ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Yπαρχει Αυριο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Unknown_Darkstar
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2014, 15:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι πρωτη φορα που αρθρογραφω και θελω να μοιραστω καποιες σκεψεις μου μαζι σας.Η Γη κ το καθεστως που την περιβαλλει για μ ενα ειναι ενα ειδος φυλακης,ενας χαμενος κοσμος που δε με αφηνει να εξελιχθω κ να φτασω στην ανωτερη μορφη μου.Εχω ενα σωμα <<αδυναμο >>το οποιο καποιες στιγμες νοσει,εχω μια συνειδηση η οποια βαλεται απο παραπληροφορηση κ αχρηστη γνωση,εχω μια οικογενεια που φοβαμαι οτι θα ερθει καποια μερα που δε θα μπορω να την προστατεψω κ εχω ενα παγκομιο καθεστως που μου καταργει την ελευθερια κ τη Δημοκρατια σε πολλα επιπεδα.Δεν θελω να αντισταθω σ εναν κοσμο που ειμαι περαστικος κ που δε μου ανηκει αλλα μπορω να αφυπνισω κ να σωσω καποιες ψυχες οταν θα ερθει το αναποφεκτο που πολλοι κατανοουν επαναλαμβανω αλλα ελαχιστοι συνειδητοποιουν.Το αναποφεκτο ειναι ο Θανατος που σωστα καταλαβαινεται αλλα για μ ενα εκει ειναι ολη η ουσια...οτι δεν υφισταται θανατος αλλα μια μεταλαξη μια εξελιξη σε αυτο που αναζητω.Ερχομαι σε επαφη με την αρχετυπη μορφη μου.Φευγω απ το <<αρρωστο σωμα μου>> κ αποκτω επιτελους την τελειοτητα κ την Αληθινη Γνωση που ηταν αποτυπωμενη κ ξεχασμενη στα κυτταρα μου στο DNA μου. Ο Πλατων χαρακτηριζε το σωμα ως <<σημα>> δηλ στα αρχαια ταφος της ψυχης κ υπαρχουν πολλα παραδειγματα για το <<μετα>> κ απο αλλους πολιτισμους.Πιστευω στον εναν κ μοναδικο Θεο αυτον που εσκισε το βραχο στα ιεροσολυμα για να παρει το Αγιο Φως ο δικος μας ιερεας που περιμενε περιλυπος απ εξω αφου τον ειχε παραγκωνισει ο αρμενιος,σε αυτον που προσφατα στην Ευβοια μετα την κλοπη των αμφιων του Αγιου Ιωαννη του Ρωσου συνεβησαν τρομερα πραγματα σε αυτον που δινει ξαφνικα ζωη σ ενα μωρο που βρισκεται στην κοιλια μιας μανας κ τελος σε αυτον που οι Αγιοι μας εζησαν εξωπραγματικες εμπειριες.Οποτε αφου δεχομαι το απολυτο Ον τοτε υπαρχει κ το αντιθετο το εκπτωτο τον αρχοντα της ανομιας κ της δειλιας,τον αρχοντα αυτου του κοσμου που μαζι με τις συμμαχιες του κανουν παρτι στον πλανητη αυτον κ οχι μονο.Μπορει να τον αρνηστε αλλα καποια πραγματα ειναι δεδομενα οπως κ ο ηλεκτρισμος δεν τον βλεπουμε αλλα νιωθουμε τα αποτελεσματα του.Το κακο ειναι κτιστο οποτε καποια στιγμη θα παψει να υπαρχει,τρεφεται απο εμας απο την αρνητικη μας ενεργεια κ την απομακρυνση μας απ το Φως.Σκεψου γεννιεσαι τελειο ον,σαν μωρο εχεις μια επαφη με την πραγματικη σου γενετειρα μεχρι να ενταχθεις στο Matrix.Δεν υπαρχει η εννοια του κακου μεσα σου παρα μονο το ΚΑΛΟ δεν θυμωνεις επειδη το αλλο μωρο περπατησε πιο γρηγορα η καλυτερα απο σ ενα,ολα τα συναισθηματα μεσα σου ειναι η καθαρη ενεργεια που πηγαζει απ τον Αρχιτεκτονα,εισαι τοσο κοντα του αυτη τι στιγμη.Οσο μεγαλωνεις απομακρυνεσαι κ αναλαμβανει ο <<αλλος>>την εκπαιδευση σου κ γινεσαι αυτο που εισαι τωρα,ενα αβουλο ον που φοβαται να ελευθερωθει απ τα δεσμα η δε θελει, γιατι η πλανη του μπορω να πω ειναι ευφυεστατα κατασκευασμενη κ πως να μην ηταν απ τον αρχοντα του ψευδους.Οποτε ολα ειναι ενα ωραιο παραμυθι κ καποια στιγμη θα κλιθουμε να διαλεξουμε,αν θελουμε να συνεχισουμε να ζουμε σε αυτο το παραμυθι η επιτελους να εξελιχθουμε κ να αφησουμε αυτον τον ανουσιο κοσμο κ να αγκαλιασουμε τον ανωτερο μας εαυτο οποτε γινει κ ερθει αυτο.Ως Ελλην δεν ειμαι ανωτερος απ τους υπολοιπους ανθρωπους δεν απαιτω απ τα υπολοιπα Εθνη να με ακολουθησουν αλλα απαιτω να με ακουσουν.Ειμαι ο συνδετικος κρικος αναμεσα στην Θεια Γνωση κ στον ανθρωπο.Ειμαι ο Δασκαλος που θα βαλει το μαθητη στον θρανιο κ θα τον διδαξει, αλλα μεχρι εκει.Αυτη ειναι σχεση μου με τον υπολοιπο Κοσμο...Δεν μπορω να αντισταθω με τις δυναμεις που εχω αυτη τι στιγμη σε κατι πολυ ανωτερο απο μ ενα,ειναι ενας ανισος αγωνας με καποιον που εστρωνε τα σχεδια πολυ πριν γεννηθω εγω.Παραμενω σιωπηλος,ενημερωνομαι προσπαθω να βρω την Πιστη μου που εχω χασει κ αν αξιωθω να τη βρω τοτε δεν θα υπαρχει αντισταση εναντια στις αρνητικες δυναμεις γιατι θα ειμαι ηδη νικητης...

Sirax7
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2014, 01:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε/η

Καταρχας,αν θες να γινεσαι ευκολα κατανοητος/η μαθε να γραφεις

χρησιμοποιωντας παραγραφους(ειναι πολυ πιο ευκολο να σε διαβασουμε).

Τωρα οσο αναφορα τα λεγομενα σου, ενα ειναι σιγουρο οτι τα εχεις μπερδεψει

ολα μεσα στο μυαλο σου.

Τσεκαρε λιγο και αυτο ,μπορει να βοηθησει...που ξερεις!

www.youtube.com/watch?v=OojsLDYr7RY

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unknown_Darkstar
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2014, 04:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα κ σ ενα...Θ ακολουθησω τη συμβουλη σου με τις παραγραφους.Οσο αφορα το κειμενο εκει εχω καταληξει βαση ερευνας κ προσωπικων βιοματων.Ευχαριστω για το σχολιο σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy