ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ιδέες για πειράματα... :P
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anna1220
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2013, 18:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Είμαι καινούρια στο forum και μπήκα κυρίως με την ελπίδα να με βοηθήσετε να λύσω μερικές απορίες μου σχετικά με το υπερφυσικό. Πάντα μου άρεσαν ταινίες, σειρές και ιστορίες με τέτοια θέματα και πάντα μάζευα όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες γι' αυτά αλλά δεν έχει τύχει ποτέ να δοκιμάσω κάποιο. Μπορείτε να μου δώσετε μερικές ιδέες για κάποιο πείραμα που θα μπορούσα να κάνω?

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2013, 18:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες Anna1220.
Δεν νομίζω να σου δώσει κανείς οδηγίες διεξαγωγής πειραμάτων υπερφυσικού.

Μπορώ όμως να σου συστήσω την σχολή Παραφυσικών Φαινομένων, του πανεπιστημίου του Εδιμβούργου, καθώς και την αντίστοιχη της Οξφόρδης.Ισως απο τις ιστοσελίδες τους να μπορείς να ενημερωθείς.Αν σου αρέσει τόσο πολύ, θα μπορούσες και να φοιτήσεις εκεί.

Μην φαντάζεσαι όμως τίποτα σχολές τύπου Χαρυ Πότερ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xxxdriko
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 19:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xxxdriko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[***]


__________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΑΠΟ
ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ
ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΙΕΠΕΙ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ
ΣΤΟΝ ΠΑΡΟΝΤΑ ΧΩΡΟ.
08/09/2013
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xxxdriko
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 19:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xxxdriko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[***]


__________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΑΠΟ
ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ
ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΙΕΠΕΙ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ
ΣΤΟΝ ΠΑΡΟΝΤΑ ΧΩΡΟ.
08/09/2013
__________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 20:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Άννα,

Το "υπερφυσικό" περιλαμβάνει μια μεγάλη γκάμα διαφορετικών και ίσως αντικροούμενων θεμάτων.
Η δικιά μου συμβουλή θα ήταν να μην ψάχνεις για απαντήσεις έξω απο εσένα αλλά μέσα σε εσένα. Είμαι της Σωκρατικής αντίληψης οτι ο κάθε άνθρωπος μπορεί να καταλήξει μόνος του στην αλήθεια και απλά ίσως χρειάζεται κάποιον να του δείξει τη μέθοδο ή τη διαδικασία. Βέβαια είναι και θέμα πειθαρχίας και άλλων παραγόντων.
Ο στόχος του εσωτερισμού, είναι ο καθένας να ανακαλύψει μέσα του την αλήθεια. Φυσικά υπάρχουν και τα πανεπιστήμια του Εδιμβούργου κ.λπ. Αλλά το καλύτερο πανεπίστημιο είναι η ίδια η ζωή - σωστά βιωμένη. Δυστυχώς οι άνθρωποι προτιμούν να δώσουν εκατομμύρια δολάρια για να στείλουν ένα διαστημόπλοιο στον Άρη, για να βρούν ζωή, ενώ την ίδια στιγμή εκατομμύρια ανθρώπων υποσιτίζονται και πέφτουν θύμα εκμετάλλευσης των ίδιων κρατών που κάνουν τις αποστολές. Εμείς, σαν καλοί παπαγάλοι, επαναλαμβάνουμε τις επιστημονικές ανακαλύψεις που διαβάσαμε σε κάποιο άρθρο, κάποιο βιβλίο, κάποια είδηση κ.ο.κ. και αγνοούμε την ίδια μας την άγνοια, πάνω στην επιστήμη της ζωής.
Ανά τακτά διαστήματα όμως, έρχονται διάφοροι σοφοί, οι οποίοι δίνουν στην ανθρωπότητα εργαλεία για να πειραματιστεί στην επιστήμη της ζωής.
Ένα από αυτά τα εργαλεία, είναι ο διαλογισμός. Άλλο είναι η προσευχή. Άλλο είναι η γιόγκα (υπάρχουν πολλές μορφές γιόγκα). Όλα αυτά μαζί, και το καθένα ξεχωριστά, δίνουν ένα κομμάτι του παζλ για να αρχίσουμε να ανακαλύπτουμε τον εαυτό μας και τις δυνατότητές μας. Σε αυτά προτείνω να πειραματιστείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xxxdriko
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 20:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xxxdriko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε καλως τον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2013, 20:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσευχή , Διαλογισμός , Μελέτη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 09:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσευχή , Διαλογισμός , Μελέτη.



και όχι Κεφάλαια, και Μανιφέστα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 11:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eumenis, τι σχέση έχει αυτό που παρέθεσες με το θέμα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 13:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eumenis, τι σχέση έχει αυτό που παρέθεσες με το θέμα;

Άσχετον, πλήν επίκαιρον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 13:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζί σου κατά του αριστερισμού. Αλλά γιατί χτυπάς ένα κόμμα του 4% και όχι το κόμμα που πάει να βγεί πρώτο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 14:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μαζί σου κατά του αριστερισμού. Αλλά γιατί χτυπάς ένα κόμμα του 4% και όχι το κόμμα που πάει να βγεί πρώτο;

4%;

πολλά του δίνεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 15:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Δεν απάντησες στη ερώτησή μου Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 18:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

..Δεν απάντησες στη ερώτησή μου

Συγνωμη που μπαινω σφηνα απλα
δεν πιστευω να πιστευεις τις δημοσκοπησεις...

Λογικα δεν τις πιστευεις

Εαν λοιπον δεν τις πιστευεις
( οπως θελω να θεωρω) πως ειναι δυνατον
να κανεις τετοια ερωτηση;

Εαν παλι τις πιστευεις οκ .


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 18:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι δημοσκοπίσεις που βγάζουν το γνωστό κόμμα πρώτο δε πιστεύω οτι κάνουν λάθος, όσους γνωστούς μου έχω ρωτήσει αυτό ψήφισαν/θα ψηφίσουν. Εκτός αν κάνουν λάθος και για τα αυξημένα ποσοστά του ναζιστικού κόμματος, που πάλι δε νομίζω οτι κάνουν λάθος (μπορεί να είναι και πιο ψηλά ακόμα). Αλλά νομίζω οτι αυτά τα δύο είναι το νέο δεξιο-αριστερό δίλημμα που θα αντικαταστίσει το παλιό δεξιο-αριστερό δίλημμα που ξέφτυσε.
Με τον Eumenis γνωρίζεστε gewkwn;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 19:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτήσω κάτι σχετικό με το θέμα??? Τα μαρούλια πότε τα φυτεύουν???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 20:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 22:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Notirk
Να ρωτήσω κάτι σχετικό με το θέμα??? Τα μαρούλια πότε τα φυτεύουν

Εγώ πάντως θα αρχίσω να φυτεύω μαρούλια ανά 15 μέρες από τον άλλο μήνα μόλις δροσίσει ο καιρός.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 23:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι δημοσκοπίσεις που βγάζουν το γνωστό κόμμα πρώτο δε πιστεύω οτι κάνουν λάθος, όσους γνωστούς μου έχω ρωτήσει αυτό ψήφισαν/θα ψηφίσουν. Εκτός αν κάνουν λάθος και για τα αυξημένα ποσοστά του ναζιστικού κόμματος, που πάλι δε νομίζω οτι κάνουν λάθος (μπορεί να είναι και πιο ψηλά ακόμα). Αλλά νομίζω οτι αυτά τα δύο είναι το νέο δεξιο-αριστερό δίλημμα που θα αντικαταστίσει το παλιό δεξιο-αριστερό δίλημμα που ξέφτυσε.
Με τον Eumenis γνωρίζεστε gewkwn;



χαχαχαχα ...

Τα ποσοστα που ειναι πειραγμενα
φιλε μου αποδειχτηκε ξεκαθαρα στις
προηγουμενες εκλογες.
Τωρα εαν θεωρεις οτι το γκαλοπ σου θεωρηται
αξιοπιστο επειδη ρωτησες εσυ δεν σημαινει
κατι .
Αυτο γιατι ειναι λογικο οι "γνωστοι" σου
(πολυ γνωστοι μιας που τους ρωτας κατι τετοιο)
να ειναι ατομα που εχουν φιλιες θεσεις ως προς
εσενα . Αρα ειναι πολυ πιθανο να εχουν και
κοντινες πολιτικες θεσεις.
Οποτε υπαρχει τεραστια πιθανοτητα σχεδον
100% να εχεις λαθος.

Γενικα τα γκαλοπ ειναι κατι που θα πρεπει να γινονται
σωστα .
π.χ. φαντασου ενα σχετικο γκαλοπ στον "Αγιο Παντελεημωνα"
και ενα στην Κηφισια.
Εκτιμω οτι τα αποτελεσματα θα ειναι τελειως διαφορετικα.
Σε αυτο δεν νομιζω να διαφωνεις.

Παρακατω κανεις λογο για Αριστερο-Δεξιο διλημα ...
Δεν εχεις κατανοησει μου φαινεται τι "παιζει"...
Το μοτιβο Δεξια - Αριστερα ειναι κατι που εχει ψευτισει.

οσο για τα ποσοστα του "ναζιστικου " κομματος( αυτο το "ναζιστικο" θα το σχολιασω παρακατω ) δεν ειναι θεμα πειραξα το ενα πειραξα το αλλο μιας που η αυξηση του ειναι κατι που γινεται λογο της πολιτικης ανικατοτητας ολων των κομματων να εκφρασουν τον πολιτη .
Αλλα και τους τοπικους Πολητικους με χαρακτιριστικο παραδειγμα την θεση του Δημαρχου Αθηναιων που ηθελε να ταισει τους παρανομους
ενω ο θεσμικος του ρολος εινια η προστασια των πολιτων του δημου , που ισοδυναμει με την απομακρυνση των παρανομων !

Ασχετα με την θεση μου σχετικα με τις δημοσκοπησεις
(πειραγμενες) ειναι γεγονος η αυξηση των "ναζιστων"(οπωςχαρακτιρισες το κομμα).

Παιζει πολυ διαφορετικα το θεμα απλα θεωρω οτι το παρουσιαζουν
με τετοιο τροπο ωστε να κοιμηζουν και να καθοδηγουν κοσμο.

σχολιο για το "ναζιστικο"

Το "ναζιστικο" κομμα που χρησιμοπιησες με βρισκει πολυ αντιθετο
οχι απαραιτητα για τις πολιτικες μου θεσεις αλλα για το γεγονος οτι το εχουν επιλεξει περιπου 500000 Ελληνες , αντιθετα
συμπεριφορες μπορω να σου δωσω πολλες απ οτα αντιστοιχα
"μη ναζιστικα " κομματα σαν το ΚΚε (που διεγραψε οσους διαφωνησαν στο τελευταιο συνεδριο)
Την Ν.Δ. που καλυπτε τους Δεξιους της χουντας.
Το Πασοκ που εδειρε τους παπουδες επι Παπαθεμελη
σε μια πορεια τους ( υποψιν ο Παπαθεμελης δεν ηταν καν στην Ελλαδα αλλα την πληρωσε αυτος.
Τον συριζα που διεγραψε και αυτος ατομα που ηταν αντιφρονουντες και
που εχει "Αναρχικους" βουλευτες(πως γινεται αναρχικος να κατεβενει σαν υποψηφιος;)
Την Δημαρ. που καλυπτει την "ιστορικο γαλλικων";
που εχει στο εσωτερικο του το κομμα του "ουρανιου τοξου"

Εχει και αλλα προσφατα με την θεση του "πρωθυπουργου"
για τα ζαπεια 1, 2, .... δεν ξερω σε τι νουμερο εφτασαν ...
την δημαρ που στιριψε το παραλογο το πασοκ που εκανε το ιδιο
το ΚΚΕ που θελει την επιστροφη στην δραχμη ωστε να αγορασουν
οι εχωντες τα παντα !!!

αντιστοιχα το Συριζα που ηθελε την Δραχμη και μετα την επισκεψη στην Μερκελ κουλουτουμπα ο "Αλεξης" (πισω απο τις λεξεις)

Κατα του μνημονιου αρχικα ο αλεξης, μετα την επισκεψη
εχουμε υποχρεωσεις σαν Ελλαδα...

Ολοι αυτοι ονομαζουν "ναζιστες " το συγκεκριμενο κομμα...

Εαν τους εμπιστευεσαι να τους πιστευεις
(με γεια σου με χαρα σου)
εαν οχι κρατα επιφιλαξεις.
Εγω ξερω γιατι δεν τους εμπιστευομαι!

Ενας πολιτης λοιπον οταν βλεπει αυτες τις συμπεριφορες
εινια πολυ πιθανον να θελει να δοκιμασει και το κακο
που εχιε μαθει απο τους "καλους" Ψευτες.

Υσ: ελπιζω να σου εδειξα γιατι καταρχην ειναι πειραγμενες οι
Δημοσκοπησεις ,γιατι αυξηση σε ενα κομμα δεν προηποθετει
αυξηση σε ενα αλλο,το αντιθετο θελει (εαν με καταλαβαινεις...)
γιατι ο χαρακτιρισμος "ναζιστικο" ειναι λαθος.

Υσ2: Δεν σε ξεχασα ... χιχιχιχιχι
δεν τον ξερω τον Ευμενη.
αλλα για εξηγησε μου πως ακριβως
προεκυψε αυτη η απορια ;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 10:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας! Είμαι καινούρια στο forum και μπήκα κυρίως με την ελπίδα να με βοηθήσετε να λύσω μερικές απορίες μου σχετικά με το υπερφυσικό. Πάντα μου άρεσαν ταινίες, σειρές και ιστορίες με τέτοια θέματα και πάντα μάζευα όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες γι' αυτά αλλά δεν έχει τύχει ποτέ να δοκιμάσω κάποιο. Μπορείτε να μου δώσετε μερικές ιδέες για κάποιο πείραμα που θα μπορούσα να κάνω?

Υπάρχουν πολλά που μπορείς να εφαρμόσεις, έχεις καμιά προτίμηση; Γιατί το θέμα είναι μεγάλο, μπορεί κανείς να ασχοληθεί (και να πειραματιστεί) με τα όνειρα πχ. με τη - λεγόμενη - τύχη, με αναζήτηση "γνώσης", με τη θέαση των αθέατων, αφανείς μορφές επικοινωνίας, προβλέψεις, εναλλακτικές θεραπευτικές πρακτικές κοκ. Τι νιώθεις να σε έλκει; Και κάτι να θυμάσαι: για οτιδήποτε την επιτυχία την προσκαλείς με αναπροσαρμογή του τρόπου ζωής, οι σκέτες ασκήσεις και πρακτικές δεν αρκούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 20:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Μήνυμα αφαιρέθηκε λόγω ακατάλληλου χώρου παράθεσης)

Edited by - Πύρινος on 09/09/2013 23:07:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 22:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε gewkwn

1: Τα ποσοστά που δείχνουν οι δημοσκοπίσεις προφανώς ...
Edited by - Πύρινος on 09/09/2013 20:58:01


Συγνώμη αλλά τι σχέση έχουν όλ'αυτά με τα πειράματα;

Edited by - panpam on 09/09/2013 22:50:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 22:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ντρέπεστε βρε...αθεόφοβοι?
Τι διαπραγματεύεται το παρόν τόπικ?

Πηγαίνετε στο αχλαδοτύρι να λύσετε τις πολιτικές σας εκτιμήσεις!
Και να με συγχωρείτε, που σας την...λέω!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kalypso
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 23:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ την παρέα! Είστε καλά; Να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω τί είδους πειράματα εννοεί το θέμα...μπορώ π.χ. να ζητήσω την βοήθεια για να ...αποϋλοποιηθώ;...εννοώντας κάτι σαν το παρακάτω!


Η ΑΠΟΫΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ

Το ανθρώπινο σώμα βρισκόμενο μέσα σε έναν ενεργειακό δίαυλο μπορεί να αποϋλοποιηθεί, δηλαδή να μετατραπεί σε κύμα φωτονίων, και να μεταβεί ακαριαία ή σε άλλα σημεία του Σύμπαντος ή σε άλλα σημεία του χωροχρόνου ή σε παράλληλες διαστάσεις.
Επίσης, μέσα σε έναν ενεργειακό δίαυλο μπορεί να επιτευχθεί και η αθανασία του ανθρώπινου σώματος. Το ανθρώπινο σώμα μπορεί να γίνει αθάνατο όταν μετατραπεί σε κύμα φωτονίων, διότι με τη μετατροπή του σε κύμα φωτονίων μετασχηματίζεται σε ενέργεια.
Για να επιτευχθεί η αποϋλοποίηση του ανθρώπινου σώματος μέσα σε έναν ενεργειακό δίαυλο, κατ' αρχήν αυτό θα πρέπει να βρίσκεται στο κέντρο του, σε συγκεκριμένες ώρες της ημέρας (12 η ώρα το μεσημέρι ή 12 η ώρα τα μεσάνυχτα) και σε συγκεκριμένες ημέρες του χρόνου: Κατά την εαρινή ισημερία (21 Μαρτίου), κατά το θερινό ηλιοστάσιο (21 Ιουνίου), κατά τη φθινοπωρινή ισημερία (23 Σεπτεμβρίου) και κατά το χειμερινό ηλιοστάσιο (22 Δεκεμβρίου).
Επίσης, για να μπορέσει να αποϋλοποιηθεί ο άνθρωπος μέσα σε έναν ενεργειακό δίαυλο θα πρέπει να ανέλθει σε υψηλότερες συχνότητες ώστε να μπορέσει να συντονιστεί με τις υψηλές συχνότητες του ενεργειακού χώρου.
Τα άτομα από τα οποία αποτελούνται τα κύτταρα του ανθρώπινου σώματος δονούνται σε συχνότητες μεταξύ 62 και 68 MHZ, δηλαδή σε συχνότητες μεταξύ 62.000.000 και 68.000.000 HZ, αφού 1 MHZ είναι 1.000.000 HZ. Τα άτομα έχουν ηλεκτρικό φορτίο. Όταν ένα ηλεκτρικό φορτίο ταλαντώνεται παράγει ηλεκτρομαγνητικό κύμα. Καθώς τα άτομα από τα οποία αποτελούνται τα κύτταρα του ανθρώπινου σώματος πάλλονται ταλαντώνεται το ηλεκτρικό τους φορτίο και η ταλάντωση του ηλεκτρικού τους φορτίου δημιουργεί ηλεκτρομαγνητικό πεδίο γύρω από το σώμα. Αυτή η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που εκπέμπει το ανθρώπινο σώμα είναι η λεγόμενη αύρα ή βιοενέργεια.
Όταν το ανθρώπινο σώμα δονείται σε υψηλότερες συχνότητες εκπέμπει περισσότερη ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία με αποτέλεσμα η αύρα να γίνεται φωτεινότερη.
Το φωτοστέφανο των αγίων δεν είναι παρά η αύρα του σώματός τους που έχει γίνει φωτεινότερη επειδή κατάφεραν να ανέλθουν σε υψηλότερες συχνότητες. Αυτός είναι και ο λόγος που οι άγιοι είχαν φτάσει στο σημείο να θεραπεύουν, να μετεωρίζονται, να γίνονται αόρατοι, να κινούν αντικείμενα εξ αποστάσεως, να διαβάζουν τις σκέψεις των άλλων και να βλέπουν το μέλλον.
Η μεταβολή των δονήσεων της ύλης εξηγεί όλα τα λεγόμενα παραφυσικά φαινόμενα. Για παράδειγμα, η αορατότητα επιτυγχάνεται όταν τα κύτταρα του ανθρώπινου σώματος δονούνται σε υψηλότερες συχνότητες. Το ίδιο και η μετεώρηση, διότι όταν τα κύτταρα του ανθρώπινου σώματος δονούνται σε υψηλότερες συχνότητες αραιώνει η μοριακή τους δομή με αποτέλεσμα να μειώνεται το βάρος του ανθρώπινου σώματος. Επίσης, όταν ο άνθρωπος δονεί τα κύτταρα του σώματός του σε υψηλότερες συχνότητες με αποτέλεσμα να αραιώνει η μοριακή του δομή και να μειώνεται το βάρος του μέχρι το σημείο που να γίνεται το σώμα του ελαφρύτερο από το νερό, μπορεί να περπατάει πάνω στην επιφάνεια της θάλασσας. Τέλος, όταν τα άτομα από τα οποία αποτελούνται τα κύτταρα του ανθρώπινου σώματος δονούνται σε υψηλότερες συχνότητες, πάλλεται σε υψηλότερες συχνότητες και το ηλεκτρικό τους φορτίο. Το παλλόμενο σε υψηλότερες συχνότητες ηλεκτρικό φορτίο των ατόμων παράγει μεγαλύτερης ενέργειας ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, ικανή να δημιουργήσει ηλεκτρομαγνητικό πεδίο γύρω από ένα κοντινό υλικό σώμα. 'Ετσι, το κοντινό αυτό υλικό σώμα θα κινείται με τη δύναμη του ηλεκτρομαγνητικού πεδίου που θα υπάρχει γύρω του. Ακόμα και η αυτόματη ανθρώπινη ανάφλεξη (το φαινόμενο κατά το οποίο ένας άνθρωπος απανθρακώνεται μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα χωρίς εμφανή λόγο) οφείλεται στη μεταβολή των δονήσεων της ύλης. Ο άνθρωπος μπορεί να αυταναφλεχθεί όταν τα άτομα από τα οποία αποτελούνται τα κύτταρα του σώματός του δονηθούν σε υψηλές συχνότητες, καθώς κίνηση σημαίνει θερμότητα.
Ο Ιησούς Χριστός και ο Απολλώνιος ο Τυανέας είχαν την ικανότητα να θεραπεύουν και να ανασταίνουν νεκρούς, να εξαϋλώνονται και να γίνονται αόρατοι, να διαβάζουν τις σκέψεις των ανθρώπων (τηλεπάθεια), να κινούν εξ αποστάσεως υλικά αντικείμενα (τηλεκίνηση), να μετεωρίζονται και να βρίσκονται ταυτόχρονα σε δύο σημεία (πολυστασία). Ο Πυθαγόρας είχε την ικανότητα της πολυστασίας. Ο Ιάμβλιχος όταν προσευχόταν ανυψωνόταν δέκα πήχεις πάνω από τη γη και το σώμα του έπαιρνε μία χρυσή απόχρωση. Ο Πάτερ Παΐσιος είχε την ικανότητα της διόρασης και της αορατότητας. Ο 'Αγιος Φραγκίσκος της Ασίζης (1181-1226), ο 'Αγιος Θωμάς ο Ακινάτης (1225-1274), η Αγία Θηρεσία (1515-1582) και ο 'Αγιος Ιωσήφ του Κοπερτίνο (1603-1663) είχαν την ικανότητα της μετεώρησης.
Η κραδασμιακή συχνότητα των ατόμων του ανθρώπινου σώματος αλλάζει με τον διαλογισμό και την προσευχή, αφού και η προσευχή διαλογισμός είναι. Με τον συνεχή διαλογισμό ο εγκέφαλος αρχίζει να ανεβάζει σταδιακά τη συχνότητα των κραδασμών των κυττάρων του ανθρώπινου σώματος. Όταν η συχνότητα των κραδασμών φθάσει τη συχνότητα του λευκού φωτός, ο άνθρωπος αρχίζει και βλέπει αιθερική ενέργεια. Όταν οι συχνότητες των κραδασμών ξεπεράσουν τη συχνότητα του λευκού φωτός, ο άνθρωπος αποκτάει υπερβατικές ιδιότητες.
Απαραίτητη προϋπόθεση για να ανέλθει ο άνθρωπος σε υψηλότερες συχνότητες όταν διαλογίζεται και προσεύχεται είναι η νηστεία (αποφυγή ζωικών τροφών) και η αποχή από οινοπνευματώδη ποτά, τσιγάρα και ναρκωτικά, ώστε να αλαφρύνει ο οργανισμός του. Οι ζωικές τροφές, τα οινοπνευματώδη ποτά, τα τσιγάρα και τα ναρκωτικά χαμηλώνουν τη βιοενέργειά του.
Όσον αφορά την αποφυγή ζωικών τροφών, ο Απολλώνιος ο Τυανέας έλεγε (Φιλόστρατος, Τα ες τον Τυανέα Απολλώνιον): «Η τροφή μου είναι ελαφριά και πολύ καλύτερη από την πολυτελή τροφή των άλλων. Ακριβώς αυτή η ιδιομορφία, που χαρακτηρίζει τον τρόπο της ζωής μου, φυλάσσει τις αισθήσεις μου μέσα σε απερίγραπτη καθαρότητα και δεν αφήνει τίποτα να τις θολώνει. 'Ετσι μπορώ να διαβλέπω τα πάντα που συμβαίνουν ή πρόκειται να συμβούν, σαν μέσα σε γυαλιστερό καθρέφτη».
Αν και για να ανέλθει ο άνθρωπος σε υψηλότερες συχνότητες είναι απαραίτητο να διαλογίζεται πολλές ώρες και σε καθημερινή βάση, οι αλλαγές που συμβαίνουν κατά τη διάρκεια του διαλογισμού από τις πρώτες κι όλας στιγμές που θα αρχίσει ο άνθρωπος να διαλογίζεται είναι σημαντικές τόσο για το σώμα του όσο και για τη ψυχολογία του και είναι οι εξής: Ο εγκέφαλος εκπέμπει κύματα Α και Θ και το σώμα χαλαρώνει βαθιά. Πέφτει το επίπεδο του γαλακτικού οξέος στο αίμα από 11mg σε 7mg/100ml, πράγμα που καταδεικνύει τη μυϊκή χαλάρωση. Μειώνεται η αγωγιμότητα του δέρματος (ο δείκτης της σχετικής κατάστασης ηρεμίας ή έντασης του ανθρώπου) μέχρι και 300%. Υπάρχει πτώση της κατανάλωσης οξυγόνου κατά 16%. Χαλαρώνει και ξεκουράζεται ο καρδιακός μυς και μειώνεται ο αριθμός των αναπνοών από 16 σε 7 ανά λεπτό. Μειώνεται η πίεση του αίματος στους υπερτασικούς, σε μέσο όρο από 15-9 σε 13-8. Αυξάνεται η δραστηριότητα του αριστερού προμετωπιαίου λοβού, ο οποίος σχετίζεται με την παραγωγή θετικών και αισιόδοξων συναισθημάτων.
Επίσης, όταν ο άνθρωπος διαλογίζεται συχνά αυξάνεται ο δείκτης ευφυίας του, έχει μειωμένους δείκτες άγχους, λιγότερους καρδιακούς παλμούς και χρειάζεται λιγότερο ύπνο για να ξεκουραστεί καθημερινά, ενώ σε περίπτωση που ξενυχτήσει, δεν χρειάζεται επιπλέον ύπνο από τον κανονικό για να συνέλθει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2013, 23:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalypso ενδιαφέρον το άρθρο που παράθεσες. Νομίζω οτι θα ταίριαζε να το παραθέσεις και εδώ, που έχουμε ενδιαφέρουσα συζητήσηση:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8458&whichpage=12&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2013, 05:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Φίλε gewkwn

1: Τα ποσοστά που δείχνουν οι δημοσκοπίσεις προφανώς ...
Edited by - Πύρινος on 09/09/2013 20:58:01


Συγνώμη αλλά τι σχέση έχουν όλ'αυτά με τα πειράματα;

Edited by - panpam on 09/09/2013 22:50:46



Εαν διαβασεις θα καταλαβεις πως πηγε εκει η συζητηση!
Αμαν ποια εχουμε τον
Χρηστο που δεν μελεταει τα κειμενα εχουμε κα ιεσε να που δεν διαβαζεις;

Εκτος εαν και εσυ εισια στην ιδια κατηγορια...

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2013, 10:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Μπορείτε να μου δώσετε μερικές ιδέες για κάποιο πείραμα που θα μπορούσα να κάνω?



Ασκήσεις:
Υπάρχουν πολλά που μπορείς να εφαρμόσεις, έχεις καμιά προτίμηση; Γιατί το θέμα είναι μεγάλο, μπορεί κανείς να ασχοληθεί (και να πειραματιστεί) με τα όνειρα πχ. με τη - λεγόμενη - τύχη, με αναζήτηση "γνώσης", με τη θέαση των αθέατων, αφανείς μορφές επικοινωνίας, προβλέψεις, εναλλακτικές θεραπευτικές πρακτικές κοκ. Τι νιώθεις να σε έλκει; Και κάτι να θυμάσαι: για οτιδήποτε την επιτυχία την προσκαλείς με αναπροσαρμογή του τρόπου ζωής, οι σκέτες ασκήσεις και πρακτικές δεν αρκούν.

1. Όνειρα

Ξεκίνησε από το να έχεις «Διαυγή όνειρα» (δηλ όνειρα στα οποία έχεις επίγνωση ότι ονειρεύεσαι)

2. Τύχη

Διερεύνησε το «Νόμο της Έλξης» (αλλά όχι από το γνωστό βιβλίο «Το Μυστικό»)

3. Γνώση

Δες πως με τεχνικές «διεύρυνσης του νου» μπορείς να βρεθείς να ξέρεις πράγματα που δεν έχεις ακούσει ή μάθει.

4. Θέαση

Δες πως με τεχνικές μπορείς ανοίξεις τα «μάτια» του νου σου (ή της ψυχής, κατ’άλλους.)

5. Θέωση

Διερεύνησε θρησκευτικές προσεγγίσεις θέωσης

6. Τηλεπάθεια

Εκπαιδεύσου στο cold reading.

7. Προβλέψεις

Διερεύνησε μεθόδους πρόβλεψης

8. Ενδοσκόπηση – Επίγνωση

Αναζήτησε τρόπους / μεθόδους «αυτογνωσίας»

9. Θεραπείες

Δες μεθόδους εναλλακτικών «θεραπευτικών» μεθόδων.

10. Αλχημεία

Πειραματίσου με τους μετασχηματισμούς της ύλης (με σκοπό το μετασχηματισμό του εαυτού.)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2013, 10:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

...Μπορείτε να μου δώσετε μερικές ιδέες για κάποιο πείραμα που θα μπορούσα να κάνω?



Ασκήσεις:
Υπάρχουν πολλά που μπορείς να εφαρμόσεις, έχεις καμιά προτίμηση; Γιατί το θέμα είναι μεγάλο, μπορεί κανείς να ασχοληθεί (και να πειραματιστεί) με τα όνειρα πχ. με τη - λεγόμενη - τύχη, με αναζήτηση "γνώσης", με τη θέαση των αθέατων, αφανείς μορφές επικοινωνίας, προβλέψεις, εναλλακτικές θεραπευτικές πρακτικές κοκ. Τι νιώθεις να σε έλκει; Και κάτι να θυμάσαι: για οτιδήποτε την επιτυχία την προσκαλείς με αναπροσαρμογή του τρόπου ζωής, οι σκέτες ασκήσεις και πρακτικές δεν αρκούν.

1. Όνειρα

Ξεκίνησε από το να έχεις «Διαυγή όνειρα» (δηλ όνειρα στα οποία έχεις επίγνωση ότι ονειρεύεσαι)

2. Τύχη

Διερεύνησε το «Νόμο της Έλξης» (αλλά όχι από το γνωστό βιβλίο «Το Μυστικό»)

3. Γνώση

Δες πως με τεχνικές «διεύρυνσης του νου» μπορείς να βρεθείς να ξέρεις πράγματα που δεν έχεις ακούσει ή μάθει.

4. Θέαση

Δες πως με τεχνικές μπορείς ανοίξεις τα «μάτια» του νου σου (ή της ψυχής, κατ’άλλους.)

5. Θέωση

Διερεύνησε θρησκευτικές προσεγγίσεις θέωσης

6. Τηλεπάθεια

Εκπαιδεύσου στο cold reading.

7. Προβλέψεις

Διερεύνησε μεθόδους πρόβλεψης

8. Ενδοσκόπηση – Επίγνωση

Αναζήτησε τρόπους / μεθόδους «αυτογνωσίας»

9. Θεραπείες

Δες μεθόδους εναλλακτικών «θεραπευτικών» μεθόδων.

10. Αλχημεία

Πειραματίσου με τους μετασχηματισμούς της ύλης (με σκοπό το μετασχηματισμό του εαυτού.)


Καλή πρόταση φίλε panpam,

Με ενδιαφέρει πολύ η Αλχημεία...
...Αν κάποιος συνδίκτυος έχει της γνώσεις να ανοίξει και στηρίξει ένα τέτοιο θέμα , θα παίρναμε γνώσεις που θα βοηθούσαν ουσιαστικά της αναζητήσεις…. των ανοικτόμυαλων χωρίς δογματικές αγκυλώσεις αναζητητών...και ίσως όχι μόνο.

Ελπίζω φίλε panpam , να πιάσει τόπο η ωραία σου πρόταση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2013, 11:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς μας ήρθες Anna1220.

Εχω να σου προτείνω κάτι πιο πρακτικό.
Βρες κάποιο μέρος που, εκ των προτέρων, αποφασίσεις να πας.
Παρατήρησέ το ΠΟΛΥ προσεκτικά ώστε ν' καταχωριθούν στην μνήμη σου όλες οι λεπτομέρειες.
Απ' όπου κι αν βρίσκεσαι, προσπάθησε να φέρεις στην μνήμη σου όλες τις λεπτομέρειες της τοποθεσίας που παρατήρησες.
Δηλαδή να έχεις σαφέστατη εικόνα της τοποθεσίας στην φαντασίας σου.
Εάν το καταφέρεις, θα βρεθείς εκεί.
Θέλει πολύ προσπάθεια και προπόνηση όμως.
Θα αισθανθείς παράξενα στην αρχή...

Δεν βλέπω 2η ανάρτησή σου όμως...

Edited by - Αίολος on 10/09/2013 12:25:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2013, 11:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαν διαβασεις θα καταλαβεις πως πηγε εκει η συζητηση!
Αμαν ποια εχουμε τον
Χρηστο που δεν μελεταει τα κειμενα εχουμε κα ιεσε να που δεν διαβαζεις;

Εκτος εαν και εσυ εισια στην ιδια κατηγορια...


Gewkwn έχουν δίκαιο για αυτό που λένε, ηρέμησε.
Εντάξει, η όλη ιστορία ξεκίνησε με το ποστ του Ευμενής. Αλλά μετά εμείς το συνεχίσαμε. Εγώ έγραφα κοπτά μηνύματα βέβαια, δε περίμενα να πάρω μακροσκελή απάντηση πάνω σε δυό-τρεις γραμμές που έγραψα, αλλά στη μακροσκελή σου απάντηση, μετα απάντησα με άλλη δικιά μου μακροσκελή απάντηση (την οποία διέγραψα μετά από τις παρατηρήσεις των συνομιλητών) οπότε το θέμα θα έφευγε τελείως.
Φτάνει που τα άλλα θέματα έχουν γεμίσει με άσχετα μηνύματα, ας μην επαναλαμβάνουμε αυτό που δεν μας (μου) αρέσει να βλέπουμε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2013, 12:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Notirk
Με ενδιαφέρει πολύ η Αλχημεία...
...Αν κάποιος συνδίκτυος έχει της γνώσεις να ανοίξει και στηρίξει ένα τέτοιο θέμα , θα παίρναμε γνώσεις που θα βοηθούσαν ουσιαστικά της αναζητήσεις…. των ανοικτόμυαλων χωρίς δογματικές αγκυλώσεις αναζητητών...και ίσως όχι μόνο.

Swami Sivananda: Practical Lessons in yoga

Lu k'uan Yu: Taoist Yoga, Alchemy and immortality.

Daniel Reid: The Tao of Health and Longetivity.

Mantak Chia: Cultivating the Male Sexual Energy (και οποιοδήποτε άλλο βιβλίο του ίδιου συγγραφέα

Dr. Jonn Mumford: A Chakra & Kundalini Workbook: Psycho-Spiritual Techniques for Health, Rejuvenation, Psychic Powers & Spiritual Realization.


Όλα τα παραπάνω βιβλία, αφορούν την αλχημεία.

Θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα να ανοίξει ένα σχετικό θέμα, θα ήθελα τουλάχιστον προσωπικά να το κάνω κάποια στιγμή. Το πρόβλημα έιναι οτι οι πολλές διαφορετικές απόψεις-αντιλήψεις περι αλχημείας μπορεί να οδηγούσαν σε σύγκρουση.


Edited by - Gnostic Student on 10/09/2013 15:31:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy