ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ονειρα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
eirini99
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 19:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας, ειμαι καινουρια στο φορουμ αυτο οποτε δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο φακελο :P

Θα ηθελα αν μπορουσατε να μου εξηγησετε καποια ονειρα!:)

1. Ημουν σε ενα μαγαζι με νυφικα και δοκιμαζα νυφικα λεει και κοιταζομουνα στον καθρεφτη.
2. Ειχε μια φιλη μου γενεθλια και ειχα παει σπιτι της, εφτιαχνε καφε λεει να πιει και της ειπα να μου φτιαξει και μενα για να μουν τον πει κιολας..τελικα δεν μου εφτιαξε ομως γιατι μου εριξε τα χαρτια για το αγορι που μου αρεσει και μου ειπε αυτο "σε θελει κι αυτος αλλα προσεχε μην σε αφησει εγκυο."
Τι σημαινουν;; :)

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 20:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. Ετοιμάσου για γάμο.Το όνειρο δεν διευκρινίζει αν θα είναι με άνδρα ή με γυναίκα.Η ασάφεια αυτή,απαιτεί πολύ χρόνο εκ μέρους σου, ώστε να αντιληφθείς το προσδοκούμενο.

2.Το αγόρι που σε θέλει και σε προεοδοποιεί η χαρτομαντεία, να μην σε αφήσει έγγυο, ταιριάζει απόλυτα με τον γρίφο του πρώτου ονείρου.Επειδή πρέπει να είσαι απόλυτα σίγουρη για το φύλο του/της γαμπρού.

Ελπίζω ο φίλος Τριπτόλεμος, σαν πιό ειδικός να έχει καλύτερα εμπεριστατωμένη άποψη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 22:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
2. Ειχε μια φιλη μου γενεθλια και ειχα παει σπιτι της, εφτιαχνε καφε λεει να πιει και της ειπα να μου φτιαξει και μενα για να μουν τον πει κιολας..τελικα δεν μου εφτιαξε ομως γιατι μου εριξε τα χαρτια για το αγορι που μου αρεσει και μου ειπε αυτο "σε θελει κι αυτος αλλα προσεχε μην σε αφησει εγκυο."
Τι σημαινουν;; :)
Νομίζω οτι είναι πολύ σαφές το μήνυμα του ονείρου..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 22:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1. Ημουν σε ενα μαγαζι με νυφικα και δοκιμαζα νυφικα λεει και κοιταζομουνα στον καθρεφτη.
Δε μπορώ να σου ερμηνεύσω τι σημαίνει το όνειρο, μπορώ όμως να σου πω οτι μπορεί να μαρτυράει κάποιες δικές σου, αγνές επιθυμίες. Τις οποίες δε συμμερίζονται οι περισσότεροι άνδρες της ηλικίας σου (αν λάβουμε το '99 ως ημερομ. γέννησης). Όσο για το διάβασμα των καφέδων και όλα αυτά.. ειναι ανοησιούλες.. καλές και φυσιολογικές βέβαια για μικρές ηλικίες, αρκεί αυτή η αθωότητα-αφέλεια να μην μεταφέρεται και σε σοβαρά ζητήματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
praxi
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 23:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τι βάση εξηγείτε τα όνειρα? ονειροκρίτη η κάτι άλλο?

Όποιος δεν ελπίζει, δεν απελπίζεταιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eirini99
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 23:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικα δεν ειναι η ημ γεννησης μου αυτη εγω ειμαι 18 αυτο το προφιλ το εφτιαξε η μικρη αδερφη μου και αφου βρηκα την ευκαιρια να ρωτησω να μαθω το εκμεταλευτηκα. ευχαριστω παντως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy