ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΠΑΓΙΔΕΣ (στην Εσωτερική Αναζήτηση)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2018, 13:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα στεκόμουν αλλού: ήρθε εδώ να πει τον πόνο της. Κανένα πρόβλημα, ορθώς κάναμε που ανταποκριθήκαμε. Και να εκφράσει την αγωνία για σοβαρά μεταφυσικά θέματα και εσωτερική αναζήτηση. Και όλα αυτά που όμως; Στο θέμα "επίγνωση", που έχουν αραδιαστεί σεντόνια με ανούσια φλυαρία, εκτός από ένα πράγμα: τι είναι αυτή η ρημάδα η επίγνωση. Θα μου πεις, εδώ δεν έχει επίγνωση τι γράφει ο θεματοθέτης, φυσικά...

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2018, 15:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
βεβαίως η ατραξιόν ήτανε ο μέγας γκουρουδάσκαλος χατζηχρήστος-
και τώρα ζητούνται και τα ρέστα.


Οχι φιλε μου Δεν υπαρχει κανενας γκουρουδοδιδασκαλος αλλα μονο καποιος που αναρωτιεται και ψαχνει για το πως δρα


Αυτη ειναι η μονη μου διαφορα μεταξυ εμου και εσας


Διαφορα μικρη μεν αλλα μου επιτρεπει να καταλαβω οτι αν δεν μπαινω στην διαδικασια να κανω κατι δημιουργικο δεν εχει νοημα να μπαινω καθολου

Ουτε καν για αναγνωση

Ποσο μαλλον να μπαινω στις δικες σας διαδικασιες

Ειμαι επισης τοσο κοινος και αντιμετωπιζω τα προβληματα που αντιμετωπιζει ολος ο κοσμος

Ομως εχω και υποχρεωσεις που δεν μου επιτρεπουν να ψαχνω να κανω συζητησεις και να διαπληκτιζομαι στα φορουμ

Αληθεια ρε εσεις δουλευει κανεις απο εσας η την περνατε ολημερις σε εικονικες πραγματικοτητες

Και να ηθελα λοιπον να σας δωσω τροφη... ,απο την μια δεν μου το επιτρεπουν οι υποχρεωσεις... και απο την αλλη δεν βρισκω και κανεναν λογο να το κανω


Λυπαμαι μονο που το εδω φορουμ εχει καταντησει να εχει θαμωνες κατι λεβεντες σαν εσας .....που ψαχνεται να πειραξετε καποιον για να περασει η ωρα σας

Αυτη ειναι η διασκεδαση σας αν δεν το εχετε παρει χαμπαρι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2018, 15:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αυτά είναι δικαιολογίες. Έχεις γράψει χιλιάδες κατεβατά (και δικαίωμά σου να το κάνεις), αλλά όταν σού κάνουμε μία-δυο απλούστατες ερωτήσεις (στις οποίες μπορείς να απαντήσεις μονολεκτικά), εσύ σφυρίζεις αδιάφορα περί 'έλλειψης χρόνου'.

Σε κανέναν δεν περισσεύει ο χρόνος, και για όλους εδώ το φόρουμ δεν είναι παρά μία σύντομη καθημερινή πολυτέλεια/ανάπαυλα/ανάπαυση/διέξοδος από ένα σωρό δουλειών και υποθέσεων.

Άλλη δουλειά δεν έχουμε εδώ μέσα να κάνουμε πόλεμο και bullying στον κάθε περίεργο...αυτά είναι 'προβολές' δικές σου, και προβολές του κάθε seismic και της κάθε Empty Space.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 10:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οχι φιλε μου Δεν υπαρχει κανενας γκουρουδοδιδασκαλος αλλα μονο καποιος που αναρωτιεται και ψαχνει για το πως δρα


Αυτη ειναι η μονη μου διαφορα μεταξυ εμου και εσας


Διαφορα μικρη μεν αλλα μου επιτρεπει να καταλαβω οτι αν δεν μπαινω στην διαδικασια να κανω κατι δημιουργικο δεν εχει νοημα να μπαινω καθολου

Ουτε καν για αναγνωση

Ποσο μαλλον να μπαινω στις δικες σας διαδικασιες

Ειμαι επισης τοσο κοινος και αντιμετωπιζω τα προβληματα που αντιμετωπιζει ολος ο κοσμος

Ομως εχω και υποχρεωσεις που δεν μου επιτρεπουν να ψαχνω να κανω συζητησεις και να διαπληκτιζομαι στα φορουμ

Αληθεια ρε εσεις δουλευει κανεις απο εσας η την περνατε ολημερις σε εικονικες πραγματικοτητες

Και να ηθελα λοιπον να σας δωσω τροφη... ,απο την μια δεν μου το επιτρεπουν οι υποχρεωσεις... και απο την αλλη δεν βρισκω και κανεναν λογο να το κανω


Ε, ναι, κοίτα ποιος μίλησε!

Οχι φίλε, δεν δουλεύουμε, μας ταϊζει ο Τσίπρας και οι Ρώσοι πράκτορες, και επιπλέον για κανα εξτραδάκι κάνουμε και τους ψυχολόγους στο Εσωτέρικα με 50 Ευρώ το πόστ

Ρε δε μας χέζεις καλοκαιριάτικα....

quote:
Αυτά είναι δικαιολογίες. Έχεις γράψει χιλιάδες κατεβατά (και δικαίωμά σου να το κάνεις), αλλά όταν σού κάνουμε μία-δυο απλούστατες ερωτήσεις (στις οποίες μπορείς να απαντήσεις μονολεκτικά), εσύ σφυρίζεις αδιάφορα περί 'έλλειψης χρόνου'.
Σε κανέναν δεν περισσεύει ο χρόνος, και για όλους εδώ το φόρουμ δεν είναι παρά μία σύντομη καθημερινή πολυτέλεια/ανάπαυλα/ανάπαυση/διέξοδος από ένα σωρό δουλειών και υποθέσεων.

Άλλη δουλειά δεν έχουμε εδώ μέσα να κάνουμε πόλεμο και bullying στον κάθε περίεργο...αυτά είναι 'προβολές' δικές σου, και προβολές του κάθε seismic και της κάθε Empty Space.


Τώρα που μπήκε και ο ζιπ μέσα
να δεις τί "Παγίδες στην Εσωτερική Αναζήτηση" θα πέσουν!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 20:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε ηλίθιε φαφούτη kost, πυροβολημένε, το κλείδωσε το θέμα ο άνθρωπος. Τι κατάλαβες τώρα ρε ; Τι σόι μαλάκας είσαι ρε .... τι σόι μαλάκας ... Κρίμα ρε βλάκα, κρίμα ... τι να πω ... τι κατάλαβες τώρα, πες μας ... Αυτό ήθελες ; Τι να πω ρε πστ ...

Ρε βλαμένε, στο είπε ξεκάθαρα ο άνθρωπος πριν αλλά ρε φίλε, είσαι πολύ πυροβολημένος να πούμε ... πολύ δυνατή πιστολιά έχεις φάει ...

quote:
Και τι να κάνω βρε Κωστα; να του κάνω μήνυση;
εσείς τσιμπάτε δε φταίει ο zip.
Σε παρακαλώ να μην το συνεχίσουμε άλλο.
(οι αλλοι δυο συμφώνησαν)
δεν είχε ποτέ νόημα ολη αυτή η κόντρα. πέρασαν τα χρόνια, νισάφι πια!

Συμφωνήσαμε να μην το συνεχίσουμε και το συνεχίζεις. Πόσο κομπλεξικός μπορεί να είσαι ; Κι ύστερα λες για μένα ... πεταμένε ...

Edited by - kangaro on 17/07/2018 20:45:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 20:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλά έκανε και το κλείδωσε, το θέμα είχε ξεφύγει..
και κυρίως λόγω εμού που μονοπώλησα το ενδιαφέρον γύρω απ' το πρόβλημά μου..
Μάλλον δεν πρέπει να γράφω εδώ μέσα για αυτά που με απασχολούν..
(Αφού το είπες κι εσύ στην αρχή..)
Τουλάχιστον όχι με αυτόν τον τρόπο..
Δηλ. αν γράψω ξανά να είναι με άλλο ύφος, πιο επιστημονικό.
Αν έχω να προσθέσω κάτι σε ένα θέμα να το προσθέσω, αλλά εμείς πιάσαμε ψιλή κουβέντα.

Τέλος πάντων, καληνύχταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 20:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε ηλίθιε φαφούτη kost, πυροβολημένε, το κλείδωσε το θέμα ο άνθρωπος. Τι κατάλαβες τώρα ρε ; Τι σόι μαλάκας είσαι ρε .... τι σόι μαλάκας ... Κρίμα ρε βλάκα, κρίμα ... τι να πω ... τι κατάλαβες τώρα, πες μας ... Αυτό ήθελες ; Τι να πω ρε πστ ...
Ρε βλαμένε, στο είπε ξεκάθαρα ο άνθρωπος πριν αλλά ρε φίλε, είσαι πολύ πυροβολημένος να πούμε ... πολύ δυνατή πιστολιά έχεις φάει ...

Α μωρή γίδα που θα μου πεις τι θα πω και τι θα κάνω...

Συνομιλείς από χθες με άνθρωπο 'αυτοκτονικό', αρχικά του φωνάζεις και βρίζεις, μετά του μιλάς σαν να είναι δεκάχρονο, και στο ενδιάμεσο καλοβλέπεις την ιδέα της μεσιτείας προς άγιους τόπους...παράνοια σκέτη...

Άντε εξαφανίσου πια ρε σίχαμα...θα έπρεπε να έχεις απενεργοποιηθεί προ πολλού και έχεις το θράσος να μιλάς...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συνομιλείς από χθες με άνθρωπο 'αυτοκτονικό', αρχικά του φωνάζεις και βρίζεις, μετά του μιλάς σαν να είναι δεκάχρονο, και στο ενδιάμεσο καλοβλέπεις την ιδέα της μεσιτείας προς άγιους τόπους...παράνοια σκέτη...

Καλά κάνω ρε χαρτορίχτρα. Ναι, συνομιλώ, έχεις πρόβλημα εσύ ; Ζηλεύεις ; Τι νταλγκά βαράς εσύ ρε νίντζα ; Τόσο καβλωμένος μαζί μου είσαι ;

quote:
Άντε εξαφανίσου πια ρε σίχαμα...θα έπρεπε να έχεις απενεργοποιηθεί προ πολλού και έχεις το θράσος να μιλάς...

Τι έγινε ρε ; θύμωσες που δεν με απενεργοποίησε ο αιθέρας ; Πάρε κάνα χάπι ρε μαλκα. Ρε αιθέρα, απενεργοποίησέ με ρε φίλε να ησυχάσει ο ψυχάκιας να πούμε ...

Edited by - kangaro on 17/07/2018 21:20:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλλον δεν πρέπει να γράφω εδώ μέσα για αυτά που με απασχολούν..
(Αφού το είπες κι εσύ στην αρχή..)
Τουλάχιστον όχι με αυτόν τον τρόπο..
Δηλ. αν γράψω ξανά να είναι με άλλο ύφος, πιο επιστημονικό.
Αν έχω να προσθέσω κάτι σε ένα θέμα να το προσθέσω, αλλά εμείς πιάσαμε ψιλή κουβέντα.

Ρε Γιωργία, γράφε ρε κορίτσι μου ότι γουστάρεις να πούμε ... Αυτός νομίζει πως εδώ είναι τσιφλίκι του και υποδεικνύει ποιοι θα γράφουν και ποιοι όχι. Τον έκραξε ο συντονιστής και χέστηκε. 'Ντάξει, το άτομο είναι κολλημένο στο 2010 ακόμη. Κι όταν ο άλλος είναι ανώτερός του, τρελαίνεται ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Να ζηλέψω εσένα βρε ψεκασμένη ρούμελη; Ενοχλείς πάρα πολύ την νοημοσύνη και την αισθητική μου...και το να ομιλείς εσύ ειδικά περί 'επίγνωσης' και 'αναζήτησης' είναι η ιδανική συνταγή για εμετό...δεν έχω κανένα πρόβλημα να σε αφήσουν ξαμολυμένο...ας διαγράψουν εμένα, αδιάφορο...όσο όμως συνεχίζεις να προσφέρεις εμετικό θέαμα εγώ θα ξερνάω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι όταν ο άλλος είναι ανώτερός του, τρελαίνεται ...

Βρε γίδι, ποιά σύγκρισή να γίνει μαζί σου;
Έχω αλλεργία στα κόπρανα...αυτό είναι όλο...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια οχι μονο μου καταστρεψαστε το θεμα το κλειδωσε και ο
διαχειριστης

Αντε να το κλειδωσει και αυτο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλα καλα εκανε και το κλειδωσε

Μαλλον δεν ειχε και κατι σημαντικο να δει κανεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να ζηλέψω εσένα βρε ψεκασμένη ρούμελη; Ενοχλείς πάρα πολύ την νοημοσύνη και την αισθητική μου...και το να ομιλείς εσύ ειδικά περί 'επίγνωσης' και 'αναζήτησης' είναι η ιδανική συνταγή για εμετό...δεν έχω κανένα πρόβλημα να σε αφήσουν ξαμολυμένο...ας διαγράψουν εμένα, αδιάφορο...όσο όμως συνεχίζεις να προσφέρεις εμετικό θέαμα εγώ θα ξερνάω...

Ξέρνα ρε ζόμπι ... στ' αρxiδια μας Μη λερωθείς πρόσεχε μόνο βλάκα και λερώσεις και το πανταλονάκι σου ... Φίλε, άμα σε διαγράψουν εσένα, θα έρχομαι στο Δρομοκαϊτειο να σε επισκέπτομαι. Στο υπόσχομαι ... θα σου φέρνω και τσιγάρα και θα παίζουμε και τους κλέφτες κι αστυνόμους ...

quote:
Βρε γίδι, ποιά σύγκρισή να γίνει μαζί σου;
Έχω αλλεργία στα κόπρανα...αυτό είναι όλο...

Ρε μλκα, πας καλά ; Ανώτερος ρε πυροβολημένε εννοώ τον συντονιστή ως βαθμό. Ο συντονιστής είναι ανώτερος βαθμός από το απλό μέλος ας πούμε ... Πππωωωω ρε πστ μου, μαλάκυνση του εγκεφάλου που έχει το άτομο ...

Edited by - kangaro on 17/07/2018 21:49:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο καθείς τον χαβά του...μην ανησυχείς xristosxatz, όταν ηρεμήσει το πράγμα πιστεύω θα στο ανοίξουν το θέμα...το κακό νέο είναι ότι με όλα όσα άκουσε ο άλλος τον βλέπω να τσιμπουριάζει εδώ για κανά μήνα...όσο ταίζονται τα τρολοειδή τόσο κολλάνε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 21:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το κακό νέο είναι ότι με όλα όσα άκουσε ο άλλος τον βλέπω να τσιμπουριάζει εδώ για κανά μήνα...όσο ταίζονται τα τρολοειδή τόσο κολλάνε.

Ναι, εδώ μπορεί να είμαι, αρκεί να μην μου πρήζεις τ' αρχiδια με την δική σου την τροφή και τον δικό σου τον εμετό βλαμένε, γιατί είμαι και σε ηλικία περίεργη και δεν αντέχω και πολύ και τα "σάλτα και γαμήσoυ κι εσύ" βγαίνουν από μέσα μου πολύ αβίαστα ....

quote:
όταν ηρεμήσει το πράγμα πιστεύω θα στο ανοίξουν το θέμα...

Για να ηρεμήσει το πράγμα, πρέπει να ηρεμήσεις εσύ πρώτα άνθρωπέ μου ... Για προσπάθησε ... ε; τι λες ; θα τα καταφέρεις ;

quote:
Έχω αλλεργία στα κόπρανα...αυτό είναι όλο...

Φαντάζομαι εσύ δεν χέζεις ποτέ, ε ; Κάνεις μόνο τσίσα ...

quote:
και το να ομιλείς εσύ ειδικά περί 'επίγνωσης' και 'αναζήτησης' είναι η ιδανική συνταγή για εμετό...

Μην ακολουθείς την συνταγή μου. Δεν σε πιάσαμε κι απ' τον λαιμό ...

Edited by - kangaro on 17/07/2018 22:09:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 22:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τα "σάλτα και γαμήσoυ κι εσύ" βγαίνουν από μέσα μου πολύ αβίαστα

Εντάξει μια χαρά είσαι, εμένα μού βγαίνουν χειρότερα. Δρ. Τζέκυλ και κύριος Χάυντ, πότε λόρδος και πότε θύρα 7...Λοιπόν κατεργαράκο-ψευτράκο κοίτα να γίνεις άνθρωπος (τουλάχιστον εδώ μέσα), και αφού δεν θες να φύγεις (από το φόρουμ που εδώ και εκατό χρόνια βρίζεις) τότε κανένα πρόβλημα με εμένα, προσπάθησε όμως να αρθρώσεις κάτι σοβαρό με τρόπο όμορφο...ήδη σού έδωσα ένα κίνητρο να δείξεις ότι δεν είσαι εντελώς καρνάβαλος ή εντελώς μυρωδιάς από 'αναζήτηση'...ο άνθρωπος βέβαια ποτέ δεν 'αλλάζει' αλλά τέλος πάντων, τι να λέμε τώρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 22:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εντάξει μια χαρά είσαι, εμένα μού βγαίνουν χειρότερα. Δρ. Τζέκυλ και κύριος Χάυντ, πότε λόρδος και πότε θύρα 7...Λοιπόν κατεργαράκο-ψευτράκο κοίτα να γίνεις άνθρωπος (τουλάχιστον εδώ μέσα), και αφού δεν θες να φύγεις (από το φόρουμ που εδώ και εκατό χρόνια βρίζεις) τότε κανένα πρόβλημα με εμένα, προσπάθησε όμως να αρθρώσεις κάτι σοβαρό με τρόπο όμορφο...ήδη σού έδωσα ένα κίνητρο να δείξεις ότι δεν είσαι εντελώς καρνάβαλος ή εντελώς μυρωδιάς από 'αναζήτηση'...ο άνθρωπος βέβαια ποτέ δεν 'αλλάζει' αλλά τέλος πάντων, τι να λέμε τώρα...

Κι εγώ σου έδωσα μια συμβουλή. Να ηρεμήσεις πρώτα, να πας να κάνεις τα κακά σου και τα τσίσα σου και μετά θα μπορέσεις να φτάσεις στο επίπεδο να μου μιλήσεις ... Μέχρι τότε, μονάχα η αχιβάδα απ' όσο ξέρω, δεν χέζει. Όταν ξεπεράσεις το επίπεδο της αχιβάδας, τότε ίσως ... λέω ίσως, να μου μιλήσεις. Τώρα, το αν θα σου φύγει η κάβλα που έχεις μαζί μου, αυτό θα φανεί. Εγώ δεν έχω πρόβλημα μαζί σου, ούτε καβλωμένος είμαι με την πάρτη σου, ούτε με νοιάζει τι είσαι, τι δεν είσαι, τι ήσουν, τι δεν ήσουν, τι θα γίνεις, τι δεν θα γίνεις, τι θα πεις, τι δεν θα πεις και τι θα κάνεις. Ο αιθέρας μπορεί να ξανα-ανοίξει το θέμα, αλλά έτσι και ξαναπείς κάτι για τα μένανε προσβλητικό, σε γάμησα διαστημικά και με τα Αρχέτυπά σου μαζί - ακόμη περισσότερο απ' ότι τώρα. 'Ξηγήθηκα όμορφα λεβέντη μου και μάγκα μου και καραμπουζουκλή μου ; ή θες να στα ξαναπώ με πιο ... επιστημονικό τρόπο ;

Edited by - kangaro on 17/07/2018 22:34:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 22:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λέω ίσως, να μου μιλήσεις

Στα είπα ήδη...άντε να στο συνοψίσω πριν πάω να φάω...ήσουν ρε παιδί μου το 'όνειδος' του φόρουμ...έχουν περάσει τόσοι περίεργοι, ψεκασμένοι, ψωνάρες, γενικώς έχουν περάσει όλα τα είδη...εσύ ίσως να ήσουν ο χειρότερος συνδυασμός...αφ'εαυτού μιλάω και με την εμπειρία της παρατήρησης απείρων case studys εδώ μέσα. Χαμηλά κίνητρα, χαμηλά ένστικτα...όλα χαμηλά...κλεμμένες ιδέες, σπέκουλες του καφενείου, ίντριγκες του κομμωτηρίου και μία επίφαση 'εξυπνάδας' που μπορεί να περνάει σε άλλους, σε εμένα όμως δεν πιάνει...σόρυ...Βασικά νομίζω zip, είσαι συγκεκριμένος 'τύπος'...το είδος του νεο-έλληνα που 'θαυμάζω'...το ευέλικτο λαμόγιο της διπλανής πόρτας, ο κατεργαράκος που σου δίνει χειραψία με το ένα χέρι και με το άλλο πάει να σού βουτήξει το πορτοφόλι Ποιός στη χάρη σου ρε, σού κάνω και τζάμπα ψυχανάλυση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 22:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο αιθέρας μπορεί να ξανα-ανοίξει το θέμα, αλλά έτσι και ξαναπείς κάτι για τα μένανε προσβλητικό, σε γάμησα διαστημικά και με τα Αρχέτυπά σου μαζί - ακόμη περισσότερο απ' ότι τώρα. 'Ξηγήθηκα όμορφα λεβέντη μου και μάγκα μου και καραμπουζουκλή μου ; ή θες να στα ξαναπώ με πιο ... επιστημονικό τρόπο ;

Πάρε φόρα μπας και τα καταφέρεις.
Άσε βρε λακαμά που θα απειλήσεις κιόλας.
Τη μία τρολάρεις και την άλλη απειλείς...άει στο διάολο από δω, και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 23:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ήσουν ρε παιδί μου το 'όνειδος' του φόρουμ...έχουν περάσει τόσοι περίεργοι, ψεκασμένοι, ψωνάρες, γενικώς έχουν περάσει όλα τα είδη...εσύ ίσως να ήσουν ο χειρότερος συνδυασμός...

Ήμουν! και ήσουν και ήμασταν! Δεν σε αφορά. Εδώ δεν νοιάζει εμένα ρε φίλε τι ήμουν ... Εσένα γιατί σε νοιάζει ρε μλκα δηλ. ; Βασικά, εγώ το είχα πει από τις πρώτες μου μέρες εδώ, στο esoterica, δεν ξέρω αν το είχες διαβάσει και δεν θυμάμαι ακριβώς πού για να σου το ξανα-παραθέσω. Είμαι ο χειρότερος απ' όλους σας εδώ μέσα. Ο χειρότερος όμως! Εσύ που είσαι ο καλύτερος ή τέλος πάντων, θεωρείς τον εαυτό σου καλύτερο, γιατί ασχολείσαι με έναν χειρότερό σου ; Αυτό φίλε είναι πολύ απλό. Δυστυχώς όμως, όποιος θεωρεί τον εαυτό του καλύτερο αλλά συνεχίζει να ασχολείται με έναν χειρότερό του, είναι δυο φόρες χειρότερος από τον άλλον.

quote:
αφ'εαυτού μιλάω και με την εμπειρία της παρατήρησης απείρων case studys εδώ μέσα.

Φίλε, κι εγώ παλιός είμαι. Έχουν περάσει απ' τα μάτια μου ... κι απ' τα χέρια μου ... έχω ψήσει που λένε ...

quote:
Χαμηλά κίνητρα, χαμηλά ένστικτα...όλα χαμηλά...κλεμμένες ιδέες, σπέκουλες του καφενείου, ίντριγκες του κομμωτηρίου και μία επίφαση 'εξυπνάδας' που μπορεί να περνάει σε άλλους, σε εμένα όμως δεν πιάνει...σόρυ..

Φίλε, εγώ δεν σου ζήτησα ποτέ, μα ποτέ όμως - κι αν λέω ψέματα, βρες το σημείο που το κάνω και παρέθεσέ το - εσένα προσωπικά λοιπόν, δεν σου ζήτησα ποτέ να περάσει η δική μου η "εξυπνάδα". Ούτε σε έπιασα ποτέ από το λαιμό, ούτε σου άνοιξα την γκλάβα σου να σου βάλω μέσα δικά μου πράγματα. Τώρα, γιατί είσαι τόσο πολύ "φορτωμένος" μαζί μου, εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω. Σπέκουλες κάνουμε όλοι μας. Κι εσύ έχεις κάνει στο παρελθόν. Δεν με ενόχλησε εμένα αυτό ποτέ σε σένα. Εγώ έχω προσπαθήσει να μιλήσω στο παρελθόν μαζί σου. Δεν τα κατάφερα, 'ντάξει, μπορεί να φταίω εγώ. Αλλά τέτοιο "φόρτωμα" φίλε, δεν έχω με την πάρτη σου.

quote:
Βασικά νομίζω zip, είσαι συγκεκριμένος 'τύπος'...το είδος του νεο-έλληνα που 'θαυμάζω'...το ευέλικτο λαμόγιο της διπλανής πόρτας, ο κατεργαράκος που σου δίνει χειραψία με το ένα χέρι και με το άλλο πάει να σού βουτήξει το πορτοφόλι

Φίλε, δεν ξέρω τι είμαι και τι δεν είμαι. Ξέρω όμως τι μπορώ να γίνω. Και το ξέρω πολύ καλά. Πάρα πολύ καλά, πίστεψέ με, γιατί έχω περάσει από πολλά κανάλια του εσωτερισμού.

quote:
Ποιός στη χάρη σου ρε, σού κάνω και τζάμπα ψυχανάλυση...

Κάνε ... αυτού του είδους η ψυχανάλυση δεν με ενοχλεί ...

Edited by - kangaro on 17/07/2018 23:15:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 23:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάρε φόρα μπας και τα καταφέρεις.

Καθόλου φόρα δεν χρειάζομαι. Είσαι πολύ εύκολη περίπτωση ρε μλκα για μένα. Άσε δηλ. που έχω εκπαιδευτεί πάνω σε κάτι τύπους σαν κι εσένα. Δηλ. για να καταλάβεις, το διδακτορικό μου εμένα σε μια σχολή του εσωτερισμού που ήμουν παλιά, ήταν ακριβώς να "χαλάσω" έναν τύπο σαν κι εσένα που την είχε δει "Καρδινάλιος" και "Διευθυντής". Όταν τελείωσα μαζί του, ήταν ok το παιδί και έχουμε ακόμη επικοινωνία. Έγινε κολλητός. Συνεπώς, θα σε στρώσω πολύ χαλαρά ... δε βιάζομαι ... - εκτός κι αν μου στερήσουν αυτήν την χαρά οι διαχειριστές και μείνεις ... μισοτελειωμένος - βέβαια αυτό είναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε κάποιον, αλλά 'ντάξει, πρέπει να εξετάζουμε κι αυτό το ενδέχομενο.

quote:
Άσε βρε λακαμά που θα απειλήσεις κιόλας.
Τη μία τρολάρεις και την άλλη απειλείς...άει στο διάολο από δω, και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου...

Πω, πωωω, πάλι ξέχασες τα χάπια σου ;

Ρε φίλε, έχεις ισορροπία στο κεφαλάκι σου να πούμε ... ; Ή τρως φλασιές μυστήριες από την πολύ την επιστήμη ; Ξε'ς, η πολύ η επιστήμη και δει η αστρο-επιστήμη βαράει στο νοητικό. Τι ανισορροπία είναι αυτή που σε δέρνει ρε μεγάλε ;

quote:
άει στο διάολο από δω, και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου...

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ) - ωραίο Heretic

Edited by - kangaro on 17/07/2018 23:46:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 00:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αμάν πια με τα διαρκή edits που κάνεις...
Βαρύγδουπες δηλώσεις διακρίνω οπότε αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον. Και μην ανησυχείς, τώρα ειδικά θα προσπαθήσω να μεσολαβήσω ώστε να μην σε διαγράψουν.


quote:
Είμαι ο χειρότερος απ' όλους σας εδώ μέσα. Ο χειρότερος όμως!

Καλά ντε μην φωνάζεις! Και μην παρα-κολακεύεσαι…ούτε για στρατοδικείο είπαμε ότι είσαι ούτε για τα καζάνια της κολάσεως…

quote:
Δηλ. για να καταλάβεις, το διδακτορικό μου εμένα σε μια σχολή του εσωτερισμού που ήμουν παλιά, ήταν ακριβώς να "χαλάσω" έναν τύπο σαν κι εσένα που την είχε δει "Καρδινάλιος" και "Διευθυντής". Όταν τελείωσα μαζί του, ήταν ok το παιδί και έχουμε ακόμη επικοινωνία. Έγινε κολλητός. Συνεπώς, θα σε στρώσω πολύ χαλαρά ... δε βιάζομαι


Για πες, έχει ζουμί εδώ η υπόθεση.

Καταρχάς τι σχέση έχουν οι σχολές εσωτερισμού με τα διδακτορικά; Μάθε πρώτα τι θα πει διδακτορικό.

Και δηλαδή είσαι από αυτούς που βάζουν ‘στόχο’ να καταστρέψουν κάποιον άλλον; Tώρα δηλαδή να γελάσω ή να κλάψω;
Και τελικά να προετοιμαστώ για κατά μέτωπον επίθεση ή μήπως για stalking?

Και τι ακριβώς εννοείς τον 'χάλασες' τον άλλον; Και δηλαδή σου συμβαίνει συχνά αυτό; Να προσπαθείς να ‘κατεβάσεις’ κάποιον χαμηλά; Και μήπως πιστεύεις ότι με αυτό τον τρόπο παίρνεις πόντους και ψηλώνεις εσύ; Ξέρεις για κάποιους ανθρώπους αυτό είναι αυτοσκοπός...


Επίσης το να με 'στρώσεις' εσύ καλέ μου φοβάμαι ότι δεν γίνεται...δεν ξέρω τι είδους άτομα συναναστρέφεσαι...αλλά με άτομα σαν και εμένα αμφιβάλλω αν θα είχες ποτέ την πιθανότητα να πας έστω για έναν καφέ...Ωστόσο με τιμάει το ενδιαφέρον σου. Ίσως και να άγγιξα μία ευαίσθητη χορδή σου, ίσως...

Mε τα περί ‘διευθυντών’ πάντως θα συμφωνήσω. Δεν έχω χειρότερο από την αλαζονεία της εξουσίας. Και γενικώς ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με την οποιαδήποτε μορφή ιεραρχίας. Τώρα αν στο πρόσωπό μου είδες κάποιο είδος 'διευθυντή' τότε αυτό μάγκα είναι δικό σου θέμα...


Και κάτι τελευταίο. Στο ερώτημά σου γιατί ασχολούμαι μαζί σου;
Θα σου απαντήσω ειλικρινά.

1) είχες πει καφρίλες για άτομα που εκτιμώ, 2) σήμερα κιόλας είπες ψέματα κατινίστικα για εμένα ότι τάχα έστελνα απολογητικές επιστολές, 3) με ενόχλησε η παρενόχληση που έκανες στο άλλο μέλος. Και η παρέμβασή μου σε έκανε τουλάχιστον να την προσεγγίσεις πιο γλυκά, 4) Εδώ και καιρό κάνω μία πολύ σοβαρή έρευνα, οπότε χρειάζομαι πράγματα ελαφριά, ασήμαντα και ευτράπελα να διοχετεύω ενέργεια στον ελεύθερο χρόνο. Και -πίστεψέ με- έχω πολύ υψηλή διανοητική ενέργεια η οποία πρέπει να διοχετεύεται ακόμα και σε πράγματα εντελώς διαφορετικά από την έρευνά μου, πόσο μάλλον σε αυτά.
Επί της ουσίας λοιπόν δεν είναι ότι με ενδιαφέρει το άτομό σου, απλά μού αρέσει να παρατηρώ, να αναλύω, να κριτικάρω ή και να σατιρίζω (πάντα με εύστοχα επιχειρήματα). Κάποιες φορές λοιπόν πρέπει να έχω έναν 'αντίπαλο' απέναντι ώστε να εξασκώ το πλεόνασμα διαλεκτικής που κουβαλάω. Ωστόσο πάντα θα τα βάλω με αυτόν που δίνει δικαιώματα. Και εσύ ειδικά είσαι σεσημασμένος...


Άντε καληνύχτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 03:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βαρύγδουπες δηλώσεις διακρίνω οπότε αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον. Και μην ανησυχείς, τώρα ειδικά θα προσπαθήσω να μεσολαβήσω ώστε να μην σε διαγράψουν.

Σ, ευχαριστώ. Με συγκινεί το ενδιαφέρον σου. Τώρα πραγματικά ησύχασα. Να σε δω να με υπερασπίζεσαι όταν με διαγράψουν κι ας πεθάνω ...

quote:
Καλά ντε μην φωνάζεις! Και μην παρα-κολακεύεσαι…ούτε για στρατοδικείο είπαμε ότι είσαι ούτε για τα καζάνια της κολάσεως…

Δεν φωνάζω. Απλώς στο είπα για να σε ενημερώσω και να ξέρεις δηλ. με ποιον έχεις να κάνεις ...

quote:
Για πες, έχει ζουμί εδώ η υπόθεση.

Καταρχάς τι σχέση έχουν οι σχολές εσωτερισμού με τα διδακτορικά; Μάθε πρώτα τι θα πει διδακτορικό.


Όταν λέω διδακτορικό εννοώ την εργασία μου για το master μου βρε κουτό. Μετά την πτυχιακή μου, έκανα και ένα διδακτορικό πάνω σε κάτι μλκες σαν κι εσένα.

quote:
Και δηλαδή είσαι από αυτούς που βάζουν ‘στόχο’ να καταστρέψουν κάποιον άλλον; Tώρα δηλαδή να γελάσω ή να κλάψω;

Κάνε ότι θες, στ' αρχiδια μας

quote:
Και τελικά να προετοιμαστώ για κατά μέτωπον επίθεση ή μήπως για stalking?

Και πάλι κάνε ότι θες, πάλι στ' αρχiδια μας

quote:
Και τι ακριβώς εννοείς τον 'χάλασες' τον άλλον; Και δηλαδή σου συμβαίνει συχνά αυτό; Να προσπαθείς να ‘κατεβάσεις’ κάποιον χαμηλά; Και μήπως πιστεύεις ότι με αυτό τον τρόπο παίρνεις πόντους και ψηλώνεις εσύ; Ξέρεις για κάποιους ανθρώπους αυτό είναι αυτοσκοπός...

Μια εργασία ήταν μπέμπη. Αποδόμηση μιας εντύπωσης που έχει κάποιος για τον εαυτό του. Τόσο πολύ σε τάραξε που το ανέφερα ; Μη φοβάσαι ρε ...

quote:
Επίσης το να με 'στρώσεις' εσύ καλέ μου φοβάμαι ότι δεν γίνεται...δεν ξέρω τι είδους άτομα συναναστρέφεσαι...αλλά με άτομα σαν και εμένα αμφιβάλλω αν θα είχες ποτέ την πιθανότητα να πας έστω για έναν καφέ...Ωστόσο με τιμάει το ενδιαφέρον σου. Ίσως και να άγγιξα μία ευαίσθητη χορδή σου, ίσως...

Ξεκαβάλα Ναπολέων ... Άτομα σαν κι εσένα τα βρίσκεις παντού. Στον δρόμο, στα καφενεία αργόσχολοι που παίζουν πρέφα και τάβλι, στις εκκλησίες, στα αεροδρόμια, στα μπουρδέλα, στα ροζ τηλέφωνα, στα τηλέφωνα "κάλεσέ με τώρα να σου πω το μέλλον σου", παντού. Άσε δηλ. που οι ψυχιατρικές πτέρυγες είναι γεμάτες ...

quote:
Mε τα περί ‘διευθυντών’ πάντως θα συμφωνήσω. Δεν έχω χειρότερο από την αλαζονεία της εξουσίας. Και γενικώς ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με την οποιαδήποτε μορφή ιεραρχίας. Τώρα αν στο πρόσωπό μου είδες κάποιο είδος 'διευθυντή' τότε αυτό μάγκα είναι δικό σου θέμα...

Εμ, όταν τρελαίνεσαι που δεν με διέγραψε ο αιθέρας ... τι να σου πω ... (;)

quote:
Και κάτι τελευταίο. Στο ερώτημά σου γιατί ασχολούμαι μαζί σου; Θα σου απαντήσω ειλικρινά.

Ναι ; ειλικρινά ; Εντάξει ... θα πιστέψω.

quote:
1) είχες πει καφρίλες για άτομα που εκτιμώ

Σωωώπα ... και ; Κι αν είπα ; Σ' άλλους τα είπα, εσύ θίχτηκες ; Να το προσέξεις αυτό μεγάλε ... είναι το πρώτο στάδιο της μούρλας και λέγεται "κάνω τον συνήγορο αυτεπάγγελτα".

quote:
2) σήμερα κιόλας είπες ψέματα κατινίστικα για εμένα ότι τάχα έστελνα απολογητικές επιστολές

Και συνεχίζεις να το κάνεις. Απολογείσαι συνέχεια αλλά δεν το αντιλαμβάνεσαι. Απολογείσαι - δες παραπάνω - ακόμη κι όταν κάτι δεν αφορά εσένα. Είσαι πολύ ευαισθητούλης φαίνεται κι άμα σε ταπώσει κάποιος, το παίρνεις πολύ βαριά ...

quote:
με ενόχλησε η παρενόχληση που έκανες στο άλλο μέλος. Και η παρέμβασή μου σε έκανε τουλάχιστον να την προσεγγίσεις πιο γλυκά,

Είπαμε, είσαι ευαισθητούλης ... Απο ΄δω και μπρος θα σου απευθύνομαι όλο γλύκα, θα στάζει μέλι το στόμα μου. Και σε σένα και στα άλλα μέλη - ψωνάρα

quote:
) Εδώ και καιρό κάνω μία πολύ σοβαρή έρευνα, οπότε χρειάζομαι πράγματα ελαφριά, ασήμαντα και ευτράπελα να διοχετεύω ενέργεια στον ελεύθερο χρόνο.

Παίξε με το πουλάκι σου. Εργένης είσαι και η χειρομάλαξη είναι ωραία διοχέτευση ενέργειας. Θα νιώσεις όμορφα ...

quote:
Και -πίστεψέ με- έχω πολύ υψηλή διανοητική ενέργεια η οποία πρέπει να διοχετεύεται ακόμα και σε πράγματα εντελώς διαφορετικά από την έρευνά μου, πόσο μάλλον σε αυτά.

Σε πιστεύω. Είπαμε ... χούφτα.

quote:
Επί της ουσίας λοιπόν δεν είναι ότι με ενδιαφέρει το άτομό σου,

Ναι, το διαπίστωσα, μας έχεις σπάσει τα αρχiδια, ούτε πρόλαβες να φας καλά καλά για να απαντήσεις στο σίχαμα ...

quote:
απλά μού αρέσει να παρατηρώ, να αναλύω, να κριτικάρω ή και να σατιρίζω (πάντα με εύστοχα επιχειρήματα).

Παρατήρησε το πουλάκι σου. Άσε με εμένα ... δεν σε παίρνει ούτε με αναλύσεις, ούτε με κριτικές. Για καλό σου στο λέω δηλ.

quote:
Κάποιες φορές λοιπόν πρέπει να έχω έναν 'αντίπαλο' απέναντι ώστε να εξασκώ το πλεόνασμα διαλεκτικής που κουβαλάω. Ωστόσο πάντα θα τα βάλω με αυτόν που δίνει δικαιώματα. Και εσύ ειδικά είσαι σεσημασμένος...

Το πλεόνασμα διαλεκτικής που κουβαλάς Δελαπατρίδη μου, εξάσκησέ το στα πρόβατα που μαζεύεις για κοινό όταν τους παρουσιάζεις τις εργασίες σου περί του συντονισμού της Μεγάλης Άρκτου με τον τρίτο δορυφόρο του Κρόνου. Όχι σε μένα. Είπαμε ... δεν σε παίρνει.

Άντε καλημέρα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 04:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ήρθε η ώρα και της δικής σου ψυχανάλυσης (μια πρώτη εικόνα δηλ). Θα σου μιλήσω ευγενικά, μη φοβάσαι, με επιχειρήματα και διεξοδικές αναλύσεις.

Είσαι αγαπητέ μου, σαν μια χρηματιστηριακή μετοχή φούσκα. Ενώ είσαι άτομο που διαβάζει και μελετά - προφανώς το ότι δεν έχεις δική οικογένεια, γυναίκα, παιδιά και τα ρέστα, σου δίνει πολύ χρόνο και απόθεμα διανοητικής ενέργειας (καθόλου κακό αυτό φυσικά) - στην ουσία συγκεντρώνεις γνώση εντελώς άχρηστη. Όσα γνωρίζεις δεν έχουν απολύτως καμία αξία, μα απολύτως καμία, στην ζωή, στο κουρμπέτι που λέμε. Ενδιαφέρουν απλώς μια ελίτ ανθρώπων - εξ' ου και η έπαρση που σε χαρακτηρίζει - που δεν έχει να παρουσιάσει τίποτε αξιόλογο στην ανθρωπότητα και απλώς συγκεντρώνει στοιχεία για την δική της προσωπική ευχαρίστηση. Τίποτε απ' όσα έχεις γράψει και απ' όσα γράφεις στο esoterica, δεν είναι πραγματικά δικό σου. Δεν έχει προέλθει από σένα. Οι μελέτες σου, οι αριθμοί σου, οι συσχετισμοί σου και οι εργασίες σου είναι παντελώς άχρηστες. Δεν έχουν απολύτως καμία εφαρμογή στην ζωή. Μπορεί να ανήκουν στον κόσμο της Τέχνης, καμιά αντίρρηση - σίγουρα δεν ανήκουν στον κόσμο της επιστήμης, είναι πασιφανές αυτό - αλλά είναι σαν μια φούσκα, ένα μπαλόνι.

Τώρα, όσον αφορά την εικόνα σου στο φόρουμ αυτή είναι λίγο πολύ ένα καθρέφτισμα του χαρακτήρα σου που έχεις και στην πραγματική σου ζωή. Δεν σε θεωρώ υποκριτή, ούτε διπρόσωπο, απλά θεωρώ πως όπως συμπεριφέρεσαι στην ζωή σου έτσι συμπεριφέρεσαι κι εδώ. Αυτό έχει τα θετικά του αλλά έχει και τα αρνητικά του : Υπερόπτης, αλαζονικός, με ένα τουπέ παντογνώστη και μια ψευδαισθητική υψηλής ποιότητας που κρύβει επιμελώς το κινέζικο σώβρακο αγορασμένο από την λαϊκή - εντάξει, εσώρουχο είναι, δεν φαίνεται - με ένα περιτύλιγμα μωβ κορδέλας στην οποία πάνω έχει στεγνώσει η μυρωδιά από το λιβάνι της χθεσινής κηδείας. Παραμένεις προσκολλημένος στους κακούς παρελθοντικούς εαυτούς των άλλων - εξ' ου και το λιβάνι της χθεσινής κηδείας - για να καταφέρεις ακριβώς να αναδείξεις και να προβάλεις αυτό το τίποτε με το οποίο ασχολείσαι σαν κάτι πολύ σπουδαίο και σημαντικό. Κι ενώ το τρένο σφύριξε, ήρθε, πέρασε από μπροστά σου κι έφυγε, εσύ ακόμη κοιτάς πως να υπολογίσεις τον αρχετυπικό λογάριθμο της συμπαντικής μεταβολής που δεν έχει απολύτως, μα απολύτως καμία αξία και χρησιμότητα. Μπορεί να είχες κάποιο απωθημένo να γίνεις πραγματικός επιστήμονας και πραγματικός ερευνητής αλλά στην πορεία δεν τα κατάφερες, ποιος ξέρει ; Μπορεί να σε απέρριψαν κάποιοι στο παρελθόν και το 'βαλες αμέτι μοχαμέτι να τους διαψεύσεις, και πάλι ... κανείς δεν ξέρει.

Αυτά που σου λέω, είναι σαν πρώτη εικόνα. Θα σου πω κι άλλα στην συνέχεια ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 08:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες, να πω πώς βλέπω εγώ την κατάσταση.

Κουβέντα κάνουμε.

Μετά από καιρό μπήκε μια Γιωργίτσα στο φόρουμ.
Με αληθινή ή όχι ιστορία δεν έχει σημασία.
Ήταν περιγραφική όμως, και κατά γενική ομολογία γράφει και σωστά και δομημένα Ελληνικά. Πράγμα ολίγον σπάνιο γενικότερα και όχι μόνο στο φόρουμ.

Αφιερώνει κάποιο χρόνο, ρίχνει κάποια κατεβατά.

Τις απαντάμε όσοι τις απαντάμε, με βάση αυτά που διαβάζουμε.
Υπάρχει ένα ευαίσθητο/μελανό κομμάτι που το επισημαίνουμε όλοι,
και μια υφέρπουσα σχέση με το αυτοκτονικό στοιχείο που καταδικάζουμε.

Από κει και πέρα, περνάει μια τσάρκα και ο ζιπ.
Λέει κι αυτός τα δικά του, και καλά κάνει.
Άλλα άγαρμπα, άλλα έξω από τα δόντια, άλλα κυνικά, αλλά κατά βάση είπε τουλάχιστον στο 90% πράγματα που λίγο πολύ θα έλεγε ο κάθε σοβαρός παρατηρητής αυτής της ιστορίας σε αυτό το πλαίσιο, και με αυτόν τον κοινό νου.

Και τί βλέπουμε, για να λέμε και του στραβού το δίκιο?

Ότι στη σελίδα 31 του κλειδωμένου τώρα θέματος, και μετά την εισβολή του ζιπ, το πρώτο -μετά εισβολής μήνυμα- του Κοστ είναι το εξής:

quote:

Καλώς τα φρύδια μας τα δυο...
Κατάλαβες Empty Space, έρχεται ο πάνσοφος ταρίφας με την απάντηση έτοιμη...'Κάθε πικραμένο θηλυκό, είτε κορασίδα είτε σιτεμένη, κατά βάθος το μόνο που θέλει και το μόνο που χρειάζεται είναι ο φαλλός...και όσο μεγαλύτερος τόσο το καλύτερο'.

Και να'χεις τον ilias από κάτω να σιγοντάρει και να συμφωνεί...

Πώς το λέγανε παλιά οι ελληνάρες στο δρόμο, 'μωρέ καλά τής έκανε ο Κασιδιάρης της Κανέλλη...
Διότι αι γεναίκαι (που έλεγε και ο γραφικός ήρωας του αθάνατου Τσιφόρου) και τον κενεματόγραφό τους θέλουν και την σφαλιάρα τους θέλουν...

Και φαντάσου δηλαδή ότι κάτι ταγάρια τύπου ζιπ κάποτε είχαν το θράσος να πουλάνε πνεύμα εσωτεριστικό και από κάτω να τσιμπάνε κάτι μυρωδιάδες...
Προσωπικά αδιάφορο εάν η empty space τα εννοεί ή έαν υπερβάλλει ή εάν τρολάρει. Θα δείξω 'καλή πίστη' στο ότι το εν λόγω άτομο έχει όντως τα βαριά και ασήκωτα προβλήματα που λέει ότι έχει...και προφανώς δεν μπορώ να βοηθήσω αλλά τουλάχιστον θα κρατήσω το στόμα μου κλειστό...

Μήπως λοιπόν ρε συ ζιπ να πήγαινες να εκτελωνίσεις καμιά γίδα καλύτερα;


Με άλλα λόγια φίλε Κοστ εσύ ρίχνεις πρώτος την πρώτη θρυαλλίδα.
Βεβαίως μετά ξεκινάει το πανηγύρι και τα νταούλια, όπου συναγωνίζεστε και οι 2 επαξίως στην ατάκα, στη μείωση του "αντιπάλου" και στην κοκορομαχία, ενίοτε και με χτυπήματα κάτω από τη ζώνη, και γενικώς πασχίζετε να αποδέιξετε ...ποιος την έχει μεγαλύτερη από τον άλλον
(νταξ μη κουράζεστε άδικα, εγώ την έχω μεγαλύτερη, κι απ'τους δυο σας
)

Λοιπόν, το βασικό πρόβλημα είναι το εξής:

Γιατί να το γυρνάτε σε προσωπικό θέμα και αντιπαράθεση όλη την ώρα?

Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος?

Καλά δεν τα λέγαμε όλοι μας με τη Γιωργίτσα?
Η Γιωργίτσα δεν έπαιρνε μια γκάμα απαντήσεων/γνώμεων σε αυτά που την απασχολούσαν/απασχολούν και δεν μοιραζόταν τις σκέψεις και την εμπειρία της?
Γιατί να το χαλάσουμε αυτό?
Επειδή είπε και ο ζιπ τη γνώμη του?
Μα, στα σημεία που αντέδρασε η Γιωργίτσα, υπαναχώρησε και αυτός.

Η διαλεκτική ήταν μεταξύ Γιωργίτσας και ημών των υπολοίπων ας πούμε. Δεν ήταν μεταξύ ζιπ και κοστ, ντέρμπι ξεμαλλιάσματος και ξεκατινιάσματος.

Μήπως να το ξαναβλέπατε και οι δυο αυτό?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 08:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοστ-Ζιπ 2-2 σκορ ημιχρόνου.

Ξεγάνωτε τενεκέ,φαφλατά, λαϊκιστή,φαντασμένε εσωτεριστή με μάστερ στον υπέρμετρο εγωισμό Ζιπ.
Είσαι εντελώς ανίκανος να κρίνεις τον συνομιλητή σου.Μιλάς όμως σωστά μερικές φορές.Κρίνεις από γεγονότα και όχι από προσωπκότητες και κίνητρα.Αυτό σε οδηγεί σε λάθος κρίσεις.Τόσο λάθος, που ένας αμερόληπτος ιδιοφυής παρατηρητής, θα καταλήξει να πει: Καλά, πόσο μαλάκας είναι τελικά αυτός ο Ζιπ.

Ο Κοστ, αν δεν το έχεις καταλάβει, (που δεν το έχεις), ανήκει στην μοναδική κατηγορία ανθρώπων με OCD που είναι απολύτως απαραίτητοι,στην σύγχρονη κοινωνία του ζαμανφωτισμού, της αδιαλλαξίας, των επί γενεών λανθασμένων καταβολών και αντιλήψεων κ.λ.π.
Πρόκειται για άτομο και μάλιστα επιστημονικής κατάρτισης, που θα μπορούσαμε να ονομάσουμε "ψυχαναγκαστικό" της καθημερινότητας και καμία σχέση δεν έχει με τους υπόλοιπους OCD. Ο όρος αυτός ( ψυχαναγκαστικός της καθημερινότητας ),αναφέρεται σε ανθρώπους τελειομανείς με πολύ υψηλά στάνταρντς, τόσο στην εργασία τους όσο και εκτός εργασίας. Μερικές φορές αυτή η 'ψυχαναγκαστικότητα' μπορεί να βοηθάει την επίτευξη ενός στόχου και να ανεβάζει την αυτο-εκτίμηση ενός ατόμου και βοηθά τους συνομιλητές του και τους ακροατές του, να καταλάβουν τα λάθη που τους επισημαίνει, ορμώμενος από την τελειότητα και ερευνώντας την αλήθεια, όσων βλέπει και ακούει.
Κάποιες φορές, όση έρευνα και να κάνει, δεν μπορεί να βρεί και να κατανοήσει, αυτές τις εξειδικευμένες γνώσεις, που αποκτά κάποιος στα θρανία, τα εργαστήρια και τα αμφιθέατρα μιας επιστήμης.Θέματα που δεν υπάρχουν πουθενά σε επίσημες ανακοινώσεις, συγγράμματα κ.λ.π.Εκεί προφανώς θα κάνει κάποιο λάθος, αλλά δεν έχει και τόση σημασία, όση το ίδιο το θέμα που ερευνά.

Στην διαμάχη μου μαζί του, ομολογώ πως άργησα να αντιληφθώ, αυτήν του την "ιδιότητα".Την αντιλήφθηκα όμως και αφού έδειξα το λάθος του, αποχώρησα της συζήτησης κατακρίνοντας τον εαυτό μου για τον υπέρμετρο εγωισμό του ειδικού,που πρόβαλα στο συγκεκριμένο θέμα.
Κάλλιο αργά, παρά ποτέ.

Εσύ όμως, εσωτεριστή της παντόφλας Ζιπ ακόμη δεν έχεις κατανοήσει ντιπ.
Και ούτε πρόκειται.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 09:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήτσο, εγώ προσωπικά το ξαναλέω : Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον kost. Δεν τον ξέρω και δεν με νοιάζει τι κάνει, τι λέει. Ότι θέλει ας λέει, δικαίωμά του είναι. Έχω όλη την καλή διάθεση και να κουβεντιάσουμε και να αναπολήσουμε και να περάσουμε καλά. Έχει κολλήσει με την Ναταλία, με το περιστατικό εκείνο πριν από κάτι αιώνες και ειλικρινά, δεν ξέρω γιατί. Τον ενόχλησε που μπήκα, τον ενόχλησε που δεν με διέγραψαν, δεν ξέρω τι να πω ... 'ντάξει, του χαλάω την αισθητική λέει, του χαλάω την ατμόσφαιρα, δεν ξέρω τι να πω ρε παιδί μου. Εδώ μέχρι και ο Heretic με χαιρέτησε, με είπε ένα "γεια σου" ο άνθρωπος. Ε, γεια σου τον είπα κι εγώ.

36 χρονών άτομο, κοτζαμάν άντρας, επιστήμονας - όπως λέει, και 'ντάξει, μπράβο του αν είναι - και κάθεται και λέει "θα ψάξω να βρω το κομμάτι εκείνο με την Ναταλία να σου το ποστάρω και να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι". Ε, βρες το ρε φίλε ... δηλ. τι επίπεδο έχεις ; Μα ... ανάγκασε τον AitheroVamon να κλείσει το θέμα ρε φίλε ... δηλ. 'ντάξ' ... τι να λέμε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 09:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λατρεία μου ΝΙΚΟΜΑΧΕ, λατρεία μου ... Κι εγώ σ' αγαπώ ...

( τράβα να κάνεις καμιά λοβοτομή τώρα ... )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2018, 09:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λατρεία μου ΝΙΚΟΜΑΧΕ, λατρεία μου ... Κι εγώ σ' αγαπώ ...

Μπορείς να κάνεις κι αλλιώς?
Σύντομα, θα αδειάζουμε καραφάκια στην Καλαμαριά με τον Μήτσο παρόντα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy