ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ονειρο-Σατανας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
666simos666
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2013, 23:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας, ειμαι καινουριος στο φορουμ ,αν και καιρο αναγνωστης της σελιδας.Δεν ειχα βρει καποιον λογο να δημιουργησω λογαριασμο εδω μιας και δεν ειχα κατι περιεργο στην ζωη μου....
Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη καταρχας ονομαζομαι Σιμος ,ηλικια 18 και γεννημενος 6-6(ιουνιου) και 6 το πρωι . Δεν μου αρεσει γενικα να το λεω γιατι στο δημοτικο με ψιλοδουλευαν για αυτο.(το αναφερω αυτο γιατι πιστευω ισως εχει συσχετισμο με την ιστορια μ)
Εδω και τρια βραδυα βλεπω στο ονειρο μου το Σατανα ....
η ιστορια εχει ως εξης :
γυρναω στο σπιτι και βλεπω οτι δεν ειναι κανενας (πραγμα περιεργο)
ψαχνω παντου και δεν βρισκω τους γονεις μου ,μεχρι που εμφανιζεται ο Διαολος και μου ζηταει απλα να τον ακολουθησω χωρις κανενα τιμημα....με πηγαινει σε ενα σημειο (που ποτε δεν το εχω δει στην ζωη μ) και μου δειχνει τους γονεις μου χωρις να μπορω να επικοινωνησω μαζι τους....επειτα αφου μου μιλουσε για λιγη ωρα ,μου προτεινει να τους αφησει ελευθερους αρκει να του παραδωθω και να τον αφησω να με παρει εμενα.....(το συναισθημα μου δεν ηταν καθολου φοβος ηταν σαν μια απλη συμφωνια ....) ,επειτα ξυπνησα στις 4 η ωρα (ενω ειχα κοιμηθει 1 η ωρα ,δηλαδη δεν ειχα αναπληρωσει τον "απαιτουμενο" υπνο) και μεχρι τις 7 ειχα ταχυπαλμια.....αφου περασει η υπολοιπη μερα και παω ξανα για υπνο τον ξαναβλεπω (τους γονεις μου στο σπιτι) και μου λεει τελικα αποφασισες? ....το ιδιο ονειρο και το επομενο βραδυ....
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΑ...ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑΡΑΖΕΙ .....


ΥΓ.1 δεν εχω αγχος ουτε γενικα κατι να με πιεζει
ΥΓ.2 εψαξα και ρωτησα το σοι μου αν εχουμε ιστορικο με κανεναν ψυχασμενη μεχρι τον προ προ παππου μου κανεις κοντινος δεν ειναι....


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ-ΛΥΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων....

Wakan_Tanka
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2013, 01:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Wakan_Tanka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο σατανάς, δεν έχει καμιά εξουσία επάνω σου,ούτε στους γονείς σου, οπότε στείλε τον από'κει που ήρθε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2013, 18:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητα του να μιλήσετε κάτω απο το φως της ψυχής σου. Αφού δεν τον κάλεσες εσυ ή οι γονείς σου δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

666simos666
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 18:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε wakan το ξερω οτι δεν εχει καμια επιδραση αλλα ολο το γεγονος με εχει συνταραξει....
camelot , τι εννοεις υπο το φως της ψυχης μου


Υ.Γ εβαλα τον βαφτιστικο μου σταυρο ,και δεν τον ειδα απο τοτε ... χθες ομως κανοντας μπανιο τον εβγαλα και ξεχασα να τον φορεσω ηρθε παλι στον υπνο μ και μου ειπε γιατι με αποφευγεις....μονο αυτο .... (δεν ταραχτηκα καθολου που τον ειδα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 20:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο ένας τρόπος υπάρχει να καταλάβεις αν είναι αυτός πραγματικά.

Ζήτησέ του να σου πει τα νούμερα του Τζόκερ της Πέμπτης!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2013, 20:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ψυχές των ανθρώπων έχουν ένα λευκό φως το οποίο διώχνει τους δαίμονες. Διέταξε τον να κανει κάτι που θες, στα όνειρα σου, εσυ κάνεις κουμάντο ;-)

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2013, 10:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο μεγαλύτερος σου εχθρος στα ονειρα σου ειναι ο φόβος. Μην φοβάσαι, κ κανε αυτό που σου πε ο wakan tanka. Για μένα μη του ζητησεις τιποτα. Ενα καλο τρικ είναι να προσπαθήσεις να πεις το Πάτερ ημών. Πέρα από τις ενισχύσεις,αν το πεις ανετα τότε ήταν απλά ένα όνειρο. Αλλιώς... θα γίνει απλά ένα όνειρο. Γενικά πάντως μην ανησυχείς τα όνειρα σου είναι δικά σου κι ότι γουστάρεις κάνεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2013, 11:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από που καταλαβαίνει κάποιος ότι είδε τον σατανά στον ύπνο του ???
Συστήνεται ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 00:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από που καταλαβαίνει κάποιος ότι είδε τον σατανά στον ύπνο του ???
Συστήνεται ????

Ναι, και μετά ανταλλαζουν τηλέφωνα και στο επόμενο όνειρο πάνε για καφέ ή γλυκό ραντεβουδακι κάτω απο την ασημένια σελήνη...

Όταν έχεις ταυτίσει μια μορφή με ένα όνομα τότε στο όνειρο γίνεται παράκαμψη της γνωριμίας. Το ίδιο ισχύει και για τις διαθέσεις του ατόμου...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 08:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όταν έχεις ταυτίσει μια μορφή με ένα όνομα τότε στο όνειρο γίνεται παράκαμψη της γνωριμίας.

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω...
Υπάρχει κάποια μορφή με κέρατα δλδ που βλέπεις ?
Είναι κάτι απροσδιόριστο και απλά ξέρεις ότι είναι ο σατανάς ?

Δεν κάνω χαβαλέ, πραγματικά έχω την απορία για την βεβαιότητα ότι κάποιος βλέπει τον σατανά στον ύπνο του.... Δεν θα μπορύσε δλδ να είναι κάποιος που παριστάνει τον σατανά ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 09:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όταν έχεις ταυτίσει μια μορφή με ένα όνομα τότε στο όνειρο γίνεται παράκαμψη της γνωριμίας. Το ίδιο ισχύει και για τις διαθέσεις του ατόμου...

Το πιο βασικό αυτό είναι νομίζω.. Είναι όμως πιο σοβαρό από ότι φαίνεται νομίζω Camelot, επειδή έχω δει τι επιδράσεις μπορεί να έχει πάνω σε ευαίσθητα άτομα. Γενικά με την ψυχολογία και το φόβο ιδιαίτερα του άλλου, δεν είναι να παίζει κανεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 13:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τίθεται θέμα παιχνιδιού... Συμφωνώ πως τα όνειρα μπορούν να επηρεάσουν τη ζωη μας, μιας και το εχω ζήσει κι εγώ αυτό.

Αν πιστέψουμε πως στο όνειρο μας εμείς είμαστε κυρίαρχοι τότε μπορούμε να διώξουμε οτιδήποτε μας επισκέπτεται. Αυτό συμβαίνει γιατι τον κόσμο του ονείρου τον δημιουργούμε με το υποσυνείδητο και ότι κατοικεί μέσα σε αυτό πρεπει να υποταχθει σε μας γιατι εάν ξυπνήσουμε και δεν είναι δική μας δημιουργία και αν δεν έχει κάποια ιδιαίτερη δύναμη, θα καταστραφεί και δεν θα μπορέσει να ξαναδημιουργηθεί...

KERRY KING Η μορφή του σατανά στα όνειρα είναι φυσικό να διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο. Κάποιοι τον ονειρεύονται ως ένα πράσινο τέρας, κάποιοι ως ένα κόκκινο τέρας με κέρατα, κάποιοι άλλοι ως έναν πολύ όμορφο άντρα ο οποίος παρασέρνει σε ακολασίες. Το θέμα είναι πως εσυ φαντάζεσαι τον κάθε δαίμονα και πως έχει αποτυπωθεί στην δική σου συνείδηση. Τωρα για το αν υπάρχει περίπτωση να σε ξεγελάσει και να είναι κάτι άλλο δεν το γνωρίζω γιατι δε μου χει τύχει ποτέ. Θεωρώ όμως πως δε μπορει να συμβεί μιας και το κάθε όνειρο είναι δική μας δημιουργία, με αποτέλεσμα να μην μπορει να της επιβληθεί ολοκληρωτικά καποιος εξωτερικός παράγοντας.

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 19:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο σατανάς, δεν έχει καμιά εξουσία επάνω σου,ούτε στους γονείς σου, οπότε στείλε τον από'κει που ήρθε.

ποσο εγγυημενο ειναι αυτο???...τοτε γιατι στον κοσμο συμβαινουν τοσα δεινα???

p.s.κ γιατι λενε οτι ο θεος αφηνει τον διαβολο να ενεργει???...γιατι λενε οτι απ τον θεο του εχει δοθει εξουσια???
p.s.2.κ μηπως απ οτι λενε ειναι ο αρχοντας τουτου του κοσμου???...δηλ της ζωης της σαρκινης???

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 19:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενα καλο τρικ είναι να προσπαθήσεις να πεις το Πάτερ ημών. Πέρα από τις ενισχύσεις,αν το πεις ανετα τότε ήταν απλά ένα όνειρο. Αλλιώς... θα γίνει απλά ένα όνειρο.
αληθεια ειναι αυτο...εκτος απ τα πατερημα βοηθαει κ το πιστευω...ειναι πολυ δυνατο το πιστευω...καλα λενε οι γιαγιαδες κ οι παπουδες...μου χουν τυχει φορες την ωρα του υπνου σε ονειρο η καθως κοιμαμαι ξαφνικα να ξυπναω κ να νοιωθω να υπαρχει κατι στο δωματιο η στο σπιτι...κ αμεσως εξαφανιζεται οταν λεω απο μεσα μου το πατερ ημων κ το πιστευω.

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

666simos666
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2013, 16:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια επειδη το συζητησα με εναν παπα εδω περα ,μου ειπε να μην ασχοληθω δηλαδη να μην του ζητησω τιποτα... δοξα το θεο οσο φοραω τον τελευταιο καιρο τον σταυρο δεν εχει ερθει....δεν τον εχω βγαλει καμια 5-6 μερες σερι...
Oσο για την μορφη που ειχε , εγω τον ειδα με πορφυρο (καμενο ομως) χρωμα με κουκουλα ,χαρακτηριστικα προσωπου μονο τα ματια του εβλεπα και ηταν καταμαυρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2013, 20:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορίστε! Γι αυτό ακριβώς μιλούσα. Διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο η μορφή του Σατανά

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 12:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Σίμο, πολλές φορές τα όνειρά μας δεν είναι τίποτα άλλο από την έκφραση των πιο ενδόμυχων επιθυμιών ή φόβων μας.
Επιθυμίες ή φόβους που έχουμε προσπαθήσει για διάφορους λόγους να τους απωθήσουμε αλλά αυτοί δεν παύουν να υπάρχουν.
Διαβάζοντας το πρώτο σου μήνυμα, και συγκεκριμένα το απόσπασμα:

quote:
Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη καταρχας ονομαζομαι Σιμος ,ηλικια 18 και γεννημενος 6-6(ιουνιου) και 6 το πρωι . Δεν μου αρεσει γενικα να το λεω γιατι στο δημοτικο με ψιλοδουλευαν για αυτο.(το αναφερω αυτο γιατι πιστευω ισως εχει συσχετισμο με την ιστορια μ)

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι η ημερομηνία κι ώρα της γέννησής σου ήταν - για κάποια εποχή τουλάχιστον - κάτι το οποίο δεν ανέφερες εύκολα και το οποίο σε έφερνε σε δύσκολη θέση εξαιτίας των σχολίων των υπολοίπων συμμαθητών σου.
Ίσως αυτό να σε έκανε να σκεφθείς ασυνείδητα ότι μπορεί να έχεις κάποια σχέση με το Σατανά (εξαιτίας των τριών εξαριών) ή κάποια φοβία μήπως όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Εάν συμβαίνει λοιπόν κάτι τέτοιο, δεν είναι λογικό να βλέπεις τα συγκεκριμένα όνειρα;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wakan_Tanka
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2013, 01:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Wakan_Tanka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο σατανάς, δεν έχει καμιά εξουσία επάνω σου,ούτε στους γονείς σου, οπότε στείλε τον από'κει που ήρθε.
quote:
ποσο εγγυημενο ειναι αυτο???...τοτε γιατι στον κοσμο συμβαινουν τοσα δεινα???


Στον κόσμο των ονείρων, τίποτα δεν μπορεί να σε πειράξει γιατί είναι ένας φανταστικός κόσμος που έχεις εσύ δημιουργήσει.

quote:
p.s.κ γιατι λενε οτι ο θεος αφηνει τον διαβολο να ενεργει???...γιατι λενε οτι απ τον θεο του εχει δοθει εξουσια???

Ο Θεός, αφήνει τον διάβολο να σε πλανέψει, μέχρι εκεί. Από 'κει και πέρα εσύ θα αποφασίσεις.

quote:
ψαχνω παντου και δεν βρισκω τους γονεις μου ,μεχρι που εμφανιζεται ο Διαολος και μου ζηταει απλα να τον ακολουθησω χωρις κανενα τιμημα....με πηγαινει σε ενα σημειο (που ποτε δεν το εχω δει στην ζωη μ) και μου δειχνει τους γονεις μου χωρις να μπορω να επικοινωνησω μαζι τους....επειτα αφου μου μιλουσε για λιγη ωρα ,μου προτεινει να τους αφησει ελευθερους αρκει να του παραδωθω και να τον αφησω να με παρει εμενα

Σε αυτή τη περίπτωση έχουμε πλάνη.Δηλαδή, του λέει ψέμματα ότι κρατάει τους γονείς του. Αν τον ακούσει και του παραδοθεί, τότε φυσικά και έχει εξουσία επάνω του αφού ο φίλος μας τον αποδέχεται.Αυτά σύμφωνα με τον Χριστιανισμό.

quote:
τοτε γιατι στον κοσμο συμβαινουν τοσα δεινα???

Στον κόσμο συμβαίνουν τόσα δεινά, γιατί πολύ απλά, δεν έχει να κάνει με τον διάβολο. Μόνοι μας τα δημιουργούμε.

Edited by - Wakan_Tanka on 19/04/2013 01:26:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2013, 18:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
****an με τις απαντήσεις σου να ξέρεις ότι έχεις κερδίσει την απεριόριστη εκτίμηση μου.

ιδιαίτερα για αυτό

quote:
Στον κόσμο συμβαίνουν τόσα δεινά, γιατί πολύ απλά, δεν έχει να κάνει με τον διάβολο. Μόνοι μας τα δημιουργούμε.

Τις αποφάσεις στη ζωή μας, τις παίρνουμε εμείς. Τον κόσμο μας, τον φτιάχνουμε εμείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vigodu
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2013, 00:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο όνειρό σου πως εμφανίζεται, τι μορφή έχει; Ανθρώπινη ή κάτι απόκοσμο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2013, 01:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στον κόσμο των ονείρων, τίποτα δεν μπορεί να σε πειράξει γιατί είναι ένας φανταστικός κόσμος που έχεις εσύ δημιουργήσει.
εχεις πεταχθει απ τον υπνο βλεποντας κακο εφιαλτη κ να χεις ιδρωτα κ ταχυπαλμια???...τι κανει τον εγκεφαλο να νομιζει τ ονειρο αληθεια κ να δινει μηνυμα στην καρδια να χτυπαει σαν τρελη να κοντευει να σπασει???
φανταστικος κοσμος απ εξωτερικα η εσωτερικα γεγονοτα???...γιατι μπορει να σου κλεινει το ματι η κορη της γειτονισας να νομιζεις οτι θα γινει φιλεναδα σου κ εκεινη να τα φτιαχνει με τον πατερα σου κ να διαλυεται η οικογενεια οεο... φανταστικος κοσμος που εχεις εσυ δημιουργησει αλλα να σου ξηγησει το ονειρο στη ζωη.
quote:
Ο Θεός, αφήνει τον διάβολο να σε πλανέψει, μέχρι εκεί. Από 'κει και πέρα εσύ θα αποφασίσεις.
ε ενταξει ε???...ετσι απλα???...αν το ξερεις οτι τον αφηνει να σε πλανεψει παει στο διαολο...αν δεν το ξερεις ομως???...δεν ειναι αδικο???...πως να αποφασισεις???...τι να αποφασισεις???...αφου αγνοεις οτι τον αφηνει να στην φερει μπαμπεσικα...δηλ.παραδειγμα...σε εχει αμολυσει ο Θεος σε ενα φυσικο παραδεισο χωρις εσυ να γνωριζεις γρι τι παιζει...δηλ.σε εχει αφησει τριαλαρι τριαλαρο κ εισαι χαζο παιδι χαρα γεματο κ ερχεται ενας περαστικος κ σου λεει φαε απ το μανιταρι ειναι νοστιμο κ θρεπτικο...εσυ απο αγνοια κ με γελιο μεχρι τα αυτια χωρις να στο εχει πει ο μεγαλοδυναμος η ο πλανευτης τρως το δηλητηριωδες κ τα κακαρωνεις...ορεο εεε???...κ στην περιπτωση π.χ.του αδολφου τι εγινε???...ο Θεος αφησε τον διαβολο να πλανεψει τον αδολφο οτι η γερμανια θα γινει πλανηταρχουσα χωρα εκεινος το πιστεψε πλανεψε κ τους συμπατριωτες του τους γερμανους πλανεψανε κ συμμαχες χωρες εκανε το βππ κ χασανε την ζωη του κατι 100μυρια κοσμακης οεο εεε???...κ σαν τον αδολφο εχει η ιστορια παραδειγματα...να φανε κ οι κοτες...τοσο απλα το μεχρι εκει???...δεν νομιζω μεχρι εκει μαλλον απο εκει...ξεκινανε τα παντα ολα τα αγγουρια στραβα κ ισα.
quote:
Στον κόσμο συμβαίνουν τόσα δεινά, γιατί πολύ απλά, δεν έχει να κάνει με τον διάβολο. Μόνοι μας τα δημιουργούμε.
jξερεις με τι μοιαζει αυτο???...με την καραμελα της εποχης τη θετικη σκεψη...σκεψου θετικα κ εγινε σου λεω...ε δεν κ ετσι απλα το πραγμα...εδω μπαινει θεμα ελευθερης βουλησης κ ποσο νομιζεις οτι εχεις ελευθερη βουληση???

Ποιός ήρθε?

Edited by - Κostakourtas on 20/04/2013 01:33:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2013, 13:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:Στον κόσμο των ονείρων, τίποτα δεν μπορεί να σε πειράξει γιατί είναι ένας φανταστικός κόσμος που έχεις εσύ δημιουργήσει.

εχεις πεταχθει απ τον υπνο βλεποντας κακο εφιαλτη κ να χεις ιδρωτα κ ταχυπαλμια???...τι κανει τον εγκεφαλο να νομιζει τ ονειρο αληθεια κ να δινει μηνυμα στην καρδια να χτυπαει σαν τρελη να κοντευει να σπασει???
φανταστικος κοσμος απ εξωτερικα η εσωτερικα γεγονοτα???


Ο κόσμος των ονείρων είναι δικός σου, όχι οι επισκέπτες του. Οι οποίοι παρεπιπτόντως όταν έρχονται απρόσκλητοι καταχράζονται την φιλοξενία σου... και να ξέρεις σου το ξαναλέω, δεν είσαι μόνος σου. Αν πιστεύεις ότι υπάρχει το κακό, να πιστεύεις ότι υπάρχει και το καλό. Και πίστεψε με δεν είσαι μόνος σου, πάντα είναι εκεί ένας άγγελος για σένα, αρκεί να του δίνεις και συ την ευκαιρία. Εγγύηση αυτό.

Όσο για αυτό που λες, το χω πάθει εγώ. Κάτι "ξένο" μπήκε μεσα στο όνειρο μου, και άρχισε να μου λέει κάτι αρλούμπεςπου καλο είναι να μην τις πω στο φόρουμ, νομίζω τα ίδια λέει σε όλους, και μετά ένιωθα ότι ήταν πίσω μου και ήμουν "γυμνός", με μια γύμνια που δεν είναι σαρκική, σαν να είσαι στο απόλυτο κενό και η ψυχή σου να είναι χωρίς περίβλημα, δεν μπορώ να το περιγράψω. Τέλοσπάντων, ήθελε να γυρίσω να τον κοιτάξω, και γω δεν γυρνούσα και τον αγνόησα και άρχισα να λέω το πάτερ ήμών, και δεν με άφηνε φίλε. Καει μετά άρχισε να γελάει. Δεν το Ακουγες το γέλιο, το ένιωθες, δεν υπήρχε σώμα εκεί. και ξαναμανά εγώ να πώ το πάτερ ημών, και στο ο εν τοις ουρανοίς να ξεχνάω τα λόγια... Ωσπου σκέφτηκα το απλό: είναι δικά μου τα όνειρα. Και τα πήρα στο κρανίο...Μιλάμε απλά εξαφανίστηκε, η μάλλον εγώ έφυγα από κει. Ενα φύγε τώρα είπα. Ανατριχιάζω και που το σκέφτομαι. Δεν γύρισα τελικά. Δικιά μας η επιλογή.

Τα όνειρα είναι δικά μας κοστακούρτα. Οι άγγελοι είναι με το μέρος σου, φυσικά αν και εσύ το επιθυμείς. Γιατί δεν νομίζω να υπόθεσες ότι κανείς δεν επενέβη στη διαδικασία. Προφανώς το Πάτερ ημών που τελικά είπα έπιασε. (Μην το πάρουν χριστιανικά οι άθεοι και έχουμε άλλα, ο καθένας όπως το βλέπει, και με την προστασία του.

Ηταν τόσο δυνατό το συμβάν φίλε μου κοστακούρτα, που με πέταξε στο αστρικό,προφανώς για να μην πάθω κάνα εγκεφαλικό... Και εξηγούμαι:

Με το που εξαφανίζομαι από το "κενό", νιώθω ότι δεν ονειρεύομαι πια, αλλά συνεχίζω πεισματικά να έχω τα μάτια μου κλειστά από φόβο μην είναι απάτη. Ξαφνικά νιώθω το πόδι μου να πετάγεται, πως γίνονται οι ανακλαστικές κινήσεις, στη φτέρνα. Και ξαφνικά ένιωσα σαν πούπουλο. Αιωρούμουνα. Αφηνα το κρεβατι μου το ήξερα, αλλά δεν άνοιγα τα μάτια μου γιατί σκεφτόμουνα ότι στάνταρ έχω πεθάνει από την τρομάρα μου και φεύγω από το σώμα μου για πάνω (τώρα που πάνω, δε νπρολάβαινα να σκεφτώ.)
Τελείως απεγνωσμένα, "γύρισα" να πιάσω τα σεντόνια (χαχα) χωρίς να ανοίξω τα μάτια μου, για να γυρίσω πίσω. Δεν ήθελα να πεθάνω προφανώς.

Κάπου εκεί ξύπνησα. Πετάχτηκα και καθιστός αντίκρυσα τη μάπα μου στον καθρέφτη που ήταν μπροστά μου, στο δωμάτιο της μάνας μου που κοιμόμουν (ο καθρέφτης μας έλειπε): Ημουνα κόκκινος σαν πατζάρι, να μην πώ σαν αίμα, και δάκρυα τρέχανε στα μάτια μου ασταμάτητα. (δεν ήξερα ότι έκλαιγα όταν κοιμόμουν). Τα μάτια μου ήταν κόκκινα όπως σε κάτι καρτούν. Βασικά παίζει να τρόμαξα πιο πολύ όταν με είδα.

Ημουν 17, τώρα είμα ι30, και το θυμάμαι σαν χτες.

Τι κατάλαβες φίλε μου? Δεν έίμαστε θεοί, αλλά ούτε και ανήμποροι.

Εγώ έκανα την επιλογή μου και το πήγα the hard way. Απρόσκλητος ο επισκέπτης, και κακόβουλος, αλλά ο Θεός είναι εκεί για σένα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2013, 13:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσον αφορά τα παρακάτω που γράφεις, ο Αδόλφος πχ έκανε τις επιλογές του, δεν φταίει ο Θεός για αυτό. Αν επενέβαινε ο Θεός εκεί, θα έλεγε το πονηρό "όρίστε, ο Θεός επεμβαίνει και σας στερεί το δικαίωμα της ελευθερίας". Εκτός και αν θέλεις να είσαι σκλάβος οπότε διάλεξες λάθος στρατόπεδο νομίζω.
Και έχε υπόψη σου, γνώμη μου πάντα, ότι η ουσία του θέματος είναι να φτάσουμε εμείς το Θεό, να "ανέβουμε" εμείς τα σκαλοπάτια, όχι να κάνουμε το Θεό σαν και μας. Μην τρως το τυράκι γιατί από πίσω έχει φακα...

Αντε καλή μας μέρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wakan_Tanka
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2013, 02:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Wakan_Tanka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αν δεν το ξερεις ομως???...δεν ειναι αδικο???...πως να αποφασισεις???...τι να αποφασισεις???...αφου αγνοεις οτι τον αφηνει να στην φερει μπαμπεσικα


Μα πως το αγνοείς? Αν διαβάσεις λίγο από τα Χριστιανικά κείμενα θα δεις ότι ο Θεός επιτρέπει στον διάβολο να μας πειράζει γιατί θέλει να αποφασίσουμε μόνοι μας ποιον δρόμο θα ακολουθήσουμε.

Ο διάβολος, διαβάλλει,συκοφαντεί και σκαρφίζεται διάφορα τεχνάσματα για να μας φέρει εκεί που θέλει αυτός,αυτή είναι η δουλειά του. Δεν σε αναγκάζει να κάνεις κάτι με το ζόρι γιατί δεν έχει την εξουσία. Τον αδόλφο, δεν τον ανάγκασε, του έδειξε τον δρόμο.

quote:

εδω μπαινει θεμα ελευθερης βουλησης κ ποσο νομιζεις οτι εχεις ελευθερη βουληση???


Έχεις ή δεν έχεις, δεν υπάρχει θέμα ποσότητας.Αυτή είναι η άποψή μου.

quote:

jξερεις με τι μοιαζει αυτο???...με την καραμελα της εποχης τη θετικη σκεψη...σκεψου θετικα κ εγινε σου λεω


Δεν είπα πουθενά για θετική σκέψη. Λέω για την ελεύθερη βούληση.

quote:

τοσο απλα το μεχρι εκει??


Δεν χρησιμοποίησα τη λέξη "απλά" γιατί όχι, δεν είναι απλά.

Edited by - Wakan_Tanka on 21/04/2013 02:12:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2013, 22:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο κόσμος των ονείρων είναι δικός σου, όχι οι επισκέπτες του. Οι οποίοι παρεπιπτόντως όταν έρχονται απρόσκλητοι καταχράζονται την φιλοξενία σου...
itale αυτο που γραφεις μου αρεσε...απροσκλητοι ονειρικοι επισκεπτες...σαν στο σπιτι τους ωρες ωρες
quote:
και να ξέρεις σου το ξαναλέω, δεν είσαι μόνος σου. Αν πιστεύεις ότι υπάρχει το κακό, να πιστεύεις ότι υπάρχει και το καλό. Και πίστεψε με δεν είσαι μόνος σου, πάντα είναι εκεί ένας άγγελος για σένα, αρκεί να του δίνεις και συ την ευκαιρία. Εγγύηση αυτό.
φιλε μου itale...αυτο που λεμε o φυλακας αγγελος...μπορω να μην σε πιστεψω???...καλως το ξαναλες...η επαναληψη μητηρ μαθησεως
quote:
Όσο για αυτό που λες, το χω πάθει εγώ. Κάτι "ξένο" μπήκε μεσα στο όνειρο μου, και άρχισε να μου λέει κάτι αρλούμπεςπου καλο είναι να μην τις πω στο φόρουμ, νομίζω τα ίδια λέει σε όλους, και μετά ένιωθα ότι ήταν πίσω μου και ήμουν "γυμνός", με μια γύμνια που δεν είναι σαρκική, σαν να είσαι στο απόλυτο κενό και η ψυχή σου να είναι χωρίς περίβλημα, δεν μπορώ να το περιγράψω. Τέλοσπάντων, ήθελε να γυρίσω να τον κοιτάξω, και γω δεν γυρνούσα και τον αγνόησα και άρχισα να λέω το πάτερ ήμών, και δεν με άφηνε φίλε. Καει μετά άρχισε να γελάει. Δεν το Ακουγες το γέλιο, το ένιωθες, δεν υπήρχε σώμα εκεί.
αυτο ειναι σαν το "αυτο" του στεφανου με τον κλοουν ξερεις το βιβλιο it του king...παρομοιο ονειρο ετυχε κ σε μενα...ηθελα να βγω απ το ονειρο αλλα δεν μπορουσα ενοιωθα αδυναμος...οταν ενοιωσα να λυνεται ξαφνου πεταχτηκα σαν ελατηριο στο κρεβατι κ τοτε καταλαβα πως ξυπνησα κ ηρεμησα...πρεπει να βοηθησαν τα πατερημα κ τα πιστευω
quote:
και ξαναμανά εγώ να πώ το πάτερ ημών, και στο ο εν τοις ουρανοίς να ξεχνάω τα λόγια...
δεν σε αφηνει να πεις τα λογια...αν δεν πιανει το πατερ ημων η δεν μπορω να το πω ολο αρχιζω το πιστευω...itale οταν λεω το πιστευω πιστεψε με φιλε μου οτι ειναι χανεται μεμιας...το "πιστευω" το πιστευω πολυ
quote:
Ωσπου σκέφτηκα το απλό: είναι δικά μου τα όνειρα. Και τα πήρα στο κρανίο...Μιλάμε απλά εξαφανίστηκε, η μάλλον εγώ έφυγα από κει. Ενα φύγε τώρα είπα. Ανατριχιάζω και που το σκέφτομαι. Δεν γύρισα τελικά. Δικιά μας η επιλογή.
καλο αυτο...δεν το εχω σκεφτει ετσι οταν ειμαι στο ονειρο...αυτο φευγει εμεις φευγουμε τι απ τα δυο συμβαινει η κ τα δυο???...το ανατριχιασμα ειναι αληθινο anyway οταν ξυπνησα η τριχα ηταν οντως καγκελο απ τον φοβο κ την υπερενταση του ονειρου
quote:
Τα όνειρα είναι δικά μας κοστακούρτα. Οι άγγελοι είναι με το μέρος σου, φυσικά αν και εσύ το επιθυμείς. Γιατί δεν νομίζω να υπόθεσες ότι κανείς δεν επενέβη στη διαδικασία. Προφανώς το Πάτερ ημών που τελικά είπα έπιασε. (Μην το πάρουν χριστιανικά οι άθεοι και έχουμε άλλα, ο καθένας όπως το βλέπει, και με την προστασία του.
επενεβησαν ανωτερες δυναμεις ε???...αγγελικες???...κ εγω ετσι πιστευω itale...αν κ δεν τις βλεπουμε...αγγελικες δυναμεις του ακτιστου φωτος.
quote:
Ηταν τόσο δυνατό το συμβάν φίλε μου κοστακούρτα, που με πέταξε στο αστρικό,προφανώς για να μην πάθω κάνα εγκεφαλικό... Και εξηγούμαι:

Με το που εξαφανίζομαι από το "κενό", νιώθω ότι δεν ονειρεύομαι πια, αλλά συνεχίζω πεισματικά να έχω τα μάτια μου κλειστά από φόβο μην είναι απάτη. Ξαφνικά νιώθω το πόδι μου να πετάγεται, πως γίνονται οι ανακλαστικές κινήσεις, στη φτέρνα. Και ξαφνικά ένιωσα σαν πούπουλο. Αιωρούμουνα. Αφηνα το κρεβατι μου το ήξερα, αλλά δεν άνοιγα τα μάτια μου γιατί σκεφτόμουνα ότι στάνταρ έχω πεθάνει από την τρομάρα μου και φεύγω από το σώμα μου για πάνω (τώρα που πάνω, δε νπρολάβαινα να σκεφτώ.)
Τελείως απεγνωσμένα, "γύρισα" να πιάσω τα σεντόνια (χαχα) χωρίς να ανοίξω τα μάτια μου, για να γυρίσω πίσω. Δεν ήθελα να πεθάνω προφανώς.

Κάπου εκεί ξύπνησα. Πετάχτηκα και καθιστός αντίκρυσα τη μάπα μου στον καθρέφτη που ήταν μπροστά μου, στο δωμάτιο της μάνας μου που κοιμόμουν (ο καθρέφτης μας έλειπε): Ημουνα κόκκινος σαν πατζάρι, να μην πώ σαν αίμα, και δάκρυα τρέχανε στα μάτια μου ασταμάτητα. (δεν ήξερα ότι έκλαιγα όταν κοιμόμουν). Τα μάτια μου ήταν κόκκινα όπως σε κάτι καρτούν. Βασικά παίζει να τρόμαξα πιο πολύ όταν με είδα.

Ημουν 17, τώρα είμα ι30, και το θυμάμαι σαν χτες.

Τι κατάλαβες φίλε μου? Δεν έίμαστε θεοί, αλλά ούτε και ανήμποροι.

Εγώ έκανα την επιλογή μου και το πήγα the hard way. Απρόσκλητος ο επισκέπτης, και κακόβουλος, αλλά ο Θεός είναι εκεί για σένα.


το διαβαζω κ ανατριχιαζω οχι να το ζησω σε ονειρο...σαν να ηθελε να εισβαλει ο επισκεπτης απ το ονειρο...το να κοιμαται κανεις σε κρεβατι με φατσα καθρεφτη προσκαλει τους δαιμονες ετσι λενε...δεν ξερω αν ειναι αληθεια....ο Θεος στην τελικη μας βοηθαει ετσι πιστευω κ εγω

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2013, 23:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οσον αφορά τα παρακάτω που γράφεις, ο Αδόλφος πχ έκανε τις επιλογές του, δεν φταίει ο Θεός για αυτό. Αν επενέβαινε ο Θεός εκεί, θα έλεγε το πονηρό "όρίστε, ο Θεός επεμβαίνει και σας στερεί το δικαίωμα της ελευθερίας". Εκτός και αν θέλεις να είσαι σκλάβος οπότε διάλεξες λάθος στρατόπεδο νομίζω.
Και έχε υπόψη σου, γνώμη μου πάντα, ότι η ουσία του θέματος είναι να φτάσουμε εμείς το Θεό, να "ανέβουμε" εμείς τα σκαλοπάτια, όχι να κάνουμε το Θεό σαν και μας. Μην τρως το τυράκι γιατί από πίσω έχει φακα...

Αντε καλή μας μέρα...


παντα το πονηρο αυτη τη δικιολογια εχει για ασο στο μανικι...δηλ.ωραια την εχει βρει...μας λεει σας κανω τη ζωη πατινι αλλα αν παρακαλατε να επεμβει ο Θεος τοτε θα στερησει το δικαιωμα της ελευθεριας που υπερασπιζεται...ρε τι ειν τουτο??? αντε γεια...οπως τα γραφεις ειναι αλλα τελος παντων οταν τα σκεφτομαι αυτα με πιανει απογοητευση κ λεω Θεε μου γιατι μας γεννησες...αλλα μετανιωνω κ αρχιζω τα πατερ ημων κ τα πιστευω...γιατι καταλαβαινω οτι αυτες οι σκεψεις παλι δουλεια του πονηρου ειναι...οπως γραφεις εμεις πρεπει να ζησουμε εν χριστω ζωη κ οχι ο Θεος ζωη εν ανθρωπω...αλλα συνεχεια την παταμε την μπανανοφλουδα εκ του πονηρου κ αμαρτανουμε διαλεγοντας λαθος στρατοπεδο με τις επιλογες μας...αντε κ καλα ξεμπερδεματα με το πονηρο που μπλεξαμε απο καταβολης κοσμου...ο σωζων εαυτον σωθητω που ειπε κ ο Χριστος

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2013, 23:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
αν δεν το ξερεις ομως???...δεν ειναι αδικο???...πως να αποφασισεις???...τι να αποφασισεις???...αφου αγνοεις οτι τον αφηνει να στην φερει μπαμπεσικα
Μα πως το αγνοείς? Αν διαβάσεις λίγο από τα Χριστιανικά κείμενα θα δεις ότι ο Θεός επιτρέπει στον διάβολο να μας πειράζει γιατί θέλει να αποφασίσουμε μόνοι μας ποιον δρόμο θα ακολουθήσουμε.

Ο διάβολος, διαβάλλει,συκοφαντεί και σκαρφίζεται διάφορα τεχνάσματα για να μας φέρει εκεί που θέλει αυτός,αυτή είναι η δουλειά του. Δεν σε αναγκάζει να κάνεις κάτι με το ζόρι γιατί δεν έχει την εξουσία. Τον αδόλφο, δεν τον ανάγκασε, του έδειξε τον δρόμο.


δικιο εχεις ****a tanka...δεν το αγνοω...γνωριζω οτι ετσι γραφουν τα χριστιανικα κειμενα κ ολοι οι χριστιανοι αυτο πιστευουμε...αυτο που θελω να γραψω ειναι οτι στην τελικη αυτο που Θελει ο Θεος απο εμας ειναι να καταλαβουμε οτι χωρις την σταυρικη θυσια δεν βρισκουμε λυτρωση οπως μας εδειξε ο Χριστος...λιγο πριν το τετελεσται κ ο Χριστος ειπε υψωνοντας το βλεμα στον ουρανο "ηλι ηλι λαμα σαβαχθανι"...αλλα αμεσως μετα κατεβασε το κεφαλι κ ζητησε απ το Θεο να τον συγχωρεσει γιατι γνωριζε οτι ετσι πρεπει να γινει το θελημα του...δηλ.να εκπληρωθει η σταυρικη θυσια του Ιησου...γιατι συμβολιζει οτι ετσι πρεπει να ζησουμε κ εμεις...να υπομενουμε τον γολγοθα της ζωης (με τις μπαμπεσιες του πονηρου γιατι ετσι ειναι πλασμενος ο κοσμος ετουτος) για να φθασουμε να καταλαβουμε οτι μονο με την εν Χριστω ζωη κ την σταυρικη θυσια θα βρουμε την παντοτινη λυτρωση που δεν ειναι σε ετουτο τον προσωρινο κοσμο αλλα στην αιωνια βασιλεια των ουρανων οταν ερθει για τον καθενα εκεινη η ωρα...
...δηλ.η εν Χριστω ζωη σε ολη την ζωη ενος Χριστιανου ειναι συνεχεια η σταυρικη θυσια που μας εδειξε ο Ιησους...αυτη οδηγει στην λυτρωση κ στην αιωνια ζωη που δεν βρισκεται στον κοσμο ετουτο οσο κ αν ψαχνει ο ανθρωπος να την βρει.

π.σ.αυτη ειναι κ η δουλεια του διαβολου με τις συκοφαντιες τις διαβολες τις μπαμπεσιες που μας κανει...αναγκαζομαστε να καταλαβουμε αργα η γρηγορα οτι αν δεν μπουμε στον δρομο του Θεου της εν Χριστω ζωης κ της σταυρικης θυσιας του Ιησου...ασπρη μερα δεν βλεπουμε στον κοσμο ετουτο.

quote:
quote:

εδω μπαινει θεμα ελευθερης βουλησης κ ποσο νομιζεις οτι εχεις ελευθερη βουληση???
Έχεις ή δεν έχεις, δεν υπάρχει θέμα ποσότητας.Αυτή είναι η άποψή μου.
ναι το εγραψα λανθασμενα...το ολο θεμα ειναι ποιοτητα κ οχι ποσοτητα
quote:
quote:
ξερεις με τι μοιαζει αυτο???...με την καραμελα της εποχης τη θετικη σκεψη...σκεψου θετικα κ εγινε σου λεω
Δεν είπα πουθενά για θετική σκέψη. Λέω για την ελεύθερη βούληση.
ναι οντως...εμενα μου ηρθε κ η θετικη σκεψη...καλη αλλα δεν φθανει...χρειαζεται ελευθερη βουληση οπως γραφεις ετσι πιστευω κ εγω.
quote:
quote:

τοσο απλα το μεχρι εκει??
Δεν χρησιμοποίησα τη λέξη "απλά" γιατί όχι, δεν είναι απλά.
...ναι ενταξει δεν το εκανες ετσι..εγω το ερμηνευσα κανοντας την ερωτηση για να καταληξουμε να γραψουμε κ οι δυο οτι δεν ειναι απλα...γιατι αυτος ειναι ο γολγοθας καθε ανθρωπου

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

666simos666
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2013, 16:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και παλι , συνεχιζει να με επισκεπτετε ......
στην αρχη μου ειπε οτι εχει σχεδια για μενα και μ μιλουσε κανονικα....
μετα οταν συνεχιζα να τον απορριπτω ,ειδα τους γονεις μ δαιμονισμενους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2013, 20:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλά, έχεις τη δυνατότητα να ελέγχεις τα όνειρα σου;

Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλο μες τα μάτια,
γιατι καθρέφτης γίνεσαι
κι όλοι σε σπαν' κομμάτια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

666simos666
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2013, 17:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν γνωριζω αν το ελεγχο , αλλα με επισκεπτετε πολυ πλεον.... πηγα σε ψυχολογο μου το αποδιδει στο οτι δινω πανελληνιες ,αλλα δν εχω καθολου αγχος....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2013, 19:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως είδες καμία ταινία και σε επηρέασε;

Να του πεις να σε αφήσει ήσυχο και πως δε σε ενδιαφέρει καμία προσφορά του...

Τωρα αυτό με το άγχος μπορει και να ισχύει, ακόμα και όταν δεν το νιώθεις σε τρώει το άτιμο...


Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλο μες τα μάτια,
γιατι καθρέφτης γίνεσαι
κι όλοι σε σπαν' κομμάτια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy