ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Είδα στον ύπνο μου τη νεκρή γιαγιά μου να με καλεί...[:0]
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VickyKrg
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2013, 15:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας... Είμαι νέο μέλος.. θα ήθελα να σας πω ένα όνειρό μου και να μου πείτε την άποψή σας... Πάντα έιχα ένα θεματάκι με τα όνειρα..ή μου βγαίνανε τα περισότερα ή για κάτι με προειδοποιούσανε... από πολύ μικρή και γι αυτό έχω επηρεαστεί πολύ τώρα καθώς και οι γύρω μου που έχουν δει κατα καιρούς να βγαίνουν τα όνειρα μου. Είδα λοιπόν τη νεκρή γιαγιά μου (πέθανε πριν ενάμιση χρόνο ακριβώς)ότι είμασταν στην αυλή ένος σπιτιού που είχαμε ζήσει ένα διάστημα, απόγευμα απ' ότι θυμάμαι.. τη βλέπω και ενώ ξέρω στον ύπνο μου ότι είναι νεκρή, βάζω τα κλάματα από χαρά, την αγκάλιασα αν θυμάμαι καλά και της είπα πόσο μου έχει λείψει, ότι τη πεθύμησα πολύ... εκείνη χαμογελαστή μου είπε ότι με πεθύμησε κι εκείνη και μετά από λίγο μου λέει: έλα πάμε.. της λέω που να πάμε ρε γιαγιά? μου λέει βόλτα πάνω... τραβιέμαι και της λέω γιατί να λερθω κι εγώ? και μου λέει γιατί θέλω παρέα... εκεί νομίζω απομακρύνθηκε και ξύπνησα. Χάρηκα που την είδα γιατί κανείς άλλος στο σόι δε την έχει δει, ούτε καν τα παιδιά της αλλά τρόμαξα με τη "βόλτα" της... Να σημειώσω ότι εν ζωή ήμουν η αγαπημενη της εγγονή, με αγαπούσε πιο πολύ και από τα παιδιά της...

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2013, 22:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως το σπίτι ήταν μεζονετα;

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VickyKrg
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 09:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά... έπεσες μέσα!!! Παίζει ρόλο? Ας πούμε... αν την έβλεπα σε γκαρσονιέρα αλλάζει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 13:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν η γιαγιά μιλούσε για το "επάνω" μπορεί να εννοούσε τον δευτερο όροφο και όχι τον ουρανό. Μήπως συνήθιζε να κάθεται μαζί σου σε κάποιο κομμάτι αυτού του ορόφου? Οι άνθρωποι έχουν την τάση να δένονται με αντικέιμενα ή με καταστάσεις... κάποιο αντικείμενο ή μια στιγμή μπορεί να την έκαναν να αγαπήσει πιο πολύ αυτό το κομμάτι του σπιτιού, το οποίο μπορεί να έχει άμμεση σχέση μαζι σου. Για παράδειγμα εάν καθόταν στην αγαπημένη της καρέκλα και σου έλεγε ιστορίες ή παίζατε κρυφτό εκεί τότε θα υπάρχει διπλό δέσιμο.
Αν σε αγαπούσε τόσο πολύ, δε θα άφηνε να σου συμβεί τίποτα κακό... Δεν έχει σημασία το όνειρο αλλά η αξία που το δίνεις... Ίσως να ήταν μια δική σου ανάμνηση μέσα από την οποία κατάφερε να πάρει σάρκα και οστά. Άναψέ της ένα κεράκι και πάνω απ όλα μη φοβάσαι επερχόμενους θανάτους, η πρόκληση δεν είναι ο θάνατος αλλά η ζωή. Ζήσε όσο καλύτερα μπορείς, δημιούργησε διάφορα πράγματα και ακόμα όταν εσύ θα σταματήσεις να αναπνέεις άλλοι άνθρωποι θα σου δανείσουν τη δική τους πνοη... Από χώμα φτιαχτήκαμε και σε χώμα θα καταλήξουμε, ακόμα και οι θεοί δε βαστούν για πάντα...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VickyKrg
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 14:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σπίτι αυτό όντως είχε μια σκάλα εξωτερική που επικοινωνούσε με το πάνω όροφο αλλά η γιαγιά μου έμενε στο κάτω κι εγω δίπλα από το σπίτι της ακριβώς. Θεωρώ πως επειδή μου λείπει πολύ.. την είδα. Ίσως κι εκείνη να με επισκέφτηκε για κάποιο λόγο. Να δω ότι είναι καλά.. δε ξέρω.. η αλήθεια είναι πως έχω πολύ καιρό να της ανάψω κεράκι κ αυτό επειδή δεν έχω συνηδειτοποιήσει πως έχει πεθάνει! Είχαμε μεγάλο δέσιμο, εκείνη με μεγάλωσε μέχρι κάποια ηλικία επειδή οι δικοί μου δουλεύανε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy