ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Επικλήσεις Πνευμάτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 20:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,γνωρίζω ότι πάνω σε αυτό το θέμα έχετε αναφερθεί πολλές φορές αλλά είμαι καινούρια εδώ και ζητάω γνώμες και απόψεις επί του θέματος,από όσους φυσικά γνωρίζουν πληροφορίες,έχουν εμπειρίες και θέλουν να τις μεταδώσουν..Με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα τα τελευταία χρόνια..θα ήθελα πολύ να μελετήσω κάποια βιβλία που θα μου προσφέρουν αρκετές γνώσεις πριν προχωρήσω σε κάτι και ύστερα μετάνιωσω..Θέλω να είμαι πλήρως ενημερωμένη..Όποιος μπορεί να μου προτείνει κάποιο βιβλίο θα το εκτιμούσα πολύ...Να τονίσω ότι είμαι αρχάρια...

Φιλικά πάντα......

Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 22:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανείς δεν γνωρίζει κάτι..?
Sorry αν γίνομαι κουραστική αλλά έχω πολλές απορίες και θέλω κάποιον/κάποια έμπειρο/η να με κατευθύνει σωστά..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 22:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχήν καλώσόρισες, και μπράβο σου για την σωστή χρήση του φόρουμ&της ελληνικής γλώσσας.

Σε σχέση με το θέμα, το θέμα αυτό έχει ανοίξει τουλάχιστον καμια δεκαριά, εικοσαριά φορές στο φόρουμ με τίτλο παρεμφερή. Όλοι ενδιαφέρονται για το πώς να καλέσουν πνεύματα!

Προσωπικά, αν και ασχολούμαι και σε πρακτικό επίπεδο με "αυτά" τα ζητήματα, ποτέ δεν με απασχόλεισαι να καλέσω κάποιο "πνεύμα". Δεν το θεωρούσα χρήσιμο, απλά.

Θέλω αρχικά να σε ρωτήσω λοιπόν, πώς θεωρείς και γιατί θεωρείς οτι θα σου χρήσιμο, το να καλέσεις κάποιο πνεύμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 23:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία χαρά Dr Jekyll Mr Hyde,καλώς σας βρήκα..Δεν θέλω να μου είναι σε κάτι χρήσιμο,εννοώ ότι δεν θέλω να ασχοληθώ για να κερδίσω απαραίτητα κάτι,θεωρώ πως είμαι έτοιμη να ανοίξω καινούριες πύλες στη ζωή μου...Είναι κάτι που από αρκετά μικρή με τραβούσε και με έλκυε πάντα πολύ ακόμα και τώρα που έχουν περάσει πολλά χρόνια..δεν ξέρω αλλά θεωρώ ότι για κάποιο λόγο γίνεται..Πλέον που θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμη να βιώσει κάτι τέτοιο είπα να αρχίσω να ψάχνω αρχικά πληροφορίες όπως και κανένα βιβλίο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 23:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γνώση δεν βρίσκεται στα βιβλία.. όμως τα βιβλία μπορούν να σε βοηθήσουν ως προς τον τρόπο να αποκτίσεις τη Γνώση.

Μπορείς να δεις σε αυτή τη σελίδα ορισμένα πράγματα (περίπου από τη μέση και κάτω): http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1080&whichpage=22&ARCHIVE=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 23:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτορο

Είσαι εντεταλμένος πράκτορας των Δρακονιανών,σε μυστική αποστολή?

Σε ξεσκέπασα!!

Κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στο φόρουμ και ζητά πληροφορίες για σατανιστικά βιβλία,επικλήσεις διαβόλων,μαυρη μαγεία κ.λ.π,τρέχεις πρώτος-πρώτος να δώσεις τα...φώτα σου!!

Ανήκεις στην στοά Hong,του Τζούντ-Τζενταϊ-Σιν-Γιαχβέ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 00:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες Exotic_Shankara. Έχεις πιστεύεις την ψυχική δύναμη να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο; Σκέψου και αν θα αντέξεις ή θα αντέχεις να βιώνεις καταστάσεις πέρα του γνωστού κόσμου που γνωριζες και καταστάσεις που άλλοι πολύ πιθανόν να μην αντιλαμβάνονται...Επίσης βασικότερο ερώτημα στο εαυτό σου είναι, αν αυτή η τάση προς τέτοια θέματα είναι κάποιος τρόπος διαφυγής από την καθημερινότητά σου ή να νιώσεις ότι κάνεις κάτι διαφορετικό και φοβερό...Στα λέω αυτά γιατί πολλοί ξεκίνησαν με εγωιστικά "θέλω" και κρυφές καταπιεσμένες επιθυμίες και δεν τους βγήκε σε καλό...Και μια απλή απορία...ποιος ο σκοπός να καλέσεις κάποιο πνεύμα; υπάρχει κάτι που θέλεις να μάθεις ή κάνεις και δεν μπορείς μόνη σου; ελπίζεις ότι θα το κάνει για εσένα; γιατί;

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 00:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εσένα Νικόμαχε σου αφιερώνω αυτό το λινκ
quote:

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Αυτό πόνεσε.....Το πέσιμο εννοώ!

Ναι,το παραδέχομαι λοιπόν, με ξεμπρόστιασες...

Είμαι υποτελικός της βασίλισσας του Ωρίωνα!!!!!!!!!!!!!!!!

L-O-L!

Α, και αρχιστράτηγος των δρακονιανών!!!!!!!!!!!!!!!


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Κέρδισες μια ανθρώπινη ζουμερή μπριζόλα!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορείς να κατέβεις στα γραφεία μας και να παραλάβεις το δώρο σου!
Δ/νση:11ο επίπεδο βάθος(1.000.000στο χλμ)!Είσοδος από Στοά Αττάλου!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ


quote:
Με άλλα λόγια, εκεί που είσαι, ήμουνα και κεί που είμαι θα'ρθεις...
helios2012 05/10/2008, 01:12:22
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 01:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde αυτό είναι σίγουρο..Σε ευχαριστώ πολύ,με βοήθησε αρκετά αυτό που μου έστειλες..^_^

LordThomas καλησπέρα,να είσαι καλά..!
Κοίταξε..θέλω να καλέσω το πνεύμα ενός ατόμου που έπαιξε σημαντικό ρόλο στην ζωή μου ενώ εγώ δεν τον είχα γνωρίσει ποτέ,δεν ήξερα καν ότι υπήρχε.. αλλά μόνη μου δεν μπορώ θέλω να έχω κάποιον μαζί μου ο οποίος θα είναι έμπειρος έτσι ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορέσει να κάνει κάτι σε αντίθεση με μένα που δεν ξέρω και πολλά..
Καλά κάνεις και μου τα λες..θέλω πρώτα να είμαι πλήρως ενημερωμένη πριν κάνω κάτι...για αυτό και τόσο καιρό δεν έχω κάνει κάποια κίνηση..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 01:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επομένως Exotic_Shankara σε ενδιαφέρει ας πούμε, κάμια πληροφορία που μπορεί να σου δώσει αυτό το άτομο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 02:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι,υπάρχουν πολλά ερωτήματα που θέλω να κάνω και πολλές πληροφορίες να πάρω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειμαι επεπεισμενη οτι υπαρχει ο κοσμος των πμευματων ας το πω ετσι...
Φαντασου οτι εχεις τις ασχολιες σου, την "ζωη σου" και καθεσαι αμεριμνος σπιτι σου, και καθε λιγο και λιγακι σε καλει ξαφνικα και σε ενοχλει καποιος π@π@ρ@ς απλα για να περασει την ωρα του, να κανει ασχετες ερωτησεις η να ζητησει κατι. Ακομα κι αν για αυτον ειναι κατι σημαντικο, η κατι που θελει να μαθει απο εσενα, εσυ δεν εχεις καμια ορεξη να τον δεις,αλλιως απλουστατα θα ειχες παει απο μονος σου. Δεν θα τα επαιρνες στο κρανιο?
Νομιζω οτι κι ενα πευμα, αν τελοσπαντων υπαρχει, καπως ετσι θα αντιδρουσε. Αν ημουν πνευμα και αισθανομουν οτι ειχα να σου πω κατι η επρεπε να σου λυσω καποιες αποριες οπως λες, θα ειχα ερθει ηδη. Αφου δεν ηρθα, ασε με στην ησυχια μου ρε παιδι μου.
Οσες ερωτησεις εχω δει εδω μεσα σχετικα με το θεμα, ειναι καθαρα εγωιστικες και συνηθως ανωριμες. Θελω αυτο, θελω εκεινο, εχω περιεργια να δω αν ισχυει αυτο, θελω να κανω την πλακα μου, εχω ανησυχιες...Καθαρα τι θελω ΕΓΩ , το πνευμα το γραφω στα @ρχιδι@ μου τι θελει κι αν δεν εχει την ορεξη μου.
Δεν ξερω, εγω ετσι το βλεπω το θεμα. Μην κανεις στους αλλους οτι δεν θες να σου κανουν. Ακομα κι αν ειναι πνευμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 13:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mariha2912 είναι και αυτή μία άποψη δική σου...!!
Αν και δεν συμφωνώ καθόλου και με τίποτα απ όσα λες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 13:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλει διαλογισμούς, οραματισμούς, θέλει να παίξεις με ενέργειες, με κάρτες, με πέτρες, με πολύτιμους λίθους, με βότανα, με τη φαντασία σας, με την ψυχολογία σας (ενίοτε με τα νεύρα σας :P αστειεύομαι),τις κοσμοθεωρίες, τη φιλοσοφία, την αλχημεία, την αρχαιολογία κλπ. Θέλει επίσης ταπεινότητα, υπομονή, επιμονή, θάρρος, κουράγιο, ελπίδα, Αγάπη, αγάπη για το μυστήριο, αγάπη για το άγνωστο, το ανεξερεύνητο, το περίεργο, το παράξενο, Αγάπη για τη Φύση..Πιστεύω Θα κερδίσει κάποιος έναν κάποιο σεβασμό ίσως από ανθρώπους που δεν ασχολούνται και τους βοήσατε σε κάτι… Θα κερδίσετε όμως πιο πολύ, και για αυτό αξίζει όλο αυτό… Τον εαυτό σας! Αυτόν που έχει χαθεί μέσα στην πολύβουη καθημερινότητα, την πλεονεξία, μισαλλοδοξία και όλα τα σε –ξια που δεν μου έρχονται τώρα, τον υπερκαταναλωτισμο, τη σε βαθμό σιχάματος λαγνεία,την αδιαφορία, την απανθρωπιά, τον αποξενισμό των ανθρώπων και άλλα πολλά …Εκτός από τον εαυτό σας μπορεί να βρείτε πολλά ενδιαφέρονται πράγματα που συνέβησαν ή συμβαίνουν πάνω σε αυτόν τον πλανήτη και τον κόσμο. Θα κερδίσετε για εσάς τη γαλήνη του νου, ψυχής και πνεύματος, την ανάταση αυτών, την άνοδο αυτών προς ανώτερες δονήσεις και ύπαρξη ίσως. Θα κερδίσετε την καλυτέρευση σας ως ανθρώπινο ον, ως συνάνθρωπος! Θα κερδίσετε να μάθετε ίσως ένα ψήγμα από αυτό που Είναι ο Κόσμος, το Σύμπαν, ίσως τραβήξετε και κάποια μικρούλα άκρη του πέπλου που χωρίζει τους κόσμους, όπου θα έχετε την ευκαιρία να δείτε, ακούσετε, νιώσετε (κάποιο από αυτά ή όλα μαζί) θαυμαστά πράγματα για το παρελθόν, το παρόν και ίσως και για το μέλλον… Θα κερδίσετε Κατανόηση για τα Γιατί που βασανίζουν τους ανθρώπους (αυτό δεν πάει να πει ότι θα αποκτήσετε κατανόηση και για τα δικά σας Γιατί, γιατί αυτά τα δικά σας θα έχουν φύγει σε άλλη σφαίρα και απλά… δε σας περιγράφω άλλο τι θα τραβήξετε για να τα κυνηγήσετε. Μπορείς θεωρώ να δέιξεις Κατανόηση για τους λόγους που οι άνθρωποι είναι «κακότυχοι», μουρτζούφληδες, απαισιόδοξοι, κακοί, κακότροποι, εγκληματίες. Θα καταλάβετε γιατί υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι και όχι οι άλλοι, γιατί δεν πιστεύουν εσάς που τους λέτε όλα αυτά περί πνευματισμού και τους χαλάτε την ασφάλεια τους μέσα στον υλισμό τους όπου όλα μπορούν να τα μετρήσουν και να τα ελέγξουν, και νομίζουν ότι εκεί τελειώνουν όλα. Όχι δεν είστε εσείς που βρίζουν, αλλά οι θεωρίες σας...Θα ανακαλύψεις ακόμη ότι ο άνθρωπος μπορεί να κάνει τα πάντα με τη δύναμη του νου του, της σκέψης του. Έχουμε πολλές δυνατότητες αλλά χρειαζόμαστε να μας το θυμίζουμε συνέχεια! Κι όταν λέω να μας το θυμίζουμε εννοώ, όλοι εμείς που ασχολούμαστε με αυτά..θα πρέπει ο ένας στον άλλο να μας θυμίζουμε, εμείς για εμάς ότι έχουμε απεριόριστες δυνατότητες, γιατί το ξεχνάμε, το σαμποτάρουμε εμείς οι ίδιοι(γιατί από τη φοβερότητα μας, βλέπε awesomeness και Κουν Φου Πάντα :P το μυαλό ξεφεύγει καμιά φορα). Και καλά όσοι δεν ασχολούνται με αυτά είτε δεν το ξέρουν είτε δεν το πιστεύουν δε μας νοιάζει.Αυτοι που γνωρίζουν και αυτόι που θέλουν να μάθουν πρέπει να κάνουμε το καλό να το θυμίζουμε ο ένας στον άλλο..το καλό να το θυμίζουμε ο ένας τον άλλο!
Επίσης όλη αυτή η ενασχόληση θεωρώ πως μπορεί να μας χαρίσει πολύ έμπνευση να γράψετε διηγήματα ή ποιήματα ή τραγούδια, να ζωγραφίσετε, να χορέψετε, να φτιάξετε οτιδήποτε με τα χέρια σας (ή τα πόδια σας λέω εγώ τώρα), να γράψετε μουσική ή ότι άλλο θέλει να κάνει ο καθένας. Θα σας χαρίσει ελευθερία γιατί θα σπάσετε πολλά από τα δεσμά σας…
Στο ταξίδι της Ζωής, γιατί θα μάθετε ότι η ζωή είναι ένα ταξίδι, και πολλά άλλα φυσικά… Όπως ας πούμε ότι η Ζωή είναι μια εμπειρία όχι και τόσο αποκομμένη από το άυλο στοιχείο, ότι και όπως κι αν νοείτε αυτό (στην αρχαιότητα βέβαια οι άνθρωποι δεν ήταν τόσο αποκομμένοι από αυτό, ψάξτε το). Ότι έχουμε οδηγούς αγγέλους, ζώα, συγγενείς που πέρασαν το πέπλο, προγόνους που μας οδηγούν, μας συντροφεύουν, μας βοηθούν ή απλά παρακολουθούν… Απλά έχε πίστη στον Εαυτό σου, αυτόν που θα ανακαλύψεις, και μη φοβάσαι τίποτα. Αν πηγαίνεις με την Αγάπη και την Αλήθεια οδηγό μη φοβάσαι τίποτα!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 14:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ειμαι επεπεισμενη οτι υπαρχει ο κοσμος των πμευματων ας το πω ετσι...
Φαντασου οτι εχεις τις ασχολιες σου, την "ζωη σου" και καθεσαι αμεριμνος σπιτι σου, και καθε λιγο και λιγακι σε καλει ξαφνικα και σε ενοχλει καποιος π@π@ρ@ς απλα για να περασει την ωρα του, να κανει ασχετες ερωτησεις η να ζητησει κατι. Ακομα κι αν για αυτον ειναι κατι σημαντικο, η κατι που θελει να μαθει απο εσενα, εσυ δεν εχεις καμια ορεξη να τον δεις,αλλιως απλουστατα θα ειχες παει απο μονος σου. Δεν θα τα επαιρνες στο κρανιο?
Νομιζω οτι κι ενα πευμα, αν τελοσπαντων υπαρχει, καπως ετσι θα αντιδρουσε. Αν ημουν πνευμα και αισθανομουν οτι ειχα να σου πω κατι η επρεπε να σου λυσω καποιες αποριες οπως λες, θα ειχα ερθει ηδη. Αφου δεν ηρθα, ασε με στην ησυχια μου ρε παιδι μου.
Οσες ερωτησεις εχω δει εδω μεσα σχετικα με το θεμα, ειναι καθαρα εγωιστικες και συνηθως ανωριμες. Θελω αυτο, θελω εκεινο, εχω περιεργια να δω αν ισχυει αυτο, θελω να κανω την πλακα μου, εχω ανησυχιες...Καθαρα τι θελω ΕΓΩ , το πνευμα το γραφω στα @ρχιδι@ μου τι θελει κι αν δεν εχει την ορεξη μου.
Δεν ξερω, εγω ετσι το βλεπω το θεμα. Μην κανεις στους αλλους οτι δεν θες να σου κανουν. Ακομα κι αν ειναι πνευμα!


Μαρίχα βρίσκω σωστή γενικά την αντίληψή σου περι του θέματος. Ο άνθρωπος σκέφτεται μόνο τον εαυτό του, γιατί είναι ένας κατώτερος άνθρωπος. Δυστυχώς αυτό ισχύει για τους ανθρώπους γενικά. Ακόμα και για "μάγους". Δεν σημαίνει οτι το ίδιο πράγμα ισχύει για όλους, αλλά ισχύει για μια μεγάλη πλειοψηφία.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/06/2012 14:24:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 14:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exotic_Shankara αν το κείμενο που παρέθεσες το έχεις πάρει άπο κάποιο σάιτ, τότε θα πρέπει να παραθέσεις και το λινκ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 14:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το έχω πάρει από site!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 14:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Exotic_Shankara:
Ναι,υπάρχουν πολλά ερωτήματα που θέλω να κάνω και πολλές πληροφορίες να πάρω..

Θα σε απογοητεύσω Exotic_Shankara
μα εχω την εντύπωση οτι ο κόσμος των πνευμάτων
(ακόμα κι αν δεχτούμε οτι υπάρχει ενας τέτοιος κόσμος)
δεν είναι κάτι σαν αστρικό Google, να το ρωτάς κι αυτό να απαντάει.

Άλλο πράγμα η επιθυμία ,
κι άλλο να είσαι καλός αγωγός τέτοιον διαστάσεων ...

Συνήθως αυτοί που έχουν "καλή σχέση" με αυτούς τους κόσμους
δεν ψάχνουν να βρουν αυτές τις "ενέργειες"
αλλα τους βρίσκουν πρώτα αυτές .


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα δεν είναι κάτι σαν το αστρικό google,γνωρίζω και καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο και ότι θέλει πολύ γνώση και πολύ υπομονή...Πριν 2 μήνες μου συνέβη κάτι περίεργο και αρκετά τρομακτικό για πρώτη φορά..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exotic_Shankara.. μήμπως αυτό το μπλοκ είναι δικό σου;

http://angelicdragonfantasycorner.blogspot.gr/2011/12/blog-post.html

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/06/2012 15:17:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 00:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι δεν είναι δικό μου Dr Jekyll Mr Hyde...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 00:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι δεν είναι δικό μου Dr Jekyll Mr Hyde...

Το λέω γιατί όταν παραθετούμε κείμενο απο κάποιο σάιτ είναι κανονισμός του φόρουμ να βάζουμε και το link που παραπαπέμπει σε αυτόΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 00:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα (:
Ευχαριστώ για την πληροφορία...
Μμμ,βασικά γίνεται να σου στείλω κάπου prive?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εε... ναι, μπορείς να μου κάνεις πμΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά συγνώμη αλλά θα σου ήταν εύκολο να με διαφωτίσεις λιγάκι?Πως σου στέλνω πμ?Που πρέπει να πάω?
Όπως καταλαβαίνεις είμαι λίγο άσχετη... ^_^
Ζητώ και πάλι συγνώμη αν σε κουράζω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πραγματικά συγνώμη αλλά θα σου ήταν εύκολο να με διαφωτίσεις λιγάκι?Πως σου στέλνω πμ?Που πρέπει να πάω?
Όπως καταλαβαίνεις είμαι λίγο άσχετη... ^_^
Ζητώ και πάλι συγνώμη αν σε κουράζω...




δεν τον κουραζεις ειναι λιγο μαζοχας ,τον αρεσει ο δυσκολος και ανηφορικος δρομος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exotic είναι εύκολο, απλά πατάς αυτό: γράφεις ο,τι θες και το στέλνεις. Απλά πρέπει να έχεις πρόσβαση στο μέιλ σου για να δεις την απάντηση. Αλλιώς πατάς το και στέλνεις κάποιο μήνυμα μέσω φόρουμΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν τον κουραζεις ειναι λιγο μαζοχας ,τον αρεσει ο δυσκολος και ανηφορικος δρομος
Κολακείες, κολακείες


νανάκια τώρα!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exotic_Shankara σου απάντησα, αν πας στη σελίδα http://www.esoterica.gr/forums/default.asp εκεί που γτράφει "Inbox" κάτω κάτω, θα βρεις το μήνυμά μου.

Προς το παρόν καληνύχτα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Exotic_Shankara
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα

:P *_*

Dr Jekyll Mr Hyde σου έστειλα (:
Σε ευχαριστώ πολύ!
Καλό βράδυ !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 01:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαχαχαχα

:P *_*

Dr Jekyll Mr Hyde σου έστειλα (:



Είσαι σίγουρη; Δεν μου 'χει έρθει κάτι ακόμα..

Όπως και να 'χει.. καληνύχτα!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy