ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 X-FILES the movie PART 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 22:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια γνωρίζει κανείς αν θα γυριστεί δεύτερη ταινία x-files?όποια πληροφορία δεκτή.

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 13:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ετοιμάζεται, περίπου για το 2004. Θα έχει αυτόνομη υπόθεση και δεν θα σχετίζαται μάλλον με την μεγάλη συνομωσία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 18:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NA SAS PW THN ALITHIA RE PAIDIA,MOU FENETE TO PRAGMA EXEI PARATRAVIXEI KAPOS.PARAKOLOUTHONTAS KAPIA APO TA TELEYTEA EPISODIA TON X-FILES
PARATIRISA MIA ELAFRA PARAKMH.ENA ANAMASIMA.DEN NOMIZW OTI EXEI KAMIA
SXESH ME TA X-FILES POU VLEPAME STIS ARXES TOU 90.
DEN MPORW NA TA PARAKOLOUTHISW PLEON ME TON TROPO POU TO EKANA TOTE.
PISTEUW OTI THA EPREPE NA EXOUN KLISEI TON KYKLO TOUS EDO KAI KERO.
GIA NA MAS MHNOUN SAN MIA OMORFH ANAMNISH.
KRIMA......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 21:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως τα X-FILES έχουν κάνει μια μικρήήήήήήήήήήήήήήήήήή κοιλιά... Χάσανε την έμπνευση τους, το γυρίσανε σε απλό Αμερικάνικο σίριαλ και δυστυχώς έγιναν άκρως εμπορεύσιμο προϊόν....

Έχω παρακολουθήσει όλα τα επεισόδια (εκτός από 2, λόγω ξαφνικών αλλαγών στο πρόγραμμα του ΑΝΤ1) και μπορώ να σας πω ότι η σειρά άξιζε μέχρι και τον 6ο κύκλο, όπου λύθηκε η μεγάλη συνωμοσία...

Τα πρώτα επεισόδια ήταν άπαιχτα, είχαν μια άλλη αίσθηση, ένα άλλο κλίμα πιο υποψιασμένο. Κάπου πιστεύω το τραβήξανε με την πλοκή των χαρακτήρων... Δεν ήξερε ό έρμος ο θεατής ποιός έκανε τί, ποιός είναι πατέρας ποιού, ποιός λέει αλήθεια, ποιός ζει και ποιός πεθαίνει... 2-3 φορές έχουν πεθάνει η Σκάλλυ και ο Μώλντερ (έκαστος).

Για ταινία έχω ακούσει και εγώ ότι θα βγει το 2004. Τώρα αν θα είναι σαν την προηγούμενη που ναι μεν κόλλαγε στη σειρά, όμως την έβλεπες και στο ξεκάρφωτο... ...δεν ξέρω.

Α!!!! Το σημερινό (8-4-2003) και το επεισόδιο της Πέμπτης (10-4-2003) είναι τα τελευταία του 8ου κύκλου... Και την Πέμπτη γεννά η Σκάλλυ.

Να μας ζήσει βρε!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

etern1tyST
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2003, 12:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους etern1tyST  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι μια, ούτε δύο, τρείς...

In the memory you'll find me
Eyes burning on
The darkness is holding me tightly
Until the sun rises on...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2003, 12:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΟΓΔΟΟΣ ΚΥΚΛΟΣ.

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΟΝΟΤΟΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΗ ΣΕΙΡΑ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΛΙΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΕΑΝ ΒΓΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΟΝΟ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2003, 00:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω πως τα x-files εχουν μετατραπει λιγο σε σιριαλ αλλα δε θα ελεγα πως εχουν σταματησει να εχουν ωραια πλοκη. Και μη ξεχνατε πως οι ηθοποιοι εχουν κουραστει αρκετα μετα απο τοσα χρονια. Παντως εμαθα πως στην Αμερικη μολις τελειωσουν (αν δεν εχουν ηδη)θα υπαρξει και ενα ειδος συνεχειας με πρωταγωνιστη μονο τον Ντιουκοβνυ. Αναμενατε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

etern1tyST
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2003, 16:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους etern1tyST  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συμφωνία του Ντουκοβνυ με την Fox έχει τελειώσει οπότε αυτό που άκουσες ειναι μάλλον λάθος...Βέβαια δεν ξέρω τι έχει γίνει τις τελευταίες μέρες..δλδ δεν έχω διαβάσει τπτ νέα...οπότε περιμένω..

In the memory you'll find me
Eyes burning on
The darkness is holding me tightly
Until the sun rises on...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2003, 16:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν έχουν κουραστεί, αλλά σίγουρα έχουν αλλάξει...

Βρήκα τυχαία την κασσέτα με το 1ο επεισόδιο και καταλάβαινες ότι είναι ηθοποιοί, ανυποψίαστοι για το σήριαλ που παίρνουν μέρος, καθώς έχω ακούσει ότι τα X-FILES, ξεκίνησαν σαν σήριαλ, ζωής 6 μηνών για να καλύψουν κάποια κενά στο πρόγραμμα της TV. Ίσως και αυτή η "αθωώτητα" τους να έκανε τη σειρά τόσο πετυχημένη...

Οι άνθρωποι οριμάσανε μέσα σε ένα σήριαλ (ειδικά η Γκίλιαν Άντερσον) και φυσικό ήταν να αλλάξουν ίσως και να βαρεθούν κάπου... Άλλο να παίρνεις μέρος σε μια νέα σειρά που έχει ουσία και πλοκή, και άλλο το να ξυπνάς το πρωί για 9 χρόνια και να λες: "Άντε πάλι να σκοτώνω aliens"

Μακάρι να είναι καλό αυτό με το Ντουκόβνι...

Αυτό που κάνεις, να το πιστεύεις....

Ζήσε όλες τις στιγμές....

Καλές ή και κακές (και αυτές χρειάζονται...)

Έτσι και αλλιώς όλα κάποια στιγμή θα χαθούν σαν δάκρυα στη βροχή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2003, 19:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ Χ-FILES?
ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΑ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 16:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι στη σειρά αναφέρονται φίλε μου. Βεβαίως και έχει βγει ταινία. Λέγεται: Χ-files-"Πολεμώντας το αύριο".
Καλή προβολή.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 19:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όποιον δεν έχει δει την ταινία των X-Files, μπορεί να τη δει το Σάββατο 7/6/2003 στον ΑΝΤ1, (που έχει και τα δικαιώματα των ταινιών της FOX), νομίζω κατά τις 22:00.

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy