ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Μεταφορά σκέψης μέσα από όνειρα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
equinox
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2013, 00:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν καλώς σας βρήκα, μετά από αρκετά χρόνια ως επισκέπτης του esoterica αποφάσισα κι εγώ να γίνω μέλος και να συμμετέχω όσο το δυνατόν περισσότερο στις συζητήσεις σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω για κάτι που μου συμβαίνει τελευταία σχετικά με έναν γνωστό μου που είναι αρκετές εκατοντάδες χιλιόμετρα μακρυά, την ώρα που κοιμάμαι και είμαι ένα στάδιο πριν ξυπνήσω, ξαφνικά άκουω την φωνή του να μου λέει διάφορα πράγματα τα οποία και τα συζήτησα μαζί του για να δω αν όντως είναι κάτι και μου είπε πως αυτά είναι δικές του σκέψεις και μόνο. Δεν ξέρω πως συμβαίνει αυτό και δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο με κανέναν αλλά πιστεύω πως κάποιος λόγος υπάρχει που γίνεται αυτό. Δεν ξέρω αν το section που βάζω το θέμα είναι το σωστό, ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει και να μου πει περισσότερα. Ευχαριστώ


Edited by - equinox on 09/07/2013 00:39:58

Edited by - equinox on 09/07/2013 00:40:27

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2013, 10:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες αυτά (με το google translate αν σε δυσκολεύει η γλώσσα)

http://www.psychologytoday.com/blog/mental-mishaps/201007/inception-the-science-creating-dreams

http://www.dreamviews.com/beyond-dreaming/6689-entering-other-peoples-dreams.html

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread853906/pg1
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

equinox
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 09:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ευχαριστώ για τα links.. Ωστόσο πιστεύω πως αυτό δεν σχετίζεται ακριβώς με την δική μου την περίπτωση διότι όταν εγώ ονειρεύομαι το άλλο άτομο είναι ξύπνιο. Για παράδειγμα μου έχει συμβεί και μέρα μεσημέρι να ακούω μια φωνή να με καλεί και μόλις πήρα να δω αν όντως συμβαίνει κάτι μου είπε πως το σκεφτόταν εκείνη την στιγμή. Κάτι με τηλεπάθεια έχει να κάνει υποθέτω, αλλά δεν έχω κατασταλάξει ακόμα κάπου έτσι ώστε να μάθω όσα περισσότερα μπορώ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 10:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σ' ευχαριστώ για τα links.. Ωστόσο πιστεύω πως αυτό δεν σχετίζεται ακριβώς με την δική μου την περίπτωση διότι όταν εγώ ονειρεύομαι το άλλο άτομο είναι ξύπνιο. Για παράδειγμα μου έχει συμβεί και μέρα μεσημέρι να ακούω μια φωνή να με καλεί και μόλις πήρα να δω αν όντως συμβαίνει κάτι μου είπε πως το σκεφτόταν εκείνη την στιγμή. Κάτι με τηλεπάθεια έχει να κάνει υποθέτω, αλλά δεν έχω κατασταλάξει ακόμα κάπου έτσι ώστε να μάθω όσα περισσότερα μπορώ..



Έχει ενδιαφέρον όπως το λες - υπάρχουν φυσικές και μεταφυσικές εικασίες που ίσως εξηγούν κάτι, αλλά μάλλον το πράγμα θα είναι στις λεπτομέρειες και δύσκολα βγαίνει ακρη. Από την άλλη, αφού δεν είναι για κακό... απόλαυσε την φάση, αν μη τι άλλο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
equinox
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 11:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα προσπαθώ να το απολαύσω κι αν μη τι άλλο μόνο για κακό δεν είναι! Και σίγουρα κατά βάθος κάποιος λόγος υπάρχει που συμβαίνει αυτό. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω από που να ξεκινήσω να ψάχνω, γι' αυτό παρακαλώ όποιον έχει παρόμοια εμπειρία και το έχει εμβαθύνει ας ρίξει λίγο φως! Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy