ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 09:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γνωρίζω αν είναι η κατάλληλη κατηγορία για αυτό το θέμα, διάβασα όμως, στις σημειώσεις της κατηγορίας, ότι ασχολείται και με τα UFO, άρα πιθανότατα να έχω επιλέξει την σωστή κατηγορία, αν έχω κάνει ΛΑΘΟΣ, παρακαλώ ο διαχειριστής να διορθώση την κατάσταση.

Ας ξεκινήσω, πρώτα λοιπόν με τους Εξωγήινους, γιατί οι Γήινοι είναι πιθανότατα μεγαλύτερα UFO από τους Εξωγήινους.

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 09:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξωγήινοι Α’

Και τι δεν έχω διαβάσει, για Ανρδομέδιους, για Δρακονιανούς, για Ξωτικά, για Γαλαξιακή Συνομοσπονδία, για περισσότερες από 100.000 φυλές Εξωγήινων, που οι περισσότερες από αυτές τις φυλές είναι χιλιετίες ή και εκατομμύρια χρόνια μπροστά από εμάς, τους Γήινους, στην τεχνολογία, την επιστήμη, την φιλοσοφία, την κοινωνία, την Δικαιοσύνη κλπ.

Ας δούμε λοιπόν τι μπορεί να συμβαίνει, είτε υπάρχουν Εξωγήινοι είτε δεν υπάρχουν.

Αν δεν υπάρχουν σταματώ εδώ, αυτό όμως δεν παίζει, αυτό όμως δεν στέκει ΛΟΓΙΚΑ, δεν είναι δυνατόν να είμαστε μόνο εμείς «οι κωλόφαρδοι» τις ΖΩΗΣ.

Αφού λοιπόν απερρίφθη το ότι δεν υπάρχουν, ας δούμε τι συμβαίνει εφ’ όσον δεχτήκαμε το ότι υπάρχουν Εξωγήινοι.

Αν λοιπόν αυτοί που υπάρχουν έχουν την ίδια ή παρόμοια τεχνολογία με εμάς, δηλαδή, όπως και εμείς προσπαθούν να βγουν από τον πλανήτη τους και να εξερευνήσουν το ηλιακό τους σύστημα, έχει καλώς, είναι τα ίδια UFO με εμάς.

Αν πάλι έχουν ανώτερη τεχνολογία από εμάς, έχουν εξερευνήσει το ηλιακό τους σύστημα, έχουν φτιάξει αποικίες σε αυτό και εκμεταλλεύονται τους πόρους και των υπόλοιπων πλανητών του ηλιακού τους συστήματος, αλλά ακόμα δεν μπορούν να πάνε σε άλλα άστρα ή πλανήτες του γαλαξία τους, πάλι έχει καλώς, είναι τα ίδια UFO με εμάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 09:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξωγήινοι Β’

Αν όμως έχουν την τεχνολογία και έχουν εξερευνήσει το γαλαξία τους, και πιθανών και άλλους κοντινούς γαλαξίες σε αυτούς, τότε αρχίζουν, κατά την άποψη μου, τα σοβαρά ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, τα οποία ξανά, κατά την άποψή μου, τους κατατάσσουν σε μεγαλύτερα UFO από εμάς, σε SUPER UFO.

Μπορώ να καταλάβω, την άποψη, την θεωρία, την απόφαση της μη επέμβασης έχει κάποια λογική υπόσταση, σε άλλους πολιτισμούς, σε άλλες φυλές του γαλαξία τους, ως αναφορά την Θρησκεία, την Φιλοσοφία ακόμα και τo Κοινωνικό γίγνεσθαι ( με πολλά ερωτηματικά για το τελευταίο ) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ΤΙΠΟΤΑ, είναι εκτός λογικής μου, την μη επέμβαση σε πολέμους και σφαγές.

Δεν μπορώ να καταλάβω, με τίποτα, την μη επέμβαση, τουλάχιστον στους δύο τελευταίους παγκοσμίους πολέμους και την μη επέμβαση στην χρήση πυρηνικών όπλων πάνω στον Άνθρωπο, πάνω στον πλανήτη μας και εναντίων της φυλής μας.

Αυτός είναι και βασικός λόγος που τους στιγματίζω, αν υπάρχουν, σε SUPER UFO, αλλά ας πάμε τώρα και στους Γήινους, δεν τελείωσα με τους Εξωγήινους, θα επανέλθω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 10:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... ΛΟΓΙΚΑ, δεν είναι δυνατόν να είμαστε μόνο εμείς «οι κωλόφαρδοι» τις ΖΩΗΣ...
και γιατί όχι; δεν είναι λογικό να το νομίζουμε παράλογο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 10:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γήινοι Α’

Έκανα κάποιους υπολογισμούς, σήμερα και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα αποτελέσματα τους.

Νέο Φορολογικό και έμποροι, βιοτέχνες, ελεύθεροι επαγγελματίες.

Οι έμποροι, οι βιοτέχνες και οι ελεύθεροι επαγγελματίες θα πληρώνουν φόρο 26% από το πρώτο ευρώ του ετήσιου εισοδήματός τους για τα πρώτα 50.000 ευρώ και 33% για τυχόν επιπλέον ποσό πέραν των 50.000 ευρώ.

Επίσης θα πληρώσουν για προκαταβολή φόρου 55%, δηλαδή θα πληρώσουν συνολικά φόρους με πραγματικό συντελεστή 40,3% (26% προσαυξημένο κατά 55%, αν δηλώσουν εισοδήματα κάτω από 50.000 Ευρώ).

Ο ίδιοι επαγγελματικοί κλάδοι, θα πληρώσουν επίσης και ΕΦΑ ή χαράτσι της ΔΕΗ και ΦΑΠ, και τέλος κυκλοφορίας αυτοκινήτου, και ΦΠΑ 23% αν τρώνε, ντύνονταν ή τολμούν να κυκλοφορήσουν, να δουλέψουν κλπ.

Την γενική φορολογική επιβάρυνση τους, την υπολόγισα, με περίπου 60% κατά μέσο όρο, δηλαδή όταν ένας έμπορος πουλήσει κάτι, ένας βιοτέχνης παράγει κάτι ή ένας ελεύθερος επαγγελματίας επισκευάσει κάτι και έχει ένα κέρδος 10 Ευρώ τα 6 από αυτά θα τα πάρει το Κράτος με τον έναν ή τον άλλο τρόπο!!!!!!!!!!

Σε αυτά δεν έχουν υπολογιστεί τα λειτουργικά έξοδα του έμπορου, του βιοτέχνη, του ελεύθερου επαγγελματία, δηλαδή, Φως, Νερό, Τηλέφωνο, Ενοίκια, Μεταφορικά, Μισθοί κλπ. που συνήθως, ανάλογα με το είδος της επιχείρησης είναι από 25% ως και 35% του τζίρου.

Τελικά τα SUPER UFO είναι οι Εξωγήινοι , η μήπως τα SUPER UFO είναι οι Γήινοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 10:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γήινοι Β’

Νέο Φορολογικό για μισθωτούς και συνταξιούχους

Στις φετινές αλλαγές στη φορολογία συμπεριλαμβάνονται και διατάξεις που θα εκτινάξουν στα ύψη τους φόρους που θα κληθούν να πληρώσουν το 2014 για τα φετινά εισοδήματα τους οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι που βαρύνονται με ένα ή περισσότερα προστατευόμενα τέκνα, ή μέλη.

1./ Καταργούνται οριστικά τα πρόσθετα αφορολόγητα όρια για τα προστατευόμενα παιδιά και τα λοιπά προστατευόμενα μέλη.

2./ Καταργούνται οριστικά οι εκπτώσεις δαπανών από το φόρο εισοδήματος (Δαπάνες για την Υγεία την Παιδεία κλπ).

Άμοιρε Άνθρωπε, τόλμησες να κάνεις παιδιά, τόλμησες να σπουδάσεις τα παιδιά σου, τόλμησες να περιθάλψεις τον ανήμπορο πατέρα σου ή μητέρα σου, τολμάς να ζεις, ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΩΡΑ.

Τελικά τα SUPER UFO είναι οι Εξωγήινοι , η μήπως τα SUPER UFO είναι οι Γήινοι.

Edited by - Sol-Mix on 07/10/2013 11:02:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 10:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam: Για δύο πράγματα στην ζωή μου είμαι απολύτως σίγουρος, το ένα είναι ότι μετά θάνατον υπάρχει ζωή και το δεύτερο είναι ότι όχι μόνο υπάρχουν Εξωγήινοι αλλά κόβουν βόλτες πάνω στον πλανήτη μας.

Κανείς, και όταν εννοώ κανείς, εννοώ τους πάντες, ορατούς και αόρατους, δεν μπορεί να μου πει ότι αυτά που έζησα και είδα είναι διαφορετικά από αυτά που έζησα και είδα.

Συγνώμη για το δεικτικό ύφος, αλλά όσο συντομότερα συνειδητοποιήσεις τα δύο ποίο πάνω που σου γράφω, τόσο καλύτερη θα είναι η ζωή για σένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 11:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam: Για δύο πράγματα στην ζωή μου είμαι απολύτως σίγουρος, το ένα είναι ότι μετά θάνατον υπάρχει ζωή και το δεύτερο είναι ότι όχι μόνο υπάρχουν Εξωγήινοι αλλά κόβουν βόλτες πάνω στον πλανήτη μας.


Και εγώ θα σου πω όχι μόνο πάνω από τον πλανήτη αλλά και μέσα στα σπίτια μας και πάρτι κάνουν που λέει ο λόγος.

Και θέλω να σου απαντήσω και εγώ σε κάποια πράγματα, ρώτησες:

quote:

Μπορώ να καταλάβω, την άποψη, την θεωρία, την απόφαση της μη επέμβασης έχει κάποια λογική υπόσταση, σε άλλους πολιτισμούς, σε άλλες φυλές του γαλαξία τους, ως αναφορά την Θρησκεία, την Φιλοσοφία ακόμα και τo Κοινωνικό γίγνεσθαι ( με πολλά ερωτηματικά για το τελευταίο ) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ΤΙΠΟΤΑ, είναι εκτός λογικής μου, την μη επέμβαση σε πολέμους και σφαγές.

Δεν μπορώ να καταλάβω, με τίποτα, την μη επέμβαση, τουλάχιστον στους δύο τελευταίους παγκοσμίους πολέμους και την μη επέμβαση στην χρήση πυρηνικών όπλων πάνω στον Άνθρωπο, πάνω στον πλανήτη μας και εναντίων της φυλής μας.


Που να επέμβουν στην ζωική αλυσίδα και στην φύση;

Μην ξεχνάμε ότι και να λέμε η φύση κάνει κουμάντο.

Ξέρεις πόσα στόματα έχουν κλείσει γιατί άνθρωποι που τους είδαν ή ανακάλυψαν κάτι θεωρήθηκαν ψυχωτικοί ή σχιζοφρενείς, άνοιξε βιβλία με περιγραφές να δεις, εμείς οι άνθρωποι βγάζουμε τα ματάκια μας μόνοι μας.

Παλιότερα ένας άνθρωπος έβλεπε ένα όραμα και τον πιστεύανε τώρα όχι.

Και ρωτάω και εγώ, πόσα τρισεκατομμύρια άνθρωποι πέρασαν από τον πλανήτη γη, τώρα είμαστε πέντε έξη δις και πόσοι από αυτούς έχουν κάνει κάποια σοβαρή ανακάλυψη, σε όλη την ανθρώπινοι ιστορία;

Γεμίζουν αυτοί το ΟΑΚΑ άντε να είναι είναι εκατό χιλιάδες λέω εγώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 12:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3: Εγώ δεν είχα όραμα, τον ΕΙΔΑ, και τον είδα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, όχι σε κάποιο δρόμο ή σε κάποια παραλία, και στο μπαλκόνι του σπιτιού μου στον πρώτο όροφο δεν έχει ούτε πιάτσα ταξί ούτε στάση του τρόλεϊ.

Συναντήθηκαν τα βλέμματα μας, σταμάτησε με κοίταξε, και όταν δεν υπήρχε καμία αντίδραση από μένα, το βλέμμα του γέμισε περιέργεια, δεν έκανα τίποτα, το είπα μόνο χαμηλοφώνως στην σύζυγο μου, γιατί ήταν και τα παιδιά κοντά, και τον αγνόησα, βλέπεις είχαν ήδη περάσει 21 χρόνια από τότε που πέθανα, και ξανά επέστρεψα και είχα ήδη συνειδητοποίηση και αλλάξει πολλά πράγματα στην ζωή μου, και επέστρεψε και τότε τον είδε και η σύζυγος μου, και μου περιέγραψε το χέρι του και κάτι που κράταγε σε αυτό, πριν εγώ προσπαθούσα να αποθηκεύσω, στο μυαλό μου, τις λεπτομέρειες του, στην περιοχή του στήθους και του κεφαλιού του, και δεν είχα προσέξει το χέρι του.
Και το έψαξα στο διαδίκτυο, και τον βρήκα μετά από 3 μήνες περίπου και είναι αυτός.

Αυτός λοιπόν ΥΠΑΡΧΕΙ για άλλους δεν γνωρίζω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 13:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3: Εγώ δεν είχα όραμα, τον ΕΙΔΑ, και τον είδα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, όχι σε κάποιο δρόμο ή σε κάποια παραλία, και στο μπαλκόνι του σπιτιού μου στον πρώτο όροφο δεν έχει ούτε πιάτσα ταξί ούτε στάση του τρόλεϊ.

Συναντήθηκαν τα βλέμματα μας, σταμάτησε με κοίταξε, και όταν δεν υπήρχε καμία αντίδραση από μένα, το βλέμμα του γέμισε περιέργεια, δεν έκανα τίποτα, το είπα μόνο χαμηλοφώνως στην σύζυγο μου, γιατί ήταν και τα παιδιά κοντά, και τον αγνόησα, βλέπεις είχαν ήδη περάσει 21 χρόνια από τότε που πέθανα, και ξανά επέστρεψα και είχα ήδη συνειδητοποίηση και αλλάξει πολλά πράγματα στην ζωή μου, και επέστρεψε και τότε τον είδε και η σύζυγος μου, και μου περιέγραψε το χέρι του και κάτι που κράταγε σε αυτό, πριν εγώ προσπαθούσα να αποθηκεύσω, στο μυαλό μου, τις λεπτομέρειες του, στην περιοχή του στήθους και του κεφαλιού του, και δεν είχα προσέξει το χέρι του.
Και το έψαξα στο διαδίκτυο, και τον βρήκα μετά από 3 μήνες περίπου και είναι αυτός.

Αυτός λοιπόν ΥΠΑΡΧΕΙ για άλλους δεν γνωρίζω.


Συγνώμη που δεν το διευκρίνισα όραμα το ονομάζουν ή παραίσθηση ότι βλέπουμε κάτι εξωπραγματικό δεν το είπα για να θίξω.

Και μιλάω πολύ σοβαρά ποιος μίλησε για οράματα έχω δει και εγώ κάτι που αιωρούνταν πρώτον ενάμιση μέτρο πάνω από το έδαφος, χωρίς εξοπλισμό και δεύτερον με τηλεμεταφορά διαπέρασε το τοίχο του σπιτιού μου γιατί το είδα μέσα στο σπίτι μου (μένω σε διαμέρισμα) και πήγε στο διπλανό σπίτι όπου ήταν δωμάτιο παιδιών και το ένα από αυτά άρχισε να κλαίει (και είχε σάρκα και τα πάντα την έβλεπες δεν ήταν αόρατο).

Τι σε κάνει των άλλων να το θεωρείς όραμα και το δικό σου όχι;

Edited by - maria3 on 07/10/2013 13:22:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 13:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3: Εγώ δεν είχα όραμα, τον ΕΙΔΑ, και τον είδα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, όχι σε κάποιο δρόμο ή σε κάποια παραλία, και στο μπαλκόνι του σπιτιού μου στον πρώτο όροφο δεν έχει ούτε πιάτσα ταξί ούτε στάση του τρόλεϊ.

...

Αυτός λοιπόν ΥΠΑΡΧΕΙ για άλλους δεν γνωρίζω.


Άκου, η ύπαρξη - ή το γεγονός - της εμπειρίας σου είναι ένα πράγμα. Το τι ήταν αυτό που είδες... άλλη υπόθεση.

Είχα δει μια έρευνα, δεν τη βρίσκω τώρα, θα κοιτάξω να βρω - ότι κάπου 6% των ανθρώπων έχουν αυθόρμητα (δηλ χωρίς τεχνικές ή ουσίες και χωρίς να το επιδιώκουν) τέτοιες εμπειρίες. Λίγο πολύ αναφέρουν παρόμοιες μορφές - αν και με την εποχή και τον τόπο (γιατί δεν είναι καινούργια υπόθεση) κάποια στοιχεία ερμηνεύονται ή περιγράφονται διαφορετικά. Αυτό για μένα σημαίνει ότι η ερμηνεία: "εξωγήινοι" είναι ανεπαρκής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 14:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam: Συνδιαλέγεσαι με έναν άνθρωπο που εδώ και 22 χρόνια προσπαθεί να μην κάνει κακό σε κανένα πλάσμα πάνω στον πλανήτη, τις μύγες, τα κουνούπια, τις κατσαρίδες κλπ. προσπαθώ να τις βγάλω έξω από τον τόπο κατοικίας μου, να τους δείξω την έξοδο, και να κλείσω την αντιπαράθεση μαζί τους, χωρίς να τους κάνω οποιοδήποτε κακό.

Πριν από 20 χρόνια περίπου είχα μια εταιρεία που ήταν από τις μεγαλύτερες εταιρείες πληροφορικής στην Ελλάδα, όταν κάποτε πήγα σε μία ψαροταβέρνα να φάω γαύρο και σαμιακό γαριδάκι και να ποίο ένα ούζο, έτσι ήθελα, ήλθε ο ιδιοκτήτης της ταβέρνας, αφού είχα παραγγέλλει και μου είπε, έχω μια φρέσκια σφυρίδα ή συναγρίδα, δεν έχει νόημα, να στην ψήσω, όταν του απάντησα ΟΧΙ, εγώ θέλω γαύρο, μου είπε αν δεν φας εσύ το ψάρι αυτό, ποίος θα το φάει, τότε πήρα την απόφαση ότι αυτή την ζωή δεν την θέλω και σταδιακά τα διέλυσα σχεδόν όλα.

Αυτά που γράφεις είναι αποκλειστικά δικές σου ερμηνείες, αποκλειστικά προσωπικές σου απόψεις, ελπίζω ότι δεν είναι εκ του πονηρού, ΤΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ Η ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 14:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam: Συνδιαλέγεσαι με έναν άνθρωπο που εδώ και 22 χρόνια προσπαθεί να μην κάνει κακό σε κανένα πλάσμα πάνω στον πλανήτη, τις μύγες, τα κουνούπια, τις κατσαρίδες κλπ. προσπαθώ να τις βγάλω έξω από τον τόπο κατοικίας μου, να τους δείξω την έξοδο, και να κλείσω την αντιπαράθεση μαζί τους, χωρίς να τους κάνω οποιοδήποτε κακό.

Πριν από 20 χρόνια περίπου είχα μια εταιρεία που ήταν από τις μεγαλύτερες εταιρείες πληροφορικής στην Ελλάδα, όταν κάποτε πήγα σε μία ψαροταβέρνα να φάω γαύρο και σαμιακό γαριδάκι και να ποίο ένα ούζο, έτσι ήθελα, ήλθε ο ιδιοκτήτης της ταβέρνας, αφού είχα παραγγέλλει και μου είπε, έχω μια φρέσκια σφυρίδα ή συναγρίδα, δεν έχει νόημα, να στην ψήσω, όταν του απάντησα ΟΧΙ, εγώ θέλω γαύρο, μου είπε αν δεν φας εσύ το ψάρι αυτό, ποίος θα το φάει, τότε πήρα την απόφαση ότι αυτή την ζωή δεν την θέλω και σταδιακά τα διέλυσα σχεδόν όλα.

Αυτά που γράφεις είναι αποκλειστικά δικές σου ερμηνείες, αποκλειστικά προσωπικές σου απόψεις, ελπίζω ότι δεν είναι εκ του πονηρού, ΤΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ Η ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ.
Δεν κατάλαβα που κολλάνε όλα αυτά με ότι έγραψα. Αυτό άλλωστε είπα, είδες ότι είδες, το τι είδες δεν είναι απαραίτητα το τι νόμισες ότι είδες (ή το τι νομίζω εγώ) - γιατί δεν είσαι ο μοναδικός που είδες και το ίδιο πράγμα άλλος το ονομάζει έτσι κι άλλος αλλιώς.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam: Πριν από πολλά, παρά πολλά χρόνια, τι θυμήθηκα τώρα, είχα γνωρίσει μια ψυχίατρο, έψαχνα για σύντροφο στην ζωή μου, όταν κατάλαβα τι συνέβαινε, έφυγα τρέχοντας, η ψυχίατρος αυτή είχε σπουδάσει ψυχιατρική για να λύση τα προσωπικά της προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι είδα, ΤΟ ΕΙΔΑ αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά του νομίζω και του ΒΛΕΠΩ, αν δεν πιστεύεις σε αυτά που βλέπεις, να σου συστήσω την ποίο πάνω πρώην φίλη μου, πιθανόν να τα βρείτε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Κανείς, και όταν εννοώ κανείς, εννοώ τους πάντες, ορατούς και αόρατους, δεν μπορεί να μου πει ότι αυτά που έζησα και είδα είναι διαφορετικά από αυτά που έζησα και είδα.

Mια απο τα ίδια...!
Και μάλιστα εις τετραπλούν!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam: Πριν από πολλά, παρά πολλά χρόνια, τι θυμήθηκα τώρα, είχα γνωρίσει μια ψυχίατρο, έψαχνα για σύντροφο στην ζωή μου, όταν κατάλαβα τι συνέβαινε, έφυγα τρέχοντας, η ψυχίατρος αυτή είχε σπουδάσει ψυχιατρική για να λύση τα προσωπικά της προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι είδα, ΤΟ ΕΙΔΑ αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά του νομίζω και του ΒΛΕΠΩ, αν δεν πιστεύεις σε αυτά που βλέπεις, να σου συστήσω την ποίο πάνω πρώην φίλη μου, πιθανόν να τα βρείτε.




Δεν έγραψα ότι νομίζεις ότι είδες. Είδες, αλλά το τί είδες είναι ανοιχτό σε ερμηνείες. Οι Ινδιάνοι βλέπανε το τραίνο και το λέγανε 'σιδερένιο άλογο'. Δηλ το εξηγούσαν με λογία προσιτά σ'αυτούς κι ας μην ήταν άλογο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: Εδώ και αρκετά χρόνια τους έχω πει αρκετές φορές μέχρι σήμερα, μέσα σε καταστάσεις ανεξήγητου καλοκαιρινού ψύχους, οικιακού ψύχους κλπ, και ΣΗΜΕΡΑ για να μην υπάρχει κάποια παρερμηνεία στα λεγόμενα μου ή λάθος μετάφραση κλπ. τους ΤΟ ΓΡΑΦΩ μέσα από το φόρουμ σας:

Αν εκεί που θα πάω όταν ξανά πεθάνω, την προηγουμένη φορά ήταν σύντομο το χρονικό διάστημα και δεν πρόλαβα να το εξακριβώσω παρ’ όλη την προσπάθεια μου, ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ είναι ίδια όπως και εδώ, τότε δεν πάει να είναι Θεοί, Διάβολοι, Τρίβολοι, Εξωγήινες Ψυχές, Εξωγήινες Ψυχές ή οτιδήποτε άλλο, ούτε ψήλος στον κόρφο τους, θα βλαστημήσουν την ώρα και την στιγμή που ΥΠΑΡΧΟΥΝ, να παρακαλάνε να μην ξαναπεθάνω.

ΤΕΛΟΣ στην Αδικία, ΤΕΛΟΣ στις Συμμορίες, ΤΕΛΟΣ στην Αγνωμοσύνη, ΤΕΛΟΣ στην Λαμογιά, ΤΕΛΟΣ στον Φθόνο, ΤΕΛΟΣ στο μίσος κλπ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μπορώ να καταλάβω, με τίποτα, την μη επέμβαση, τουλάχιστον στους δύο τελευταίους παγκοσμίους πολέμους και την μη επέμβαση στην χρήση πυρηνικών όπλων πάνω στον Άνθρωπο, πάνω στον πλανήτη μας και εναντίων της φυλής μας.

Το έχω σκεφθεί πολυ αυτο το ερώτημα.
Εχω καταλήξει, σε πιθανά συμπεράσματα.

Π.χ., άν ήμουν εγώ ο "προηγμένος" και επισκεπτόμουν ένα πλανήτη σε πρωτόγονη κατάσταση, τι θα έκανα!
Με το σκεπτικό που διαθέτω, (κοινώς με το μυαλό που κουβαλάω),δεν θα ήθελα με κανέναν τρόπο να επέμβω, στην φυσιολογική εξέλιξη της κατάστασης, ακόμη κι αν τους έβλεπα να πολεμούν μεταξύ τους.

θα θεωρούσα ότι, θα έπρεπε μόνοι τους να δούν τα λάθη τους. Θα ανελάμβανα έναν ρόλο, συμβουλευτικό κυρίως ώς πρός το καλό και το κακό, την αλληλεγγύη, το αγαπάτε αλλήλους ( σας θυμίζει τίποτα?) και θα αποχωρούσα. Βέβαια αυτοί μετά θα με έκαναν θεό τους και τι σοφά λόγια έλεγα, αλλά θα συνέχιζαν να αλληλοσκοτώνονται!!

Σίγουρα όμως, θα έκανα επέμβαση, αν έβλεπα ότι οι πράξεις τους, εξέθεταν σε κίνδυνο τον πλανήτη τους και κατα συνέπεια όλο το σύστημά τους, το οποίο με την σειρά του, θα είχε πιθανό αντίκτυπο σε γειτονικά συστήματα.

Θεωρώ λοιπόν, πως αυτοί οι διαγαλαξιακοί ταξιδιώτες, ίσως και οι ενδογαλαξιακοί, έχουν κάποια "αγραφη" νομοθεσία, να μην επεμβαίνουν στην φυσιολογική εξέλιξη των πραγμάτων.

θα μπορούσα να εξηγήσω τις αναμίξεις των "θεών" σε ενδοπλανητικές διενέξεις, προς ίδιον όφελος και κατα παράβασιν της ανωτέρω "άγραφης" νομοθεσίας.
Πράγμα που επισύρει την τιμωρία εκ μέρους της όποιας γαλαξιακής ή διαγαλαξιακής συμμαχίας-ομοσπονδίας.
Εξ'ού και οι "πόλεμοι" των θεών, το κυνήγι απο πλανήτη σε πλανήτη και η επιρροή που ασκούν οι "κακοί" σε ηλιθίους γηγενείς, προσφέροντας μέρος της τεχνολογίας τους.

Υπάρχει και ο εκβιασμός.
Π.χ., μια ομάδα απο παραβάτες-αποστάτες της "άγραφης" νομοθεσίας, να κρατούν αιχμάλωτο έναν ολόκληρο πλανήτη, εκβιάζοντας τους διώκτες τους, με την καταστροφή του, εκμεταλευόμενοι τον σεβασμό που τρέφουν οι "καλοί", προς κάθε μορφή ζωής και την απόφασή τους να αφήνουν την εξέλιξη, να ακολουθεί την φυσική της πορεία.

Απαντάει αυτο στις ερωτήσεις σου Sol-Mix?
Είμαι σίγουρος ότι το έχεις σκεφθεί κι εσυ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

panpam: Πριν από πολλά, παρά πολλά χρόνια, τι θυμήθηκα τώρα, είχα γνωρίσει μια ψυχίατρο, έψαχνα για σύντροφο στην ζωή μου, όταν κατάλαβα τι συνέβαινε, έφυγα τρέχοντας, η ψυχίατρος αυτή είχε σπουδάσει ψυχιατρική για να λύση τα προσωπικά της προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι είδα, ΤΟ ΕΙΔΑ αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά του νομίζω και του ΒΛΕΠΩ, αν δεν πιστεύεις σε αυτά που βλέπεις, να σου συστήσω την ποίο πάνω πρώην φίλη μου, πιθανόν να τα βρείτε.




Δεν έγραψα ότι νομίζεις ότι είδες. Είδες, αλλά το τί είδες είναι ανοιχτό σε ερμηνείες. Οι Ινδιάνοι βλέπανε το τραίνο και το λέγανε 'σιδερένιο άλογο'. Δηλ το εξηγούσαν με λογία προσιτά σ'αυτούς κι ας μην ήταν άλογο.



Panpam , πόσα θες για μας τρελάνεις???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

panpam: Πριν από πολλά, παρά πολλά χρόνια, τι θυμήθηκα τώρα, είχα γνωρίσει μια ψυχίατρο, έψαχνα για σύντροφο στην ζωή μου, όταν κατάλαβα τι συνέβαινε, έφυγα τρέχοντας, η ψυχίατρος αυτή είχε σπουδάσει ψυχιατρική για να λύση τα προσωπικά της προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι είδα, ΤΟ ΕΙΔΑ αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά του νομίζω και του ΒΛΕΠΩ, αν δεν πιστεύεις σε αυτά που βλέπεις, να σου συστήσω την ποίο πάνω πρώην φίλη μου, πιθανόν να τα βρείτε.




Δεν έγραψα ότι νομίζεις ότι είδες. Είδες, αλλά το τί είδες είναι ανοιχτό σε ερμηνείες. Οι Ινδιάνοι βλέπανε το τραίνο και το λέγανε 'σιδερένιο άλογο'. Δηλ το εξηγούσαν με λογία προσιτά σ'αυτούς κι ας μην ήταν άλογο.



Panpam , πόσα θες για μας τρελάνεις???



Δε συμφωνείς λοιπόν με το ότι η ύπαρξη - ή το γεγονός - μιας εμπειρίας σου είναι διαφορετική υπόθεση από το τι ήταν αυτό που πχ είδες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk, όταν γίνονται τέεοιου είδους συζητήσεις και καταθέσεις "ψυχής", καλύτερα να μην εμπλεκόμαστε σε διάλογο με καμένα μυαλά.

Αστους να γράφουν χωρίς απάντηση!

Υ.Γ
Θεωρώ πως μετριούνται στα δάκτυλα τους ενός χεριού, αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέει ο Sol-Mix.

Σολ-Μιχ, μην δίνεις σημασία σε ανόητες ερωτήσεις και κρίσεις.Εχει γεμίσει "ειδικούς" ο πλανήτης, μόνο που φοράνε όλοι παρωπίδες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 07/10/2013 15:43:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 15:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk, όταν γίνονται τέεοιου είδους συζητήσεις και καταθέσεις "ψυχής", καλύτερα να μην εμπλεκόμαστε σε διάλογο με καμένα μυαλά.

Αστους να γράφουν χωρίς απάντηση!

Υ.Γ
Θεωρώ πως μετριούνται στα δάκτυλα τους ενός χεριού, αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέει ο Sol-Mix.

Σολ-Μιχ, μην δίνεις σημασία σε ανόητες ερωτήσεις και κρίσεις.Εχει γεμίσει "ειδικούς" ο πλανήτης, μόνο που φοράνε όλοι παρωπίδες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 07/10/2013 15:43:21


Πως συμφέρει ορισμένους (ανήκεις σε αυτούς;) να δέχονται οι άλλοι άκριτα οτιδήποτε 'καταθέτει' κανείς.... έτσι μετά μπορούνε άνετα να σερβίρουν κουτόχορτο...

Ρωτώ για να κατανοήσω την εμπειρία, όχι να τον κατακρίνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: Φυσικά και τα έχω σκεφτεί, αλλά διαφωνώ, η δική μου λογική λέει άλλα, για αυτό και τους αποκαλώ SUPER UFO, στην θέση τους απλά θα εμφανιζόμουν και θα τους ανακοίνωνα με απλή γλώσσα αυτή που καταλαβαίνουν «τσογλάνια βλέπετε ποίος ή ποίοι ήμαστε αν δεν το διαλύσετε τώρα, θα μετατραπεί τε όλοι στα εξ ων συνετέθη, να βρείτε άλλο τρόπο διαλεκτικό να λύσετε τις διαφορές σας», φυσικά και δεν θα έκανα καμία άλλη παρέμβαση, φυσικά και δεν θα τους έλεγα ή τους έδινα οτιδήποτε άλλο, απλά με τον τρόπο θα εμφανιζόμουν και θα τους έδινα να καταλάβουν ότι εκτός από αυτούς, υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που σκέπτονται λίγο διαφορετικά από αυτούς.

Στο τελευταίο, το περί εκβιασμού, αυτό έχει κάποια λογική από την πλευρά ενός πραγματικά νοήμονος όντος ή ομάδας ή φυλής ΑΛΛΑ.

Στην θέση τους, θα κύκλωνα εμφανώς τον πλανήτη, θα ενημέρωνα τους γηγενής για την πραγματική κατάσταση, και τότε, όταν οι αποστάτες, τα εξωγήινα λαμόγια, η πες τους όπως θέλεις, καταλάβαιναν ότι τα τομάρια τους τελείωναν, θα έβλεπες τι θα γινόταν, όλοι αυτοί είναι θρασύδειλοι, θα πούλαγαν, θα πρόδιδαν και την μάνα τους και τον πατέρα τους για να γλυτώσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam: μην το συνεχίζεις, δεν είναι ντροπή να κάνεις ένα λάθος στην ζωή σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam: μην το συνεχίζεις, δεν είναι ντροπή να κάνεις ένα λάθος στην ζωή σου.



Προσπαθώ να καταλάβω το τι σε ενόχλησε, αν θέλεις...

quote:
....Αφού λοιπόν απερρίφθη το ότι δεν υπάρχουν, ας δούμε τι συμβαίνει εφ’ όσον δεχτήκαμε το ότι υπάρχουν Εξωγήινοι....
Δεν βρίσκω ότι 'απερρίθφει' το ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε, θα πει δεν ξέρουμε - ζήτημα ανοιχτό!

Edited by - panpam on 07/10/2013 16:40:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Στην θέση τους, θα κύκλωνα εμφανώς τον πλανήτη, θα ενημέρωνα τους γηγενής για την πραγματική κατάσταση, και τότε, όταν οι αποστάτες, τα εξωγήινα λαμόγια, η πες τους όπως θέλεις, καταλάβαιναν ότι τα τομάρια τους τελείωναν, θα έβλεπες τι θα γινόταν, όλοι αυτοί είναι θρασύδειλοι, θα πούλαγαν, θα πρόδιδαν και την μάνα τους και τον πατέρα τους για να γλυτώσουν.

Δεν είναι εμφανές, ότι προς τα εκεί οδεύει η κατάσταση...?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk, όταν γίνονται τέεοιου είδους συζητήσεις και καταθέσεις "ψυχής", καλύτερα να μην εμπλεκόμαστε σε διάλογο με καμένα μυαλά.

Αστους να γράφουν χωρίς απάντηση!

Υ.Γ
Θεωρώ πως μετριούνται στα δάκτυλα τους ενός χεριού, αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέει ο Sol-Mix.

Σολ-Μιχ, μην δίνεις σημασία σε ανόητες ερωτήσεις και κρίσεις.Εχει γεμίσει "ειδικούς" ο πλανήτης, μόνο που φοράνε όλοι παρωπίδες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 07/10/2013 15:43:21


ΝΙΚΟΜΑΧΕ θεωρώ το θέμα του Sol-Mix ένα πολύ σοβαρό θέμα.

Αλλά ειλικρινά δεν μπορούσα να με σε ρωτήσω.

Εμείς τόσο καιρό τι νομίζεις ότι λέμε ή κάνουμε, εγώ δηλαδή συγκεκριμένα.

Ότι προσπαθώ να το παίξω έξυπνη σε θέματα που δεν ξέρω;

Εγώ μπήκα στον χορό και χόρεψα για πρώτη φορά πριν τρία χρόνια και ούτε έκανα επικλήσεις όπως ειπώθηκε από κάποιον ούτε ουσίες ούτε τίποτα από όλα αυτά.

Ποιοι είναι αυτοί που καταλαβαίνουν τον Sol-Mix και είναι μετρημένη στα δάχτυλα;

Οπότε όταν λέω τις απόψεις μου ή όταν λέω ότι η βαρύτητα είναι εικονική και κάποια άλλα πράγματα θα ήθελα να τα αντιμετωπίζεις με περισσότερο σεβασμό, γιατί και εγώ έκανα κατάθεση ψυχής αλλά δεν το αντιλήφθηκε κανείς.

Υ.Γ Sol-Mix κοίτα στο e-mail σου την εικόνα που σου έστειλα ευχαριστώ.


Edited by - maria3 on 07/10/2013 16:54:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

quote:
panpam
quote:

[quote]Sol-Mix
....Αφού λοιπόν απερρίφθη το ότι δεν υπάρχουν, ας δούμε τι συμβαίνει εφ’ όσον δεχτήκαμε το ότι υπάρχουν Εξωγήινοι....


Δεν βρίσκω ότι 'απερρίθφει' το ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε, θα πει δεν ξέρουμε - ζήτημα ανοιχτό!

Έχω πει δεκάδες φορές, πως δεν μπλέκομαι σε θρησκευτικά ζητήματα, ούτε στην πίστη του κάθε μέλους στο forum.
Ωστόσο, εδώ δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω:

Δέχεσαι πως κάποιος υπήρξε θεάνθρωπος, τρισυπόστατος, ενσαρκωμένος λόγος.
Δέχεσαι πως πέθανε και αναστήθηκε, αφού μάλιστα είχε την δύναμη να πράξει το ίδιο και για άλλους.
Δέχεσαι πως η θυσία του ιδίου, απάλλαξε τον άνθρωπο από ένα αμάρτημα ενός κατά πάσα πιθανότητα μυθικού προσώπου.
Δέχεσαι πως κατόπιν αναλήφθηκε στους ουρανούς, και μάλιστα ενώπιον μαρτύρων.
Δέχεσαι πως με τρία ψάρια και πέντε καρβέλια ψωμί, τάισε μερικές χιλιάδες ανθρώπους.

Σε όλα αυτά, καλά κάνεις, κι εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω. Μπέσα.
Ωστόσο, έχεις αμφιβολίες σχετικά με την ύπαρξη εξωγήινων, που μπορεί να μας έχουν επισκεφθεί, ή και να μας επισκέπτονται ακόμα.
Ήμαρτον...


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

quote:

Δεν βρίσκω ότι 'απερρίθφει' το ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε, θα πει δεν ξέρουμε - ζήτημα ανοιχτό!


Δεν ξέρεις, πιθανόν γιατί δεν έχεις δει μέχρι σήμερα, εγώ ξέρω γιατί είδα, για αυτό «απερρίφθη», από μένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: Επειδή δεν μπορώ να αντιληφθώ τον λόγο ενός πολέμου, οποίοι πόλεμοι και αν έχουν γίνει μέχρι σήμερα ήταν για να πάρουν κάποιοι εδάφη ή πλούτη από κάποιους άλλους, ο Αλ Καπόνε, η Μαφία, η Κόζα νόστρα, τι ακριβώς διαφορά έχουν από τα Κράτη που κάνουν πολέμους?

Και έχουν γίνει από κάποιες «συμμορίες» που έβλεπαν τα πράγματα κάπως έτσι, να ζήσουμε καλά εμείς και δεν πάνε να κουρευτούν, για να μην γράψω τίποτα χειρότερο, όλοι οι άλλοι, κάποιες «συμμορίες» με κάποια μορφή «φασιστίζουσας» νοοτροπίας, δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Ευελπιστώ να μην είναι έτσι τα πράγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3: δημοσίευσε το σκίτσο εδώ, αν δεν έχεις κάποιο χώρο αποθήκευσης, πες το μου να το βάλω στον server μου και να σου δώσω το link για να εμφανιστεί στο κείμενο που θα το συνοδεύσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy