ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μελλοντικές ημερομηνίες καταστροφής της γης.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2012, 20:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ απλά θα δίνουμε οποιαδήποτε πληροφορία για ημερομηνίες πιθανούς καταστροφής της γης.
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2012, 20:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ρωσία θα στείλει «τρακτέρ» στο θανατηφόρο αστεροειδή Apophis

Η ακριβής ώρα της πιθανής Αποκάλυψης, όπως υποστηρίζει η «Φωνή της Ρωσίας» είναι : Παρασκευή, 13 Απριλίου 2029, 04.36 το πρωί, ώρα Γκρίνουιτς.

Ο αστεροειδής Apophis που κρύβει ενέργεια όσο 65.000 ατομικές βόμβες, με μάζα 50 εκατ. τόνων και διάμετρο 320 μέτρων θα διασχίσει την τροχιά της Σελήνης και θα κατευθυνθεί προς την Γη με ταχύτητα 45.000 χλμ/ώρα. Οι Ρώσοι επιστήμονες ψάχνουν τρόπους για να προφυλάξουν τον πλανήτη από την Αποκάλυψη. Τον πιθανό εχθρό πρέπει να τον γνωρίζεις προσωπικά, για αυτό σχεδιάζουν να στείλουν στον αστεροειδή Apophis ένα, όπως λέγεται, “ελκυστήρα βαρύτητας”.

Θα μελετήσει τη συμπεριφορά αυτού του κοσμικού σώματος, τη σύνθεση του και θα προσπαθήσει να εκτρέψει την τροχιά του αστεροειδή για να αποτρέψει ακόμα και την ελάχιστη πιθανότητα σύγκρουσης. Η αποστολή έχει προγραμματιστεί για το 2020.

http://www.newsbomb.gr/prionokordela/diethni/story/234620/i-rosia-tha-steilei-trakter-sto-thanatiforo-asteroeidi-apophis

Edited by - Ippotis2012 on 16/09/2012 20:29:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2012, 22:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εδώ απλά θα δίνουμε οποιαδήποτε πληροφορία για ημερομηνίες πιθανούς καταστροφής της γης.

Μάλιστα!

Τις πρώτες πρωϊνές ώρες της 26ης Σεπτεμβρίου 2012,θα ξεκινήσει ο Γ! Παγκόσμιος Πόλεμος.

Επομένως η καταστροφή της Γης,είναι δεδομένη.

Τι προφητείες,γεροντάδες,ξανθά γέννη και πράσινα ΑΤΙΑ!!!
Νικόμαχος ο Μέγας Μάντης!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 01:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως μπορεί να γίνει το πρωί της 27ης; Να προλάβουμε να πληρωθούμε...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 12:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και γιατι να μην γινει τελη Νοεμβριου? περιμενω ενα καλο συμβολαιο συν-εργασιας στις αρχες Οκτωβρη, που θα αρχισει να αποφερει αμεσα! τουλαχιστο να προλαβω να χαρω λιγο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 13:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεχάστε το, καλύτερα του χρόνου. Θέλω να πάρω πτυχίο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 14:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ippotis2012
Η Ρωσία θα στείλει «τρακτέρ» στο θανατηφόρο αστεροειδή Apophis


Αυτές οι φανφάρες αν έλειπαν από τους τίτλους ...

Αρκετές πληροφορίες για τον αστεροειδή δίνει η wikipedia. Σύμφωνα με την αρχική εκτίμηση του 2004, η πρόσκρουση του 2029 είχε πιθανότητα 2.7%. Νεώτερες εκτιμήσεις (του 2009) μεταθέτουν την ημερομηνία στο 2036 και με πιθανότητα 1/250000.

Άνθρακες λοιπόν ο θησαυρός; Ίσως όχι τελικά, αφού ήδη γράφτηκε ένα παιχνίδι εμπνευσμένο από την ιστορία αυτή, το Rage. Μοιάζει πολύ με τα Doom, Quake και Wolfenstein αλλά μπορεί τελικά να το δοκιμάσω. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 14:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα στις 26 δε με βολεύει γιατι θα χάσω το Σαββατοκύριακο.
Εκείνο που έλεγαν για 21/12/2012 το ξεχάσατε; είναι και αυτό μια πιθανή ημερομηνία.

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 15:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ρε Νικόμαχε, καλά λέει ο Camelot. Αφού είχαμε συμφωνήσει στις 21/12/2012, πώς σου ήρθε να μιλήσεις για 26/9? Αντίχριστε!

Αντε να χαθείς από δω...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 18:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μη γεμίζουμε το μυαλό μας με βλακείες..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 21:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι ρε Νικόμαχε, καλά λέει ο Camelot. Αφού είχαμε συμφωνήσει στις 21/12/2012, πώς σου ήρθε να μιλήσεις για 26/9? Αντίχριστε!

Aaa macedon,όχι δεν τα λές καλά!

Στις 21/12/12 και περί ώραν 13.30΄.12",θα γίνει η καταστροφή του υπόλοιπου κόσμου,που θα έχει απομείνει απο τον πόλεμο της 26ης Σεπτεμβρίου!!!

Α όλα κι όλα,να μάθεις να ερμηνεύεις σωστά τις προφητείες!!

Αντίχριστε

Εγω δεν είμαι αντίχριστος.

Είμαι Αντισαύρας !!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2012, 23:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αντίχριστε

Εγω δεν είμαι αντίχριστος.

Είμαι Αντισαύρας !!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Άλλο πράγμα SERPENT PEOPLE ή NAGA και άλλο πράγμα DRACONIANS, DRACO people Νικόμαχε. (hint)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
treptolemus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2012, 01:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θα ρίξω μια ενδελεχή ματιά και στο καζαμία. Το καινούριο τεύχος μόλις κυκλοφόρησε.

many questions, tiring answersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2012, 12:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γύρισα από διακοπές χθες και σας βρήκα αγχωμένους... λοιπόν.. μίλησα με τον Β.... (αυτόν που δεν λέμε το όνομα του) και αποφασίσαμε (τον έπεισα δηλαδή) να μας δοθεί μια κάποια παράταση για λίγο καιρό.
Του εξήγησα πως θα έχει πολύ πλάκα όταν βγει η Ελλάδα απ την κρίση για τα καλά και αρχίσουν οι Έλληνες να είναι σούπερ φραγκάτοι και να ζουν στην υπέρτατη χλιδή τότε ξαφνικά να καταστραφούν τα πάντα. Που να ήξερε ο ανόητος ότι έτσι μας έδωσε παράταση για χρόνια και χρόνια...
Μπορείτε να περνάτε ένας ένας 6-8 απογεύματα καθημερινές να μου φιλάτε το χέρι από ευγνωμοσύνη.

Επίσης ανησύχησα προς στιγμήν για το 2036 με τον Άποφις, αλλά μετά έκανα τους υπολογισμούς και θα είμαι 58 χρονών, οπότε σαν γνήσιο ανθρώπινο ον που ενδιαφέρεται πολύ για την επόμενη γενιά είπα "στα @@ μου θα την έχω ζήσει την ζωή μου μέχρι τότε και έτσι και αλλιώς σύνταξη δεν θα πάρω ποτέ" και έπεσα για ύπνο.

Το 21/12/2012 πάντως μην σας ανησυχεί... 2+1+1+2+2+0+1+2 = 11.. 11 χρόνια μετά το 2001 και 101 μέρες μετά την 11/9 (1+1+9 = 11) και η ώρα όπως ξέρουμε θα είναι 11:11..
Με λίγα λόγια, δεν βλέπω κάτι περίεργο.. (τώρα που σας μπριζώνω ... dance my puppets!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2012, 13:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Aaa macedon,όχι δεν τα λές καλά!

Στις 21/12/12 και περί ώραν 13.30΄.12",θα γίνει η καταστροφή του υπόλοιπου κόσμου,που θα έχει απομείνει απο τον πόλεμο της 26ης Σεπτεμβρίου!!!



Όχι, ο πόλεμος θα γίνει το πρωί της 27ης, όπως ζήτησε ο macedon αφού πρέπει να πληρωθεί. Βλέπεις, νομίζει ότι θα τα πάρει μαζί του στον άλλο κόσμο. Και πού ξέρεις, μπορεί να το καταφέρει και να τους εξαγοράσει όλους εκεί, δίνοντας απρόβλεπτη συνέχεια στα γεγονότα.

Αλλά μια στιγμή, έχω μια πολύ σημαντική σύσκεψη την 28η Σεπτεμβρίου. Δεν μπορεί να αναβληθεί ο πόλεμος; Α, μα ναι, να και ο Craven που με τη δεινή διπλωματία του πέτυχε παράταση. Ωραία, να κοιμάμαι ήσυχος. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2012, 15:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

quote:
μίλησα με τον Β.... (αυτόν που δεν λέμε το όνομα του)

Μίλησες με τον Β..?

Είσαι τεράστιος!

R.E.S.P.E.C.T

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2012, 19:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν μπορώ καμία απο τις παραπάνω ημερομηνίες :-( σε ένα περιοδικό είχα διαβάσει πως 21/12/2012 θα έρθει ο πρώτος αγγελος στη Γη μέσα απο μια πύλη. Το 2013 θα έχουμε τον υπέρτατο κυβερνήτη. Έτσι έλεγε το περιοδικό.

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 01:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα είμαι καινούριο μέλος έδω.Οφείλω να ομολογίσω πως όλα τα θέματα καθώς και οι απόψεις που διατυπώνονται είναι όλες εξίσου ενδιαφέρον,ωστόσο προς το παρόν δεν έχω κάτι ξεχωριστό να πώ επί του θέματος,συμφωνώ με την άποψη αρκετών.Το μόνο βέβαιο για την ώρα(για μένα μιλώ πάντα)ότι όλα όσα λέγονται για τις πιθανές ημερομηνίες είναι τα περισσότερα,για να μην πώ όλα ανοησίες..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Six
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 10:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κι από μένα. Καινούργιος κι εγώ.
Εάν δεν κάνω λάθος, η ημερομηνία 21/12/2012 έπαψε να ισχύει λόγω λανθασμένων υπολογισμών. Μετατέθηκε...
Από την άλλη, και λάθος να μην έκαναν, θεωρώ πως καλά έκαναν και την άλλαξαν, αν την άλλαξαν επιτηδευμένα, για να μην έχουμε τον γνωστό πανζουρλισμό και μαζικές αυτοκτονίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 11:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από την άλλη, και λάθος να μην έκαναν, θεωρώ πως καλά έκαναν και την άλλαξαν, αν την άλλαξαν επιτηδευμένα, για να μην έχουμε τον γνωστό πανζουρλισμό και μαζικές αυτοκτονίες.

σε "ποιους" αναφερεσαι? στους απογονους των Μαγιας ή καποιους "συνεχιστες" που απλα για να μην ταραχτει ο κοσμος, πολυ απλα εβαλαν μπλανκο και αλλαξαν την μερα?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 12:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τον PREDATOR.Αυτή η ημερομηνία σε ποιούς τελικά αναφέρεται??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 15:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-O κόσμος θα καταστραφεί αν χάσουμε το χαμόγελο μας και την αγάπη μεταξύ μας.
-Γι’αυτό Ελληνόπουλα, μη ψαρώνεται με της κωλοπροφητείες τους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 15:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ρε Notirk τελικά τα λες πολύ σωστά τα πράγματα,έτσι ειναι όπως τα λες κωλοπροφητείες,αλλά δυστηχώς ο κόσμος στον οποίο ζούμε έχει ήδη χάσει το χαμόγελο του και μαζί με αυτό και την ανθρωπία του..Βαδίζουμε σε δύσκολους και μη αναστρέψιμους καιρούς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 21:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Marian

Να βρίσκεις ευκαιρίες να δείχνεις την αγάπη σου, στους κοντινούς σου ανθρώπους, στα κατοικίδιά σου και αν δεν έχεις στα αδέσποτα ζωάκια, στα λουλούδια στις γλάστρες σου και αν δεν έχεις στα αγριόφυτα που αμέριμνα φυτρώνουν στις άκρες τω πεζοδρομίων, στα πουλάκια που τιτιβίζουν γεμάτα από τη χαρά της ζωής, σε πράγματα που μέχρι τώρα ήταν μπροστά σου και δεν τα πρόσεχες, νιώσε ΑΓΑΠΗ όπου και όσο μπορείς, αυτό είναι το μυστικό όπλο που θα αναστρέψει την κατάσταση ,αυτό το όπλο προσπαθούν να σου στερήσουν , μη τους το επιτρέψεις, ΑΓΑΠΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 22:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα λόγια σου οφείλω να ομολογήσω με συγκίνησαν γιατί φάνηκαν πολύ αληθεινά και τόσο ζεστά.. μακάροι όλοι οι άνθρωποι να έδιναν αγάπη στο κάθετι γύρω τους..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 00:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χα! Εγώ ακόμα χαμογελαω! Η κατοικία μου θυμίζει πιο πολύ ζούγκλα του αμαζονίου παρά σπίτι. Ναι όλα είναι υπέροχα, ναι μετά απο μια καταιγίδα θα εμφανιστεί ο ήλιος. Λατρεύω κάθε εμβιο πλασμα και καθε αβιο πραγμα (εξαίρεση αποτελούν οι άνθρωποι, μόνο αυτό το γένος θα πρέπει να καταστραφεί ). Μπου!

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 00:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΧΑ CAMELOT συμφωνώ μαζί σου...ποιό πολύ αγαπάω όλα τα ζώα και κυρίως σκυλία παρά τους ανθρώπους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 01:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μίλησες με τον Β..?

Είσαι τεράστιος!

R.E.S.P.E.C.T


ανέκδοτο:
Ο Τσακ Νόρις είναι ο νουνός του Β..... (αυτού που δεν λέμε το όνομά του)

και είναι ο μόνος που ξέρει το όνομά του,
γιατί αυτός του το έδωσε...


quote:
Εδώ απλά θα δίνουμε οποιαδήποτε πληροφορία για ημερομηνίες πιθανούς καταστροφής της γης.

Αρα το τόπικ, μάλλον λάθος ξεκίνησε...Ιμιτασιόν, τί να πει κανείς.....

quote:
Marian
Να βρίσκεις ευκαιρίες να δείχνεις την αγάπη σου, στους κοντινούς σου ανθρώπους, στα κατοικίδιά σου και αν δεν έχεις στα αδέσποτα ζωάκια, στα λουλούδια στις γλάστρες σου και αν δεν έχεις στα αγριόφυτα που αμέριμνα φυτρώνουν στις άκρες τω πεζοδρομίων, στα πουλάκια που τιτιβίζουν γεμάτα από τη χαρά της ζωής, σε πράγματα που μέχρι τώρα ήταν μπροστά σου και δεν τα πρόσεχες, νιώσε ΑΓΑΠΗ όπου και όσο μπορείς, αυτό είναι το μυστικό όπλο που θα αναστρέψει την κατάσταση ,αυτό το όπλο προσπαθούν να σου στερήσουν , μη τους το επιτρέψεις, ΑΓΑΠΑ.

Καλά όλα αυτά φίλε Νότιρκ, αλλά αν δεν βάλεις μέσα τον παρά, ούτε αγριολουλουδα μπορείς να χαίρεσαι, ούτε πουλάκια να τιτιβίζουν....
(εκτός κι αν είσαι από τους λογής λογης ¨"βολεμένους" που καμιά 'κριση΄΄ δεν τους άγγιξε..... και εξω απ'το χορό μας έχεις γίνει ...Βοσκόπουλος....)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 07:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Δουλεύω σκληρά από τα 16 μου.
-Είμαι 69 και συνεχίζω να δουλεύω σε πολύ δύσκολες συνθήκες και μάλλον αυτό θα τραβήξει μέχρι κοντά στα 80 μου αν προλάβω να φτάσω.
-Σου μοιάζω για βολεμένος;
-Ένα από αυτά που μου έμαθε η πολύ σκληρή ζωή που έζησα , είναι η Αγάπη, αυτή με κράτησε, μου έδωσε και μου δίνει τη δύναμη να χαμογελάω και να διακρίνω την ελπίδα και το φως πίσω από κάθε κακό .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 13:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Marian

Να βρίσκεις ευκαιρίες να δείχνεις την αγάπη σου, στους κοντινούς σου ανθρώπους, στα κατοικίδιά σου και αν δεν έχεις στα αδέσποτα ζωάκια, στα λουλούδια στις γλάστρες σου και αν δεν έχεις στα αγριόφυτα που αμέριμνα φυτρώνουν στις άκρες τω πεζοδρομίων, στα πουλάκια που τιτιβίζουν γεμάτα από τη χαρά της ζωής, σε πράγματα που μέχρι τώρα ήταν μπροστά σου και δεν τα πρόσεχες, νιώσε ΑΓΑΠΗ όπου και όσο μπορείς, αυτό είναι το μυστικό όπλο που θα αναστρέψει την κατάσταση ,αυτό το όπλο προσπαθούν να σου στερήσουν , μη τους το επιτρέψεις, ΑΓΑΠΑ.


quote:
Καλά όλα αυτά φίλε Νότιρκ, αλλά αν δεν βάλεις μέσα τον παρά, ούτε αγριολουλουδα μπορείς να χαίρεσαι, ούτε πουλάκια να τιτιβίζουν....
Τα λέτε πολύ ωραία και οι δύο.. Εγώ έχω κάποια φυτά, θέλω να τα βάλω σε μεγαλύτερες γλάστρες, αλλά το σκέφτομαι πολύ για να κάνω ένα τέτοιο "έξοδο" αυτή τη περίοδο. Επιπλέον θα ήθελα πολύ να έχω κάποιο κατοικίδιο (παλιότερα είχα) αλλά σκέφτομαι σε λίγο δε θα χω λεφτά να φάω ο ίδιος, το κατοικίδιο με τι θα τρώει;
Λοιπόν, τον χειρότερο καιρό έπεσε η κρίση, πάνω στο άνθος της Αγάπης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 20:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι πρόβλημα το κατοικίδιο,το μόνο που χρειάζετε είναι αγάπη..Εγώ έχω σκυλάκι μέσα στο σπίτι μεσαίου μεγέθους και μου κοστίζει 15€ το πολύ το μήνα.Τα έξοδα τα είχε τους πρώτους μήνες με τα πρώτα του εμβόλια.Όταν εννοώ έξοδα εννοώ κάτι παραπάνω από 15€.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy