ότι σε βολεύει "φασισμό".


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 13:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Ε, αν τα λες όπως τα γράφεις θέμα χρόνου ήταν να γίνει και αυτό!

Συνέβη άλλη εποχή, για άλλη αιτία...
Πλέον όμως δεν θα κάτσω με τα χέρια κάτω, να είσαι σίγουρος γι'αυτό...

quote:
Είναι πολύ εύκολο να διαλέξεις πλευρά, το δύσκολο είναι να διακρίνεις που έχει δίκιο η κάθε πλευρά!

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου σε αυτό...
Το ερώτημα που με βασανίζει είναι γιατί με φτάσανε στο σημείο να διαλέξω πλευρά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 15:14:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλεξ
Νικόμαχε,η σκληρή αλήθεια είναι η εξής,δεν σου φταίει καμία κυβέρνηση αν εσύ είσαι ΑΧΡΗΣΤΟΣ για τον εαυτό σου,αν δεν μπορείς να βρείς μια δουλειά επειδή τεμπελιάζεις,αν δεν έχεις υγεία γιατί δεν σέβεσαι το σώμα σου κοκ.Είναι υπεκφυγές φίλε μου,η νεα τάξη πραγμάτων υπάρχει για εμάς και μας βλάπτει μόνο αν εμείς δώσουμε το δικαίωμα να το κάνει.Πρέπει να σταματήσουμε επιτέλους αυτη την κακιά συνήθεια να φορτώνουμε στους ΑΛΛΟΥΣ την κατάληξη των ΔΙΚΩΝ μας λαθών.

Αλεξ,τι θα έλεγες να το ξανασκεφθείς αυτο που έγραψες?

Μήπως υπάρχει περίπτωση,να παραδεχθείς ότι έγραψες...μαλακία?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 16:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
ΑΙΟΛΟΣ
quote:
Είναι φασιστικό να ορίζεις αυθαίρετα ότι σε βολεύει "φασισμό".

Ιδιοτελές και ανόητο ναι θα ήταν (αν το είχα κάνει, απλά παρέλειψα τα ευκόλως εννοούμενα.) , όμως αν προσπαθούσα να στο επιβάλλω τότε σίγουρα!
Ακόμα και πλαγίως όπως κάνεις εσύ.
Για να καταλάβεις αυτό το περί νοοτροπίας που έγραψα.


KERRY KING

quote:
Το ερώτημα που με βασανίζει είναι γιατί με φτάσανε στο σημείο να διαλέξω πλευρά
Ίσως γιατί δε σε απασχόλησε το ερώτημα, γιατί πρέπει να διαλέξεις πλευρά!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 16:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Αλεξ,τι θα έλεγες να το ξανασκεφθείς αυτο που έγραψες?

Μήπως υπάρχει περίπτωση,να παραδεχθείς ότι έγραψες...μαλακία?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Για σένα,όντως μαλακία έγραψα.Αφού αυτό πιστεύεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 16:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Ίσως γιατί δε σε απασχόλησε το ερώτημα, γιατί πρέπει να διαλέξεις πλευρά!

Αν μπεις στο κόπο να διαβάσεις όλα τα ποστ μου θα καταλάβεις γιατί διάλεξα πλευρά....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 17:02:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το πρόβλημα είναι οτι το ΣΥΣΤΗΜΑ είναι τόσο έξυπνο που μας παγιδεύει απο όλες τις πλευρές.

Σου λέει, "Δεν θες η χώρα σου να γίνει Ισλαμαμπαντ; Ε τότε θα έχεις ελληνοναζί"
Μετά το ίδιο σύστημα έρχεται και σου λέει:
"Δεν θες να έχεις ναζισμό; Ε τότε θα έχεις Ισλαμαμπαντ"

Και το ίδιο ακριβώς γίνεται με το μνημόνιο....

Εμείς δεν πρέπει να υποκύψουμε σε αυτό το δίλημμα.
Μια ζωή ψηφίζαμε το "μη χείρον"
πού μας έβγαλε αυτό;
Πού μας έβγαλε αυτή η νοοτροπία; ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ;
Επομένως, αν δεν συμφωνείται με το δίλημμα και ΔΕΝ ξέρετε τι άλλο να ψηφίσετε (αν και υπάρχουν άλλα κόμματα) τότε ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΕΤΕ.
Εμένα η λογική μου, μου λεει: Αν έχεις να επιλέξεις ανάμεσα στους ψυχάκιδες και σε αυτούς εξαιτίας των οποίων βρίσκονται οι ψυχάκιδες στη βουλή, ΜΗ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΔΥΟ!

Αν η λογική η δικιά σας λέει κάτι άλλο.. καλώς


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 17:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Dr Jekyll Mr Hyde,τι εγινε ανασκεύασες τωρα απο το προηγουμενο μηνυμα!!!!!!

Edited by - stiv on 10/06/2012 17:06:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 17:11:11  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να ψηφίσετε.. Αν δεν σας αρέσει η Δημοκρατία όπως είναι, τότε μην την στηρίζετε με την ψήφο σας.

Γιατί όταν από τη μια να λες "Το σύστημα αυτό μας κατέστρεψε" και από την άλλη να λες "Θα ακολουθήσω το σύστημα για να ανατρέψω το σύστημα" ε εντάξει... υπάρχει μια μικρή αντίφαση σε αυτό.. μικρή.. όχι μεγάλη, μη παρεξηγηθούμε κιόλας.

Όλοι φωνάζουν "Θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ και θα ανατρέψω το σύστημα", "θα ψηφίσω ΚΑΜΜΕΝΟ και θα ανατρέψω το σύστημα"...
Ένα περίεργο πράγμα, όλοι θεωρούν τον εαυτό τους υπεράνω του συστήματος.

Είπαμε... PROBLEM-SOLUTION

Αφού εσείς σαν ανώτερο IQ, ανακαλύψατε τη λύση... μπράβο σας!

Εγώ.. ακόμη τη ψάχνω

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 10/06/2012 17:20:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 17:19:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ιδιοτελές και ανόητο ναι θα ήταν (αν το είχα κάνει, απλά παρέλειψα τα ευκόλως εννοούμενα.) , όμως αν προσπαθούσα να στο επιβάλλω τότε σίγουρα!
Ακόμα και πλαγίως όπως κάνεις εσύ.
Δεν ξέρω για ποία "ευκόλως εννοούμενα" εννοείς, ούτε και τα πλαγίως, αλλά όταν ορίζεις αιθαίρετα και κατά το δοκούν τι είναι φασισμός, τότε αυτό το κάνεις για να τονίσεις τα θετικά κάποιας πλευράς - αποκρύπτωντας τ' αρνητικά - ή, τονίζεις τ' αρνητικά - αποκρύπτοντας τα θετικά - και αυτό λέγεται ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ που είναι ένα από τα κύρια συστατικά εκείνου που δεν γνωρίζεις τι είναι.

Μήπως είσαι φασίστας και δεν το ξέρεις;

Μια φασιστική πράξη μπορείς να μας περιγράψεις ή κι εκεί τρία πουλάκια κάθονται;

Edited by - Αίολος on 10/06/2012 17:25:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 17:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:
Μια φασιστική πράξη μπορείς να μας περιγράψεις

Βεβαίως, ορίστε:
quote:
ή κι εκεί τρία πουλάκια κάθονται;

Edited by - Osmosis on 10/06/2012 17:55:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Η Χρυσή Αυγή άνοιξε τηλεφωνικές γραμμές για να «καρφώνουν» οι πολίτες παράνομους μετανάστες

Υπόσχονται, υποτίθεται, την προστασία των πολιτών και περιπολούν σε «προβληματικές» περιοχές εκτελώντας χρέη αστυνομικών. Συνοδεύουν ηλικιωμένους σε τράπεζες και δημόσιες υπηρεσίες. Και τώρα παίζουν και το ρόλο της Επιθεώρησης Εργασίας, ψάχνοντας για μετανάστες που απασχολούνται στη μαύρη εργασία και ζητούν την απόλυσή τους, ώστε «να ξεβρωμίσει ο τόπος».

Εκμεταλλευόμενοι την κρίση που πλήττει τους έλληνες πολίτες, τα μέλη της Χρυσής Αυγής προσπαθούν με κάθε τρόπο να δώσουν το παρών, υποκαθιστώντας ακόμη και το κράτος!

Όπως γράφει σήμερα ο «Τύπος της Κυριακής», στα Δωδεκάνησα και την Εύβοια, οι περιφερειακές οργανώσεις της Χρυσής Αυγής άνοιξαν τηλεφωνικές γραμμές και καλούν τους πολίτες να αναφέρουν κρούσματα παράνομης απασχόλησης σε βιομηχανικές και ξενοδοχειακές μονάδες!

Πάντως, μέχρι στιγμής, το κάλεσμα δεν έχει τύχει μεγάλης αποδοχής, καθώς οι σχετικές καταγγελίες είναι μόλις 50. Όπως λέει μέλος της Χρυσής Αυγής, «οι καταγγελίες θα ελεγχθούν και θα κοινοποιηθούν σε επόπτη εργασίας, ΙΚΑ, εφορία και εισαγγελέα».

Κάτοικοι της Εύβοιας δηλώνουν ότι «πρόκειται για ένα σόου της Χρυσής Αυγής. Κρύβουν το πραγματικό τους πρόσωπο πίσω από αγαθοεργίες και ενέργειες που δήθεν προστατεύουν τον έλληνα εργαζόμενο».

Πηγή : http://www.newsbeast.gr

Και ερωτώ εγώ : ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ ????????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:

Παιδιά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να ψηφίσετε..

Όχι απλά είναι υποχρεωτικό αλλά έχει και κυρώσεις γι΄αυτόν που δε θα ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:45:55  Εμφάνιση Προφίλ
Υποχρεωτική η ψήφος μεν,
αλλά χωρίς διοικητικές κυρώσεις πλέον !


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Και ερωτώ εγώ : ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ ????????
...................

Είναι θέμα εαισθησια να το δεις.

Όπως τα μέλη,
απαιτούν να σηκωθεί ο άλλος για σεβασμό στον αρχηγό,
Είναι θέμα ευαισθησία του (αρχηγού) να πει
εγω δεν ζητάω να σηκώνεται κανείς,
γιατι έχω άλλες αξίες, μεγαλύτερες απο τον επιβλητικο σεβασμό,
Και αυτές, είναι η αλήθεια που σας λέω,
Και όχι να το παίζει πατριάρχης
Σιγα σιγα θα του Φιλατε καυτό χέρι,

Όχι αυτα που σας κρύβω

Απο εκει καταλαβαίνεις το ποιον του ανθρώπου king
Θέλει ανδρείκελα, στρατιώτες και ηλίθιους να εκτελούν προσταγες

Γιατι κανένα σκεπτόμενο άτομο θα υπάκουε ένα μάτσο ηλίθιους
Που κάνουνε πράξεις για τα ματια
Για να τυφλωσουν τους έχοντες ανάγκη

Ποτε?

Μια εβδομάδα πριν τις εκλογές!!

Γιατι δεν τα έκαναν πριν τρία η πέντε χρόνια?
Τώρα ύστερα τους έπιασε η ευαισθησα,

Τι ωραία ευαισθησία....

Εφιάλτες και προδότες, Ναζι και ΧΑ...το αυτο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Δεν περίμενα πως κάποτε θα ένιωθα τρόμο με αυτά που ακούω, διαβάζω και βλέπω.
Μου κάνει τρομερή εντύπωση ο παραλογισμός των επιχειρημάτων και ο αστεϊσμός που γίνεται από κάποιους σαν να πρόκειται για δεσποινίδες που είχαν το πρώτο τους φλερτ και προσπαθούν μάταια να κρύψουν τη χαρά τους.
"Τσουβαλοποίηση" των πάντων και όταν έρχεται η στιγμή να δοθούν απαντήσεις, αντί σοβαρών αποκρίσεων βλέπω συμπεριφορές μικρών παιδιών που προσπαθούν να ρίξουν το φταίξιμο στον συμμαθητή ή τον δάσκαλο ή το αδερφάκι τους.
Είναι ποτέ δυνατόν ένας σκεπτόμενος άνθρωπος να επαινεί ή να δικαιολογεί τέτοιες πράξεις, πως δήθεν ο άλλος τον εξώθησε ή σήκωσε πρώτος το χέρι του?
Να υποθέσω λοιπόν πως σε παρόμοιες περιπτώσεις για τους συγκεκριμένους "κυρίους" δεν υπήρχε άλλος τρόπος???
Είναι τουλάχιστον θλιβερό, να εξομοιώνεται ο θάνατος κάποιων με συμπεριφορές σαν αυτές για να μπορούν εύκολα να κρυφτούν πίσω τους.

Στη ζωή δεν υπάρχει μόνο άσπρο και μαύρο και όποιος προσπαθεί να πείσει για το αντίθετο απλά προπαγανδίζει.



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Η ψήφος όπως φαίνεται είναι τυπικώς μόνον και βάσει των νόμων του κράτους, υποχρεωτική -εκτός από τις περιπτώσεις όπου δικαιολογείται η αποχή από την ψηφοφορία.

Πρακτικά όμως -λόγω μη ύπαρξης οποιονδήποτε ποινικών και διοικητικών κυρώσεων- η υποχρεωτική ψηφοφορία έχει oυσιαστικά καταργηθεί. Πιθανώς -έχω κι εγώ αντικρουόμενες προσωπικές απόψεις πάνω σ'αυτό- αυτή η φαινομενικά "περίεργη" διευθέτηση να είναι και η καλύτερη για τη δημοκρατική φύση του Πολιτεύματός μας.

Υπάρχουν πλείστες πηγές για τα παραπάνω για όποιον θέλει να το ψάξει.
Κάποιες "Συχνές Ερωτήσεις" από το υπουργείο Εσωτερικών


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2012, 18:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Συγνώμη AitheroVamon, εκ των υστέρων είδα πως κι εσύ έγραφες για το ίδιο ζήτημα, του υποχρεωτικού ή μη της ψήφου.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy