ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Περίεργη εμπειρία ίσως από αστρική προβολή. Θέλω τη βοήθεια κάποιου έμπειρου.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
aleksander
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 02:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhspera , tha hthela kapoios empeiros na me bohthisei giauto tha grapsw gia emena oti pisteuw pws exei sxesh me to thema . Egw katarxas pote den pisteua se auta ,pote den diabaza tetoia forum kai genika den psaxnomoun pote. To mono pragma pou exw pistepsei kai pisteuw kai efarmwzw polu kairo twra einai oti to moialo mas kathorizei to mellon mas , oi skepseis mas . Dhladh bazw kati stoxo , pisteuw pws tha ginei kai ginetai . Opws to oti hmoun mathiths tou 10 ebala sthn trith lukiou stoxo na perasw se panepistimio kai perasa se polu kalo oikonomiko ths athinas . Kai genika kai alloi mikroi kai megaloi stoxoi .. Pisteuw oti tha ginoun kai tous kanw eikona sto moialo mou parallhla . Sto thema mas twra . prox8es to bradu me thn kopela mou diabazame diafora metafusika ston internet kai pesame panw stn astrikh probolh . Sthn kopela mou genika aresoun auta kai ta exei ksanakoitaksei arketes fores , emena htan h prwth fora . Diabazame emeiries anthrwpwn kai oso tis diavazame tis elega oti den ginetai kai oti oi perissoteroi tha lene paramuthia . Pesame panw se ena sxolio pou den thumamai akribws ti elege alla eixe ena keimeno apo ena biblio ( to opoio kai psanxw shmera olh mera ) pou elege oti gia na kaneis astriki proboli prepei na xalarwseis na misokoimitheis kai na peis mesa sou tha bgw apo to domatio , h tha perasw thn porta ( htan mesanuxta otan to diabazame eimastan ksaplwmenoi kai den ta thumamai kala ) . X8es to bradu pesame gia upno , den mas eperne eukola o upnos sikothikame 1-2 fores uphrxe kai mia mikrh entash kai telika ksaplwsame ksana , ekei hmoun hremos , ksaplwmenos anaskela eixa thn kopela mou agkalia , eixe akoumpisei to kefali ths sto stithos-omo mou kai eixe misokoimithei-koimithei isws .Ekeinh thn stigmh hmoun misokoimismenos kai den skeutomoun tipota kai mou skaei sto moialo to apospasma auto , den thumomoun kala ti elege kai eipa tha afethw ( auto pou perigrafw twra htan elaxista deuterolepta ) , anatrixiasa ligo alla tipota to parakseno kai amesos to thumamai kai lew tha bgw apo to domatio ( parallhla me ekana eikona na to kanw auto to pragma)
amesos ksekinise kati polu entono mesa sto kefali mou , mono sto kefali mou omws , htan san bouito mazi me enan sundiasmeno hxo tik tik me kati allo , htan san na eixa mia mhxanh sto kefali mou pou auto to bouito to ebgaze pros ta eksw konta sta autia mou . Oxi omws oti to ebgaze apo ta autia mou , to eniwtha na ginetai auto mesa sto kefali mou.Parallhla eniwtha kai entono moudiasma . Htan pragmatika para polu entono apo thn stigmh pou ksekinise amesos skeutika oti exw thn kopela mou sthn agkalia mou kai prospathisa na ksupnisw , amesos ksupnisa . Den htan oneiro sigoura den koimomoun , hksera ti ekana , kai auto to pragma sto kefali mou eimai sigouros oti den to exw ksananiwsei pote sthn zwh mou . Htan pragmatika fobistiko auto , tromaksa ksupnisa thn kopela mou prospathousa gia wra na ths pw th egine ths elega ta idia sunaixia oute egw to pisteua pws egine ths to orkizomoun . Ekeinh mou elege oti den ginetai giati prepei na exeis kanei polu eksaskhsh gia na ginei auto kai epemene .Dakriza gia polu wra meta , den eklega dakrizan ta matia mou , kathe fora pou ths to elega anatrixiaza . Apo thn entash pou eixe den hksera an auto pou ginetai ginetai gia kalo h gia kako kai giauto fobithika toso , eimai anthrwpos pou mou aresei to kalo kai to thelw . Mporei na mou pei loipon kapoios ti epatha ?

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 02:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχάς φίλε μου προσπάθησε να γράφεις ελληνικά και αν είναι ανορθόγραφα δεν πειράζει, εμένα τουλάχιστον καθόλου.
Ησουν στη φάση των δονήσεων. Αν είσαι γύρω στα 18 το παθαίνεις πολύ εύκολα.
Μπες στο θέμα Αστρική προβολή του εσωτέρικα και θα δεις πολλά ενδιαφέροντα, και διάφορες απόψεις. Αν και για μένα δες το εγκυκλοπαιδικά μόνο το θέμα.

Αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, εγώ όταν το παθα πρώτη φορά, εκτός του ότι δεν το ήθελα και τα δάκρυα είχαν βρέξει όλη τη μπλούζα που φόραγα στον ύπνο μου, λες και μου χαν ρίξει νερό στη μούρη, είχα γίνει και κατακόκκινος σαν μπατζάρι.

Δεν έγινε τίποτα, μην αγχώνεσαι. Το κάνεις κάθε βράδυ ασυνείδητα. Ολοι κάνουμε μια βόλτα στα όνειρα.
Αν είσαι δε και καλός άνθρωπος, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.
Οπως είπες και στην αρχή, όλα ξεκινάνε από το μυαλό μας και όλα είναι επιλογές μας.

ΥΓ. Ακουσες να σου μιλάει κανένας καθ'όλη αυτή τη διάρκεια; Αστρική προβολή πάντως δεν είχες, ήσουν λίγο πριν.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aleksander
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 03:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά κατάλαβα πως ότι πήγαινε να γίνει το διέκοψα πολύ νωρίς αν και ήταν τόσο έντονο που δεν φαντάζομαι πως θα είναι στη συνέχεια και εν τέλη δεν έγινε τίποτα.Είμαι 21 χρονών.Δεν άκουσα κανέναν να μου μιλάει. Τα μόνα δυο πράγματα που σκέφτηκα ήταν ότι θυμόμουν ότι για να κανείς κάτι τέτοιο πρέπει να είσαι νηφάλιος και μόνος σου και εγώ είχα πιει πολύ λίγο και είχα την κοπέλα μου αγκαλιά . Αμέσως προσπάθησα να συνέλθω και συνήλθα , ήμουν ταραγμένος , ζήτησα μέσα μου ένα σημάδι να μου δείξει αν ήταν καλό η κακό και είδα λίγο το ταβάνι να ασπρίζει μες στο σκοτάδι(αυτό μπορεί να μην ισχύει,να μου φάνηκε) . Αυτό μου έδωσε κάτι θετικό μέσα μου αλλά η ταραχή ήταν ταραχή ! Μετά από κάνα 2 ώρες μίλαγα γα αυτό χωρίς να ανατριχιάζω και να δακρύζω . Εγώ δάκρυζα όταν το σκεφτόμουν και το έλεγα στην κοπέλα μου . Να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται ενδιαφέρον το θέμα και θέλω να ασχοληθώ . Μπορείς να προτείνεις κάποια βιβλία ή κάτι τέτοιο ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 14:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειλικρινά κατάλαβα πως ότι πήγαινε να γίνει το διέκοψα πολύ νωρίς αν και ήταν τόσο έντονο που δεν φαντάζομαι πως θα είναι στη συνέχεια και εν τέλη δεν έγινε τίποτα

Δεν είναι, νιώθεις ένα τράνταγμα μάλλον,γιατί μπορεί και όχι, και μετά νιώθεις πιο ελαφρύς από τον αέρα. Πας προς τα πάνω αντί να έλκεσαι προς τα κάτω.

Αν θες να ασχοληθείς, για μένα δες το τουλάχιστον αρχικά θεωρητικά, και διάβασε κυρίως τις εμπειρίες αλλονών πάνω στο ζήτημα.
Οπως σου είπα και παραπάνω, στο θέμα ΑΣΤΡΙΚΗ προβολή που είναι τεράστιο και είναι ακριβώς κάτω από το δικό σου θα βρεις πολλά ενδιαφέροντα να διαβάσεις. Κράτα όποια σου κάνουν. Βασικά επειδή αυτό είναι το 5ο μέρος, καλύτερα παρτο από το πρώτο που ο ενθουσιασμός ήταν και μεγαλύτερος.


esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=131

Αν θες ψάξου και για το Lucid dreaming.
Αυτά.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 21:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλέξανδρε, αν και για το θέμα έχουν γραφεί πάρα πολλά, ένα καλό βιβλίο παλαιάς σχολής που θα σου πρότεινα και χωρίς τις νεοεποχίτικες φανφάρες που είναι τόσο συνηθισμένες πλέον σήμερα είναι το "Πρακτική Αστρική Προβολή" από τις εκδόσεις Ιάμβλιχος. Το βιβλίο γράφτηκε στις αρχές του περασμένου αιώνα από τον Yram, ψευδώνυμο ενός Γάλλου αποκρυφιστή, και περιλαμβάνει προσωπικές σκέψεις και απόψεις του συγγραφέα σχετικά με το θέμα, αναφορές σε εμπειρίες του καθώς και μερικές τεχνικές που ο ίδιος χρησιμοποιούσε.

Οι τεχνικές είναι τόσες πολλές όσες και οι άνθρωποι. Αυτό που ένιωσες πάντως δεν ήταν αποτέλεσμα αστρικής προβολής αλλά μάλλον το προπαρασκευαστικό στάδιο προτού κάνεις αστρική προβολή, όπου το βουητό και το μούδιασμα είναι χαρακτηριστικά που εμφανίζονται στις περισσότερες, αν όχι σε όλες τις περιπτώσεις. Τα δάκρυα ως επακόλουθο πρώτη φορά τα ακούω, αλλά ο φόβος είναι φυσιολογικός και είναι κάτι σαν αντανακλαστικό του ανθρώπου μπροστά στον επικείμενο αποχωρισμό του από το φυσικό του σώμα (σταδιακά με τον καιρό μειώνεται).

Η κοπέλα σου έχει δίκιο, για να το κάνει κάποιος συνειδητά (για πρώτη φορά) θέλει πολύ εξάσκηση εκτός κι αν είναι εκ φύσεως χαρισματικός άνθρωπος. Η ασυνείδητη αστρική προβολή τώρα ή μάλλον η προβολή που δεν γίνεται κατά βούληση είναι άλλο θέμα (εμένα μου είχε συμβεί πρώτη φορά μετά από μεγάλο -πολύ μεγάλο- μεθύσι πριν από χρόνια).

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 22:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τριπτόλεμε μόλις είπες δημόσια ότι με θεωρείς χαρισματικό άνθρωπο;

Πάντως και πέρα από την πλάκα κι εγώ την πρώτη φορά, που η εμπειρία ομολογουμένως δεν ήταν της θέλησης μου, είχα γίνει μούσκεμα από τα δάκρυα... σαν να με είχαν βρέξει ένα πράμα. Αν και ήταν άλλη η φάση μην την αναφέρουμε καλύτερα στο παιδί δεν έχει καμία σχέση.

Ενα πολύ ενδιαφέρον για να το ελαφρύνουμε λίγο, είναι αυτό που με είχε πληροφορήσει μια κοπέλα. Η συγκεκριμένη, εκτός του ότι ισχυριζόταν ότι καταλαβαίνει τις σκέψεις (μεγάλο θέμα όχι επί του παρόντος) ισχυριζόταν ότι έκανε εχμ.. έρωτα στο αστρικό , και με προέτρεπε να το προσπαθήσω κιόλας.

Καλά βέβαια δεν ήξερε σε τι ντουβάρι έπεσε. Μου φάνηκε πάντως άκρως ενδιαφέρον το θέμα και το ψιλοέψαξα, βρίσκοντας ότι υπάρχουν και άλλοι που ισχυρίζονται κάτι παρόμοιο σαν συνειδητή εμπειρία.

Εχω επίσης μια απορία που παρατήρησα όχι την πρώτη και ομολογουμένως έντονη φορά που είχα κάτι παρόμοιο.

Ο βόμβος που ακούγεται αυτό το ββββ, δεν μοιάζει πάρα πολύ με ηλεκτρικό ρεύμα; Σκεφτόμενος δηλαδή ότι βάζεις τον εαυτό σου μέσα σε ένα καλώδιο, κάπως έτσι δεν πρέπει να ακούγεται; Απλά σαν απορία το θέτω.
Βασικά την αντιστοιχία την έκανα κάποιο βράδυ που άκουγα το ρεύμα από την ομολογουμένως όχι καλή καλωδίωση του σπιτιού.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 23:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλέ, δυστυχώς θα σου τη χαλάσω, αλλά... εννοούσα πως ένας άνθρωπος είναι χαρισματικός όταν μπορεί να κάνει αστρική προβολή συνειδητά (δηλ. κατά βούληση) όπου και όποτε θέλει και χωρίς πολύ εξάσκηση, από την πρώτη φορά. Πάντως θεωρώ εξίσου χαρισματικό, ίσως μάλιστα και περισσότερο, εκείνον που καταφέρνει με τη θέλησή του κι έπειτα από πολύ εξάσκηση να κάνει αστρική προβολή όποτε θέλει, απλώς ο πρώτος είναι χαρισματικός εκ φύσεως (δεν χρειάζεται να εξασκηθεί), ενώ ο δεύτερος είναι "τεχνηέντως" χαρισματικός (έχει ισχυρή θέληση).

Όντως ο ηλεκτρισμός είναι μια παρομοίωση που έχω ακούσει πολλές φορές για το συγκεκριμένο θέμα. Ίσως μάλιστα να σημαίνει και κάτι αυτό, είτε συμβολικά είτε κυριολεκτικά.

Στην κοπέλα που σου τα έλεγε αυτά έπρεπε να της προτείνεις να της δείξεις μερικά κόλπα στον φυσικό/αισθητό κόσμο (για να αποκτήσει γνώσεις που θα εφαρμόσει αργότερα στο αστρικό πεδίο, εννοείται)...

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2014, 23:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο τίτλος του θέματος άλλαξε: εξελληνίστηκε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2014, 11:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να σας ρωτήσω κάτι, αν έχετε ακούσει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Πριν χρόνια είχα αισθανθεί ότι βγήκα από το σώμα μου, όταν αισθάνθηκα κάτι στο παράθυρο μου, βέβαια είδα κάτι ψεύτικο παραπλανητικό δεν κατάλαβα, τότε γύρισα το κεφάλι μου προς τα πάνω και του είπα ότι παρακολουθείτε και του έδειξα ένα φως από ένα απέναντι σπίτι, την επόμενη μέρα από την τόσο γρήγορη και απότομη κίνηση πονούσε ο σβέρκος μου, έγινε τόσο γρήγορα που πήρα και το φυσικό μου σώμα μαζί.

Ήταν τόσο περίεργο για εμένα και πρώτη φορά έδρασα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2014, 21:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρία δεν κατάλαβα τι εννοείς, θες να το περιγράψεις πιο αναλυτικά; Δυσκολεύομαι να κάνω την εικόνα του τι ακριβώς έγινε

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2014, 21:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχει όμως μια υπερβατική απόδοση ο τρόπος που διηγείται το συμβάν; Σαν αυτόματη γραφή θα το χαρακτηρίσω. Εντελώς μέσα απο το υποσυνείδητο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2014, 21:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Του οποίου η υπερβατικότητα είμαι σίγουρος αν είχα την εικόνα μπροστά μου θα μου έδενε το συναίσθημα και θα συμπλήρωνε την εικόνα.

Εχει έναν δικό της τρόπο γραφής η Μαρία, καθόλα αξιοσέβαστο και θετικό. Εμένα τέτοιο συναίσθημα μου δημιουργεί.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2014, 21:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως απολαμβάνω τον ιδιαίτερο τρόπο γραφής της Μαρίας ακόμα κι όταν δεν την καταλαβαίνω...

Μαρία είσαι η λατρεία μου εδώ μέσα...

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2014, 22:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι... η υπερβατική Μαρία. Λίγους ακόμα θαυμαστές να βρείς εδω και θα γίνεις κάτι σαν την νύφη του Ταρκόφσκι στον Καθρέφτη


:41

Edited by - Heretic on 12/11/2014 22:35:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2014, 11:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν βγήκα από το σώμα μου στην κυριολεξία, εννοούσα με αστρική προβολή, απλά δεν κατάλαβα, πως αντέδρασε και το σώμα μου σε αυτό που μου συνέβει, δηλαδή έλεγχα εγώ την προβολή μου και ξεχάστηκα μάλλον και είχα το ατύχημα με το σβέρκο.

Αυτό που είδα μάλλον αισθάνθηκα έξω από το σπίτι στο παράθυρο μου ήταν ένα αγόρι με μαύρο κουστούμι, που όμως δεν ήταν πραγματικά παιδί, αλλά είχε μάτια διαφορετικά απόκοσμα.

Heretic Ποιος ξέρει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2014, 16:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρία, το υποσυνείδητο ο,τι θέλει προβάλει. Ανάλογα και με τα δεδομένα σου. ΝομίζωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lydios333
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2014, 22:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios333  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φιλε αυτο που λες μου συνεβη και μενα τις προαλλες στην Αθηνα..
Αραξα ολο το σωμα.μουδιασα ολος και ακουσα αυτο τον ηχο...
Να φανταστεις σηκωθηκα γιαιτ νομιζα οτι ηταν απο τον υπολογιστη και πηγα να τον κλεισω!

Ενα αλλο αξιοσημειωτο που μ ειχε συμβει,ηταν οταν εκανα διαλογισμο και χαλαρωση για μιαμιση ωρα...Εκει ο εγκεφαλος μου(παρεγκεφαλιδα) επαιξε δυο νοτες.Η μια τονικα χαμηλοτερη απο την αλλη.Σε πληρη αρμονια. Εμεινα μαλακας γιατι ηταν ηχος απο φλογερα και παλι πεταχτηκα.
Mετα διαβασα οτι αυτο συμβαινει ,απο τον Σαμαελ Αουν Βεορ.

Αν παθεις υπνικη παραλυση,θυμησου να εισαι χαλαρος και μην το πολεμας.Η υπνικη παραλυση ειναι προαγγελος προβολης.
Οσοι παθαινουν υπνικη παραλυση και το λενε μορα,δεν ειναι μορα,ειναι ματια στον αστρικο κοσμο οπου πανω σου ειναι μια σκοτεινη ενεργεια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2014, 23:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχες διαβάσει κάποια βιβλία παρόμοια πριν από τις εμπειρίες σου αυτές, ή τα διάβασες μετά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios333
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2014, 22:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios333  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε μενα μιλας?
Οχι πρωτογνορα ολα αυτα.
Φιλε πρεπει να ξεκολλησεις απο λεξεις οπως αυθυποβολη και τα συναφη.

Υπαρχει ενας αλλος παραλληλος κοσμος,ο αστρικος που ειναι 100% αληθινος οπως ο φυσικος κοσμος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 08:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lydios333 το ανέκδοτο με τον γρύλο το ξέρεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 12:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε μενα μιλας?
Οχι πρωτογνορα ολα αυτα.
Φιλε πρεπει να ξεκολλησεις απο λεξεις οπως αυθυποβολη και τα συναφη.

Υπαρχει ενας αλλος παραλληλος κοσμος,ο αστρικος που ειναι 100% αληθινος οπως ο φυσικος κοσμος.



Άσχετα με το αν υπάρχει «αλλος παραλληλος κοσμος,» που αν υπάρχει θα είναι κι αυτός «φυσικός» αλλά έχοντας «φύση» άλλης «τάξης» - είναι ορθό το «πρεπει να ξεκολλησεις απο λεξεις οπως αυθυποβολη και τα συναφη» τουλάχιστον ως απάντηση-κασέτα που πιπιλίζει κανείς όταν θέλει να αποκλείσει κάποια περίπτωση πρόχειρα και με συνοπιτικές διαδικασίες. Αυθυποβολή μπορεί να είναι μερικά πράγματα, αλλά όχι όλα.
Στην περίπτωση αυτή μοιάζει να υπήρξε και εξωτερικός παράγοντας.


...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios333
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2014, 18:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios333  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια σας νοιαζει να πιστεψετε σε μια ιδεα και οχι να πειραματιστειτε.
Εγω ειμαι σε διαδικασια απο -εκπαιδευσης απο ολα τα ψεμματα και τις ιδεες που εχουν κατακλυσει το μυαλο μου απο την παιδικη ηλικια.

Ασε με εμενα τι λεω.Προσπαθησε να κανεις διαλογισμο,χαλαρωνοντας πληρως ολα τα μερη του σωματος σου. Και δες για σενα...

Πανπαμ οτι λεω ειναι 100% η προσωπικη μου εμπειρια.Απλως στα φορουμ υπαρει το στερεοτυπο οτι γραφουν χαζοχαρουμενα παιδια.
Πραγματικα σκεφτομαι οτι αυτος ειναι ο τροπος της φυσης να κρυβει τα μυστικα της απο τους ''υπερανω''...

Edited by - lydios333 on 23/11/2014 18:11:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2014, 01:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(Quote)
Παιδια σας νοιαζει να πιστεψετε σε μια ιδεα και οχι να πειραματιστειτε.
Εγω ειμαι σε διαδικασια απο -εκπαιδευσης απο ολα τα ψεμματα και τις ιδεες που εχουν κατακλυσει το μυαλο μου απο την παιδικη ηλικια.
Ασε με εμενα τι λεω.Προσπαθησε να κανεις διαλογισμο,χαλαρωνοντας πληρως ολα τα μερη του σωματος σου. Και δες για σενα...


Χαιρομαι για σενα Πανο

Edited by - xristosxatz on 24/11/2014 01:25:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2014, 09:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Προσπαθησε να κανεις διαλογισμο,χαλαρωνοντας πληρως ολα τα μερη του σωματος σου.


Ομως .....εδω ειναι κατι που σου εχουν πει-υποδειξει , καποιοι αλλοι
Δεν ειναι ο δικος σου δρομος
Με αυτο θελω να πω , οτι , το να εισαι ο εαυτος σου , ειναι δυσκολο και απαιτει πολου προσπαθεια και διακριση , απο την αλλη ομως ειναι και τελειως απαραιτητο

Αυτη η πολυ απλη εκφραση ,[που ομως την υιοθετησες ] μπορει να κρυβει , χρησιμα πραγματα , μπορει ομως να κρυβει και παρανοησεις


Για να το διαπιστωσεις , πρεπει να χτισεις το δικο σου μονοπατι πετρα πετρα

Εγω θα κρατησω

quote:
Και δες για σενα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy