ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 περίεργο συναίσθημα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
iria_m
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 02:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν παιδιά είμαι καινούρια δεν ξέρω αν έχω ανοίξει το θέμα σε λάθος κατηγορία... συγχωρέστε με... εγώ πριν 4 μέρες περίπου μίλησα με ένα παιδί στο ίντερνετ το οποίο μένει γερμανία αλλά είναι ελληνας... το περίεργο είναι πως ενώ ποτέ δεν μιλάω με άτομα που δεν ξέρω με αυτό το παιδί μιλάω πάρα πολύ άνετα και πραγματικά νιώθω λες και είμαστε πολύ καιρό φίλοι ή ίσως και κάτι παραπάνω...εγώ ξεκίνησα την επικοινωνία αυτή βασικά τον έκανα φίλο χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο λόγο(σημειώνω πως ποτέ δεν κάνω φίλους και ειδικά άτομα που δεν ξέρω). Ακόμη πιο περίεργο είναι ότι κ αυτός μου έχει πει ότι νιώθει κάλύτερα οταν μιλάει μαζί μου... μου αρέσει να μιλάμε για οποιοδήποτε θέμα, να του δίνω συμβουλές και λοιπα και πολλές φορές περιμένω να μπει για να μιλήσουμε. μου έχει πει και εκείνος ότι δεν βαριέται να μιλάει μαζί μου για οποιδήποτε θέμα και φαίνεται να με εμπιστεύεται, μου έχει μιλήσει για πολύ προσωπικά του θέματα και όλα αυτά σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα, μιλάμε για ώρες και εγώ προσωπικά δεν κτλβαίνω πότε περνάνε... νιώθω πολύ άνετα μαζί του και όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο γιατί δεν το έχω ξανανιώσει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και με άτομο που δεν το ξέρω καν... θα ήθελα την γνώμη σας ευχαριστώ

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 05:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τιποτα περισσοτερο απο μια απλη χημεια κ μια καποια ταυτιση αποψεων.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 05:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν παιδιά είμαι καινούρια δεν ξέρω αν έχω ανοίξει το θέμα σε λάθος κατηγορία... συγχωρέστε με... εγώ πριν 4 μέρες περίπου μίλησα με ένα παιδί στο ίντερνετ το οποίο μένει γερμανία αλλά είναι ελληνας... το περίεργο είναι πως ενώ ποτέ δεν μιλάω με άτομα που δεν ξέρω με αυτό το παιδί μιλάω πάρα πολύ άνετα και πραγματικά νιώθω λες και είμαστε πολύ καιρό φίλοι ή ίσως και κάτι παραπάνω...εγώ ξεκίνησα την επικοινωνία αυτή βασικά τον έκανα φίλο χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο λόγο(σημειώνω πως ποτέ δεν κάνω φίλους και ειδικά άτομα που δεν ξέρω). Ακόμη πιο περίεργο είναι ότι κ αυτός μου έχει πει ότι νιώθει κάλύτερα οταν μιλάει μαζί μου... μου αρέσει να μιλάμε για οποιοδήποτε θέμα, να του δίνω συμβουλές και λοιπα και πολλές φορές
να μπει για να μιλήσουμε. μου έχει πει και εκείνος ότι δεν βαριέται να μιλάει μαζί μου για οποιδήποτε θέμα και φαίνεται να με εμπιστεύεται, μου έχει μιλήσει για πολύ προσωπικά του θέματα και όλα αυτά σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα, μιλάμε για ώρες και εγώ προσωπικά δεν κτλβαίνω πότε περνάνε... νιώθω πολύ άνετα μαζί του και όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο γιατί δεν το έχω ξανανιώσει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και με άτομο που δεν το ξέρω καν... θα ήθελα την γνώμη σας ευχαριστώ
-----------------------------------------------------------


-Κράτα την ψυχή σου ζεστή και την λογική σου ολοξύπνια. Μπορείς;
-Μόνο έτσι θα δώσεις , θα πάρεις και θα μείνεις αλώβητη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 10:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
iria_m ίσως είσαι καινούρια στον κόσμο του διαδικτύου..

Αυτό που περιγράφεις, συμβαίνει. Δηλαδή και εμένα μου έχει συμβεί όχι μια φορά, πολλές φορές. Μέσα από το διαδίκτυο μπορείς να γνωρίσεις φίλους, γκόμενες, γκόμενους κοκ. Είναι κάτι φυσιολογικό. Από το διαδίκτυο μπορείς να έχεις επικοινωνία με άτομα έξω από τον στενό κύκλο των φίλων σου, της γειτονιάς, της δουλειάς σου κοκ και ο γραπτός λόγος κ η απόσταση βοηθά τους ανθρώπους στο να ανοίξουν. Συνέχισε λοιπόν να κάνεις ό,τι κάνεις, με σύνεση, και have fun. Να θυμάσαι όμως δύο πράγματα: 1) Άνθρωποι που ταιριάζουν είναι συχνά άνθρωποι με τα ίδια ψυχολογικά προβλήματα. 2) Δεν υπάρχει σχέση εξ αποστάσεως. αυτά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iria_m
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 12:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ξέρω ότι ακούγεται πολύ απλό αλλά για να σας δώσω να καταλάβετε εγώ προσωπικά δεν έχω ξανανιώσει έτσι και με άγνωστους δεν υπάρχει περίπτωση να ανοικτώ πολύ. Μη σου πω και καθόλου. Ακόμη δεν συνηθίσω να μιλάω με τις ώρες και μάλιστα σαν να ήταν παλιός μου φίλος η κάτι τέτοιο, αυτό δεν το κάνω και με άτομα που ήδη ξέρω. Εμένα προσωπικά δεν μου έχει ξανατύχει και όχι επειδή απλά δεν "έτυχε" αλλά επειδή δεν θέλω. Με αυτό το άτομο και χωρίς καν να υπάρχει λόγος το επιδίωξα και δεν ξέρω γιατί, δεν είναι θέμα γκόμενου η κάτι τέτοιο που ανέφερε κάποιο μέλος γιατί πολύ απλά δεν μου άρεσε απο τις φωτογραφιες έτσι ώστε να επιδιώξω κάτι γι αυτό το λόγο.Γι αυτό το όλο θέμα μου έχει φανεί περίεργο. Ακόμη απο τις αρχές που μιλάγαμε ήθελα να τον συναντήσω δεν ξέρω γιατί και τον ρώταγα αν θα έρθει Ελλάδα κλπ κλπ. Που με άλλους και φίλους μου μάλιστα δεν κάνω έτσι! (Και ξαναλέω πάλι δεν είναι το ερωτικό που επιδιώκει κάποιος το καταλαβαίνω και απο τον εαυτό μου). Δεν ξέρω αν απο την μεριά του είναι το ίδιο, αυτό μου δίνει να καταλάβω όμως. Ακόμη είχε κάποιο πρόβλημα και εγώ τον έπεισα να πάει στο γιατρό και δεν πήγαινε με τίποτα και σε μένα υποσχέθηκε ότι θα πάει. Θα μου πεις και πως το ξέρεις ότι πάει; Μου το είπε αυτός απο μόνος του για την ακρίβεια μου το υποσχέθηκε αν δεν του περάσει μέσα σε μια βδομάδα(και δεν του είπα εγώ υποσχέσου το για να μου πει οκ και να ξεμπερδεύει, μόνος του το είπε). Υποσχέθηκε σε μένα που με γνώρισε πριν 4 μέρες και θα το κάνει κιόλας; Εντάξει πόση χημεία πια να είναι αυτή; Εγώ δεν ξέρω κανένα να το κάνει αυτό και μάλιστα σε άγνωστο. Τώρα τι να πω αν όλα αυτά έχουν τύχει και σε άλλους μάλλον δεν είναι τόσο περίεργο όσο μου φαίνεται εμένα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 14:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως είπε και ο Dr παραπάνω , ειναι συχνό το φαινόμενο.
Το οτι δεν το έκανε μέχρι τώρα , το οποιο χρησιμοποιείς ως επιχείρημα
είναι απο μόνο του η αποδείξει, "αφέθηκες" και απλα ...συνέβη
Για ολα τα πράγματα υπάρχει πρώτη φορά
Αρκεί να προσέχεις λιγάκι
(ανάλογα την ηλικία και την δικτυακή εμπειρία) ,

Αν δε, είχες ζήσει και την εποχη του iRC ...
τότε δε θα σε παραξένευε καθόλου, ήταν σύνηθες φαινόμενο τοτε,
δεδομένης της απειρίας των χρηστών, σχετικά με αυτό που είχαν να διαχειριστούν ... αυτο σήμερα ονομάζουμε ιστο .....

Με προσοχή λοιπόν, απόλαυσε αυτό το "δέσιμο"...


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 18:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με προσοχή λοιπόν, απόλαυσε αυτό το "δέσιμο"...

Η απόλυτη αλήθεια.

Ναι απόλαυσέ το με την δέουσα προσοχή.ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι κρύβεται πίσω απο ενα πληκτρολόγιο.

Μην δίνεις πολλά προσωπικά στοιχεία και κράτα και κάποια συναισθήματα,μόνο για σένα.

Είναι ωραίο το παιχνίδι και σου εύχομαι καλή συνέχεια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy