ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι ήταν αυτο που είδα ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ElanioPneuma
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 00:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ElanioPneuma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν ξημερώματα γυρω στις 3-4 ,πήγα για ύπνο και όπως προσπαθούσα να κοιμηθώ αλλάζοντας πλευρό βλέπω να περνάει και να αιωρείται μια μορφή μισο μέτρο περιπου στο ύψος η οποία θύμιζε αρχαίο ολυμπιονικη γιατι είχε στεφάνι δάφνης στο κεφάλι του .Τι ήταν ; αρχαία θεότητα ; πνεύμα ; άγγελος ; κάτι από άλλη χρονοδιάσταση ;; ηταν κάτι πολύ περίεργο και ασυνήθιστο ,δεν εχω διαβάσει και δεν έχω ακούσει άλλη παρόμοια εμπειρία και θα ήθελα να μάθω.Δεν ξέρω αν είδα πράγματι κάτι ή αν το φαντάστηκα αυτο που μπορώ να πω ήταν οτι το είδα καλά καθώς αμέσως μόλις το αντίκρισα γούρλωσα τα μάτια και είπα "Α τι είναι αυτό;;;" και μετά χάθηκε ...

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2013, 19:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τι ήταν.. δύσκολο να λεχθεί, θα μπορούσε να ήταν ένα παιχνίδι της φαντασίας σου, θα μπορούσε να ήταν ένα φάντασμα που ολοκλήρωσε την διαδικασία εμφάνισης του στον χώρο (συνέπεσε με την στιγμή που έγινε αντιληπτό από εσένα - αλλά ίσως τότε θα έπρεπε να το είχες ξαναδεί και παλαιότερα..) ή ένα πνεύμα που μόλις έγινε αντιληπτό ότι το είδες αποφάσισε να εξαφανιστεί για δικούς του λόγους.. (ή εκ των πραγμάτων καθώς οι αισθήσεις σου ξαφνικά βρέθηκαν σε εγρήγορση οπότε φίλτραραν εκτός αυτή την ας πούμε "εκπομπή") ή κάτι άλλο..

Αυτό που ίσως έχει ενδιαφέρον είναι το πότε βίωσες το φαινόμενο, για παράδειγμα προχθές είχαμε το πρώτο Ψυχοσάββατο κατά το οποίο η παράδοση θέλει να επιτρέπεται στις ψυχές των νεκρών η έξοδος τους από τον Άδη και η επιστροφή τους στον κόσμο μας, πράγμα που ολοκληρώνεται το δεύτερο Ψυχοσάββατο με την επιστροφή τους στον κάτω κόσμο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ElanioPneuma
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2013, 16:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ElanioPneuma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν το καλοκαίρι οχι το σαββατο που πέρασε .Απλά επειδή είμαι νεο μέλος το εγραψα τωρα .

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2013, 23:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ElanioPneuma
Ηταν ξημερώματα γυρω στις 3-4 ,πήγα για ύπνο και όπως προσπαθούσα να κοιμηθώ αλλάζοντας πλευρό βλέπω να περνάει και να αιωρείται μια μορφή μισο μέτρο περιπου στο ύψος η οποία θύμιζε αρχαίο ολυμπιονικη γιατι είχε στεφάνι δάφνης στο κεφάλι του .Τι ήταν ; αρχαία θεότητα ; πνεύμα ; άγγελος ; κάτι από άλλη χρονοδιάσταση ;; ηταν κάτι πολύ περίεργο και ασυνήθιστο ,δεν εχω διαβάσει και δεν έχω ακούσει άλλη παρόμοια εμπειρία και θα ήθελα να μάθω.Δεν ξέρω αν είδα πράγματι κάτι ή αν το φαντάστηκα αυτο που μπορώ να πω ήταν οτι το είδα καλά καθώς αμέσως μόλις το αντίκρισα γούρλωσα τα μάτια και είπα "Α τι είναι αυτό;;;" και μετά χάθηκε ...

Φίλε ElanioPneuma , ένα δυό ποτηράκια κρασί παραπάνω , το θέμα που συζητούσαμε με την παρέα μας , το παιχνίδι του φεγγαρόφωτου με τη σκιά , δημιουργούν πολλές φορές τέτοιου είδους ψευδεσθήσεις . Όταν ήμουνα μικρός , στα παντζούρια της κρεβατοκάμαρας μου υπήρχε μια μικρή τρυπούλα από ρόζο , η οποία μετέτρεπε το υπνοδωμάτιό μου κατά κάποιο τρόπο σε κάμερα . Έτσι λοιπόν , στο ταβάνι της κεβατοκάμαράς μου έβλεπα να περπατούν άνθρωποι .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ElanioPneuma
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 00:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ElanioPneuma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποτηράκια κρασί δεν είχα πιει αλλά είχα πιει καφέ .Και εδω για αυτο εχω να πω κάτι.Ειχα διαβάσει για μια ερευνα που ελεγε οτι όσοι πινουν πολλούς καφέδες ειναι εκείνοι που εχουν συχνότερα τετοιες εμπειρίες .Ισως κάτι να γίνεται με τον καφε ,δεν ξέρω .Πάντως ή ήταν κάτι περίεργο ή απλά εγινε στον ύπνο μου,ηταν κανα όνειρο που δεν εφυγε γρηγορα και δεν το κατάλαβα

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy