ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ξορκια! (οσοι δεν πιστευουν σε αυτα παρακαλω ας μην ανοιξουν καν την ερωτηση!!)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nikos987
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2013, 23:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειαα σας! Λοιπον πρωτα απ'ολα ειμαι καινουργιος εδω οποτε καλως σας βρηκα!! 2ον σας παρακαλω να απαντησουν σοβαροι ανθρωποι και ανθρωποι που ξερουν (!) αυτο που θα ρωτησω χωρις να μου μιλησουν ασχημα λεγοντας οτι λεω βλακειες και ανοησιες, δικαιωμα μου να πιστευω οτι θελω :) Θελω να μαθω μερικα "ξορκια" για αρχαριους προς το παρον γτ θελω να ασχοληθω με αυτο!! Κοιταξτε δεν θελω με αυτο να εντυπωσιασω τους φιλους μου ή να στραφω εναντιον καποιου ή οτιδηποτε αλλο μπορειτε να σκεφτειτε! Απλα μου αρεσει αυτο το πραγμα (οπως σας αρεσει εσας η δουλεια που κανετε και το θελατε παρα πολυ!!) Ειχα βρει πολυ λιγα απο αγγλόφωνα site και όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ κουραστικό να τα μεταφράζω. Δεν ασχολούμαι με τη μαυρη μαγεία. Θελω να συλλέξω ξόρκια για προσωπική χρήση. Εάν κάποιος απο εσας ασχολείται με το θέμα και έχει να μου προτείνει κάποια ξόρκια είναι ευπρόσδεκτος. | Απλα σας παρακαλω..γελειες απαντησεις να μην υπαρξουν γιατι δεν θελω να χαραμισω τον χρονο μου | Συγγνωμη για αυτο που ειπα αλλα ειναι αληθεια.
Σας ευχαριστω :)

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2013, 01:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θες να καταφερεις κατι με τον σωστο τροπο τοτε μονο με εξασκηση των εμφυτων πνευματικων δυναμεων που ολοι οι ανθρωποι εχουμε αλλοι σε μικρο βαθμο εκ γενετης και αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο αλλα υπαρκτα σε ολους, αυτος ειναι ο πιο ορθος τροπος ωστε ποτε να μην παρεκτραπεις σε οτι κι αν προσπαθησεις γιατι μεσα απο την προσπαθεια που θα κανεις για να αναπτυξεις αυτες τις εμφυτες δυναμεις να δασκαλευτεις και την ορθοτητα της χρησης τους, τη γενικοτερη ερμηνεια των γεγονοτων και θα αποκτησεις πιο σφαιρικη εικονα για τον εαυτο σου. Θα βγεις πιο ωριμος πνευματικα και να ξερεις οτι η ζωη ανταμειβει με κερδη μονο οσους δουλεψα σωστα και για το καλο οσοι δεν ειχαν ιδεα τι εκαναν ή εψαχναν τον πιο βολικο τροπο δεν θα εχουν την πιο θετικη ανταμοιβη. Πραγματικα δεν θα εδινα ποτε καποια εστω και μιδαμινη δυναμη σε καποιον που δεν εχει μοχθησει να την αποκτηση...

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikos987
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2013, 16:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν θες να καταφερεις κατι με τον σωστο τροπο τοτε μονο με εξασκηση των εμφυτων πνευματικων δυναμεων που ολοι οι ανθρωποι εχουμε αλλοι σε μικρο βαθμο εκ γενετης και αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο αλλα υπαρκτα σε ολους, αυτος ειναι ο πιο ορθος τροπος ωστε ποτε να μην παρεκτραπεις σε οτι κι αν προσπαθησεις γιατι μεσα απο την προσπαθεια που θα κανεις για να αναπτυξεις αυτες τις εμφυτες δυναμεις να δασκαλευτεις και την ορθοτητα της χρησης τους, τη γενικοτερη ερμηνεια των γεγονοτων και θα αποκτησεις πιο σφαιρικη εικονα για τον εαυτο σου. Θα βγεις πιο ωριμος πνευματικα και να ξερεις οτι η ζωη ανταμειβει με κερδη μονο οσους δουλεψα σωστα και για το καλο οσοι δεν ειχαν ιδεα τι εκαναν ή εψαχναν τον πιο βολικο τροπο δεν θα εχουν την πιο θετικη ανταμοιβη. Πραγματικα δεν θα εδινα ποτε καποια εστω και μιδαμινη δυναμη σε καποιον που δεν εχει μοχθησει να την αποκτηση...


Εννοειτε! εξασκουμαι αρκετα και προσπαθω.. :) Δεν ειπα οτι θελω να αποκτησω δυναμη!! Δυναμη εχω και με αυτην καταφερνω τα παντα, προς θεου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2013, 19:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αν θες να καταφερεις κατι με τον σωστο τροπο τοτε μονο με εξασκηση των εμφυτων πνευματικων δυναμεων που ολοι οι ανθρωποι εχουμε αλλοι σε μικρο βαθμο εκ γενετης και αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο αλλα υπαρκτα σε ολους, αυτος ειναι ο πιο ορθος τροπος ωστε ποτε να μην παρεκτραπεις σε οτι κι αν προσπαθησεις γιατι μεσα απο την προσπαθεια που θα κανεις για να αναπτυξεις αυτες τις εμφυτες δυναμεις να δασκαλευτεις και την ορθοτητα της χρησης τους, τη γενικοτερη ερμηνεια των γεγονοτων και θα αποκτησεις πιο σφαιρικη εικονα για τον εαυτο σου. Θα βγεις πιο ωριμος πνευματικα και να ξερεις οτι η ζωη ανταμειβει με κερδη μονο οσους δουλεψα σωστα και για το καλο οσοι δεν ειχαν ιδεα τι εκαναν ή εψαχναν τον πιο βολικο τροπο δεν θα εχουν την πιο θετικη ανταμοιβη. Πραγματικα δεν θα εδινα ποτε καποια εστω και μιδαμινη δυναμη σε καποιον που δεν εχει μοχθησει να την αποκτηση...


Εννοειτε! εξασκουμαι αρκετα και προσπαθω.. :) Δεν ειπα οτι θελω να αποκτησω δυναμη!! Δυναμη εχω και με αυτην καταφερνω τα παντα, προς θεου...




σχολιο 1

..λοιπον ακου φιλε μου κατι ξορκια...λογια δηλαδη αποφυγης του αρνητισμου των αλλων ...και γλιστρηματος απο το κακο ματι τους ..χμμμ...κι οχι καθολου μην τα παρεις ως αστεια ...

-φτου σκωληγκομερμηγκοτρυπα..
-ζαβαδουμ ζαβαδεμ ζαβοπρορδοπερδικερεμ...
-κραξ κορακορδακαξ...
-ο μυτικας ο πυτικας ο μυτικοπιτυκοποντυφικας...


κτλ.............. ειναι γλωσσοδετες πολυ καλοι ...που διαλυουν το κακο ματι ...


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2013, 22:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
Αν θες να καταφερεις κατι με τον σωστο τροπο τοτε μονο με εξασκηση των εμφυτων πνευματικων δυναμεων που ολοι οι ανθρωποι εχουμε αλλοι σε μικρο βαθμο εκ γενετης και αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο αλλα υπαρκτα σε ολους, αυτος ειναι ο πιο ορθος τροπος ωστε ποτε να μην παρεκτραπεις σε οτι κι αν προσπαθησεις γιατι μεσα απο την προσπαθεια που θα κανεις για να αναπτυξεις αυτες τις εμφυτες δυναμεις να δασκαλευτεις και την ορθοτητα της χρησης τους, τη γενικοτερη ερμηνεια των γεγονοτων και θα αποκτησεις πιο σφαιρικη εικονα για τον εαυτο σου. Θα βγεις πιο ωριμος πνευματικα και να ξερεις οτι η ζωη ανταμειβει με κερδη μονο οσους δουλεψα σωστα και για το καλο οσοι δεν ειχαν ιδεα τι εκαναν ή εψαχναν τον πιο βολικο τροπο δεν θα εχουν την πιο θετικη ανταμοιβη. Πραγματικα δεν θα εδινα ποτε καποια εστω και μιδαμινη δυναμη σε καποιον που δεν εχει μοχθησει να την αποκτηση...


Εννοειτε! εξασκουμαι αρκετα και προσπαθω.. :) Δεν ειπα οτι θελω να αποκτησω δυναμη!! Δυναμη εχω και με αυτην καταφερνω τα παντα, προς θεου...


Αυτος που εξασκειται και εχει αποκτηση καποια δυναμη δεν χρειαζεται ξορκια αρκει να σκεφτει συγκεντρωμενος κατι και θα το υλοποιησει οποτε ακομα δεν εισαι ετοιμος απο τα λεγομενα σου. Αλλωστε δεν πιστευεις πραγματικα οτι θα σου δωσει κανεις ετσι χυμα δημοσια καποιο ξορκι...ακομη και η αναζητηση σου αυτη σε ριχνει περισσοτερο...

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MarkTheKiller
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2013, 13:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε φίλε,η μητέρα μου έχει ένα τετράδιο από τον παππού της που έχει μέσα...όχι ακριβώς ξόρκια αλλά κάτι σαν αυτά.Είναι κάποιες ευχές που συσχετίζονται με τον χριστιανισμό(όχι σατανιστικά δλδ)και είναι η κάθε μία για συγκεκριμένη περίπτωση.Ας πούμε είναι μια ευχή για τον πονοκέφαλο,για το μάτιασμα και άλλα πολλά.Αλλά δυστυχώς αυτά δεν μπορώ να τα γράψω

Είμαστε ένα τίποτα που κάθε μέρα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στο θάνατο...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2013, 23:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οίταξε φίλε,η μητέρα μου έχει ένα τετράδιο από τον παππού της που έχει μέσα...όχι ακριβώς ξόρκια αλλά κάτι σαν αυτά.Είναι κάποιες ευχές που συσχετίζονται με τον χριστιανισμό(όχι σατανιστικά δλδ)και είναι η κάθε μία για συγκεκριμένη περίπτωση.Ας πούμε είναι μια ευχή για τον πονοκέφαλο,για το μάτιασμα και άλλα πολλά.Αλλά δυστυχώς αυτά δεν μπορώ να τα γράψω

Τότε γιατι μας το ειπες;

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy