ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το πιο παραξενο πραγμα που εχετε δει.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2013, 13:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν 2 μερες καθομουν στο μπαλκονι και εκανα τσιγαρο.Εχω εναν γειτονα που εχει κοτετσι,καθως και 2 παγωνια στην αυλη του.Τα παγωνια καθως και καποιες κοτες,συχνα βγαινουν στο δρομο και αυτος τα κυνηγαει.Ειναι λοιπον μια κοτα στο δρομο και εμφανιζεται ενας αδεσποτος σκυλος και την αρπαξε απο το λαιμο και αρχισε να την σερνει,πιθανως για να τη φαει...
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 02:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παράξενο θα ήταν να μην την άρπαζε να την φάει…
Ειδικά άμα ο σκύλος είναι αδέσποτος, οπότε και πεινασμένος!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nefeli137
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 08:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ;;;
Ένα κοτόπουλο διασχίζει το δρόμο.
ΕΡΩΤΗΜΑ: Γιατί διέσχισε το δρόμο;

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:
ΠΛΑΤΩΝ: Για το καλό του. Στην άλλη πλευρά του δρόμου βρίσκεται η αλήθεια.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ: Είναι στη φύση του κοτόπουλου να διασχίζει τους δρόμους.
ΓΑΛΙΛΑΙΟΣ: Κι όμως τον διέσχισε
ΜΑΚΙΑΒΕΛΙ: Ο σκοπός, να περάσει το κοτόπουλο το δρόμο, αγιάζει τα μέσα -όποια κι αν είναι αυτά.
ΚΑΡΛ ΜΑΡΞ: Ηταν ιστορικά αναπόφευκτο.
ΔΑΡΒΙΝΟΣ: Τα κοτόπουλα στο πέρασμα των αιώνων επιλέχτηκαν από τη φύση με τέτοιο τρόπο ώστε να είναι σήμερα γενετικώς ικανά να διασχίζουν δρόμους.
ΣΙΓΚΜΟΥΝΤ ΦΡΟΙΝΤ: Το γεγονός ότι ασχολείστε με το εάν το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο αποδεικνύει ότι διακατέχεστε από σύνδρομα ανασφάλειας και ότι η σεξουαλικότητά σας είναι καταπιεσμένη.
ΜΑΡΤΙΝ ΛΟΥΘΕΡ ΚΙΝΓΚ: Ονειρεύομαι έναν κόσμο όπου κάθε κοτόπουλο θα είναι ελεύθερο να διασχίζει το δρόμο χωρίς να δίνει λογαριασμό για την πράξη του.
ΓΙΟΥΡΙ ΓΚΑΓΚΑΡΙΝ: Για να πάει εκεί όπου κανένα άλλο κοτόπουλο δεν έχει πάει πριν.
ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ: Εμείς με σεμνότητα και ταπεινότητα εξασφαλίσαμε τις προϋποθέσεις σε όλα τα κοτόπουλα της Ελλάδος να διασχίζουν ανεμπόδιστα τους δρόμους, χωρίς παρέμβαση νταβατζήδων.
ΜΠΙΛ ΓΚΕΙΤΣ: Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλουμε ότι μόλις κυκλοφόρησε το νέο Chicken Office 2.011 που δεν διασχίζει μόνο το δρόμο, αλλά εκκολάπτει, αρχειοθετεί, σχεδιάζει και άλλα ενδιαφέροντα.
ΚΩΣΤΑΣ ΠΡΕΚΑΣ: Αξιοσέβαστο κοτόπουλο, χαίρομαι που η ελληνική σου παιδεία, σου επιτρέπει να περνάς το δρόμο με το ήθος και το κάλλος των αρχαίων μας προγόνων... Να προσθέσω επίσης, ότι είναι ντροπή και διασυρμός να χαρακτηρίζεται η Επανάσταση, Χούντα και το κοτόπουλο το γνωρίζει καλώς.
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ: Μόνο εγώ, εδώ στο Τηλεάστυ, τόλμησα να πω και να αποκαλύψω ότι το κοτόπουλο προήλθε από ισραηλίτικο αβγό...
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ: Πρέπει να αφουγκραστούμε τις σκέψεις και τις ανάγκες που έχει το κάθε κοτόπουλο. Να νοιώθει ότι έχει την ελευθερία να περπατάει στους δρόμους χωρίς τον φόβο των τροχοφόρων της δεξιάς!
ΑΛΕΞΗΣ ΤΣΙΠΡΑΣ: Το κοτόπουλο είναι τυχερό που δεν διασχίζει τον δρόμο που μένει ο κ. Πάγκαλος! Θα είχε γίνει θύμα της αχαλίνωτης όρεξής του!
ΑΛΕΚΑ ΠΑΠΑΡΗΓΑ: Οι αντεργατικές πολιτικές που ακολουθούν ΠΑΣΟΚ και δεξιά έχουν ωθήσει τα κοτόπουλα στους δρόμους.
ΚΩΣΤΑΣ ΖΟΥΡΑΡΙΣ: Ω υπερφίαλη όρνις, ω πουλοκλαίουσα, περιπεσούσα στις υποανθρωπιστικοαναλυτικές σου διακυμάνσεις, πώς θα διασχίσεις τον σπαρμένο με οιοφαινάκες υποσχέσεις δρόμο, ω κνώδαλο;
ΕΝΑΣ ΙΝΔΟΣ: Εμείς έχουμε αγελάδες που κάνουν το ίδιο.
ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ Ν..Α.Σ.Α.: Στείλαμε πρώτα το κοτόπουλο για να μελετήσουμε τις συνθήκες διάβασης, πριν στείλουμε κάποιον άνθρωπο.
Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ: Πιάσ'το γρήγορα πριν περάσει απέναντι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 11:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Νεφέλη, τέλεια η ανάλυσή σου, το χάρηκα.Νάσαι καλά

-Σκαρτάδος, το παράξενο είναι που μένεις σε γειτονιά που έχεις τέτοιες ωραίες εικόνες.Ζηλεύω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 12:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νεφελη

Εγραψες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefeli137
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 12:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk,

Την ανάλυση, από μήνυμα την έχω.
Όλοι οι κάτοικοι της Αθήνας, λέτε ότι ζηλεύετε τους ανθρώπους της επαρχίας, όμως οι περισσότεροι δεν θέλουν να ζήσουν εκεί. Ξέρεις πόσες ωραίες εικόνες μπορεί να δει κανείς καθημερινά;

Παλιότερα, έχω δει κουνάβι να κυνηγάει τις κότες μου στον κήπο και είχε πνίξει επτά μέχρι να το διώξω, αλεπούδες με κότες στο στόμα, αλλά δυστυχώς και πολλές σκοτωμένες από αυτοκίνητα, γεράκια και να περνάς δίπλα τους με το αμάξι, σκαντζόχοιροι να διασχίζουν το δρόμο, η μαμά μπροστά και τέσσερα έως πέντε μικρά να ακολουθούν και υπέροχα τοπία που οι ντόπιοι δεν τους αφιερώνουμε χρόνο γιατί είναι μέρος της καθημερινότητας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 17:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θυμάμαι όσο ήμουν μικρός δεν ήθελα να αποχωριστώ το χωριό. Αγαπάω τα ζώα και τα φυτά, το καθένα έχει κάτι ξεχωριστό. Απο τη μια οι παππούδες μου μάθαιναν για τα ζώα, μάλιστα ο ένας μου κουβαλούσε στο σπίτι απο χελώνες και βατραχους μέχρι φίδια. Η γιαγιά (την άλλη δεν την πρόλαβα) είχε μια μανία με όλα τα φυτά και ειδικά με τα λουλούδια την άνοιξη μύριζε όλη η γειτονιά απο αυτα και το αγαπημένο μου ήταν η ευωδια του νυχτολούλουδου και του άγριου τριανταφύλλου. Τις διακοπές μου τις περνούσα στο χωριό και τις σχολικές μέρες στην πόλη. Μόλις μεγάλωσα λίγο άρχισα να καταλαβαίνω πως δε θέλω το χωριό ή μάλλον δεν ήθελα τους κατοίκους του. Τα παιδιά με ζήλευαν που ζούσα στην πόλη την υπεροχή και λαμπερή την οποία πότε μου δεν αγάπησα οι κάτοικοι μοιάζουν σαν να είναι φτιαγμένοι απο πάγο. Ζήλευαν γιατι εγώ άφησα ότι αγαπούσα πριν γεννηθώ για να ζήσω σε μια πόλη. Στο χωριό όπου και να πήγαινα, σε οποιοδήποτε σπίτι άκουγα την ατάκα "Τι ανάγκη έχετε εσείς; Με μπαμπά δάσκαλο και μαμα νηπιαγωγό εκεί στην πόλη τι ανάγκη έχετε; είστε και πλούσιοι..." και όταν απαντούσα πως δεν μου αρέσει η πόλη με λοξοκοίταζαν και πως δεν είμαστε πλούσιοι και πως όλα μας τα λεφτά προέρχονται απο διπλή δουλειά και απο τους 2 γονείς όλοι με αγνοούσαν. Πότε μου δεν κορόιδεψα ή δεν ενέκρινα την πράξη αυτή όταν τα παιδιά κορόιδευαν τους πολύ μελαχρινους ή κάποιον άστεγο. Ο λόγος που το έκανα αυτό ήταν επειδή δεν επέλεξαν να είναι χωρίς σπίτι και δεν διάλεξαν αυτή την εμφάνιση. Αλλα οχι, όλοι το απέδιδαν στο ότι εγώ ζω σε πόλη και δεν καταδέχομαι να κανω χωριατικα πραγματα αλλα συνέχιζαν να μου κάνουν παρέα και να με καρφώνουν πισωπλατα κι έτσι αποφάσισα να κόψω κάθε επαφή. Στην πόλη αν και γνώρισα τον πρώτο μου έρωτα δε συνάντησα τίποτ άλλο πέρα απο τον ανταγωνισμό, το συμφέρον και φυσικά την προδοσία. Έτσι δημιούργησα έναν κύκλο με ανθρώπους δοκιμασμένους και που είναι πραγματικά δικοί μου. Ευχαριστώ όμως όλους τους προηγούμενους γιατι χωρίς αυτούς δεν θα ήμουν αυτός που είμαι σήμερα και αμφιβάλλω αν θα πετύχαινα τα μισά απ ότι εχω πετύχει μέχρι τωρα με τον παλιό μου χαρακτήρα. Και για να καταλήξω το πιο παράξενο πράγμα που εχω δει μέχρι σήμερα είναι ο άνθρωπος :-)

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefeli137
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 18:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Camelot,

Το να είσαι δίπλα σε ανθρώπους και να είσαι μόνος σου, μπορεί να συμβεί πάντα και παντού. Στο ίδιο το χωριό, μπορεί αλλιώς να είναι η κοινωνία σήμερα, αλλιώς μετά από είκοσι χρόνια και αλλιώς πριν από είκοσι χρόνια. Πάντα οι άνθρωποι κάνουν τη διαφορά, που δεν είναι αθάνατοι. Έχεις και τα δίκια σου, γιατί σε μικρές κοινωνίες ακόμη κα σήμερα, άτομα με πιο πλατιές αντιλήψεις και διαφορετικούς απ' το σύνολο, οι άλλοι συνηθίζουν να τους χλευάζουν και να τους περιγελούν. Επιλέγεις, όμως, να αδιαφορείς για τις κριτικές τους και αν είσαι τυχερός μπορείς να βρεις άτομα που να είστε στο ίδιο μήκος κύματος. Τα ίδια περίπου μπορείς να βρεις και στις μεγάλες κοινωνίες, με τη διαφορά ότι με τους πολλούς που θα σε κριτικάρουν αρνητικά μπορεί να μη λες ούτε καλημέρα οπότε δεν το μαθαίνεις. Επίσης είναι πιο εύκολο να βρεις άτομα που θα ταιριάξεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2013, 12:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-Νεφέλη, τέλεια η ανάλυσή σου, το χάρηκα.Νάσαι καλά

-Σκαρτάδος, το παράξενο είναι που μένεις σε γειτονιά που έχεις τέτοιες ωραίες εικόνες.Ζηλεύω




Θα προτιμουσα να μενω σε γειτονια,που στο φατσα καρτα μπαλκονι θα εμεναν τιποτα προστυχες φοιτητριες.....Καλα ειναι τα βουνα και οι κοτες,αλλα σαν το μπανιστηρι δεν υπαρχει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nefeli137
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2013, 23:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados,

Αντί να κάνεις απλά μπανιστήρι, δεν θάταν καλύτερα να είχες και τις φοιτήτριες μαζί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2013, 23:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nefeli137

Τι του έκανες τώρα?
Τον έστειλες...αδιάβαστο!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2013, 23:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados,
Αντί να κάνεις απλά μπανιστήρι, δεν θάταν καλύτερα να είχες και τις φοιτήτριες μαζί;


skartados μην το πάρεις προσωπικά, δεν θέλω να σε προσβάλω αλλά αυτό ήταν το πρώτο πράμα που μου ήρθε στο μυαλό και δεν μπόρεσα να αντισταθώ :pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 00:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados
Ματακιας εισαι;

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 00:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados
Ματακιας εισαι;

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...



αρρωστος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 00:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados,

Αντί να κάνεις απλά μπανιστήρι, δεν θάταν καλύτερα να είχες και τις φοιτήτριες μαζί;



Το μαζι θα το βαρεθεις,το ματι ποτε των ποτων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 18:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

skartados,

Αντί να κάνεις απλά μπανιστήρι, δεν θάταν καλύτερα να είχες και τις φοιτήτριες μαζί;



Το μαζι θα το βαρεθεις,το ματι ποτε των ποτων.

Όταν είσαι ερωτευμένος δεν τον βαριέσαι τον άλλον...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 19:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όταν είσαι ερωτευμένος δεν τον βαριέσαι τον άλλον...

Α Ν Ω Μ Α Λ Ε .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 21:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

A N Ω Μ Α Λ Ε .

Είμαι άρρωστος σου λέω

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 23:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

A N Ω Μ Α Λ Ε .

Είμαι άρρωστος σου λέω

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...



Σε λεω,σου λενε οι βλαχοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2013, 00:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σε λέω" λένε οι μακεδόνες. (μακεδόνας κι εγώ xD)
"Σου λέω" είναι κανονικά. Τσεκαρε το

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2013, 23:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες ξέρει κανείς τίποτα για αυτο?

<< Κυκλοφορεί μια ιστορία στη Θεσσαλονίκη, η οποία έφτασε σε μένα απο στρατιωτικό του Γ' σώματος. Ή χθες ή προχθές, στην περιοχή των Δικαστηρίων σε κινέζικο κατάστημα παρατηρήθηκε το φαινόμενο να μπένουν πελάτες και να μην βγαίνουν, μετά από ώρα. Κάποιος περίμενε τη σύζηγό του να βγει από το κατάστημα και μετά από μεγάλη καθυστέρηση της συζήγου και αφού δεν σήκωνε τηλεφωνα, τρομαξε ο άνθρωπος και ειδοποίησε την αστυνομία κ περίμενε να μπουν μαζί... Στο κατάστημα φαινομενικά δεν υπήρχε κάτι παράξενο... μέχρι που οι αστυνομικοί εντόπισαν μηχανισμό καταπακτής στα αποδυτήρια! Άνοιγε το πάτωμα κ ο πελάτης επεφτε στο υπόγειο. Στο υπόγειο βρέθηκε η γυναίκα ακινητοποιημένη υπό την απειλή όπλου και 2 άνδρες, άγνωστο ζωντανοί ή νεκροί, ανοιγμένοι με ζωτικά όργανα να λείπουν. Εάν αληθεύει κάτι τέτοιο, ειναι τρομακτικό το γεγονός ότι δεν έγινε καμία αναφορά στα ΜΜΑ... Πρέπει να διερευνηθεί το θέμα..>>

Το έλαβα σε mail απο γνωστό μου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Optimouse
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2013, 17:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Optimouse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον θα μου ήταν κάτι σαν poll πόσοι είχαν παράξενες εμπειρίες από όλους εμάς που ασχολούμαστε με αυτά τα θέματα. Γιατί πραγματικά όσο και αν με πορώνουν (παρόλο που προσπαθώ να κρατώ έναν ημισκεπτικισμό τελευταία) δεν μου έχει τύχει ποτέ τίποτα που να μου μείνει και να μην μπορώ να το εξηγήσω συμβατικά. Θυμάμαι μόνο μικρός που έτρεχα σε έναν διάδρομο στο δημοτικό και μάλλον μου έλειπε υδατάνθρακας που ένας διάδρομος 90 μοιρών έγινε τρελό ζιγκ ζαγκ και ξαναβγήκε ένας τύπος με παράξενη στάση και όταν γύρισα εξαφανίστηκε. Αυτό είχε αστεία περιεργότητα ψυχεδελική και θα ήθελα να το κάνω visualize κάποια μέρα.

Θα ήθελα πολύ να δω UFO, έστω και κάποια μακρινά φωτάκια που απλώς να μην μπορώ με σιγουριά να πω τι στο καλό είναι, κάτι να με παραξενεύει για μέρες. Δεν με πείθουν τα βίντεο πια, νομίζω ο καλύτερος τρόπος για να μου ξανανοίξει το ενδιαφέρον και να πιστέψω ότι κάτι υπάρχει είναι η προσωπική εμπειρία. Μάλλον θα πρέπει να κοιτάω περισσότερο τους ουρανούς.

I don't exist.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2013, 19:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού UFO βλέπεις καθημερινά... Απλά δεν τα προσεχεις επειδή δεν έχουν φώτα!

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2013, 22:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους ειμαι νεα εδω κ εχω ενθουσιαστει πολυ
γιατι μπορω να πω ανετα οτι εχω ζησει περιεργω η μη.
κατι περιεργω που εχω ζησει ειναι το εξης.
εφυγα απο το πατρικο μ με τον συντροφο μου για να
γυρισουμε στο σπιτι μας,σε αλλα περιοχη στο πορτοχελι 1μιση ωρα δρομο.
Ηταν βραδυ κ καθως ειχαμε φτασει στην περιοχη που χει στροφες
κ ειμαι τελειος δασικα κ σκοτεινα τα μερη,βλεπω ξαφνικα στα αριστερα του δρομου
κατι που μου θυμισε αρκουδα ηταν ενα τεραστιο ζωο.αρκουδα σαυτην την περιοχη
δεν εχω ξανα ακουσει.φωναξα στο συντροφο μ κ του κανε πισω τωρα κατι ειναι εκει.
κανουμε οπισθεν,του λεω τι ειδα κ που.αλλα τπτ.μου φανηκε παραξενο. ⊙_⊙

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2013, 22:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε εκείνο το σημείο στο Καλάμι,είναι η Ιερά Μονή της Παναγίας.
Εχουν δει κι άλλοι ένα παράξενο ζώο και πάντα νύχτα.
Εξαφανίζεται στην πλαγιά,κάτω απο το μοναστήρι.
Νομίζω είναι μετά το Λυγουριό και πριν την Τραχειά.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2013, 22:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Νικομαχο με δικαιωσες γιατι δεν με πιστευε τοτε
κ τωρα που του δειξα αυτο π μου στειλες,πραγματικα
εμεινε αφωνος,κ θυμηθηκε πραγματικα οτι υπαρχει η μονη εκει καπου.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2013, 18:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα αλλο παραξενο που εχω ζησει κ ακομα να το εξηγησω ειναι το εξης.
Ειχαμε 4 κουνελακια κ καθε πρωι πηγαινα κ τα ταιζα.
Τοποθετουσαμε την κουνελοτροφη κατω απο ενα τραπεζι,
στο οποιο εχουμε κ αλλα γεωργικα εργαλεια κτλπ.
Ενα πρωι λοιπον δεν βρηκα την τροφη κατω απο το
τραπεζι κ υπεθεσα οτι ως συντροφος μ εχει αλλα τη θεση.Δεν εδωσα
σημασια κ πηγα παλι στο σπιτι.Ο συντροφος μ κοιμοταν κ δεν ηθελα
να τον ξυπνησω για υτο το λογο,ας τα ταιζα πιο μετα.
Μετα απο καμποσα λεπτα ανοιγω την πορτα να βγω εξω κ τι βλεπω;;
Την κουνελοτροφη εξω απο την πορτα στη μεση ακριβως μπροστα μου.
Επαθα ενα μικρο σοκ.Αν ηταν εκει απο πριν σιγουρα θα την ειχα δει.
Ο κομπος της σακουλας ηταν τεντωμενος σαν καποιος την σηκωσε κ την τοποθετησε.τι να πω.εχω κ αλλα περιεργα σαυτο το σπιτι.Ειναι κτημα μεγαλο κ δεν εχει πολλα σπιτια γυρω μας.κ αυτα ειναι μακρυα.Ο παππους του ειχε πεθανει απο ανακοπη εδω κ τον βρηκαν μετα απο 3 ημερες.Αν κ δεν φοβαμαι για υτο.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy