ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 6η αισθηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Myrsinakilove
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2012, 14:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας...εδω και καιρο εχω καταλαβει πως εχω την 6η αισθηση...διαισθανοαι πραγματα πριν γινουν..επισης εχω καταφερει να κουνησω το τσαι οταν ειναι μεσα σε ενα γυαλινο ποτηρι....Βλεπω ονειρα που γινονται και συνεχεια η διαισθηση μου βγαινει σωστη....και μια φιλη μου το εχει παθει αυτο και απο την μερα που το ειπαμε η μια στην αλλη ειμαστε σαν αδερφες ψυχες....Μια φορα στην κατασκηνωση επαιζε το σπιτακι μας αγωνα βολλευ και παιζαμ εμε τις καλυτερες και εμεις ειμασταν ασχετες...εγω με την φιλη μου καθομασταν εξω και καθε φορα που ειχαμε σερβις κλειναμε τα ματια και βλεπαμε στο μυαλο ας μια εικονα απο νευρα του εγκεφαλου να τεντωνονται οταν κανει σερβις η πεκτρια μας...και οταν τεντονωνταν περνουσε ΠΑΝΤΑ το σερβις...ακομη και η πιο ασχετη παικτρια που ειναι κοντη και πολυ αδυνατη και ουτε 1 στο εκατομμυριο δεν θα ειχε περασει το σερβις αν δεν την βοηθουσαμε εμεις..ουσιαστικα αλλαξαμε και επηρεασαμε 4 αγωνες βολλευ που παιζαμ εαντιπαλες με πολυ μεγαλυτερα και καλα κοριτσια και απο τοτε συμβαινουν διαφορα πραγματα....Δεν ξερω τι να πω :(

MissMalfoy

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2012, 18:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επιστημονικα εκτη αισθηση ειναι υπο μεγαλη αμφισβητηση..
Ζησε χαρουμενα κ αν μπορεις να δωσεις χαρα κ στον διπλανο σου καντο ειτε εχεις χαρισμα ειτε οχι,


d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2012, 22:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

επιστημονικα εκτη αισθηση ειναι υπο μεγαλη αμφισβητηση.

Φυσικά,αφού είναιενάντια στην "αφύπνιση"!!

Ετσι εύκολα θα σε αφήσουν να...ξυπνήσεις?

Σου ρίχνουν ένα "επιστημονικό" πείραμα,που "αποδεικνύει" 'οτι δεν υπάρχει έκτη αίσθηση και τρέχα εσυ να αποδείξεις το αντίθετο.

Κι όμως υπάρχει και ας πάει η επιστήμη στο...κομμωτήριο!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2012, 07:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με ολο το σεβασμο τοτε ποια γραμμη090 να καλεσω ή σε ποια καφετζου να παω να μου δωσει λυση για την κριση που μας μαστιζει;
Δεν υπαρχει χαρισμα υπαρχουν ενεργειες ..
αυτες οι αντιληψεις μπορουν να οδηγησουν σε καταστροφη,

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ath_hleios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


77 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2012, 12:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με ολο το σεβασμο τοτε ποια γραμμη090 να καλεσω ή σε ποια καφετζου να παω να μου δωσει λυση για την κριση που μας μαστιζει;


Δεν καλείς καμία γραμμή γιατί θα χάσεις τσάμπα τα λεφτά σου. Η " καφετζού" ή η χαρτού δεν σου δίνει λύσεις, αλλά τάσεις, ανάλογα με το σενάριο και εφόσον δεν σε δουλεύει ψιλό γαζί...
quote:

Δεν υπαρχει χαρισμα υπαρχουν ενεργειες ..


Αυτό που λέμε λοιπόν χάρισμα είναι στην ουσία ευαισθησία σε κάποιες ενέργειες. Κάποιοι άνθρωποι τό χουν περισσότερο από άλλους, κάποιοι το έχουν δουλέψει με κάποιον τρόπο και το ασκούν χρησιμοποιώντας ένα " μέσο" (καφές, τράπουλα, σύννεφα, κοκ
)

ΑθήλειοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2012, 18:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια μαζι σου κ γω..
ενεργειες που πρεπει να εξασκηθουν ισως να ερευνηθουν αλλα δεν μπορουμε αυθαιρετα να λεμε σε εναν ανθρωπο ναι εχεις χαρισμα..
εν ολιγοις δεν απορριπτω αλλα προκειμενου να θεσω σε κινδυνο καποιον ναι..
μαλστα τα μεχρι στιγμης αγνωστα κ μη τεκμηριωμενα ενεργειακα πεδια ευθυνονται ισως λεω ισως για πολλα περιεργα που συμβαινουν στη σφαιρα του παραφυσικου..
ακομα κ η μεταθανατο ζωη να ειναι μεταβαση σε αλλο ενεργειακο πεδιο..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2012, 14:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
επιστημονικα εκτη αισθηση ειναι υπο μεγαλη αμφισβητηση..

Επίσης η επιστήμη των ανθρώπων,παραδέχεται οτι ο εγκέφαλος είναι ενα τεράστιο μυστήριο,για να μην πούμε για την ίδια την ζωή και την συνείδηση.

quote:
Φυσικά,αφού είναιενάντια στην "αφύπνιση"!!

Ετσι εύκολα θα σε αφήσουν να...ξυπνήσεις?

Σου ρίχνουν ένα "επιστημονικό" πείραμα,που "αποδεικνύει" 'οτι δεν υπάρχει έκτη αίσθηση και τρέχα εσυ να αποδείξεις το αντίθετο.

Κι όμως υπάρχει και ας πάει η επιστήμη στο...κομμωτήριο!!!


Ακριβώς έτσι είναι.

quote:
Γεια σας...εδω και καιρο εχω καταλαβει πως εχω την 6η αισθηση...διαισθανοαι πραγματα πριν γινουν..επισης εχω καταφερει να κουνησω το τσαι οταν ειναι μεσα σε ενα γυαλινο ποτηρι....Βλεπω ονειρα που γινονται και συνεχεια η διαισθηση μου βγαινει σωστη....και μια φιλη μου το εχει παθει αυτο και απο την μερα που το ειπαμε η μια στην αλλη ειμαστε σαν αδερφες ψυχες....Μια φορα στην κατασκηνωση επαιζε το σπιτακι μας αγωνα βολλευ και παιζαμ εμε τις καλυτερες και εμεις ειμασταν ασχετες...εγω με την φιλη μου καθομασταν εξω και καθε φορα που ειχαμε σερβις κλειναμε τα ματια και βλεπαμε στο μυαλο ας μια εικονα απο νευρα του εγκεφαλου να τεντωνονται οταν κανει σερβις η πεκτρια μας...και οταν τεντονωνταν περνουσε ΠΑΝΤΑ το σερβις...ακομη και η πιο ασχετη παικτρια που ειναι κοντη και πολυ αδυνατη και ουτε 1 στο εκατομμυριο δεν θα ειχε περασει το σερβις αν δεν την βοηθουσαμε εμεις..ουσιαστικα αλλαξαμε και επηρεασαμε 4 αγωνες βολλευ που παιζαμ εαντιπαλες με πολυ μεγαλυτερα και καλα κοριτσια και απο τοτε συμβαινουν διαφορα πραγματα....Δεν ξερω τι να πω :(

Αυτή η ικανότητα λέγεται remote influencing, η CIA παλαιότερα είχε διεξάγει μια σειρά απο έρευνες και πειράματα πάνω σε τέτοιες ικανότητες. Αν γινόντουσαν και σήμερα αυτά τα πειράματα,εσύ θα ήσουν "στόχος" της(αλλα σήμερα έχουν φτάσει να χειραγωγούν τον χωροχρόνο και να ανοίγουν σκουληκοτρυπες στο σύμπαν,και αυτά τους φένονται παιχνιδάκι) και γενικότερα τα άτομα που είναι ποιό ευαίσθητοι σε αυτά.

Ολοι μας τις έχουμε αυτές τις ικανότητες,είναι θέμα εξασκησης και απελευθέρωσης του περιορισμένου πιστεύω και εγκατάσταση ενος νέου απεριόριστου πιστεύω.Η διαδικασία όμως πρέπει να συμβεί στο υποσηνείδητο,πράγμα που σημαίνει dep, very deep meditation.

Τωρα,αν εσύ είσαι δυστυχησμένη με αυτό που βιώνεις,τότε πρέπει να μάθεις αυτοέλεγχο.

Edited by - alex22 on 16/08/2012 15:01:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2012, 17:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωπα το χοντρυναμε νομιζω αρχισαμε τις συνωμοσιολογιες περι CIA;;


d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2012, 20:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ωπα το χοντρυναμε νομιζω αρχισαμε τις συνωμοσιολογιες περι CIA;;

Γιατί σε πειράζει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2012, 20:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι με πειραζει το γεγονος να λεμε οτι πισω απο ολα ειναι η αμερικη ή οι εβραιοι..για καθε τι ανεξηγητο πεταμε μιαCia κ τελειωσαμε..

Κατ ουσιαν γνωριζεις τι βλακες ειναι οι αμερικανοι;

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2012, 20:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ναι με πειραζει το γεγονος να λεμε οτι πισω απο ολα ειναι η αμερικη ή οι εβραιοι..για καθε τι ανεξηγητο πεταμε μιαCia κ τελειωσαμε..

Ντικ ντανγκ? Ποιός ήρθε?

Τώρα εσύ κρίνεις ολόκληρη στάση κάποιου,επειδή απλά ανφέρει το γεγονός οτι η cia κάποτε διεξήγαγε πειράματα σε μετυφυσικά φαινόμενα? και όχι μόνο κρίνεις,αλλα υποθέτεις και λανθασμένα.Πολύ έξυπνος είσαι ρε μεγάλε,εύγε.

quote:
Κατ ουσιαν γνωριζεις τι βλακες ειναι οι αμερικανοι;

Δεν μου αρέσει να αποκαλώ μια ολόκληρη φυλή "βλάκες".Αυτό το κάνουν οι αμόρφωτοι άνθρωποι.

Edited by - alex22 on 16/08/2012 20:29:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2012, 07:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επετρεψε μου να αμφιβαλω με ολους τους ψαγμενους που θεωρουν οτι η cia ασχολιοταν ή ασχολειτε με τη μεταφυσικη..θεωρω οτι αποτελει αστικο μυθο καθως τα συμφεροντα αυτων που εξυπηρετει ειναι απολυτως υλικα κ απο την αλλη αν συνεβαινε κατι τετοιο στα πενηντα χρονια που συζητιεται ε ολο κ καποιο νομπελ θα ειχαν δωσει αν ειχαν καταφερει να εξελιξουν τον Αινσταιν..κ μη μου πεις οτι ειναι τοσο κρυψινοι που δεν θελουν τιποτα να αποκαλυφθει..
δεν εκρινα κανενος τη σταση μια ενσταση προεβαλα..
Τελος ψαξε την ιστορια της αμερικης να δεις ολοι αυτοι οι συφιλιαριδες που την αποικισαν τι ζημια κανανε στους αυτοχθονες κ την κουλτουρα παραδοση τους..δες το κοινωνικο υποβαθρο των περιφημων πρωτων αμερικανων κ θα καταλαβεις..αν δεν το εχεις συνειδητοποιησει ολη αυτη η φιγουρα της τεχνογνωσιας που πουλανε ειναι αγορασμενη ..θα μπορουσα να πω καλλα αλλα ελπιζω να σου αφησα ενα ερεθισμα για ερευνα..

Τελευταιο ειμαι γυναικα οποτε εκτος αποτην μεγαλη μου καρδια ο φαλλοκρατικος χαιρετισμος ""ρε μεγαλε"" δεν κολλαει..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2012, 09:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελευταιο ειμαι γυναικα οποτε εκτος αποτην μεγαλη μου καρδια ο φαλλοκρατικος χαιρετισμος ""ρε μεγαλε"" δεν κολλαει..

Γυναίκα είσαι? Ωχ,τώρα μάλιστα,με τις γυναίκες ποτέ δεν βγάζεις άκρη,αστειεύομαι.


quote:
επετρεψε μου να αμφιβαλω με ολους τους ψαγμενους που θεωρουν οτι η cia ασχολιοταν ή ασχολειτε με τη μεταφυσικη..θεωρω οτι αποτελει αστικο μυθο καθως τα συμφεροντα αυτων που εξυπηρετει ειναι απολυτως υλικα

Αποδείξεις για αυτό υπάρχουν στο net,κάνε μια έρευνα με τις λέξεις κλειδιά και θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα,εχει βγεί και βιβλίο αν δεν κάνω λάθος απο ένα πρώην μέλος της οργάνωσης που περιγράφει την διαδικασία "remote viewing" με επιστημονικό τρόπο.


quote:
κ απο την αλλη αν συνεβαινε κατι τετοιο στα πενηντα χρονια που συζητιεται ε ολο κ καποιο νομπελ θα ειχαν δωσει αν ειχαν καταφερει να εξελιξουν τον Αινσταιν..κ μη μου πεις οτι ειναι τοσο κρυψινοι που δεν θελουν τιποτα να αποκαλυφθει..

Η όλη εικόνα είναι τεράστια αγαπητή μου φίλη.Δεν φαντάζεσαι πόσο μεγάλη είναι.

quote:
Τελος ψαξε την ιστορια της αμερικης να δεις ολοι αυτοι οι συφιλιαριδες που την αποικισαν τι ζημια κανανε στους αυτοχθονες κ την κουλτουρα παραδοση τους..δες το κοινωνικο υποβαθρο των περιφημων πρωτων αμερικανων κ θα καταλαβεις..αν δεν το εχεις συνειδητοποιησει ολη αυτη η φιγουρα της τεχνογνωσιας που πουλανε ειναι αγορασμενη ..θα μπορουσα να πω καλλα αλλα ελπιζω να σου αφησα ενα ερεθισμα για ερευνα..

Καλα ναι ,υπάρχουν πολλά που μπορούμε να πούμε για αυτό το θέμα.Συμφωνώ με αυτό,απλά δεν μου αρέσει να λέω έτσι εύκολα "οι αμερικανοί" όπως κάνουν η άλλοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2012, 09:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο διαδικτυο κ σε διαφορους εκδοτικους οικους κυκλοφορουν πολλες αρλουμπες το χω ψαξει το θεμα πιστεψε με..οπου ακους πολλα κερασια κρατα κμικρο καλαθι λέει ο λαος..

Εχω μαθει στις ερευνες μου να ξεκινω απο το ενα για να φτασω στο δεκα οχι απο το δεκα κπισω..ελπιζω να με καταλαβαινεις..
Σιγουρα το οι αμερικανοι να ακουγεται καπως..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy