ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ονειρο αληθηνο????
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
olgaki 93
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2012, 14:01:51  Εμφάνιση Προφίλ
γεια σας θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου πει τι ειναι αυτο που εζησα...

Ηταν μεσημερι κοιμηθηκα:(επεξηγηση ονειρου)

πηγαινα προς την τουαλετα αλλα ηταν σαν να τραβουσε το πνευμα μου το σωμα μου και αλλες φορες βρισκομουνα μεσα του και
αλες εξω.πηγα τουαλετα γιατι ο σκυλος μου μπηκε μεσα στην μπανιερα και κοιτουσε στον τοιχο με κολλημενο
βλεμα στο κενο(ετσι κανει στην πραγματικοτητα και με τρομαζει ).με το που το βλεπω αυτο νιωθω φοβο και λεω :"οχι αρχιζει"
ενιωθα οτι το κακο ξεκιναει και συνγχρονως νιωθω να σταματανε ολλα..μεχρι που μια μαυρη σκια χωρις μορφη εμφανηστικε
μπροστα μου και προσπαθουμε με βια να μπει μεσα μου.οσο αυτη προσπαθουσε το σωμα μου τεντωθηκε,παρελησε και ακουγα μια
υψηλης συχνοτητας ηχο στα αυτια μου και εβλεπα πολυ θολα.φωναζα και χτυπιομουνα μεσα στο κοκκαλομενο μου σωμα.φωναζα
την μητερα μου να με βοηθησει που ειχα την αισθηση οτι ηταν στο διπλα δωματιο ματαια ομως,τιποτα απο αυτα δεν εβγαινε προς
τα εξω.Μετα απο τοσες φωνες και χτυπηματα μεσα απο το σωμα μου,ξηπνησα.Οταν ξυπνησα ειχα τοσο μα τοσο πολυ την αισθηση
φοβου που απο τον τοσο μεγαλο μου φοβο μου ηρθε και εφυγε σαν ρευμα η εικονα να πηδηξω απο το μπαλκονι..ηρεμησα λιγο και
μετα απο 2 λεπτα περιπου ενιωθα να κουνιεμαι ολοκληρη..ειπα δεν ειναι δυνατον απο το σοκ θα ειναι.Κοιταξα τα χερια μου
και γενικα ολοκληρο το σωμα μου αλλα δεν κουνιομουν εγω και με το που κοιταω το κρεβατι κουνιοταν ΜΟΝΟ αυτο σαν να
γινοταν σεισμος μονο στο κρεβατι μου.τρελαθηκα τρομαξα τοσο πολυ που ετρεξα στο καναπε του σαλονιου,κουλουριαστικα στην
γωνια του και κοιτουσα σαν χαμενη αριστερα και δεξια για να καταλαβω τι μου γινοτανε.

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2012, 13:22:54  Εμφάνιση Προφίλ
Καλωσόρισες olgaki 93
Πότε συνέβη αυτό που αναφέρεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alexandros_n
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2012, 11:24:24  Εμφάνιση Προφίλ
Παρόμοια περιστατικά έχουν συμβεί σε πολούς ανθρώπους..και εμένα μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο μερικές φορές.Προσωπικά όσο σταματούσα να το σκέφτομαι τόσο πιο λίγο μου συνέβαινε..

Πολλές φορές βλέπουμε κάτι στον ύπνο μας και όταν ξυπνάμε ο εγκέφαλος μας συνεχίζει να ''ζει'' το όνειρο.
Αυτό το έχω διαβάσει σε βιβλίο.(λυπάμαι δεν θυμάμαι σε ποιο..)
Οπότε γιαυτό ίσως να έπαθες αυτό με το κρεβάτι σου και αφού ξύπνησες..

Σου έχει ξανασυμβεί αυτό?Για μένα δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς και ότι όσο δεν ασχολείσαι με αυτό δεν θα σου επανεμφανίσει κάτι παρόμοιο το υποσυνειδήτο σου..Γιατί πολλές φορές όταν σκεφτόμαστε κάτι ξανά και ξανά το βλέπουμε και μπροστά μας.Το εμφανίζει ο εγκέφαλός μας..

"ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΪΔΗΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2012, 14:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή olgaki 93, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica!
Σου εύχομαι να έχεις εποικοδομητικές αναζητήσεις!

Καλό θα ήταν προτού ανοίξουμε ένα νέο θέμα να συμβουλευόμαστε την Αναζήτηση (επάνω δεξιά στη σελίδα).
Εάν κλικάρεις σ' αυτήν την επιλογή, θα δεις μια φόρμα στην οποία μπορείς να βάλεις κάποια λέξη - κλειδί για το θέμα που σε ενδιαφέρει κι επιλέγεις να γίνει η αναζήτηση μόνο για τίτλο θέματος.
Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να δεις όλες τις υπάρχουσες σχετικές συζητήσεις, να τις διαβάσεις και να καταθέσεις το ερώτημα ή την άποψή σου σε κάποια από αυτές ώστε να αποφύγουμε τα πολλαπλά θέματα και προκειμένου να έχουμε όλες τις παρεμφερείς με ένα ζήτημα απόψεις συγκεντρωμένες σε ένα θέμα.
Σχετικά με την εξήγηση ονείρου, μπορείς να δεις το θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Εξηγηση ονειρου!!!

Οπότε το παρόν θέμα απενεργοποιείται εφόσον η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο προτεινόμενο.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1088867
Maintained by Digital Alchemy