ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΕ ΕΙΡΗΝΗ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
troll_3
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2014, 17:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους troll_3
Σε περίπτωση που κάποιος νιώθει άσχημα για ότι είπε και θέλει να ανακαλέσει είμαι έτοιμος να δεχθώ την συγγνώμη του και να ζητήσω και εγώ συγγνώμη για τα δικά μου λόγια προς χρήστες και την διαχείριση.

Όμως δεν μπορώ να ζητήσω συγγνώμη αν δεν δω πρώτα μια ειλικρινής μετάνοια των ανθρώπων που μας υβρίσανε. Αυτή η μετάνοια προυποθέτει πως σέβομαι το άτομο με την διαφορετική άποψη και δεν προσπαθώ να το προσβάλλω. Η συγγνώμη πρέπει να είναι αμοιβαία για να υπάρχει τιμή και αξιοπρέπεια.

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2014, 16:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Δεν κατανοώ πως είναι ντροπή και υποτιμητικό να ζητήσει κάποιος που πιστεύει στην "πνευματική εξέλιξη" συγγνώμη. Εγώ προσωπικά ζητώ συγγνώμη για τις κακές φράσεις. Τώρα το τί θα πράξει η "αντίθετη" πλευρά είναι δικό της θέμα.

Πάντως εγώ βλέπω πως άτομα σαν τον Χρίστοςςςς Έλ, τον panosfromlydian3, την Μύθηρα κ.ά. που δεν είναι εδώ για να παίξουν αλλά καταθέτουν σοβαρά τους προβληματισμούς τους, απενεργοποιούνται. Δεν κατανοώ αυτό το άσβεστο μίσος που θυμίζει ιερά εξέταση και κόλαση χωρίς ελπίδα γυρισμού, αλλά εγώ τουλάχιστον ζητώ συγγνώμη(πρωτίστως απ' τον εαυτό μου) για άκομψες φράσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2014, 22:20:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εγώ πάντως βλέπω πως άτομα σαν τον Χρίστοςςςς Ελ...

Γιατί μιλάς για τον εαυτό σου στο γ' ενικό?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 03:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Χρίστοςςςς Έλ
ο λογαριασμός σου είναι πολλάκις απενεργοποιημένος.
Μπορείς να συμμετάσχεις μόνο στο παρόν θέμα, αλλιώς θα απενεργοποιηθεί και πάλι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 11:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

Χρίστοςςςς Έλ
ο λογαριασμός σου είναι πολλάκις απενεργοποιημένος.
Μπορείς να συμμετάσχεις μόνο στο παρόν θέμα, αλλιώς θα απενεργοποιηθεί και πάλι.




Ζητώ συγγνώμη για τις κακές κουβέντες. Για τους άλλους(shadow dancer κ.ά) δεν με πειράζει αν δεν μου ζητήσουν συγγνώμη. Απλώς αφήστε μας να έχουμε μια πρόσβαση. Υπόσχομαι να μην ξαναδώσω σημασία σε προκλητικές φράσεις και να μην βρίζω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

troll_4
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός και troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 12:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους troll_4
quote:

Χρίστοςςςς Έλ

Μπορείς να συμμετάσχεις μόνο στο παρόν θέμα, αλλιώς θα απενεργοποιηθεί και πάλι.




Ω Αμαλια...Εισαι μια τερματικη περιπτωση.
Εισαι και πολλοι αλλοι εδω μεσα.

Τι το παιζεις συντονιστρια?
Αφου κατα βαθος βγαζεις τη γυναικεια σου απληστη φυση εξουσιας...

Ο Χριστος κανει το λαθος και ζηταει συγγνωμη σε πουτανες σαν του λογου σου.

Και τωρα κανε με μπαν ...Ουτως ηα λλως 1.5 λεπτο μου παιρνει να κανω καινουριο λογαριασμο,
Εδω θα ειμαι Αμαλιτσα :)

Kαι μια σημειωση στα πουτανακια(dsm,νικομαχο).

Συγγνωμη που με ασχημες φρασεις ,πληγωσαμε τον ευαισθητο χαρακτηρα σας.


Edited by - panosfromlydian__ on 29/07/2014 12:13:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 14:33:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Χριστος Ελ
Ζητώ συγγνώμη για τις κακές κουβέντες. Για τους άλλους(shadow dancer κ.ά) δεν με πειράζει αν δεν μου ζητήσουν συγγνώμη. Απλώς αφήστε μας να έχουμε μια πρόσβαση. Υπόσχομαι να μην ξαναδώσω σημασία σε προκλητικές φράσεις και να μην βρίζω.

Δεν υφίσταται θέμα συγνώμης για μένα προσωπικά φίλε Χριστος Ελ.
Είναι απλώς, θέμα αλληλοκατανόησης.Δεν μπορείς να γράφεις ανοησίες, χωρίς να δέχεσαι επικρίσεις.

Θα μου πεις, ποιός κρίνει αν κάποιος λέει ανοησίες.
η απάντηση είναι μόνο μία: Η κοινή λογική.

Και φυσικά, πάλι προσωπικά, θέλω να έχεις πρόσβαση.Για διάφορους λόγους, η συμμετοχή σου είναι χρήσιμη.Δεν έχει ο λόγος σου καμία σχέση με το τρολ panosfromπουθενα, ο οποίος έχει αναγάγει την αισχρολογία σε ασπίδα.Αν έδινες ένα πολυβόλο και μιά άδεια φόνου, σε τύπους σαν κι αυτόν, οι ισλαμοφασίστες της ISIL, θα ήταν νήπια μπροστά του.

Θα θυμάσαι ασφαλώς, πριν αρχίσω να σε ειρωνεύομαι, προσπάθησα να σου παρουσιάσω στοιχεία κατά των ανακριβειών που έγραφες.
Οχι μόνον δεν έγιναν δεκτά, αλλά "ξεσπάθωσες" εναντίον μου, δίνοντάς μου το έρεισμα να γίνω...ερειστικός.

Θα έχεις αντιληφθεί, ότι στο φόρουμ του esoterica.gr υπάρχει ένα επίπεδο γνώσης αρκετά υψηλό.Πιθανόν να μην είσαι σε αυτό το επίπεδο, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είσαι αμελητέα ποσότητα.Το μυστικό είναι, να συγκρίνεις, να ερευνάς, να καταλαβαίνεις και να αναρωτιέσαι, για την ορθότητα των κειμένων σου, σε σχέση με τις όποιες ενστάσεις υπάρχουν κατά αυτών.

Δεν σου κρύβω πως έχω σοβαρό πρόβλημα με την βλακεία.Δεν την "παλεύω" εύκολα.Με κάνει...τούρμπο, με "βγάζει από τα ρούχα μου".Ομως, σε αυτόν τον χώρο, είμαι υποχρεωμένος να αυτοσυγκρατώ τα "γκέμια" μου.Η μόνη διέξοδος είναι, η ομολογουμένως υπερβολική μερικές φορές, ειρωνική μου διάθεση, αλλά σταματώ εκεί.Δεν θα δεις πουθενά στο esoterica γραπτά μου με λεξιλόγιο τρολ, να απευθύνονται επί προσωπικού.
Εξαιρούνται μόνο το "μαλάκας" που είναι καθημερινής χρήσης για όλους μας και το "ηλίθιος", που δεν είναι βρισιά, αλλά απλή περιγραφή κατάστασης και δεν περικλείει μίσος ή φθόνο.

Ελπίζω να με κατανοήσεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jem
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 15:48:59  Εμφάνιση Προφίλ

Ειναι θεμιτο το ατομο να εκφραζει ελευθερα την αποψη του μεσα σε πλαισια παντα κοσμιοτητας.

Η λειτουργια του φορουμ ετσι οπως την αντιλαμβανομαι εγω και διαβαζοντας αρκετα απο τα μηνυματα του φορουμ , δεν ειναι τοσο εκπαιδευτικη, αλλα πρωτιστως μαλλον ψυχοθεραπευτικη.

Οι ανθρωποι που επικοινωνουν μεσω φορουμ ειναι συνηθως ανθρωποι μοναχικοι, και το μεσο τους προσφερει μια βοηθεια να αισθανονται καλυτερα.

Επιπλεον εχω την εντυπωση, οτι τα φορουμ προσφερουν μια δυνατοτητα εκτονωσης μιας εσωτερικευμενης καταστασης αγχους και πιεσης απο το περιβαλλον.

Στα φορουμ δεν γινονται διατριβες επι επιστημονικων θεματων, ουτε βαθιες συζητησεις γυρο απο εξειδικευμενα ζητηματα.

Αν πραγματικα καποιος ψαχνει αξιολογες μεθοδους για να απορροφησει γνωσεις, και δεν τον ενδιαφερει μονο η ψυχολογια των κοινωνικων αλληλεπιδρασεων ,τοτε ο καλυτερος δρομος για αυτον ειναι η βιβλιοθηκη.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 15:57:42  Εμφάνιση Προφίλ
Jem, μακράν από τις πιο ακριβείς τοποθετήσεις.
Μαζί σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 17:50:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Jem
Οι ανθρωποι που επικοινωνουν μεσω φορουμ ειναι συνηθως ανθρωποι μοναχικοι, και το μεσο τους προσφερει μια βοηθεια να αισθανονται καλυτερα.


quote:
Jem
Στα φορουμ δεν γινονται διατριβες επι επιστημονικων θεματων, ουτε βαθιες συζητησεις γυρο απο εξειδικευμενα ζητηματα.


Πιθανόν τα ανωτέρω, να είναι ο κανόνας.

Υπάρχουν όμως και εξαιρέσεις, όπως σε όλους τους κανόνες.

Και τα φόρουμς του esoterica, είναι μία από αυτές.

Τουλάχιστον για τα περισσότερα μέλη του.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 19:34:55  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ

Το μέλος Jem μάλλον βιάστηκε να μας "κρίνει"
κι αυτό γιατί στην σύντομη παρουσία του στο χώρο,
"έπεσε" επάνω στα ευχάριστα (για μερικούς δυσάρεστα) διαλείμματα
όπου κάποιος επισκέπτεται έναν χώρο, ανοίγει 10-20 λογαριασμούς (trolling) και κάνει την κοινότητα άνω κάτω...

Βέβαια δεν κατακρίνω την ανάγκη κάποιων να ξεγελάσουν την μοναξιά τους με τον παραπάνω τρόπο,
ο χριστος ελ - κελ - κιλλερ αυτο - κιλλερ τουτο - ινδος αποικος -
κκε μλ - λμ κκε - ε μπουλκουμε κου (που ελεγε ο Χαρρυ Κλυνν)
δεν θα έλεγε με τοση ευκολία "που..κι" έναν real συνομιλητή του
γιατι θα δεχόταν της όποιες συνέπειες, αναλογα τα κεφια του θιγομένου.
οκ ομως τον καταλαβαίνουμε κι αυτόν τον τύπο ανθρώπου, με τα μυριάδες προβλήματα, απλα δεν μπορούμε, ουτε δικαιούμαστε να επέμβουμε γιατι χρειάζεται ειδική μεταχείριση και αγωγή.
Απο την αλλη ομως, απέχει κατα πολυ και συνάμα προσβάλει την συντριπτική πλειοψηφία τον ατόμων που έχουν περάσει απο τα φόρουμ του esoterica.gr (κι ας μην είναι εδω τώρα)
οι οποίοι οχι μονο δεν ηταν περιθωριακοί τύποι που αναζητούσαν "επικοινωνία", αλλα σε πληροφορώ οτι διέθεταν κρυστάλλινη διαύγεια (ασχέτου απόψεων)
Ευελπιστούμε ο χώρος μας να μην γίνει ούτε νυφοπάζαρο ούτε Αγ.Παντελεήμονας.

Κλείνοντας, θα ήθελα να παρακαλέσω για μια ακόμη φορά
να μην εξαντλείτε την καλοσύνη σας με το να προσφέρετε τροφή στα troll,
ΜΟΝΟ χωρίς "τροφή"... πεθαίνουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jem
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 20:44:37  Εμφάνιση Προφίλ
Προς Θεου δεν κρινω κανεναν, ουτε και το φορουμ κρινω.

Η αποψη μου ειναι η δικη μου οπτικη , η οπτικη ενος εξωτερικου παρατηρητη .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2014, 16:35:16  Εμφάνιση Προφίλ
Amalia,

Μη στενοχωριέσαι για τα μπινελίκια, αυτοί όλοι οι πατσαβούρηδες έχουν τη ψυχολογία των προγόνων τους ιερο-εξεταστών, που ξεσπάγανε στις γυναίκες.

’κου φάση, έχω αράξει με κάτι κολητούς, το 2004, σε ένα σουβλατζίδικο.
Στη παρέα είναι και ένας Κρητικός (γιαλαντζί), ο οποίος αρχίζει τη θεωρία του κλασικού φαλοκράτη, "όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες" και τα σχετικά.
Μόλις πάω να του ζητήσω το λόγο, οι άλλοι αρχίζουν και με κοιτάνε με το γνωστό βλέμα του τύπου "σκάσε και μη μιλάς".
Μετά απο 1 λεπτό και κάτι, φωνάζει ένας κολητός τον σερβιτόρο και πληρώνει το λογαριασμό.
Στα επόμενα 10 δευτερόλεπτα, το τραπέζι είχε φτάσει στη στρατόσφαιρα και ότι είχε επάνω το τραπέζι, είχε βρει το βλαμένο του κεφάλι.
Ο τύπος τις έτρωγε και τι νομίζεις οτι μας έλεγε?
"Γιατί βαράτε ρε παιδιά"? (κλαψουρίζοντας).

Θέλω να σου πω με αυτό το παράδειγμα, οτι αυτοί οι κόπανοι, ούτε ΚΑΝ καταλαβαίνουν τη γυναικεία φύση, ερμηνεύοντας τον ερωτισμό της γυναίκας ως πουτανιά ή την δικαιοσύνη της ως ανταγωνίστρια εξουσία της δικής τους, άστα να πάνε.
Και βέβαια όταν τους στριμώξεις στη γωνία σκούζουν.....

Φαίνεται οτι αυτοί δε γεννήθηκαν απο γυναίκα, φυτρώσανε στα χωράφια σαν τα καλαμπόκια, τέλος πάντων.
Μη σε στεναχωρεί η αρώστεια τους, μόνο να κακαρίζουν ξέρουν μέχρι να τις αρπάξουν απο αληθινό άντρα που θα τους σπάσει και 5 δόντια.....

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2014, 17:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Panosfromlydian3 κατανοώ την οργή σου, θες να ξεσπάσεις, αλλά σκέφτηκα πως είναι καλύτερο να αγνοείς ότι κακό σου λένε και νομίζω τα άτομα που βρίζεις ότι είναι θύματα, δεν φταίνε. Δεν είναι οι διαχειριστές και κύριοι του συστήματος, είναι άνθρωποι σαν και εμένα και εσένα που απλώς πάνε με την πλειοψηφία.

Εγώ θέλω να έχουμε ένα χώρο για να συζητάμε και ας δεχόμαστε καταιγισμό από επιθέσεις. Γιατί να μην τις αγνοείς; Έτσι είναι τα φόρουμ.


Aitherovamon αυτά που λες είναι σχετικά και όχι απόλυτη αλήθεια. Όπως το βλέπει ο καθένας. Για μένα αυτό είναι γνώση, για σένα το άλλο, εγώ μπορεί να μπαίνω σε φόρουμ για τους τάδε λόγους, εσύ για άλλους. Σε αυτό που θα έπρεπε να συμφωνήσουμε αμοιβαία, χωρίς να είναι αναγκαίο, είναι πως υπήρξαν και υπάρχουν αμοιβαία προσβολές.

Αλλά ας είναι. Δεν με πειράζουν ειλικρινά οι προσβολές πλέον, ακόμη και τα υπονοούμενα στο τελευταίο μύνημα για ψυχασθενικά προβλήματα, είναι δικαίωμά σου να έχεις όποια άποψη θες.

Το θέμα είναι αν μας επιτρέπεις να συμμετάσχουμε μια και εσύ είσαι συντονιστής.

ΥΓ Ελπίζω να καταλαβαίνετε πως ο panosfromlydian3 δεν έχει κάτι προσωπικό με εσάς. Είναι οργισμένος αλλά μην το παίρνεις προσωπικά.

Edited by - Χρίστοςςςς Έλ on 30/07/2014 17:14:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2014, 17:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Λοιπόν aitherovamon και amalia θα επιτρέψετε την πρόσβαση ή λέτε να το σκεφτείτε καλύτερα;

Πάντως όπως σου υποσχέθηκα δεν με πειράζει να συνεχίσουμε να δεχόμαστε σωρεία από άσχημες βρισιές και προσβολές, αφού έτσι κι αλλιώς οι κλασικοί χριστιανοί θεωρούνται νοητικά και φυσικά οι παρακατιανοί και περιθωριακοί του σάιτ. Χάρη μας κάνουνε που γράφουμε και προσβάλλουμε την νοημοσύνη του σάιτ, γιατι να διαμαρτυρηθούμε για βρισιές; Μας αξίζουν με αυτά που εκφράζουμε.

Εσύ έχεις την δύναμη στα χέρια σου, εσύ μας κάνεις χάρη αν θες. Θα μας δώσεις άραγε άφεση αμαρτιών μεγάλε αρχηγέ ή θα μας τιμωρήσεις όπως πρέπει κανονικά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2014, 18:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Το μόνο πράγμα για το οποίο σε εκλιπαρούμε είναι άφεση αμαρτιών και δικαίωμα έκφρασης. Μας τα δίνεις υψηλότατε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2014, 11:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Η πλάκα είναι πως αν ήθελα να τρολάρω θα έφτιαχνα ένα λογαριασμό και θα απέκρυπτα την ταυτότημά μου.

Και όμως σου δηλώνω ποιος είμαι (με κάθε νέο λογαριασμό) γιατί θέλω να συμμετάσχω σοβαρά σε συζητήσεις. Όπως έχω συμμετάσχει σοβαρά και μέχρι τώρα, άσχετα απόψεων και ιδεολογιών με τις οποίες μπορεί να μην συμφωνείς.

Χώρια ότι ζητάμε συγγνώμη και λέμε "ας είναι" σε εκείνους που επιμένουν να μας προσβάλλουν.

Γιατί αυτή η σιωπή και οι μετονομασίες σε τρολλ3 και τρολλ4; Τουλάχιστον η απάντηση του Νικόμαχου ήταν ειλικρινής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2014, 14:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Οι μετονομασίες έχουν ως σκοπό να αναδείξουν τη φύση της συμμετοχής καθώς και να αποθαρρύνουν την επαναλαμβανόμενη δημιουργία λογαριασμών σε ανθρώπους που δεν είναι αποδεκτή η συμμετοχή τους στο forum.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2014, 15:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

Οι μετονομασίες έχουν ως σκοπό να αναδείξουν τη φύση της συμμετοχής καθώς και να αποθαρρύνουν την επαναλαμβανόμενη δημιουργία λογαριασμών σε ανθρώπους που δεν είναι αποδεκτή η συμμετοχή τους στο forum.




Μόνο που η επαναλαμβανόμενη δημιουργία λογαριασμών δεν έγινε για παιχνίδι και η συμμετοχή μου δεν ήταν παιχνιδιάρικη.

Ήθελα να προσθέσω στο προηγουμένο μήνυμα πως μια διαχειριστική ομάδα πρέπει ΚΑΙ αυτή να είναι έτοιμη να δεχθεί αυστηρή κριτική για το αν κάνει σωστά την δουλειά της, γιατί κανείς δεν είναι τέλειος Θεός. Συνήθως θέλουμε να βρισκόμαστε μόνο στην θέση κριτή και να επικρίνουμε τους άλλους, αλλά δεν μας αρέσει να μας κρίνουνε. Αυτό ισχύει για όλους.

Εκείνο που δεν κατάλαβε ο panosfromlydian3 ήταν πως η συγγνώμη μου επρόκειτο για άσχημες φράσεις, αλλά εγώ δεν χρησιμοποίησα βρισιές προς την διαχειριστική ομάδα. Εκείνο που έκανα με αυτήν ήταν να την κρίνω αυστηρά για λάθη που πιστεύω ότι έπραξε.

Γι' αυτό και επειδή "τόλμησα" να κρίνω την διαχειριστική ομάδα, έγινε και ότι έγινε. Σε καμμιά περίπτωση δεν "τιμωρήθηκα οριστικά" για βρισιές προς τα μέλη γιατί έτσι κι αλλιώς αυτές αφθονούν στα φόρουμ.

Εγώ τιμωρήθηκα οριστικά, όμως θα πρέπει να επανεξετάσετε αυτά που λέω. Αν θέλουμε να κρίνουμε πρέπει να είμαστε σε θέση να δεχόμαστε και εμείς κριτική. Οι πάντες. Και αυτό για διόρθωση και βελτίωση. Ενώ για τις άσχημες φράσεις ισχύει για όλους μας "δεν κάνω στους άλλους αυτό που δεν μου αρέσει να μου κάνουνε".


Edited by - Χρίστοςςςς Έλ on 01/08/2014 15:29:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2014, 20:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Kostasesco στην αρχή μου φάνηκες ενδιαφέρον άτομο γεμάτο πάθος, αντίδραση και αμφισβήτηση για το σύστημα. Όμως διάβασα το εξής απογοητευτικό από εσένα, διάβασα πως δεν σέβεσαι την άποψη ότι υπάρχει ο Θεός.

Αν μπορούσα να συμμετάσχω, καταλαβαίνεις πως δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε διάλογο γιατί λες πως δεν σέβεσαι τον άλλο και τις απόψεις του. Πως θα έκανες λοιπόν σοβαρή συζήτηση και πως δεν θα ήσουν άλλος ένας "καράβλαχος του καφενείου" όπως λες;

Πως θα έκανες κάτι διαφορετικό από τον Σέραπι/Ευμένη με τον οποίο μάλωσες, αν δεν μπορούσες να σεβαστείς τί πιστεύει ο άλλος; Θα έριχνες και εσύ την σωρεία από ειρωνείες και βρισιές που δέχτηκε η panpam και έπειτα θα την έκανες "οικειοθελώς" με την δικαιολογία ότι ο συνομιλητής σου είναι ηλίθιος.

Καταλαβαίνεις πως αυτό δεν διαφέρει από το καφενείο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 02:14:50  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν είσαι ευπρόσδεκτος, επιθυμητός, καλοδεχούμενος, συμβατός, επαρκής και ανεκτός σε αυτόν τον χώρο. Τί άλλο πρέπει να γίνει, για να κατανοήσεις πως δεν έχεις θέση εδώ?

Υ.Γ. Χατζηχρήστο, δεν είναι απαραίτητο να τον υπερασπιστείς κι αυτόν. Αρκούντως ρεντίκολο έχεις γίνεις με τις υπερασπίσεις των υποδέλοιπων νούμερων, τύπου Μηθύρων και panosfromlydian176. Κι επειδής το έκανες και ψιλοθέμα το ζήτημα με τα νταραβέρια, βάλε κι εσύ το ονοματάκι σου στο προφίλ, νά'ναι σωστό και μπεσαλίδικο το νταραβέρι. Και για να μην υπάρχουσι και παρεξηγήσεις, σου λέω και Π 249218.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 03:00:59  Εμφάνιση Προφίλ
’, και για να τελειώνουμε με τις μαλακίες, τύπου αντιχριστιανικής μισαλλοδοξίας και άλλες καραγκιοζιές, μια χαρά τσακώθηκα με τον τύπο που την έκανε παγανιστικά οικειοθελώς, μια χαρά και με τα χριστιανόπουλα φασιστοναζιστάκια.

’ντε και ρωτήστε τον ΧΟ, αν έχει παράπονα. Όχι τίποτις άλλο, είναι που η καραμέλα με το που για τη μαλακία μας, φταίει η ηλικία μας, κούρασε και τελείωσε συγχρόνως.

Υ.Γ.1. Αυτό με την "μισαλλοδοξία", αλλάχτε το, γιατί κάνει κρα σε κατηχητικό.

Υ.Γ. 2. Όσοι την έχετε δει, πως εδώ μέσα υπάρχει πρόσφορο έδαφος για διδασκαλία, βάλτε κι ένα ονοματάκι στο προφίλ. Δεν κοστίζει. Να ξέρουμε που να σας βρούμε, βρε αδερφέ. Στον Ιανό, στον Κάκτο, στην Αθηνάς, όπου εις την τελικήν εκδίδεστε κι ονοματεπωνύμως...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

troll_10
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός και troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 03:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους troll_10
quote:

’, και για να τελειώνουμε με τις μαλακίες, τύπου αντιχριστιανικής μισαλλοδοξίας και άλλες καραγκιοζιές, μια χαρά τσακώθηκα με τον τύπο που την έκανε παγανιστικά οικειοθελώς, μια χαρά και με τα χριστιανόπουλα φασιστοναζιστάκια.

’ντε και ρωτήστε τον ΧΟ, αν έχει παράπονα. Όχι τίποτις άλλο, είναι που η καραμέλα με το που για τη μαλακία μας, φταίει η ηλικία μας, κούρασε και τελείωσε συγχρόνως.

Υ.Γ.1. Αυτό με την "μισαλλοδοξία", αλλάχτε το, γιατί κάνει κρα σε κατηχητικό.

Υ.Γ. 2. Όσοι την έχετε δει, πως εδώ μέσα υπάρχει πρόσφορο έδαφος για διδασκαλία, βάλτε κι ένα ονοματάκι στο προφίλ. Δεν κοστίζει. Να ξέρουμε που να σας βρούμε, βρε αδερφέ. Στον Ιανό, στον Κάκτο, στην Αθηνάς, όπου εις την τελικήν εκδίδεστε κι ονοματεπωνύμως...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


O DSM εχει σκαψει μια τρυπα για τον ευατο του,εχει χωθει μεσα και διακηρυττει οτι βρισκεται στην κορυφη του Εβερεστ.


Edited by - lydios1 on 02/08/2014 03:33:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 04:29:02  Εμφάνιση Προφίλ
lydios1

Δεν πολυγνωρίζω αν είσαι παλαιό μέλος ή και όχι, αλλά το 1 στο nick μοιάζει σα να είσαι, και μάλιστα μπαναρισμένο, με διάθεση να το πας στο 2, στο 3 κλπ. Παλαιό για νά'χαμε να λέγαμε δηλαδή. Όσο και τα μαρούλια.

quote:
O DSM εχει σκαψει μια τρυπα για τον ευατο του,εχει χωθει μεσα και διακηρυττει οτι βρισκεται στην κορυφη του Εβερεστ.

Δεν κάνω κήρυγμα σε κανέναν. Ίσα-ίσα, που κράζω τους κάθε λογής χατζηπανοχριστομηθυλύδιους που κηρύττουν την αρετή της αποχής από τη ζωή, και την αποθέωση της μαλακίας.

Εικάζω ωστόσο, που είσαι μια ακόμα μετενσάρκωση του ψόφιου. Τί διάολο ρε φλούφλη? Ο επίτιμος είσαι? Απέθαντος, κι έτσι?

Αλλά τώρα μεταξύ μας, δεν βαρέθηκες το φτύσιμο?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 11:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Dsm φαντάζεσαι πως μας φτύνεις; Φαντασία είναι ρε φίλε.

Λυπάμαι που στο λέω αλλά με την συμπεριφορά σου και την ανάρτηση νόμων μοιάζεις εσύ ο φασιστοναζιστούλης. Είσαι και ομογενής.

Και πες μου επιτέλους, πόσο τον αγόρασες τον χώρο και πόσο τον νοικιάζεις;

Ηρέμησε ρε φίλε, γιατί έχεις φάει κόλλημα με εμένα; Ασχολήσου με την ζωούλα σου. Τί σε μέλει; Συνιστώ ozapex.

Χαλάαααρωσε, χαλαράααα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 11:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Και ποιος σε κατηγόρησε για χριστιανική μισαλλοδοξία; Γιατί παραληρείς;

Δεν πας να κάψεις ρε φίλε ένα ομοίωμα του Χριστού; Εμένα τί με νοιάζει τί πιστεύεις; Γιατί να έχω πρόβλημα;

Ξεκόλα και άσε τις αμπελοφιλοσοφίες. Αμάν πια οι ατσαλάκωτοι υπερκριτές. Όταν ήσουν μικρός δεν έτρωγες ξύλο από τους γονείς; Δεν δεχόσουν συμβουλές; Δεν κρινόσουνα για τις σκανταλιές;

Κατέβα λίγο από εκεί που νομίζεις ότι έχεις ανέβει. Φιλικά στο λέω, δίχως διάθεση ειρωνείας.

Το πιστεύεις δεν το πιστεύεις, είμαστε όλοι ίσοι. Μην θέλεις συνέχεια να ξεχωρίζεις και να βγαίνεις από πάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 12:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Γιατί θέλεις ρε dsm να με σπιουνεύεις συνέχεια; Για ποιο λόγο να ανασύρεις από τα ύδατα του ωκεανού το ξεχασμένο μύνημα όπου αλληλοβρίστικα με τον Αίολο; Γιατί να πεις πως κάπου εδώ τελειώνει η συμμετοχή μας; Ποιος σε όρισε κριτή μας;

Γιατί τόση κακία και μισανθρωπία; Διαφέρεις κατά πολύ από τον Νικόμαχο, ο οποίος είναι τουλάχιστον πλακατζής και είπε πως δεν έχει πρόβλημα αν παραμείνω. Εσύ γιατί φέρεσαι έτσι; Φαντάζομαι είσαι από εκείνους τους κρητικούς που δεν φιλοξενούν και από εκείνους που δεν δίνουν ούτε πενταράκι στους ζητιάνους.

Κάποτε θα καταλάβεις πως όλοι οι άνθρωποι, μικροί, μεγάλοι, πλούσιοι, φτωχοί, δούλοι, ελεύθεροι είναι ίσοι. Κάποτε συντρίβεται ο εγωισμός και του μεγαλύτερου εγωιστή ανθρώπου. Κανείς δεν την γλυτώνει, άκου και μια διαφορετική κουβέντα και δεν θα χάσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 12:17:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
troll_3
Το πιστεύεις δεν το πιστεύεις, είμαστε όλοι ίσοι.


Λάθος.

Θα είμαστε όλοι ίσοι.


Υ.Γ

Οσοι απομείνουν, από την...λοβοτομή !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 12:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

quote:
troll_3
Το πιστεύεις δεν το πιστεύεις, είμαστε όλοι ίσοι.


Λάθος.

Θα είμαστε όλοι ίσοι.


Υ.Γ

Οσοι απομείνουν, από την...λοβοτομή !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Φοβήθηκες και εσύ τώρα Νικόμαχε μην σε κάνει ντα ντα ο μπαμπάς dsm?

Μήπως ο dsm είναι νέα θεότητα και δεν το ξέρω; Τί τον έχετε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 12:28:09  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ ειμί ο Θεός.

Ο DSM είναι απλός...προφήτης!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 16:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Είστε όλοι άτομα που φοβάστε να ζητήσετε συγγνώμη, γιατί θεωρείτε πως έτσι θα γκρεμοτσακιστεί η "ελληνική" υπόληψή σας.

Προτιμάτε τώρα να το παίξετε οικοδεσπότες(τάχα) που έχετε έναν φιλοξενούμενο που σας παρακαλεί(τάχα) και εσείς για να τον εξευτελίσετε περισσότερο(πάλι στην φαντασία σας) του λέτε -Ξουτ, δεν κατάλαβες ακόμη πως δεν χωράς εδώ; Όμως εκείνος που εξευτιλίζεται (τελικά) είναι αυτός που επιμένει στο υπέρογκο εγώ του και στον φανταστικό κόσμο που έχει χτίσει γύρω από αυτό. "Εγώ ο γαμιάς ο Έλληνας που πατάω στην πλάτη τους και εξουσιάζω όλους τους κατώτερους αμόρφωτους ανθέλληνες".

Η συμπεριφορά αυτή είναι καθαρή ματαιοδοξία ανθρώπου επαρμένου με ημερομηνία λήξης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy