ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Οι φίλοι μας οι Ιταλοί (Una Fatsa Una Ratsa), η καταστροφή και η λεηλασία του Παρθενώνα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2014, 22:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ακούσει πολές φορές να λένε οτι οι Ιταλοί είναι φίλοι μας και πως είμαστε το ένα και το αυτό.

Δεν ξέρω τι λένε μερικοί, η Ιστορία όμως άλλα πράγμματα διδάσκει.

Δείτε λίγο αυτό το αρκετά κατατοπιστικό βίντεο...

https://www.youtube.com/watch?v=Wj9_hkDC_08

Και θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που είναι περίπου 18 ετών ή νεότεροι, στο σχολείο του σήμερα, λένε κάτι απ' αυτά οι δάσκαλοι?
Στη δική μου εποχή (80's) οι δάσκαλοι συνήθως μας έλεγαν, "περάστε έξω λόγω απεργίας" ή "καθήστε ύσηχα, επιστρέφω αργότερα" και διάφορες άλλες εξυπνάδες.

Σήμερα όπως το σκέφτομαι, κατά ένα μεγάλο ποσοστό.....τσάμπα πήγαινε η γεννιά μου στο σχολείο, Παιδεία κουκουρούκου, ρόδα τσάντα και κοπάνα.....
Έτσι είναι και σήμερα?

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2014, 23:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Βικιπαίδια σημειώνει την έκρηξη από την οβίδα ως "άτυχη στιγμή"...

Έτσι για να βλέπουμε και κανένα παράδειγμα του λόγου για τον οποίο έχω στιγματίσει στο παρελθόν τις τυφλές αναφορές σε αυτή.

Για την ιστορία ο Μοροζίνι έγινε και δόγης, όταν πέθανε ο Ιουστινιάνι..

Οι κόπανοι που διετέλεσαν δημιουργοί της σημερινής μορφής της Ευρώπης,είναι πολλοί.
Και έκαναν ....καλή δουλειά.

Όπως έλεγε και ένας που εκτιμώ πολύ,ο πλανήτης είχε την ατυχία,μετά την εφεύρεση και εφαρμογή των κανονιών,να επικρατήσουν, οι πλέον βάρβαροι εκ των βαρβάρων.
Και μετά την βιομηχανική επανάσταση,έμαθαν και ...γράμματα,ώστε να μάθουν να κρύβουν πιο επιδέξια την βαρβαρότητα που τους διακατέχει.

Η δύναμη της μονάδος άρχισε να φθίνει μετά τα κοντά ξίφη.
Κανείς όμως δεν φανταζόταν τότε μέχρι που θα έφτανε η ξεφτίλα...

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2014, 11:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To "due grecο uno rufiano" σας θυμίζει τίποτα "αγαπητοί συνΈλληνες";
Βγήκε λίγο μετά το έπος του 40...


Διότι πρέπει το φθαρτόν τούτο να ενδυθή αφθαρσίαν, και το θνητόν τούτο να ενδυθή αθανασίαν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2014, 12:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως έλεγε και ένας που εκτιμώ πολύ,ο πλανήτης είχε την ατυχία,μετά την εφεύρεση και εφαρμογή των κανονιών,να επικρατήσουν, οι πλέον βάρβαροι εκ των βαρβάρων.
Και μετά την βιομηχανική επανάσταση,έμαθαν και ...γράμματα,ώστε να μάθουν να κρύβουν πιο επιδέξια την βαρβαρότητα που τους διακατέχει.

Ναι, όντως, η βαρβαρότητα που έδειξαν, ξεπερνάει και αυτή των Ούνων, τον 5ο μ.Χ Αιώνα.
Ακόμη και αυτοί οι αρχιβάρβαροι, τέτοια καφρίλα δεν έκαναν.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2014, 18:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελάχιστε,

Αγαπητέ φίλε,συμφωνώ.
Όμως δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε ότι και η ρουφιανιά γίνεται εκ του ...μακρόθεν.Από κοντά ο ρουφιάνος κολώνει.

Από την εγκατάλειψη της ιδέας ότι τον εχθρό πρέπει να τον ανασαίνεις,προέκυψαν πολύ μεγαλύτερα δεινά.

Θα μου πεις βέβαια ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν εχθροί,γενικώς.

Και από σένα θα το δεχόμουν χωρίς αλλά.
...Αλλά μόνο από σένα.
Δεν έχει κερδίσει στα μάτια μου κανείς άλλος αυτό το δικαίωμα,εντός του χώρου που συζητούμε.

Την καλησπέρα μου.

----------------------------

Shadow_Dancer,

Και οι ούνοι είχαν-έχουν, ιστορική συνέχεια.Μη ξεχνιέσαι φίλε μου.
Και το ξέρω ότι συμφωνείς.

ΥΣ: Το κλειδαράς μου άρεσε περισσότερο.Λέω να το χρησιμοποιώ από εδώ και εμπρός αντί του Shadow_dancer.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2014, 13:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και οι ούνοι είχαν-έχουν, ιστορική συνέχεια.Μη ξεχνιέσαι φίλε μου.

Φίλε @ΑΜΕΙΝΙΑΣ, βεβαίως και είχαν-έχουν ιστορική συνέχεια, αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση μεγάλη, είναι οι ιστορικοί που τους περιγράφουν ως αρχιβάρβαρους, οτι τα ρούχα τους ήταν ραμένα απο δέρματα αρουραίων και οτι τα φόραγαν μέχρι να λιώσουν και να πέσουν μόνα τους απο το σώμα τους, ή οτι ο Αττίλας, ξεχώριζε σαν αρχηγός ανάμεσά τους, επειδή ήταν ο μόνος που τα ρούχα του ήταν πλυμένα.
Και όμως, οι Ούνοι τελικά, είχαν περισότερα μπέσα απο τους δήθεν πολιτισμένους κάφρους - υποκριτές.

quote:
Το κλειδαράς μου άρεσε περισσότερο.Λέω να το χρησιμοποιώ από εδώ και εμπρός αντί του Shadow_dancer

No problem, play μπουζούκι...

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2014, 20:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ σε ευχαριστώ.

Διότι πρέπει το φθαρτόν τούτο να ενδυθή αφθαρσίαν, και το θνητόν τούτο να ενδυθή αθανασίαν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 13:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είστε χρυσαυγίτες. Ε και λοιπόν; Ελληνοφασιστάκια δεν είστε;

Τώρα σας φταίνε και οι Ιταλοί ε; Ου να χαθείτε ξεφτύλες Έλληνες, την εθνική σας περηφάνεια φασιστικά σκουλήκια.

Φασιστάκι dsm πως πάνε τα κέφια; Έγραψες κανένα νέο παρδαλό ποιηματάκι με πολλή εθνιλίκι και πολλά "γαμήσια" μέσα; Να τα κυκλοφορήσεις.

Άντε και σας στέλνω μαντήλια για τα δάκρυα πάνω από τον τάφο του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Ναι, δεν προσκυνάνε αυτοί μούμιες και λείψανα όπως οι Χριστιανοί. Ξεφτίλες... αφήστε ήσυχο τον Αλέξανδρο ρε κοπρόσκυλα. Ο Αλέξανδρος δεν ήταν φασιστάκι σαν και εσάς για να χαρείτε.

Άντε και καλή περηφάνεια μούμιες, φτιάξτε καμμιά προτομή για το φασιστοεαυτούλη σας.

Σύντομα το κωλοέθνος σας που ενοχλεί την ανθρωπότητα και όλα τα συναφή εθνικιστικά απορρίματα της Γης θα συντριφτούν από τον Βασιλέα μου για ότι κάνατε στους Χριστιανούς και στους Εβραίους, τον λαό του Θεού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 13:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καρατζαφέρηδες βρωμιάρηδες, ελληνοπαπαδιές, αρχαιοκάπηλοι, ελιτιστές αρχαιολάτρες, δαιμονολάτρες... μέθυσοι, πόρνοι, μάγοι, ψεύτες, ειδωλολάτρες...

να χαίρεστε τον πολιτισμό σας που είναι μια όρθια ξεχαρβαλωμένη πούτσα του Σάτυρου.

Κάτω τα χέρια από τους πνευματικούς Εβραίους, τους εκλεκτούς του ΙΕΧΩΒΑ Θεού ψευτο-ορθόδοξα και παγανιστικά φασιστικά αποβράσματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 13:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύντομα ο Θεός μου ο Ιεχωβά θα καθαρίσει την γη την οποία πατάτε και μολύνετε με τα είδωλά σας. Όλες οι ορθόδοξες εκκλησίες και όλοι οι παγανιστικοί ναοί και τα είδωλά τους θα γίνουν κονιορτός.

Χαρείτε ακόμη τα βδελύγματά σας όσο καιρό σας απομένει. Κάντε σεξ με τα αγάλματα του αίσχους, της πορνείας, της διαστροφής.

Και η καθαρή Γη θα ανήκει πλέον στους εκλεκτούς Εβραίους, τον λαό του Θεού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 16:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eβραιοκομμουνιστη,
ο Αντίχριστος είναι ο βασιλέας σου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 17:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eβραιοκομμουνιστη,
ο Αντίχριστος είναι ο βασιλέας σου;



Ο Ιησούς Χριστός. Και αυτός θα συντρίψει τα έθνη με σιδερένια ράβδο. Ένα από τα έθνη που θα κομματιαστούν θα είναι και η Ελλάδα ορθόδοξη/παγανιστική.

Πρέπει να βγεις από την Βαβυλώνα για να σωθείς. Οι εκκλησίες της Ορθοδοξίας είναι γεμάτες είδωλα όπως ακριβώς οι παγανιστικοί ναοί. Μην πω περισσότερα. Δεν είναι δυνατόν να βλέπω παπάδες να σηκώνουν ελληνικές σημαίες δίπλα στον Παρθενώνα. Η ελληνική σημαία και ο Παρθενώνας είναι δυο παγανιστικά εθνικιστικά σύμβολα.

Ο πατέρας του Ιησού(που γεννήθηκε ως Εβραίος) είναι ο Ιεχωβά και όχι ο Δίας. Όποιοι πειράζουν τους αληθινούς Χριστιανούς που είναι πνευματικοί Ιουδαίοι θα λάβουν από τις έσχατες πληγές.

Τα έθνη θα καταστραφούν, ο εθνικισμός είναι νεκρός. Σώσε τον εαυτό σου από τα μιάσματα της ειδωλολατρείας και του εθνικισμού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 17:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα είμαστε όλοι μια παγκόσμια αδελφότητα δίχως ταμπέλες εθνικές. Όλα τα σύμβολα που χωρίζουν τους λαούς και δημιουργούν συγκρίσεις και φασισμούς θα εξαλειφθούν.

Η Νέα Ιερουσαλήμ θα κυβερνήσει τον κόσμο που δεν θα είναι πια χωρισμένος, γιατί δεν θα υπάρχουν αυτές οι φασιστικές εθνικές διεκδικήσεις.

Πρέπει να ξεκόψεις από την εθνική περηφάνεια που σε χωρίζει από τον αδελφό σου τον Εβραίο. Στον νέο κόσμο του Ιεχωβά Θεού θα υπάρχουν μόνο πνευματικοί Εβραίοι, όχι έθνη, σύνορα, πολέμοι.

Όλα τα χιτλερικά μιάσματα του παγανισμού, της προγονολατρείας, εθνολατρείας, αρχαιολατρείας, ειδωλολατρείας δεν έχουν μέλλον. Ο κόσμος του Σατανά σύντομα θα εκλείψει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 20:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην σε ξεγελάει Ορθόδοξε το ότι η Ελλάδα υποδουλώθηκε στους Τούρκους.

Η Ελλάδα δεν ήταν ποτέ αληθινά χριστιανική για να ισχυριστείς πως οι Τούρκοι πολέμησαν τον Χριστιανισμό. Ο ορθόδοξος χριστιανισμός είναι ένας ακόμη παγανισμός γεμάτο ειδωλολατρεία, προγονολατρεία, ανθρωπολατρεία και παγανιστικά δόγματα. Τί σχέση έχει ο Χριστιανισμός με τον παγανιστή Κωνσταντίνο, τί σχέση έχει με την λατρεία των εκατομμύριων αγίων, των ξύλινων σταυρών, των εθνικιστών σημαίων και ιδεών, των παγανιστικών εορτών; Καμμία.

Εξέλθετε εκ της Βαβυλώνος αδελφοί μου χριστιανοί ορθόδοξοι και καθολικοί για να σωθείτε.

Όχι στον άθλιο εθνικισμό που διδάσκουν οι αρχαιόλατρες και οι ιεράρχες της ορθοδοξίας που πάνε χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη και όλους τους αρχαιολάτρες φασίστες Πλεύρηδες, Γεωργιάδηδες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 20:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι στην παγίδα του εθνικισμού αδέρφια μου.

Εμείς οι χριστιανοί είμαστε πνευματικά τέκνα του Αβραάμ. Δεν πρέπει να έχουμε καμμιά σχέση με τα ειδωλολατρικά και φασιστικά έθιμα των εθνών. Καμμιά ανάμειξη στους πολέμους και τα μίση των εθνών που θα συντρίψει ο Μέγας Βασιλεύς.

Τί άλλο να πω; Λυπάμαι κα θέλω να σωθείτε. Απομακρυνθήτε από τα ορθόδοξα ιερατεία που είναι μεταμφιεσμένος παγανισμός και δυσφημούν την Βασιλεία του Χριστού.

Όχι στο έθνος και τον φασισμό. Κάτω οι έλληνες φασίστες.

Η Νέα Ιερουσαλήμ έρχεται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 22:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εβραίος κομμουνιστής
Δεν είστε χρυσαυγίτες. Ε και λοιπόν; Ελληνοφασιστάκια δεν είστε;

Τώρα σας φταίνε και οι Ιταλοί ε; Ου να χαθείτε ξεφτύλες Έλληνες, την εθνική σας περηφάνεια φασιστικά σκουλήκια.

Φασιστάκι dsm πως πάνε τα κέφια; Έγραψες κανένα νέο παρδαλό ποιηματάκι με πολλή εθνιλίκι και πολλά "γαμήσια" μέσα; Να τα κυκλοφορήσεις.

Άντε και σας στέλνω μαντήλια για τα δάκρυα πάνω από τον τάφο του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Ναι, δεν προσκυνάνε αυτοί μούμιες και λείψανα όπως οι Χριστιανοί. Ξεφτίλες... αφήστε ήσυχο τον Αλέξανδρο ρε κοπρόσκυλα. Ο Αλέξανδρος δεν ήταν φασιστάκι σαν και εσάς για να χαρείτε.

Άντε και καλή περηφάνεια μούμιες, φτιάξτε καμμιά προτομή για το φασιστοεαυτούλη σας.

Σύντομα το κωλοέθνος σας που ενοχλεί την ανθρωπότητα και όλα τα συναφή εθνικιστικά απορρίματα της Γης θα συντριφτούν από τον Βασιλέα μου για ότι κάνατε στους Χριστιανούς και στους Εβραίους, τον λαό του Θεού.



Αφιερωμένο εξαιρετικά

*

Edited by - Sesostris on 28/08/2014 22:05:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 22:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε ου!!!

Εθνικά κράτη, μηχανή φόνου, τρόμου, ρατσισμού.

http://www.triaridis.gr/keimena/keimD057.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 22:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασχοληθείτε τώρα με τα εθνικά και προγονικά σας είδωλα.

Κάποια στιγμή όμως η Γη θα περάσει στα χέρια των Χριστιανών γιατί οι πράεις θα κληρονομήσουν την Γη.

Τί κρίμα. Η ιδέα του έθνους, της εθνικής υπεροχής, της εθνικής ανωτερότητας, της εθνικής και προσωπικής ιδιοκτησίας και όλα τα φασιστικά κομπλεξικά ιδεώδη θα εξαφανιστούν...

Α ρε Ελληναράδες ξεχωριστά όντα εσείς... δοξασμένα και τετραπέρατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2014, 02:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και το μόνο που αξίζει από το παρόν τόπικ
είναι η παρακάτω αναφορά του Αμεινία:

quote:
Οι κόπανοι που διετέλεσαν δημιουργοί της σημερινής μορφής της Ευρώπης,είναι πολλοί.
Και έκαναν ....καλή δουλειά.

Όπως έλεγε και ένας που εκτιμώ πολύ,ο πλανήτης είχε την ατυχία,μετά την εφεύρεση και εφαρμογή των κανονιών,να επικρατήσουν, οι πλέον βάρβαροι εκ των βαρβάρων.
Και μετά την βιομηχανική επανάσταση,έμαθαν και ...γράμματα,ώστε να μάθουν να κρύβουν πιο επιδέξια την βαρβαρότητα που τους διακατέχει.

Η δύναμη της μονάδος άρχισε να φθίνει μετά τα κοντά ξίφη.
Κανείς όμως δεν φανταζόταν τότε μέχρι που θα έφτανε η ξεφτίλα...


με τις πινελιές του κλειδαρά και του Ελάχιστου,
αφού έκανα τον κόπο να το διαβάσω και να ασχοληθώ,
να γράψω και δυο αράδες, για τον Τρολο-φιρφιρίκο που κάνει μπαμ από χιλιόμετρα μακριά.

Ψευτο-μαγκάκο τρολοτσαχπίνη με το ευφάνταστο νικ
έχε υπόψη σου ότι ακόμα και τα ψήγματα λογικής και δικαίου που υπάρχουν σε ισχνή μειοψηφία στα γραπτά σου τα (αυτο)ακυρώνεις με τις πομπώδεις συνθηματολογίες και τους χαρακτηρισμούς σου.

Ναι, το διάβασα και το λινκ του Τριαρίδη, και ναι σε πάρα πολλά έχει δίκιο.
Αλλά θα σταθώ σε 3 πραγματάκια μόνο:
1) Εμμονή στις σφαγές του Κολοκοτρώνη, -ως και ποίημα έκατσε και έγραψε για το πτωματόστρωτο της Τριπολιτσάς-

2) Καποιος αυτοπροσδιορισμός περί "μακεδονικής" γλώσσας που έπεσε θύμα των εθνοκαθάρσεων

3) Σε μια κρίση ειλικρίνειας, στο "τι αντιπροτείνεις" λέει τις κλασσικές π@παριές για λουλουδάκια, πεταλουδίτσες, αγκαλίτσες και φιλάκια, δημοκρατία ισότης αδελφότης, και άλλα ωραία και καλά παραμυθάκια της Αλίκης στη χώρα των θαυμάτων.

Το λοιπόν, το δίδαγμα, της Ιστορίας -και γενικώς- είναι ένα.

Η θεωρία είναι καλή. Και η ιδέα επίσης. Μπορεί να είναι και οι καλύτερες που υπήρξαν ποτέ.
Αλλά όπως το κρυφοομολογείς και συ στις μεγαλόστομες φανφάρες σου, χωρίς τη δύναμη και την ισχύ επιβολής όλα πάνε στο βρόντο.

Ειτε το θέλουμε είτε όχι ισχύει το Δίκαιο του Ισχυρού, την Ιστορία τη γράφουν οι νικητές, και τα λοιπά και τα λοιπά κλισέ.
Το πρόβλημα είναι ότι κάποτε οι Ισχυροί, τω καιρώ εκείνω, ήταν και παληκάρια και είχανε και ήθος. Οι τωρινοί "ισχυροί" είναι κακομαθημένα και άπληστα τσογλάνια, και αυτό είναι κυρίως που χαλάει τη σούπα. Όπως και η μαζικότητα επίδειξης/επιβολής ισχύος και δύναμης καταστολής ή καταστροφής. Γι'αυτό και σε βαρβαρότητα πάμε πίσω και όχι μπροστά ως προς την δήθεν προοδευτική εποχή μας.

Κι εγώ γουστάρω Αναρχία, δεν γουστάρω εξουσίες, κόμματα, κράτη, έθνη, κουλουπού, αλλά
μέχρι να φτάσουμε στο επίπεδο να 'συνενογιόμαστε' μόνο με επιχειρήματα, διάλογο, και πειθώ,
μέχρι να γίνουμε όλοι Πολίτες και Δημοκράτες με άποψη, γνώμη, σεβασμό,
προτιμώ να παίζω με τους όρους του υφιστάμενου παιχνιδιού και να μην κάνω τον εκ του ασφαλούς θολοκουλτουριάρη.

Ο οποίος παρεμπιπτόντως, αν του φαίνεται βάναυση και στρυφνή η Ελληνική πνευματική και "κρατική" πραγματικότης, μπορεί κάλλιστα να πάει σε κάτι ωραία μέρη εκεί απάνου στα βουνά του Νεοσυσταθέντος "Χαλιφάτου" των Μακελάρηδων Τσαρλατάνων και να τους μιλήσει όμορφα και δημοκρατικά για τα ρομαντικά του ιδεώδη, και τις αξίες της μη αναγνωρίσεως εθνών,κρατών, κυβερνήσεων....παρά μόνο ίσως της αυθεντίας του Αλλάχ ή του Γιαχβέ ή ό,τι άλλο βάλει ο νους του και ο νους τους....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 01:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά καλησπέρα σας.

Χρίστο Ελ αλήθεια πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να βρίσκει το δάσος και να κουτουλάει στο δέντρο. Λες 5 αλήθειες και τις πυροβολείς με 100 ανοησίες.

quote:
Σύντομα το κωλοέθνος σας που ενοχλεί την ανθρωπότητα και όλα τα συναφή εθνικιστικά απορρίματα της Γης θα συντριφτούν από τον Βασιλέα μου για ότι κάνατε στους Χριστιανούς και στους Εβραίους, τον λαό του Θεού.

Δεν είμια εθνικιστής, είμαι ιδεολογικά βαθειά αναρχικός, τόσο που οι αναρχικοί στα Εξάρχεια αδυνατούν να καταλάβουν.

Τα χεις μπερδέψει φίλε μου. Λαός του Χριστού δεν είναι ούτε οι Εβραίοι, ούτε οι Ελληνες ούτε κανένας. Είναι οι Χριστιανοί, και μάλιστα σε ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. Το τι δηλώνεις δεν έχει καμία σημασία. Οι πράξεις σου σε κάνουνε αυτό που δηλώνεις. Αυτή τη στιγμή πίσω από όλες τις τράπεζες σε όλα τα κράτη, δεν είναι οι Ελληνες που τόσο μισείς. Είναι μια συγκεκριμένη κάστα Σιωνιστών που δηλώνουν αυτό ακριβώς που εκθειάζεις. ΚΑι μας γ....νε τα πρέκια.

Αν θες να είσαι αντικειμενικός, σταμάτα να μιλάς ελληνικά, σταμάτα να γράφεις ελληνικά, λατινικά, θα σου έλεγα και Κυριλλικά, έτσι για να μην έχεις σχέση με το ελληνικό έθνος, που προφωνώς φταίει για τα παιδάκια που πεθαίνουν στην Παλαιστίνη, στο Ιρακ, στην Αφρική, που κάηκε το σεσουάρ της κυρα - Λέλας, που σου κάηκε το βίντεο ρε παιδί μου. Αν ο Shadow Dancer πχ που διαφωνώ με τα πιστεύω του σταματήσει τις παγανιστικές του προτιμήσεις, θα σταματήσουν οι πόλεμοι. Φιλαράκο θα ξυπνήσεις; Ξημέρωσε.


quote:
Καρατζαφέρηδες βρωμιάρηδες, ελληνοπαπαδιές, αρχαιοκάπηλοι, ελιτιστές αρχαιολάτρες, δαιμονολάτρες... μέθυσοι, πόρνοι, μάγοι, ψεύτες, ειδωλολάτρες...

Μέχρι εδώ το πας ωραία, βλέπεις το δάσος...

quote:
να χαίρεστε τον πολιτισμό σας που είναι μια όρθια ξεχαρβαλωμένη πούτσα του Σάτυρου.

Και πας και κουτουλάς στο δέντρο.

Ο πολιτισμός σου αυτή τη στιγμή δεν είναι ελληνικός, είναι κατά βάση αγγλοσαξονικός. Μαζί με τη νοοτροπία που τον συνοδεύει. Εκτός από αυτά που διαβάζεις και σου πιπιλάνε το μυαλό άνοιξε και κάνα ιστορικό βιβλίο, έτσι για το θεαθήναι.

Ελληνικά στοιχεία είναι οι τέχνες ως ένα βαθμό, οι επιστήμες ως έναν άλλο. Τώρα όσον αφορά το ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ που μπαίνει σε αυτά και τα κάνει μπουρδέλο, φτιάχνοντας μυαλά κουκούτσια, συγνώμμη είναι πιο σύγχρονη εφεύρεση. Η ελλάδα την εποχή εκείνη δεν ήταν παρά ένας ακόμη φτωχός ασήμαντος συγγενής. Ασήμαντη και ποταπή, έτσι για να γουστάρεις.


quote:
Κάτω τα χέρια από τους πνευματικούς Εβραίους

..εδώ μάλλον κατάλαβες το λάθος σου παραπάνω και πήγες να το διορθώσεις. Πνευματικούς εβραίους με την έννοια Χριστιανοί ναι, αν και το Χριστιανοί νομίζω αρκεί. Γιατί το εβραίοι παραμπέμπει σε εθνικότητα και έτσι αποκτά ρατσιστικό περιεχόμενο. Και δεν νομιζω να νομίζεις ότι ο Θεός είναι ρατσιστής και κάνει διακρίσεις. Γιατί μάλλον τότε μιλάμε για διαφορετικό Θεό.


quote:
τους εκλεκτούς του ΙΕΧΩΒΑ Θεού ψευτο-ορθόδοξα και παγανιστικά φασιστικά αποβράσματα.

Γιαχβέ λέει η επίσημη μετάφραση. Δεν την έκανα εγώ Εβραίοι την έκαναν τη μετάφραση. Το Ιεχωβά το πήρε η αίρεση των μαρτύρων για να διαφοροποιηθεί στα μέσα του εικοστού αιώνα, όταν δεν βγήκε η αίρεση των Χιλιαστών και έπρεπε να γίνει κάποια αλλαγή. Αν θες να μιλήσουμε γιατο θέμα δεν έχω πρόβλημα, να είσαι πολύ καλά διαβασμένος όμως.

Οταν αναφέρεσαι σε ψευτό - Ορθόδοξα και παγανιστικά φασιστικά αποβράσματα έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου, η απλά αυνανίζεσαι στο αστρικό; Θα ήθελες να πεις ονόματα - διευθύνσεις - πράξεις που στοιχειοθετούν τις κατηγορίες; Αν είναι να αρχίσουμε τα "Ρουφιάνοι των λαών, Αμερικάνοι".. μην υπολογίζοντας το ότι στο Αμερικάνοι πιάνεται και ο κάθε οικογενειάρχης που πιθανώς να μην υπήρξε ποτέ του ρουφιάνος.
Γίνεσαι λίγο Χιτλερικός όταν βάζεις ταμπέλες σε λαούς και ανθρώπους αυθαίρετα δεν νομίζεις;

Και θέλω να σε ρωτήξω και κάτι και θα ήθελα μια απάντηση. Ξανά. Αν ένας "παγανιστής" (που τους θεωρώ και γώ ανόητους από τη στιγμή που λατρεύουν κάτι κατώτερο του δημιουργού, εκτός αν λατρεύουν το δημιουργό αλλά διαφορετικά από μένα, αλλά και αυτό είναι ένα άλλο κεφάλαιο συζήτησης) είναι καλός τίμιος ειλικρινής αγαπάει τον πλησίον του γυρνάει και το άλλο μάγουλο δίνει από το υστέρημα του και κάθε βράδυ λατρεύει ψεύτικους θεούς, είναι απέναντι από έναν "Χριστιανό" που είναι κακός άδικος ψεύτης αγαπάει μόνο την πάρτη του και ρίχνει και καμιά ψιλή αλλά κάθε βράδυ προσεύχεται στον Γιαχβέ, εσύ ποιον θα θελες για φίλο σου; Και εν τέλει ρε φίλε αν βγάλεις τις ταμπέλες παγανιστής Χριστιανός, ποιος από τους δυο είναι επι του πρακτέου Χριστιανος;

Αυτά είναι διλλήματα φίλε, όχι τσουβαλιάζουμε πιάνουμε και το καλάμε και κράζουμε. Να δω την απάντηση σου. Γιατί εδώ μέσα ούτε εσύ ούτε εγώ ξέρουμε κανέναν, και εσύ τους έχεις βγάλει όλους

quote:
φασιστικά αποβράσματα.
Και γίνεσαι εσύ φασίστας με αυτόν τον τρόπο. Καθόλου Χριστιανικό φίλε μου αναμάρτητε.


quote:
Σύντομα ο Θεός μου
δεν είναι δικός σου

quote:
ο Ιεχωβά
δεν τον λένε Ιεχωβά, η μετάφραση ήταν Γιαχβέ, και ακόμα και αυτό δεν είναι όνομα αλλά επίθετο. Απλά το άφησαν αμετάφραστο. Δεν έχει όνομα το παν. Αν θες όνομα πάρε καλύτερα το "ΗΝ και ΩΝ, αρχή και τέλος. Αλήθεια, τους Καναίτες τους έχεις ακουστά; Τον Ελ που λατρεύανε τον έχεις ακουστά; Στο λέω γιατί τους αγγέλλους μετά τους ονομάσανε Ελοχείμ. Κολάς πολύ στα ονόματα. ΚΑι με αυτό τον τρόπο ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΙΖΕΙΣ για νε κάνουμε και κανέναν νεολογισμό. Αποδίδεις ονόματα σε κάτι που δεν το χρειάζεται. Το κατεβάζεις στο επίπεδο σου για να το κατανοήσεις. Και γίνεσαι και συ έναν απλός ειδωλολάτρης- παγανιστής φιλαράκο. Αν του βάλουμε και μούσια τον κάναμε και παππούλη. Το όλον. Ξεφτιλίκια. Πιες νεράκι δεν τελειώσαμε. Τώρα αρχίσαμε και θα το πάμε μέχρι τέλος.

quote:
θα καθαρίσει την γη την οποία πατάτε και μολύνετε με τα είδωλά σας
Μέχρι το θα καθαρίσει τη γη συμφωνούμε. Από τα είδωλα. Ωραία.
ΔΕΝ ΜΟΛΥΝΟΥΝ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑ ΤΗ ΓΗ, ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΓΗ ΕΙΝΑΙ.

Η ευτέλεση του θείου σε κάτι κατώτερο από τα πάντα, υο να προσκυνάς το άγαλμα που είναι απλά ένα μέρος του ίδιου του θεού που είναι τα πάτνα, είναι η ιεροσυλία. Και δεν είναι ιεροσυλία για το Θεο. Για τα μούτρα αυτουνού που το κάνει είναι. Δεν παθαίνει κάτι ο Θεός από αυτό .
Ο 'ανθρωπος προσκυνάει κάτι κατώτερο από την ίδια την πηγή της ζωής και ξεφτυλίζει την ύπαρξη. Καταλαβαίνεις τη διαφορά; αν όχι να σου το εξηγήσω πιο αναλυτικά έχω υπομονή. Και το "σας" πάλι είναι αστρικός αυνανισμός. Σε ποιους αναφέρεσαι με το "σας" ΠΟΙΟ΅είσαι εσύ να κρίνεις τον καθένα; Να σου δώσουμε μια πέτρα να αρχίσεις να λιθοβολείς κατά βούληση; Ξεκαβάλα. Το σας εννοώ στα "είδωλα σας"


quote:
Χαρείτε ακόμη τα βδελύγματά σας όσο καιρό σας απομένει. Κάντε σεξ με τα αγάλματα του αίσχους, της πορνείας, της διαστροφής.

Εχουν βγει και δονητές να γίνει η δουλειά. 35 ευρά και γιάνεις. Δεν χρειάζεται αγάλματα.
Σταμάτα να κατηγορείς τον αόρατο εχθρό. Δεν είσαι ο κριτής της αποκάλυψης.

quote:
Και η καθαρή Γη θα ανήκει πλέον στους εκλεκτούς Εβραίους, τον λαό του Θεού.

Η καθαρή γη που θα την καθαρίσουν και οι άνθρωποι θα ανήκει πλέον στους εκλεκτούς Χριστιανούς-στην πράξη, κάποιοι από τους οποίους θα είναι σαφώς και Εβραίοι. Ο λαός του Θεού δεν θα έιναι από ένα έθνος προφανώς. Εδώ νομίζω καταλαβαινόμαστε.

Τάδε εφη Χ.Ο

quote:
Eβραιοκομμουνιστη,
ο Αντίχριστος είναι ο βασιλέας σου;

Θα δείξει φίλε. Κάτσε να δούμε τι θα απαντήσει ο φίλος. Πέρα από τις ταμπέλες που βάζει σε όλους μας και στον εαυτό του.

quote:
Ο Ιησούς Χριστός. Και αυτός θα συντρίψει τα έθνη με σιδερένια ράβδο. Ένα από τα έθνη που θα κομματιαστούν θα είναι και η Ελλάδα ορθόδοξη/παγανιστική.

Τα κράτη θες να πεις. Και είναι ολοφάνερο ότι εννούμε την πολιτική εξουσία. Και κάθε μορφής εξουσία. Οταν μιλάς για έθνος-Λαό, γίνεσαι ρατσιστής. ΤΟ να ξεκληρίσεις έναν λαό, δηλαδή ένα έθνος, σε κάνει γεννοκτόνο. Θα κομματιαστεί μάλλον θες να πεις η ορθόδοξη/ παγανιστική θρησκευτική εξουσία. Και βάλε πιο μπροστά την Καθολική , που είναι και πολύ μεγαλύτερη, για να μην αναφερθώ στο Ισλάμ.

Η Ελλάδα είναι Κράτος. Οι Ελληνες είμαστε έθνος. Μην γίνεσαι ρατσιστής. Δεν έιναι κακό να αγαπάς τον τόπο σου. Κακό είναι να θεωρείς ότι επειδή είσαι Ελληνας/ Εβραίος/ Αμερικανός/ Χριστιανός είσαι ανώτερος και πρέπει να τσαλαπατήσεις τον κόσμο όλο. Αυτό είναι μισσαλοδοξία και εθνικισμός. Μπορείς να αγαπάς τις παραλίες της Ζακύνθου και να σου αρέσουν τα μπανάκια εκεί, χωρίς να θες να χαλάσεις τις παραλίες της Ιμπιζα. Ο Χριστός θα έρθει να διαλύσει την εξουσία πολιτική/ θρησκευτική και οποιασδήποτε άλλης μορφής. Απι της ουσίας αναρχία, επί του πρακτέου Θεική βασιλεία. Είναι το ίδιο αν μπορείς να δεις καθαρά, γιατί σε καθαρούς ανθρώπους αναφέρεται αυτό που λες. Πάμε παρακάτω.


quote:
Πρέπει να βγεις από την Βαβυλώνα για να σωθείς

Εδώ βλέπω ότι ήσουνα Μάρτυρας του Ιεχωβά. Γιατί για να μεταφράζεις την εκκλησία ως Βαβυλώνα, μόνο από εκεί μπορεί να το άκουσες. Δεν θα διαφωνήσω ούτε θα συμφωνήσω. Μπορεί να είναι και έτσι. Δεν μπορώ γνωρίζω, μπορώ μόνο να κάνω υποθέσεις, και με υποθέσεις θα δογματίσω και δεν είναι του γούστου μου.

quote:
Οι εκκλησίες της Ορθοδοξίας είναι γεμάτες είδωλα όπως ακριβώς οι παγανιστικοί ναοί. Μην πω περισσότερα.

Να πεις. Γιατί είναι. Και πάλι ξεχνάς τεχνηέντως τους καθολικούς και τους λοιπούς, δείχνοντας εμμονή στους ορθόδοξους. Αυτό δείχνει ψυχικό και μάλλον παιδικό τραύμα. Κάτι παίχτηκε στην οικογένεια σου έτσι δεν είναι;
Πάντως τουλάχιστον δεν διαφωνούμε, όλες οι εκκλησίες είναι κατά βάση ειδωλολατρικές. Ασημικά χρυσά υποκλίσεις και κηροπήγια.

quote:
Δεν είναι δυνατόν να βλέπω παπάδες να σηκώνουν ελληνικές σημαίες δίπλα στον Παρθενώνα. Η ελληνική σημαία και ο Παρθενώνας είναι δυο παγανιστικά εθνικιστικά σύμβολα.

Αν και δεν είμαι φαν της σημαίας, οφείλω να τη σεβαστώ γιατί κάποιοι έχυσαν το αίμα τους για να γράφουμε τώρα εμείς μπούρδες. Η σημαία δεν είναι εθνικιστικό, ούτε παγανιστικό σύμβολο. Η ψυχαναγκαστική εμμονή σου με τους παγανιστές και την λέξη εθνικισμός σε κάνουν να το λες αυτό.

Η σημαία είναι ένα σύμβολο. Τελεία. Η ελληνική συμβολίζει τον χριστιανισμό και τη θάλασσα, καθώς και το "Ελευθερία ή θάνατος".
Τίποτε που να σου προκαλεί ξινίλα.
Η Βραζιλία έχει ως εθνικό σύμβολο τον παγανιστικό καφέ... τα πάντα φίλε μου έχουν την αξία που τους αποδίδεις. Τίποτε παραπάνω τίποτε παρακάτω. Στο μυαλό σου είναι η ανακατωσούρα. Και στο δικό μου και σε ολονών. Δεν προσκυνάς σημαίες. Τις σέβεσαι. Μην μπερδεύεσαι.

quote:
Ο πατέρας του Ιησού(που γεννήθηκε ως Εβραίος) είναι ο Ιεχωβά και όχι ο Δίας.

Σταμάτα να προσωποποιείς το Θείο γιατί δεν είναι πρόσωπο.Ειδωλολατρίζεις. Ο Λόγος του Θεού, γιατί το Γιαχβέ έιναι επίθετο και όχι κύριο όνομα, είναι ο Χριστός, που όπως αναφέρει η Γραφή είναι ομοούσιος του, σε αντίθεση με αυτά που κυρήττουν οι Μ.τ.Ι. Και συ είσαι παιδί του Θεού. Ο Χριστός είναι κάτι διαφορετικό, είναι ο Θεός. Γεννήθηκε ως Εβραίος στην ανθρώπινη του υπόσταση, γιατί δεν είχε μόνο τέτοια. Και μόνο που το αναφέρεις δείχνεις εμπάθεια και τάση άμυνας. Δεν υπάρχει εθνικότητα γιατο Θεό, δεν θα έπρεπε να βρίσκεσαι σε άμυνα. Ο Δίας δεν κολλάει πουθενά, ειδικά όταν μιλάμε για το ΌΛΟΝ, για το Θείο που περικλείει και είναι τα πάντα. Δεν υπήρχε καν λόγος να τον αναφέρεις, παρά μόνο για να πικάρεις , κάτι που κάποιος που έχει γνώσεις, δεν θα το έκανε γιατί δεν είναι σωστο και Χριστιανικό.

quote:
Όποιοι πειράζουν τους αληθινούς Χριστιανούς που είναι πνευματικοί Ιουδαίοι θα λάβουν από τις έσχατες πληγές.

Εδώ απλά γράφεις λόγια της Γραφής. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι σε βλέπω να το παίρνεις προσωπικά, ενώ δεν θα πρεπε. Εσύ, όπως και όλοι μας, είμαστε σε αυτούς που θα κριθούνε. Για τις πράξεις μας. Μην κρίνεις, για να μην κριθείς.

quote:
Τα έθνη θα καταστραφούν, ο εθνικισμός είναι νεκρός. Σώσε τον εαυτό σου από τα μιάσματα της ειδωλολατρείας και του εθνικισμού.

Τα κράτη, όχι τα έθνη. Τα έθνη είναι οι άνθρωποι. Στα υπόλοιπα δεν διαφωνώ, αλλά και πάλι το μιάσματα δείχνει να κατηγορείς πάλι τα αντικείμενα, που δεν σου φταίνε σε τίποτα. Χωρίς να το θέλεις γίνεσαι ειδωλολάτρης. Τα όπλα μπορούν να γίνουνε και εργαλεία φίλε μου. Δεν φταίνε τα όπλα, φταίνε τα χέρια.

quote:
Θα είμαστε όλοι μια παγκόσμια αδελφότητα δίχως ταμπέλες εθνικές. Όλα τα σύμβολα που χωρίζουν τους λαούς και δημιουργούν συγκρίσεις και φασισμούς θα εξαλειφθούν.

Αυτό βέβαια θα γινόταν αν άφηνες και κανέναν όρθιο, αφού το 99,9 του πλυθησμού με τα παραπάνω που λες το έχεις αφανίσει. Και πάλι το "φασισμούς" είναι μάλλον μια προσωπικη σου εμμονή και δεν κολλάει πουθενά. Και για να σταματήσουν οι ταμπέλες κάνε την αρχή και μη τις βάζεις εσύ πρώτος.

quote:
Η Νέα Ιερουσαλήμ θα κυβερνήσει τον κόσμο που δεν θα είναι πια χωρισμένος, γιατί δεν θα υπάρχουν αυτές οι φασιστικές εθνικές διεκδικήσεις.

Η Νέα Ιερουσαλήμ σύμφωνα με την Αγία Γραφή, θα είναι ο κόσμος, και θα κυβερνήσει ο Χριστός. Δεν θα κυβερνήσει η Ιερουσαλήμ, η οποία είναι ο τόπος. Τον φασισμό βαθειά κατάλαβε τον, δεν θα πεθάνει μόνος, τσάκισε τον. Που κολλάει πάλι ο φασισμός, δεν καταλαβαίνω. ΦΤΑΝΕΙ, πφφφφφφφ.

Κάνω διάλλειμα κουράστηκα και συνεχίζω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 02:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να ξεκόψεις από την εθνική περηφάνεια που σε χωρίζει από τον αδελφό σου τον Εβραίο. Στον νέο κόσμο του Ιεχωβά Θεού θα υπάρχουν μόνο πνευματικοί Εβραίοι, όχι έθνη, σύνορα, πολέμοι.

Πρέπει να ξεκόψεις από την εθνική/θρησκευτική υπερηφάνια που σε χωρίζει από τον αδελφό σου συνάνθρωπο, είτε αυτός είναι Εβραίος, είτε Ελληνας, είτε Πακιστανός, είτε Πορτορικανός. Το θέμα είναι να είναι καλός και αγαθός. Γιατί αν δεν έιναι τότε μας χωρίζουν πολλά. Και θα τον ζορίσω πολύ. Στον νέο κόσμο του Θεού θα υπάρχουν μόνο αληθινά καλοί άνθρωποι, για εμένα λέγονται Χριστιανοί, για κάποιον που δε νείναι μπορεί να λέγονται αλλιώς. Οι πράξεις θα μπουν στη ζυγαριά. Οχι κράτη, σύνορα, πολέμοι.

quote:
Όλα τα χιτλερικά μιάσματα του παγανισμού, της προγονολατρείας, εθνολατρείας, αρχαιολατρείας, ειδωλολατρείας δεν έχουν μέλλον. Ο κόσμος του Σατανά σύντομα θα εκλείψει.

Αν και πάλι τα κάνεις σούπα, που καλλάει ο Χίτλερ με την ειδωλολατρεία, το ρεζουμέ είναι καλό. Αμήν.

quote:
Μην σε ξεγελάει Ορθόδοξε το ότι η Ελλάδα υποδουλώθηκε στους Τούρκους.

Η Ελλάδα δεν ήταν ποτέ αληθινά χριστιανική για να ισχυριστείς πως οι Τούρκοι πολέμησαν τον Χριστιανισμό


Εδώ βρήκαμε και που μπάζει η θεωρία. Στα οικονομικά. Οι πόλεμοι είναι για τις τσέπες. Τα άλλα είναι για τα φούμαρα.

Η Ελλάδα δεν μπορεί να είναι αληθινά χριστιανική, γιατί είναι τόπος. Από τους Ελληνες όμως, σαφώς και πολλοί μπορούν να είναι αληθινοί Χριστιανοί, και σαφώς υπήρξαν. Οι Τούρκοι με ταμπέλα τον Χριστιανισμό, πολέμησαν για την τσέπη. Οχι ο λαός. Η εξουσία. Ετσι γίνεται πάντα. Θρησκευτική εξουσία, πολιτική εξουσία. Τότε ανακατεύονταν περισσότερο τα δυο τους.

Και παιδάκια πεθαίνανε. Για θεούς και δαίμονες. Και συνεχίζουν να πεθαίνουνε. Με δικαιολογία τις θρησκείες. Και σένα σου φταίνε οι ειδωλολάτρες, και όχι αυτοί που κόβουν χρήμα. Με τις υγείες μας, και ζήτω τα κόμματα.


quote:
Ο ορθόδοξος χριστιανισμός είναι ένας ακόμη παγανισμός γεμάτο ειδωλολατρεία, προγονολατρεία, ανθρωπολατρεία και παγανιστικά δόγματα. Τί σχέση έχει ο Χριστιανισμός με τον παγανιστή Κωνσταντίνο, τί σχέση έχει με την λατρεία των εκατομμύριων αγίων, των ξύλινων σταυρών, των εθνικιστών σημαίων και ιδεών, των παγανιστικών εορτών; Καμμία.

Ασχετο αλλά σωστό.

quote:
Εξέλθετε εκ της Βαβυλώνος αδελφοί μου χριστιανοί ορθόδοξοι και καθολικοί για να σωθείτε.

Ας εξέλθουμε όλοι μας, αλλά δεν πρόκειται να σωθούμε έτσι. Ας κουνήσουμε τον κώλο μας καλύτερα και ας κάνουμε και τίποτα για το μέλλον μας καιτων παιδιών μας και ίσως να σωθούμε τουλάχιστον για την ώρα.

Γιατί για τότε που λες εσύ, θα σωθείς από την ψυχή σου αδερφέ.
Μέχρι τότε γράφει το χαρτί, και εμείς το αφήνουμε λευκό.

quote:
Όχι στον άθλιο εθνικισμό που διδάσκουν οι αρχαιόλατρες και οι ιεράρχες της ορθοδοξίας που πάνε χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη και όλους τους αρχαιολάτρες φασίστες Πλεύρηδες, Γεωργιάδηδες.

Εντάξει μαζί σου όχι, αλλά πάλι επειδή αυτοί είναι μαλάκες, χώνεις μπηχτά και τον ελληνικό πολιτισμό, που δεν σου φταίει σε τίποτα. Εσύ και εγώ τον χρησιμοποιούμε λάθος. Ας τους ρίξουμε να τον χρησιμοποιήσουμε σωστά. Μην κάνουμε τους πιλάτους.

quote:
Όχι στην παγίδα του εθνικισμού αδέρφια μου.

Εμείς οι χριστιανοί είμαστε πνευματικά τέκνα του Αβραάμ. Δεν πρέπει να έχουμε καμμιά σχέση με τα ειδωλολατρικά και φασιστικά έθιμα των εθνών. Καμμιά ανάμειξη στους πολέμους και τα μίση των εθνών που θα συντρίψει ο Μέγας Βασιλεύς.


Εμείς οι Χριστιανοί , που το εμείς δεν θα το κρινεις εσύ, και φυσικά ούτε εγώ αγαπητέ αναμάρτητε, είμαστε πνευματικά τέκνα του Θεού, όπως και ο Αβραάμ. Για τα άλλα τα χουμε γράψει ήδη 20 φορές πιο πάνω.

quote:
Τί άλλο να πω; Λυπάμαι κα θέλω να σωθείτε.

Εντάξει. Κατέβα τώρα από το θρόνο γιατί θα έρθει ο Χριστός και να μας συμπαθάς θα θέλει να κάτσει αυτός. Η ταπεινοφροσύνη είναι Χριστιανικό χαρακτηριστικό που δείχνεις να αγνοείς. Ολοι θα κριθούμε αγαπητέ Χριστιανέ.

quote:
Απομακρυνθήτε από τα ορθόδοξα ιερατεία που είναι μεταμφιεσμένος παγανισμός και δυσφημούν την Βασιλεία του Χριστού.

Δεν είναι τίποτα μεταμφιεσμένο, είναι η λογική συνέχεια της ανάγκης του ανθρώπου να εξηγήσει το ανεξήγητο. Το ίδιο κάνεις και συ και όλοι μας. Αλιώς θα μασταν θεοί. Σταμάτα να κάνεις τον κριτή.

quote:
Όχι στο έθνος και τον φασισμό

Κομαντάτε, τα έθνη δεν σου κάναν τίποτα, τα έθνη είμαστε όλοι μας.

quote:
Κάτω οι έλληνες φασίστες.

Κάτω οι φασίστες, και μετά κράζεις σαν καλός φασίστας ολόκληρο έθνος. Ρε αγόρι είσαι καλά; Σταμάτα να είσαι φασίστας με τους Ελληνες. Ελεος δηλαδή, πόσο φασιστικό είναι αυτό που γράφεις; Πιο φασιστικό πεθαίνεις!

quote:
Η Νέα Ιερουσαλήμ έρχεται!

Δεν είναι κακό να το πιστεύεις. Κακό είναι να κάθεσαι και να περιμένεις. Ξυπνάτε ωρέ χωριανοί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 02:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=cHPcu-VeQmQ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 02:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω μια απορία.

Πως τα καταφέρνουν τα τρολ και σας κάνουν να γράφετε κατεβατά.

Να αποδείξετε-δείξετε τι?

Την αλήθεια στα τρολ?
Στους καθυστερημένους?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 03:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εχεις δίκιο Νικόμαχε. Και με έκανες και χαμογέλασα, έχω βαρέσει και 17ωρο ήδη στη δουλειά.
Απλά κάποιες ώρες μου γυρνάνε τα μάτια. Και επειδή έχω γνωρίσει πολλούς τέτοιους οι οποίοι κατά βάση είναι παρτάκηδες που δεν βλέπουν τη μύτη τους, έχω αλλεργία στη βλακεία. Αδυνατώ να την χωνέψω και συφιλιάζομαι...όχι άλλο κάρβουνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 12:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... έχω αλλεργία στη βλακεία.

μεταδοτικό είναι βρε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 12:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αδυνατώ να την χωνέψω και συφιλιάζομαι...όχι άλλο κάρβουνο.

Μη χαλιέσαι ρε συ με τα ζαβά, χαλάς τη ζαχαρένια σου και άκρη δε βγάζεις με τίποτα.

Πάνε πέσε κοιμήσου να ξεκουραστείς λίγο και γράφτα κανονικά.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μισφραγμούθωσις
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 17:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αδυνατώ να την χωνέψω και συφιλιάζομαι...όχι άλλο κάρβουνο.

Μη χαλιέσαι ρε συ με τα ζαβά, χαλάς τη ζαχαρένια σου και άκρη δε βγάζεις με τίποτα.

Πάνε πέσε κοιμήσου να ξεκουραστείς λίγο και γράφτα κανονικά.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μισφραγμούθωσις
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 17:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχω μια απορία.

Πως τα καταφέρνουν τα τρολ και σας κάνουν να γράφετε κατεβατά.

Να αποδείξετε-δείξετε τι?

Την αλήθεια στα τρολ?
Στους καθυστερημένους?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


ιετφατνοκσ ιατεζαιβ ςοιοπο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μισφραγμούθωσις
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 17:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχεις δίκιο Νικόμαχε. Και με έκανες και χαμογέλασα, έχω βαρέσει και 17ωρο ήδη στη δουλειά.
Απλά κάποιες ώρες μου γυρνάνε τα μάτια. Και επειδή έχω γνωρίσει πολλούς τέτοιους οι οποίοι κατά βάση είναι παρτάκηδες που δεν βλέπουν τη μύτη τους, έχω αλλεργία στη βλακεία. Αδυνατώ να την χωνέψω και συφιλιάζομαι...όχι άλλο κάρβουνο.



Υπάρχει και ένας άλλος Χριστιανισμός, ο πρωταρχικός.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μισφραγμούθωσις
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2014, 19:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και Ιταλέ δυστυχώς όταν λες πως δεν μπορείς να αντέξεις την βλακεία, φέρεσε φασιστικώς προς μια άποψη την οποία παραδέχεσαι πως δεν μπορείς να ανεχθείς.

Δεν μπορείς να καταλάβεις τί σημαίνει ελευθερία. Όταν ο panosfromlydian μιλάει για γυναικοκρατούμενη σκλαβωμένη κοινωνία εσένα το μυαλό πάει αμέσως στον ρατσισμό κατά της γυναίκας. Όταν εγώ υποστήριζω μια άποψη το μυαλό πάει κατευθείαν σε πυρές και βασανιστήρια του κλήρου.

Έτσι λοιπόν δημιουργείται ένα ψεύτικο κλίμα υπερηφάνειας κάποιων που νομίζουν ότι γεννήθηκαν και είναι ελεύθεροι, πατάσσοντας τον φασισμό. Γιατί είμαι σίγουρος πως είναι πολύ υπερήφανα τα άτομα εδώ για αυτό που νομίζουν ότι είναι.

Δυστυχώς οι "διανοούμενοι" φίλοι σου έχουν βουτήξει σε βαθιά νερά γνώσεων, ενώ δεν έχουν κολυμπήσει στα ρηχά. Κομπάζουν για τις γνώσεις και τα αμέτρητα βιβλία που έχουν διαβάσει, όμως δεν έχουν κατανοήσει κάποια βασικά πράγματα. Έτσι αυτοεξαπατώνται πως κατέχουν κάτι ενώ στην πραγματικότητα δεν κατέχουν τίποτα. Γιατί η αλήθεια είναι απλή και εμπειρική.

Τώρα βέβαια θα σου πουν οι φίλοι σου να μην μιλάς σε τρολ γιατί θα τιμωρηθείς.

Είσαι σε γκρίζα γραμμή αλλά δυστυχώς τείνεις προς την μαύρη μεριά των φαντασμένων ψευδοφιλόσοφων τύπου dsm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2014, 02:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και Ιταλέ δυστυχώς όταν λες πως δεν μπορείς να αντέξεις την βλακεία, φέρεσε φασιστικώς προς μια άποψη την οποία παραδέχεσαι πως δεν μπορείς να ανεχθείς.

Αδερφέ θα στη χαλάσω τη σούπα που χεις στο μυαλό σου. Δεν έχω πει πουθενά ότι δεν δέχομαι διαφορετικές απόψεις. Στο αποδεικνύω έμπρακτα κάθοντας και απαντώντας σου με ένα κατεβατό σε κάθε πρόταση που γράφεις αντί να προσπεράσω.

Η βλακεία είναι η δικαιολογία που δίνεις στον εαυτό σου ότι είσαι ο κατατρεγμένος της ζωής, κατηγορώντας όλους του υπόλοιπους.

Περιμένω την αντίθετη άποψη σου σε ένα τουλάχιστον από όλα αυτά που σου αντιπαράθεσα με επιχειρήματα. Οχι πάλι το ίδιο ποίημα, ότι για όλα φταίει η φασιστική παγανιστική προγονολατρεία μπλα μπλα.

quote:
Δεν μπορείς να καταλάβεις τί σημαίνει ελευθερία.

Εσύ δεν θες να καταλάβεις τι σημαίνει ελευθερία. Γιατί αν ήθελες θα σεβόσουν τα πιστεύω όλων των άλλων, αφού δεν σε αναγκάζουν να τα αποδεχτείς και συ. Εσύ ζαλίζεις τον κόσμο επειδή πρέπει σώνει και καλά να έχεις δίκιο. Αυτό που σου λέω κάθε φορά είναι ότι επι της ουσίας δεν ξέρουμε τίποτα. Σταμάτα να κάνεις τον κριτή.

quote:
Όταν ο panosfromlydian μιλάει για γυναικοκρατούμενη σκλαβωμένη κοινωνία εσένα το μυαλό πάει αμέσως στον ρατσισμό κατά της γυναίκας

Πάλι κάθεσαι στο θρόνο σου και κρίνεις. Δεν έχω δει καμιά γυναίκα να σε κάνει κόμπο και να σε αναγκάζει να την κυνηγάς. Ο καθένας, άντρας ή γυναίκα κάνει τις επιλογές του. Δεν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΚΑΝΕΙΣ να κάνει αυτό που πιστεύεις εσύ, ελεύθερε φίλε μου. Για να ναι και οι άλλοι ελεύθεροι.


quote:
Όταν εγώ υποστήριζω μια άποψη το μυαλό πάει κατευθείαν σε πυρές και βασανιστήρια του κλήρου.

Το να κράζεις τον αόρατο εχθρό δεν είναι άποψη, είναι εκ του ασφαλούς κρίση. Ξερεις εσύ τι περνάει ο καθένας , πως έφτασε εκεί που είναι για να τον κρίνεις; Κρίνε τον εαυτό σου και κοίτα να βελτιώνεσαι, εγώ , εσύ όλοι μας, και άσε τους άλλους.

Στις απόψεις απαντάω με απόψεις. Στις βλακειές του στυλ βδελύγματα παγανιστές θα πεθάνετε, λες και τους ξέρεις από χθες και κουβαλάτε την ίδια καμπούρα, απαντάω ανάλογα.

quote:
Έτσι λοιπόν δημιουργείται ένα ψεύτικο κλίμα υπερηφάνειας κάποιων που νομίζουν ότι γεννήθηκαν και είναι ελεύθεροι, πατάσσοντας τον φασισμό

Και συ τι ζόρι τραβάς, δεν είναι ελεύθεροι να είναι περήφανοι για τον εαυτό τους; Μόνο εσύ να σαι ελεύθερος να σε δοξάζουμε; Ο καθένας, από τη στιγμή που δεν τρώει το φαί μας, είναι ελεύθερος να κάνει ότι νομίζει. Αν μπορεί να βοηθάει κα κανέναν που το έχει ανάγκη, ακόμη καλύτερα. Τιμή και καμάρι του καθενός να ναι υπερήφανος που διάβασε, που σπούδασε, που πέτυχε. Δουλεύω εγώ δλδ όλη μέρα και θα γαμήσω όσους ήταν πιο έξυπνοι και τα κατάφεραν καλύτερα αντί να πω μπράβο; Ωραία Χριστιανικά διδάγματα. Συγχαρητήρια.

quote:
Γιατί είμαι σίγουρος πως είναι πολύ υπερήφανα τα άτομα εδώ για αυτό που νομίζουν ότι είναι.

Αν μπορούν στην προσωπική τους ζωή και το υποστηρίζουν μπράβο τους. Το φαί μου δεν μου το τρώνε. Και δεν έχω κόμπλεξ. Εσύ γιατί ζορίζεσαι δεν καταλαβαίνω. Εδώ είμαστε για συζήτηση όχι δια ταξική πάλη.

quote:
Δυστυχώς οι "διανοούμενοι" φίλοι σου έχουν βουτήξει σε βαθιά νερά γνώσεων, ενώ δεν έχουν κολυμπήσει στα ρηχά. Κομπάζουν για τις γνώσεις και τα αμέτρητα βιβλία που έχουν διαβάσει, όμως δεν έχουν κατανοήσει κάποια βασικά πράγματα. Έτσι αυτοεξαπατώνται πως κατέχουν κάτι ενώ στην πραγματικότητα δεν κατέχουν τίποτα.

Ενώ εσύ κατέχεις τη γνώση. Αλλοι έχουν διαβάσει το ένα , άλλοι το άλλο. Αλλοι στα βαθιά, άλλοι στα ρηχά, άλλοι με μπρατσάκια. Το πρόβλημα δεν βλέπω, πέρα από κόμπλεξ. Αν δεν κατέχουν αυτοί θα χάσουν. Εσύ τι θα χάσεις και καίγεσαι;

quote:
Γιατί η αλήθεια είναι απλή και εμπειρική.

Φίλε μου κατέβα από το θρόνο, να κάτσει και κάνας άλλος. Κανείς δεν κατέχει την Αλήθεια. Δεν είμαστε θεοί εδώ μέσα. Αυτοί που λένε ότι κατέχουν την αλήθεια έχουν θέμα. Απλή και εμπειρική μπορεί να ναι για σένα, επειδή ετσι σου αρέσει, και είναι σεβαστό. Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι μαθηματική. Για κάποιον άλλο μπορεί να κρύβεται στα άστρα. Δηλαδή θα χαλάσουμε τα όνειρα μας για να το δούμε όπως θέλει ο άλλος; Φίλε μου δεν είσαι ο φωτεινός παντογνώστης. Ούτε εγώ σίγουρα. Ούτε κανείς. Το να προσπαθούμε με κόπο να μαθαίνουμε είναι τιμή μας. Σε εμπειρικό και θεωρητικό επίπεδο.

quote:
Τώρα βέβαια θα σου πουν οι φίλοι σου να μην μιλάς σε τρολ γιατί θα τιμωρηθείς.

Οτι τρολλάρεις τρολλάρεις, γιατί γράφεις πολλά ποστ απλά για να προσβάλλεις. Δεν νομίζω να είναι σωστό αυτό μεγάλα παιδιά είμαστε.
Το ότι θα τιμωρηθώ το βγαλες από το μυαλό σου. Κανείς δεν μου πε ότι θα τιμωρηθώ φίλε μου, δεν είσαι ο Ομπάμα και γω πράκτορας της CIA. Φόρουμ είναι γράφουμε και συζητάμε.

quote:
Είσαι σε γκρίζα γραμμή αλλά δυστυχώς τείνεις προς την μαύρη μεριά των φαντασμένων ψευδοφιλόσοφων τύπου dsm

Μόλις έκανες αυτό που κατηρορείς τους υπόλοιπους. Με κατηγοριοποίησες.

Και ο Dsm που κρίνεις εκ του ασφλούς ήταν ο μόνος που έκραξε τον περίεργο που προσπαθούσε να μας πείσει ότι ο κερατάς είναι σύμβολο κάλλους και όχι κάλου. Είδα πολλούς στη θεωρία Χριστιανούν να πέρνουν μέχρι και το μέρος του.
Και αν μπορούσα να διαλέξω μαύρη η λευκή μεριά, θα διάλεγα χωρίς δεύτερη σκέψη τη μαύρη, προσπαθώντας να κάνω όσους πιο πολλούς μπορώ να γίνουνε λευκοί. Οι από τη λευκή μεριά δεν έχουν ανάγκη τη βοήθεια. Είναι η θεωρούν ότι είναι λευκοί από μόνοι τους. Και κάθονται και αγναντεύουν ευλογώντας τα γένια τους. Εκ του ασφαλούς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2226563
Maintained by Digital Alchemy