ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 τι να κανω αλλο πια?πραγματικα βαρεθηκα!!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 12:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για σας δεν ηξερα τοσα χρονια οτι μπορρει να υπαρχει καποιο φορουμ για αυτη τη φαση με λενε κωνσταντινο.εκανα καταχρηση ολων των ναρκωτικων εκτος των χαπιων υπνοι και τετοια απο αυτα επαιρνα μια στις τοσες για πολλα πολλα χρονια 15 τουλαχιστον και ειμαι 33-34.το προβλημα μου εμενα ειναι το εξης..εκτος απο τις ηδη αποτυχημενες προσπαθειες που εχω κανει ,πριν 2 χρονια μπηκα στον οκανα απο τη μερα που πατησα τα ποδια μου εκει για να παρω χαρτια για τις εξετασεις αρχισα να κανω ενεση το φαρμακο (βουπρεονορφινη-subuxone)σταματουσα εκανα σταματουσα εκανα.με το που ξεκινησα να πηγαινω καθε 2 μερες (εκτος αθηνων )επεσα και στα φαρμακα τα υπνωτικα..καποια στιγμη ηθελα 5 και 7 μετα 4 και 4 καθε μερα μεχρι που σταματησα τα vulbegal επαιρνα μονο hipnostedon .σε καποια φαση τα μειωσα και αυτα σε 2 την ημερα πηγα 79 κιλα απο 70-72 που ημουνκαι subuxone επαιρνα 10 και τωρα 8 το χορηγουμαι ολο που μου δινουν,..ομως με το σ[ιτι εχω θεμα τερστιο μεχρι και τρεις αποπειρες εχω κανει μου κανουν ψυχολογικο πολεμο δεν με αντιμετωπιζουν σαν αρρωστο ,σαν ενα ατομο που χρειαζεται βοηθεια,με αντιμετωπιζουν σαν ενα ατομο νορμαλ ανεργο που κανει μα@#!##%@ες και μου συμπεριφερονται με το χιεροτερο τροπο.αυτη τη στιγμη ξαναπηγα 5 υπνο....και 2-3 λεξοτ....ακομη και τη βουπρα την κανω ενεσιμη κ τυχαινει και αγοραζω και απο εξω..οταν τα πινω ολα αυτα ξεχναω τι γινεται και τ ην αλλη παλι το ιδιο...ειμαι φυγοπονος ενω κανω ολη μερα ποδηλατο λογω ανεργιας εχω χρονο κανω σακο του μποξ ελαχιστα βαρη λιγο tai chi και λιγο wing chun αντι να πεφτω ανεβαινω και τιθς περισσοτερες φορες τα παιρνω για να αντεχω να κανω ολα αυτα ομως εξω με το ποδηλατο νιωθω ελευθερος μακρια απο αυτους....τοσα χρονια μεσα στο σπιτι μονος με θλιψη και καταθλιψη δεν θελω να ξανακλειστω σπιτι για να κανω οφ γιατι πεφτω σε καταθλιψη και ο σακος του μποξ με βαζει σε ιδεες οταν βρισκομαι σε στερηση αν και εχω να βρεθω 2 χρονια σχεδον σε στερηση το καλο ειναι οτι δεν κανω χρηση ηρωινης αλλα οχι απλα δεν εχω ουτε καν επιθυμια για αυτη αλλα δεν γουσταρω να μιλαω καθολου σε ατομα που κανουν χρηση..την σιχαθηκα ομως ειμαι ακομη πρεζακη απλα ειμαι νομιμο πρεζακη τωρα βουπρα απο το προγραμμα και υπνωτικα απο το γιατρο..σημερα ξεκιναω μια προσπαθεια να πεσω εστω λιγο οσο μπορω αλλα δεν το βλεπω...εκει που ειχα παρει ενα κουτι υπνους σε 10++ χρονια τωρα ειμαι εξαρτημενος εθισμενος απο αυτα και απο τη βουπρενορφινη...8 ml την ημερα¨?πολλα παρα πολλα..οταν τα αγοραζα στη μαυρη αγορα τα επαιρνα 1 με 2 ml και τωρα 8?και βενζοδιαζεπινες το φουλ ...????ε οχι πια.που θα παει αυτο το πραγμα?πρεπει να κοψω τις βενζο και οπωσδηποτε να μειωσω κατα πολυ τη βουπρα..αλλα πως ρε γαμωτο???ειμαι μονος στην κυριολεξια..ολη μερα μονος..οι φιλοι μου ειτε εκαναν οικογενειες ειτε πεθαναν ειτε ειναι καθαροι απο στεγνο προγραμμα και μολις με βλεπουν αλλαζουν δρομο ειτε ειναι φυλακη ειτε ειναι ΧΡΗΣΤΕΣ τους μισους δεν μπορεις να κανεις παρεα μαζι τους εκει που ειναι και οι αλλοι μισοι δεν θελουν εσενα για παρεα..τι αλλο πια μενει να κανω??πραγματικα ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΑΑΑΑ!!!!!!

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2013, 11:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κωστάκη καλημέρα, αν και δεν ήμουν ποτέ χρήστρια ναρκωτικών ουσιών, δυστυχώς είχα περάσει ένα άλλο πρόβλημα και χρειάστηκε να πάω σε ψυχίατρο, οπότε έκανα και κάνω μία αγωγή εδώ και τρία χρόνια, ξεκίνησα με χάπια των τριάντα και είκοσι mg και τώρα έχω φτάσει στα πέντε mg επειδή δεν είχα υποτροπές και τα πάω καλά, οπότε σιγά σιγά μου μειώθηκαν, κάπως έτσι θα γίνει και σε σένα θα μου πεις είναι το ίδιο, όχι άλλα μην ξεχνάς και αυτά τα χάπια που έπαιρνα εγώ όπως το xanax, αν και τώρα δεν το παίρνω ποια, είναι εθισμός, θα σου στείλω ένα πριβέ μήνυμα να σε παραπέμψω σε ένα σάιτ που ίσως βοηθηθείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2013, 12:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

για σας δεν ηξερα τοσα χρονια οτι μπορρει να υπαρχει καποιο φορουμ για αυτη τη φαση με λενε κωνσταντινο.εκανα καταχρηση ολων των ναρκωτικων εκτος των χαπιων υπνοι και τετοια απο αυτα επαιρνα μια στις τοσες για πολλα πολλα χρονια 15 τουλαχιστον και ειμαι 33-34.το προβλημα μου εμενα ειναι το εξης..εκτος απο τις ηδη αποτυχημενες προσπαθειες που εχω κανει ...τι αλλο πια μενει να κανω??πραγματικα ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΑΑΑΑ!!!!!!



Αγαπητέ φίλε, εδώ είναι φόρουμ εσωτερικότητας. Δηλαδή αναζητά και εξερευνά τα "μετά τα φυσικά" - τα Μεταφυσικά δηλαδή.
Γι'αυτό - και επειδή θυμάμαι τα - σχετικά με αυτό που λες πιο πάνω - λόγια κάποιου που έλεγε "Ελάτε σ'εμένα όλοι οι κουρασμένοι και φορτωμένοι, κι εγώ θα σας ξεκουράσω!" θέλω να σου προτείνω να διερευνήσεις, παράλληλα τους γιατρούς και τα φάρμακα και με τις διάφορες φυσικές λύσεις (που περιγράφεις ως αποτυχημένες ως τώρα για σένα) και μια μεταφυσική που έχω δει να έχει αποτελέσματα. Την προσευχή - και ειδικά η Νοερά Προσευχή - δες το σχετικό τόπικ και θα επανέλθω:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9770Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 13:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

για σας δεν ηξερα τοσα χρονια οτι μπορρει να υπαρχει καποιο φορουμ για αυτη τη φαση με λενε κωνσταντινο.εκανα καταχρηση ολων των ναρκωτικων εκτος των χαπιων υπνοι και τετοια απο αυτα επαιρνα μια στις τοσες για πολλα πολλα χρονια 15 τουλαχιστον και ειμαι 33-34.το προβλημα μου εμενα ειναι το εξης..εκτος απο τις ηδη αποτυχημενες προσπαθειες που εχω κανει ...τι αλλο πια μενει να κανω??πραγματικα ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΑΑΑΑ!!!!!!



Αγαπητέ φίλε, εδώ είναι φόρουμ εσωτερικότητας. Δηλαδή αναζητά και εξερευνά τα "μετά τα φυσικά" - τα Μεταφυσικά δηλαδή.
Γι'αυτό - και επειδή θυμάμαι τα - σχετικά με αυτό που λες πιο πάνω - λόγια κάποιου που έλεγε "Ελάτε σ'εμένα όλοι οι κουρασμένοι και φορτωμένοι, κι εγώ θα σας ξεκουράσω!" θέλω να σου προτείνω να διερευνήσεις, παράλληλα τους γιατρούς και τα φάρμακα και με τις διάφορες φυσικές λύσεις (που περιγράφεις ως αποτυχημένες ως τώρα για σένα) και μια μεταφυσική που έχω δει να έχει αποτελέσματα. Την προσευχή - και ειδικά η Νοερά Προσευχή - δες το σχετικό τόπικ και θα επανέλθω:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9770


για να ειμαι ειλικρινης δεν το διαβασα ολοκληρο...ο λογος ειναι οτι ειδα θεματα με θρησκεια και σταματησα...δεν μπλεκω τη θρησκεια με τον εθισμο...ευχαριστω παρα πολυ παντως που εδειξες ενδιαφερον..πραγματικα ευχαριστω...τωρα 2-3 μερες εκανα μια μειωση και τωρα (αυτη τη στιγμη που γραφω)εχω κατι χαπακια μπροστα μου εδω και 45 λεπτα και ολο θελω να τα παρω γιατι δεν νιωθω καλα και ολο το αναβαλλω για λιγο αργοτερα...δυστηχως νιωθω χαλια γιατι τα στερητικα με πειραζουν πολυ στη ψυχολογια και δεν αντεχω να περναω στερητικο ομως αν δεν πονεσεις και λιγο δεν κανεισ τιποτα...ευχαριστω πολυ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 14:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

για σας δεν ηξερα τοσα χρονια οτι μπορρει να υπαρχει καποιο φορουμ για αυτη τη φαση με λενε κωνσταντινο.εκανα καταχρηση ολων των ναρκωτικων εκτος των χαπιων υπνοι και τετοια απο αυτα επαιρνα μια στις τοσες για πολλα πολλα χρονια 15 τουλαχιστον και ειμαι 33-34.το προβλημα μου εμενα ειναι το εξης..εκτος απο τις ηδη αποτυχημενες προσπαθειες που εχω κανει ...τι αλλο πια μενει να κανω??πραγματικα ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΑΑΑΑ!!!!!!



Αγαπητέ φίλε, εδώ είναι φόρουμ εσωτερικότητας. Δηλαδή αναζητά και εξερευνά τα "μετά τα φυσικά" - τα Μεταφυσικά δηλαδή.
Γι'αυτό - και επειδή θυμάμαι τα - σχετικά με αυτό που λες πιο πάνω - λόγια κάποιου που έλεγε "Ελάτε σ'εμένα όλοι οι κουρασμένοι και φορτωμένοι, κι εγώ θα σας ξεκουράσω!" θέλω να σου προτείνω να διερευνήσεις, παράλληλα τους γιατρούς και τα φάρμακα και με τις διάφορες φυσικές λύσεις (που περιγράφεις ως αποτυχημένες ως τώρα για σένα) και μια μεταφυσική που έχω δει να έχει αποτελέσματα. Την προσευχή - και ειδικά η Νοερά Προσευχή - δες το σχετικό τόπικ και θα επανέλθω:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9770


για να ειμαι ειλικρινης δεν το διαβασα ολοκληρο...ο λογος ειναι οτι ειδα θεματα με θρησκεια και σταματησα...δεν μπλεκω τη θρησκεια με τον εθισμο...ευχαριστω παρα πολυ παντως που εδειξες ενδιαφερον..πραγματικα ευχαριστω...τωρα 2-3 μερες εκανα μια μειωση και τωρα (αυτη τη στιγμη που γραφω)εχω κατι χαπακια μπροστα μου εδω και 45 λεπτα και ολο θελω να τα παρω γιατι δεν νιωθω καλα και ολο το αναβαλλω για λιγο αργοτερα...δυστηχως νιωθω χαλια γιατι τα στερητικα με πειραζουν πολυ στη ψυχολογια και δεν αντεχω να περναω στερητικο ομως αν δεν πονεσεις και λιγο δεν κανεισ τιποτα...ευχαριστω πολυ!!!



Δεν το είπα για τον εθισμό, αλλά για τη γενικότερη διάθεση στη ζωήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 14:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κωστάκη καλημέρα, αν και δεν ήμουν ποτέ χρήστρια ναρκωτικών ουσιών, δυστυχώς είχα περάσει ένα άλλο πρόβλημα και χρειάστηκε να πάω σε ψυχίατρο, οπότε έκανα και κάνω μία αγωγή εδώ και τρία χρόνια, ξεκίνησα με χάπια των τριάντα και είκοσι mg και τώρα έχω φτάσει στα πέντε mg επειδή δεν είχα υποτροπές και τα πάω καλά, οπότε σιγά σιγά μου μειώθηκαν, κάπως έτσι θα γίνει και σε σένα θα μου πεις είναι το ίδιο, όχι άλλα μην ξεχνάς και αυτά τα χάπια που έπαιρνα εγώ όπως το xanax, αν και τώρα δεν το παίρνω ποια, είναι εθισμός, θα σου στείλω ένα πριβέ μήνυμα να σε παραπέμψω σε ένα σάιτ που ίσως βοηθηθείς.




βασικα δεν ειδα καποιο μυνημα δεν ξερω αν το εστειλες απλα σε ενημερωνω οτι δεν ελαβα καποιο πμ...αυτο με τα φαρμακα και τη μειωση τους το γνωριζω...υπαρχει καποιο πρωτοκολλο για να τα κοψεις το θεμα ειναι οτι υποτροπιαζω σχεδον καθε μερα εκτος τις 2-3 τελευταιες μερες και ειτε ειθμαι σταθερος ειτε ανεβαινω και ο λογος που θελω να παρω αυτο το παραπανω ειναι για να νιωσω ευφορια ωστε να ειμαι στον κοσμακη μου...χωρις δουλεια..χωρις παρεα...αντι για υποστηριξη .πολεμος.ψυχολογικος.και ξερεις ετσι?επειδη υπηρξα χρηστης ενεργος και παρανομος δεν μπορω να βρω το δικο μου...οτι και να μου κανουν δεν μπορω να ασκησω τα πολιτικα μου δικαιωματα..μεχρι και θυμα τροχαιου εγκαταλειψης επεσα και η τροχαια την αλλη μερα εβγαζε απο το τηλ κεντρο ιατρικεσ διαγνωσεις μεσω τηλεφωνου αν ειχα εσωτερικη αιμοραγια η οχι..αλλο θεμα αυτο.απλα θελω να σου πω οτι η συμπεριφορα των ανθρωπων γυρω μοπυ και μη ειναι ευγενικα ευγενικα απλα αναρμοστη..εεε...τοτες ας φαμε 2-3 παραπανω να τους γραψουμε...αυτο μου συμβαινει...κακοποιηση απο τη αστυνονμια εχω ανεξιτηλα σημαδια στο σωμα μου απο αυτο και να ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ οτι το ποινικο μου μητρωο ειναι καθαρο απο ποινικα αδικηματα...μονο οταν ημουν πιτσιρικας με ειχαν γραψει για κρανος και δεν ειχα παει στο δικαστηριο και μετα με βαλαν στα καρατητηρια μεχρι που πληρωσαν οι γονεις μου τοτες να βγω και εφαγα μια κλωτσια στα χερια που τα ειχα εξω απο τα καγκελα απο ενα μεθυσμενο αστυνομικο...ειχαν τις ρωσσιδες που ειχαν συλλαβει και τους εκαναν τις γκαρσονες στα κρατητηρια...αλλαξα θεμα τελειως αλλα ολα αυτα ειναι που με κανουν να θελω αυτο το παραπανω...ευχαριστω πολυ για την απαντηση..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 20:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
«Δεύτε πάντες οι κοπιώντες και πεφορτισμενοι κα' γω' αναπαύσω υμάς» ...


Απο την μια αυτο !!!!!


Απο την αλλη να θυμασαι οτι οτιδηποτε θελουμε με την ψυχη μας δυνατα και με συνεχεια γινεται μια συνεχη προσευχη!!!!


Αν εισαι κοντα στο Χαλανδρι απευθυνσου στην ''ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΖΩΗ''στην οδο ΓΡΙΒΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2013, 15:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
«Δεύτε πάντες οι κοπιώντες και πεφορτισμενοι κα' γω' αναπαύσω υμάς» ...


Απο την μια αυτο !!!!!


εγω εμαι ηρακλειο κρητης...παντως αυτο που ειπες μου θυμησε κατι λογια ενος ανθρωπου μεγλου...να κοιτας εκει που θελεις να πας....αλλιως θα πας εκει που κοιτας...δεν θελω να φανω αγενης ουτε να πω οτι δεν πιστευω στο θεο ....πιστευω στο θεο και πιστευω οτι δεν με γουσταρει καθολου...ζητω συγγνωμη για αυτη τη κουβεντα ομως ενιωθα πως επρεπε να τη πω..καμια φορα που με ρωτουν δηλωνω αθεος...την αρμονια την ψυχης που βρισκουν οι πιστοι μπορεις να τη βρεις και με αλλο τροπο ..οπως διαλογισμο και γενικα ανατιλιτικα θεματα για την ηρεμια του νου....σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον..θα συνεχισω να προσπαθω!!!!μεχρι η καταληξη να ειναι ΦΥΛΑΚΗ ΘΑΝΑΤΟΣ Η ΞΑΝΑΕΝΤΑΓΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ..τα κεφαιλεα δεν δ΄λωνουν φωνες και νευρα η αντιπαραθεση με καποιον απο εδω...αλλα ηθελα να το τονισω αυτο...ευχαριστω..ειστε ολοι πολυ καλοι!!
Απο την αλλη να θυμασαι οτι οτιδηποτε θελουμε με την ψυχη μας δυνατα και με συνεχεια γινεται μια συνεχη προσευχη!!!!


Αν εισαι κοντα στο Χαλανδρι απευθυνσου στην ''ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΖΩΗ''στην οδο ΓΡΙΒΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2013, 15:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
«Δεύτε πάντες οι κοπιώντες και πεφορτισμενοι κα' γω' αναπαύσω υμάς» ...


Απο την μια αυτο !!!!!


εγω εμαι ηρακλειο κρητης...παντως αυτο που ειπες μου θυμησε κατι λογια ενος ανθρωπου μεγλου...να κοιτας εκει που θελεις να πας....αλλιως θα πας εκει που κοιτας...δεν θελω να φανω αγενης ουτε να πω οτι δεν πιστευω στο θεο ....πιστευω στο θεο και πιστευω οτι δεν με γουσταρει καθολου...ζητω συγγνωμη για αυτη τη κουβεντα ομως ενιωθα πως επρεπε να τη πω..καμια φορα που με ρωτουν δηλωνω αθεος...την αρμονια την ψυχης που βρισκουν οι πιστοι μπορεις να τη βρεις και με αλλο τροπο ..οπως διαλογισμο και γενικα ανατιλιτικα θεματα για την ηρεμια του νου....σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον..θα συνεχισω να προσπαθω!!!!μεχρι η καταληξη να ειναι ΦΥΛΑΚΗ ΘΑΝΑΤΟΣ Η ΞΑΝΑΕΝΤΑΓΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ..τα κεφαιλεα δεν δ΄λωνουν φωνες και νευρα η αντιπαραθεση με καποιον απο εδω...αλλα ηθελα να το τονισω αυτο...ευχαριστω..ειστε ολοι πολυ καλοι!!
...



Όπως σου είπα και από την αρχή εδώ λέγεται "esoterica" γιατί οι άνθρωποι ασχολούνται με 'εσωτερικά' θέματα (δηλαδή και προσευχές και θρησκευτικά) - το θέμα για σενα (όπως το βλπέπω) δεν είναι αν την 'αρμονία της ψυχής' μπορείς να 'τη βρεις και αλλού' έτσι γενικά και αόριστα (αν είναι έτσι γιατί δεν την αναζητάς εκεί;) αλλά ότι εσύ έγραψες ότι την ζητάς - και φυσικά και οι απαντήσεις που παίρνεις δεν σε ικανοποιούν γιατί είναι προς μια κατεύθυνση που δεν θέλεις να πας, αλλά και η κατεύθυνση που ακολουθείς τώρα - εσύ το λες ότι είναι αδιέξοδη. Οπότε γιατί δεν βλέπεις το πως να ωφεληθείς από τις ιδέες που προτείνονται; Το ότι δεν σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι δείχνουν σε λάθος δρόμο και μεταξύ μας, αν είσαι σε κατάσταση όπως την περιγράφεις, τουλάχιστον θα σε βγάλουν από αυτή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2013, 17:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

[quote]
[quote]«Δεύτε πάντες οι κοπιώντες και πεφορτισμενοι κα' γω' αναπαύσω υμάς» ...


Απο την μια αυτο !!!!!

...
Το ότι δεν σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι δείχνουν σε λάθος δρόμο και μεταξύ μας, αν είσαι σε κατάσταση όπως την περιγράφεις, τουλάχιστον θα σε βγάλουν από αυτή.



δεν ηθελα να το αναφερω αυτο ομως το εχω δοκιμασει στο αγιο ορος ημουν 3 μηνες σχεδον δεν καταφερα κατι...μου αρεσε πολυ ο τροπος ζωης τους ησυχια πολυ οπως μιλουσαν τοσο ηρεμα που ηρεμουσες μολις τους ακουγες...οπως ειπες εδω μπορουν να γραψουν γενικα (esoterica) ομως εγω ειμαι αυτος που δεν "δεχομαι" να ο πω ετσι τη συγκεκριμενη βοηθεια γιατι θεωρω οτι δεν θα με βοηθησει...παντως σε καμια περιπτωση δεν κρινω κανεναν για τα πιστευω του..το θεμα ειμαι εγω οχι το φορουμ η η θρησκεια η αν καποιος γραψει κατι που βα μην μου αρεσει ..η αληθεια ποναει...και τα θετικα μυνηματα θα διαβασω και θα απαντησω και τα αρνητικα..παντως σε καμια περιπτωση δεν θελω να θιξω καποιον...ισα ισα που μονο που μου απαντατε σε ενα μυνημα που στελνω με κανει και νιωθω καλυτερα οσο παραξενο και αν ακουγεται αυτο και θελω να πω ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γενικα σε ολη αυτη τη προσπαθεια που κανετε....εγω νομιζα οτι ισως πετυχω καποιον μεσα που να μου εδειχνε καποιο δρομο να σταματησω αυτες τις βλακειες που κανω...νομιζα οτι μιλουν πρωην χρηστες που ειναι καθαροι και γνωριζουν την λατασταση απο πρωτο χερι...εχετε το σεβασμο μου και την εκτιμηση μου....με συγχωρειτε λαθος δικο μου δεν καταλαβα ακριβως σε τι σαιτ μπηκα..να ειστε καλα και ελπιζω το βοηθα παναγια μου να πιασει και σε μενα....καλο απογευμα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2013, 21:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν ηθελα να το αναφερω αυτο ομως το εχω δοκιμασει στο αγιο ορος ημουν 3 μηνες σχεδον δεν καταφερα κατι...

Αυτο και συγνωμη δηλαδη αλλα ειναι για γελια


Η προσπαθεια για ανακαμψη και αποδραση απο τις προσωπικες μας φυλακες δεν ειναι ζητημα μιας εβδομαδας η ενος χρονου αλλα μιας ζωης

Αξιζει ομως με το παραπανω ,και αν προσπαθησεις με θεληση με συνεχεια και πιστη να εισαι σιγουρος οτι θα ανταμειφθεις

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2013, 21:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν επισης νομιζεις οτι εισαι ο μονος που τραβας ζορια και προσπαθεις να ξεδιαλυνεις καταστασεις εισαι μιλια μακρυα απο την πραγματικοτητα

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 14:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τωρα τι ειναι για γελια δεν θα το πω γιατι υα παρει κι αλλους η μπαλα..και συγγνωμη κιολας ετσι...σιγουρα οπως ειπε παραπανω ενας φιλος εγ ωειμαι αυτος που δεν δεχεται τις συμβουλες και θεωρω πως δεν μου κανουν γιατι εγω δεν θελω να μου κανουν...ομως τα μυνηματα σου ειναι προσβλητικα "λιγο" γιαυτο δεν θα απαντησω περισσοτερο...οπως ειπα μπηκα σε λαθος σαιτ και οπως ειναι ολα τα σαιτ εχει και τους τετοιους του...καλα αυτο συμβαινει και στη ζωη μας...σε μια παρεα παντα υπαρχει και καποιος που .....................................................καλο μεσημερι....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 15:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ηθελα παρακαλω αν το βλεπει καποιος διαχειριστης να απεγγραφω απο το φορουμ ..λογω οτι δεν ειναι αυτο που ψαχνω δεν θα ηθελα σας παρακαλω παρα πολυ να εχω τα στοιχεια μου το μεηλ μου διαθεσιμα σε ενα σαιτ (οποιοδηποτε σαιτ) που δεν μπαινω..θα σταματησω να μπαινω εδω και γιαυτο το λογο θελω νααπεγγραφω.....καποιος διαχειριστης να το κανονισει αν μπορει γιατι ετσι οπως τα εχουν κανει τα πραγματα κανεις register αλλα unregister δεν μπορεις να κανεις με σκοπο πολλα σαιτ (μιλαω γενικα) να κρατανε μελη ετσι ωστε να ειχνουν οτι εχουν πολλα μελη...συμβαινει παντου...κανεις 2 βηματα να εγγραφεις και πρεπει να στειλεις ενα σωρο μηνυμτα να απεγγραφεις...ευχαριστω πολυ οσους συμετειχαν στην συζητηση ακομη και αυτους που θεωρουν την κατασταση μου για γελια...(δεν ειναι ομως αυτη η αιτια που θελω να διαγραψω το λογαριασμο μου...πριν απο αυτο το μυνημα ειπα οτι μπηκα σε λαθπς φορουμ...ευχαριστω αλλη μια φορα...ελπιζω να μου κανετε το χατηρι να με διαγραψετε....καλη δυναμη σε ολους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 19:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη αν εδωσα λανθασμενη χροια σε αυτα που ηθελα να εκφρασω!!!!!!


Το σιγουρο ειναι οτι διεγνωσες λαθος προθεση οσον αφορα τα γραπτα μου !!!!

ΚΑΙ !!!


Δεν εισαι σε λαθος forum !!


ο τροπος να ξεφυγεις απο τις ουσιες, δεν διαφερει και πολυ ,απο το να προσπαθησεις να ξεφυγεις ,και να καταλαβεις οποιοδηποτε στοιχειο του εαυτου σου

Να ζητας και θα σου δοθει παληκαρι μου


Να ζητας και να ψαχνεις ομως με θεληση και πιστη!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

Edited by - xristosxatz on 14/08/2013 21:59:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2013, 12:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικα με το ενα θεμα δεν χρειαζεται να απολογησε για κατι..εξεφρασες την γνωμη σου..τωρα αν εγω η οποιοσδηποτε αλλος το παρει αλλιως ειναι δικο μου (τους) θεμα...σχετικα με το θεμα φορουμ τωρα πραγματικα θα ηθελα να απεγγραφω γιατι με τα ματια μου και το καμενο μυαλο μου βλεπω οτι δεν ειναι αυτο που εψαχνα και δεν θα ηθελα να αφηνα την υπογραφη μου(μεηλ) μου καπου οπου δεν ανηκω..δεν μπαινω..το να υπαρχει αυτο το ιδιωτικο μου μεηλ σε ενα φορουμ που θελω να σταματησω να μπαινω δεν το θεωρω σωστο και πιστευω ειναι δικαιωμα του καθενος να μπορει να απεγραφη οποια στιγμη θελει...σε ολα τα φορουμ σχεδον το ιδιο κανεις..ηδη παραδειγμα..εκνα 5 λεπτα να μπω σε αυτο το φορουμ και εχουν περασε 24 ωρες που εχω ζητησει απεγγραφη και ακομη τιποτα..με συγχωρειτε αλλα αυτο δεν ειναι σωστο....καλη μερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2013, 13:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κωστακη το mail σου, όπως και όλων των μελών μας,
δεν είναι σε κοινή θέα, αλλα αποκρύπτονται.
Η δυνατότητα επικοινωνίας μέσω e-mail μεταξύ των μελών γίνετε με ανατροφοδότηση και αποστολή μέσω του esoterica.gr (αυτόματα)
Αν δεν επιλέξει να επικοινωνήσει κάποιος (μεσω e-mail) με κάποιο άλλο μέλος,
τότε κανείς δεν μπορεί να μάθει το e-mail του!
(τα παραπάνω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων)

Ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί.


Σε ευχαριστούμε για την συμμετοχή, και σου ευχόμαστε καλή δύναμη



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κωστακη
Ανενεργό Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2013, 14:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κωστακη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω κι εγω για την ανταποκριση στο θεμα μου....δεν εχω κατι με το φορουμ ...ζητω να απεγγραφω μονο κ μονο γιατι θελω ν ειμαι μελος σε σελιδες που θα ειμαι ενεργο μελος...ευχαριστω παντως και εσας και τους κυριους και κυριες που ανταποκριθηκαν στα μυνηματα μου...ευχαριστω για την απεγγραφη...δν εχω κατι αλλο να πω οποτε ....οποτε μπορεσετε διαγραψτε με...thanks again...καλη συνεχεια και καλη δυναμη!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2013, 21:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός "κωστακη" απενεργοποιήθηκε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy